TE HUUR GRATIS GRATIS H. J. van der Meer 1935 jubileumjaar in Engeland. Nieuwe Uitgaven Port en Sherries RESTANTEN JACK MORRIS Vertegenw. gevr. SIGARENZAAK Hoofdagent RADIO VRIJDAG 18 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 13 (Van onzen correspondent). LONDEN, 11 Januari. Den len Januari hebben vele Engelschen geen vrij. De dag roept integendeel den bur gers naar den arbeid, welken zij in Kerst vreugde en in de moderne viering van Oude jaarsavond hebben verleerd. Het' is een dag na het feest, die zwaar valt. Maar ditmaal zou nochtans een waarnemer, indien hij de fijngevoeligheid van een seismograaf zou hebben bezeten, de zwakke trillingen der fees telijkheid en der opgewektheid hebben kun nen opmerken, die de voorloopertjes waren van een jubileum. Het bewustzijn, dat men het jubileumjaar inging maakte het werk van den dag en der gewoonte, dat men weer yas aangevangen, lichter. Wij zijn al weer verscheidene dagen verder en de trillingen zijn wat sterker. Het is al ge bleken, dat het nationaal gemoed ontvanke lijk is voor de gedachte, dat dit een nieuw en ook vooral een ongewoon jaar wordt. Men leeft in afwachting van 6 Mei. Men werkt in het vooruitzicht van dezen betooverenden datum. Hoop en vertrouwen zijn gezet op 1935 waarin 25 regeerings jaren van koning George V zullen worden voltooid. Een aan trekkelijk jaarcijfer, 1835, zooveel ordelijker, zooveel redelijker in zijn groepeering dan 1934, dat als jaar zoo jammerlijk en zoo om van te rillen was. Men heeft, met alle figuur lijke vrijheid gesproken, het jaar 1935 van stonde af aan aan het hart gedrukt. Het is het eigen, zeer bijzondere, Engelsche jaar ge worden, niet te vergelijken met de 1935en van andere naties. In den omgang met Engelschen, met Lon- Henaars, kan men opmerken, dat hun stap. pen lichter, hun oogen blijer, hun houdingen fierder en minder verontschuldigend zijn ge worden. Als men niet met Engelschen te doen had zou men zelfs een zekere uitdagendheid in hun aanblik meenen te bespeuren: zooiets als „wie doet ons wat in 1935:'. De opbeurende ijnededeelingen over terugkeer van welvaart en wederopleving van arbeid en groeiende geld circulatie en oplevende handel kunnen het phenomeen niet verklaren; dat doet het voor uitzicht van het 25-jarig jubileum van den koning, dat aanleiding zal worden tot „het grootste Empire-festijn in de geschiedenis van het Britsche gemeentebest van naties". Het ïijn de woorden van de Morning Post. Bij stukjes en brokjes worden plannen en regeling aan de openbaarheid prijsgegeven en piet elk volgend nieuwtje, dat het beeld van het festijn, dat te komen staat kan aanvullen, kloppen harten warmer en wordt de verwach ting spannender. De padvinders zullen op 6 Mei In den avond het gansche land met ketenen toortsen op hoogen grond verlich ten. De koninklijke Munt zal een herinne ringsmedaille uitgeven, met de beeltenissen ?an het koninklijk paar aan een zijde en een ;gezicht op Windsor CasÜe aan de andere zijde. Het hoogtepunt van plechtigheid en schitte ring zal worden bereikt, wanneer de koning en de koningin op 6 Mei in optocht naar de kathedraal van St. Paul's zullen rijden voor {den dankdienst. Later in de maand Is er speciale Empire-, dienst- in de kathedraal van Canterbury. Een massale troepenschouw in Aldershot en een teven massale vlootrevue in Spithead staan op het program. Het is onvermijdelijk, dat de zee-, land- en luchtstrijdkrachten het belang rijkst aandeel zullen hebben in de