Radio-Procramma AUTOSPORT -ENGELSCH- Ruime zit-slaapk. f 10.98 Marie-Louise Coué Stichting fAANDAG 14 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 11 HET TOONEEL. )oor Inspanning Uilspanning ARME RIJKEN. De macht der vrouw. De tooneelvereeniging Door Inspanning Uit- janning had zich Zaterdag de medewerking jrzekerd van het Haarlemsch salon orkest, at naar den fraaien naam „The Musical Lu- atics" luistert en van het mannenkoor E. M. 00 kregen wij afwisselend muziek en tooneel, m min of meer bont programma dus, waarop halia en Euterpe gelijkelijk vertegenwoordigd aren. D.I.U. kwam voor het voetlicht met twee luchten en had het zich daarmee niet al te (qeilijk gemaakt. Eenigen der beste krachten in Qflze oudste rederijkerskamer zaten in de tal en lieten het ditmaal nu eens aan de jngeren en aan de spelers, die wij anders ge- oonlijk op het tweede plan zien, over. Dat as aan de opvoering althans van het eer ie stukje wel te merken en van strenge !gie was in Arme Rijken ook eigenlijk geen >rake. Men beschouwde blijkbaar dezen avond jo'n beetje als een „onder onsje", waarop het tl aan het slot hoofdzaak was. Nono heeft s journalist beter werk geleverd dan als blij- jelschrijver. Zijn klucht Arme Rijken, dat ons 1 een O.W.'ers gezin brengt, vloeit nu niet jpaald over van geest en herinnert als geheel an den tijd, toen Justus van Maurik nog en jgue was. De heer Van Kordelaar had het teest pleizier van zijn rol en speelde met het leeste entrain. Hij maakte ook wel iets aardigs an den Hollandschen parvenu,' die zich voor e deftigheid Hubert Meunier de Forgeron oemde. En zijn vrouw had een natuurlijk Dcent als Marianne, zijn burgerlijke echtge- oote. e jongere leden bleven bij deze twee nog al anmerkelijk ten achter en speelden meer, [sof het een repetitie dan een uitvoering gold. [adden zij zelf er 'niet zoo heel veel vertrou- 'en in? Dank zij den heer en mevrouw Meu- ier de Forgeron en de malle situaties, waarin eze twee geplaatst werden, had het stukje een ink lachsucces, zoodat het doel, waarom men peelde, toch bereikt werd. Ia De Macht der Vrouw had men den Buchtspeltoon beter te pakken. Het stukje jtelt geen hooge eischen en hieraan voldeden ie spelers dan ook wel. De heer L. Ruifrok was als Stamper, de Mijnheer, die het met sijn vrouw zoo bar slecht getroffen heeft, [n deze klucht goed op dreef. Vooral het too- neeltje. waarin hij zoo uitermate pleizier heeft bij de gedachte alleen, dat een jong- Bensch verliefd zou zijn op zijn vrouw, speel- 3e hij aardig en met aanstekelijke vroolijk- heid. Rosalie was zulk een remedie tegen de ïefde. dat de zaal duidelijk blijk gaf het met jen heer Stamper volkomen eens te zijn. wejKoning was het best toen zij den jongen ran der Steen trachtte te veroveren. In het jweede deel, als zij woedend is over de poets. Jie men haar speelt, had zij het er genist tag wat dikker op kunnen leggen. Mej. de Won was een aardig, frisch nichtje, mevrouw Beers-Kruyer een gezellig, struisch kamer meisje. George van der Steen was blijkbaar mo in de war door de behandeling van Emi- lie, dat hij zijn tekst zoo nu en dan was ver geten. De souffleur had dan ook heel wat te ttoen om hem weer op streek te helpen en het was soms meer schreeuwen dan fluiste ren wat hij deed. Maar dat was hem in deze Omstandigheden niet kwalijk te nemen. De neer Schoon was de kellner Frits en hij was net naar genoegen van Stientje en de zaal. Het mannenkoor E. M. is blijkbaar nog in njn eersten groei. Met de composities van Roeske had het, nog