PUROL MINISTER KALFF OVERLEDEN. Bij Ruwe Gesprongen Handen MAANDAG 14 JANUARI 1935 H AARLEM'S DAGBLAD 3 Album vredestentoonstelling Bandoeng aan Koningin aangeboden. Dezer dagen werd aan de Koningin het al bum aangeboden namens het Comité van de Vredestentoonstelling in Mei j.l, met bijzon der succes te Bandoeng gehouden, mede in het belang van de vredesopvoeding en van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede welk album door de Koningin was aanvaard. Hier voor was door het comité de bemiddeling in geroepen van P. Gravin v. Heerdfc tot Evers- berg-Quarles v. Ufford. die daaraan op verzoek haar eigen tentoonstellinkje „De Volkenbonds gedachte in de lagere school" in bruikleen had afgestaan. De tentoonstelling stond geheel onder de bezieling' van het welbekende telegram van de Koningin aan President Roosevelt gezon den,- hetwelk zooals men zich zal herinneren, op 18 Mei 1933 in onze geheele pers werd op genomen en waarvan wij hieronder enkele van de treffendste zinsneden laten volgen, die onder haar beeltenis prijkten in zilveren let ters op blauw satijn aangebracht en de eere plaats hadden gekregen: „Ons volk, uit naam waarvan ik spreek, verafschuwt den oorlog. Het zou natuurlijk een aanval weerstaan, maar het verafschuwt den oorlog. Evenzeer als het uittarting en aan val tusschen burgers veroordeelt, veroordeelt het uittarting en aanval tusschen volken. Het meent, dat voor de gemeenschap der volkeren de tijden zijn aangebroken om door daden te toonen, dat zij vast besloten is, te breken met het recht van den sterkste als haar uiteinde lijken hoogsten norm. Vreedzame regeling is de uitsluitende methode om nationale geschil len te beslechten. Mijn volk is er diep van overtuigd dat, wil dit doel kunnen worden bereikt, vérgaande ontwapening thans gebi< dend noodzakelijk is. Immers voortgezette be wapening leidt tot wedloop in bewapening en, gelijk pijnlijke, doch al te spoedig vergeten ondervinding bewijst, tot onvermij delij ken oorlog". WILHELMINA KOEPELKERK T£ AMSTERDAM WORDT 20 JANUARI GESLOTEN. Naar wij vernemen zal Zondag 20 Januari de sluitingsdienst worden gehouden van de aan de Stroomarkt te Amsterdam, hoek Sin gel gelegen Nieuwe Kerk der Evangelisch Lu- thersche Gemeente. OPBRENGST INDISCHE LANDSMIDDELEN De opbrengst de Indische Landsmiddelen over October 1934 bedroeg f 34!300.000, tegen f 34.500.000 over October 1933. In totaal be draagt de opbrengst thans voor de maanden Januari t in. October 1934 f 321.700 000 tegen f 319.800.000 voor dezelfde periode van 1933. De kleine vermindering voor October 1934, ten opzichte van dezelfde maand van het vorige jaar, is te wijten aan den terugloop voor alle bronnen van inkomsten, behalve belastingen Tot en met de maand October van 1934 is ruim f 8.500.000 aan uitvoerrecht voor bevol kingsrubber ontvangen, welk bedrag in boven staande cijfers niet is opgenomen. JHR. S. VAN CITTERS 70 JAAR Zondag vierde jhr. S. van Citters, oud-Com missaris der Koningin in Gelderland, zijn 70- sten verjaardag. Na op het departement van Handel en Nijverheid werkzaam te zijn ge weest en secretaris-generaal van Financiën, werd jhr. van Citters in 1907 lid der Tweede Kamer. In 1909 volgde zijn benoeming tot Commissaris der Koningin van Gelderland, welke functie hij tot 1925 vervulde. In 1929 volgde hij dr. Colijn als lid der Eerste Kamer op. Bij de stichting van het Nat. Crisis Comité werd hij tot voorzitter benoemd. Duizenden paren schoenen gingen verloren. De heer C. W. H. Baard gehuldigd. Bij zijn afscheid als directeur van de Amsterdamsche Stedelijke Musea. Bijzonder groot was het aantal dergenen, dat Zaterdagmiddag in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam de hulde en het afscheid heeft bijgewoond van- den directeur der Amsterdamsche Musea, den heer C. W. H. Baard, die wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd scheiden moet uit een werk kring, waarin hij in den loop der jaren door zijn