UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE ONZICHTBARE PRINS RADIO MOORSn v. ZATERDAG 19 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De stembiljetten van het Saarplebisciet. Dr. De long over de beschuldigingen van Max Braun. Vervalschnig z. i. uitgesloten. Twee soorten biljetten werden gebruikt. Genève, Dr. De long over de beschuldi gingen van Max Braun. De N.R.C. verneemt uit Genève: Naar aanleiding van het ook in verschil lende Nederlandsche bladen vermelde bericht, dat Max Braun op grond van de verklaring die de Nederlander Attema had gedaan bij den Volkenbond tegen de vaststelling van den uitslag der volksstemming in het Saargebied een protest zal indienen, heeft het lid van de volksstemmingscommissie ir. D. de Iongh het volgende aan de vertegenwoordigers der Nederlandsche pers te Genève verklaard: Het protest van Braun was in de eerste plaats gegrond op het feit, dat één van de Nederlandsche burgemeesters bij het tellen van de stembiljetten bevonden had, dat twee soorten van biljetten waren gebruikt, waaVuit Braun dc gevolgtrekking had gemaakt, dat een dier twee soorten biljetten valsch was geweest. De heer de Iongh wees er op, dat bij de telling van dc stemmen inderdaad twee soorten waren geldig en echt. De groote meerderheid der biljetten was natuurlijk, die welke op 13 Januari aan de stemgerechtigden door de voorzitters van het stembureau wer den overhandigd, doch er waren tevens seen paar duizend andere stembiljetten, welke eenige dagen te voren door de spoorweg ambtenaren, en andere ambtenaren, zieken, enz. waren gebruikt, die immers de gelegen heid hadden eenige dagen vroeger te stem men. Deze biljetten waren opzettelijk eenigs- zins verschillend gemaakt van die welke op 13 Januari waren gebruikt en werden samen met de anderen in dezelfde stembussen ver mengd. Het is dus duidelijk dat twee verschil lende soorten biljetten uit de stembus te voorschijn kwamen In de tweede plaats zou Braun zijn protest gronden op het feit, dat verschillende inge leverde enveloppen twee stembiljetten zouden hebben bevat, hetgeen er op wijst, dat het Duitsehe front aan vele van zijn niet strikt betrouwbaar geachte leden een nagemaakt stembiljet had overhandigd waarop reeds te voren het vakje voor terugkeer naar Duitsch land met een kruisje was ingevuld. De stem gerechtigde zou volgens deze opvatting het valsche stembiljet dat door het Duitsehe front was overhandigd, in de enveloppe heb ben gedaan die in de stembus was geworpen. Het echte biljet zou hij dan op het bureau van het Duitsehe front hebben moeten terug brengen als teeken. dat hij het door het Duitsehe front uitgereikte biljet met de stem voor den terugkeer naar Duitschland inder daad heeft gebruikt. De domheid van eenige leden van het Duitsehe front om beide biljet ten in de enveloppe te stoppen zou dit middel van terrorisme aan het licht hebben gebracht. Er was geen sprake van dat een der twee biljetten was nagemaakt. Zij waren uiterst zorgvuldig met elkaar vergeleken. De heer De Iongh meende, dat het vinden van twee ge lijke biljetten in een enveloppe, hetgeen zoo als gezegd, slechts' vier of vijfmaal was voor gekomen. aldus moest verklaard worden, dat de voorzitters van het stembureau aan een stemgerechtigde bij vergissing twee biljetten had ter hand gesteld, hetgeen bij alle zorg. die alle voorzitters der stembureaux hadden betracht, een paar keer had kunnen ge schieden in verband met het dunne papier der biljetten. Tenslotte verzekerde de heer de Iongh, dat het totaal uitgesloten is, dat stembiljetten waren vervalscht. De biljetten waren in Ne derland bij de .firma Enschedé gedrukt met dezelfde groote voorzichtigheidsmaatregelen, waarmede deze de Nederlandsche bankbiljet