UIT HET BUITENLAND STOFZUIGERS De witte toovenaar en zijn „New Deal" THIJS IJS EN DE ONZICHTBARE PRINS MAANDAG 21 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Japansche militaire voorbereidingen in het Verre Oosten. Chineesch protest te Tokio. Nieuwe verdediging van Laval van het Oostelijk Pact. Het Fransch-Russische bondgenootschap. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De Chineesche regeering heeft te Tokio ge protesteerd tegen de militaire voorbereidin gen van Japan in de Chineesche provincie Jehol. China beschouwt de verdere concen tratie van troepen in de richting Dolonor- Kalgan als een schending van den in 1932 gesloten wapenstilstand. Het Japansche Ministerie van Buitenland sche Zaken heeft zijn standpunt ten aanzien van het Chineesche protest nog niet bepaald. Verder wordt met betrekking tot de nieuwe actie der Japanners in Oost Tsjachar. welke heeft geleid tot een verscherping van den toestand in het Verre Oosten melding gemaakt van een officieuse verklaring van het hoofd kwartier van het leger van Mandsjoekwo, waarin verklaard wordt, dat het Japansche Kwantoeng leger op 18 Januari de militaire operaties heeft ingezet in de provincie Jehol. De Chineesche troepen hebben, volgens het communiqué, een aantal belangrijke strate gische punten bezet en zijn de sommaties van het Japansche hoofdkwartier de bezette ge bieden te ontruimen, niet nagekomen Hun voorposten hebben zelfs versterkte stellingen betrokken. In Chineesche kringen daarentegen weigert men nog steeds mededeelingen te doen met betrekking tot de gebeurtenissen in Oost Tsjachar als deel der provincie Jehol. Van Chineesche zijde wordt ontkend, dat China geregelde troepen in dit gebied op de been heeft. Men weigert bovendien te gelooven. dat de bezetting van het kleine en dunbevolkte gebied het doel zou kunnen zijn van de groote Ja pansche troepenconcentratie en vreest, dat Japan veel verderstrekkende bedoelingen heeft. De Volkenbondsraad heeft Zaterdag in een geheime zitting er kennis van genomen, dat Italië en Abessynië bij schrijven aan den se cretaris-generaal van den Volkenbond den plicht hebben aanvaard, op de basis van het Verdrag van 1908 onmiddellijk onderhande lingen aan te knoopen over de regeling van het conflict en niets te doen, dat de situatie zou kunnen doen toespitsen. De Geneefsche correspondent van de offi- cieele „Izwestia" heeft een interview gehad met den Franschen Minister van Buitenland sche Zaken Laval over de grondslagen der Fransche buitenlandsche politiek. Laval verklaarde dat de Fransche politiek duidelijk en consequent is, vredelievend èn onbaatzuchtig. Zij blijft constant en wijkt in niets van het doel af, dat bestaat in het bren gen van algemeene verzoening door veiligheid voor allen. Ten aanzien van het „Oostpact" verklaarde hij, dat dit mogelijk was geworden door de toetreding der Sovjet-Unie tot den Volken bond. In de komende maanden zouden de be langhebbende mogendheden de onderdeelen van dit pact bestudeeren. In ieder geval achtte Laval het tijdstip gekomen om te ver klaren, dat welk land ook ooit tot een aanval zou overgaan, op het bondgenoofeschaD van alle aanhangers van den vrede zou stuiten. Li twin if en Laval hadden door een officieele daad uiting gegeven aan hun vast besluit, deze actie tot een gunstig einde te brengen. Letterlijk zei Laval: „Indien, onze hoop te leurgesteld zou worden, dan zouden wij niet temin, daarvan ben ik overtuigd, ons gemeen schappelijk streven verwezenlijken door de vredesgaranties zoo hoop mogelijk op te voe ren. Al naar de verwezenlijking van het ont werp van het Oostpact zullen wij oordeelen over de mogelijkheid van de verwezenlijking van het standpunt, waaromtrent Mussolini en ik volledige overeenstemming hebben bereikt. De algemeene veiligheid hangt af van aller wil tot samenwerking. De momenteel aan de orde zijnde vraagstukken houden alle verband met elkaar, hoewel