DE BILT ECHTE WALES-ANTHRACIET Zoo een en andier. DONDERDAG 3 JANUARI 1935 H AARLE M'S DAGBLAD 2 ONDERSCHEIDINGEN. Bij Kon. Besluit is toegekend de eereme daille verbonden aan de Oranje-Nassau-orde in zilver met de zwaarden, aan: de opperwachtmeester van het wapen der Koninklijke marechaussee: H. de Jonge, M. A. van Cuijlenborg, W. de Jonge, C. J. Deurloo. in brons aan: den marechaussee T. J. Reek- man. in gcud aan: P. Kruis, te Utrecht, J. Olden- burger te Groningen: C. van Et-ten, te Arn hem, B. F. Rchd>- te Zwolle, A. N. Schouten, te Haiert. P. J. B. Voet, te Ossenisse. In zilver aan: A. Wildschut, te Moerdijk K. Fray te Keizersveer, M. Goris. te Nijme gen, W. van der Vaart te Go'ingarijp; H. Koo- le, te Ellewoutsdijk; S. B. Blok te Kruinin- gen. L. Buizen te Tc:borg, C. van Kranen, te Feijenoord, J .Otte te 's-Gravenhage, J. L. Ladeur te Heerlen. F. W. Frantzen. te Kejk- rade. P. J. Eixge'.s. te Kerkrade. J. R. Degens, te Heerlen. J. L. Craussen, te Kerkrade. L. van Zoest, te Lith. in brons aan: M J. van Kerkvoort. te Ter- neuzen: Th. Hendriks, te Well; H. Wit. te Mid- delst-um. A. Koets, te Kortgene: M. Linden- bergh. te Yerseke: J. Verwei.i. te Rilland-Bath. C. van den Broeke, te 's Heer Arendskerke: T. Maatman, te Groningen: J. G. Klonpers te Tilburg; J. Udo. te Amsterdam. J. Claeijs, te Sluis ZJ. N. TOrtije, te Hoensbroek: in goud. aan: W. J. van den Berg. te Rot terdam: W. A. Mosheuvel, te Hilversum; A. P. van Seggern. te Amsterdam: in zilver, aan: E Piron, te Wageningen: D Leeflang, te Rotterdam; J. W. Kramer, te Rot terdam: C. A Overdorp, te Amsterdam: P. F Roos. te Amsterdam; A. W. Schaaf, te Am sterdam: A R W. Draisma. te Amsterdam: J. B H. Jaspers, te Haarlem: P. Knoppers, te Utrecht: J. M. Verbrugh. te Houten; B. Sel- denrust. te Sneek: B. Loerts. te Drieborg; in brons, aan: M Leys, te Zevenbergen; J. W. Schouten, te Hurwenen: J Verlaan. te 's-Gravenhage; H. J. van Deutekom. te Rot terdam: S. J. van Bergenhenegouw. te Poel dijk: A. C. van der Bught, te Yerseke; P. J. van Dommelen, te Kloosterzande; J. de Vries te Beetgum: O. Slagter, te Schildwolde; in goud. aan: G. Blek Sr.. te Wapenveld: mej. B. H. Kw er re veld, te Velp; A. van Buu- ren, te 's-Gravenhage; mej. J. M. Dondorp. te Amsterdam; in zilver aan; mej. J. M. de Vroom te Eindhoven: C. de Heldt, te Bergen op Zoom; mej. E. van Lim burg te Breda: W. C. Donders te 's Hertogen bosch.. B. A. H. Verhoof te Tilburg; L. Ebben te Cuyk; P. Heurter te Raamsdonkveer; J. H. Vastbinder te Arnhem (bij bevordering); G J, Schoenmakers te Arnhem; H. Rijnten te Arnhem; mej. F. M. R. Schnell te Rozendaal <G.): J. van Essen te Twello. A. van der Linden te Rotterdam; N. J. van Rooyen te Rotterdam: A. G. C. van der Net te Rotterdam C, B. W. Albers te Rotterdam; F. W. J. Jurgens te Rotterdam; Z. Ie Pair te Rotterdam; J. Ie Pair te Rotterdam; W. C. Adam te 's Gra. venhage ;mej. A. van der Weel te 's Graven- hage: E. M. de Groen te 's Gravenhage; J. A. Mondt, te Den Haag; mej. A. de Ruiter te Hardinxveld; M. A. Bosman te Delft; G. Th. van Pomeren te Delft; C. van Pelt te Zwijn- drecht; J. Hoonhout te Gouda; G. Vroegh te Leerdam (bij bevordering)J. Hes te Am sterdam; L. H. Schimmelpenninck te Amster dam; C, Taanman te Zaandam; J. C. M. Finke te Koog aan de Zaan; E. Boot te Wor- merveer; mej. J. VeenhofMisset te Doorn; 'mej. M. Pruijt te Utrecht; H. Broen te Ensche dé; L. Schrap te Lonneker; A. Schouwink te Lonneker; F. Aldenkamp te Enschedé; G. J. Klumpers te Enschedé J. Hardick, te Enschede; W. F. A. Hoef.smit te Hengelo (O.); H. Bakker te Rijssen; H, Fro- wijn te Oldenzaal; F. Slaghuis te Almelo; J. Nijhof