Nadenken en oplossen. RADIO' ZATERDAG 26 JANUARI 1935 H A A R L' E M'S DAGBLAD Onze wekelijksche puzzle-rubriek. Met prijzen van 7i, 2i en vijf van 1 gulden. De oplossing van puzzle no. 10. Er is deze week geweldig gepuzzeld. En wel in het bijzonder ditmaal door onze lezeressen; opmerkelijk veel „vrouwelijke" inzendingen. Met buitengewoon groot genoegen heb ik dit maal de" vele inzendingen nagekeken en me- nigen enthousiasten brief kwam ik tegen. „Dit rad van avontuur" was nu eens heele- maal voor ons", zoo schreef mej. D. te Zand- voort, „moge het mij geluk brengen". Ik zou door kunnen gaan met citaten uit brieven, doch plaatsgebrek verbiedt het mij. Maar één uitzondering wil ik toch maken. Als vrouwen puzzelen, dan is het resultaat, dat ik o.m. den volgenden brief onder oogen krijg: „Mr. Nadenker, Mijn vrouw is gisteren haast den heelen Zondag bezig geweest, om de puzzle op te los sen. Ik hoop, dat u het voortaan niet zoo meer „op de dames" instelt, want het eten is er door aangebrand" De oplossing der puzzle is: Op de buitenste rij: Wilhelminadorp. Op de binnenste rij: Radio-genoegens. Op de spaken: 1. weder; 2. Idria; 3. Lloyd; 4. Haiti; 5. Elslo; 6. ledig; 7. manie; 8. Ingen; 9. negro; 10. aardé; 11. danig; 12. oblie; 13. raden; 14. Parijs. HOE „HET RAD VAN AVONTUUR" DRAAIDE. Zie hier, hoe het „rad van avontuur" voor u "draaide: Onze hoofdprijs een bedrag van zeven gulden vijftig valt ten deel aan: A. J. Rö- ben, Schalkwijkerweg 21, Haarlem. De prijs van f 2,50: mej. I. Pleiter, Rijne- gomlaan 27, Aerdenhout. Onze vijf troostprijzen a één gulden: Dr. J. R. H. de Smidt, Kloppersingel 145, Haarlem. P. J. Eijke, Lombokstraat 34, Heemstede; Mej. G. Kion, Voorhelmstraat 65, Haarlem. Mevr. T. Elshoff—Dekker, Hendrik Roozen- laan 21, Overveen. D. Andréa, Ampzingstraat 15, Haarlem. Onze nieuwe pu zzle no. „Haarlem's Dagblad" passeert de revue! Gelijk men weet, werken er in ons kran- tenbedrijf vele personen. De een doet dit, de ander dat. Welnu, ik heb van eenige dier functionarissen eens naamkaartjes gemaakt. Elk dezer kaartjes geeft een functie (beroep) van iemand, die tot ons blad in eenig ver band staat. Het oplossen van naamkaartjes is een al lerprettigste bezigheid: het zet den mensch tot denken aan: allerlei combinaties worden gemaakt, en wat ook nog een bizonderheid is: „geleerdheid" komt er niet aan te pas. Woordenboeken enz. kunnen rustig op de plaats, waar zij staan, blijven staan. Zuiver nadenken. Geeft er den moed niet al te gauw bij op! Het is werkelijk geen heksenwerk. Hier volgen onze „krantenmenschen". K. R. de Weemser. Ir. T. U. Ceerd. R. R. Porete. H. du Roobeek. Ger. R. de Bronns Ds. Kruker. C. Ponsen ter Dor. N. Lausoti Jr. Fa. S. Chiel de Feng. Wie geeft ons hun beroepen op? Iedere abonné kan slechts één oplossing inzenden. Het hierbij afgedrukte „identiteits plaatje" P 11 Puzzle no. 11) moet aan de oplossing worden ge hecht of er op geplakt n worden. Niet op de en veloppe van inzending, maar op de oplossing zelf. .Als hoofdprijs stellen wij wederom beschik baar een bedrag van ze ven gulden vijftig als tweeden prijs twee gul den vijftig, benevens vijf troostprijzen van één gulden, welke bij loting onder de goede op lossingen toegewezen worden en zoo snel mo gelijk aan de prijswinnaars worden toegezon den. t De oplossing van deze opgave moet m ons bezit zijn