Haarlem's Kunstschatten. WOENSDAG 23 JANUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Oss lijdt weer eens aan geheugenverlies. Getuigen weten zich niets te herinneren. Officier vraagt vrijspraak. In den nacht van 3 op 4 Juli 1934 had te Zeilberg, gemeente Deurne een brutale roof overval plaats waarbij de 75-jarige A. G. wo nende te Klarinette (Zeilberg) door twee ban dieten overvallen en beroofd werd. De man nen dreigden den alleenwonenden ouden man, die te bed lag, met een mes, waardoor hij ge dwongen werd te zeggen waar zijn geld ver borgen was. "Vervolgens werd hij aan handen en voeten gebonden, terwijl hem een groote prop in den mond werd gestoken, onder de bedreiging: „we maken je kapot en we steken je huis aan". Het geld, een briefje van f 25 een van f 10, twee rijksdaalders, een gulden en een kwartje zat in een vestzak van G. verborgen in het bed onder zijn hoofdkussen. De indrin gers namen ook het vest mee en tot 's mor gens half zes bleef G. zoo in zijn benarde posi tie. Toen gelukte het hem de prop uit den mond te werken. Deze zaak werd heden, Dinsdag voor de rechtbank te Roermond behandeld. De beide verdachten zijn de 22-jarige wiel renner J. P. C. uit Oss en de 19-jarige P. W. de B., eveneens uit Oss. Naar men weet werd de laatste wegens moord door de rechtbank te Den Bosch tot 15 jaar gevangenisstraf ver oordeeld, welke zaak nog in hooger beroep komt voor het Bossche Hof. Nadat de Officier van Justitie, Mr. Dr. P. Rieter de dagvaarding had voorgelezen, werd de 75-jarige H. Geven, het slachtoffer, ge hoord. Getuige gaf een verhaal van het ge beurde, waarbij hij o.m. vertelde, dat hij, ter wijl men hem vastbond, het gezicht van den lanaste der mannen had gezien. De kleinste, aldus getuige, had de elleboog op zijn keel ge zet. Hierna werden de beide verdachten naar voren gebracht, waarbij bleek, dat De Bie slechts enkele centimeters langer is dan Ceelen. De president vroeg Geven, wie van beiden hij herkent. Get. wees De Bie aan. Bij het ver hoor door de politie had hij echter Ceelen her kend. Huilende zegt Ceelen dan: „Dan heb ik al die tijd voor niets gezten!" De officier wees verd. er op, dat hij herkend is aan zijn kleine petje. De volgende getuige was Th. v. d. Voort uit Deurne. Deze gaf een verhaal van zijn bevindingen en zeide, dat hij in dien nacht omstreeks twee uur twee wiel rijders had gezien, rijdende in de richting van Oss. Dat hij geen van beiden herkende, kon get. niet zeggen. Hierna werd gehoord H. A. v. d. Putten uit Oss. Deze zeide, dat hij niet meer wist, wat hij voor den rechter-commissaris verklaard had. De president vroeg hem of De Bie hem niet gesproken had over den overval in Deurne, waarop v. d. Putten wederom antwoordde, dat hij zich daarvan niets herinnerde. Op verschillende vragen van den president zeide v. d. Putten, dat hij zich niets kon her inneren. Ook de volgende getuige, J. L. P. v. d. Venne uit Oss, wist zich niets te herinneren. Hierna vroeg de Officier van Justitie, daar de getuigen zich niets konden herinneren, vrij spraak van beide verdachten. Paarden en een koe brandden mee.... Gisterennacht is brand uitgebroken in de landbouwschuur naast de boerderij „Welte vreden" in pacht bij den heer Vink, gelegen aan den Amsteldijk 331 te Amsterdam. In de schuur waren opgeslagen 25.000 K.G. s stroo een aantal landbouwmaterialen. Voorts be vonden er zich drie paarden en een koe. Na een uur was de brandweer het vuur meester. Drie paarden en de koe zijn omgekomen. De ooi-zaak is onbekend, verzekering dekt de schade. De boerderij is eigendom van den heer Knoop te Den Haag. PLUIMVEEHOUDER VRIJGESPROKEN VAN OPRUIING. In een nummer van het zoo nu en dan ver schijnende boerenkrantje „Het Kompas", verscheen op 27 Januari 1934 een artikel van opruienden aard. De Justitie stelde een onder zoek in en