ten drukt. Zij hebben een eigenaardigeh ach tergrond, welke tot den dag van de stemming geheel en al geheim is gebleven en waren be drukt met een in Duitschland geheel onbe kende lettersoort en op een geheel nieuwe extra voor dit doel vervaardigde soort pa pier. Van dit papier was juist zooveel ge maakt als voor de stembiljetten noodig was. Papier en letters waren nadat de stembiljetten gedrukt waren onmiddellijk vernietigd. Aangezien de verklaring van een Nederlan der aan het protest van Max Braun ten grondslag ligt en hiervan in de Nederland sche bladen melding was gemaakt, stelt de heer de Iongh er prijs op, onmiddellijk door deze uiteenzetting de verbreiding van on juiste opvattingen in Nederland tegen te gaan en het Nederlandsche volk uit welks midden zoowel burgemeesters, als militairen en an dere autoriteiten hadden bijgedragen tot het waardige en correcte verloop van de volksstemming, kan volkomen gerust zijn, dat geenerlei knoeierijen met de stembiljetten hebben plaats gehad. Hongaarsche regeering belooft controle op vreemdelingen te verscherpen. Vrijdag is de verleden week door den Hon- gaarschen gedelegeerde Von Eckardt aan den secretaris-generaal van den Volkenbond Avenol overhandigde aide-mémoire gepubli ceerd, betreffende het onderzoek dat de Hon gaarsche regeering overeenkomstig het besluit van den Volkenbondsraad van December 1934 heeft ingesteld naar de activiteit der Kroati sche emigranten in Hongarije. De nota verklaart, dat de Hongaarsche autoriteiten niet verantwoordelijk kunnen worden gesteld voor den moord op Koning Alexander en op den Franschen minister van buitenlandsche zaken Barthou. Anderzijds wordt erkend, dat bepaalde Hongaarsche ambtenaren zich nalatig hebben getoond in de bewaking van de Kroatische emigranten die in Hongarije vertoefden. Deze ambtenaren zijn ten deele ontslagen, ten deele op andere wijze disciplinair gestraft. De Hongaarsche regeering zal de controle op buitenlanders bij het uitreiken van passen verscherpen. Vandaag behandeling der vluchtelingenkwestie? Naar nog bekend wordt heeft de Volken- bor.dsraad in zijn geheime zitting van Vrij dag besloten op verzoek van de Fransche regeering dc kwestie van de Saarlandsche vluchtelingen op de agenda van de eerstvol gende openbare zitting te plaatsen. Men verwacht, dat deze kwestie heden Zaterdag, door den Raad zal worden behan deld. Engeland. Instemming met Lloyd George's plan. Het nieuwe politieke program van Lloyd George, waarmede hij Donderdagavond zijn terugkeer in de politiek heeft ingeleid wordt in politieke kringen druk besproken. Merk waardig genoeg blijken de conservatieven de meeste belangstelling te hebben voor de uit eenzettingen van Lloyd George, terwijl in Labourkringen het program als teleurstel lend cn niet radicaal genoeg wordt be schouwd. Eenige vooraanstaande conserva tieven hebben verklaard, dat Lloyd George de prestaties der nationale regeering wel wat overdreven heeft verkleind, maar dat ver schillende zijner plannen zeer de aandacht waard en van wezenlijke beteekenis zijn. De liberale partij begroet de uiteenzettin gen van Lloyd George als een ..moedig pro gram van practische maatregelen". De fas cistenleider Sir Oswald Mosley zeide, dat het plan van Lloyd George betreffende een vér strekkende werkverschaffing overeenkomt met zijn eigen bedoelingen. De minister van financiën, Neville Chamberlain, verklaarde, dat de voorstellen, hoewel zij op het eerste gezicht tamelijk teleurstellend schijnen en nauwkeurigheid missen, niettemin door de Britsche regeering zullen worden bestudeerd, zoodra zij volledig zullen zijn. DeitscWaud. Interview met Hitler over de actueele vraagstukken. Donderdag heeft Adolf Hitler den bekenden Engelschen journalist