uiterlijk aanstaanden Woensdag middag om vijf uur, aan ons Bureau te Haar lem. Men zende deze oplossing aan: Mr. Na- denker van „Haarlem's Dagblad" te Haar lem. In verband met de vele andere correspon dentie voor ons blad bestemd, gebruike men géén andere adresaanduiding. Oplossing en uitslag dezer puzzle worden geplaatst in ons blad van a.s. Zaterdag. Zendt men deze oplossing per post, dan kan dit n i e t als drukwerk geschieden. Briefwisseling over de puzzle-rubriek kan alleen gevoerd worden als postzegel voor antwoord ingesloten is. Mr. NADENKER. Diaconie Gereformeerde Kerk te Haarlem. Wat in 1934 gedaan is. De diaconie der Gereformeerde kerk te Haarlem, heeft in 1934 een rekening die over f 30.519.97 loopt. Het jaar werd begonnen met een batig saldo van f 435.23 en besloten met een batig saldo van f 726.09. Aan gewone collecten werd f 17.827.45 ont vangen, aan extra collecten f 6.716.88. Verder nog aan bijzondere collecten f 764.23, aan huwelijkscollecten f 319.81, aan avondmaals- collecten f 2505.24 en aan giften f 19.511.11. Uitgegeven werd o.a. aan: wekelijksche uitkeeringen f 26.966.54, verpleegkosten f 468.02, voorschotten f 15.74. brandstoffen f 203.30, subsidie Rusthuis f 830.50 en tehuis voor ouden van dagen f 791.50. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijWempe, Oudeweg 125, autodop; v. Tongeren, Zij-Zijlweg 2. hond; v. Westerhoven, Raamsteeg 18 rd, linker hand schoen; Jonker, Harmenjansweg 74, hond; Groenewoud, L. Vlamingstraat 22, hond: Buurman, J. Steenstraat 47, hond; Kennel „Fauna", katten; Teekens, Asterstraat 9, kerk boek; Koers, L. Costerstraat 7, knipmes: Ver beek, Grebbestraat 11, portemonnaie m. i.; Hoevens, Zomerstraat 40, damesportemonnaie m. i.; Bureau van Politie, Smedestraat, dames- parapluie; tabakszak: Houwer, Zaanenlaan 34, rijwielbelastingplaatje: Halman, Kinder huissingel 62. vogeltje; Dinkela, Ursulastraat 12, vergrootglas; Voogen, Soendaplein 31, vul potlood. J. P. HAANSCHOTEN. Donderdag heeft de heer J. P. Haanschoten Inspecteur der P. T. T. alhier, naar wij in een deel onzer vorige oplage reeds hebben ge meld, aan de Koningin eervol ontslag uit zijn betrekking gevraagd, met ingang van 1 April a.s., wegens het bereiken van den pensioengerechtigenden leeftijd. Onlangs gaven wij een levensbeschrijving I op een ledenvergadering daartoe van den heer Haanschoten, in de serie be- een referendum onder de leden van afdeeling kende Haarlemmers, U of van A en B beide te kunnen houden. De Leidschevaartweg. Op den Leidschevaartweg nabij de grens van Heemstede bestaat zooals men weet een voor het verkeer zeer gevaarlijken toe stand. Ter plaatse verlaat de tram Haarlem Zandvoort met een oprit den weg na deze eerst te hebben gekruist. i Hierdoor is voor het drukke verkeer slechts een smal gedeelte beschikbaar, waardoor het passeeren zeer gevaarlijk is. omdat eener- zijds uitwijken niet mogelijk is door het- talud van de trambaan, dat bovendien met prikkeldraad is afgezet, terwijl aan de andere zijde door de uiterst smalle grasberm gevaar bestaat in de vaart terecht te komen. De A N W. B. en de K. N. A. C. hebben nu aan de betrokken gemeentebesturen ver zocht een spoedige verbreeding van dit weg gedeelte te willen bevorderen door demping van een gedeelte van de Leidschevaart, dat door riet- en ander gewas toch niet be vaarbaar is. ZIEKENFONDS