NIVEA UIT DE OMSTREKEN NIVEA KARSOTE Uw bander? Vrö^GO om HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 10 JANUARI 1935 I Alleen Nivea beva» eucerif, de voor Uw huid onontbeer lijke stof, een na tuurlijke bescher ming tegen schrale lippen, ruwe en ge sprongen handen. Nivea is Nederlands fabrikaat. In dozen vanaf 20 ets. Ook verkrijgbaar in tuben en pot ten. Niuea-OHe fn flessen vanaf 75 cents. (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN De onderhandelingen over de nieuwe contracten. Reeders zullen nader beslissen. Namens de besturen der organisa ties wordt ons het volgende mede gedeeld: Door de besturen der beide bij de onderhandelingen in het visscherij- bedrijf betrokken arbeidersorganisa ties is in een bespreking met het bestuur der Reedersvereeniging te IJmuiden mededeeling gedaan van de uitslag der gehouden stemming over de voorwaarden, waarop nieuwe col lectieve contracten tot stand kunnen komen. Door het bestuur der Reedersveree niging is nota genomen van de mede- deelingen der besturen. Het bestuur der Reedersvereeniging deelde mede, dat in een op korten termijn te beleggen vergadering met de aangesloten leden de gedane mede- deelingen zullen worden overgebracht. De besturen der arbeidersorganisa ties zullen daarna bericht krijgen over de beslissing van bedoelde ledenver gadering der aangesloten reeders. Het bestuur der Reedersvereeniging was bereid tot dat tijdstip de voor waarden ongewijzigd te doen door- loopen. In verband hiermede deelen de be sturen hunne leden mede, dat het uiteindelijke antwoord der Reeders vereeniging zal moeten worden af gewacht. Iedere poging tot het verwekken van moeilijkheden, welke de pogingen tot het bereiken van overeenstemming doorkruisen, wordt door de besturen der vakorganisaties met groote klem afgewezen. REDERS VERGADEREN HEDENMIDDAG. Naar wij vernemen vindt de verga dering van de Reedersvereeniging, waarin de situatie besproken wordt hedenmiddag 3 uur plaats. Het jubileum van den heer J. Dalhuijzen. Een welverdiende huldiging van den jubilaris. Gistermiddag vond de huldiging plaats van den heer J. Dalhuyzen, hoofd der Insinger- school die 25 jaar verbonden is geweest aan het Hervormd onderwijs in deze gemeente. De huldiging vond plaats in het versierde gymnastieklokaal, dat tot in alle hoeken bezet was. Tal van oud-leerlingen woonden de plech tigheid bij. Ook was aanwezig de heer C. G. Dun, inspecteur van het Lager Onderwijs. De burgemeester, die door ongesteldheid verhin derd was, was vertegenwoordigd door den heer Ch. W. Suwerink, hoofd van de afdeeling On derwijs. Aanwezig waren o.a. nog de heeren Ballast namens de Creutzbergschool en de Comiteschool, K. J. Noy, hoofd der Emma- school en vele onderwijzers en onderwijze ressen. Toen de jubilaris met zijn gezin binnen kwam verhieven allen zich van hun zetels De heer Selling sprak namens het onderwijzend personeel een kort woord van welkom. De aan wezigen zongen daarna Ps. 103:1, waarna de heer Selling voorging in gebed. Namens het schoolbestuur sprak de voorzit ter de heer J. C. Dunnebier woorden van dank tot den jubilaris voor hetgeen hij in de af- geloopen 25 jaar voor de jeugd van IJmuiden had gedaan. De heer Dunnebier wierp een blik 'in het verleden en herinnerde aan de kleine school in de Breesaap. Er kan in 25 jaar veel