WEEKABONNEMENTEN STOFZUIGERS u VRIJDAG 11 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 9 IJMUIDEN Hef jubileum van „Olympia'' .Veel geLukwenschen, veel bloemen en een daverende feestavond. Het keurkorps van het K.N.C.V. en Coos en Polly Speenhoff oogstten veel succes. Welk een vooraanstaande plaats Olympia in de gymnastiekwereld in onze gemeente inneemt is weer eens gebleken uit den feest avond, die de vereeniging gisteravond ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan in Thalia gaf. De schouwburgzaal was voller dan vol toen de avond door den voorzitter van de jubileumcommissie geopend werd. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de wethouders de heeren J. C. Dunnebier en P. Bosman. De receptie. Voor den aanvang van het feestelijke ge deelte recipieerde het bestuur in de kleine zaal om de gelukwenschen in ontvangst te nemen. En dat waren er vele en waar bijna elke gelukwensch werd gezegd met bloemen vormde zich naarmate de stroom van ge lukwenschen verliep voor de bestuurstafel een verzameling bloemen zoo groot, dat men er gemakkelijk een rijk gesorteerd bloemen magazijn mee had kunnen openen. Geen klant of hij had er iets van zijn gading ge vonden. De directeur der vereeniging, de heer Ohr. F Smit, richtte bij afwezigheid door ziekte van den voorzitter den heer P. Smit een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot zijn oud-directeur den 78-jari- gen heer M, P. van Hooydonk, thans nog di recteur van de Gymnastiek en Exercitie- vereeniging Pro Patria te Den Helder, in welke vereeniging de heer Smit de eerste schreden zette op het pad, dat hem bracht tot zijn tegenwoordige functie. De sluisdeur van den stroom van geluk wenschen werd opengedraaid door den heer Hop namens het bondsbestuur der K.N.G.V. en den Kennemer Turnkring. Na den heer Hop volgden de heeren v. d Zee namens T.V.IJ., J. Eindhout namens Stormvogels, P. Krom namens Gratia-Plato. P. Heere namens de Oranje-vereeniging Wil- helmina, C. van Leeuwen namens Looft den Heer, K, Veuger namens de Winkeliers Ver eeniging Groot-IJmuiden, C. H. Vos namens de Chr. Gymnastiekvereeniging der Jonge- mannenvereeniging en V.V.IJ., G. Hop na mens T.V Santpoort. Versteege namens Turnlust Beverwijk, de Ligt namens Sparta, Velsen, W. Pronk, namens de Bloemendaal- sche Gymnastiekvereeniging, v. d. Berg na mens Concordia, Haarlem, van Hooydonk, directeur Pro Patria. en Veen, voorzitter van Pro Patria, den Helder, Metz namens het KéUrkorns, J. Polderman namens de Chr. Gymnastiekvereeniging Turnlust, Haarlem P. Visman, namens V.Z.V., v. d. Meer namens Strawberries, van Popta namens de Chr. Gymnastiekvereeniging D.O.S., de Jong na mens de Chr. Gym. Vereeniging Quick. IJmui den-Oost en voorts de heeren Lastddrager. oud-lid van T.V.IJ., T. D. Biewinga namens de Kennemer Roei- en Zeilvereeniging en Krconsberg, oud bestuurslid van Olympia De heer Smit dankte allen voor hunne ge lukwenschen. En hiermede was het officieele gedeelte bijna afgeloopen. Want in de groote zaal vond voor het begin van den feestavond nog een korte huldiging plaats. De heer Dunne bier overhandigde aan de acht leden en den directeur, die allen van de oprichting af aan de vereeniging verbonden zijn geweest het gouden Olympia-speldje en voorts nog aan den heer Smit een rooktafel. Bloemen kre gen nog mevrouw Smit en mevrouw Jonker, wier echtgenoot zich als penningmeester zoo verdienstelijk heeft gemaakt. En toen begon het tweede deel van den avond: het feest. Vol bewondering hebben de aanwezigen het schitterende werk van het Keurkorps ge volgd. Dit was hoogeschool-gymnastiek van de beste soort, van een soort zooals men die slechts zelden te zien krijgt. En verder zorgden Coos en Polly Speenhoff Jr. er wel voor, dat de aanwezigen niet te lang onder den indruk yan de duivelskun sten der turners bleven. Er was natuurlijk een verloting en voorts lig bal. De Blue Rascals hebben daarvoor wel vrooliike muziek maakten en was er ook de jeugdige jazz-pianist Verschoor, die in de kleine zaal met zijn pianomuziek veel ap plaus had. JAARVERGADERING PERSONEEL IN PUBLIEREN DIENST. Gisteravond heeft in het R.