Schoonheidskoning. Haarlem noodigt Flora's bezoekers uit. 52e Jaargang No. 15826 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 28 Januari 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: T. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72*4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkery: Zuider Buiten spaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13982 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkery: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro S8810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 13 regels 0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend k contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid 2000.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger 75.-. Verlies andere vinger 30.-. Alles Indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 28 Jai Colijn's Economische Rede. Minister Colijn heeft te Amsterdam een rede over den economischen toestand ge houden. Dat gebeux-de aan een lunch in Krasnapolsky, georganiseerd door de bestu ren van de Groote Club, de Industrieele Club en Doctrina et Amicitiae. Er waren vijfhon derd aaxizittenden, grootendeels uit de krin gen van handel, industrie en scheepvaairt, en zij hebben aan het slot van zijn rede den minister staande een ovatie gebracht. Bij lezing van het verslag van deze rede, In dit nummer, zult u opmerken dat zij in hoofdzaak een diagnose bevat van den hul digen internationalen economischen toe stand, en van de plaats die Nederland daar in inneemt. Met eenige globale statistiek heeft de minister aangetoond dat we „in een geheel andere wereld zijn neergeploft". De wereld is geen economisch geheel meer; er zijn verschillende sferen van economische invloeden ontstaan. Bij deze afteekening van nieuwe groepen domineeren zeer sterk twee nieuwe, welker productie enorm is toegeno men. Die zijn Groot-Rusland en Japan. Het Bi'itsch imperium is een derde: de Vereenigde Staten met hun onderhoorigheden zullen vermoedelijk noodgedwongen hetzelfde doen, ofschoon er teekenen zijn die aantoonen dat- men in Amerika het nadeel,van den toestand beseft. Naast deze economische invloeds sferen staat „een vei-brokkeld Eui-opa. dat geen leidende factor meer is in de wereld economie en dat in dezen geweldigen tijd niets beters heeft weten te doen dan zich zelf verder te verteren in economisch natio nalisme". U ziet het; een scherpe diagnose, waarbij de minister natuurlijk herinnerde aan wijlen Briaixds pogingen tot schepping van een Euro- peesche Federatie en aan de pogiixgen van Nederland en België met het verdrag van Ouchy, en duidelijk liet voelen dat Europee- sche toenadering noodzakelijk is om zoo niet een vrij ruilverkeer, dan toch een vrijer ruil verkeer te bereiken. Evenmin als de andere naties van het Europeesche vasteland kan Nederland in zijn eentje de economische in zinking te boven komen. Het is in dit blad bij veelvuldige herhaling betoogd. Voor de aangelegenheden waarin Neder land door eigen economische maatregelen zijn lot kan beïnvloeden zijn verschillende moge lijkheden geopperd. De minister voelt niet voor een groepsi'egeling van de productie, waarbij op den duur aan de groepen wetge vende bevoegdheden zouden worden toege kend. Hij meent dat het gemeenschapsgevoel in de verschillende commerciëele groepen niet voldoende domineert over hetgeen zij als hun eigen belang zien. Anderen wenschen dat de overheid zelf deze zaak ter hand zal nemen. De minister beschouwt deze vorm als staatsslavernij voor het bedrijfsleven. Daar van heeft hij nog nooit iets goeds in de we reld gezien, en hij wijst die evenzeer af. Een derde mogelijkheid is devaluatie van onze munt. Dr. Colijn blijft daar afkeerig van. Devaluatie zou werken als een uitvoerpremie voor den exporteur, die tenslotte betaald woi-dt door de gemeenschap. Wie ervan profiteeren zouden en wie niet kan tevoren niet bij bena dering vastgesteld worden. Wij zouden ge dwongen kunnen worden van het goud af te gaan, als de heele wereld rondom ons instort te, maar vooi-zoover hij den toestand thans kan overzien ziet minister Colijn er geen enkel afdoend ai-gument voor. Deze drie mogelijkheden verwerpend, ha merde hij opnieuw op het bekende aambeeld der aanpassing. Wij moeten voortgaan, zoo mogelijk in een iets sneller tempo, met ons aan te passen. De regeering hoopt dit jaar nog enkele publieke lasten te kunnen verlagen, maar de minister drukte zich erg voorzichtig op dit punt uit, en onwillekeurig denkt men ei-bij: ja, als de belastinggrens hier en daar overschreden is, zal dat hier en daar ook wel moeten En we moeten niet alles van de regeering verwachten. Al haalde men de tien knapste koppen en de tien krachtigste persoonlijk