officieele vieringen en men hoopt, dat afdeelingen van strijdkrachten in de Dominions en Be zittingen aan de parades zullen kunnen deel nemen. Dit laatste kan onder de alsnog benarde financieele omstandigheden In eenige naties van het Empire niet als vaststaand worden 'geacht. De gemiddelde burger heeft zijn hart niet zoo zeer gezet op de strikt officieele uitingen van feestelijkheid als op de plaatselijke fees ten. die op initiatief van vroede vaderen en burgers zullen worden georganiseerd. In dit opzicht kan men wedijver tusschen steden en dorpen tegemoetzien in betuiging van aan hankelijkheid aan het vorstenhuis een wed ijver, die zich belooft te weerspiegelen in de opzet der festiviteiten. Er is bereids gezinspeeld op concessies aan feeststemming, welke feestvierders in alle lagen, der samenleving in vele dagen van de jubileummaand met recht zullen kunnen doen zingen „we won :t go home till morning" betgeen het Engelsche equivalent is van ons „wij gaan nog, niet naar huis, nog lange nietEn Londen krijgt extra bloemen- tooi. De tulp wordt de bloem van het ju bileum. De Londensche parken krijgen er 200.000 van in 200 variëteiten. De Britten mogen dit zilveren jubileum hun bloedeigen feest maken, zij kunnen niet, en zij zullen niet willen verhinderen, dat de rest van de wereld het meeleeft. Dit is geen ge woon zilveren jubileum, zelfs geen gewoon koninklijk jubileum. De 25 jaren regeering van koning George V hebben waarlijk wereld schokkende gebeurtenissen gebracht. Het is overbodig ze op te sommen. Ze mogen korter of langer geleden zijn, maar haar hevigheid heeft ze versch gehouden in benauwde herin- bering. Keizers en koningen hebben hun luister zien vergaan tegelijk met hun mo narchieën. Van de trotsche heerschers, die in bet begin van de eeuw koningin Victoria ver gezelden op haar jubileumstocht naar St. Paul's Is er nog slechts één in leven; het is bet leven van een onteigende en het sleept zich voort in ballingschap. Erger, van onze oostgrens naar de oostgrens van Azië, van Messina naar Archangel heeft de koning, heeft de keizer despotisch of niet plaats moe ten ruimen voor den despotischen dictator. Kronen zijn verbrijzeld en monarchen zijn gevallen of vernietigd in het geweld der ont reddering. En millioenen menschen in Europa zijn teruggevallen in een gemeenschapsbe- staan als dat der duistere Middenleeuwen, waarin de uiting van een onafhankelijke ge dachte een doodvonnis kan worden. Alleen van alle groote mogendheden heeft Engeland de woede van den orkaan kunnen doorstaan, zijn staatsbestel kunnen handhaven, zijn ran- narchie kunnen bestendigen met treffende gehechtheid aan zijn koning. Alleen van alle groote mogendheden is Engeland in het ge zelschap kunnen blijven van die standvastige lustige en in haar bescheiden gang door de geschiedenis zoo zekere kleine monarchieën aan dezen kant van ons werelddeel. Men mag zich afvragen of de wereld ooit een vorst heeft gekend die in een kwart eeuw van zijn regeering zulke „stuiptrekkin gen van den wereldreus" heeft meegemaakt Voor koning George is de beroerte van eer. Werelddeel geëindigd met een jubeljaar, waar in zijn onderdanen beloven te getuigen, dat zijn troon steviger staat dan ooit met een troon in Engeland het geval is geweest. i tPe les schijnt te zijn, dat het constitutioneel karakter van de Engelsche monarchie aan die monarchie en het hoofd er van een onaan tastbaarheid verleent welke tegen de hevigste ontwrichtingen bestand is; en dat