al moeite en bij „Nacht" hadden de zangers met de zuiverheid leelijk te kampen. Maar E. M. herstelde zich bij jn Scheepje van M, Altintz, dat hun minder hooge eischen stelde en daardoor zonder te zinken over de baren ging. Aan het slot, ver meldde het programma nog koorwerkjes van Brouwer, Jac. Hamel en C. van der Linden. De leden van D.I.U. toonden zich dankbaar voor wat het kleine mannenkoor onder de leiding van den heer K. Zeilmaker hun bood. zooals zij ook de spelers van de kluchten van Nono en Rentmeester met hartelijk applaus beloonden. Een bal besloot dezen feestavond en ik vermoed, dat dit niet het minst opge wekte en gezellige deel van dit bonte pro gramma is geweest. J. B. SCHUIL. MUZIEK. Fritz Hirsch Operette. Ein Frühlingstraum im alten Wien. Indien Fritz Hirsch nog een openlijke aan-, beveling noodig had. dan zou ik het jammer vinden dat de tweede voorstelling van. ..Ein Frühlingstraum im alten Wien" op Zóndag plaats vond. en daardoor dit verslag als gosterd na den maaltijd moet komen. Maar Fritz Hirsch behoeft die aanbeveling sinds sedert lang niet meer. En de maaltijd, dien hij ons Zaterdagavond in den geheel gevul- jden Stadsschouwburg opdischte was zóó smakelijk en zóó vrij van scherpe specrij, dat oud en jong er naar hartelust en zonder jeenig gevaar van smullen kon. De spijze was poch aangebrand noch ongaar, zooals die werkelijk op het tooneel voorgestelde, die aan Paul Harden afkeer bezorgde en waar pij zijn mes op verboog, bij zijn pogingen om het vleesch te snijden. De belangrijkheid van een goed toebereid piaal is ons in een der tafereelen gedemon streerd. Om tot het figuurlijke terug te kee- ren; Fritz Hirsch is een bekwame, fantasie rijke en consciëntieuze kok. die ons telken male op een bijzonder verzorgd en afwisse lend menu weet te vergasten. Daar waren bij de opvoering van deze nieuwste operette weer de origineele decors, daar was weer de pracht van costumes, die elke Hirsch-voorstelling tot een lust voor het oo? maken Regie en spel schiepen behalve •dolle en vroolijke scènes eenige snoezige ta fereeltjes, levende prentjes van een vervlo den tijd. Van het groote aantal optredende en in het programma genoemde personen kunnen we alleen de voornaamste hier vermelden, gprsch was Hirsch; dat zegt genoeg. En hij heeft een ode aan „die Frauen" gebrouwen 'en gezongen, zóó dat alle toehoorders, in 't bijzonder de bezongen Frrrauen, in geest drift ontbrandden. Ook zijn „Nieuwjaars"- Wensch viel natuurlijk in goede aarde. De .lange dunne Arpad Latamar. die zijn voor ganger Herbert Weissbach in lenigheid en [komische kracht nog overtreft zorgde in de gpl van den stunteligen. half-onwijzen Fiirst Zareffsky voor 'n aantal momenten van uit- •Pinnige dwaasheid waarvan we de beenenklit wone fijnheid is, en de vertraagde pas-de-deux nog even aan stippen. Vocaal muntte, wat de heeren be treft, Albert May uit; Paul Harden zong lang niet onverdienstelijk, maar diens kracht schuilt toch meer in zijn verschijning en spel dan in zijn zang. Het verlies, dat het uittreden van Friedel Dotza aan het ensemble berokkend heeft, is door de toevoeging van Marie Eisner goed gemaakt. Zij moge iets minder tempera ment dan haar voorgangster toonen; haar bekoorlijke persoonlijkheid en haar uitne mende zang trekken telkens weer de aan dacht en verzekeren haar een allereerste plaats in het gezelschap. Naast haar mag Marta Wagner, wat verschijning en spel be treft. met lof genoemd worden. Het rolletje van het vorstenzoontje Heini werd door Ti-u- de Ploy