en vertegenwoordiger van de Rothermere-pers Ward Price een in terview toegestaan, waarin hij over een aan tal buitenlandsche politieke problemen sprak. Price richtte allereerst de volgende vraag tot den rijkskanselier: „Onder welke voorwaarden kan Duitsch land naar den Volkenbond terugkeeren?" Hitier antwoordde: „Ik en niemand in Duitschland denken er aan voor een even tueel terugkeeren in den Volkenbond „voor waarden" te stellen. Of wij nog eens in deze corporatie zullen terugkeeren of niet hangt uitsluitend daarvan af. of wij als volkomen gelijkwaardige natie daar deel van kunnen uitmaken. Dat is geen ..voorwaarde", maar een eenvoudige natuurlijkheid. Zoolang de nationaal socialistische be weging in Duitschland de leiding heeft en dat zal voor de eerste paar eeuwen het ge val zijn ook al beweren onze emigranten nog zoo vaak het tegendeel zal aan deze houding niets worden veranderd. De tweede vraag luidde: „Zal het noodig zijn de scheiding van de algemeene volken - vondsbepalingen van het verdrag van Ver sailles door te voeren?" Antwoord: „Zoolang de Volkenbond slechts een garantieverdrag van overwinnende mo gendheden is, draagt hij zijn naam algemeen ten onréchte.. Dat op den duur deze bond die toch volgens den wil der oprichters ver moedelijk een éeuwigheidsverschijnsel moet zijn niet samengekoppeld kan worden met een verdrag, welke tijdelijke limiteering reeds in zijn innerlijke gebreken en onmogelijk heden ligt, kan misschien door de tegenwoor dige belanghebbenden worden bestreden, maar zal eens historisch als natuurlijk gelden". Vraag: „Moet de erkenning van de rechts gelijkheid vooraf plaats vinden, of zou het toekennen van de rechtsgelijkheid en de terugkeer gelijktijdig kunnen plaats vinden?" Antwoord: „De Duitsehe rechtsgelijkheid is de vooronderstelling van iedere deelneming van Duitschland aan internationale overeen komsten em verdragen. Verder zeide Hitier o.m.: Wanneer ik van den vrede spreek, druk ik niets anders uit dan wat de diepstinnerlijkste wensch van het Duitsehe volk is. Ik ken de afschrikwek kendheden van den oorlog. Afgemeten aan zijn offers zijn alle winsten onbevredigend. De catastrophalegevolgen van een zoodanige Europeesche slachting zouden in de toe komst nog erger zijn. Ik geloof, dat de com munistische waanzin de eenige winraar zou zijn. Ik heb daar echter niet 15 jaar tegen gestreden om hem dan langs een omweg op den troon te plaatsen. Wat ik wil is het ge luk van mijn volk. Ik heb niet gezien, dat de oorlog het hoogste geluk is. maar integen deel .ik heb slechts het diepste leed ge-zien. Ik spreek derhalve twee bekentenissen zeer openlijk uit: 1. Duitschland zal nooit uit zichzelf den oorloe wenschen. 2. Wie ons aanvalt zal in prikkels grijpen. Want evenzeer als wij den vrede lief hebben, hebben wij de vrijheid lief. Wanneer ik aan den eenen kant, zonder daartoe gedwongen te zijn Frankrijk namens het geheele Duitsehe volk de verzekering geef. dat wij geen territoriale eischen meer zullen oowerpen en daarmede uit eigen be weging iedere revancheveronderstelling uit den weg ruimen, dan geef ik aan den ande ren kant echter precies zoo de heilige ver zekering. dat ons geen nood. geen druk en geen geweld ooit zullen kunnen brengen tot afstand van onze eer en van onze rechtsge lijkheid. Frankrijk, Generaal Gamelin wordt chef van den generalen staf. De Fransche ministerraad, die Vrijdag on der voorzitterschap van president Lebrun bij eengekomen is, heeft een verordening aan genomen inzake de reeds vaak aangekon digde reorganisatie van den hoogsten krijgsraad en den generalen staf. Op grond van de wet van 1927, waarin de leeftijdsgrens voor den voorzitter van den hoogsten krijgsraad wordt vastgesteld op 68 jaar. is in