groote gaven de. waardeering en bewonde ring van talloos velen heeft weten te verwer ven. Behalve de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, jhr. mr, dr. A. Röell, eere voorzitter van de commissie van aanbeve ling, die zich voor deze huldiging had ge vormd, waren onder de aanwezigen tal van le den dezer commissie: Nederlandsche museum leiders, bestuurders van kunstvereenigingen. kunstenaars en kunstvrienden. Ook tot de zeer Vele andere aanwezigen bij deze plech tigheid, die in de tuinzaal geschiedde, velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen behoorden tal van bekende per soonlijkheden, uit velerlei kringen; o.w. drie oud-wethouders voor de kunstzaken. De bur gemeester van Amsterdam was door uitste- ciigheid verhinderd, de plechtigheid bij te wonen. Rede prof. Hub. Luns. Nadat prof. Huib. Luns, als voorzitter van het uitvoerend comité, de aanwezigen en in de eerste plaats den heer Baard en zijn gezin welkom had geheeten. deed spr. uitkomen, hoe de heer Baard zich, van het begin van zijn voorname en moeilijke ambtelijke loop baan af. door zijn bijzondere geschiktheid onmisbaar had getoond, zoodat het vanzelf sprekend was. dat hij zou blijven op de plaats, die hij zonder geweld of gerucht had veroverd. Het zwaartepunt van uw arbeid zeide spreker heeft niet gelegen in het beheer van een tamelijk magere stedelijke kunstverzameling, maar in het dienstbaar maken van dit gebouw aan het Amsterdam sche Kunstleven in zijn meest uitgebreide be teekenis. Een huldeblijk. Het was hierna de commissaris van de Ko ningin in dit gewest, jhr. mr. dr. A. Röell. die met een van groote waardeering voor den arbeid van den scheidenden functionaris getuigende rede,, waarin hij mede uiting gaf aan zijn persoonlijke gevoelens van vriend schap en genegenheid jegens den heer Baard, laatstgenoemde een enveloppe overhandigde, waarvan de inhoud bijeengebracht door de bijdragen van tal van vrienden en vereer ders hem in staat zal stellen, één of meer .an die landen te bezoeken, welker kunst, dank zij zijn krachtigen steun, in het Stede lijk Museum geëxposeerd is geweest. Vervolgens sprak de wethouder voor kunst zaken, de heer Walrave Boissevain, die na mens het gemeentebestuur den heer Baard huldigde als een voortreffelijk museumdirec teur en hem ervoor dankte, dat hij voor de zoo noodige uitbreiding van het Stedelijk Mu seum waarvoor de middelen ontbreken met een oplossing gekomen is, waarvan de uitvoering ongetwijfeld vele moeilijkheden te dezen aanzien uit den weg zal ruiritèn. Zeer onder den indruk van deze grootsche huldi ging op de grens van zijn ambtelijke loopbaan heeft de heer Baard tenslotte mede uit naam van zijn familie alle aanwezigen voor hun buitengewoon geslaagd streven, zijn spoedig heengaan niet te doen zijn een droeve uitvaart, maar een blijde zegetocht, hartelijk dank gezegd. N. V. KONINKLIJKE PAKETVAART- MAATSCHAPPIJ. Bij een ernstigen brand te Breda. Moeilijke uren voor de brandweer. Zaterdagavond te omstreeks kwart voor acht is, vermoedelijk tengevolge van het te hard stoken van een kachel, brand ontstaan in het schoenenmagazijn van de firma M. C. Broe ders-Van Gemert aan het Achterom te Breda. Het gebouw, waarin duizenden paren schoe nen waren opgeslagen, was binnen korten tijd één vuurzee. De brandweer gaf met tien stra len water, doch kon niet voorkomen, dat het geheele pand uitbrandde. Het blusschingswerk leverde groote moeilijkheden op, daar het per ceel geheel was ingesloten door andere huizen. Een oogenblik hebben de magazijnen van den Brandstoffenhandel van de Gebr. de Nijs aan de Jan van Polanenkade groot gevaar geloo- pen. Het dak hiervan raakte reeds in brand, doch de brandweer slaagde erin erger te voor komen. Te ongeveer tien uur was men den brand meester; de nablussching nam het verdere deel van den avond en ook een groot deel van den nacht in beslag. De schoenenvoorraad, welke door het vuur is vernietigd, was slechts gedeeltelijk