zij niet alle tegelijk opge lost kunnen worden. En als de veiligheid onaf hankelijk van het, ontwerp van verleden jaar en ook van het ontwerp, dat wij het nieuwe jaar te danken hebben, in eenig ander gebied van Europa versterkt kan worden, dan zullen dergelijke pogingen den vollen steun der Fransche regeering hebben." Geisève. Prof. Van Asbeck opvolger van den heer Van Rees. In een Zaterdag gehouden vergadering heeft de Volkenbondsraad onzen landgenoot prof. mr. F. M. van Asbeck, tot lid van de per manente mandaten-commissie benoemd in de plaats van wijlen den heer van Rees. De Raadsrapporteur over het mandaten- vraagstuk Osusky heeft hulde gebracht aan de nagedachtenis van van Rees. Osusky ver klaarde, dat de commissie zwaar getroffen is door het overlijden van den heer Van Rees, die van het begon af met groote bekwaam heid en met bewonderenswaardige nauwge zetheid de taak van ondervoorzitter der com missie had vervuld. De Raad, die vaak met den heer Van Rees heeft samengewerkt, zal ongetwijfeld, zoo verklaarde de rapporteur, er prijs op stellend zich aan te sluiten bij de gevoelens van diep leedwezen, die de man- datencommissie reeds aan de familie van den overledene betuigd heeft. De Raad aanvaardde dit voorstel van den Raadsrapporteur. (N. R. Ct.) Max Eraan c.s. wenden zich tot den Volkenbondsraad. Max Braun, Hoffmann en Hektor hebben een bezwaarschrift overhandigd aan den Volkenbondsraad, waarbij zij verklaren, dat de gebeurtenissen van den laatsten tijd aan getoond hebben, dat de verplichtingen, die Duitschland in Juni op zich genomen heeft voor de bescherming der minderheden, niet toereikend zijn. Duitschland aldus het bezwaarschrift heeft zich jaren geleden ook moeten verplichten tot bescherming der Rijnlandsche separatisten, maar het heeft deze verplichtingen nooit vervuld. De vertegenwoordigers der minderheid ver zoeken den Volkenbond daarom vast te stellen naar welke plaats zij zich moeten begeven om veilig te zijn. Gevraagd wordt, dat de Volkenbond een hulpcomité zal vormen, dat de beschikking zal krijgen over geldmidde len. Dit comité zou den vluchtelingen levens onderhoud en arbeid moeten verschaffen. Fransch memorandum over de Saarvluchtelingen. De Fransche minister van buitenlandsche zaken Laval heeft den secretaris-generaal van den Volkenbond, zooals hij reeds had aange kondigd in zijn dezer dagen gehouden rede, een memorandum der Fransche i-egeering overhandigd, dat zich bezig houdt met de kwestie der Saar-refugié's. Tegelijkertijd heeft hij verzocht, dat de kwestie onmiddellijk op de agenda van den Raad zal worden geplaatst. Lava! verklaart in het memorandum, dat de Fransche minister-president reeds onmiddel lijk na de volksstemming de maatregelen heeft aangekondigd, die aan de Fransche grens wer den genomen om de Saarvluchtelingen op te nemen, die zich bedreigd gevoelden. Tege lijkertijd is de opmerking gemaakt, dat het probleem der emigranten voor alles den Vol kenbond aangaat. De Fransche regeering kan de kosten niet op zich nemen en haar deuren niet open laten voor een emigratie, indien zij zich niet van te voren verzekerd heeft van de daadwerkelijke medewerking van den Bond. Regeeringscrisis te wachten? Het wordt mogelijk geacht, dat in de eerstvolgende weken in Noorwe gen een politieke crisis zal uitbre ken. Het huidige liberale ministerie, onder lei ding van Johan Ludwig Mowinckel, is een minderheidsregeering, daar de arbeiderspar tij bij de algemeene verkiezingen van 1933 een groote overwinning heeft behaald en thans in het Storting de sterkste partij is met 69 van de 150 zetels. Mowinckel heeft verklaard, dat zijn regee ring aan het bewind zal blijven, tot zij in het Storting zal zijn verslagen, aangezien het onder de huidige politieke omstandighe den niet mogelijk is een meerderheidsregee- ring te vormen. Deze opvatting wordt ge deeld door de conservatieve en de agrarische partij, die het liberale