monar chieën, war dwinglandij een meer of minder belangrijk element in bestuur was, zwakker waren naarmate vorstelijke aanmatiging zich doelbewuster deed gelden. De persoonlijkheid van koning George heeft in hooge mate bij gedragen tot den durenden groei van zijn populariteit. De voorbeeldige nauwgezetheid, waarmede hij de traditioneele statasregeling van het land eerbiedigt en van den aanvang af heeft geëerbiedigd, heeft al het republi- keinsch gevoel dat zelfs tegen het einde dei- vorige eeuw ruim in de bevolking en bij poli tieke leiders aanwezig was gedood. Geen leider, die prijs stelt op de tieke waarde van zijn partij, zou zich kunnen wagen aan misprijzende opmerkingen over het koningschap, aangenomen dat zijn hart ze zou kunnen ingeven, hetgeen bijna ondenk baar is. De begrendsheid van de Engelsche monarchie, gebaseerd op den wensch der be volking. en in niet mindere mate de wijze waarop de koning zijn positie opvat zijn oorzaak, dat straks heel Groot-Brittannië met vervoering zal jubelen over het feit, dat zijn Koning George V een kwarteeuw lang heeft geregeerd. A. K. VAN R. Plannen voor een circus liepen op niets uit. Politie bemoeit zich met de zaak. Onlangs werd in verschillende bladen ge meld, dat te Laren (N.H.) een zeer groot cir cus werd opgericht, dat den naam Olanda zou dragen. De plannen waren buitengewoon grootsch en de directeur, de heer Q. van V.. deed allerlei aanbiedingen c|i het gebied van de reclame. Talrijke groote firma's trachtte hij te bewegen, reclame-contracten af te slui ten voor groote bedragen. In het circus zou dan tijdens de voorstelling op de een of an dere wijze reclame voor deze firma's worden gemaakt. Intusschen is van verschillende benadeelden die de reiskosten en andere uitgaven voor den directeur hadden gedaan, een klacht binnen gekomen ten parkette van de Officier van Justitie te Amsterdam. Er zal tegen den heer V. een onderzoek worden ingesteld of hij zich heeft schuldig gemaakt aan oplichting. De huiszoekingen te Amsterdam. „Verbrande boeken" teruggevonden. AMSTERDAM. 17 Januari (V.D.) Betref fende de zaak van het Paleis voor Volksvlijt, waarin zooals we reeds meldden, drie personen zijn gearresteerd, worden de verhooren nog steeds voortgezet. Het dossier is reeds zeer omvangrijk en bij de huiszoekingen is ook een deel van de boeken teruggevonden, dat zgn. verbrand zou zijn. De gearresteerden blijven nog tot Zaterdag» dit is dan in totaal vier dagen, in politiebewaring èn worden dan ter beschikking van den rechtercommissaris Van Lier gesteld, die volgens de wet de ver dachten tweemaal zes dagen kan doen inslui ten. Daarna beslist de rechtbank of er vol doende termen aanwezig zijn tot het houden in voorarrest. De rechtbank kan deze aanhou ding dan voor een termijn van dertig dagen bevelen. Het is niet onmogelijk, dat men nog- meer huiszoekingen zal instellen. Doom's brandweer gaat en bloc heen. Wegens beschuldigingen in den Raad. DOORN, 17 Jan. De commandanten van de Doornsche Vrijwillige Brandweer hebben aan het gemeentebestuur ontslag gevraagd en de leden der brandweer hebben besloten en bloc te bedanken. Dit houdt verband met in de laatste raads vergadering geuite beschuldigingen over ver meende knoeierij met de leverantie van jek kers, waarover zonder nader onderzoek in den Raad zou zijn gesproken. Inzameling van gelden met behulp van postzegels. Medewerking van P. T. T. Staatsblad no. 1 bevat een Koninklijk be sluit van 2 Januari 1935, houdende