verzekerd. De belendende wo ningen hadden ernstig door het water te lij den. Een echtpaar, waarvan de man blind en de vrouw doofstom was, kan met groote moei te uit een dezer woningen worden gered. Mede is verloren gegaan een groote hoeveelheid si garen en sigaretten van de firma Engbertsen, welke in de magazijnen was opgeslagen. Zaterdagmiddag te ongeveer vijf uur is een arrestant welke zich in den sneltrein Arnhem- Utrecht- bevond, nabij Wolfheeze uit den wa gon gesprongen. De man werd levensgevaar lijk gewond en is naar het gemeentezieken huis te Arnhem overgebracht. De arrestant, die op heeterdaad betrapt was bij een inbraak in een juwelierswinkel te Nijmegen, zou wor den overgebracht naar Rotterdam, in ver band met een door den vreemdelingendienst ingesteld onderzoek. Hii had den hem bege leidenden rechercheur verzocht zich naar het toilet te mogen begeven, hetgeen hem werd toegestaan. In het toilet heeft hij zich toen uit het raampje weten te werken. Aangezien zijn daad onmiddellijk werd opgemerKt, werd de {trein direct tot stilstand gebracht. Zondagmiddag is de man in het ziekenhuis te Arnhem aan de opgeloopen verwondingen ■jfferleden. Wijziging in den raad van bestuur. De Raad van bestuur van de N.V. Ko ninklijke Paketvaart Maatschappij heeft met ingang van 1 Januari j.l. naast den heer J. D. Brand, tot mededirecteur in Nederland benoemd den heer C. ter Poorten, tot dusverre onder-directeur in Nederland der Maatschap pij. De heer Jhr. I. H. A. Bakker, procuratie houder der Maatschappij is met ingang van gelijken datum tevens tot secretaris van den Raad van Bestuur benoemd, in de plaats van den heer C. ter Poorten. Veertig jaar stadsklokkenist. De heer J. A. H. Wagenaar te Utrecht gehuldigd. Het was Zaterdag 40 jaar geleden, dat de heer J. A, H. Wagenaar als stadsklokkenist te Utrecht werd aangesteld. Tijdens de we- kelijksche bespeling hadden zich dien dag- vele vrienden en vereerders met het comité dat deze huldiging voorbereidde in de Mi- chaelskapel verzameld. Mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk. de burge meester van Utrecht richtte tot den jubilaris als tolk van vele. vrienden het woord. Namens het comité overhandigde de bur gemeester den heer Wagenaar een envelop met inhoud, voorts bood hij namens de firma van Bergen uit Heiligerlee die carillonklok- ken vervaardt een carillonklokje aan met toepasselijk inschrift en opgehangen in een klokkenstoeltje vervaardigd door de Utrecht- sche orgelbouwers de Koff, een en ander in overleg met den Ned. Klokken- en Orgelraad. VOORTAAN EEN NATIONALE RECLAS- SEERINGSDAG Naar wij vernemen zijn het Nederlandsch Genootschap tot Zedelijks Verbetering dei- Gevangenen. de R.K. Reclasseeringsvereeni- ging, de Protestantsch Christelijke Reclassee- ringsvereeniging, het Leger des Heils, de Ned. Ver. tot Afschaffing van Alc. dranken, de Nat. Chr. Geheel Onthouders Ver., de I. O. G. T. en andere reclasseeringsvereenigingen in to taal 26 tot overeenstemming gekomen om trent de verdeeling van de gelden, die voor taan gezamenlijk op één dag in het jaar zul len worden gecollecteerd. Het ligt in het voor nemen om te komen tot de organisatie van een Nationalen Reclasseeringsdag, die dit jaar voor het eerst gehouden zal worden op Zaterdag 18 Mei a,.s, lDOOS30-60ct.BIJAPOTH.Et1 DROGISTEN (Adv. Ingez. Med.) Weer eens de onbewaakte. Thans wielrijder het slachtoffer. Op den onbewaakten overweg aan het Moleneind te Teteringen is Zaterdagavond te 6.20 uur de wielrijder S.. afkomstig uit Teteringen en omstreeks 45 jaar oud, door den trein overreden en gedood. Toen de trein te 6.45 te Roosendaal aankwam werden er op de machine enkele onderdeelen van een fiets aangetroffen. Onmiddellijk werd langs de lijn een onderzoek ingesteld met vermeld resul taat. HOTELHOUDER TE WARFUM OP VRIJE VOETEN. Naar wij vernemen is de heer G. E.. die op 3 Januari J.l. werd gearresteerd, verdacht brand te hebben gesticht in zijn hotel