ZIEKENZORG. In de onlangs gehouden algemeene verga dering van de" vereeniging Ziekenfonds Zie kenzorg, deelde het bestuur mede. dat in een in Maart te houden vergadering enkele wij zigingen in het reglement aan do orde zouden worden gesteld. Het bestuur stelt thans voor o.a. de vol gende wijzigingen aan te brengen: Uitbreiding van het bestuur met één lid te kiezen uit de leden van afdeeling B van het fonds. De bedoeling is, de leden van de groeiende afdeeling B in gelijke verhouding als de afdeeling A in het bestuur te kunnen vertegenwordigen. De voorzitter in het vervolg te doen kiezen als zoodanig door de argemeene vergadering door en uit de in afdeeling A ingedeelde leden. Personeel van het fonds en zij welke aan het fonds leveranties doen, mogen geen deel uitmaken van het bestuur of van den Raad van Toezicht. Een nieuw artikel wordt voorgesteld om het mogelijk te maken, dat indien het bestuur het noodig oordeelt of 3/4 van de stemmen besluiten OAGEIIJKSCH WEERBERICHT (Adv. Ingez. Med.) Conversie van gemeente- leeningen. De eisch van Shylock. Ed. P(olak) schrijft in „De Gemeente": ..Indien een gemeente of een provincie geld leent tegen obligaties, dan moeten deze stukken van Rijkswege gezegeld worden. Kosten f 6.per duizend. Nut of voordeel biedt zoo'n zegel niet. Het voorschrift dient slechts ,om wat geld in de staatskas te bren gen. En men weet, dat in het uitdenken van middelen, om 's lands financiën te verster ken, de wetgever altijd vindingrijk is ge weest. Als er geld noodig was, dan wist men wel een object aan te wijzen, dat noodig be last moest worden. En ach, die eigenschap is niet alleen op te merken bij den wetgever. Ook de bestuurders va n„lagere" overheids- organen zijn met haar behept. Dus om die f 6.per obligatie van duizend gulden niet getreurd! Maar nu leven wij in het tijdperk der con versies. Op groote schaal worden leeningen eenigen tijd geleden gesloten tegen zeg 5 pet. omgezet in leeningen van ongeveer 4 pet. Dat gaat niet bij millioenen doch bij tiental len millioenen. Het is nauwelijks noodig er op te wijzen, dat op deze wijze ook de ge meenten haar rechtmatig aandeel krijgen in de algemeene verlaging van den rente voet. En dat dit dezerzijds wordt toegejuicht behoeft geen betoog. Nu gaat het hier meestal om leeningen, die betrekkelijk kort geleden fin 1932. 1933 en 1934) gesloten zijn. Daar heeft de fiscus dus het zegelrecht al van te pakken. Is het nu billijk, dat deze slok-op van de nieuwe obli gaties, die de geldschieters in plaats van de oude stukken krijgen, opnieuw f 6.per duizend eischt? Billijk of niet. hij doet het toch! Zoodat. practisch gesproken, van dezelfde leeningen, in een kort tijdsbestek, tweemaal het zegel recht wordt betaald. zSommige gemeentebesturen hebben zich tot de regeering gewend met het verzoek, om de desbetreffende wettelijke bepalingen zoo te hanteeren. dat aan deze weinig chique ma nier van doen een einde komt. Zij kregen ik zou haast zeggen: natuurlijk nul op het request. Dat daardoor de leeningen en de met het geleende geld gestichte objecten 6 per duizend duurder worden, legt bij hen, die in deze dingen beslissen, geen gewicht in de schaal. De toch al zoo geplaagde gemeen ten moeten betalen, of zij het hebben of niet. Shylock wil zijn pond vleesch, dicht bij het hart Ook Haarlem heeft den laatsten tijd voor