het ver- leenen van medewerking door het Staatsbe drijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie bij het inzamelen van gelden voor doeleinden van algemeen belang. In het eenig artikel van dit Koninklijk besluit wordt bepaald, dat indien ten behoeve van nationale instellingen welke een doel van algemeen belang nastre ven, met den directeur-generaal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, onder goedkeuring van den minister van Binnenlandsche Zaken, een regeling wordt getroffen, krachtens welke voor dat doel gelden worden ingezameld met behulp van postzegels waarbij het gelds waardig bedrag dezer zegels, na aftrek van het voor die stukken verschuldigde port,, of port en recht, en van de aan de afrekening verbonden onkosten door den directeur-gene raal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie aan deze instellingen wordt uitgekeerd. NED. BOND VAN MARKTKOOPLIEDEN Te Utrecht is het jaarlij ksch congres ge houden van den Ned. Bond van Marktkoop lieden. In zijn welkomstwoord wees de voor zitter op den zorgelijken toestand, waaronder de marktkooplieden in den lande gebukt gaan als gevolg van de verminderde koopkracht van het publiek en steeds, grooter wordende werkloosheid alsmede de uitbreiding van het aantal marktkooplieden. Een voorstel om de Haagsche afdeeling Vrede door Recht te royeeren werd met 18 te gen 5 stemmen aangenomen De voorzitter, de heer M. E. Neeter. deelde mede, bij zijn besluit om af te treden te blij ven. Tenslotte werd een voorstel aangenomen, waardoor het de Rotterdamsche marktkoop- liedenvereeniging Door Eendracht verbonden mogelijk zal worden gemaakt, aangesloten te blijven bij den Nederlandschen Bond, LETTEREN EN KUNST SCHILDERKUNST Impressionisten - Frans Hals museum. Onder de artisten wier werken thans hier in Haarlem te zien zijn bevinden zich enke len (als Guys, Picasso en Sisley) wier ver schijning in Holland tot de zeldzame ge- beurtenissèn behoort. Het zal daarom velen wellicht aangenaam zijn, Iets meer van hun leven en arbeid te weten. Constantin Guys vooral, van wien een zoo interessant viertal aquarellen enteekeningen uit de collectie Königs zijn geëxposeerd, zal den gewonen bezoeker niet zoo bekend zijn. terwijl hij toch een hoogst curieuse figuur in de kunst der 19e eeuw is geweest. Het toeval wilde dat hij in Nederland ge boren werd: in Vlissingen en in 1805. Zijn vader, tot een Zuid-Fransche familie behoo- rend ,was aan de Fransche marine verbon den en tijdelijk in Vlissmgen gedetacheerd. Die vaderlijke positie bracht mee dat de jonge Constantijn al in zijn prille jeugd vaak van woonplaats veranderde en verre landen bezocht. Zoo was hij vóór zijn tienden ver jaardag al in Turkije en verder het Oosten in, op tournee geweest en die jeugdreizen hebben op zijn later leven grooten invloed gehad. Tot teekenen kwam hij pas serieus tijdens een verblijf in Londen, waar hij één dier vele art-institutes bezocht en zich een groote gemakkelijkheid van snel-kunnen- noteeren eigen maakte die hem later van dienst zou zijn. Uit zijn kinderjaren was hem een zeker militair element bijgebleven, be nevens de vage herinnering aan de verafgo ding van den eerste Napoleon. Zijn levendige romantiek maakte hem tot bewonderaar en metgezel van Lord Byron in den Griekschen vrijheidsoorlog'. Na den slag bij Missolonghi keert hij naar Parijs terug en neemt dienst bij de Dragonders. Het paard had zijn groote liefde en hij teekent dit edele dier in al zijn