te Almelo; mej. J. Oschner te Almelo; H. Raué te Dedemsvaart; G. Molenaar te Hel- lendoorn; E. van der Veen te Kielwindeweer; W. Schaaphok te Groningen; mej. M. G. Buis man te Wildervank; B. H. Mommers te Maas tricht; P. T. J. Henkes te Maastricht; P. H. J. Lennertz te Maastricht; N. Luyten te Maas tricht; S. Westenberg te Maastricht; in brons, aan: P. A. Jongenelen te Roosen daal; mej. H. Seerden te Eindhoven; mej. C. van der Linden te Eindhoven; M. L. van Gin- neken te Breda: F. A. de Visser te Breda: P. J. H. Franken te 's Hertogenbosch; H. J. Kivits te Geertruidenberg; mej H. F. Kampen te Hel mond: J. Kortsmït ae Moerdijk; J. C. Melis te Steenbergen; M. Mutsaerts te Tilburg; J. de Kuyper te Herwijnen; G. S. Bos te Dieren; mej. G. Daanen te Arnhem; mej. G. Elizen te Arnhem; J. P. Coenmans te Culemborg; J. van Toorn te Tiel; H. Hoks te Nijmegen; J. van Hof ten te Heere waarden: mej. G. H. Eshuis te Nijmegen; M. Nijland te Hengelo (G.): mej. H. Zondag te 's Gravenhage; Th. Peters, te 's-Grjs'enhage: D. Blokpoel te 's Gravenhage; H. A. M. van Ginkel te 's Gravenhage; S. P. Wassenburg te 's Gravenhage; J. M. van Vlier den te 's Gravenhage; Mej. J. M. Valk, echtgenoote van J. Oranje, te 's-Gravenhage: P. J. Prijten te 's-Graven hage: Mar Kassim, te 's-Gravenhage; mej. J. van den Berg. te 's-Gravenhage; A. A. Th. Markus, te 's-Graven-hage; P. van der Horst, te Rotterdam; N. Romer te Hillegersberg; C. J. A. Poortman te Rotterdam; J. de Melker te Rotterdam; C. M. Dey te Rotterdam: G. van Leeuwen te Rotterdam; R. Belijard te Rotter dam: H. van der Linden te Hendrik Ido Am bacht; J. Hoppenbrouwer te Leiden; A. W. Piekaar te Leiden: J van Putten te Leiden: L. Klinkhamer te Leiden; J. D. de Vroede te Leiden; A. P. Wallaard te Leiden: H. Labordus te Leiden; mej. P Walraven! te Aarlander- veen: D. Sterkenburg te Bolnes J. L. J. van der Wansem te Rijswijk; mej. H. J. Koster te Rijswijk (Z.-H.t fZ.-H.): W. G. Houtman te Brieile; J. Vermeulen tf Leerdam: C. Mensen. Ie Zwïjrdrecht: F. Settels te Amsterdam: C. Schuyt te Amsterdam; mej. J. Korten te Am sterdam: W. van Schmterhoef te Amsterdam: C. van der Craacs, te Amsterdam: A. W. Haf kamp te Amsterdam: K H. Nederberg te Am sterdam: mej. G. Dopmeyer te Amsterdam; O. Nauta te Amsterdam: 5. Buys te Koog aan de Zaan: C. Stuurman te Koog aan de Zaan; D. Zwaan te Koog aan de Zaan; G. Taanman te Zaandam: G. Bakker te Zaandijk; G. de Graaf te Zaandijk. J. Olij, te Wormerveer; J. van Keulen, te Wormerveer; C. Hamaker, te Nieuwer Amstel. J. Wagensveld, te Jutphaas; J. de Gooijer, te Veenendaal; J. Diepe veen, te Veenendaal; A. Merlijn, te Veenendaal: J. van de Pol. te Gel- dersch Veenendaal; W. Stuyvenberg. te Gel- dersch Veenendaal: K. van der Poel. te Gel- dersch Veenendaal; mej. E. Vogelzang, te Baarn; mej. G. J. van Tongeren, te Utrecht: mej. A. Vlot. te Utrecht: W. G. Faber te Utrecht; D. van den Oudenalder te Utrecht: P. W. Huyssoon, te Vlissingen: J. Westerhuis, te Haarlingen; J. Waanders E.zn„ te Vriezen- veen: mej. de weduwe J. FokkeGoldsteen, te Vriezenveen; mej, J. Stegeman—-Schreurs te Rijssen: A. Mulder, te Borne; G. J. Lansink te Enschede: G. J Lubberink, te Enschede: J. Spans, te Kampen; H Kuiper, te Wilvervank; mej. P. Alkema; te Groningen; mej. A. Bus- scher te Groningen; P. F. Dresens te Maastricht; W. H. J. Poldervaart, te Maas tricht; J. H. Gidding te Maastricht; L. Coolen, te Maastricht. In goud, aan: J. Pieters, Ned.-Indië; mej. C. A. A. van der Sloot, Djocjacarta; W. Kretzer. werkzaam bij de Boekit-Assam steenkolenmijnen; L. L. Morbeck, idem; D. H. Lefrandt, Midden-Ja va; A. J. A. Geurts, gepensionneerd onderluite nant der infanterie Ned.