aardig gespeeld, maar zij kon ons toch niet de suggestie geven van een kind in den leeftijd, waarin het nog door Moeder in slaap gezongen wordt. Een ernstige stijlfout leek mij de kleedij der dames, die op het feest de Menuet dan sten. Te midden van de schittering der acht- tiende-eeuwsche costumes vormde die kleedij een storend anachronisme, en ik meen te weten dat men in den rococotijd de dans passen zelf ook met minder gymnastische evoluties placht uit te voeren. De muziek, die Bruno Granichstaedten voor deze operette geleverd heeft beweegt zich meerendeels in conservatieve banen. Waar door hem een poging tot benadering van den gesyncopeerden stijl gewaagd werd. is het bij een poging gebleven en het resul taat was bastaardeering. Overigens toont zijn muziek niet veel nieuws of eigens; soms zelfs worden oude bekende melodieën, als b.v. die van de oude Duitsche polka, er door in herinnering gebracht. In het kwintet (no. 5) wisselen oud en nieuw zonderling af. in het duet no. 6 worden de grenzen der bana liteit overschreden. Daarentegen schreef de componist zeer levendige en pétillante mu ziek bij het aardige tafereeltje der eerste Fi nale (no. 7) en het was jammer dat de in druk daarvan door een grof naspel verstoord werd. Heel fijn gevonden was het slaapliedje in n. De Menuet werd op de muziek uit Mo zart's Es dur-Symphonie gedanst. Het derde bedrijf werd door harde pseudo-jazz vooraf gegaan. Dat in het terzet no. 3 het lied over „Die Liebe" door den kleinen Heini werd meegezongen, leek met het oog op zijn ver onderstelden leeftijd no°al voorbarig. De Finale van III. „Die Fahrt ins Glück" gaf nog een verrassing, niet van de zijde van den componist, maar op het tooneel. Daar stond een bespannen wagen, waarvan de wielen snel draaiden en de paarden bewogen koppen en pooten, en toch kwam het samen stel niet van zijn plaats. Maar de paarden droegen een bord met 1935 er op. en in en bij den wagen zaten of stonden de hoofd personen en zongen ons hun gelukwenschen met het nieuwe jaar toe. Ook uit den orkest bak kwam een stem; die van den dirigent Hans Lichtenstein, en die stemde ook voor een gelukkig nieuwjaar en zoo reden we dus veel- en toch een-stemmig met Hirsch het jaar 1935 in. En ieder verliet tevreden den Stadsschouw burg. K. DE JONG. Tentoonstelling van Historische Diorama's. Gemeentelijke H. B. S, B Het is al weer eenige jaren geleden, dat ik in ons blad geschreven heb over de historische diorama's van Dr. W. G. L. Wieringa, Thans waren wij opnieuw uitgenoodigd voor een ten toonstelling, welke in de H. B. S. op het Sant- poorterplein ten bate van het Haarlemsche Crisis-Comité is ingericht, en waarop verschil lende nieuwe diorama's van Dr. Wieringa zijn opgesteld. Als hoofdstuk van deze expositie wordt echter terecht beschouwd de „Intocht van Maximiliaan I", niet omdat het artistiek het beste is, maar omdat het diorama hiervoor vervaardigd werd door leerlingen van de school van Dr. J. J. van der Hoek. In zijn artikel „Een nieuw Leermiddel" had Dr. Wieringa indertijd reeds geschreven, dat „daltoniseerende" leeraren met hun leer lingen gezamenlijk ook zeer goed diorama's zouden kunnen maken. Een bewijs hiervan nu levert deze tentoonstelling op verrassende wijze. Ook vroeger zijn eens verschillende door leerlingen vervaardigde historische diorama's waaronder enkele zeer verdienstelijke ge- exposeerd, maar in De Intocht van Keizer Maximiliaan I zien wij eerst recht, wat er be reikt kan worden door jongelui, wanneer zij gezamenlijk onder