tenslotte bleek, dat de blaadjes gewoonlijk werden bezorgd ten huize van den pluimveehouder K. de V. te Den Hp. De exem plaren werden dan verder door colporteurs weggehaald en verspreid. De rechtbank ver oordeelde den pluimveehouder de V. wegens opruiing tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek van een maand voorarrest. In hooger jaeroep requireerde de procureur- generaal vrijspraak, daar hij niet bewezen achtte, dat verd. den inhoud van het artikel kende. Het Hof wees conform arrest en sprak verd. op dezen grond vrij. Goudsche moordaanslag berecht. Wagenverhuurder tot zes jaar veroordeeld. De Rotterdamsche Rechtbank heeft uit. spraak gedaan in de zaak van den 43-jarigen wagenverhuurder J. R. uit Gouda, die terecht heeft gestaan wegens een moordaanslag op zijn huisheer C. Laurier. Op 2 October 1932 had verd. Laurier, die nog geld van hem moest hebben ,op de markt te Gouda plotseling aangevallen en met een mes een aantal steken toegebracht. Eenige dagen later is L. overleden. De rechtbank veroordeelde R. wegens po ging tot doodslag tot zes jaar gevangenis straf door te brengen in de bijzondere ge. vangenis en daarna ter beschikkingstelling van de regeering. Het OM. had wegens moord acht jaar ge- eischt, eveneens met ter beschikkingstelling Landbouwschuur in vlammen. Officier dreigt met hechtenis. Als de wilde autobusdiensten niet worden stopgezet. De Officier van Justitie te Amsterdam eischte in hooger beroep f 150 boete subs. 10 dagen hechtenis tegen een eigenaar van een touringcar, die daarmede, zonder vergunning te hebben, een dienst tusschen Amsterdam en Den Helder zou hebben onderhouden. De kantonrechter had hem tot een zelfde straf veroordeeld. In hooger beroep ontkende verd. schuldig te zijn. De Officier was echter van meennig, dat het bewijs is geleverd. Verd. heeft geruimen tijd tegen de voorschriften gehandeld. Bij herhaling zal spr. zeer zeker hechtenisstraf eischen. Het dient anders te worden met de practijken van deze menschen, die het ver tikken zich aan de wet te houden. De verdediger betoogde, dat er geen sprake is van een regelmatigen dienst. Verd. heeft met Den Helder als uitgangspunt zeer veel reizen met gezelschappen gemaakt naar alle deelen van het land. PI. drong aan op vrij spraak KUNSTSCHILDER G. J. DE BOER. t Te Laren is het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den bekenden kunstschilder G. J. de Boer, die dezer dagen ten gevolge van een hartverlamming plotseling is overleden. Schapenhouders krijgen ook een uitkeering. De minister van Economische Zaken heeft besloten uit de opbrengst der extra-heffingen op den uitvoer van levende schapen en versch schapenvleesch over de jaren 1933 en 1934 een bedrag van f460.000 ter beschikking te stel len van de commissie voor den uitvoer naar Frankrijk van vleesch en vleeschwaren, ten einde hieruit een uitkeering te bewerkstelli gen aan hen, die van het houden van schapen hun hoofd- dan wel hun nevenbedrijf maken. De uitkeering zal gebaseerd zijn op het aan tal-lammeren, dat blijkens de in 1933 gehou den inventarisatie op 1 Januari van dit jaar in het bezit was van hen, die voor deze uit keering in aanmerking komen. Voor elk lam zal f 1 worden uitbetaald. Bin nenkort zal met de uitkeering een aanvang worden gemaakt. Wachtgeldregeling voor Rijks ambtenaren. Eenige wijzigingen aangebracht. In de wachtgeldregeling voor burgerlijke rijksambtenaren, vastgesteld bij Kon. besluit van 3 Augustus 1922. zijn thans eenige wij zigingen aangebracht, waaruit wij het vol gende aanstippen: Ten aanzien van die rijksambtenaren, die een ambt bekleeden, hetvyelk niet een hoofd betrekking vormt, luiden de gewijzigde be palingen betreffende wachtgeldtoekenning als volgt: Het genot van wachtgeld, toege kend gedurende drie maanden, wordt ver meerderd: a. indien hij ten