-Indisch leger (het versiersel met de zwaarden)L. W. Hoogwoud, Ned.-Indië; J. J. Smit, Suriname (bij bevor dering) M. B. van Exel, Suriname; W. A. Hellmund, Curacao; M. Verzijden, inspecteur van politie' lste klasse in Ned. Indië: E. K. A. Heise, insp. van politie 2de klasse in Ned. Indië; A. Bock, te Meulaboch (Atjeh); R. Rodrigus, Oostkust van Sumatra; F. A. D. Warokka, controleur restauratiebedrijf Staatspoorwegen Ned. In dië; mej. G. E. Hassamina, Ned. Indië; J. R van Genderen, sergeant der marechaussee in Ned. Indië (het versiersel met de zwaarden); J. J. J. RoVmann, gepensionneerd adjudant onderofficier-geweermaker Ned. Indië (id.)C. Welp, gepensionneerd adjudant-onderofficier- kleermaker Ned. Indisch leger (id.); A. J. Del- sere, gepensionneerd adjudant-onderofficier- instructeur der cavalerie Ned. Indië (id.)E. Herrmann, adjudant-onderofficier-hoefsmid- onderwijzer Ned. Indië (id.); J. Ferdinandus. gepensionneerd sergeant infanterie Ned. Indie idCh. van den Berg te Soerabaja: J. W. H. Schulz te Batavia; A. M. Burgos, te Parama ribo; in brons met de zwaarden, aan: A. Temuntuan, korporaal marechaussee in Ned. Indië; A. Hogenkamp, infanterie Ned. Indië: Djojodinojo, marechaussee lste klasse in Ned. Indië: A. Legi, marechaussee lste klasse in Ned. Indië; E. Vermeersch, gepen sionneerd kanonnier Ned. Indië; J. M. Jag- mont. brigadier Ned. Indië; S. Tambuwun, in fanterist Ned. Indië;s J. Haba, brigadier Ned. Indië: W. J. Tumilaar, marechaussee Ned. Indië: C. H. Cannister, brigadier Curasao; A. Antonia, infanterist Curacao; in brons, aan: J. G. Grimberg, verpleger op Wolffenbuttel in Suriname; E. W. Harrevelt, te Paramaribo; Rampershad, SurinameL. L. Pedro te Wil lemstad (Curacao). SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In. gang van den Sabbath te 345 uur. Ochtenddienst te 8.15 uur. Middagdienst te 1 uur Avonddienst te 4.54 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zon dag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Thora: Sabbath niet. Werkdagen te 7.15 uur. Zondag te 7 uur. De diensten op de werkdagen, alsmede 'almoed Thora worden verricht in het Ge meentegebouw Lange Wijngaardstraat 14 De overige diensten vinden plaats ter Synagoge Lange Begijnestraat 11 VREES VOOR AANSLAG OP PRINSES HELENA EN KROONPRINS MICHAEL, FLORENCE, 2 Januari (V.-D.). De villa Sparta, de verblijfplaats van prin ses Helena van Roemenië, waar de Roemeen- sche kroonprins zijn moeder bezoekt, wordt als een militaire versterking bewaakt. De Italiaansche autoriteiten wenschen geen enkel risico te loopen en derhalve staan de villa en het park onder strenge bewaking en lossen de politieposten elkaar voortdurend af. Nie mand mag het park betreden zonder vergun ning van de politie te Florence, die pas na nauwkeurig onderzoek een vergunning geeft. KON. NED. MIDDENSTANDSBOND Dezer dagen vergaderde te 's-Gravenhage de Bondsraad van den Kon. Ned. Midden standsbond, onder leiding van den heer L. de Groot. Na de reorganisatie moest een verkiezing van een voorzitter van den Bond plaats heb ben. Gekozen werd de heer Ed. G. Schürmann, te Rotterdam, die tot heden ook voorzitter was. In het Hoofdbestuur werden voorts gekozen door den Standsraad: de heeren van Bom mel te 's-Gravenhage; Jos. F. A. M. ten Berg, te Utrecht; H. J. Peletier, te Leeuwarden en J. J. Korff. te Amsterdam. En door den Vakraad: de heeren Ten Bockel Huyninck, te Arnhem; L. de Groot te Rotterdam; Feitsma te Dordrecht en Swagerman. Ledenconcerfen der H.O. V, Hendrik Andriessen als dirigent. Op het programma van het concert van Vrijdag 4 Januari staan twee eerste