deskundige en artistieke leiding zich voor zulk werk zetten. Aan dit diorama hebben leerlingen van alle klassen, van de eerste tot en met de vijfde, gewerkt ja, zelfs de concierge van de school hielp er aan mee en zoo groot was hun ambitie, dat zij heele dagen van de Kerstvacantie er voor hebben geofferd. Dr. Wieringa heeft zich den initocht van keizer Maximilaan niet gedacht in een bepaal de stad, maar in een willekeurige Middel- eeuwsche stad. Het marktplein voor deze stad is dus geen copie, maar door de leerlingen zelf ontworpen, doch zij konden dit natuur- niet doen zonder eerst eenige studie te hebben jemaakt van Middeleeuwsche bouwkunst. Hieruit volgt reeds onmiddellijk van welk een cultureele waarde zulk soort werk is. De jonge lui krijgen er meer begrip door van Gothische bouwkunst niet alleen, maar zij zullen er ook nader door komen tot de schoonheid van de Middeleeuwsche bouwwerken. Zoo ontstond een marktplein in een Middel eeuwsche stad met het stadhuis van Munster, een forsche kathedraal naar Fransch model, het huis van Prins van Willem van Oranje te Brussel, en verschillende Middeleeuwsche hui zen, die copieën zijn van oude bouwwerken in Neurenberg, Brugge en andere oude steden. Zelfs de oude fontein midden op 't Marktplein door een der jongens zelf gesoldeerd ont breekt niet. In deze Middeleeuwsche stad nu doet kei zer Maximiliaan I zijn initocht en voor de ver schillende tinnen figuren van den stoet en de bevolking zorgde weer de bekende fir ma Heinrichse uit Neurenberg. Doch ook hier aan hebben de leerlingen gewerkt-, want zij zijn het geweest, die de vlaggen, vaandels en standaarden der verschillende geschiedkundige personen en van de gildes dikwijls zeer fijn en minutieus hebben geschilderd. Om ze historisch zuiver te doen zijn, daarvoor was een studie in heraldiek noodig, een bewijs al weer, hoe ontwikkeld en instructief zulk werk is. Het leven, het mouvement in deze stad dan ken wij behalve aan de kunstenaars, die de tinnen figuren met een waar raffinement afwerkten, aan Dr. Wieringa, die als een knap regisseur het leven aan deze stad gaf. Men moet zoo'n diorama zien en in de details be- studeeren om ze naar volle waarde te kunnen schatten. Daar is, behalve den eigenlijke stoet van keizer Maximiliaan met zijn gevolg van vorsten, ridders en krijgsknechten, bijvoor beeld die groep van geestelijken voor de ka thedraal, waarvan elk figuurtje van een onge- sterk van expressie en plastiek. En hoe levendig is ook de groep van voorname burgers op de kleurige tribune, een middeleeuwsch bouwwerk, dat door zijn stijl en zeer artistieke afwerking wel bijzonder de aandacht trekt. Zoo is dit diorama vol leven en van suggestieve werking, veel sterker dan een twee-dimensionale historische wandplaat ooit zal kunnen zijn. Ik heb bij dit diorama wat lang en uitvoerig stilgestaan, omdat men het als zijnde ge maakt door de leerlingen terecht als pièce de milieu van deze tentoonstelling beschouwt. Maar om hun artistieke waarde zijn de dio rama's van Dr. Wieringa althans enkele ervan toch belangrijker. Er moet in dezen Dr. in de wiskunde een zeer knap regisseur en decor-ontwerper steken. Anders toch zou het niet mogelijk zijn geweest, dat hij bijvoor beeld een diorama als dat van Napoleon voor Smolensko had ontworpen en uitgevoerd. Dit is meer dan een zuiver historisch diorama, het is een tafereel, waarin een stuk tragiek van de wereldhistorie als het ware plastisch in beeld is gebracht, somber van stemming en kleur. Uit dit diorama vooral