ministerie gemeente lijk steunen; zij zouden echter de voorkeur geven aan een coalitie-regeering der bur gerlijke partijen, waarbij dus de arbeiders partij uitgesloten zou zijn. De agrarische partij dringt thans aan op de vorming van een coalitie. Mowinckel heeft hierop geantwoord, dat het onmogelijk is een coalitie-regeering der burgerlijke partijen te vormen, doch hij is bereid met de verschillende parlementaire groepen samen te werken, waarbij hij echter rekening moet houden met de andere par tijen. welker steun hij noodig heeft. Daar de agrarische partij van plan is de vorming van een coalitie-regeering in het Storting ter sprake te brengen, kan dit, ge zien de houding van Mowinckel, tot een crisis leiden. ZuM" Am eïika. Paraguay rukt verder op. Uit Asuncion: Zaterdag zijn de Paraguaan- sche troepen op drie punten opgerukt, waar bij zij er in geslaagd zijn de Boliviaansche stellingen van Santa Fa en Palo Marcado te bezetten en de verdedigingslinie nabij Ca- randayty te doorbreken. Dank zij dit oprukken bevindt de linkervleugel zich thans nog slechts op 15 mijl van Villa Montes, het voor naamste doel van het Paraguaansche offen sief terwijl de rechtervleugel zich aan den ingang bevindt van het Boliviaansche depar tement Santa Cruz. De troepen te Santa Fe, aan de Parapiti^ rivier zijn thans doorgedrongen tot wat vol gens de Parguaansche opvatting de natuur lijke en historische Westgrens vormt van het omstreden gebied. Oostenrijk. Nazi-agitatie in Stiermarken. In Stiermarken valt, naar Reuter meldt, na het resultaat van het Saarplebisciet een wederopleving van de nationaal-socialistische propaganda waar te nemen. In het district Frauenfeld zijn twintig na- tionaal-socialisten, die oefeningen hielden, ge arresteerd. Uit Linz wordt gemeld, dat de natiönaal- socialisten in Opper-Oostenrijk pamfletten verspreiden, waarin het houden van een plebisciet, zooals in het Saargebied. wordt ge- eischt. Starhemberg voor terugkeer der Habsburgers. Voor de eerste maal heeft zich de Oosten- rij ksche vice-kanselier prins Starhemberg openlijk voor een terugkeer van de Habs burgers op den Oostenrijkschen troon uitge- iproken. In een groote rede, zoo lezen wij in de Courant, welke hij hield voor een leidersver gadering van de Heimwehr. wees hij op het belang van dit vraagstuk. Naar zijn oordeel is een terugkeer van de Habsburgers niet alleen voor oostenrijk, maar ook voor den vrede in Europa van het grootste gewicht. Hij waarschuwde de Oostenrijkse he legitimis ten voor overhaasting. Zoodra het juiste tijd stip gekomen is, zal zich echter de geheele Heimwehr als een nian voor den terugkeer der Habsburgers en de troonsbestijging door aartshertog Otto uitspreken. (United Press) Saargebied. Ontbinding van S. P. D.- af deeling. Na een tweedaagsche onderhandeling met den vertegenwoordiger van het Duitsche Front, architect Keiler, heeft de afdeeling Neun- kirchen der S.P.D. volgens V.D. vrijwillig be sloten, tot ontbinding over te gaan. De stukken en andere officieele bescheiden, die nog aanwezig waren, benevens het overge schoten vermogen zijn ter beschikking gesteld van de Winterhilfe. De sociaal-democratische gemeenteraadsleden hebben hun mandaten ter beschikking gesteld, en ook het Volkshuis Kheumatiek.. ASPIRIN bevordert de uitscheiding van de gif tige stoffen en tast het kwaad bij de wortel aan. 1-2 tabletten per dag zullen spoedig verlich ting brengen. (Adv. Ingez. Med.) G. m. b. H. heeft tot liquidatie besloten; het huis wordt ter beschikking gesteld van het Duitsche Arbeidsfront als „Huis van den Duit- schen Arbeid". De soc.