-K. Vereni gingsgebouw Mahustraat de 15e jaarvergade ring plaats gehad van de Christ, vereeniging van personeel in publieken dienst. De ver gadering werd geopend met gebed en voor lezing van Jes. 53 door den voorzitter, den heer J. Steenhoek, waarna deze een kort wel komstwoord tot de aanwezigen richtte en een terugblik wierp op de afgeloopen 15 ja ren. De secretaris, de heer de Jager, deed in zijn verslag een goed geluid hooren. Deze feliciteerde de vereeniging namens het hoofdbestuur en daarbij in het bijzon der de heeren Bos en Steenhoek als twee der oudste leden, die er niet alleen voor ge zorgd hebben dat in onze gemeente een chr. vereeniging van personeel in publieken dienst is gekomen, maar die er ook aan hebben meegewerkt, dat zij is blijven bestaan en ge groeid. Vervolgens wees spreker op de noodzake lijkheid eener christelijke organisatie om ten slotte te wijzen op den invloed van de vrouw op het vereenigingsleven. Verschillende voordrachten werden ten beste gegeven en voorts werd de avond op geluisterd door muziek van het Kennemer- strijkje. bekend uit de vergadering der Middenstands centrale. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat er een kleine teruggang was in het ledental. Het verslag van den penningmeester vermeld de een batig saldo van f 150. In de controle commissie werden de heeren J. E. van Ewijk en J. Nielen benoemd. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de heeren J. F. Hoekx en W. A. Sanders werden herkozen, terwijl in de vacature J. M. Blaak werd gekozen de heer C. Albers. In de plaats van den voorzitter, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer B. van Noord. Ned. Vereeniging van Huis vrouwen. „Hoe houden wij onze kinderen bezig?" Over bovenstaand hoogst nuttig onder werp sprak mej. S. Giltay Veth uit Amster dam voor een groot aantal belangstellende leden der afdeeling Velsen-IJmuiden van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. De presidente, mevr. P. L. de BoerHarder, opende de bijeenkomst met een kort inleidend woord, waarna mej. Giltay Veth ii.. woord zoowel als in daad de vraag beantwoordde, die ouders en opvoeders zich dikwijls stelden als kinderen door ziekte of weersomstandig heden tot in huis zitten gedwongen zijn: Hoe houden wij onze kinderen bezig? Er werd niet alleen geluisterd, maar de aanwezigen namen eveneens actief deel aan het zoeken naar een bevredigend antwoord. Men teekende, knipte en plakte, daarin voorafgegaan door de inleidster. Deze laatste onderstreepte nog eens het vrije initiatief, d.wz.. de kinderen zoo veel mogelijk vrije hand te laten in het zelf-ontwerpen en -ver vaardigen van knutselwerkjes. In haar dankwoord tot de spreekster hoopte mevr. De BoerHarder, dat alle dames pro fijt van deze amusante, nuttige wenken door mej. Giltay Veth gegeven, zullen hebben en sloot hierop de bijeenkomst. De nieuwe visscherij- contracten. ZONDER VOORUITBETALING KRUISWEG 60TEL.I6659 (Adv. Ingez. Med.) De onderhandelingen in het Visscherijbedrijf. Naar wij vernemen zal, nadat gistermiddag door het bestuur der reedersvereeniging den leden mededeeling was gedaan van het ver werpen der nieuwe loon- en arbeidsvoorwaar den door de werknemers, hedenmiddag op nieuw een conferentie plaats vinden tusschen dit bestuur en de hoofdbesturen der betrokken organisaties. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Timor IJm. 491, vangst 50 manden schel- visch, 80 m. braadschelvisch, 130 m. gul, kool- visch en kabeljauw, 40 m. wijting, 30 m. radio, 15 manden varia, totaal 345 manden VELSEN Buurtvereeniging Driehuis. Voorstelling van de Haarl. Tooneelver. „Cremer". Stampvolle vergadering in Cycloop wenscht ultimatum aan de reeders. Gisteravond vond in Cycloop een vergadering plaats van arbeiders, werkzaam in het visscherijbedrijf, zoowel zeelieden als havenarbeiders, welke vergadering buiten de organi- satiebesturen om was belegd door het comité, samengesteld uit leden van de beide betrokken organisaties. Bijna 400 leden van de IJmuider Federatie en den Christelijken Bond waren aan wezig. De besturen der organisaties, die waren uitgenoodigd de vergade ring bij te wonen, hadden aan deze uitnoodiging geen gehoor gegeven.. De voorzitter deelde in zijn openingswoord mede, dat het comité was opgericht, om desnoods tegen de beslissing der organisaties, geen enkele verslechtering van loon- en ar beidsvoorwaarden te aanvaarden, zooals die in de nieuwe contracten worden voorgesteld. Verder gaf spreker als zijn meening te ken nen, dat ook in de organisaties oppositie moet worden gevoerd tegen deze verslechte ring. Vele aanwezigen voerden het woord. Een lid der moderne vakorganisatie deelde mede, dat sympathiebetuigingen van Transportarbeiders uit heel Nederland waren ontvangen in ver band niet de houding', die de arbeiders in het visscherijbedrijf te IJmuiden tot dusver hebben ingenomen. Aan het einde der vergadering werd een motie aangenomen, waarin er bij de organi saties op wordt aangedrongen, geen enkele verslechtering te aanvaarden en voorts aan de reeders een ultimatum te stellen van enkele dagen voor het nemen van een aanvaardbare beslissing, daar anders tot staking zal worden overgegaan. De vergade ring verleende het comité machtiging, het werk ten behoeve der arbeiders in het vis- scherijbedrijf voort te zetten. Tot de vergadering werden alleen toegelaten arbeiders, die in bezit waren van een com- iribut-ieboekje. BESOMMINGEN. Trawlers Henriëtte Jacoba IJm. 190 245 m. f 2870 Alkmaar IJm. 31, 490 m. f 4560. Loggers: SCH. 342 f 770, KW. 28 f 560, KW. 39 f 1390. KW. 23 f 810. Versche Haring: VL. 80 f 1160, VL. 17 f 720, VL. 79 f 710, VL 20 f 600 KINHEIM—BLAUW WIT Voor a.s. Zondag is ingelascht de voetbal wedstrijd Kinheim—Blauw Wit. De „Vereeniging van bewoners in de buurt schap Driehuis", een wel wat langademige, doch aan duidelijkheid niets te wenschen overlatende naam van deze bloeiende orga nisatie op gezelligheidsgebied, had voor deze winterbijeenkomst de Haarlemsche Tooneel- vereeniging J. J. Cremer uitgenoodigd om haar leden een avond vol kunstgenot aan te bieden. Cremer had zich het bekende blijspel van Chr. van BommelKouw en Henk Bakker „Robbedoes" daartoe gekozen, een vlot-ge- schreven, fijn-humoristisch werk waarmede een uitstekend tooneelgezelschap (en dat is Cremer ongetwijfeld) bij voorbaat reeds van succes verzekerd is. Cremer wist na een ietwat schuchtere eer ste acte een tempo in het spel te leggen, dat de zaal stormachtig voor het gezelschap in nam. Het is ons maar zelden vergund zulk een degelijk tooneelspel van dilettanten te zien en Cremer heeft met deze voorstelling wederom bewezen, dat zij tot de eersten onder hen gerekend worden mag. De heer W. F. H. Bruggeman heeft als voorzitter der buurtvereeniging allen bij den aanvang een hartelijk welkom toegeroepen. Tot de attracties van den avond behoorden een geanimeerde verloting en uitstekend ver zorgde entre acte-muziek door Haarlemsch Salon Orkest. De van bloemen vergezelde huldigende woorden door voorzitter Bruggeman aan het einde der voorstelling