fasen: als krijgspaard, als elegant voorspan bij de voiture de luxe, als rij- en renpaard en dat alles in honderd tallen bladen en croauis. Guys schijnt in zijn hart een echt müïtoir geweest te zijn, doch op een gegeven ir ?nt neemt hij zijn ontslag en occupeert zich uitsluitend met zijn kunst. De elegante wereld van Parijs onder Na poleon II wordt zijn arbeidsveld, dat wordt afgewisseld met een verbintenis als oorlogs correspondent voor de Illustrated London News voor welk blad hij naar den Krim ver trekt en er te midden van het krijgsgewoel en het kanongebulder heel rustig staat te teekenen en per extra koerier zijn teekenin- gen naar zijn blad stuurt. Een reportage die wel niet zoo vlug was als de tegenwoordige, doch kans bood op artistieke prestaties. Na den Krim-oorlog vindt men Guys we derom in Parijs, waar hij zich geheel in het vroolijke leven van het derde Keizerrijk stort tot den oorlog van 7071 daaraan een eind maakt. Constantin Guys heeft dan eveneens zijn besten tijd gehad. Zijn werk heeft hem niet rijk gemaakt, doch wel de aandacht getrok ken van enkelen, die zijn bijzonderheid be grepen en prezen. Onder hen vooral Baude laire, die waardeering voor hem trachtte te scheppen. De ktfnstenaar zelf leeft .echter voort in hoofdzaak op zijn herinneringen, die hij tracht levend te houden door te verkeeren in kringen die onder Napoleon III tot de pu blieke vermakelijkheid hadden bijgedragen. Hij frequenteert allerlei inrichtingen waar men bij voorkeur geen brave -burgers ontmoe ten zal en heeft met De Toulouse Lautrec diens genegenheid voor de „vrouwen van ge makkelijke zeden" gemeen. Hij daalt snel op den socialen ladder en verkoopt zijn teeke- ningen hier en daar en overal voor een paar stuivers. Een vriend en beschermer vond hij nog steeds in Nadar, den man in wiens atelier de eerste impressionisten-tentoonstelling ge houden was in 1874. Op een avond dat hij weer bij Nadar het avondeten gebruikt had en de tachtigjarige Guys naar zijn nederig ver blijf wilde terugkeeren, werd hij in de Rue du Havre door een rijtuig overreden en zwaar verminkt. Zijn acht laatste levensjaren slijt hij in het Hopital Dubois, waar hij in 1892 sterft. Zonder twijfel een merkwaardige figuur, wiens teekeningen bij duizenden verstrooid zijn. ongesigneerd, toch aan hun stijl her kenbaar. Een groote verzameling er van be zat de reeds genoemde Nadar, waarvan het grootste deel. naar ik meen. later in het Luxembour-Museum is terecht gekomen. Ongeveer dertig jaar geleden is men zich in de kunstwereld voor die teekeningen als verzamelobject gaan interesseeren en heb ben ze een zekere handelswaarde verkregen, die niet altijd met de intrinsieke kunst waarde overeenstemt. Want het ligt voor de hand dat bij een zoo enorme productie en een zoo ongeregeld en ongelijk levensproces er veel kaf onder het koren schuilt en het niet uitgesloten lijkt, dat Guys' oeuvre na zijn dood nog wel op ongeoorloofde wijze is uitgebreid. Doch wat thans in ons museum te zien is. kan men, wat dat betreft, rustig en. gerust bekijken. Over Picasso hebben wij in onze rubriek, bij de verschijning van de memoires van Fernando Olivier, zijn jeugdvriendin, uit voerig geschreven. De schilderij die wij thans in het Museum vinden, moet kort na den tijd zijner Saltimbanques en Pierrots ont staan zijn, en vóór zijn cubistische periode, die alweer door een volgende, die der klas sieke Ingres-lijn, achterhaald is. Deze veel zijdige figuur zal als geniale gangmaker