plaats van generaal Weygand* die op 21 Januari 1867 geboren is, generaal Ga melin benoemd, die thans 63 jaar is en de functie bekleedt van chef van den generalen staf. Tegelijkertijd zal generaal Gamelin chef van den generalen staf blijven. T1IEA RASCHE EN ELLY BEINHORN TE CUXIIAFEN. Met het s.s. „New-York'' van de Hamburg- Amerikalijn zijn gisteravond de bekende Duit sehe aviatrices Elly Beinhorn en Thea Rasche aangekomen te Cuxhafen, waar zij hartelijk zijn ontvangen. Thea Rasche was zeer enthou- siast over de vriendelijke ontvangst in Amerika. HoofcLyujsi, Kjuesfdjvi, bedaart spoedig met miynhtucdt's Ttoedecs Per stuk 8 et. Doos 45ct.Bij Uw drogist (Adv. Ingez. Med Het Volkenbondsleger in het Saargebied. Italiaansche troepen vertrekken op 1 Februari. De Volkenbondsraad heeft besloten, dat het vertrek der internationale troepen uit het Saargebied op 1 Fe bruari a.s. zal beginnen. De Italiaan sche troepen vertrekken het eerst. (Reuter.) INCIDENT MET HAUPTMANN'S VROUW IN HET PROCES. In het proces tegen Hauptmann heeft zich Vrijdag een incident voorgedaan, toen de vrouwelijke getuige Ella Aehenbach verklaar de, dat mevrouw Hauptmann haar een of twee dagen na de ontvoering'verteld had, dat zij en haar man juist van een reis terugge keerd waren. Op dat oogenblik sprong de in de toehoordersruimte zittende vrouw van Hauptmann op en riep: „Dat is gelogen". Deze uitroep wekte groote beroering in de zaal. Toen de rechter mevrouw Hauptmann zeide dergelijke interrupties niet te herhalen, ant woordde zij, dat zij het hof niet had willen beleedigen, maar zich niet rustig had kunnen houden tegenover zulke verklaringen. Emigrantenstroom over Fransche grens. de Max Braun in Zwitserland geweigerd? PARIJS, 18 Jan. (Reuter). Volgens offi- cieele mededeelingen van de Fransch-Saar- landsche grens hadden gisteravond om acht uur vierhonderd vier en zeventig emigranten de Fransche grens overschreden. De Par ij - sche bladen maken melding van verschillende incidenten, die in het Saargebied zijn voor gekomen. De leider der communistische partij in het Saargebied, Pfordt, is gisteren te Parijs aangekomen en heeft in het gebouw van de anti-fascistische liga de Fransche pers ont vangen om zijn oordeel over den toestand te geven. Hij geloofde, dat Max Braun en Hoff mann namens het eenheidsfronttegen de stemming zouden protesteeren. Volgens nog niet bevestigde berichten zou de Zwitsersche regeering den leider van het eenheidsfront in het Saargebied, Max Braun, den toegang tot Zwitserland hebben geweigerd en zou Braun derhalve naar Forbach zijn te ruggekeerd. De speciale correspondent van de Jour te Saarbruecken weet te melden, dat- acht en twintig communisten uit het Saargebied die zonder papieren' dooi' de Fransche gi'ënsaüto- riteiten zijn toegelaten onmiddellijk na hun aankomst in Frankrijk zich met Fransche communisten hebben verbroederd. Onder het zingen van de Internationale zouden de Saar- landers te Forbach zijn ontvangen. STRAATSBURG, 13 Januari (Reuter). Vanaf heden zal er te Forbach een Fransch consulair bureau zijn gevestigd voor het ver- leenen van visa aan geëmigreerde Saarlanders teneinde hen te onttrekken aan de controle van het Duitsehe Front te Saarbruecken. Vernomen wordt, dat leden van het Duit sehe Front verscheidene aanhangers van den status quo hebben aangehouden en onder vraagd. Saarlandsche gendarmes in Frank rijk gearresteerd. SAARBRUECKEN, 18 Januari (Reuter). Twee Saarlandsche gendarmes, die zich op Fransch gebied hadden begeven, om zich te vergewissen van de identiteit van twee per sonen, zijn gearresteerd. Vluchtelingen in het gebouw der Domaniale Mijnen. SAARBRUECKEN, 18 Jan. (Reuter). Uit vrees voor represailles van de zijde dei- Nat. Socialisten