spreekt de artist, die de heer Wieringa ongetwijfeld is. Hoe beheerscht de figuur van Napoleon, daar staande op een kale hoogte voor Smolensko en starend naar de brandende stad, dit tafereel, hoe knap is de groepeering van al deze per sonen om de hoofdfiguur heen. Het is zoo als de heer Wieringa het zelf eens zoo aardig in zijn artikel „Een onbekend illustratie middel" heeft uitgedrukt, alsof ai die mensch- jes in miniatuur gelijk in een sprookje door een tooverstaf zijn aangeraakt en plotseling midden in hun actie verstijfd zijn voor altijd. Maar zij zouden niet dien indruk maken, wan- ieer zij niet in dit stemmingsvol milieu waren geplaatst, want daardoor eerst krijgen zij dra matische beteekenis en kracht. Doet het diorama van den terugkeer der Wikingen niet denken aan een decor van Wagner's Fliegende Hollander? Van welk een kleur en joyeus leven is de Boerenbruiloft van de 16de eeuw met al die figuurtjes naar schil derijen van Teniers en Ostade. Welk een knap „panorama" is dat beleg van 's Hertogenbosch door den stedendwinger! Het meest instructief is misschien wel de Amsterdamsche Gracht in 1645. Hierin komen de bedoelingen, welke Dr. Wieringa met zijn historische diorama's heeft, wel het best tot uitdrukking. Want dit Amsterdamsche gracht je is niet alleen de maquette van een mooi, kleurrijk decor, maar elk dezer oud-Holland- sche huizen prachtig ook van details ver tegenwoordigt den stijl van zijn eigen tijd, zoodat wij op dit grachtje de ontwikkeling zien van de oude renaissance tot de Hollandsche renaissance in haar glorietijd. „Ik ben de schoonheid van onze oud-HolIandsche gevels pas volkomen gaan waardeeren, toen ik ze teekende!" zei ons de heer Wieringa en ik kon mij dit enkel bij het goed beschouwen van deze huisjes volkomen begrijpen. Welk een waarde heeft dit diorama alleen reeds niet voor het historische cultuur-onderwijs. Ik schreef het reeds vroeger, dat een ten toonstelling van deze diorama's ook van zeer groot nut zou zijn voor leerlingen van de too- neelschool en voor acteurs. Want welk een bron van studie is hier ook om maar één onderwerp te noemen voor de costuum- kunde. En tooneelspelers zullen meer aan an deren nog den regisseur en decor-ontwerper, die Dr. Wieringa zich in deze diorama's toont, kunnen waardeeren. J. B. SCHUIL. 1 DINSDAG 15 JANUARI HILVERSUM, 1875 M. AVRO-Uitzending. 11.— RVU. 5.30 VPRO. 6.30 RVU. 3.Gramofoonplaten. 10.Morgenwijding 10.15 Gram.pl. 10.30 Ensemble Lismonde. 11. RVU. O. v. Tussenbroek: Kinderspeelgoed. 11.30 Vervolg ensemble Lismonde. 12.30 Gram. pl. 1.30 Omroeporkest olv. N. Treep. 3.003.55 Kniples. 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio-Kinderkoor- zang olv. J. Hamel. 5.Kinderuur. 5.30 Jeugd- halfuur v. d. VPRO. olv. Ds. B. J. Aris. 6. Wiener Bohème-orkest 6.30 RVU. Causerie door Mevr. Dr. J. C. Proost-Thoden van Velzen. 7.— Pianorecital Grete Schöberl. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest olv. N. Treep, m.m.v. J. Sorbier (chansons). 8.40 Voordracht Mr. A. W. Kamp. 9.Het Wie ner Bohème-orkest m.m.v. de „Jungle Sere- naders". 11.— Vaz Dias. 11.10—12.00 Uit „At lanta", Rotterdam; Lily Gyenes en haar 20 Zigeunerinnen. HUIZEN, 301 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.Gramofoonpl. 11.30— 12. Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gra mofoonpl. 2.Voor de vrouw. 3.Cursus. 4. HIRO. 5.10 Orkestconcert en gramofoonpl. 6.40—7.00 Cursus. 7.15 Lezing. Solistenconcert 8.Vaz Dias. Gramofoonpl. 8.15 Orkestcon cert. 9.Voordracht. Gramofoonpl. 