tijde van het ontslag kost winner is van een gezin, met drie maanden voor elk jaar door hem volbrachten dienst tijd. ten bedrage van. gedurende de eerste drie maanden, de laatstelijk genoten wedde, gedurende de volgende drie maanden 85. ge durende de daaraan volgende 5 jaren 70, en vervolgens 60 ten 100 van die wedde: b. in de overige gevallen, met anderhalve maand voor elk jaar door hem volbrachten diensttijd, ten bedrage van onderscheidenlijk de laatstelijk genoten wedde en 75 60 en 50 ten 100 daarvan gedurende de onder a be doelde termijnen: een en ander met dien verstande, dat het wachtgeld niet daalt beneden het bedrag van het uitgesteld pensioen, waarop de betrok kene terzake van het hem verleende ontslag, uitzicht zou hebben. In art. 3, 3e lid. wordt gezegd: ..Voor zoo veel een burgerlijk rijksambtenaar ten tijde van het ontslag, een diensttijd van tenmin ste 10 jaren heeft volbracht en het aantal jaren van dien diensttijd, tezamen met het aantal jaren van den leeftijd, dien hii ten tijde van het ontslag heeft bereikt, 60 of meer bedraagt, wordt hem, na afloop van de hierbovenbedoelde termijnen, een verder ge not van wachtgeld toegekend, ten bedrage van het uitgesteld pensioen, waarop hij ter zake van het hem verleende ontslag uitzicht zou hebben". Blijkens een thans nieuw toe gevoegde bepaling, is het vorenvermelde niet. van toepassing ten aanzien van hen. die in het genot is gesteld van vervroegd ouder domspensioen en ten aanzien van de ambte nares, die ten. tijde van het ontslag gehuwd en niet de kostwinner van een gezin is. Het gewijzigd 2e lid van art. 8 luidt thans als volgt: Voor hen. die in het genot Is ge steld van vervroegd ouderdomspensioen, ver valt het wachtgeld, zoodra het gelijk is aan of minder bedraagt dan dat pensioen en an ders bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd. Overgangs-bepalingen. Van de overgangsbepalingen uit. het, in Staatsbl. no. 8 vermelde Kon. besluit, ver melden wij de volgende: „De wachtgelden, die op 1 Januari 1935 loopende zijn, worden herzien met inachtne ming van de wijziging, welke ingevolge dit besluit in het 2e lid van art. 3 van het Kon. besluit van 3 Augustus 1922 wordt aange bracht, echter met dien verstande, dat die herziening geen verhooging van het wacht geld tengevolge heeft dan door toepassing van het bepaalde bij de laatste zinsnede van dat lid, en dat de termijn van 5 jaren, ge durende welken het wachtgeld onderschei denlijk 70 en 60 ten 100 van de laatstelijk ge noten wedde bedraagt, voor deze wachtgel den in elk geval niet eerder aanvangt da^ onderscheidenlijk 1 Januari 1935 en 1 April 1935". Het hierboven aangehaalde gewijzigde 2e lid van art. 8 is van den dag van de inwer kingtreding van die bepaling af. mede van toepassing ten aanzien van hen, die vóór dien dag op wachtgeld zijn gesteld. Motorrijder botst tegen boerenkar. Bestuurder gedood, duopassagier gewond. Op den Zuiderzeestraatweg tusschen Elburg en Oldebroek is de motorrijder Van 't Hull met als duopassagier de heer Van der Streek beiden uit Zwolle in volle vaart tegen een boeren wagen opgereden. De heer Van Huil bekwam zoodanige verwondingen, dat hij ter plaatse overleed^ terwijl de heer Van der Streek in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Zwolle is overgebracht. DR. BUFFHART BIJZONDER HOOGLEERAAR Het college van curatoren van het fonds van de Indologische studiën te Utrecht heeft tot bijzonder hoogleeraar in het burgerlijk en handelsrecht en de burgerlijke rechts vordering in Indië benoemd dr. J. F. A. M. Buffhart. EERVOL ONTSLAG PROF. VAN KAN. Op verzoek is eervol ontslag verleend aan het lid van den Raad van Ned.-Indië Prof. Mi'. J. van Kan, onder dankbetuiging voor de vele en goede diensten aan den Lande bewe zen. Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1885. Verlost van hevig spit in den rug. „Ziezoo dat is achter den rug, van mijn spit ben ik fijn af! was de verzuchting, die ik slaakte, toen ik na het gebruik van 2 potjes Kloosterbalsem finaal van mijn spit af was. Niet staan, niet zitten, niet liggen te kunnen en toch vooruit te moeten om de boterham te verdienen. Dooi de vreeselijke spit, die in mijn stuit begon en door mijn geheele rug trok, was ik hulpeloos als een klein kind. Vanaf het oogenblik, dat ik den geneeskrachtigen Kloosterbalsem aanwendde, begon mijn genezing. En nu heb ik in geen 8 maanden meer een aanval gehad." Zoo schrijft ons de heer J. Zw., te A„ wiens origineele brief voor ieder ter inzage ligt. Akker's Kloosterbalsem kost per schroef- doos 35 cent en per pot 62 cent en f 1.04 en is overal verkrijgbaar. Onovertroffen bij brand- en snijwonden. Ook ongeëvenaard als wrijf middel bij stijfheid, rheumatiek, spit en pnnliike spieren. Wrijf met: Akker's Kloosterbalsem. (Adv. Ingez. Med.) Ernstig auto-ongeluk in Kendal H. B. S.-leerling gedood. Nabij Welri in het regentschap Kendal is e enauto met een snelheid van 82 K.M. per uur tegen een boom gereden, waarbij een der inzittenden, de Semarangsche H. B. S.-leerling Frtis Bolt is gedood. De bestuurder de heer J. Graal kreeg ernstige borst en hoofdwonden. De andere inzittenden Sieger, Bram en Otto Bolt liepen eveneens zware wonden op. De auto werd totaal vernield. De jongelui Frits en Sieger Bolt zijn zonen van den heer A. S. Bolt, Bram en Otto zijn kinderen van den heer A. O. Bolt, beiden van de inrichting Nieuw Gebangan. De juiste oor zaak van het ongeluk is onbekend. HET BERICHT IN DE FLESCH. Barkas is terecht. Blijkens een bericht ontvangen van den Hoofdinspecteur van Scheepvaart te Manilla is de lounch „Faraon", waaromtrent een be richt in een flesch is gevonden, reeds in de Soeloe.zee aangetroffen. Dirk Hals. De fluitspeelster. Frans' jongere broer Dirk houdt den roem der Halsen op hooger peil dan zijn vijf zonen later zouden vermogen. Voor hun tijdgenoo- ten waren Frans en Dirk misschien wel van gelijke grootte. Als bewijs daarvoor wordt dan de geschiedschrijver Ampzing aange haald die ze op één lijn stelde en dichtte: Komt Halsen, komt dan voord, Beslaet hier mee een plaetz, die u met recht behoord. Hoe wacker schilderd Frans de luyden naar het leven Wat suyvre beeldekens weet Dirck ons niet te geven Gebroeders in de konst, gebroeders in het bloed, Van ééner konsten-min en moeder opge voed. Eén dier „suyvre beeldekens" bezitten wij in de fluitspelende dame, hierbij afgebeeld. Ze kijkt guitig en niet in haar muziek boekje dat open geslagen op tafel ligt. naast een paar andere boeken en een kleeding- stuk zonder gearrangeerd stilleven komen we er alweer niet af en het zal wel een oolijk liedje wezen dat zij den bezoeker of den schilder die haar conterfeit. aan het voorspelen is. Het eigenaardige kanten mutsje dat zij draagt, doet het kopje nog kleiner lijken dan het overigens naar proportie tot haar tamelijk volumineuse gestalte reeds is, en ook haar zitten op den stoel lijkt een beetje geforceerd in de houding. Maar Dirk heeft al zijn aandacht op de glanzende zijde achtige stof van den rok geconcentreerd, waarvan de plooien scherp het licht vangen en blijkbaar met groot schilder-plezier zijn weergegeven. Dirk Hals is een dier zeven- tiende-eeuwers bij ons, die in de glanzende damesstoffen, waaruit de kleeding der rij ken geconstrueerd werd, als schilder beha gen schepte, en wij vinden die neiging in de negentiende eeuw weer terug in die perfectie waarmee de „zijtjes" toen gaarne geschil derd en gekocht werden. De vóór-vorige con servator van Teyler, de schilder H. J. Schol ten. had zich daar een specialiteit van ge maakt en was er. een vijftig jaar geleden, befaamd door geworden De dualiteiten van Dirk Hals vallen daar- FLESSCHENTREKKER