gebeuren, zeide de heer Dunnebier. maar bij de herinnering aan die kleine school met al zijn moeilijkheden, geloof ik dat die weinige jaren, daar doorgebracht, het glans punt van uw leven zijn geweest. De school in de Breesaap was daar een lichtende plek. Spre ker herinnerde aan de oprichting van de In- singerschool waarvan na de verdwijning van de school in de Breesaap de heer Dalhuyzen het hoofd werd. Opgericht midden op een zandvlakte, met drie lokalen is de school uit gegroeid tot wat zij nu is. Meester Dalhuyzen gaf zich geheel en al aan zijn school, waarvoor de heer Dunnebier hem namens de geheele school hartelijk dank zegt, er den wensch aan toe voegende, dat het hem gegeven mag zijn in goeden welstand zijn werk voort te zetten, tot zegen van de Kinderen. Als stoffelijk blijk van dank bood de heer Dunnebier den heer Dalhuyzen een fraai schilderij in olieverf aan, voorstellende een winterlandschap. De heer Dun verheugde zich er over, dat hem de gelgenheid is geboden, dit mooie oogenblik mee te maken Ofschoon spreker nog slechts korten tijd hier werkzaam is en daardoor den heer Dalhuyzen weinig heeft ontmoet, kan hij zeggen, dat hij den heer Dal huyzen heeft leeren kennén als iemand, die de woorden: „Ik ben niet gekomen om gediend te worden maar om te dienen" in praktijk heeft weten te brengen. Als lid van het Rijks- schooltoezicht sprak de heer Dun woorden van dank voor den prettigen omgang dien niet al leen hij, maar ook zijn voorgangers met den heer Dalhuyzen heeft mogen hebben. Eveneens richtte spreker woorden van dank tot me vrouw Dalhuyzen voor de vriendelijke gast vrijheid, ten huize van den jubilaris ontvan gen. Met den wensch dat de heer Dalhuyzen nog lange jaren tot zegen van de jeugd werk zaam mag zijn, eindigde spreker. Ds. Swaan, sprekende namens het Kerkbe stuur der Hervormde Gemeente gewaagde van den nauwen band. die steeds bestaan heeft tusschen de school en de gemeente. Het werk yan de school is geen werk in de gemeente, maar voor de gemeente, aldus spreker. Ook Ds. Swaan prees den jubilaris voor het vele werk, in zijn ambtsperiode verricht door het onderwijs in het Koninkrijk Gods en wenschte hem nog vele jaren van zegen en voor spoed toe. De heer Selling deelde mede, dat er zeer vele gelukwenschen waren binnengekomen, te veel om voor te lezen. Een uitzondering wilde spreker maken met de felicitatie van mej. de Graaff, hoofd der Insinger Bewaarschool, die door ziekte verhinderd was tegenwoordig te zijn. In dit schrijven dankte zij 'den heer Dal huyzen voor de hulp en den steun, dien zij van hem heeft mogen ondervinden. Namens het personeel dankte de heer Sel ling den heer Dalhuyzen voor hetgeen hij steeds voor het personeel geweest is. Toen wij als vreemde hier kwamen, al.dus de heer Sel ling, traadt gij op ons toe. Uw hartelijkheid en uw handdruk maakte, dat wij ons hier spoedig thuis gevoelden. Door uw optreden hadden wij succes met ons werk. Ook de heer Selling richtte woorden van dank tot mevrouw Dalhuysen voor de ondervonden vriendschap. Hij eindigde met den wensch, dat het perso neel nog vele jaren onder de leiding van den heer Dalhuyzen mag voortwerken. Als blijk van erkentelijkheid bood de heer Selling den jubilaris namens het personeel een fraaie leeslamp aan. De heer Ballast bracht de gelukwenschen over