in de Europeesche kunst van deze eeuw steeds een belangrijk figuur blijven, hoe ook zijn herhaalde frontveranderingen beoordeeld worden. Sisley, tenslotte, is daar een rustige fijne figuur naast, die niet ouder dan zestig jaar werd en van wiens voorname, stille kunst de schilderij uit de collectie Moser een zeer mooi staal is. J. H DE BOIS. De Verbruikscoöperatie in de crisis door mr. dr. E. P. Goldschmidt. De schrijver heeft bij Tjeenk Willink en Zoon te Haarlem uitgegeven een werk over de verbruikscoöperatie in de Crisis. Na een inleiding over den oorsprong van de de onderscheidene landen, volgen hoofdstuk ken over het begrip coöperatieve vereenigingen over het kapitaal daarvan in tegenstelling met dat der N.V.. over de rechtsvorming der coöperaties, over de beteekenis der groothan delsvereeniging, de gevolgen van het instand houden der verbruikscoöperaties, omvang der omzet, de beteekenis voor het streven naar economische ordening en planmatigheid, en over de internationale coöperatieve handels betrekkingen. Tafeltennis, door G. H. H. Kappelhoff. Bij Kosmos te Amsterdam is verschenen een boekje van de hand van den crack KappeLboff over Tafeltennis (de oude naam ping-pong is vervangen door tafeltennis). Het boekje is hoofdzakelijk bedoeld voor beginnende spelers en de schrijver hoopt, dat de uitgave van dit werkje bij zal dragen tot verdere verspreiding van het spel en tevens tot verheoging van de kennis van hetgeen elke tafeltennisspeler be hoort te weten. Negen foto's en teekeningen zijn opgenomen. Jammer is, dat zoo weinig punten aan het eind van de zinnen in de ove rigens verzorgde uitgave goed zijn afgedrukt. Wijnkalender 1935. De Vereeniging van Ned. Wijnhandelaars zond ons een weekkalender met memorandum en bepaalde uitspraken over wijn en wijnge bruik. Kleine Vrouw door Taï Aagen Moro. Verschenen is bij van Holkema en Waren- dorf de tweede druk van den roman Kleine Vrouw, door Taï Aagen Moro, over een variété danseres, die voornamelijk in Parijs leeft. Jongens bouwt zelf vliegende proef vliegtuigen. door J. H. W. van der Muelen. Bij A. J. C. Strengholt's Uitgeversmij. kwam uit het boekje Jongens bouwt zelf vliegende proefvliegtuigen geschreven door J. H. W. van der Muelen, assistent bedrijfsleider der KLM. In dit werkje wordt een elementaire be schrijving gegeven van het principe van het vliegen, terwijl de bouw van een vliegend proefvliegtuig uitgelegd en met platen duide lijk gemaakt wordt. Friesland door de eeuwen heen, door dr. H. G. W. v. d. Wielen. Bij de firma G. W. den Boer, uitgeverij te Middelburg, verschijnt in afleveringen een groot werk over Friesland door de eeuwen heen, van de hand van dr. H. G. W. van dei- Wielen. Het wordt een lijvig werk met kaar ten en platen en behandelt het ontstaan, de uitbreiding en groei van Friesland. De derde aflevering bevat o.a. de botsingen tusschen heidendom en Christendom in de dagen van koning Redbad en den rechtsstaat. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Grit, Wilgenstraat 46, actetaschm. i.; de Graaf. Tugelastraat 18, atlas: Bur. van politie, Smedestraat, winkel bonnen; Horselenberg, Cederstraat 30, cein tuur; Rasmussens, Mr. Cornelisstraat 72. cein tuur; Laurens. Lombokstraat 2, dameshand schoen; Langelaar, v. 