Het Sportfondsenbad is ingewijd. KORFBAL. GYMNASTIEK WORSTELEN. RUGBY DAMMEN WANDELSPORT BILJARTEN HANDBAL MAANDAG 21 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Met speeches en demonstraties Onder overgroote belangstelling is Zaterdagmiddag op de plaats van het vroegere Brongebouw het Haarlem- sche Sportfondsenbad geopend. Om het bassin, waarin na de officieele opening demonstraties en een water wedstrijd werden gehouden, zaten vele genoodigden en spaarders, die getuigen zijn geweest van de plech tige inwijding. Als eerste richtte dokter M. Mauritz zich tot de aanwezigen. De heer Mauritz is de voorzitter van den raad van beheer van het Haarlemsche Sportfondsenbad Hij be sprak het werk van de sportfondsen, dat van Haarlem in het bijzonder en dankte de spaarders voor hun medewerking in dezeh. in vele opzichten moeilijken tijd. Hij herinnerde aan de oprichting van de commissie in 1929 en aan de samenwerking die met Amsterdam werd verkregen. De ge meente verklaarde zich in principe bereid, stelde zich garant voor een leening en het terrein waar het Brongebouw stond werd in erfpacht gegeven. De medewerking van wijlen Dr. Merens werd gememoreerd. De heer Mauritz dankte allen die hun aandeel hebben gehad in de totstandkoming van dit sportfondsenbad. Ook de architecten hebben prachtig werk ge leverd. Mevrouw C. E. SchmidtMüsler, bedrijfs leidster. De opening geschiedde daarna door den waarnemenden burgemeester Mr. J. Ger- ritsz, die een vergelijking maakte met de wijze waarop eenige tientallen jaren geleden gezwommen moest worden, in open vaarwa teren, en zooals het nu kan geschieden. Eveneens vergeleek hij het nieuwe gebouw met de vroegere, zeer primitieve zwemscho len. Het groote verschil is zeer duidelijk. Het hoeft geen betoog dat de zwemsport een groote karaktervormende waarde heeft en hoe meer propaganda er voor wordt ge maakt. hoe gemakkelijker het zwemmen wordt gemaakt, des te beter is het. Over de resultaten van dit nieuwe gebouw, zei Mr. Gerritsz dat men niet ontevreden kan zijn dat men in een tijd als deze een derge lijk groot werk tot stand heeft kunnen bren gen. Het was een geluk, aldus vervolgde de waarnemende burgemeester, dat de gemeen te geen toestemming heeft gegeven de in richting te bouwen on de plaats, die aanvan kelijk was gekozen Deze plek zou het bouw werk niet tot zijn recht hebben doen laten komen, door de enge bebouwing rondom. De olaats van het vroegere Brongebouw daar entegen voldoet aan alle eischen en een zwembad als dit behoort oo een voorname olaats van de stad te staan. De architecten hebben zich van hun taak op buitengewoon roede wiize gekweten. Het verzet en de critiek die tegen de vergunning rezen, blijken achter af onjuist te zijn geweest. Spreker hoopte dat de samenbindende krach ten. die tot den bouw hebben geleid, ook verder veel positie? werk tot stand zullen brengen. Vervolgens sprak mr. J. A. C. Bieren brood s p o t, de stichter van het sport fondsen werk. Hij zeide dat de gemeente groot gelijk heeft gehad geen verguninng voor de eerste plaats die gekozen was te verleenen en deelde mede dat een onbekende, die tien spaarbrieven heeft