10.30 Vaz Dias. Orkestconcert. 11.1512.00 Concert. DROITWICII, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Gram.pl. 11.40 Orgelspel S. Torch. 12.10 Troise en zijn Mandoline-orkest mmv. Don Carlos (tenor). I.20 J. Muscant en zijn orkest. 2.20 E. Colombo en zijn orkest. 3.20 Het Schotsehe Studio Or kest. 4.20 Lezing. 4.40 Het Bronkhurst Trio mmv. D. Hastwell (zang). 5.35 BBC-Dansor- kest oly. H. Hall, 6.20 Berichten, 6.50 Handel- concert. 7.10 Fransche les. 7.40 Gram.pl. 7.50 Lezing. 8.20 Dialoog. 8.35 Londensch Philh, Or kest olv. L. Heward, mmv. E. Joyce (piano). 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 BBC-Theater orkest olv. S. Robinson. 11.3512.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.20 Symphonieconcert olv. Letombe. 8.20 Declamatie. 9.05 Cabaret programma olv. G. Chepfer. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG. 1261 M. 11.201.20 Concert olv. Andersen. 2.204.20 Omroeporkest olv. Reesen. 7.20 Deensche mu ziek olv. Gröndahl. 7.50 Gram.pl. 7.55 Hoorspel 8.50 „Die Zauberflöte", van Mozart. (2de acte) KEULEN, 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Blaasconcert olv. Meier. 11.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt, mmv. bariton. 3.20 Gevar. concert uit Ham burg. olv. A. Seeker, en R. Gebhardt. 5.10 Gra mofoonpl. 6.20 Mozart-concert. 7.30 Keulsch Citertrio. 7.50 „Duel um Liebe" hoorspel van W Domhoff. Mmv. Omroeporkest en -koor olv. Kühn. 9.20 Berichten en lezingen. ROME, 421 M. 8.05 Orkestconcert mmv. G. Arnaldi (piano) 8.50 Radiotooneel. 9.20 Vioolrecital B. Franchi. 9.5010.20 Dansmuziek BRUSSEL, 322 en 484 M. 484 M.r 12.20 Salonorkest olv. Walpot. 1 30— 2.20, 5.20, 6.35, 6.50 en 8.20 Gram. pl. 9.35 Sym phonieconcert. St. Saëns-programma. 10.30—. II.15 Gramofoonpl. De Non-stoprit naar Rome. Uit Rome; De heeren C. Borsten, van Hees en van Rensen hebben de eerste étappe van hun toertocht per Ford V. 8 auto. zonder on derbreking voor rust afgelegd. Zij vertrokken Donderdagmiddag te om streeks 13 uur (Amsterdamsche tijd) uit Rot terdam en arriveerden Zaterdagochtend te 3.45 uur Amsterdamsche tijd te Rome. De tocht werd gemaakt via Nice. Aan de Fransche grens hadden de automo bilisten tengevolge van een misverstand met de douanebeambten inzake de triptiek vijf uur vertraging, zoodat het traject Rotterdam Maubeuge ongeveer 9 1/2 uur heeft geduurd. Overigens had men geen moeilijkheden. Er kwamen plaatselijke sneeuwbuien voor en op het laatste gedeelte van den tocht heeft men 's nachts te La Spezzia een lekken band ge had. Het traject Rotterdam-Rome is 2150 K.M., doch door een wijziging in de oorspronkelijke route in verband met de triptiekmoeilijkheden heeft de heer Borsten 2224 K.M. afgelegd. De Ford-organisatie te Rome zorgde voor de controle en voor de officieele ontvangst. Ledenvergadering K. N. A. C. De KJNTAjC. hield Donderdagmiddag te 's Gravenhage een buitengewone algemeene ledenvergadering onder leiding van den voor zitter Mi-. J. Linthorst Homan. Terwijl de leden zich van hun zitplaatsen verhieven herdacht hij het overlijden van den Beschermheer Prins Hendrik. Het verheugde spreker daarna to kunnen mededeelen, dat Prinses Juliana als lid was toegetreden. Na een uitvoerige gedachtenwisseling keur de de vergadering het rapport goed, dat uit gebracht werd door een commissie, die inge steld was door de ledenvergadering van 24 April j.l. ten aanzien van de op die vergade ring gerezen meennigsverschillen, betreffen de de verhouding van de K.N.A.C. tot het tijdschrift „De Auto", alsmede tot den han del. De wijzigingen van de statuten en van het huishoudelijk reglement werden goedge keurd. Aan het einde van de vergadering sprak de oud-voorzitter, de heer Schiff woorden van lof aan mr. Linthorst Homan voor diens krach tige leiding. Bij de rondvraag deelde de voorzitter, in antwoord op een desbetreffende opmerking van den heer Sweerts de Jong mede, dat voor de startplaats te Amsterdam van de Neder, landsche deelnemers aan de Rallye Monte Carlo thans is gekozen het plein voor het Amstel Hotel. De voorzitter sloot daarop de vergadering met woorden van dank aan de leden en in het bijzonder aan majoor Laman Trip en aan vele autoriteiten voor de ondervonden mede werking. Op 13 Januari 1935 over leed na een kortstondig ziekbed onze hooggeachte Beschermheer, Zijne Excel lentie de Minister van Wa terstaat Ir. J. A Kalff Dat hij ruste in vrede. Namens de Muziekvereeni- .ging Harmonie-Crescendo, De Secretaris. J. S. v. d. SCHALIE Rijksstraatweg 453, Haarlem. PROFITEERT THANS VAN ONZE BELANGRIJKE KORTING OP ALLE STOOM-en VERFORDERS IIavekiihjIiS Piano- en theorie-lessen A. PRINS Dipl. Conservatorium A'dam Tempeliersstraat 20 Telefoon 11221 Conversatielessen volgens eigen gemakkelijke en vlugge methode en opleiding vooralle practijkexamens door Engelschman. Pri vaatles f 7,50. Clubles f4,— p. maand, inclusief boeken. Vraagt gratis prospectus. JOHN CUNNINGHAM MOORE F.F.T. Com. Examinator verscheidene Handelsexamens FRANS HALSSTRAAT 1 ■■■■Telefoon 14624WH Centrale Tandheelkundige Kliniek ken a UPark 26 A Haarlem tel. 12044 SPREEKUREN lederen werk dag 9-11 en 1-2; Dinsdags avonds 6,30-S.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur. Amerik. Droogrekken in 20 maten KLOMPENCENTRALE op het pleintje hoelc Dr. Leydsstr. Telefoon 11781 Gevr. op Uitgevers-kantoor te Haarlem Steno-Typiste voor Holl. en buiten!, correspon dentie, zelfstandig kunnende wer ken. Spoedige lndiensttr. ge- wenscht. Salaris 80.p. maand. Alleen zij, die accuraat en vlug kunnen werken, over eenige jaren practijk beschikken gelieven te solliciteeren onder no. 1619 bur. van dit blad Mevrouw VAN HALL, Bentveld- weg 102, Aerdenhout, zoekt voor dadelijk bij hare kleinkinderen v. 9 en 10 jaar, door ziekte der moeder een kinderjuffrouw goed kunnende naaien en bereid eenig huiswerk te verrichten. Wordi gevraagd met 1 Februari een dienstbode als meisje alleen, met hulp van een dagmeisje. Zich aan te mel den 's avonds na 7.30 uur Sprui- tenboschstraat 13. Terstond gevraagd flinke zelfstandige dienstbode voor dag en nacht, van g. g. v.z. loon 30 p. m., bij mevr, DEK KER. Minervalaan 8 huis Amster dam. Wordt gevraagd In le klas win kel en bestelzaak bekwame winkeljuffrouw Moe: van zeer goede get. voorzien zijn, met opgaaf van laatste 3 betrekkingen, Br. no. 1617 bur van dit blad RIJWIELREK zeer practlsch.^-opvouwbaar KLOMPENCENTR A LE op het pleintje, hoek Dr. Leyilsslr. Telefoon 11784 Verkoopers gevraagd voor prima merk Waichmachinei ei Centrifuges voor verkoop aan particulieren, ook in huurkoop. Brieven no. 85 Advententie Bureau AELEN, Am sterdam C. NAAILESSEN gevraagd van gediplomeerd leera- res voor diploma coupeuse. Brie ven: Lindelaan 2, Bergen (N.H.) Meisje, 16 jaar, zoekt plaatsing op kantoor ter verdere opleiding. Brieven no. 162 5 bur. van dit blad Gevraagd voor incasso en licht kantoorwerk een accuraat persoon bij voork m. eenlg pensioen. Ma- chineschrijven gewenscht. Br. tn. volt, inl. en ref. no. 1622 bur. van dit blad met