zijn 170 personen uit Sulz- bach en 60 uit Camphausen in het gebouw van de Domaniale mijnen gevlucht. Nieuwe Oceaanvlucht van Lindbergh? Na afloop van het proces-Hauptmann. Na de beëindiging van het Hauptmann-pro- ces zal kolonel Lindbergh naar intieme vrienden mededeelen waarschijnlijk een vlucht over den Stillen Oceaan ondernemen ter voorbereiding van een Amerikaanschen luchtdienst tusschen Californië en China. Lindbergh is voorzitter der technische com missie van het „Pan-American Airways System". De eindpunten van den nieuwen dienst zouden waarschijnlijk Lo-s Angeles en Kanton zijn. De afstand is 900-0 mijl lang en er zou over de Amerikaansche eilanden ln den Stillen Oceaan gevlogen worden. Men verwacht, dat het traject zou worden afgelegd in 60 vlieguren, terwijl de stoom schepen er thans vier weken over doen. Max Braun mocht niet spreken Verbod van minister Flandin. Uit Parijs, IS Jan.: In afwezigheid van den minister van buiten landsche zaken, Laval, heeft Flandin in den ministerraad rapport uitgebracht over de maatregelen die genomen zijn na de Saarstem- ming en over de daarna gevoerde onderhan delingen. De minister van binnenlandsche za ken deelde mede, dat hij Max Braun verbo den had in een heden te Parijs te houden ver. gadering het woord te voeren. ROOSEVELT VERLAAGT DE BIERACCIJNS WASHINGTON, 18 Jan. (Reuter.) President Roosevelt heeft gisteren een verordening on derteekend. waarbij de bieraccijns wordt ver laagd tot een halve dollar per gallon. De ver ordening geldt in de eerste plaats den grooten bierexportlanden, Duitschlanl, Engeland en Tsjecho-Slowakije. De onderteekening is schied in de verwachting, dat de door de ac cijnsdaling stijgende verkpop van buiten landsch bier ook den uitvoer van bepaalde Amerikaansche producten naar genoemde Europeesche landen zal doen stijgen. ZONDAG 20 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. 8.30 VARA. 10.00 VPRO. 12.00AVRO. 5.00 VARA. 8.00 AVRO. 8.30 Gramofoonpl. 8.35 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9.00 Voetbalnieuws. Gramofoonpl. 9.30 Orgelspel J. Jong. 9.45 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 10.00 Kerkd. uit de N.H. Kerk te Assen. Vöorg.: Ds. D. v. d. Most van Spijk, 12.00 Uurslag en Klokkenspel v. d. Groote'Kerk te'Breda. 12.01 FiTlnpraatje L. J. Jordaaii. 12.30 Concert door de „Palladians" 1.30 Disco-nieuws. 2.00 Boekbespreking Dr. P. Ritter Jr. 2.30 Concertgebouw-orkest olv. E. v. Beinum, mmv het Trio Casella-Poltronieri- Bonucci. 4.00 Mannenkoor „Caecilia" olv. N. Hoogerwerf. 4.20 Dr. A. J. M. Wanders: Nieuwe sterren in het heelal. 4.45 Vaz Dias. 5.00 Gra mofoonpl. 6.00 Voetbalnieuws. 6.20 XX-ensem- ble olv. C. Steyn. 7.00 Zang J. L. Pulante. 7.30 De Flierefluiters olv. E. Walis. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Verkorte opera „Carmen" van Bizet. Mmv solisten, koor olv. H, v. Wielink en het Om roeporkest olv. N. Treep, mmv A. Uninsky (piano). 10.15 Radio-Journaal. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gra mofoonpl. 11.1512.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 301 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonpl. 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te R'dam. Spr.: Ds. R. Zijlstra. Org.: J. Luykenaar Franken, Hierna: Gramofoonpl. 12.15 Orkestconcert en causerie. 2.10 Lezing. Kwartetconcert. 3.00 Koorconcert en voordracht. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Kwartetconcert. 4.30 Voor de zieken. 5.00 Gramofoonpl. 5.50 Kerkdienst uit de N. H. Kerk (Muiderkerk) te A'dam. Spr.: Ds. A. G. H. v. Hoogenhuyze. Org.: H. de Vries. Na af loop: Orgelspel H. de Vries. 7.45 Sportberich ten. Lezing. 8.10 Vaz Dias. Orkestconcert. 8.40 Kwartetconcert. 8.50 Vervolg orkestconcert. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Neen, het is in Gogos' slot heusch lang niet pluis. Thijs hoort plots achter zich een vreemd geluid; hij wendt zich om en gelooft zijn oogen bijna niet.... hij beeft van angst. „Haha!" brult een booze stem, „een goede vangst. Zeg mij eens, wat doe je hier?" Bij het vreeselijk tumult van deze booze geest, denkt Thijs: „Nu ben ik er bij „Ik kom toch heusch geen kwaad doen," riep Thijs, „ik ben hier heen gestuurd (mijn meester woont hier erg ver vandaan), om U iets aan te bieden." „Maar hoe dan ook," spreekt het spook dan, „jij zal mij niet ont vluchten!" „Ik zal hem om den tuin leiden," denkt Thijs, „dan kan ik misschien Ontkomen," 9.20 Kwartetconcert. 9.30 Koorzang. 10.00 Cello en piano. 10.30 Vaz Dias. Gramofoonpl. 10.40— 11.00 Epiloog. DROITWICH 1500 M. 12.50 Western Studio-orkest olv. Thomas, mmv. M. Wilkinson (sopraan). 1.50 Vioolreci- tal E. Andjelkovitch. 2.20 G. Partington's Kwintet, mmv. M. Lang (tenor). 3.20 Gramo foonpl. 3.50 Radio-Militair-Orkest olv. B. Wal ton O'Donnell, mmv. E. Furmedge (alt). 4.50 Voor de kinderen. 5.10 en 5.30 Lezingen. 5.50 Stratton Strijkkwartet mmv H. Heyner (bari ton). 7.05 Causerie. 7.35 Concert door A. Trian ti (sopraan) en F. Osborn (piano). 8.20 Korte dienst. 8.35 Religieuze causerie. 9.05 Liefda- digheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 L. Jeffries (viool) en zijn orkest mmv. L. Gowings (tenor). 10.20 Fred Hartley's Kwintet, mmv Brian Law rence (zang). 11.05 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 11.50 Orgelconcert P. Revel. 12.40 en 1.05 Gramofoonpl. 1.20 Pas- calorkest. 4.20 Gramofoonpl. 4.50 Zang en radiotooneel. 5.50 Concert. 8.20 Music-Hall- programma olv. André. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20—12.50 M. Hansen's orkest. 1.50—2.15 Gramofoonpl. 2.45 Solisten, koor en het Om roeporkest olv. F. Mahler. 7.20 Hoorspel. 7.35 Omroeporkest olv. Reesen. 8.45 Reportage. 9.35 Rantzau-programma. 10.2011.50 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 5.55 Havenconcert. 9.50 Koorconcert olv. Pothmann. 10.50 Baehcantate. 1120 Werag- kamerorkest olv. Hagestedt. 3.20 Orkestconcert olv. Schlemm. 5.35 Zang en piano. 7.20 Dans muziek olv. Eysoldt. 8.50 Uit München: Om roeporkest olv. Winter, mmv W. Gieseking (piano). 10.00 Carnavalsprogramma. 10.30— 12.20 Dansmuziek. ROME 421 M. 8.05 Folkloristisch concert olv. Bonavolonta. 9 50 Dansmuziek. BRUSSEL 322 M. 10.20 Orkestconcert olv. Lunssens. 11.50 en 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Salonorkest olv. Wal pot. 1.502.20 Gramofoonpl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonpl. 6.35 Salonorkest olv. Wal pot. 8.20 Omroeporkest olv. André. 9.00 Hoor spel. 9.20 Omroeporkest. 10.30 Ned. Volksliede ren. 11.0012.00 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 10.20 Gramofoonpl. 10.50 L. Langlois en zijn orkest. 12.20 Gramofoonpl. 1.00 Omroeporkest olv. André. 1,50 Gramofoonpl. 2.50 Wagner- concert. 5.20 Salonorkest olv. Walpot. 6.20 Gra mofoonpl. 8.20 „Rhéna", opera van J. v. Eeden. 10.3012.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 6.50 „Deutsche Seeledeutsches Land", ge- var. programma. 8.50 Zie Keulen. 9.25 Berich ten. Wintersportreportage. Weerbericht. 10.20 11.50 Vroolijk avondconcert. KONINGSTRAAT27, TELEFOON 10469 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 21 JANUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de VARA. 8.00 Gramofoonplaten; 10.00 Morgenwij ding VPRO. 10.15 Declamatie F. Nienhuys; 10.35 Gramofoonplaten; 11,00 Vervolg Decla matie; 11.20 Vioolrecital L. Somer; 12.00 Or gelspel J. Jong; 12.15 Gramofoonplaten; 12.