genomen waardoor hij recht had on drie gratis zwemabonnemen ten), deze abonnementen ter beschikking van het bestuur van het Sportfondsenbad heeft gesteld. Zij zullen uitgegeven worden aan drie Haarlemmers, die een abonnement niet kunnen betalen, Over het gebouw zelf zei de spreker nog dat hij vreesde dat het groen van de planten in den tuin wel te lijden zou hebben doordat de schoorsteen niet hooger opgetrokken mocht worden. Na deze drie sprekers kwam een rij van verschillende figuren uit de zwemwereld, die allen hun gelukwenschen aanboden. De eerste was de heer A. Zonnevylle uit Zwolle, die sprak namens het Zwolsche ^nortfondcenbad. Den heer Mauritz bond hij een inktstel ten geschenke aan. met den wensch dat de inkt alleen gebruikt moge wor rlen. als er credit mee geschreven moest wor den. De heer W. van Boven vertegenwoor digde de Nederlandsche Vereeniging voor volks- en Schoolbaden. Bovendien is de heer Van Boven inspecteur van de volksgezond heid in Zuid-Holland. Ook hij wenschte de bestuurders van het Sportfondsenbad geluk met de oprichting van het gebouw. Van den heer ïïemsing en zijn drie kin deren ontvingen de heer en mevr. Schmidt bloemen. Daarbij werden enkele waardeeren- de woorden gevoegd voor het vele en be- 'angrijke werk wat beiden voor het Sport fondsen werk hebben gedaan. Ook de heer Wacha feliciteerde het be stuur. namens de Haarlem-sche zwemclub Hu bood de familie Schmidt een mand met. fruit ■mn. ..Gij ziit beiden optimisten in optima forma", zei de heer Wacha. De heer Schmidt dankte voor de hem en zijn vrouw gewijde woorden, en de spaar ders voor het vertrouwen dat zij hebben ge steld in het werk van hem en ziin vrouw, «ommigen gedurende zelfs zes jaren. Namens de Leidsche afdeehng die ijvert voor de oprichting van een snortfondsenbad snrak de heer Driessen. die den heer Mauritz een schemerlamp aanbood. Onverwacht sprak midden uit het publiek mevrouw Triebels-Koens. Zij hield een gloed volle rede voor de zwemsport. „Leert zwem men!" riep zij over het water uit en het schalde tegen de muren. Zij wekte ieder on het Sportfondsenbad te steunen en dat had uiteraard aller instemming! Willy den Ouden door Rie Masten broek geklopt. Bij de zwemwedstrijden van „Het IJ", die Zaterdag avond te Amsterdam plaats hadden is Rie Mastenbroek er in geslaagd, op het nummer 100 Af. vrije slag voor dames haar stadgenoote Willy den Ouden na een bijzon der hardnekkigen strijd te kloppen. Het is de eerste nederlaag op dit nummer, die aan mej. Den Ouden sinds de Olympische Spelen te Los Angeles werd toegebracht. Het was een prachtige strijd, die de toeschouwers tot exta se bracht. Tot dicht bij het einde gaven de twee meisjes elkaar geen streep toe, maar toen zette mej. Mastenbroek een formidabeler, eindspurt in en wist met een meter voor sprong het eerst aan te tikken. Mej. Den Ouden omhelsde haar concurrente nog in het water. De H. P. C.'er Mooi wist na een zwaren strijd op het nummer 200 M. vrije slag heeren Kreffer te kloppen. P. v. d. Hoek van Z. I. A. N. verbeterde het Nederlandsch record op de 100 M. rugslag heeren; hij deed er 1 minuut 12 4/5 sec. over, waarmee hij Scheffer's