te Warfum, thans uit het huis van bewaring te Groningen, waarheen hij was overgebracht, ontslagen en naar Warfum teruggekeerd. INDISCHE LEGERAVOND Het Nationaal Jongeren Verbond heeft Za terdagavond te 's-Gravenhage een Indische legeravond georganiseerd, welke door de Ko ningin en Prinses Juliana werd bijgewoond. Het woord werd gevoerd door mr. Th. M. Bautz, voorzitter der Haagsche afdeeling van het N. J. V.. generaal Boerstra, dr. Colijn. mr. W. de Vries, algemeen voorzitter van het N. J. V. en kapitein A. Stuyvenberg. HAAGSCHE TRAM HEEFT NEGEN TON TEKORT Het tekort van het Haagsche trambedrijf over 1934 wordt geraamd op negen ton. Daar van komt 550.000 ten laste der Gemeente. 270.000 zal uit eigen fondsen gedekt kunnen worden. Vijf en dertig jaar voor de Spoorwegen gewerkt Op laten leeftijd minister geworden. IR. J. A. KALFF. Ir. J. A. Kalf f, minister van Water staat, oud-direcreur der Nederland sche spoorwegen, is, na een korte on gesteldheid, Zondagmorgen te vijf mi nuten voor vier in zijn woning te Was senaar overleden. De ongesteldheid van den minister, welke zich enkele dagen geleden nog niet ernstig deed aanzien, is den laatsten dag plotseling verergerd. Beide longen bleken aangedaan, doch, hoewel de toestand Zaterdagmiddag ernstig leek, verwachtte men geen plotseling einde. In den loop van den avond bleek, dat het hart het zwaar te verantwoorden had en toen tegen den ochtend opnieuw een aanval van hartzwakte optrad, was het verzwakte li chaam daartegen niet meer bestand. Zoodra de dag was aangebroken, is de mi- nister-president dr. H. Colijn, die eenlge ma len daags naar den toestand van den patiënt had geïnformeerd, van het overlijden in ken nis gesteld. Nog des morgens heeft minister Colijn een bezoek van rouwbeklag afgelegd, gelijk des middags de ministers Slotemaker de Bruine en Van Scha ik hebben gedaan. Van de Koningin heeft de familie een tele gram van deelneming ontvangen en des mid dags hebben verscheidene autoriteiten, onder wie de loco-burgemeester van Wassenaar, wet houder Boichel, namens het gemeentebestuur, en persoonlijke vrienden een kort bezoek ge bracht. Onder de talrijke telegrammen van rouwbeklag, welke in den loop van den mid dag aan het sterfhuis werden afgegeven, be vonden zich van de ministers Deckers en Oud. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal geschieden Donderdagmiddag a.s. op de begraafplaats Westerveld, na aankomst van den trein te 14.14. Overeenkomstig den wensch van den overle dene zal deze plechtigheid een eenvoudig ka rakter dragen en er zullen geen toespraken worden gehouden. Handelende in den geest van den ontsla pene heeft de familie bedankt voor de door de regeering aangeboden militaire eerbewijzen feü begrafenis, - J Den Haag moet bezuinigen. Bedrag van anderhalf millioen moet gevonden worden. In de Memorie van Antwoord op het Voor- loopig Verslag over de ontwerp-begrooting van 's-Gravenhage aeelen B. en W. mede. dat dek king moet worden gezocht voor een bedrag van 1.436.000. Zij hebben hiervoor het volgende plan opgemaakt: Verdere bezuiniging op het hoofdstuk On derwijs, Kunsten en Wetenschappen «boven een reeds genoemd bedrag van 400.000) 200.000. Een nadere korting op de salarissen en loonen van 2 pCt. boven het reeds eerder vermelde bedrag van 525.C00 «3 pCt.) zal alsnog een bedrag van 350.000 opleveren. Voorgesteld wordt verder een verlaging van het afschrijvingspercentage bij den reinigings dienst voor automobielen, hetgeen 40.000 be zuiniging zal opleveren. Voorts een bezuini ging van organisatorischen aard bij den rei nigingsdienst geraamd op 100.000. Een be zuiniging bij den geneeskundigen dienst en de gemeenteziekenhuizen zal eveneens een be drag van f 100.000 moeten opleveren. Uit de bedrijfsreserves zal alsnog een bedrag van 400.000 moeten worden geput. Op de ont werp-begrooting werd reeds 300.000 uit deze reserves gehaald, in totaal wordt dus 700.000 uit deze reserves geput. A. J. O. SWEMMELAAR