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot; 1.30 Gramo foonpl.; 2.00 „De Flierefluiters" o.l.v. E. Wa lis; 2.30 ..De Zonnekloppers" o.l.v. C. Steyn; 3.00 ..Orvitropia" o.l.v. J. v. d. Horst; 3.30 Voor de vrouw; 4.00 Gramofoonplaten; 4.30 Voor de kinderen; 5.00 Schalmei o.l.v. P. Re- nes; 5.15 Gramofoonplaten; 5.30 „X-X"-en- semble o.l.v. C. Steyn: 6.00 Strijkorkest o.l.v. E. Walis; 6.30 Muzikale causerie P. Tiggers; 7.10 Lezing; 7.30 Volksliederen door Hans Gruys; 8.00 Herh. SOS-berichten; 8.03 Uit het N.V. Huis te Utrecht: „Boris Godounov opera van Moussorgsky, m.m.v. solisten, koor en orkest o.l.v. H. Altink; 9.30 Vaz Dias; 9.45 Orgelspel; C. Steyn; 10.00 Vervolg opera-uit zending; 11.15 Gramofoonplaten. HUIZEN 301 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gra mofoonplaten; 10,30 Morgendienst o.l.v. Ds. W. J. van Lokhorst; 11.00 Chr. lectuur; 11.30 en 12.15 Gramofoonplaten; 12.30 Orgelcon cert Joh. Zwart; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Lezing A. J. Herwig; 3.15 Kniples; 4.00 Bij bellezing, Dr. H. Kaajan. m.mv. sopraan en orgel; 5.00 Concert (fluit, klarinet, fagot, piano); 6,30 Vragenhalfuur; 7.00 Politiebe richten; Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gramo foonplaten; 7.30 Vragenhalfuur; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Kamerorkest en -koor .„Ars Nova et Antiqua" o.l.v. Gaillard, m.m.v. solisten; 8.30 Lezing Dr. J. R. Callenbach; 9.00 Ver volg concert: 10.15 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 10.35 Morgenwijding; 11.40 Gramofoonpla ten; 11.50 Voor de scholen; 12.05 Orgelcon cert P. J. Mansfield; 12.35 Gramofoonpl.; 1.20 Western studio-orkest o.l.v. Thomas; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Gramofoonplaten; 3.55 Voor de scholen; 4.20 Concert door L. Phil lips (cello) en A. Mukle (piano); 4.50 The Rugby Town Band o.l.v. W. Compton; 5.35 BBC-dansorkest o.l.v. H. Hall; 6.20 Berichten 6.50 Lezingen; 7.25 Handelconcert; 7.50 Cau serie; 8.20 Walford Hyden's orkest m.m.v. solisten; 9.05 Imitaties: 9.20 Lezing; 9.40 Pia norecital, C. Dixon; 9.50 Berichten; 10.20 Ka mermuziek door Trio m.m.v. W. Radford (so praan); 11.35 Sydney Kyte en zijn band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 Gramofoonplaten: 12.20 Pascal-orkest; 3.20 „Cadet Rousselle", spel van Aude, 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20 Concert uit Rest. „Wivex"; 2.50 Om roeporkest o.l.v. Gröndahl; 7.50 Oude muziek door het Omroeporkest o.l.v. Mahler; 8.20 Kooi'concert en declamatie; 9.40 Omroepor kest o.l.v. Mahler; 10.20 Dansmuziek. KEULEN 456 M. - 5.20 Gramofoonpl.; 6.35 Sted. orkest o.l.v. Schuchter; 12.35 Gramofoonpl.; 3.20 L. Eysoldt en zijn orkest. Schrammel-ensemble, mannenkoor en solisten; 5.05 Piano-recital door H. Flohr: 6.50 Gramofoonpl. 7.30 Joh. Strausz-concert, m.m.v. het Omroeporkest oJ.v. Kühn; 10.20 Weragkamerorkest, man doline-ensemble en solisten. ROME 421 M. 7.30 Gramofoonplaten; 8.05 Dito; 9.20 Ge- 'arieerd programma. BRUSSEL 322 M. en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonolaten: 12.50 Sa- onorkest o.l.v. Douliez; 1.50 en 5.20 Gramo foonplaten; 6.50 Omroeporkest o.l.v. Gason; 7.35 Gramofoonplaten; 8.20 Harmonieconcert en gramofoonplaten. Hierna tot 11.20 Gra mofoonolaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten; 12.50 Om roeporkest o.l.v. Gason; 1.50 Gramofoonpl.; 5.20 Dansmuziek; 6.20 Gramofoonmuziek; 6.50 Salonorkest o.l.v. Douliez: 8.20 Operette „De chauffeur de Madame", van Giongy. In de pauze: Gramofoonplaten: DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Militair concert o.l.v. A. Krausz; 8.50 Wh' suchen und finden", radiotooneel; 9.20 Berichten; 10.20 Dansmuziek dooi' de „Gol-i dene T\

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6