record met 1/5 sec. verbeterde. De uitslag van de wedstrijden van Za terdag luiden als volgt: Schoonspringen, dames: 1. H. Tholen (H.D.Z.) 58,75 pnt.; 2. N. Zeeman (A.D.Z.) 54.56 pnt.; 3. P. Kerste (A.D.Z.) 43.60 pnt. 100 M. vrije slag, dames: 1. R. Mastenbroek (O.D.Z.) 1 m. 6 1/5 sec.: 2. W. den Ouden (R. D. Z.), 1 m. 6 3 5 sec.; 3. A. Timmermans (R- D. Z.) 1 m. 12 1/5 sec. 200 M. vrije slag. heeren: 1. S. Mooi, (H.P.C.) 2 m. 25 4/5 sec., 2. C. Kreffer (D.J.K.) 2 m. 27 4/5 sec.; 3. W. Geerling (Het IJ) 2 m. 33 1/5 sec. 100 M. rugslag, heeren: 1. P. v. d. Hoek (Z.I.A.N.) 1 m. 12 4/5 sec. (Nederl. record)2. J. Metman (Het IJ) 1 m. 13 3/5 sec.; 3. J. Scheffer (D.J.K.) 1 m. -4 2/5 sec 100 M. rugslag. dames: 1. R. Mastenbroek (O.D.Z.) 1 m. 20 sec.; 2. T. Wagner (Het IJ). 1 m. 20 3/5 sec.; 3. N. Senff (A. D. Z.) 1 min. 21 4/5 sec. 200 M. schoolslag, heeren: 1. L, Korpers- hoek (R. Z. C.) 2 m. 55 3/5 sec.; 2. A, Kalken (D. J. K.) 2 min. 59 sec.; 3. G. v. d. Kamp (De Dolfijn) 2 m. 59 4/5 sec. 100 M. schoolslag, dames: 1. en 2. G. Brou wers (R. D. Z.) en J. Stroomberg (Het IJ), beiden in 1 m. 29 3/5 sec.; 3. A. Kruis (O.D.Z.) 1 m. 31 2/5 sec. DE TWEEDE DAG. Nieuw wereldrecord van Riek Mastenbroek. Verscheidene Ne derlandsche records verbeterd. Bij de Zondagavond in het Sportfondsen bad te Amsterdam voortgezette wedstrijden van het IJ verbeterde Riek Mastenbroek het wereldrecord 200 Meter rugslag voor dames door dezen afstand te zwemmen in 2 min. 49 3'5 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van Phyllis Harding /Engeland) met een tijd van 2 min. 50 2/5 sec. Voorts verbeterde Metman (IJ) het Ne derlandsch record 400 Meter rugslag met een tijd van 5 min. 44 3 5 sec. Het oude record stond op naam van de Haas (Zian) met een tijd van 5 min. 59 sec. In dezelfde race ver beterde hij ook het 200 Meter rugslag record door een tijd van 2 min. 45 3/5 sec. te maken. Het oude record stond op naam van Schef fer (DJK) met een tijd van 2 min. 46 2/5 sec. Tenslotte werd nog het Nederlandsch re cord 4 maal 100 Meter vrije slag verbeterd. De Jonge Kampioen slaagde met de zwem mers J. P. Senff, Winckel. Scheffer en Kref fer er in het record van de Haagsche Zwem en Poloclub met 1 sec. te verbeteren. Het nieuwe record was 4 min. 20 3/5 sec. De uitslagen waren als volgt: 100 M. vrije slag heeren. 1 S. L. Mooi (H.PC.) 1 min. 1 4/5 sec. 2 G. S. Dijkema (IJ) 1 min. 6 2/5 sec. 3 W. Geerling (IJ) 1 min. 6 3/5 sec. 200 M. schoolslag dames: 1 J. Stroonberg (IJ) 3 min. 11 3/5 sec. 2 A. Kruis 'O.D.Z.) 3 min. 15 1/5 sec. 3 B. Brommelkamp (IJ) 3 min. 16 1 '5 sec. 400 M. rugslag heeren (recordpoging). Metman (IJ) 5 min. 44 3/5 sec. oud record de Haas (Zian) 5 min. 59 sec. tevens ver beterd het record 200 M. rugslag en gebracht op 2.45 3/5, oud record Scheffer (D.J.K) 2 min. 46 2/5 sec. 200 M. rugslag dames. 1 R. Mastenbroek (O.D.Z.) 2 min. 49 3.5 sec., nieuw wereldrecord. 2 T. Wagner (IJ) 2 min. 59 sec. 3 N. Senff (A.D.Z.) 3 min. 3 2/5 seconde. 4 maal 100 M. vrije slag estafette heeren: 1 D. J. K. met Senff. Winckel Scheffer en Kreffer in 4 min. 20 3'5 sec. (Nieuw Neder landsch record). 2 H.P.C. 4. 