VEROORDEELD. Het Amsterdamsche Hof veroordeelde den 37-jarigen koopman J. E. G. R. en den 42- jarigen J. E. wegens flesschentrekkerij resp. tot drie en zes maanden gevangenisstraf en bevestigde hiermee het vonnis van de recht bank. R. en E. waxen compagnons in een handels zaak, welke uit Duitschland de meest verschil lende artikelen betrok, E. bestelde ze; niet om reëel zaken te doen, doch om ze direct ver onder den prijs te gelde te maken. De leveran ciers in Duitschland werden niet betaald. ANTI-SEMIETISME BESTRAFT. De Haagsche kantonrechter heeft een hech tenisstraf van veertien dagen opgelegd aan den Duitscher A. A. W. H.. die op 1 October van het vorige jaar bij het kringhuis van de nationaal-soeialistische Nederlandsche arbei derspartij in Den Haag een luchtballon, waar aan brandend poetskatoen was bevestigd, heeft opgelaten en op welke ballon voorkwa men een hakenkruis en de woorden „Dass Juda verreeke". om, meer dan in één enkele figuur, eer in hel licht. wanneer hij gansche groepen schildert, bijeenkomsten, buitenpartijen vooral, van voorname dames en heeren, wier kleurige kleeding en elegante standen hem dan eerst recht de gelegenheid geven te toonen wat hij kan. Een dergelijke compositie, bezat, tot voor eenige jaren, het Haarlemsche museum niet. doch door een aankoop is daar toen in voorzien, terwijl men hem bij ons ook als louter portrettist kan waardeeren in een klein portret van Arent Fabrieius. Dirk Hals was een zestal jaren jongér dan zijn broer Frans en deze overleefde zijn jongeren broer nog tien jaar. daar Dirk al in 1656 stierf, dus ongeveer 65 jaar oud werd. Wat er in het museum aan werk van Hals' zonen te vinden is. willen wij bij ge legenheid ook nog eens bekijken. Die vijf heeren uit mekaar te houden is zoo'n echt kluifje voor kunsthistorici en speurders. Doch naar mijn inzicht voor het overgroote deel der museum-bezoekers, die komen om iets „moois" te zien. van geen overwegend be lang. Toeschrijving en aesthetische specula tie behooren achter het kunstwerk te blij ven staan. Dat zal altijd den voorrang be hooren te behouden. Toeschrijving etc. kun nen de geldswaarde, de verzamelaarswaarde beïnvloeden het werk, zooals het daar hangt of staat, blijft hetzelfde, met dezelfde intrin sieke hoedanigheden. Dat neemt niet weg dat de resultaten van snuffel en speurzin niet veronachtzaamd moeten worden. Verre van daar. Te vaak kwam men er door tot interessante ontdek kingen en soms grappige vergissingen buiten het kunstwerk om. Bij het nalezen van mijn laatste stukjes in deze serie, zie ik. bijvoor beeld. dat feitelijk bij de „teekenschool" van Michiel Sweerts vermeld had kunnen wor den. dat dit werk vroeger aan Job Berck- heyde werd toegeschreven maar door Hof stede de Groot, naar analogie van ander werk van Sweerts. op dien naam gesteld is. Aan de picturale waarde van de schilderij heeft dat natuurlijk niets veranderd. Evenmin doet het er voor den beschouwer iets toe of af dat de inderdaad zeer geleerde en scherpzinnige Wilhelm Bode indertijd ver klaard heeft dat onze „Rookers" van Adriaan Brouwer, niet van Brouwer, doch van zijn leerling Joost van Craesbeek afkomstig zijn. Wel. als Craesbeek, een Antwerpsche bakker, die bij Brouwer in de leer ging en schilder werd. tot zoo iets moois in staat bleek, waar om zouden wij hem dan niet de eere geven die hem toekomt? Maar als Bode de artis tieke mérites van het werk geringer acht dan hij van Brouwer meent te mogen verwach ten. om daaruit voor Craesbeek te concludee- ren, dan mogen wij ons voorloopig nog wel even tot een vraag'teeken laten verleiden, waar zelfs een even geleerd en scherpzinnig man als Schmidt Degener een compromis vindt in de veronderstelling dat onze schil derij door Brouwer is begonnen en door Craesbeek is afgemaakt. Een en ander alweer ter meerdere