uitvoerin gen vermeld, die door den componist, Hendrik Andriessen, zelf gedirigeerd zullen worden. Het zijn fragmenten uit de muziek bij Vondel's .Salomon" voor orkest en „Miroir de Peine", liederen, die de soliste van dezen avond, Hélène Ludolph, ten gëhoore zal brengen. Voorts de Symphonic No. 5 in Bes gr. terts, ..Der Hirt auf dem Felsen" soliste mevr. Hélène Ludolph van Franz Schubert, Schot- sche Marsch van Cl. Debussy en Ouverture Carnaval Romain van Berlioz. Dit concert en ook het volgende ledencon cert op Dinsdagavond 15 Januari soliste mevr. Jo Vincent maken dat het zeer zeker op zijn plaats is, hier een extra vermelding te maken van het streven van de H.O.V. om de Haariemsche muziekliefhebbers zooveel moge lijk in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de modernere composities, zoowel van Nederlanders als buitenlanders en daarbij ook met de minder bekende werken van vroe gere componisten. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 3de lpst Trekking van Donderdag 3 Januari 1935 Hooge Prijzen 4005619 200.19208 Prijzen van 65 224 653 710 1414 1448 1784 1789 2243 2418 2491 2802 3157 3896 4014 4102 5540 5833 £859 5939 6033 6229 6242 6341 6549 6685 6700 6739 7094 7464 7722 8280 8663 8859 9617 9873 9896 10779 10961 11140 11696 11753 11810 11828 11999 12007 12021 12196 12382 12437 12711 12744 12825 13339 14140 14658 15836 16026 16078 16090 16278 16422 16553 16635 16838 17017 17042 17154 17426 17450 17491 17532 18045 18188 18433 18770 18849 19159 19620 19721 20211 20286 20321 2(. 187 20547 20796 20875 21262 21611 21639 21997 22159 22927 22940 23244 23427 23773 23882 23902 Verbeter. 4de kl. 2de Ufst. Ontbreken: 9472: 9483; 94S8. o. a. a f 3.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. - TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) eldt: m Hoogste barometerstand 778.4 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 747.3 m.M. te Isafjord en Jan Mayen. en voorspelt: Zwakken tot matigen later wellicht verder toenemenden meest Westelijken wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk eenigen regen. Iets zachter. Uit het Buitenland STIJGING VAN DE TEMPERATUUR. WELLICHT REGEN. In het Zuidwesten bleef het hooge druk- gebied nog stand houden. Over Scandinavië versterkte de hooge druk zich gisteren nog, doch in den loop van den nacht werd hij door een daalgebied aangetast. Blijkbaar heeft de gisteren genoemde depressie in het hooge Noorden haar koers verlegd, zij laat thans ook over Schotland, de Shettlands en de Far Oer haar invloed gevoelen (Torshavn 20 m.M. regen). Op het grensgebied van deze depressie en den hoogen druk waait het hier en daar krachtig tot stormachtig vooral in Zuid- Noorwegen. Overigens is het rustig weer. In het Zuiden van ons land en in Frankrijk ko men groote nevelgebieden voor. Over het al gemeen daalde de temperatuur, toch bleef zij nog aanzienlijk boven haar normale waarde. Hoewel het zich gisteren aan liet zien dat eenige onderbreking in het zachte weer waar schijnlijk was zijn de kansen hierop thans weer kleiner geworden. De bovengenoemde depressie houdt aan tezamen met den blijk baar vrij standvastigen hoogen druk in het Zuidwesten in het regime van de Westenwin den. die vochtige en warme lucht aanvoeren. Eenige stijging van temperatuur is weer te wachten met toenemende regenkans Thermometer 3 Januari: Hoogste gisteren 47 F. Laagste heden nacht 44 F. Hoogste heden tot 12 uur 47 F. Barometer Stand van heden 770 m.M, Vorige stand 767 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. ,11059. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 3 Januari. Ondertrouwd 2 Januari: D. Hoogendoorn en M. S. aan de Kerk; T. H. Stouten en N. van Viesen; P. Nieuwpoort en M. H. Bijster; C. v. d. Reep en W. Esveldt; H. Franzen en G. H. Vos. A. Rijbroek en A. Nieuwenhuis. Getrouwd 2 Januari: W. C. v. da Veldt en D. Nieuwenhuis; P. J. van Leeuwen en N. van Gemeren; W. Giesselbach en M. M. Peterson; G. W. van Es en M. Plantinga; S. Cornet en A. Arends; A. Welboren en H. Bonnema; IJ. Inpijn en A. Schwab; L. Vorstman en J. M. W. Bijvoet; L. E. Grommers en J. A. Kanaar; T, J. H. M. van Beek en C. H, Heeremans; W. Duijts en H. van Langelaar. Bevallen 29 December; C. J. Scheuderde Gans, d.; 30 December: J. F. A. Rooijers— Knabe. z.; C. G. W. Stet—v. Duffelen, d.; L. Geestihande Groot, d.; A. P. Abdala—de Geus, z.; G. KuipersSchoonbeek, z.; 31 December: C. Felix—Boer, z.; C. M. Botte lierKlijn, d.; J. E. M. KuiperHarkmans, d.; G. M. Vermolen—van Aeken, z.; E. Ber- heide—Badura, d.; 1 Januari: D. Krijgsman— Hoogvorst, z.; A. M. C. KlutZaal, d: Overleden 31 December: A. v. d. Nieuwen- huijzen—v. d. Meer, 62 j., Voorzorgstraat; W. Warmerdam—v. Ast, 46 j.. Hazepaterslaan; 1 Januari: S. Hardesmeets—Kollerie, 79 j., Klein Heiligland; J. Miedema, 17 j., Frankestraat. De kippen hebben 't druk. In Engeland eet men gemiddeld 152 eieren per hoofd en per jaar, iets minder dus dan een half ei per dag. De Canadeezen eten er ongeveer 300 per jaar. De zon redde hem. Een levensmoede Japanner beklom tegen het aanbreken van den dag een berg met de bedoeling zelfmoord te plegen, maar hij werd zoo ontroerd door de schoonheid van den zonsopgang dat hij van gedachte veranderde. Uit den hemel gevallen. Tijdens een wervelwind in Shanghai viel een slang van bijna twee meter lengte uit- de lucht in een van de hoofdstraten van de vreemdelingen wij k. Een rustige gedachte voor hen». De medische wetenschap heeft in de laatste dertig jaar het sterftecijfer tot ongeveer een percent per jaar teruggebracht. Daardoor leven heden ten dage 600.000 personen meer dan het geval zou zijn als de omstandigheden dezelfde van 1900 waren. Maitre Corbeau maakt een grapje. Een troep kraaien, die op de draden van de electrische hoogspanningsleiding van de stad Heijo op Korea ging zitten, veroorzaakte kortsluiting waardoor alle lichten in de stad uitgingen, de trams stilstonden, bioscopen noodzaakte te sluiten en verder het dage lij ksch leven op allerlei manieren stoorde. Een houder van postduiven werd lastig ge vallen door een man. die hem duizend en een vragen stelde Ten slotte vroeg deze hoever de duiven wel vlogen. ..Duizenden kilometers", was het antwoord. ..Raakt u er nooit een kwijt?" „Vroeger wel, maar nu heb ik er wat op gevonden. Mijn duiven zijn kruisingen met papagaaien. Als ze verdwalen kunnen ze naai den weg vragen." Kleine wenken. Maak plekken van regendruppels uit crêpe- georgette door het onder een natte doek op te strijken. T eraardebestelling M. Adatsji. Indrukwekkende plechtigheid in het Vredespaleis. Onder zeer groote belangstelling en met alle eerbewijzen aan zijn hoogen rang verschul digd, is heden op de Algemeene Begraafplaats te 's Gravenhage ter aarde besteld het stoffe lijk hulsel van den heer M. Adatsji, rechter en oud-president van het Permanente Hof van Internationale Justitie. Het stoffelijk overschot, dat Zaterdag j.l. van Amsterdam naar Den Haag was overgebracht, was sindsdien opgebaard in een chapelle Ar- dente ten huize van de familie Adatsji aan den Badhuisweg te Scheveningen. Vandaar werd hedenochtend te half negen de kist zon der een ig ceremonieel per auto overgebracht naar het Vredespaleis. De tallooze bloemstukken en kransen, welke in de laatste dagen aan