-üem. vrije bond van turners te Neunkirchen heeft ook tot ontbinding besloten, de leden zijn naar den „Deutsehen Turners Bond" overgegaan. Hitier 10 Maart op bezoek? De nationaal-socialistische instanties in het Saargebied hebben een aanvang gemaakt met de uitwerking van plannen voor een grootsche demonstratie ter verwelkoming van Hitier, wanneer deze zijn intocht zal houden in het Saargebied, die ofschoon nog niet officieel vastgesteld, verwacht wordt tegen 10 Maart. Voorts worden plannen ge maakt voor de eerste verkiezingen na den oor log voor den Rijksdag. Steeds meer emigranten naar Frankrijk. Nog steeds komen bij Forbaeh en Sarre- guemines emigranten uit het Saargebied over de Fransche grens. Aan het eerstgenoemde grensstation zijn Zaterdag 300, aan het tweede 250 uitgewekenen aangekomen, waar van echter velen de Fransche nationaliteit hebben. Voor deze Franschen is een bijzon der kamp ingericht, terwijl de andere vluch telingen naar de West-Fransche partemen- ten worden doorgezonden. STRAFFEN IN HET DERDE RIJK. Uit Leipzig, 20 Januari: Het hooggerechts hof heeft gisteren een koopman uit Hannover veroordeeld tot onbepaalde opsluiting in een sanatorium op grond van het feit, dat hij de autoriteiten onophoudelijk overstelpt met klachten. Het hof was van meening, dat ze zoo'n gewoontekankeraar'' een bedreiging vond voor de openbare veiligheid. BERLIJN, 20 Januari. De Pruisische ar rondissementsrechtbank heeft een vrouw in hooger beroep veroordeeld, omdat zij bij het passeeren van een nationaal-socialistisch partijbureau, waar per loudspeaker een rede voering van Hitler ten gehoore werd gebracht de vingers in de ooren had gestopt. De recht bank was van meening dat zulk een gedrag aanleiding zou kunnen geven tot verstoring van de openbare orde. Door de geringschat tende houding dezer vrouw, zoo meende de rechtbank, werd de mogelijkheid geschapen van botsingen en vechtpartijen en werd dus de veiligheid en de rechtsvrede in gevaar gebracht (Crt.) ZONDER VOORUITBETALING KRUISWEG 60TEL. 16659 (Adv. Ingez. Med.) Lloyd George's plan tot nationale reconstructie. Londen, 18 Januari. (Van onzen correspondent). Lloyd George heeft zijn 72sten verjaardag gevierd door te bewijzen, dat zijn landgenoo- ten en dat andere naties meer belang stelling hebben voor wat hij te zeggen heeft dan voor hetgeen anderen politici te berde mochten willen brengen. Hij heeft vandaag zijn kruistocht voor een New Deal ingeleid met een redevoering in een militaire oefen zaal te Bognor, een plaatsje in zijn vaderland Wales. Het ministerie van Oorlog was hem te hulp gekomen door kanonen in de zaal weg te ruimen opdat zooveel mogelijk menschen zouden kunnen gaan zitten aan zijn voeten om te vernemen de wijsheid, welke de oude staatsman van zijn lippen zou laten vloeien. MacDonald heeft vandaag ook ge sproken, in Seaham. Maar weinige Britten zelfs wisten dat hij het zou doen. Kind en grijsaard in alle hoeken van de Britsche Eilanden wisten, dat Lloyd George zou spreken. De wereld in haar geheel wist het. Er waren speciale dagblad-correspondenten uit Rio de Janeiro en uit Tokio, uit Philadelphia en uit Stamboel. David Lloyd George. Met Lloyd George bevonden zich op het podium vooraanstaande personen uit de Con servatieve, de Liberale en de Labour-par tij, vertegenwoordigers van officieele en non- conformistische kerken, van handel, industrie en geldwezen. Het podium was een staalkaart van de belangrijkste politi&ke. maatschappe lijke, economische groepen van het land. Lloyd George had zijn knoopsgat getooid met een wit bloeiend heidetakje. Hij was indruk wekkender in uiterlijk dan ooit.. Daar stond de man op wiens schouders het meest dra matische leiderschap, dat de historie wellicht ooit heeft gekend, eens heeft gerust, wiens bloed met blijkbaar oud-testamentische viri liteit bleef stroomen in de aderen, wiens oogen levendig en bijna schalksch waren ge bleven, op wiens gezicht onbekoelde strijd lust en eerwaardige vaderlijkheid om voor rang bleven dingen, wiens hoofd bekroond bleef door witte lokken, die even tartend kon den schudden als ze het hadden gedaan toen ze nog donker waren, als in Limehouse, als ten tijde van Agadir. Hij sprak zonder zicht bare inspanning gedurende 1 uur