28 1/5, 3 Het IJ 4 min. 28 2/5 sec. Schoonspringen heeren: 1 W. Schatens (A.Z.) 79.10 pnt.: 2 S. Em- mering (A.Z.) 76.20 pnt. 3 B. Denneboon (AZ.) 75.43 pnt. H. Lotgering (IJ) 75.36 pnt. Waterpolo (om"de 3de en 4e plaats). Dolfijn—H.P.C. 2—0 (1—0). 3 maal 50 M. wisselslag estafette dames: 1 O D Z. met de dames Oversloot, Kruis. Mastenbroek in 1 min. 52 3/5 sec. 2 Het IJ in 1 min. 52 4 5 sec. 3 A.D.Z. in 1 min. 55 2/5 sec. H.Z. en P.C—Het IJ 2—1. Door deze overwinning op Het IJ komt dus de H.Z. en P-C. evenals vorig jaar weer in het bezit van den Sportfondsenbeker. Else Jacobsen professional. Uit Kopenhagen: Naar gemeld wordt is de bekende Deensche zwemster Else Jacobsen definitief tot het professionalisme overge gaan. Na de vrijeslag zwemster Lily Ander sen heeft dus Else Jacobson de amateursport vaarwel gezegd, waarmee Denemarken be roofd is van haar twee sterkste zwemsters. Else Jacobson is nog steeds wereldrecord houdster op de 200 yards schoolslag, terwijl zij het Europeeseh record op de 200 Meter schoolslag bezi NED. KORFBALBOND. Uitslagen. EERSTE KLASSE WEST. Noord-Holland. D. T. V.Koog Zaandijk 6—3 D. V. D.—Swift 6—2 Sportief-Olympia 11- 2DE KLASSE WEST. Noord-Holland. Afd. A: VolhardingAmsterdam Zuid 22 Z. K. V.Koog Zaandijk 2 23 Afd. B: Blauw Wit 2Vogel KattenburgBilthoven Afd. C: HerculesOosterpark 41 SamowExcelsior 1- DERDE KLASSE WEST. Noord-Holland. Afd. A: Haarlem 2Victoria 3- OosterkwartierBlauw wit 3 6- Afd. B: D. E. D. 2Haarlem (Hierdoor Westerkwartier kampioen.) The Haarlem BoysAnimo Afd. C: AmumB. E. P. SportTogo 2—2 4—2 2—4 0—6 Overzicht. Oosterkwartier thuis tegen Blauw Wit III spelend, wist na een spannenden strijd met 65 te winnen. Ook Haarlem II bleek op eigen veld opge wassen te zijn tegen Victoria, dat met een 32-nederlaag naar huis ging. De plaatselijke ontmoeting T. H. B. 1 Animo I werd, zooals verwacht kon worden een overwinning voor T. H. B„ dat met 42 won. D. E. D. 2 dat Haarlem 1 ontving, wist, één puntje in Amsterdam te houden, daar de wedstrijd eindigde in een gelijk spel 22. Westerkwartier 3 is afdeelingskampioer geworden. D. E. D. 2Haarlem (22) Een prettige wedstrijd van twee gelijk waardige ploegen. Vooral veel spanning is er geweest. Het eerste succes is voor de thuisclub. Een D. E. D.-heer schiet op den korf; een an dere speler weet den terugstuitenden bal goed in te zetten. De vreugde is echter van korten duur. want spoedig is de stand door toedoen van J. Voetelink gelijk (11). De vakwisseling brengt Baay en Hop- in den aanval, die verscheidene schoten op den korf lossen. Rust 11. D. E. D. neemt na 20 minuten opnieuw de leiding. Beide partijen werpen zich nog eens enthousiast in den strijd. Acht minuten voor het einde weet Mej. de Graaf te profiteeren van een misverstand in de D. E. D. verdediging en den gelijkmaker te scoren. (22). Haarlem 2Victoria (32) De Haarlemmers hebben den belangrijken wedstrijd tegen Victoria voor de bezetting van de onderste plaats gewonnen en daarmee een flinken stap in de goede richting gedaan. Er ontwikkelt zich een vlug spel. Na een kwartier heeft A. v. Lohuizen met een goed schot achter den paal succes. Vijf minuten