vele millioenen geconverteerd. Haarlem heeft dus ook ruimschoots haar deel opgebracht aan obligatie-zegels voor het rijk. MAANDBLAD VAN „DIE SPAERNE- SANGHERS". Het Maandblad van het Mannenkoor „Die Spaerne-Sanghers", dat door het bedanken van den redacteur, den heer Theo van Haa- ren, eenigen tijd niet verschenen is en nu den heer J. M. W. v. d. Wateren als tijdelijk redacteur heeft, geeft eenige bijzonderheden over het concert, dat het koor in samen werking met. ..Haarlem's Vrouwenkoor" Donderdag 31 Januari a.s. voor de werkloo- zen zal geven, met medewerking van mevr. Helène Ludolph (sopraan) en den heer Fred. Luvken (piano). De heer v. d. Leek geeft een bijdrage over jeugd en muziek, waarin hij aandringt op het geven van meer jeugdconcerten. Hii vraagt, of hier voor de „Soaerne-Sanghers" misschien een taak is weggelegd. NEDERLANDSCHE TREKKERSBOND. Dezer dagen verscheen het maandbericht over Januari-Februari van den Nederland- schen Trekkersbond. afd. Haarlem. De toch ten vormen het belangrijkste deel van deze mededeelingen. Hiervan noemen we: 2627 Januari: Bezoek aan de afdeeling Den Haag van den N.T.B.. die een revue uit het. trekkersleven zal opvoeren. 23 Februari: Brenat de afd. Den Haag een tegenbezoek aan Haarlem. Gezamenlijk organiseer en de afdeelingen dan in de jeugd herberg „Jan Gijzen" een volks dansavond. Zondag's gaan de Haarlemmers met hun gasten in de omgeving wandelen. 910 Februari: Zangfeest in de jeugd herberg te Noordwijkerhout. Eenige afdee lingen van den N.T.B. komen daar bij elkaar en "wijden hun week-end aan de zangkunst. 1617 Februari: Voettocht naar de jeugd herberg ..Koningsbosch" te Bakkum. 2324 Februari: Week-end naar Blaricum. waar men Zondag's den N.S.F.-zender hoopt te bezichtigen. De aandacht wordt gevestigd op het con gres van den N.T.B. dat op 9 en 10 Maart te Apeldoorn wordt gehouden. Een flinke groep zal hier de Haarlemsche Trekkers ver tegenwoordigen. Verder bevat het maandbericht de gewone vereenigmgsmededeelingen waarvan we al leen vermelden dat er dit voorjaar wederom een volksdanscursus wordt georganiseerd. Half Februari vangt deze cursus aan. BAGGEREN. Ingevolge en vanwege het Rijk aan de gemeente Haarlem met ingang van 21 Sep tember 1925 voor den tijd van 10 jaren ver leende vergunning, wordt de uit de wateren der gemeente gebaggerde vaste specie gestort in het water van den Mooijen Hel. Het Rijk is bereid om met ingang van 21 September 1935, wederom voor den tijd van 10 jaren, aan de gemeente gelegenheid te bie den behoudens nadere vergunning van het Hoogheemraadschap van Rijnland bagger specie in gemeld water te doen storten. Aangezien B. en W. zich met den inhoud van deze ontworpen overeenkomst kunnen vereenigingen, stellen aij den Raad voor te besluiten tot het aagaan van _die overeen komst. Voor Haarlem's Politierechter. Klappen in bollenland. Er vallen in dezen crisistijd nog al eens financieele klappen in bollenland; het bleek, dat er echter nu en dan ook doodgewone klappen vallen, maar ook deze kunnen in verband staan met den crisistijd. Deze tijd toch schiep het clearing-insti tuut voor de betalingen van en aan Duitsch- land en daardoor krijgt iemand, die bloem bollen aan Duitschland levert, zijn geld met eenige vertraging welke vertraging nu weer veroorzaakt was door de omstandigheid, dat een Hillegommer, die van een