en 35 minu ten, beginnende met de verzekering, dat hij hier niet stond als partijman, dat hij geen kruistocht was begonnen voor een nieuwe Lloyd George-partij eindigend met een gloeiende peroratie, die meteen een voorbeeld was van het expressief vermogen van de Engelsche taal goed gebruikt. De rede maakte een voortreffelijken indruk en was een treffend begin van een campagne van een oud staatsman, die buiten het ge rucht van den politieken strijd is geweest en boven de partijen is komen te staan. Hij had zich niet laten hypnotiseeren door de voorstel lingen. op pers en podium met verbijsterende lichtzinnigheid gegeven, van een Engeland, dat bezig is omhoog te rijzen uit de crisis. Hij deed een ernstig beroep op de natie alle krachten in te spannen het land uit het moe ras van de crisis te redden. Hij was klaar blijkelijk van meening, dat de bestaande regeering in dit opzicht ernstig tekortschoot. Een regeering die "haar plichten en haar pro blemen, door de crisis gesteld, ontweek, mocht naar zijn oordeel geen nationale re- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Gogos zegt: „Ga zitten op die bank. Vertel mij wie je meester is en wat je hier komt doen." „Welnu," verzon Thijsje. „mijn meester is Oböndonton, een toove naar van grooten naam. Nu hoorde op zekeren dag Oböndonton, dat gij, geest Gogos, een mensch onzichtbaar maken kon. Hij wenscht te weten hoe dit gebeurt en biedt U een ander groot geheim ter ruiling aan; het geheim hoe of een geest weer mensch kan worden." „Dat is juist wat ik wensch," roept Gogos hij ziet er nu wat vriendelijker uit. „Kom maar in mijn kamer daar kunnen we beter praten." geering worden genoemd. De witte toovenaar van Wales (Bognor leerde vandaag dat de bijnaam nog moet gelden) stelde vast dat het economisch stelsel vast was geloopen en dat het niet meer kon worden gered. "Men moest er een ander voor in de plaats hebben. Onder de heerschende omstandigheden ver viel de internationale handel van kwaad tot erger. Tarieven en restricties vernietigden hem. Er waren nog meer dan 2.000.000 werkloozen niettegenstaande de wederopleving van den handel. Men kon niet wachten, werkeloos wachten, op algemeen handelsherstel onder zulke verontrustende omstandigheden. Op in ternationaal gebied scheen de tijd rijp voor een algemeene beweging voor pacificatie, voor re geling van de ontwapeningskwestie, voor ver drijving van het gevaar in het Verre Oosten. Indien hij, Lloyd George, het heft in handen had zou hij met alle macht werken voor een vergelijk met de Vereenigde Staten om geza menlijk zoo noodig de wereld tot vrede te be- keeren. Zulk een hefboom als Groot Brit- tannië en Amerika te zamen kunnen hantee- ren kan zijn uitwerking niet missen. Hoewel de spreker tevoren had verklaard, dat tarie ven onder meer den internationalen handel hadden vernietigd, was hij, naar later bleek, toch van meening dat Engeland, nu het een maal tarieven had, er meedoogenloos gebruik van moest maken om den kwaadaardigen cir kel van het economisch nationalisme te bre ken. Met deze opmerking leek hij te dingen naar de hand van de protectionistische Con servatieven. Wat binnenlandsch beleid betreft was zijn leuze „werk in plaats van de dole". De dole is de werkloosheid-uitkeering. Zijn middel om de werkloozen aan den arbeid en dus aan loon in plaats van dole te helpen was in de eerste plaats de instelling van 'n lichaam voor reconstructie, een Raad voor Nationale Ontwikkeling. Dat moest een volstrekt onaf hankelijk college zijn en bestaan uit de beste vertegenwoordigers van industrie, han del, geldwezen en de economische wetenschap. Die Raad moest eerst een grondig overzicht krijgen van de welvaartsbronnen van het land, dan plannen indienen voor nationale recon structie, verder aandacht schenken aan en re kening houden met de mogelijkheden, welke het Britsche Rijk bood voor welvaartsontwik keling (hier zocht hij een aanrakingspunt