daarna schept Mej. A. Voetelink zich handi< een kans (20). Niet ontmoedigd speelt Vic toria verder; nog voor rust scoort zij tegen (2—1). Het veld wordt zeer glad. Victoria maakt uit een strafworp gelijk (2—2), doch direct daar na benut Mej. Polfliet een dito (3—2). Bij een schot van II. v. Rootselaar wordt de paal om getrokken; daarna wordt de strafworp gemist. Sport VereentD. D. V. 2 (43) Deze wedstrijd werd door de thuisclub ge wonnen. Hoewel S.V. al gauw de leiding nam, duurde het nog geruimen tijd vóór no. 2 werd ge scoord. Er werd heel vlug gespeeld; D.D.V. schiep zich vele kansen, welke zij echter niet kon be nutten. In het veld wogen de twaalftallen goed tegen elkaar op. Een schot van de out-lijn door C. de Goederen bracht no. 3 voor S.V.; toen werd voor D.D.V. het eerste punt gescoord. Daarna bleek al gauw dat de gasten zich nog lang niet gewonnen gaven en hoewel het 4—1 voor S.V. werd, kwam D.D.V. flink opzetten, zoodat de stand 43 werd Het laatste kwartier hield S.V. echter stand, zoodat de 43 stand ongewijzigd bleef. T. H. B.—Animo (4—2) In het begin vlot het niet erg met T.H.B.; vooral het middenvak was slecht op dreef. Animo was tot rust iets in de meerderheid, maar weet het niet in doelpunten uit te druk ken. Rust ging met blanken stand in. Na rust pakte T.H.B. flink aan, maar kon niet voorkomen dat A. Baas aan Animo de leiding geeft. Na 10 minuten maakt J. Waals gelijk. Na de vakverwisseling is T.H.B. in de meerderheid, wat zij spoedig in doelpunten uit drukt. J. Booms en G. v. Geffen zorgden voor een 31 voorsprong. Mej. Lucas wist met een mooi doelpunt den achterstand te verkleinen. Even voor het einde maakt J. Poelgeest met een mooi doelpunt 42 voor T.H.B., waarmede het einde kwam. Haarlem 3Ons Genoegen (25) Op het bijzonder gladde terrein blijkt het verdedigen een zware taak te zijn. Aan beide zijden worden eenige aardige aanvallen opge zet, maar spoedig blijkt wel dat de O. G. aan val het meest succesvol is door twee punten van Troost. Rust komt met 04. Na de hervatting profiteert Haarlem van een inzinking van O. G. J. Arends en P. Fa bel weten den achterstand te verkleinen (2-4). Nog één punt van Troost wordt aan het to taal toegevoegd. (25). HAARL KORFBALBOND. Oosterkwartier 2S. S. H. (62) Het is Oosterkwartier 2 gelukt, aan de tot nu toe ongeslagen Beverwijkers een groote nederlaag toe te brengen. De thuisclub opent de score (1—0) maar direct daarop wordt gelijk gemaakt (11). Het is weer Oosterkwartier die de leiding neemt (2—1). Niet lang daarna wordt het 22. Het duurt nu eenigen tijd voor er weer gescoord wordt. Het gelukt aan de thuisclub, vóór de rust weer de leiding te nemen (32). Na de hervatting gaat het spel even gelijk op, doch Oosterkwartier is gevaarlijk bij de mand. Doelpunten blijven niet uit. De stand wordt regelmatig opgevoerd. De eerste opstel ling weet nog twee goals te scoren (6—2), waarmede het einde komt. OosterkwartierBlauw Wit 3 (65) Na spannenden strijd is het Oosterkwartier gelukt, de overwinning te behalen. Zij weet, na een ietwat zenuwachtig begin de leiding te nemen, die echter van korten duur is, want direct maakt Blauw Wit onder