't Santstraat 62. te Nij megen, armbandhorloge; Pennarts, Hofdijk straat 46, heerenhandschoen: Jansen, Oranje straat 8. kinderhandschoen: Baas, Voorzorg straat 56, kinderhandschoen; Wolling, Zomer- kade 135. dameshandschoen; Hulscher. Gen. de la Reystraat 97, hond; Stodal, Raadhuis plein 14, handbeschermer: Diermans. Dr. Leyds straat 38, ketting met hanger; de Geus, Z. B. Spaarne 166, kip: ten Hove, J. Huygenstraat I, kindermuts: Kok, Leidschepleln 12. meisjes muts; v. Honschoten. Sterreboschstraat 75, penning: Boer. T. v. Berkhoutstraat 105. por temonnaie: Wesseling, Duvenvoordestraat 49 rood. portemonnaie m. i.; Heijne, Vlersterren- straat 1, damesportemonnoie m. L: Hoogland. K. v. Mandei-straat 49 r.. kinderportemonnaie m. i.; Slot. KI. Houtstraat 55, rozenkrans; Nonnier, Dr. Leydstraat 63, bos sleutels: Duitz, Harmenjansstraat 67. huissleutel; de Haas. Hodsonstraat 13. kinderschoen; v. d. Heusel. Wilgenstraat 38, actetasch m. i.; v. Leersum, Ampzingstraat 22, gebruikte auto banden; Baers, Zomervaart la, bril; Dansen, v. Keulenstraat 10, ceintuur; Smit, Burgwal 40, dameshandschoen: Blijenberg. Berckheijde straat 12 rd., handschoen: Asyl. Ridderstraat II, hond: Lamp, Barteljorisstraat 18, hand schoenen: Duineveld, Leeuwerikstraat 3. paar handschoenen: Boog. Spaarnhovenstraat 74, haarknipmachine: Schol ten. Rijksstraatweg 198, hondenhalsband: Paulen. Middenweg 128 rd.. handschoen; Asyl, Ridderstraat 11, kat ten: Kennel ..Fauna", katten: v. Eek, Papen- torenvest 6, kat; Bur. van jolitie. Smedestraat mandje; Felix, Hedastraat 8. alpinomuts; Woonschip Neetle no. 3747. Oostsingel 56. pak je ijzerwaren; Beudeker, Ged. Schalkburger- gracht, portemonaie m. i.; der Kinderen, Brouwersstraat 68, portemonnaie m. i.v. Buu- ren, Gasthuislaan 184 rd., rijwielbelasting- plaatje; wachtcommandant Kazerne Motor- dienst, schop; v. d. Boreke, Oosterstraat 51, slagersschort: Kool, Bromostraat 9, stoel; v. d. Vlugt, Pleiadenstraat 25, slagersjas; Slager, Plein 1, tompoux. Getrouwd: W. G. DE JONG ber, pred. Indische kerk A. G. LAMéRIS De Heer en Mevrouw DE JONG -LAM RIS batukgen. mede namens weder- zijdsche familie, hunnen harte lijke» dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Haarlem, 17 Januari 1935 Algemeene ke Heden overleed onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Geertje Venema Weduwe van Siniou Rukker in den ouderdom van 77 jaar. Haarlem, 17 Jan. 1935 Oranjeplein 23 G. S. BAKKER H. P. GLASZBAKKER S. TH. GLASZ P. J, BAKKER S. BAKKER •R. BAKKER— LE MARCHAND RENé SIMON BAKKER De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 21 Januari a.s.. des middags te 12 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Heem stede. Heden overleed tot onze diepe droefheid in de Ma- riastichting, voorzien van de H.H. Sacramenten dei- stervenden, onze innig ge liefde Echtgenoot, Vader en Broeder, de Heer Willem Jacobi in den ouderdom van 5S jaar. M. JACOBI-VAN LOON kinderen en familie Haarlem. 17 Jan. 1935 Wannoesstraat 2 N. V. Wijnhandel W. Jager Gerlings Spaarne 86-90 Telef. 1.0.1.1.2. Faillissement VAN KERKHOF koopman in meubelen, wonende te Haarlem De Curator in bovengenoemd faillissement heeft heden ter Grif fie van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem nederge- legd de door hem opgemaakte en door den E. A. Heer Rechter commissaris goedgekeurde eeni ge uitdeelingslijst, welke lijst aldaar gedurende tien dagen kostelooze inzage ligt van credi teuren. Haarlem, 18 Januari 1935 Gr. Houtstraat 71 rood De curator'. Mr. ALI COHEN Bij beschikking van de Arroft- dlssements-Rechtbank te Haar lem d.d. IS December 1934 is Hendrlkus Hessen, wonende te Haarlem, onder curatecle gesteld op