de woning van den heer Adatsji waren afgegeven werden even eens naar het Vredespaleis gebracht. De kleine stoet welke in deze vroege ochtend uren zich in beweging zette, bestond uit me vrouw Adatsji, de dochter van den ontslapene en haar echtgenoot, den heer Taketomi, Ja- pansch gezant in Den Haag. met zijn beide dochters. Omstreeks negen uur arriveerde de stoet voor het Vredespaleis. De familieleden werden in een der vertrekken geleid, waar zij den aan vang van de rouwplechtigheid afwachtten. De groote hall van het Vredespaleis was voor deze gelegenheid gedeeltelijk in rouw gehuld. Zwarte draperieën waren voor den ingang ge hangen. De kist werd geplaatst op een cate- falk op het eerste bordes van de groote eere- trap. Op het tweede bordes was een palmen- versiering aangebracht. De kist was gedekt door een wit rouwkleed, waarop het ambtsge waad van den ontslapene, de rechterlijke toga, was gelegd. De ontelbare kransen en bloem stukken werden rond de catafalk en langs de eerste treden van de trap gerangschikt. Op de eerste verdieping onmiddellijk boven de hall had het Residentie-orkest zich opge steld, dat met passende muziek de stemming dezer plechtigheid verhoogde. Onmiddellijk voor de catafalk waren de ze tels voor mevrouw Adatsji, mevrouw Taketomi, den Japanschen gezant en diens beide doch ters. Ter zijde hadden de president, de rech ters en de griffier van het Permanente Hof van Internationale Justitie, allen gekleed in de rechterlijke toga plaats genomen. Aan de an dere zijde waren, de zetels voor de vertegen woordigers van de Koningin, Graaf Duraon- ceau, opperceremoniemeester en kapitein-lui tenant ter zee Rost van Tonningen, adjudant van H.M.. alsmede van den heer Charles Mas- kens gezant van België, die in speciale missie Koning Leopold III der Belgen bij deze plech tige teraardebestelling vertegenwoordigde. In ditzelfde vak namen plaats de leden der Ja- pansclie Legatie en de ambassadeurs van Ja pan in andëre hoofdsteden, die ter bijwoning van deze uitvaart naar Den Haag' waren ge komen. In het derde vak zaten de gezanten, zaakgelastigden en verdere leden van het Corps Diplomatique te 's Gravenhage. Het vierde vak was gereserveerd voor Nederland- sche autoriteiten, welke mede waren uitge nood igd. Voorts waren genoodigd de oud-presidenten en oud-rechters van het Permanente Hof van Internationale Justitie, de seci'etaris-generaal en de secretaris van het Permanente Hof van Arbitrage. Bij de leden van het Permanente Hof voegden zich de vertegenwoordiger van den voorzitter van den Raad van den Volken- bonds en van den secretaris-generaal, de heer Azcarats, alsmede de beide vertegenwoordi gers van het Internationaal Arbeidersbureau te Genève. De autoriteiten werden bij den ingang van het Vredespaleis ontvangen en naar de daar voor bestemde vertrekken gebracht van waar zij later door orde-commissarissen naar hun gereserveerde plaatsen werden geleid. De groote en fraaie hall van het Vredes naleis leverde een indrukwekkenden aanblik. Het groen der palmen en de wit-marmeren trap te zamen met een stemmige tapijten versiering gaven aan het geheel een bijzonder aanzien, dat nog verhoogd werd door de tallooze gala-uniformen en ambtsgewaden van de aanwezige hoogwaardigheidsbekle ders. Te half elf werd de familie van den over ledene naar haar plaatsen geleid. Onder de zachte tonen van het Andante uit de derde symphonie van Beethoven, gespeeld door het Residentieorkest namen zij haar zetels in. Nadat de laatste klanken in de groote ruimte waren weggestorven, nam de Minister van Buitenlandsche Zaken Jhr, Mr. De Graeff het woord om namens de regeering enkele