tot het gezelschap Cremer gesproken werden met een minuten lang applaus onderstreept. Tenslotte sprak het eerelid der vereeniging, de heer W. van Heyst, die een korte propa- ganda-rede hield. ZANDVOORT JAARVERGADERING DE HANZE. De afdeeling IJmuiden van de R. K. Mid- denstandsvereeniging De Hanze hield Woens dagavond haar jaarvergadering in het Patro naatsgebouw. De voorzitter, de heer S. T. J. Stevens, sprak een openingswoord, waarin hij de vele tegenslagen in 1934 memoreerde, zoo dat dit een ongeluksjaar was. De leden onder vonden de ernstige gevolgen van de mindere koopkracht. Spr. deed mededeelingen van de ftctie tegen de hooge P. E. N.-taa'ieven, reeds, MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 11 JANUARI. Tarbot per K.G. f 0.90. Tongen per K.G, f 1.25—f 0.95. Groote schol per 50 K.G. f 18—f 11. Middelschol per 50 K.G. f 17—f 15. Zetschol per 50 K.G. f 21—f 18. Kleine schol per 50 K.G. f 17—f 10.50. Schar per 50 K.G. f 16f 4.90. Rog per 20 stuks f 13. Vleet per stuk f 4—f 0.48. Kleine poon per 50 K.G. f 11. Groote schelvisch per 50 K.G, f 32. Middelschelvisch per 50 K.G. f 32—f 30. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 29f 20. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 22—f 10. Kabeljauw per 125 K.G. f 72—f 28. Groote gullen per 50 K.G. f 14—f 10.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 11f 6. Wijting per 50 K.G. f 7.10—f 4.30. Makreel per 50 K.G. f 11.50—f 7.50. Heilbot per K.G. f 1f 0.70. Leng per stuk f 1.60f 0.55. Koolvisch per stuk f 0.80—f 0.12. Versche haring per kist f 5.80—f 3.10, Kleinmiddelhake per 50 KG. f 44. Kleine hake per 50 K.G. f 29—f 24. POSTERIJEN. De directeur van het postkantoor alhier maakt bekend, dat ingaande 14 Januari a.s. de tweede buslichtting een uur wordt ver vroegd, en vastgesteld als volgt: kantoorbus 11,30 uur, buitenbussen: 11,30 uur. JEUGDKERK. Zondag 13 Januari spreekt in de Oude Bewaarschool voor de Jeugdkerk van den Kring Dr. A. J. v. Leusen uit Velsen. DIERENHULP. De vereeniging Dierenhulp is voornemens op Woensdag 30 Januari een propaganda filmvoorstelling te geven in „Hollandia-bios- coop." Des middags voor de kinderen worden niet minder dan 6 dierenfinms vertoond. 's Avonds wordt als hoofdnummer gegeven Millionair Cowboy. In de hoofdrol het be roemde paard „Silver King". Verder een anti- oorlogsfilm ...Ochtendpatrouille" en enkele kleinere filmpjes. DE GRAAL. De vrouwelijke Jeugdbeweging voor R. K. Actie: De Graal, afdeeling Zan-dvoort, geeft Zondagavond een uitvoering in het Patro naatsgebouw aan de Groote Krocht. Opgevoerd wordt het mysteriespel: „De Heilige Nacht" door Pax. Enkele Graalleden uit Haarlem zullen haar medewerking aan dezen avond verleenen. VRIENDENKRING. De gemengde R. K. tooneelvereeniging Vriendenkring, geeft Dinsdag haar eerste uitvoering in het patronaatsgebouw aan de Groote Krocht. Opgevoerd worden: een blijspel getiteld: De gebroeders Kalkoen van G, Nielen en een klucht- getiteld: „De brief". Muzikale medewerking wordt verleend door The Joly Joker Band. ZEEMEEUWEN. De tweede feestavond, die de Zandvoort- sche voetbal vereeniging ..De Zeemeeuwen" in verband met haar 15-jarig bestaan organi seert is vastgesteld op Zaterdag 16 Maart in gebouw Monopole. ZANDVOORTSCHE HANDELSVEREENIGING Donderdag hield de Zandvoortsche Han- delsvereeniging in Bodega Mustert aan den Strandweg een vergadering. De nieuwe voorzitter, de heer L. J. Rinkel, heette in het bijzonder den eerevoorzitter, den heer E. IT. Brokmeier, welkom. De heer Sprengers feliciteerde daarna den eerevoorzitter met zijn 12 1/2-jarig jubileum als lid van de Kamer van Koophandel. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den Middenstandsbond, om zich te wenden tot de vrouwen van Midden standers om solidair te zijn met andere mid denstanders en niet te koopen bij groote maatschappijen en naamlooze vennootschap pen, Medegedeeld werd dat Jhr. dr. J. C. Mol- lerus op Donderdag 17 Januari een lezing zou houden in Monopole over zijn Russische reis ervaringen. De lezing zal geïllusteerd worden met filmbeelden. 'De kosten van deze lezing zullen gedragen worden door de Z. H. V. en de V. V. V. Er zullen ook uitgenoodigd worden de leer lingen van de twee hoogste klassen van de U.L.O.-school aan den Hoogweg. Naar aanleiding van een vraag uit de vo rige vergadering deelde het bestuur mede, dat na ingewonnen advies bij den rechtskun digen adviseur door het bestuur besloten was een zwarte lijst aan te leggen. Het zal voor iemand, die op deze lijst plaatst is, zoo goed als onmogelijk zijn Zandvoort bij een nieuwen leverancier te koo pen, zelfs niet a contant, zoolang er nog oude schuld staat bij de eerste leverancier. Medegedeeld werd dat de heer Vallo in ver band met de reorganisatie van den Ned. Mid denstandshond, was gekozen tot lid van het- districtsbestuur en tevens tot secretaris van' het dagelijksch bestuur van district 13. Tot leden van de kascommissie werden be noemd de heeren D. Vader, J. v. Keulen H. v. Nieuwenhuisen. Na de rondvraag, waarbij de standplaatsen voor -ha-ringkarren, de middenstandstentoon stelling en den verkoop van vleesch in blil door de gemeente nog ter sprake kwamen, sloot de voorzitter de vergadering. LEDENVERGADERING ZANDV. SCHAAKCLUB. De buitengewone ledenvergadering van de Z.S.C. werd door den voorzitter, den heer C. L. Bolwidt, geopend met de beste wenschen voor 1935, waarna hij den heer L. Prins lukwensc-hte met het succes, in het schaak- tournooi te Hastings behaald. Hierna volgde een discussie voor het te organiseeren internationaal schaaktournooi. De vergadering bleek zeer veel te voelen voor een internationaal tournooi op voorwaarde, dat het nationaal tournooi, zooals dit in het hotel Groot Badhuis werd gehouden, daar door niet op den achtergrond zou raken. Tenslotte werd een motie aar genomen waarin de waardeering van de vergadering werd uitgesproken voor het werk van het be stuur, en waarin gevraagd werd, plannen voor een internationaal tournooi uit te wer ken, naar het voorbéeld van het tournooi te Hastings. Na afloop van de besprekingen werden door den heer Prins enkele interessante par tijen uit het tournooi te Hastings op het bord gedemonstreerd. BLOEMENDAAL dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn. daar de bezorgers op Woensdag afre kenen. DB ADMINISTRATIE. JUBILEUM H. C. DE KLERK. Donderdag was de heer H. C. de Klerk, chef bij de afdeeling boekhouding van- het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf in Noord-Hol land, vijf-en-twintig jaar in dienst van de provincie. Vóórdat hij bij het Waterleiding bedrijf kwam, was hij werkzaam op de Pro vinciale Griffie. 's Morgens elf uur werd de jubilaris in de hal' vah het gebouw gehuldigd. De directeur van het bedrijf, de heer J. van Oldenborgh, sprak hem hartelijk toe en bood hem na mens het bedrijf een fraai bloemstuk aan. De -heer J. Hors-meijer huldigde den heer De Klerk namens het personeel en bood hem eveneens een bloemstuk aan. De jubilaris dankte voor de hem gebrachte hulde en bracht het verdere gedeelte van den dag in den huiselijken kring door. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: P. Rut-te, Bloemendaalscheweg 59 Bloe- mendaal, een regenjas; S, de Vries, Alb. Thijmlaan 47 Bloemendaal, een al-paccale- pel; C. v. d. Linde, Zonnebloemlaan 3 Aer- denhout, een rijwielbelastingmerk; Luikel, Hendrik Roozenlaan 12 Haarlem, een sier- kannetje: A. Kuurstra, Zuidertuindorplaan 30 Haarlem, een vulpotlood; J. C. van Dijk. van Raephorstlaan 13 Haarlem, een hond; B. van El, Ged. Oude Gracht 84, Haarlem, een hockeystick; H. Va-der, Alb. Thijmlaan 25, Bloemendaal, een blauwe klut; L. Warmer dam, Boekenroodeweg 1 Aerdenhout, een vulpotlood; H. Dijt, Midden tuin dorplaan 5, Haarlem, een heerenhand-schoen; P. Rutte, Bloemendaalscheweg 59, Bloemendaal, een zilveren armbandhorloge; Meijer, Teding van Berkhout1 -an 15 Aerdenhout, een poesje; de Jong, Br el er odelaan 5, Bloemendaal, een handwerkkleedje; Vreenegoor, Alb. Thijm laan 27, Bloemendaal, een handschoen; Post kantoor Bloemendaal, een paraplu ie en wan delstok; Keet bouwwerk, Rijnegomlaan Aer denhout. een autoped; Zieker, Vogeler-zang- schweg 348 Vogelenzang, een overschoen; G. Zwarteveen, Lage Duin en Daalscheweg 9, Bloemendaal, een kinderhandschoen; aan bureau van Politie, Overveen. een steeksleu- tel, een sleuteltje, een da mes handschoen, een huissleutel,, een sleutel, een handwar mer, 2 schoolboekjes, een glacé dameshand schoen. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge en Kanariezaad f 7.50; Gerst (chevalier) en Wintergerst f 5.50; Haver en Paardeboonen f 6.50: Duiveboonen f 8; Bruine boonen f 11.50; Groene erwten f 9.50; Vale erwten en blauwmaanzaad f 14.50; Geel mosterd en Karwijzaad f 19. Alles per 100 K.G. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Donderdagmiddag beging op het voor het rijverkeer bestemd gedeelte van den Kruisweg nabij Hoofddorp alhier, een tweetal jongens de onvoorzichtigheid achter een aldaar pas- seerenden met een paard bespannen boeren wagen te gaan hangen. De bestuurder van een hen achte- op komende auto (de heer E, uit Haar lem) gaf herhaaldelijk signalen en week naar links uit het gerij, te passeeren. Een der jon gens, het 7-jarig zoontje van den heer S. uit Hoofddorp, liet op hetzelfde oogenblik den wagen los en liep ook juist den linkschen kant uit, met het gevolg, dat hij door de auto ge grepen en tegen den grond geslagen werd. Vrij ernstig aan het hoofd verwond werd het jongetje opgenomen en bij Dr. N. gebracht, clie een voorloopig verband legde, waarna het knaapje naar de ouderlijke woning werd ge bracht. DE KLANKFILM „SLUIT DE GELEDEREN". In de Beurs te Hoofddorp werd Donderdag avond onder groote belangstelling vertoond de klankfilm „Sluit de gelederen", de propa- gandefilm van den bijz. vrijw. landstorm. De bijeenkomst stond onder leiding van den voor zitter der plaatselijke landstormcommissie, den heer Mr. Slob, die een kort openingswoord sprak. Na het zingen van het Wilhelmus, werd met de vertooning' van de film een aanvang gemaakt. Dr. J. H. J. Vos feliciteerde na het openings woord van den voorzitter Mr. Slob met zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau en hield daarna een gloedvolle rede, waarin hij het doel van den Bijz. Vrijw. Land storm uiteenzette. AANRIJDING. Donderdag werd de 60 jarige A. H. op den Sloterweg, terwijl hij aan den rechtschen kant langs den grasberm liep, aangereden door een motorrijwiel, waarvan de bestuurder moest uitwijken voor een groote vrachtauto en daarbij ruimte te kort scheen te komen. H. kon niet meer overeind komen en werd met hulp van een voorbijganger door den chauffeur van een andere passeerende auto opgenomen en naar een ziekenhuis gebracht, alwaar beenfractuur en kneuzingen van een paar ribben geconstateerd werden. De motor rijder kwam er met een paar lichte kwetsuren af. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C, J. M, v. d. Zwaan-van Kas- teren. z. H. M, M. Schrama-Ru'he. d. L. den Hollan-der-Grevenst.uk, z. J H. M. Smit-Koridon. z. M. H. Duwel-Mostert. d. A. J. Otte-Weijers, z. J. G. van der Hulst-Koeckhoven, z. Ondertrouwd: J. Trouwen 31 j, en W. M. Mostert, 26 j. Gehuwd: J. Michel 28 j. en E. Loosbroek 25 jaar. Overleden: Harm Werkman. 