den paal ge lijk (11). De tweede opstelling is voor Oos terkwartier voordeelig, want die voert den stand op tot 31. Voor rust maakt Blauw Wit er 3—2 van. Na de thee maakt Blauw Wit gelijk (33). In de eerste opstelling scoort Oosterkwar tier twee goals (5—3. Even later is het 6—3; gevolgd door een tegenpunt van Blauw Wit (64). De volgende aanval van de Amster dammers is gevaarlijk; de Oosterkwartier ver dediging moet alle zeilen bijzetten. Echter weten de bezoekers nog maal te scoren (65). Hiermede komt het einde. Osno. Gespeeld Zondag 20 Januari: De Thorn—O.S.N.O. 2 Te spelen Zondag 27 Januari: Haarlem 3O.S.N.O. te tien uur. Oefenen: 's Zaterdags van 24.30 uur. Tempo. Gespeeld Tempo IAurora I 10 Zondag te spelen Ons Genoegen 2Tempo I terrein Noordersportpark. Aanvang 2,15 uur. Zaterdags oefenen van 2 tot 4.30 uur. Ons Genoegen. Uitslagen: Haarlem IIIO.G. I: 25; O.G. n—Haarlem IV: 1—0. Te spelen: Zondag a.s.: O.G. IFlora 1 te 10 uur op terrein cT.G.; O.G. IITempo I te 2.15 uur op terrein Tempo; Meerlebosch n O.G. III, te 10 uur op terrein Meerlebosch. Aurora. Gespeeld: Zondag 20 Januari: Tempo 1Arora 1 1—0. Aurora 2Meerlebosch 2 100. Te spelen: Zondag 27 Jan.: Aurora 2Zeemeeuwen 1, 2 uur. S. V. 4Aurora 3 10 uur. Gewone uren trainen. (Buiten de competitie.) Flora 2D. S. V.-comb. (71) Flora en D. S. V. hebben een aantal nieuwe lingen in het veld. Flora is het eerst aan het woord; spoedig is het 20 door Wesse- ling. Na de valverwisseling is D.S.V. sterker zij maakt er 21 van. Vlak hierna scoort Amersfoort (31). Hiermede komt rust. Na rust is het H. Duits die de score opvoert tot 51. In de volgende opstelling is het Wesseling, die nog twee doelpunten fabriceerde in dezen aangenamen wedstrijd. Vereeniging van leeraren en onder wijzers Lich. Opvoeding. De afdeeling Haarlem van bovengenoemde vereeniging was Zaterdagavond bijeen voor het houden der algemeene jaarvergadering. De voorzitter, de heer R. Verwers. opende de bijeenkomst en hield een terugblik over het afgeloopen jaar. Hij memoreerde, dat het jaar 1934 eindigde met een zekere rust op onder wijsgebied. Spreker betreurde het, dat vele collega's geen emplooi kunnen vinden en tot werk loosheid zijn gedoemd; enkele wegen werden aangegeven, om zich toch nog een bestaan, zij het dan een zeer sober bestaan te ver schaffen, o.a. als oefenmeester bij sportver- eenigingen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer W. van der Laan, bleek, dat de afdeeling bestaan uit 38 leden; 6 leden bedankten voor het lidmaatschap, terwijl 3 nieuwe toetraden. De gevoerde acties werden gememoreerd en tevens beschouwingen gewijd aan de vaardig- heidsproeven en de schoolzwemwedstrijden, die dezen zomer werden gehouden. De kas der afdeeling sluit met een klein na- deelig saldo; den heer W. Marsman, penning meester. werd dank gebracht voor zijn finan cieel beheer. Op voorstel der kascommissie werd hem décharge verleend. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen en bestaat uit de drie genoemde functiona rissen plus mej. H. L. Fockens en den heer J. A. B. van Pagee. Bij de rondvraag bracht de voorzitter een voorstel ter sprake, n.l. om medewerking te verleenen aan het plan van den Bond van Ned. Onderwijzers, om te trachten, gezien den nood der tijden, een driedaagsch vacantie- feest voor de jeugd op touw te zetten, zooals dit in Amsterdam reeds sinds jaren geschiedt. Drie dagen verblijven in de vrije natuur, in bosch of strand of hei, ziedaar een plan, dat steun en medewerking verdient. Velen leden gaven zich op, óf om zitting te nemen in de commissie van voorbereiding, óf om leiding te geven bij sport, spel en zwemmen. Met een woord van dank sloot de voorzitter te ruim 10 uur de vergadering. West-Nederlandsche kampioen schappen. Onder groote belangstelling werden Zondag te Amsterdam de worstelwedstrijden om het kampioenschap van West Nederland voortge zet. De resultaten waren: 2e afdeeling lichtmiddengewicht Kampioen F. Eillebrecht. D. O. K., Amster dam. 2. Th. Slenters, Sandow, Zaandam. 3. W. van Zanten, D. O. K„ Beverwijk 2e afdeeling Middenzwaargewicht: Kampioen K. Melelma, K. K. V.. Haarlem. 2. L. Michelson, K. D. O., Amsterdam. 3. F. Groot, D. O. K., Beverwijk, lste afdeeling lichtmiddengewicht: Kampioen W. B. Massop, Hercules, Amster dam; 2. H. Hooft, De Halter, Utrecht. 3. R. de Groot, Schilles, Wonnerveer. De wedstrijden worden Zaterdag 26 Januari voortgezet. SPORTLIEDEKE. BOKSEN. Wie géén slag van de bokssport heeft, Wie mist de noodige slagorde, Wie immer voor terugslag beeft, 'n Terneergeslagen leven leeft Die zal geen goede bokser worden a Wie minder goed de kunst verstaat, 'n Slag in 't gelaat te incasseeren, Wie nooit zijn handen zélf uitslaat, Maar d' ander klinkend klappen laat.. Die zal ook nooit het boksen leeren. Wie gauw zich van zijn stuk laat slaan En 't kleinste stootje niet kan velen, Wie nooit goed aan den slag kan gaan, Dat is: zijn (slag) werk goed verstaan.... Die moet maar niet voor bokser spelen. Wie onbekend is met het feit, Dat 'n (boks)ring vierkant en niet rond is, Wie al wat stootend is vermijdt, En gauw lijdt aan neerslachtigheid.... Die merkt, dat boksen „ongezond" is! Wie nooit zijn huid eens duur verkoopt, Wie zonder slag of stoot zal wijken, Wie steeds op and'rer misslag hoopt, Met 'n (ring) vaart d'ander steeds ontloopt.,. Die zal als bokser niets bereiken. A. J. C. VI. EngelandWales (33) Uit Twickenham: Voor niet minder dan 70.000 toeschouwers speelde Zaterdagmiddag het Engelsche rugbyteam tegen Wales Na spannenden strijd eindigde de match onbe slist 33. Rust was met blanken stand inge gaan. FABRE DAAGT RAJCHENBACH UIT! Uit Parijs meldt men ons dat de Fransché kampioen Mariu-s Fabre den wereldkampioen Maurice Rajchenbach heeft uitgedaagd tot het spelen van een match om den wereldtitel. Rajchenbach heeft deze uitdaging aanvaard! Waarschijnlijk zal deze match op 1 Februari a.s. te Parijs beginnen. Het jubileumtournooi van D. O. S. KELLER WINNAAR. Zondag is te Amsterdam de laatste ronde jespeeld van het jubileum-tournooi van D. O. S. De resultaten luidden: Damme—Vos 1—1; Raman—Keiler 1—1;' GroentemanRustenburg 11; Buitenkant- De Schaap 20. Eindstand: Keiler 11 pnt; Damme 9 pnt: Raman 8 pnt;' Vas 7 pnt; Groenteman 6 pnt; Rustenburg 6 pnt; Buitenkant 5 pnt; De Schaap 4 pnt. De