woorden van afscheid te spreken. Daarna las de griffier van het Hof de heer Hammerskjöld het levensbericht van den ontslapen oudpresident en rechter voor. Vervolgens spraken de President van het Per manente Hof van Internationale Justitie Sir Cecil Hurst en de vertegenwoordiger van den Volkenbond, de heer de Azcarate. Prof Francois sprak namens de bestuurders van de Carnegie-stichting. Hij zeide o.m.: Over enkele oogenblikken zullen voor de laatste maal de deuren van het Vredespaleis zich sluiten achter den man, die zoo dikwijls den drempel van dit gebouw heeft overschre den. Het uur is gekomen, waarop de tempel van den vrede één van zijn priesters moet afstaan. De menschen gaan heen, maar het Vredespaleis blijft, als het symbool van den internationalen geest, die hen heeft bezield, en die onsterfelijk is. Met een eerbiedige en diepe dankbaarheid neemt het Vredespaleis afscheid van den grooten werker voor den vrede, die Mineitciro Adatci was. Requiescat in pace. Met zachte treurmuziek werd de Indruk wekkende plechtigheid besloten. Toen was het moment aangebroken, waar op de kist uit- het Vredespaleis uitgedragen werd en in de gereed staande lijkwagen ge plaatst. Inmiddels hadden zich in den tuin van het Vredespaleis en im de omgeving daarvan de militaire troepen opgesteld, welke deel namen aan het militaire eerbetoon. Onder enorme belangstelling trok de stoet van het Vredespaleis over den Ouden Sche- veningscheweg naar de Kerkhoflaan en zoo naar de Algemeene Begraafplaats. Terwijl de Koninklijke Militaire Kapel zachte treurmuziek speelde, schreed de stoet langzaam voorwaarts. Ook op de begraaf plaats was de belangstelling zeer groot, toen de rouwstoet omstreeks half een aankwam. Nadat de kist in de groeve was neergelaten en de troepen de eerbewijzen hadden ge bracht, speelde de muziek het Japansche volkslied. De Japansche gezant, de heer Taketomi, schoonzoon van den ontslapene, sprak enkele woorden van dank, waarmede de plechtigheid ten einde was. Bijstand in strafzaken. Wat in 1934 gedaan is. Aan het verslag van den Raad van Rechts bijstand in strafzaken bij de Arrondissements- x-echtbank te Haarlem over 1934 ontleenen. wij: Er werden 51 zittingen gehouden en wel el- ken Vrijdag te 2 uur behalve op 31 Augustus. In deze zittingen vervoegden zich 168 (vo rig jaar: 133, in 1932: 86) bezoekers en bezoek sters, terwijl buiten de zittingen nog ongeveer 20 (voi-ig jaar: 20, in 1932: 15) verdachten zich tot den Raad wendden, hetzij schriftelijk wegens verwijderde woonplaats, hetzij per soonlijk bij voorzitter of secretaris in spoed- eischende gevallen. In 117 gevallen (vorig jaar: 95, in 1932: 71), waarvan 100 (vorig jaar: 80) in zitting, 17 (vorig jaar: 15), buiten zitting werd voldaan aan het verzoek tot toevoeging van een raadsman. Deze 117 (vorig jaar: 95) gevallen betroffen de navolgende categorieën van zaken: Opruiing 1 (0), Huisvredebreuk 0 (1), Brandstichting 2 (0), Gevaar veroorzaken spoorwegverkeer 0 (1). Gemeen gevaar ver oorzaken voor goederen 1 (0), Wederspannig- heid 1 (3), Valsche aangifte 1 (0), Onttrek king aan beslag 0 (1), Meineed 2 (0), Valsch- heid in zegels of merken 2 (0), Valschheid in geschrifte 4 (3); Zedendelicten 9 (11), Belee- diging 1 (2), Onttrekking van minderjarige aan gezag 0 (1), Kindermoord 1 (0), Mishan deling 6 (9), Dood of lichamelijk letsel door schuld 7 (4), Diefstal 17 (14). Strooperij 0 (1), Verduistering 9 (9), Oplichting 7 (10), Oneer lijke concui-rentie 1 (0), Bedriegelijke bank breuk 0 (1), Zaakbeschadiging 2 (1), Heling 9 (5) Openbare dronkenschap 1 (1). Loopen op verboden grond 2 (0), Verkeei'sdelicten 18 (12), Belastingwetten 5 (0), Crisiswetten 3 (0) Invaliditeitswet 1 (0), Jachtwet 0 (1), Vleesch keuringswet 1 (0), Vogelwet 1 (0), Warenwet 0 (4), Alg Pol. Verordening 1 (0), Winkelslui- tingvex-orderxing 1 (0). Totaal 117 (95). De cijfers over 1933 zijn Uasschen haakjes geplaatst. De Raad was in 1934 samengesteld uit: Mrs. P. Tideman voorzitter, J. H. J. Simons, L. V. Hoog, R. C. Bakhuizen van den Brink (secre taris), J. Deenik, C. Blankevoort, F. van der Goot en F. J. D. Theyse. RESTAURATIE LUNCHROOM FRANKEN. Franken's bekende lunchroom in de Groote Houtstraat heeft een restauratie ondergaan. Het plafond, dat vroeger een donkere tint had, is gemoderniseerd en nu in lichte kleu ren gehouden. Verder is een nieuwe verlich ting aangebracht, waarbij de lantaarns van glas in lood vervangen zijn door een zeer hel dere, indirecte verlichting. Ixi plaats vaxx den glazen koepel ixi de zij zaal is in het plafond fraai glas in lood aan gebracht. DAMMEN. CLUBKAMPIOENS GRAPPEN DAMCLUB HAARLEM De uitslagen van de Woensdagavond j.l. ge speelde partijen voor de wedstrijden om het clubkampioenschap van de Damclub Haar lem voor het seizoen 19341935 luiden als volgt: Hoofdaf deeling: G. P. HeckP. v. Wamel 1ffi G. ElzingH. J. Rozijn 1—1 W. StrooH. A. v. Atos 20 Tweede afideeling: E. HeymansA. Russ 02 G. P. RoetJ. Brughout 20 J. Oost ex-leng—F. Moeleiha 20. Her kamp Clubkampioschap: H. W. Zitman—C. F. Visse 1—1) VOETBAL. SCHOTEN—KENNEMERS. A.s. Zondagmiddag speelt Schoten op haar terrein aan den Vergierdeweg tegen het ster ke Kennemex*s. Het S'choten-elftal is als volgt: Geurts. Schotman, Steenbergen, Rootlieb Van Roon, Van Putten, Maas, Cop, Kedde, Heijex-man, Hetetti. LAWNTENNIS. TENNIS OEFENMEESTERS TE HAARLEM De match van de oefenmeesters zal xxiet Za terdag, maar a.s .Zondag in het Krelagehuis plaats hebben. AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. De K.N.A.C. meldt, dat voor den in deze maand te houden Sterrit naar Monte Carlo officieel niet minder dan 20 Nederlandsche automobilisten hebbeix ingeschreven. Dit aantal is grooter dan ooit te voren en bewijst hoeveel belangstelling er in Nederlandsche automobielkringen voor dit gebeuren bestaat. De door de K.N.A.C. gepubliceerde lijst van deelnemers moet nog worden aangevuld met den naam van den heer J. F. J. M. Casparie te Hulst die met een Pontiac uit Amsterdam zal vertrekken. HOCKEY. M. H .C—H.D.M. (MIXA) (6—1). In het Heemsteedsche Sportpark had een mixed-hockey-wedstrijd plaats tusschen een M.H.C.Rood Wit en een gecombineerd H. D.M.H.H.Y.C.-team. Het Haarlemséhe team bestond uit de dames Vx-eede. J. Gooting, Lo- secaat Vermeer, van Waveren. Schmeink, Ho- byn en heeren Brandt. Scheffer. Schmeink, Reus, Salomons en Van Olphen. Voojral Brandt kon uitstekend met zijn partners o verweg en toonde nog niets van zijn kwaliteitfax ingeboet te hebben. De Haagsche keeper speelde uit stekend; de aanvankelijke belegering van zijn doel wist hij goed te weerstaan. De1 Rood-Wit- dames toonden een keurig spel: :zij kwamen vaak zegevierexxd uit den strijd. Lob aan de Haagsche zijde stak ver boven z'.ijn teamge- nooten uit. Zijn rushes konden meermalen eerst in de laatste instantie ges tuit worden. Reus opende de score en voor,' rust maakt Brandt er 30 van. In de tweede helft waren de LEaagsche aan vallen veelvuldiger. Mej. T. Goetink nam de plaats van een uitvallende Ha agsche speel ster in. Salomons maakte no. ,4, waarna de Haagschen zich nog eens extraixxspaaden en tot hun groote voldoening een; welverdiend tegexipunt scoorden, Schmeink e-n Brandt wis sen er 61 van te maken.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2