64 j., geh, met H. W. Kappert. Margaretha Leenslag 67 j., wed. van C. Grisnigt. Petrus Theodorus 2 d. zoon van J. L. v. d. Zwaan en C. J. M. van Kasteren. Theodorus M.Vreeburg; 32 j. geh, met M. A. Blanken-daal. LISSE PERSONALIA. Door B. en W. dezer gemeente is goedge vonden, dat de eerste ambtenaar ter secre tarie dezer gemeente, de heer L. W. A. van Wichen, ruilt van functie met den heer J. A, M. van Pinxsteren te Bussum. In verband hiermede heeft dat college aan den heer L. W. A. van Wichen eervol ontslag - verleend en den heer J. A. M. van Pinxsteren benoemd. HILLECOM HET COMïTé T. B. C. Van de zijde van het comité, opgericht om de Hillegomsche Vereeniging tot bestrij ding der Tubei'culose bij haar aanstaand zil veren jubileum een geschenk aan te bieden, wordt ons medegedeeld, dat, aangemoedigd door het succes der opvoering van „Tropen- adel" een tweede tooneelavond in voorbe reiding is. De leiding van het de Boer-van Rijk-en semble te Amstei-dam was zoo welwillend om het onvoeringsrecht af te staan van „Tante Roosje" en „Levensavond", beide van Jaar) van der Poll. Het eerstgenoemde stuk zal sooe-die worden opgevoerd met mevr. Paling in de titelrol. Lijsten zullen circuleeren. waarop tevens bijdragen kunnen worden geteekend voor een directe storting in het jubileumfonds. Met verschillende vereenigingen. ook op sportgebied, is net comité in onderhande ling om ook iets te organiseeren voor dit mooie doel en succes schijnt daarbij niet uitgesloten. SANTPOORT GESLAAGD. Voor het najaarsexamen 1934 voor de Duit- sche Handelscorrespondentie van de „Vereeni ging van Leeraren in de Handelswetenschap pen", „Vereeniging van Leeraren in Talen en Handelscorrespoaidentie „L. I. T. E. H." en Federatie Mercurius, slaagde onze plaatsge noot P. S. Ohr. van den Boogaard. (Is reeds in een deel der vorige oplage geplaatst). dr. H. B. S. voor Meisjes. (Vervolg van ons nummer van gistei'en). Bij de officieele ingebruikneming van de nieuwe middelbareschool voor meisjes werd ïaog door den heer G. H. Weuatink en mej. Burger het woord gevoerd. De heer G. H. Weustink vestigde er, na het uitspreken van zijn gelukwensch, de aandacht op, dat hij als raadslid nooit vijandig tegen over de Middelbare School voor Meisjes heeft gestaan, maar toen er sprake van was, dat óf de Meisjesschool óf het voorbereidend L.O. zou moeten verdwijnen, heeft hij de mééste waarde gehecht aan het voorbereidend onderwijs. Later heeft hij toen het denkbeeld geopperd :n de raadscommissie, voor onderwijszaken, de chool in de Tempeliersstraat te verbouwen. En de wethouder, de heer Boes, „vond dit een idéé". Tenslotte sprak de directrice van de school, mej. dra. Burger. Zij sprak woorden van dank en van toe komstverwachting. Dank aan den volijverigen wethouder Boes voor zijn warme sympathie voor de school, aan B. en W. en den gemeente raad en allen die aan de totstandkoming der school hebben medegewerkt. Ook een woord van dank en eerbiedige herinnering aan wijlen mevr. Elzinga, die in een gedocumenteerd be toog den Raad heeft weten te overtuigen, dat de Midd. Meisjesschool een betere huisvesting noodig had, De halte van de Amsterdamsche tram is op irzoek van B. en W. verlegd naar de Emma- straat, waarvoor aan de directie der N.Z.H.T.M. dank toekomt. Spr. roemde de nieuwe inrichting, al zijn er nog vele wenschen; de stap in de goede rich ting verdient ten zeerste waardeering. En na een woord tot de ouders gericht te hebben, eindigde spr. met als toekomstverwachting ui: spreken; „'t Komt in orde!" Tot slot van deze plechtigheid voerden eenige leerlingen een hymne uit.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11