f Te Hilversum is, na een ziekte van eenige maanden, op 31-jarigen leeftijd overleden de heer A. J. O. Swemmelaar, een vooraanstaand persoon in de N. S. B. De begrafenis heeft a.s. Dinsdag te Nijme gen plaats. ZEER AANZIENLIJKE SCHADE. Bij brand in een pannenfabriek, Zaterdagmiddag heeft, een felle brand ge woed in een groote oven-, pannen- en ma- chineloods van de dakpannenfabriek van de N.V. Oosthoek en Zn., gelegen aan den Rijks straatweg te Alfen a. d. Rijn. Te drie uur ontdekten eenige arbeiders den brand, die was uitgebroken in de droogkamers. Onmiddellijk werd de brandweer gewaar schuwd. die weldra met twee motorspuiten te plaatse was. Inmiddels was men reeds met de fabrieks brandspuit begonnen het vuur te bestrijden, doch weldra bleek, dat het zeer hard wer ken zou worden: het vuur greep snel om zich heen en vond in de voorraden gretig voedsel. Weldra stond men tegenover een vuurzee en eenige oogenblikken dreigen de vlammen over te slaan naar belendende perceelen. De 70 M. lange schuur brandde geheel af, doch met zeven stralen wist men het vuur te beperken tot dit gebouw. De schade is nog niet vastgesteld, doch zeer aanzienlijk en wordt door verzekering op beurspolis gedekt. In verband met het overlijden van minister Kalff is de liberale week, welke de afdeeling 's Gravenhage van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond", welke heden, Maandag, zou aanvangen en gedurende welke o m. vier vergaderingen zouden worden gehouden, drie weken uitgesteld. Levensloop van den overledene Jacob Adriaan Kalff werd 27 April 1869 ge boren. Na de H. B. S. te hebben gevolgd, stu deerde hij aan de Polytechnische school te Delft, waar hij in 1894 zijn ingenieursdiplo ma behaalde. Hij trad in dienst bij de Holl. IJzeren Spoorweg Mij, waar hij spoedig pro motie maakte. Zoo was hij in 1906 reeds in specteur in Algemeenen dienst en in 1911 lid van den raad van administratie. In 1913 werd hij tot mede-dh-ecteur benoemd. Op 1 Juli 1929 nam ir. Kalff afscheid als directeur dei- spoorwegen en op 7 September van datzelfde jaar volgde zijn benoeming tot voorzitter van het Verbond van Ned. Werkgevers, welke func tie hij 2 jaar lang vervulde. In November 1929 werd ir. Kalff tot lid van den Hoogen Raad van Arbeid benoemd. In Januari 1932 volgde hij mr. L. J. A. Trip als voorzitter van den Ondernemersraad van Ned.-Indië op. Voorts heeft ir. Kalff als commissaris zijn krachten gewijd aan vele groote instellingen, maatschappijen en bedrijven op het gebied van industrie, scheepvaartverkeer e. d. als o.m.: Heemaf, Werkspoor, Hoogovens, Associatie- Cassa, Kon. Ned. Stoomvaart Maatschappij, HollandAmerika Lijn, Hollandsche Stoom boot Maatschappij. Stoomv. Maatschappij „Zeeland", Nederl. Buurtspoorweg Maatschap pij, Ijzergieterij Vulcanus, Centrale Werkge vers Risico Bank en meer andere lichamen. Ook is de heer Kalff lid geweest van den Raad van Bestuur der Kon. Luchtvaart Maatschap pij voor Nederland en Koloniën en curator van de Technische Hoogeschool. Toen de thans ontslapene nu bijna twee jaar geleden door dr. Colijn werd uitgenoodigd het technisch departement voor zijn rekening te nemen, was hij nog nimmer lid geweest van een openbaar bestuurscollege. Hij had met de politiek slechts bemoeienis door zijn benoe ming (in 1931) tot hoofdbestuurslid van „De Vrijheidsbond". Als Minister van Waterstaat stond ir. Kalff voor een bijzonder moeilijke taak, In de eer ste plaats moet hier genoemd worden de moeilijke toestand van de Nederlandsche Spoorwegen en de steeds grooter wordende spoorwegtekorten. Een probleem, dat niet in een' handomdraai op te lossen is, doch waar aan Minister Kalff zijn volle aandacht gaf en dat hij mede door zijn vroegere positie vol komen beheerschte. Het vraagstuk van verkeerseconomie, van ordening in een chaotischen toestand, dwong voorts meer en meer tot ingrijpen en het was ook Minister Kalff, die er op dit terrein naar gestreefd heeft iets te bereiken. Ook de Luchtvaart had zijn levendige be langstelling. Zeer enthousiast toonde hij zich over het succes van de Uiver hij gaf daarvan openlijk blijk. Niet minder hartelijk was zijn medeleven toen de Uiver verongelukte en hij was een der eersten, die persoonlijk op het K. L. M.