aanspo ring aan onze niet-wetenschappelijke doch kunstminnende lezers, om zich alleen om de schoonheid en niet om het daarop bevestigd etiket te bekommeren. En onzen Brouwer maar verder rustig als Brouwer te blijven ge nieten. Tot nader order. J. H. DE DOIS. 23 Januari: Bij Kon. Besluit van 20 Januari is o.a. benoemd tot ontvanger der dir. bel., invoerr. en acc. der haven- en schutg. op het kanaal van Walcheren, te Veere e.a., J. Noë, thans boekhouder ten kan tore der acc., alhier. Op 1 Januari dezes jaars werden de scholen voor lager onderwijs in deze ge meente bezocht door: a. De 8 openbare scholen door 1662 jongens en 1236 meis jes, waarvan 869 j. en 670 m. kosteloos, b. De Rijksleerschool door 195 jongens en 95 meisjes; c. Elf bijzondere scholen door 1438 jongens en 470 meisjes, waar van 511 j. en 166 m. kosteloos: d. Vijf bijzondere meisjesscholen met 1164 leerlingen, waarvan 160 kosteloos. Op de school voor bejaarden gingen 64 m. en 20 vr. personen. Door onze lens gesnapt. PLEBAAN L. A. A. M. WESTERYVOUDT. De Hoogeerw. Heer L. A. A. M. Westerwoudt werd 18 September 1878 te Amsterdam gebo ren en begon, na het verlaten der schoolban ken, zijn studiën aan de beide Seminariën van het Bisdom Haarlem. Op 2 Maart 1902 werd hij tot priester gewijd in de huiskapel van Mgr. Bottemanne te dezer stede. Kort daarna ont ving hij zijn benoeming tot kapelaan in een groote volksparochie aan de Kruiskade te Rot terdam. Na 112 jaar volgde reeds zijn benoe ming tot leeraar aan het Seminarie Hageveld. Ook" hier zou zijn werkzaamheid maar van korten duur zijn. Want reeds in 1906 werd hij naar Warmond geroepen, om aan de studen ten van het Groot Seminarie het kerkelijk recht te doceeren. In 1915 moest het Seminarie Prof. Wester woudt afstaan, omdat de toenmalige Bisschop van Haarlem, Mgr. Callier, hem tot zich riep als zijn secretaris. Acht jaar lang heeft hij deze functie vervuld, tot hij op 9 Januari 1922 werd bevorderd tot Kanunnik en Plebaan van de Kathedrale Kerk aan de Leidschevaart. Voor den verderen afbouw en de inwendige versiering dier kerk heeft hij zeer veel gedaan. Onlangs werd Plebaan Westerwoudt bevor derd tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau, blijkbaar naar aanleiding van het feit, dat hij 3 Juli 1934 zijn 12 1/2 jarig jubileum als Plebaan vierde. Wegens den zwaren rouw van het Koninklijk Huis werden toen echter geen onderscheidin gen uitgereikt. Wijziging der Arbeidswet. Arbeid door kinderen. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de Arbeidswet, welk ontwerp ten doel heeft onze wetgeving aan te passen aan het ontwerp-verdrag, aangenomen door de In ternationale Arbeidsconferentie van 12 April 1932 betreffende den leeftijd van toelating van kinderen tot het verrichten van arbeid in niet-industrieele beroepen. Voorgesteld wordt een verbod voor het ver richten van alle werkzaamheden in eenig be roep buiten een onderneming door een kind beneden 14 jaar of nog leerplichtig. Uitge zonderd worden huiselijke werkzaamheden in en ten behoeve van het gezin waarin het kind wordt opgevoed. SPECIALE LUCHTLIJNEN RIJ DE BRUSSELSCHE WERELDTENTOONSTELLING Naar we vernemen is de K.L.M. voornemens in verband met de wereldtentoonstelling, die dit jaar in Brussel zal worden gehouden een luchtdienst van Amsterdam en Rotterdam op Brussel te openen. Deze dienst zal aanvangen op 6 April en zal in stand worden gehouden tot 6 Septem ber. Men zal niet minder dan vijf maal daags gelegenheid hebben naar Brussel en terug te vliegen. De eerste verbinding is omstreeks negen uur in beide richtingen, terwijl men in den loop van den dag drie diensten zal onder houden en tenslotte nog een dienst in de avonduren. Deze luchtdienst zal in hoofd zaak met de Douglasmachines gevlogen wor den.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 5