ander 94 gul den moest hebben, voor geleverde bloembollen die naar Duitschland waren vertrokken, zijn geld niet kon krijgen. Nu behoeft, zoo'n omstandigheid wel niet noodzakelijk er toe te leiden, dat schuld- eischer en schuldenaar slaags raken, want de officier merkte dit reeds op het zou er tegenwoordig raar uitzien, omdat het met de betalingen over het algemeen niet te vlot gaat. Om dus te voorkomen dat bollenland er als een slagveld zal uitzien, moet hem. die met geweld zijn geld wil innen, aan het ver stand worden gebracht dat zulks niet toelaat baar is. Of er veel tot zijn verontschuldiging was? Niet zoo heel veel, want hij had met een fat soenlijk man te doen, die hem zou betalen, als hij zelf het geld had ontvangen en als de schuldeischer nu met een onwaar praatje aankomt, dat het geld al aan de bank ligt, waarop de schuldenaar boos wordt en hem niet meer te woord wil staan, dan heeft de schuldeischer dit aan zichzelf te wijten en is er geen motief om den schuldenaar te gaan afranselen. Hij wou nu wel beweren dat hij eerst een schop had gekregen en had desnoods de blauwe plek op zijn knie getoond, maar al ware het zoo, dan had hij toch eerst den schop gekregen, toen hij de woning van den ander was binnengedrongen en in dreigende hou ding voor dezen stond. Neen, veel excuus was er niet. alleen een klein lichtpunt, namelijk dat verdachte den schuldenaar zijn verontschuldigingen had aangeboden, nadat hij hem had afgerost. Af doend is dit natuurlijk niet. De officier eischte dan ook f 30 boete, de rechter deed er met het oog op den slechten financieelen toestand van verdachte, 10 gul den af. De paardenkapper. We hebben iets nieuws gehoord en wel, dat er menschen zijn, die er een beroep van maken paarden van overtollige haren te bevrijden en die men dus paardenkappers zou kunnen noemen. Dat zulke lieden er geen kapsalon op na houden, waar allerlei fol- terwerktuigen aanwezig zijn zooals bij dames kappers voor permanent wave en dergelijke worden gebezigd, zal men wel willen gelooven. De paardenkapper heeft heel geen salon, maar hij zoekt zijn klanten op ten einde het verlangde toilet te maken. Nu moest zich zoo'n artist verantwoorden, omdat hij een paard had gekapt zonder toe stemming van den eigenaar en dat was ge kwalificeerd als diefstal, omdat verondersteld werd, dat het den kapper om de paarden staart te doen was geweest. Het speet den officier van justitie, dat de betrokken hit niet gehoord kon worden en dat ook niet bekend was of de hit een juffrouw-hit oftewel hittin v/as, want de officier kon zich indenken dat de hittin zeer met de toiletmakerij ingenomen geweest kan zijn, wat dan a décharge kon gelden. Nu was het echter van belang om te weten of 't „een flauw smoesje" was, die paar den kapperij en het er om te doen was ge weest om kostbaar paardehaar te bemachti gen, dan wel of we hier te doen hadden met den beoefenaar van een werkelijk, schoon weinig bekend, vak. Het onderzoek liep ten voordeele van den haarkunstenaar uit; hij was niet stiekum in den stal gekomen om een langen staart tot babystaart te versnijden, neen, hij had eerst gevraagd of hij den hit mocht bijwerken en na toestemming al was het dan van een jongen, die ook niets over het paard te ver tellen had had hij een puntje van den staart geknipt en dit op den grond gewor pen. Zijn bedoeling was geweest