vo-lled. pension, centr. stad, Goede stand. Tel, disponibel, voor Heer, dame of verpleegster. Prijs n: te bepalen. Adres te vern, bur. van dit blad lste Hypotheek gevraagd 3000 a 5 pCt, op een verbouwd pand. Brieven no. 1G24 bur. van- dit blad Welk bedrijf kan gediplom. Schoonheidsspecialiste gebruiken? Voorzien van uitst. ref. Br. met inl. no. 1616 bur. van dit blad RADIO! RADIO! DOET HET NU! Nog slechts 8 clngen bij aankoop van een der nieuwste PUI LI I'S' Radiotoestellen, ecu zeer lioogen prijs voor Uw verouderd toestel terug. BETALING IN OVERLEG! Technisch Installatie Bureau J.G. KAASENBROOD TELEF. 10271 GROOTE HOUTSTRAAT no. 131 hoek Comellssteeg Let op het juiste uilrcs! GROOTE UITVERKOOP BIJ Gebr. v. Dnivenboden OPKLAP15ED met gcxoml- heidsmatras en ombouw, com pleet WAARDEBON 1 prima Opklaphed met fijn staaldraad ge zondheids ma tras en suilden ombouw, eigenlijke waarde 19. THANS voor 14.40 Gebr. v. Duivenboden AFDEELING BEDDEN GED .OUDEGRACHT 119 (lvij de KI. Houtstraat) TEL. 17165 HAARLEM Duitsche piano te koop Kruissnarlg. volle toon. zoo goed als nieuw, weinig gebruikt. Prijs 175.—. F. MOLENAAR Plano- en Orgelstemmer Repareert ook buiten de stad. Ged. Sckalkburgergrackt 38, H.X. Schouwburg Jansweg lieden cn Morgenavond 8.15: Groote succes one;-..-t:e Orkest o.l.v. Renée «le Vos Plaatsbespr. ook per teiof. 11430 H. O. V. Dirigent FRITS SCHUURMAN Concert op 15 Januurl 8.15 Programma: Sheherazade Rimsky Korsakow Ve Symphonic P.Tschalkowsky Toegangspr. 0.50 pl. r. Dc CouC—uvoild wordt gehouden. Donderdag 17 .Jan. n.s„ 's av. S.15 uur. In Gebouw Protestanten bond. Ingang door den Heer B. van der Meer Dir. d. Coué Stichting te A'dam Introductie 23 ct. lederen Woensdag v.m. 1011 u. houdt de heer B. v. d. MEER spreekuur in het gebouw Pro testantenbond ing. Vestestraat 1 SOEFI-BEWEGING 'T NUT, Lange Voorstraat 16 Openbare voordracht op Woensdag 1» Januari, 8.15 n. Spreker: de Heer L, HOYACK, Rotterdam Onderwerp: Waarom zoekt do menseh ecu nieuwen godsdienst? Uitbreidingsplan „Noord" Het hoofd van het gemeente bestuur van Haarlem heeft ter ge meente-secretarie (7de afdecling) van 15 Januari 1934 af tot en met 31 Januari d.a.v. voor een ieder ter inzage nedergelegd hot bij Raadsbesluit d.d. 9 Januari 1935 no. 11 vastgesteld uitbrei dingsplan „detail 1" van „Noord" omvattende de gronden, gelegen ten noorden van de Kleverlaan, ten oosten van de spoorbaan Haarlem-Velsen, ten zuiden van de Acaciastraat cn ten westen van de Marnlxstrnat, alsmede de gron den, gelegen tusschen de Alge meene begraafplaats en de R.K. begraafplaats „St. Barbara" aan den Schotorweg en het Soenda- pleln. met de daarbij behoorende toelichtende beschrijving en be- bouwlngsvoorschrlfton. RUND-, VARKENS- EN LAMSVLEESCH Lamalappen en vet p. pnd. 25 ct, 3 pond Lamslappcn65 ct, 3 pd. Gehakt half om.... 65 ct. 3 pd. L;wn.scarbonadc.75 ct. 3 p. Gehakt, 1 p. hard vet 100 ct. 5 pond vette Lappen 100 ct, pond Vet Spek125 ct. 5 pond Lanisvei 125 ct. 3 pond Osselappen105 ct, D. SCHOUTSEN Schugchcl&traat 4. Telef. 13474 Pijnlijke voeten? Pljnlooze verw. v. likdoorns, voet wratten. Ingegroeide nagels enz. Behandeling van plat- en zwik kende voeten. Steunzolen n. maat. W. C. Stekelenburg, Kloverparkweg 224, Tel. 16455 Houdt Uw hoofd koel maar Uw voeten warm met Schoenklompen KLOM I'EX CENTRALE op het pleintje, hoek Dr. Lcytisslr, Telefoon 11784 BANKETBAKKERIJ KOKERIJ itloUoh }ac. Out SCH0TERB0SCHPLEIN 5 TELEFOON 23094 Uit ..dingv. dinersv.a.fl.e

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3