met de economische Imperialisten) en tenslotte een nationaal crediet vragen voor het uit voeren der ontworpen plannen. Hij twijfelde er niet aan of de leeningen, welke voor het doel zouden worden uitgeschreven, zouden dubbel en dwars overteekend worden. Een in grijpende verandering in de samenstelling van het Kabinet was een volgend punt dat Lloyd George ontwikkelde. Het voorbeeld van het oorlogskabinet moest worden gevolgd. Het Kabinet moest bestaan uit de vijf bekwaam ste ministers die vrij zouden moeten zijn van departementale beslommeringen. De spreker noemde enkele punten van reconstructie. Be- lisha-bakens en snelheidsgrenzen zouden wei nig kunnen verhelpen aan de slachting der wegen. Het gansche wegennet moest worden veranderd en herlegd om veilig verkeer te krijgen. Landbouw moest niet worden ter hand genomen door luttele duizenden maar moest de dagtaak worden van minstens 2.000.000 Britten. De kritiek op de Bank van Engeland bleef bewaard voor het laatste deel van de rede. Deze Bank was in haar beleid kwaadwaardig en misleidend geweest. De fi- nancieele geschiedenis der laatste jaren had het bewezen. De Bank moest onafhankelijk zijn van de City, die zij altijd bij voorkeur had gediend en moest meer aanraking hebben met het levend bedrijf der productie, met de in dustrie. Tenslotte omvatte zijn plan de instel ling van twee begrootingen, een voor de nor male inkomsten en uitgaven, een voor kapi taalbesteding. Dat dan is Lloyd George's plan in groote lij nen. In volgende redevoeringen gedurende zijn campagne gaat hij de bijzonderheden in vullen. A. K. VAN R. DINSDAG 22 JANUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.Gramofoonplaten. 10.Morgenwijding 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Fran cis Keth. 11.Kook- en bakpraatje mevr. R. LotgeringHillebrand. 11.30 Vervolg con. cert. 12.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. de „Two Hodlars" (accordeon). 2.30 Chopin, recital door M. Coronel (piano)3.4.Knip- les. 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.Voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v.r. VPRO. o.l.v. Ds. B. J. Aris. 6.Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.— Kamermuziek door het Guarneri-kwartet. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.Vaz Dias. 8.05 Jan ter Haar: Het Amsterdamsch gedenk- teeken H. M. de Koningin-Moeder. 8.15 Gram platen. 8.20 Gevr. programma m.m.v. Kovacs Lajos en zijn orkest, de Avro-GiiTs, Han Beuker en Wouter Denijs (pianoduetten), en Pierre Palla (orgel). 9.20 „De Leeraar", blij spel van Duvernois. 10.Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. F. Koene (viool) 11.Vaz Dias. 11.1012 Uit Pschorr, Rotterdam; De Ramblers o.l.v. Theo Uden Masman. HUIZEN 301 M. KRO-programma. 8.9.15 en 10.Gramofoonplaten. 11.30 12.Gosd. halfuur. 12.15 Gramofonoplaten 12.30 Orkestconcert en gramofoonplaten. 2.— Voor de vrouw. 3.Kniples. 4.15 Gramofoon- p. 4.30 Zangvoordracht en Gramofoonpl. 5.15 Orkestconcert en Gramofoonpl. 6.407. Cursus 7.15 Lezing. Gramofoonpl. 8.— Vaz Dias. Popu lair concert en gramofoonpl. 9.15 Orkestcon. eert m.m. v. solisten. 9.50 Radiotoneel. 11.— Vaz Dias. Hierna tot 12.Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Gram. platen. 12.35 A. Orgelist en zijn orkest. 1.20 J. Muscant en zijn orkest. 2.25 Voor de scholen 4.20 Causerie. 4.40 Solistenconcert (alt, fluit, harp). 5.35 B.B.C.-Dansorkest o.l.v. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Handel-concert. 7.10 Fransche les. 7.40 Gram.pl. 7.50 Lezing. 8.20 Orgelspel C. H. Trevor. 9.„Good bye Mr. Chips", hoor spel. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 „The Chariot Hour", gevar. programma. 11.40—12.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Populair concert o.l.v. André. 8.20 „Pelléas et Mélisan- de", van Debussy. M.m.v. orkest o.l.v. Wolff,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6