dat de eigenaar hem voor het tailleeren zou betalen, 50 of 60 cent, dus zoowat het tarief van een heerenkapper. De eigenaar deed het niet, hij vond, da,, het uiterlijk van zijn paard er niet op vooruit was gegaan, maar dat is een kwestie van smaak; tegenwoordig komt het lange haar weer in de mode. Doch die smaakkwestie/woog bij den officier niet. deze meende, dat hier geen diefstal had voorgezeten en vroeg vrijspraak. De rechter was het er mee eens. DE TENTOONSTELLING VAN DIORAMA'S. Naar men ons mededeelt is de duur der tentoonstelling van diorama's, die ten bate van het Crisiscomité in de H.B.S. aan het Santpoorterplein wordt gehouden, nog met één dag verlengd. Zij zal dus ook a.s. Zondag- van 25 uur geopend zijn. Tot nu toe zijn er 350 betalende bezoekers geweest. EEN BAZAR VOOR DE C. O. V. Ter versterking van de zorgelijke finan cieele positie der Christ. Orat. Vereen. (Dir. George Robert) besloot deze vereeniging een bazar te houden op 6. 7 en 8 Februari a.s. in het gebouw der H.J.M.V., Lange Margaretha straat. Giften voor dit doel zijn aan dat adres hartelijk welkom. De C.O.V. heeft in Haarlem een goede re putatie en bezet een plaats van beteekenis in Haarlemsch muziekleven. De poging om deze vereeniging het voort bestaan mogelijk te maken, verdient dan ook veler steun MARKTNIEUWS GROENTENMARKT HAARLEM Lof per K. G f 0.08—0.16 Veldsla per K. G. f 0.10—0.20 Knakpeen per K.G. f 0.060.08 Andijvie per kist f 0.300.85 Boerekool per kist f 0.050.25 Gelekool per kist f 0.400.50 Groenekool per kist f 0.400.50 Spruiten per zak f 0.500.90 Roodekool per stuk f 0.040.06 Knolselderie per stuk f 0.020.05 Prei per stuk f 0.030.10 Selderie per stuk f 0.020.07 Pieterselie per stuk f 0.02—0.05. TOEZICHT OP HET L. O. In de Commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs zijn vijf vacatures ont staan, wegens periodieke aftreding, voorts één wegens bedanken en drie wegens verlies van een vereischte voor het lidmaatschap. Ten einde in die vacatures te voorzien werden door genoemde Commissie de navol gende aanbevelingen aan den raad ingezonden Grop A. Ouders van leerlingen eener open bare school: (Vacature G. van Waard)1. de heer Ir. M. H. Maas, 2. de heer Ir. W. Koppen. (Vacature A. Meilink)1. Mevr. D. J. Thiel van der Harst, 2. de heer W. Lubberink. Groep B. Ouders van leerlingen eener bij zondere school: (Vacature J. P. H. Castricum): I. de heer J. P. H. Castricum, 2. de heer F. Mooiweer. (Vacature mevr. J. van den BergVermeer):' I. Mevr. A. Rol—Swaagstra, 2. Mevr. H. Roe- lofsWeber. Groep C. Onderwijzers eener openbare school: (Vacature N. Meijer): 1. de heer N. Meijer, 2. de heer L. J. Raadersma. (Vacature G. Max): 1. de heer P. Schaft, 2. de heer P. Volger. Groep D. Onderwijzers eener bijzondere school: (Vacature mej. D. Ickelsheimer)1. mej. D. Ickelsheimer, 2. mej. A. M. E. Bijkerk. Groep E. Overige inwoners der gemeente: (Vacature Mr. A. Beets): 1. de heer Mr. A. Beets, 2. de heer M. J. Bleeker. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET M. O. Ingevolge den rooster van aftreding zijn op 31 December j.l. in de Plaatselijke Commissie van toezicht op de scholen voor middelbaar onderwijs alhier de plaatsen opengevallen, vervuld door de heeren S. N. Posthumus en Ir. W. J. Buzgersdjjk. Er zijn bovendien twee vacatures in de Commissie, ontstaan wegens het ontslag ne men van mevr. J. J. KroeseWytema en den heer Mr. K. A. F. J. Pliester. De Commissie heeft voor deze vacatures de volgende aanbevelingen aan den raad inge zonden A. (Vacature S. N. Posthumus, niet herbe noembaar) 1. de heer P. Voogd, 2. de heer F. S. Noord- hoff. B. (Vacature Ir. W. J. Burgersdijk, niet herbe noembaar) 1. de heer Ir. H. T. Zwiers, 2. de heer Mr. P. Fuhri Snethlage. C. (Vacature" mevr. J. J. Kroese—Wytema) 1. Mevr. I. Th. H. TelkensRens, 2. Mevr. M. Waarde nb ur gL in deij'er D. (Vacature Mr. K. A. F. J. Pliester): 1. de heer Ds. C. J. van Paassen, 2. de heer Ds. H. E. Beker KRUISWEG 60 Ta.166591 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA ZATERDAG 26 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Het Neder- landsche Ballet, dir. Lily Green. 8.15 uur. Schouwburg Janswèg: Herdenkingsfeest avond afdeeling Haarlem van de Vereeniging tot bevordering der gezondheid in de grafi sche vakken in Nederland. 8 uur. Gebouw Protestantenbond: Filmvertooning over bijen en bloemen voor leden der Volks universiteit. 8 uur. Luxor Sound Theater: „Nell Gwyn". Als extra nummer: De aankomst van de reünisten te Leiden met Prinses Juliana. 2.30 uur ert verder doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Malle Gevallen" we derom geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Vrouwenbad", Op het tooneel: Alfredo en Paolo, zingende équilibristen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het meisje met den blauwen hoed." Op het tooneel: Ranora-re- vuette. 2.30, 7 en 9.15 uur. Waaggebouw: Tentoonstelling van schilde rijen, teekeningen en houtsneden van Cor Visser. 10—5 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 27 JANUARI StadsschouwburgAmst. Tooneeivereen. „De Revisor". 8 uur. Schouwburg Jansweg: „De Rozenkrans". 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Mie en Ko: „Café 't Blauwe Anker". S uur. Gebouw Theosofia: College tot verbreiding van Spiritistische beginselen: Wijdingsmorgen. 10.30 uur. Rozekruisers Genootschap, Bakenessergr 13 Liturgie met openbare voordracht. 10.30 uur. Waaggebouw: Tentoonstelling van schilde rijen, teekeningen en houtsneden van Cor Visser. 10—5 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Rembrandt Theater: Popul. wetensch. voor stelling: „Kris drama opgenomen op Bali. 11.30 uur. Frans Hals Theater: Documentaire film: „Sumatra". 11.30 uur. MAANDAG 28 JANUARI Stadsschouwburg: Vereen. ..Kunst aan het Volk". Tooneel voorstelling: „Zestien jaar". N. V. Haarl. Auto Centrale, Buitengewone algemeene vergad. van aandeelh. Ten kantore 4 urn*. Waaggebouw: Tentoonstelling van schilde rijen, teekeningen en houtsneden van Cor Visser. 105 uur. Bioscoopvoorstellingen. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 26 Jan. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 1 Febr. zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds na acht uur en des nachts geopend. J. M. A. Hegland, firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. Tel. 11596. Mej. C. J. Fischer, firma Grijszeels en van Hees, L. Veerstraat 14, tel. 11000. Mej. J. M. Meisner, Marnix-Apotheek, Mar- nLxstraat 65. Tel. 23525. J. W. Florijn Centraal Apotheek Gr. Hout straat 78. Tel. 10500. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginnen y/eg 3, Tel. 12038.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 9