-kantoor de directie zijn deelneming kwam betuigen, nadat de mare van de ramp van Rutbah Wells tot het publiek was door gedrongen. De belangrijkste feiten uit zijn bewindspe riode zijn de instelling van het verkeersfonds en de nieuwe Motor- en Rijwielwet. Officieel werden zijn verdiensten o.m. ge- eerd door zijn benoeming tot grootofficier in de Orde van Oranje Nassau en ridder in de Qrde yan den Nederiandschen Leeuw, Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 14 Januari: Z. M. de Koning heeft gisteren ter ge legenheid van zijn zilveren feest als ko lonel van het Oostenrijksche regiment „Koning Willem 3" aan tafel genoodigd den Oostenrijkschen gezant en den hem begeleidenden adjudant van Z. M. den Keizer van Oostenrijk, beiden belast met de aanbieding der gelukwenschen van hun Soeverein met dit feest. Tevens namén de adjudant-generaal- chef van het Militaire Huis des Konings. de gep. luït.-gen. Van der Heyden en enkele andere opper-officieren aan dit diner deel. Gisterenavond gaf, ter viering van het 25-jarig bestaan van genoemd regiment, de Oostenrijksche gezant een diner. De heer J. JSwens. De heer J. J. Swens werd 29 November 1881 geboren, ging na zijn studiejaren in het be drijfsleven en is thans directeur van de Zeep fabriek „Het Klaverblad" alhier. De heer Swens is altijd een uitnemend cricketer geweest en is thans nog voorzitter van de Cricketclub „Rood en Wit". Ook de voetbalsport werd met liefde en succes door hem beoefend; hij is eerelid van H.F.C. Sedert eenige jaren is de heer Swens lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier en hij maakte ook eenige malen deel uit van het bestuur van het Departement Haarlem der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Bestuur der Zuiderzeevereeni- ging gewijzigd. Mr. G. Vissering als voorzitter afgetreden. In de'^v-utste vergadering van het bestuur der Zui-->rzeevereeniging heeft naar wij vernemM de voorzitter van dit College, Mr. G. Vissering mededeeling gedaan van zijn besluit tot aftreden, uitdrukking gevende aan zijn wensen, de leiding der vereeniging over te geven aan een jongere kracht. I>e vergadering had dit besluit te eerbie digen. doch wenschte nadrukkelijk haar president als lid van het bestuur te behouden, zij het dan niet langer als voorzitter, aan welk verzoek Mr. Vissering gehoor gaf. Met algemeene stemmen wer dvervolgens tot voorzitter der Zuiderzee-Vereeniging ver kozen Prof. H. N. Ter Veen. te Amsterdam. Bij monde van den onder-voorzitter Mi'. H. Smeenge. werd daarop het voorstel gedaan, den afgetreden titularis tot eerelid der Zui- derzee-vereeniging te benoemen, welk voor stel even spontaan door de vergadering werd aangenomen. VOORZITTER STILLE OMGANG. Door Mgr. Aengenent, Bisschop van Haar lem. is benoemd tot voorzitter van het gezel schap van den Stillen Omgang te Amsterdam de heer A. G. P. M. Elsenburg, zoon van den overleden voorzitter. Scherp toezicht aan de grens. In verband met de mogelijkheid dat naar aanleiding van den uitslag van de volksstem ming in het Saargebied via de Belgische grens vluchtelingen uit het Saargebied Nederland zouden willen binnenkomen, is opdracht gege- ven. dezen te weren, zij niet als onge« wenschte vreemdelingen kunnen worden t>e* schouwd. KEMA TE ARNHEM OF DELFT? Op 1 Februari zal te Arnhem de algemeene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Kema «Keuringsdienst voor electrisch mate riaal) worden gehouden. In deze vergadering zal een beslissing worden genomen over een voorstel van de regeering inzake de verplaat sing van het laboratorium enz. van de Kema yan Arnhem, naar Delit,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5