namens de Creutzbergschool en de Co miteschool. Het moge vreemd klinken, aldus deze spreker, maar hij hoopte, dat de minister den heer Dalhuyzen op zijn 60e jaar een wel verdiend pensioen mag geven, niet omdat hij den jubilaris gaarne bij het onderwijs van daan wil zien, integendeel, maar omdat er nog vele jonge krachten voor de poort staan, die vragen, ook een kans te mogen krijgen. De heer Huijser sprak namens de ouders eenige woorden van gelukwensch, waarna de rij van sprekers gesloten werd door den heer Arentz, hoofd der school te Noordwijkerhout. die het een voorrecht noemde, 9 jaren als on derwijzer bij den heer Dalhuyzen te hebben mogen werken. Deze 9 jaren zijn voor spreker een vorming voor zijn verder leven geweest. Ook hij wenschte den heer en mevrouw Dal huyzen Gods besten zegen toe op hun ver deren levensweg. Met zichtbare ontroering dankte de jubilaris daarna voor de hem gebrachte hulde, Waar aan ik het verdiend heb, weet ik niet; ik heb niets meer gedaan dan mijn plicht, aldus sprak hij. Wat er verricht is, dankte spreker aan het personeel, dat hem steeds trouw ge holpen heeft. De heer Dalhuyzen onderschreef ten volle de woorden van den heer Dunnebier, dat de jaren, in de school in de Breesaap doorgebracht, zijn mooiste jaren zijn geweest, ondanks de vele moeilijkheden. Spreker her innerde aan zijn komst in IJmuiden. Men had hem veel van IJmuiden verteld, maar hij heeft er nooit spijt van gehad. Dank bracht spre ker aan het Rijksschooltoezicht voor de pret tige samenwerking, in het bijzonder met den vorigen inspecteur den heer Stevringa en ver der aan het schoolbestuur. Na het zingen van het laatste vers van Gez. 196 sloot Ds. Erdmann de bijeenkomst met dankgebed. Alle aanwezigen hebben daarna den jubilaris en zijn gezin geluk gewenscht en onder genot van een kopje thee bleef men nog eenigen tijd bijeen. De vele bloemstukken, die de jubilaris mocht ontvangen alsmede de fraaie versiering, aan gebracht door de fa. Thijsen hadden de zaal in een waar feestpaleis herschapen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt: Henriëtte Jacoba IJm. 190, 25 manden schelviisch, 50 manden Braadschelvisch, 30 manden wijting, 30 manden radio, 10 man den platvisch, 15 manden varia, 110 manden kabeljauw en gul, totaal 270 manden bene vens 50 stuks stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 10 JANUARI. Tarbot per kilo f 1.20f 1. Griet per 50 kilo f 30—f 20. Tongen per kilo f 1.45f 1.10. Groote schol per 50 kilo f ISf 16. Middelschol per 50 kilo f 20f 19. Zetschol per 50 kilo f 23f 20. Kleine schol per 50 kilo f 28—f 12 Schar per 50 kilo f 16f 4.90 Rog per 20 stuks f 33^-f 15. Vleet per stuk f 1.88 Kleine poon per 50 kilo f 13.50f 12. Groote schelvisch per 50 kilo f 37. Middelschelvisch per 50 kilo f 38. Klein middelschelvisch p. 50 kilo f 36f 27.50 Kleine schelvisch per 50 kilo f 24f 8.50 Kabeljauw per 125 kilo f 76f 46. Groote gullen per 50 kilo f 28f 18. Kleine gullen per 50 kilo f 18f 8.50 Wiiting per 50 kilo f 11.50—f 3.40 Makrel per 50 kilo f 12.50f 7.50 Heilbot per kilo f 1.20f 0.80 Leng per stuk f 1.60 Koolvisch per stuk f 0.63f 0.20 Versche haring per kist f 6.80f 4.60 BESOMMINGEN. Trawlers: Christine. IJM. 2, 450 manden 4650 Bruinvisch, IJM. 97, 85 mnd. 2650 Maria Elizabeth, IJM. 114. 