vierdaagsche afstandsmarschen. De Internationale vierdaagsche afstands marschen uitgaande van de Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, zullen dit jaar te Nijmegen van 23 tot 26 Juli worden gehou den. Het zal de 25ste maal zijn dat deze marsehen plaats hebben. Competitie Néd. Biljartbond. OM HET GEWESTELIJK KAMPIOENSCHAP. De begindatum der tweede ronde van de competitiewedstrijden van den Ned. Biljart bond, waarin om het gewestelijk kampioen, schap gestreden zal worden in Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht, enz. is vastgesteld op 1 Februari. Voor wat Haarlem en Omstreken betreft zijn de kampioenen van de eerste ronde als volgt ingedeeld. Klasse D: 't Blauwe Krijtje, uit Beverwijk met Rem brandt uit Amsterdam en De Oranjezaal uit Alkmaar. Deze spelen één ontmoeting te Haar lem in de „Sociëteit-Vereeniging" alhier. Klasse E: Excelsior uit Velsen-Noord met Vondel I uit Amsterdam en Kets Niet uit Hoorn. Zij spelen uit en thuis. Klasse F: Excelsior uit Velsen-Noord met Vondel II uit Amsterdam en Rembrandt II eveneens uit Amsterdam. Ook deze spelen uit en thuis. LijndenBato (63) Bato begint direct uitstekend, succes komt echter aan de andere zijde, door eenige fraaie doorbraken weet Lijnden twee maal te scoren (20). Weldra wist Bato een tegenpunt te ma ken (21). waarna Lijnden voor rust den stand op 31 brengt. Na de rust weet Bato direct een doelpunt te maken (3—2). Dit prikkelt Lijnden en door een fraai doelpunt van den rechtsbinnen wordt de stand 42. Bato weet echter direct weer tegen te scoren (43). Hierna is het met Bato ge daan. De Lijndenspelers weten het spel geheel te verplaatsen en voegen nog twee doelpunten aan hun totaal toe, zoodat de Haarlemmers met 63 winnen. Niloc 2Bato 2 (130) Bato gaf aanvankelijk goed partij; na een kwartier was de stand nog 00. Hierna kende de scheidsrechter een doelpunt toe aan Niloc, dat de Bato-keeper voor de doellijn stopte. Toen vlak hierop de mid-voor van Niloc on houdbaar inschoot was Bato een geslagen team. Met rust was de stand 60. Ook na rust was de Niloc voorhoede zeer productief en drukte dit uit in nog 7 doelpunten (130). Concordia 2Aalsmeer (07) Direct- ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd. De beide Aalsmeerbacks zijn buitenge woon op dreef. Door een gelukkig toeval neemt Aalsmeer de leiding (01), die zij voor rust tot 03 weet op te voeren. Na de thee is Baars in he. Coneordiadoel minder op dreef en ziet zich dan ook spoedig vier maal gepasseerd. (07). Een kwartier voor het einde kwam Concerdia nog flink op zetten, maar de voorhoede wist het niet tot doelpunten te brengen. RapiditasR. A. P. (21) Aanvankelijk ging het spel gelijk op. Maar na eenige minuten nam Rapiditas de leiding. Even hierna scoort R. A. P. tegen (11). Een tijdlang is de thuisclub het meest in den aan val, maar doelpunten komen er niet. Wanneer R. A. P. aanvalt scoort v. Gorcum uit een snelle doorbraak (21). Als daarna oneenig-. heid in de R. A. P. gelederen ontstaat en eenige spelers het veld verlaten, laat de scheidsrech ter zeer terecht den wedstrijd staken.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12