grond van art. 4S8, 3c lid Burg. Wetb. Haarlem, 14 Januari 1935 De Officier van Justitie R. yf LENNEP Nog ruimen wij op restanten Gabardine jassen en mantels 7.90 Waterproof mantels 2.7."» Regenpijpen Ï.25 Motorhandschoenen en wanten 0.75 Lederen Jekkers 15.00 l/niige lederen Jassen 20.50 Dames lederen mantels 16.90 Waterproof Jekkers met wol gev. 4.90 Kinder nuinlels met hoed 1,25 Het Amerikaansche huis 24sARTELJORISSTR.24 Telefoon 13439 Geen filialen. Eigen atelier Piano- en theorie-lessen A. PRINS Dipl. Conservatorium A'dam Tempeliersstraat 20 Telefoon 11221 Heden werd door mij de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van J. D. BAKKER, winkelier t<- Haarlem, ter griffie der arrondis- semonts-rechtbank te Haarlem gedeponeerd ten einde aldaar ge durende 10 dagen kosteloos voor de schuldeischers ter inzage te liggen, Haarlem, 17 Jan. 1935 Kruisstraat 3 De Curator: Mr. B. W. STOMPS Te Aerdenhout wordt bij dame alleen (wegens vacantie) voor 2 weken éen besch. meisje gevr. voor koken en huiswerk. Aanm. Westerlaan 20. Gevr. voor d. en n. tegen 1 Febr. NET MEISJE zelfst. en vlug kunn. werken, m. goede get. l-Ieenist. Dreef 144, Heemstede, Tel. 29469. lngev. bij Manuf., gen. voork. voorl. prov. Br. no. 1647 bur. van dit blad HOOGE VERDIENSTEN voor gemakk. te plaatsen Spaar- verzekeringltlok. Actieve agenten gevraagd: voor geschikte kracht plaats als Hoofdagent. Br. no. 1648 bur. van dit blad Ten kantore van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland te Bloemendaal be staat gelegenheid tot plaatsing van een leerling-schrijver (jongste bediende). Leeftijd 15 jr. Uitsluitend schriftelijke sollici taties vóór 24 Januari a.s. te rich ten tot den Directeur van het Bedrijf. EET NU VETTE DUINKONIJNEN 55 ct. (2 stuks 1.Tamme ko nijnen per pond 40 cent. Kipper p. p. 35 cent. Lange Wijngaardstraat 31 te koop aangeboden wegens om standigheden, op zeer druk punt. Zeer billijke prijs. Br. no. 1651 bur, van dit blad Voor nieuw geïllustreerd popu lair weekblad, waarvoor adressen- materiaal aanwezig, betrouwbare hoofdagent, bij voorkeur mot organisatie, gevraagd, tegen vast salaris en provisie. Brieven met uitvoerige ref-renties no. 1650 bui', van dit blad rije woonhuizen 5 p w. Te be roven S. I'" EENSTRA, Mercu- usstraat 5. Tel, 23118. - EEN VRIJ HUIS gevr. d'. gepen-i nn. ambtenaar, klelrt .'gszifi, 1 25 per maand, voc-n ■tyuftrlerrr Nrd. Br. uo; 16 53 bur Vgn'djt-lilad TE KOOP flink perceel met afz. bovenwo ning in de (Jen. Cronjóstraat. Koopsom 1 1.500.—. Te bevr.: At je hst raat 93. SCHEIDING Wenscht U Boedelscheiding? Wij verstrekken U daaromtrent deskundige adviezen en wijzen U den voordoeligsten weg! Wendt U zich daarom vóór alles tot ons llur. v. Succebslcwkcu on Hyp. H. F. SCHRAMEIJER Lciib-olievnni't 321 Haarlem 25-jarige No UW. ervaring! ADVIES 1.— EXPEDIEER MET dan is u klaar en ontvangt U geen klachten van L'w ontvangers Nu is het een pracht gelegenheid om uw toestel te modernise**ren» Onze collectie inhouwspoclen Is enorm. o.a. Schaaper, Varley, Arlm, Nuclion. Forrocart. Formo, Lissen, Summum. E.K. Hierop geven wij deze lengewoon hooge kc eek bui- rtiiig technische inlichtingen Geeft uw toestel nieuwe kracht door uw verouderde lampen door nieuwe te vervangen. Wij geven de hoogste korting op elk merk. Controleeren en meten van oude lampen geschiedt Schagchelstraat 7 en Cronjéstraat hoek Schoterweg iDVaCi JEEREN HEEFT SUCCES

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3