90 mnd. 2110 Loggers: K.W. 112 730 K.W. 51 Concert „Crescendo", Instrumentale medewerking van de Kunstkring. In Thalia concerteerde de oud-Katholieke '.angvereeniging „Crescendo", directeur de heer Joh. Tol voor een overgroot gettal be langstellenden. Instrumentale medewerkine verleende de Orkestvereeniging „Kunstkring" wier directeur ook ootrad als violoncello-so- list. terwijl ook de O. K. Tooneelvereeniging Oefening Baart Kunst met haar traditioneele een-acter niet ontbrak. De heer J. Wijker opende met een woord van welkom, waarna Crescendo met Zwalu wen van Nauta en de Hymne aan den Vrede uit Romberg's Lied van de Klok al onmiddel- 'iik een goede beurt maakte. De zang viel in velerlei opzicht te loven: er werd op toon en beschaafd gezongen. De uit spraak was verzorgd en het geheel was ver dienstelijk van klank. De samenwerking tusschen Crescendo en Kunstkring dateert reeds van de eerste con certen der zangvereeniging af: zij is steeds een gelukkige geweest, hetgeen ook thans den luisteraars wederom bewezen werd. De introduceerende marsch Mooi Neder land, de fraai doorgewerkte compositie van Sam Vlessing bewees onmiddellijk, dat de Kunstkring onder leiding van zijn nieuwen dirigent flink vooruitgegaan is. Ten bate van het fonds tot stichting van een Vereenigingsgebouw werd in de pauze een uitgebreide verloting gehouden. Tot slot bracht O. K. de klucht „Een pootig wijfje". Het was toen reeds ver over half 12. zoodat de avond wederom zeer laat eindigde, hetgeen de eenige tekortkoming bij de uitvoe ring was. BEVERWIJK BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De gedetailleerde uitslagen van den compe titiewedstrijd, dien de Beverwijksche dammers van Zaandam in een uitwedstrijd met 97 ver loren, luiden als volgt: D. K. Jupijn—D. Kikke 1—1; J. Prins—K. Kikke 0—2; C. G. Grabijn—A. Pekel (afgebro ken), J. DoorgeestJ. A. Oussoren (afgebro ken) F. v. d. MadeS. Troost 11: A. J. Man- korS. D. Hoogvorst 20: G. de VriesC. Blokdijk 11: J. B. RondJ. Bakker 11; H. SiebelingW. Spanjaard 20; B. DuysH. Timmer 11. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMER- LAND" EN VRIJE VEILING. 9 Jan. 1935. Boerekool per kist 2030 cent. Andijvie per kist 4585 cent. Pieterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 35 cent. Prei per bos 616 cent. Uien per K.G. 2 1/23 cent. Witlof per K.G. 4—10 cent. Wortelen per K.G. 11/2—2 cent. Roode kool per stuk 25 cent. Gele kool per stuk 36 cent. Spruiten per K.G. 713 cent. Groene kool per stuk 35 cent. Knollen per stuk 26 cent. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 9en Januari 1935 Andijvie per kist f 0.35f 0.85 Koolrapexi per zak f 0.75 Wortelen per K.G. f 0.04 Bieten per K.G. f 0.04 Aardappelen, klei per K.G. f 0.05f 0.08 ld. zand per K.G. f 0.09 Spruitjes per K.G. f 0.05f 0.10 Boerenkool per bak f 0.14f 0.36 Roode kool per 100 f 4f 6 Savoye kool per 100 f 3i 4 Uien per K.G. f 0.03 1/2 Prei per bos f 0.07f 0.10 Sla per krat f 1.80 Pieterselie per bos f 0.04f 0.05 Selderie per bos f 0.04f 0.06 Appelen per Kilo f 0.18f 0.28. Peren per Kilo f 0.15 Rrusselsch lof f 0.05f 0.12 NED. R.-K. BOND VAN TECHNICI „ST. BERNULPHUS". Woensdagavond hield de Nederlandsche Bond van R.K. Technici, afdeeling Velsen en Beverwijk, een buitengewone propagandaver- gadering in de bovenzaal van Hotel ter Burg. De vergadering werd geopend door den heer P. Kee, die de aanwezigen hartelijk welkom heette en tevens mededeelde, dat Rector Boo nekamp dezen avond verhinderd was als spre ker op te treden. Wij zullen, zoo begon spreker ons onthouden van de politieke beschouwing van het onder werp, doch wij willen ons beperken tot het beschouwen van den feitelijken toestand waar in duizenden en nog eens duizenden technici en daarmede gelijkstaande collega's zich be vinden, waarna wij de vraag zullen stellen of inderdaad onze eisch van de volwaardige posi tie in de komende bedrijfsorganen gerecht vaardigd en de moeite waard is om na te streven. De tegenwerking van werkgevers zijde ten opzichte van deze eisch is genoeg zaam bekend, doch wij dienen er voor te wa ken, dat deze tegenwerking van werknemers zijde tot een minimum beperkt blijft. Maar dit kan slechts bereikt worden door de ongeorga niseerde katholieke technici, die vaak onbe wust- op zeer fatale wijze ons streven rem- mien, steeds weer met krachtige propaganda1 te bewerken, daar wij dan eerst tot een krach tige rechtspositie van de technici en hoofdar beiders, zoowel individueel als collectief kun nen komen. Hardnekkige verkoudheid in enkele dagen verdwenen. „De laatste vier maanden heb ik steeds geleden aan chronische catarrh in het hoofd en keel," schrijft een dankbare Karsote-ge- bruiker ons. „Ik probeerde allerlei middelen en behandelingen, zonder succes. Ik wist niet meer wat te beginnen tegen mijn voortdurend loopende neus en lastige hoest. Een vriend drong aan. dat ik Karsote moest gebruiken en door dit steeds op te snui'ven, zijn mijn neus en keel op verwonderlijke wijze gezui verd. Ik ben voor deze genezing erg dankbaar en zal Karsote aan iedereen aanraden." A. H. G., te L. De aangename damp van Karsote heeft een sterk baeterie-doodende kracht. Overdag enkele drunnels op Uw zakdoek, 's nachts op Uw hoofdkussen en de meest hardnekkige vo-im-'EoH .jar wijken. is verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a 0.90 per flacon (zakformaat) en f 1.35 per flacon (2 x de kleine maat), incl. Omzetbelast. (Adv. Ingez. Med.) Mannenkoor ,>De Eendracht". Een uitstekend geslaagde feestavond. De intieme feestavond van het Mannen koor „De Eendracht", gehouden in Concor dia mag in alle opzichten als zeer geslaagd genoemd worden. De zaal was keurig versierd, waarvoor de voorbereidende commissie een woord van lof niet onthouden mag worden. Medewerking aan dezen avond verleende de humorist-conferencier B. Wijker. De Ken- nemer Band zorgde voor het muzikale ge deelte. Het is een echt gezellige avond geworden. Er werd natuurlijk veel gezongen o.a. dooi den heer Bolten, lid van Zanglust te Bever wijk en door „De Eendracht", die o.a. „Der Spielmann" van E. Kraemer ten gehoore bracht. Verder oogstte ook de parodie van het orkest- „De Eendracht" veel succes. Er werd nog een kwartetwedstrijd gehouden waarbij als jury fungeerden de heeren Van Dijk, Bolten en c. J. van Heijst. Voor dezen wedstrijd waren eenige aardige prijzen be schikbaar gesteld. Tot laat in den nacht duurde de feestvreug de. SANTPOORT LEZING. Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga hoopt op Donderdag 10 Januari om 3 uur in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente zijn tweede voordracht over „Boeddhisme en Christendom te houden, die gratis toeganke lijk zal zijn en waarbij gedurende de pauze het zangkoor zijn medewerking verleent avond een aantal neer op een gevel-orna ment precies boven den ingang van het po litiebureau. Het plaatsje is niet slecht gekozen Zij zitten hier beschut voor den regen en gure westelijke winden. Minder prettig is het echter voor sommige bezoekers van het poli tiebureau. Thans wordt overwogen, om de duiven aan het verstand te brengen, dat zij hun slaapplaatsen elders dienen te zoeken. J SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. HAARLEMMERMEER DIEFSTAL. Woensdag kwam mejuffrouw v. V. te Hoofd dorp, toen zij al daar eenige oogenblikken in een gebouw had vertoefd en met haar wa gentje weer wilde vertrekken, tot de ontdek king dat daaruit een taschje met ongeveer f 20 aan zilvergeld was ontvreemd. DE GEVOLGEN VAN DEN DRANK. Toen de bewoner van den Ringdijk nabij Halfweg alhier 's avonds in beschonken toe stand thuiskwam en zijn vrouw duidelijk liet blijken dat ze daarover niet best te spreken was, ontstond er een woordenwisseling, die zoo hoog liep dat de man beide zich te gaan verdrinken. De daad bij het woord voegende en naar buiten loopende sprong hij de Ring vaart in. Volle ernst scheen het bij hem toch niet te zijn, want toen het water tot zijn schouders kwam ging hij maar niet verder en vond hij het maar beter om er weer uit te kruipen en zich bij de warme kac)vel van dro ge kleeren te gaan voorzien. Dit incident bracht nogal hilariteit in de omgeving. DOOR DE GLADHEID. Op de brug over de Ringvaart nabij de Cruquius kwam door de gladheid van het bruggedek een voor een tilbury gespannen paard te vallen met het gevolg dat de inzitten den de landbouwer S., zijn vrouw en een 2- jarig kind er uit vielen. Alleen de vrouw be kwam eenige lichte kwetsuren aan het hoofd. De wagen werd ernstig beschadigd. HEEMSTEDE BURGERLIJKE STAND. Opgaven van 9 Januari: Ondertrouwd: L. Attema en H. Boersma. Getrouwd: S. A. Langeveld en C. C. van Deursen. Bevallen: P. E. M. NunninkMooren. z.; J. M. v. d. VeldenRijs. z.; J. H. E. Kohier Marre, d.; Overleden: C. van Heusden, 63 j.. echtgen. van J. W. Over de Linden; J. C. Zuur, 64 j„ ongeh.; L. E. Knapen, 57 j., echtgen. P. F. Meure: Max Visser, 20 j., ongeh. ZAND VOORT JEUGD LÜCHTVAARTCLUB. Onder voorzitterschap van den Secretaris der Centrale Jeugd Commissie werd in „Ons Huis" de Zandvoortsche Jeugd Luchtvaart Club thans definitief opgericht. Het bestuur werd samengesteld als volgt: G. Zeepvat, voorzitter: F. Zorn, Kerkplein 8a, secretaris en F. Campagne, penningmeester. Pogingen worden aangewend om zoo spoe dig mogelijk in het bezit te komen van een clublokaal, waar met het bouwen van vlieg tuigmodellen kan worden begonnen. Bestuur en leden stellen zich voor om de propaganda voor de luchtvaart, speciaal onder de Zand voortsche jeugd intensief te gaan voeren. Reeds werd besloten een propaganda-avond te organiseeren. waarop o.a. een luchtvaart film vertoond zal worden. DE BURGEMEESTER. Hedenmorgen vertrok burgemeester Van Alphen naar het Saargebied. Dinsdag, 15 Januari hoopt hij weder in Zandvoort terug te zijn. Gedurende deze dagen is Wethouder Siegers waarnemend-burgemeester. ZWERVENDE DUIVEN. Reeds vele jaren zwerven in Zandvoort een aantal verwilderde duiven rond, die hun woon- en broedplaatsen vonden in de ver schillende kerktorens. De laatste jaren kwa men er geregeld lederen avond enkele slapen onder de daklijst van het postkantoor Daar zij niemand hinderen, worden zij hier onge stoord gelaten. De laatste dagen strijken er ook iederen Delftdijk Vancouver n. Rotterdam 8 n.m. te Londen. Burgerdijk Philadelphia naar Rotterdam 8 n.m. te Baltimore. Bilderdijk Rotterdam n. New-Orleans 8 n.m. te Norfolk. Dinteldijk Rotterdam w. Vancouver 7 n.m. te Cristobal. HALCYON LIJN. Rozenburg 8 van Bilbao n. Rotterdam— Vlaardingen. Stad Amsterdam 9 v. Vlaardingen naar Servola. Stad Haarlem 9 van Huelva te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN Streefkerk thuisreis p. 8 Perim. Heemskerk uitreis 9 te Antwerpen. Randfonteiin 9 2 v.m. van Rotterdam te Hamburg, vertr. 10 n. Amsterdam. Jagersfontein uitreis 8 11 v.m. van South ampton. Nijkex-k uitreis 9 te Port Said. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelland thuisreis 7 van Freetown. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. tArendsker'k thuisreis 3 van Yokohama. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk 9 van Brisbane te Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Perseus 9 van Amstei-dam te Dar.zig. Triton 9 van Valencia te Amsterdam. Odysseus 9 van Amsterdam n. Kopenha gen. Ariadtne 9 van Amsterdam te Hamburg. Aurora 9 van Amsterdam n. Hamburg. Simon Bolivar 9 van Amsterdam n. Ham burg. Theseus 9 van Coruna n. Oporto. Achilles 8 van Savona te Burriana. Bennekom 8 van Amsterdam naar Chili. Berenice 8 van Danzig n. Kopenhagen. Deucalion 8 van Genua n. Palermo. Bacchus 8 van Setubal te Cadix. Hercules 8 van Malta te Calamata. Mars 8 van Lissabon n. Melilla. Saturnus 8 van Alicante n. Malaga. Titus 8 van Candia te Oavalla. Trajanus 8 van Napels naar Tarragona. Baarn Chili n. Amsterdam 6 van Iquique. Crijnssen 8 van Barbados n. Amsterdam. KON. HOLLANDSOHE LLOYD. Flandria thuisreis 8 7 n.m. van Lissabon. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Kota Baroe uitreis p. 9 2 n.m. Port de Galle. Siantar thuisreis 9 10 n.m. van Suez. Sibajak uitreis 9 2 v.m. van Suez. Kota Nopan uitreis p. 8 2 n.m. Gibraltar. Tapanoeli. 8 van Hamburg naar Rotterdam via Liverpool. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis) 8 van Montevideo. Alphacca 9 van Hamburg naar Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Saleier 8 van Amsterdam naar Batavia. Tabian 9 van Hamburg te Rotterdam. Poelau Roebiah (uitreis) pass. 8 Dungeness. Joh. v. Oldenbarnevelt (uitreis) 9 van Am sterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Bagdad. Japan naar Rotterdam ver- Mok 10 van Londen. Rhesus, Batavia naar Amsterdam 8 van Pt. Said. Polvdorus. Batavia naar Amsterdam pass. 8 Perim. Antenor. 9 van Kobe naar Rotterdam. Melampus. Amsterdam naar Java 9 van Pa- dang. Mvrmidon. Amsterdam naar Macassar pass. 9 Gibraltar. City of Evansville. Dairen naar Rotterdam 9 van Hongkong. Polyphemus. 9 van Bremen naar Amsterd. Peisander. Batavia naar Amsterdam vertr. 10 van Liverpool. Memnon. Japan naar Rotterdam 9 van Sin gapore. Benarty. Japan naar Rotterdam 5 van Pe- nang. Perseus, 8 van Vladivostok naar Rotterdam, Deucalion, Japan naar Rotterdam 9 te Lon den. City of Adelaide, Rotterdam naar Japan p. 8 Dungeness. VELSEN

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11