heden des lands bij elkaar dan zouden die in de huidige situatie toch niet in staat zijn, het heele economische leven van Nederland te redden. Om dat te bereiken is de samenwerking van alle Nederlanders, van den eersten tot den achtmillioensten toe, noodig. Minister Colijn bouwde hier een peroratie op, die overigens geen nieuwe middelen aan duidde om deze eendrachtige samenwerking van acht millioen menschen te vergemakke lijken. Dit blad, en ook schrijver dezes, staan geheel buiten de partijpolitiek. Maar dat deze geen voorbeeld is van de samenwerking van acht millioen schouder- j aan-schouder-staande Nederlanders is ons tenvolle bekend, zoodat bij het slot van de lezing van 's ministers rede wel de vraag rijst: hoe stelt gij u de verdere ontwikkeling van die eendracht voor? De politiek van een Roosevelt, van een Lloyd George, of men daarmee instemt of niet. is ten dezen aanzien heel wat duidelijker en belichaamt een nieuwe ontwikkelingniet alleen in economischen zin. Overigens eindigde de minister met hoop volle woorden over een economische Europee sche samenwerking die hij tegenover de an dere economische groepen in de wereld als on afwendbare noodzaak ziet. In het algemeen klonk deze rede optimistischer dan minister Colijn zich gemeenlijk pleegt uit te laten. En aan optimisme is inderdaad groote behoefte. R. P. LUTHERSCHE JONGELIEDENKRING. De Luthersche Jongeliedenkring houdt Don derdag 31 Januari zijn eersten feestavond in £e Tuinzalen van het Concertgebouw. (De Carnaval-commissie in de Fransche badplaats Dieppe zal op 21 Februari een schoonheidscon cours voor mannen houden met een vrouwelijke jury.) Ik ben een uiterst vreedzaam mensch En van geen mannenbroeder wensch Ik maar een haar te krenken. Maar 't bovenstaande nieuwsbericht, Dat ik uit een der bladen licht, Moet ik toch aandacht schenken. In Frankrijk stelt men straks ten toon, In een tournooi, het mannenschoon Van zeer verscheiden typen; Zoo streeft men, heet het, naar het doel, Om schoonheidskennis en -gevoel Der menschen te ver-Dieppe-n. Een rechtei'schaar van vrouwen zal Daar mannen in een groot getal Naar schoonheid cijfers geven; Zij paradeeren daar voor haar, Aanvallig langs den boulevai'd In het mondaine leven. De jury kijkt naar hun gezicht. Waarop een schuchter blosje ligt. Begluurt hun pareltandjes; Waardeert den vorm van neus en been En in 't bijzonder, naar ik meen, Hun welgevormde handjes. Zij zien of 't haar (gepermanent) Misschien 't geheel der schoonheid schendt. Van .'t andei-s prima facie; Is die te klein ,of die te lang, Heeft gene wel een goeden gang Vol aangeboren gracie Het wordt een waarlijk grootsch tournooi In 't hedendaagsche mannenmooi, Een feest van elegance; En voor den schoonste van 't festijn, Zal er de glorie titel zijn Schoonheids-champion de France. Ik ben een uiterst vreedzaam mensch, Doch vreedzaamheid heeft ook een grens. Laat Dieppe maar genieten, Maar ik blijf zeker hier dien dag, Want als ik zoo'n vertooxxing zag, Danzou ik kunnen schieten. P. GASUS. Auto in zee verdronken. Bij een ritje over het strand. Er is een auto gestrand bij den Zeeweg Het klinkt erg onwaarschijnlijk, maar het is de onvervalschte waarheid.. De kussens drij ven nu op zee, sommigen spoelen weer aan, enkele mijlen ten Zuiden van de ongelukkige stranding. Binnenkort zal de wagen waar schijnlijk een volkomen wrak zijn, gelijk de Salento, die op ongeveer dezelfde plaats strandde. Een groote wagen wilde Zondagmiddag een ritje over het sti-and maken. Ter hoogte van den 4den paal ten Noorden van den Zeeweg reed de bestuurder met groote vaart op een mui af. Hij zag geen kans door te rijden, stopte en wilde omkeer en. Dit is hem echter volkomen noodlorlg geworden, want toen de personen auto eenmaal stilstond, begonnen de wielen zich lekker waimx in het zand te nestelen. De bestuurder wilde in elk geval van de plek die een ongeluksplek dreigde te worden, vertrekken, met het gevolg, dat de wielen hoe langer hoe dieper verdwenen De vloed kwam eerder dan de zoo vurig ;ebeden hulp, en daarmee was de zaak be keken. De auto staat nu midden in het water, de kussens gingen varen, spoelden ter gelege ner tijd weer aan en het strand heeft een origineele prooi: een verdronken auto Axel Holst, f Op het Berlijnsche concours hippique heeft Zaterdagmiddag een ernstig ongeluk plaats gehad. Axel Holst, een van de beste Duitsche tour- nooiruiters, is tijdens het jachtsprïngen be- hoorend tot de zgn. veelzijdigheidsproef, van zijn paard Troll gevallen. Hij werd zóó zwaar gewond dat hij na weinige oogenblikken is ovei'Ieden. Het ongeluk geschiedde bij den zgn. Breeden muur. Ket paard had den sprong te kort genomen, viel om en verpletterde den rijder onder zich. Holst liep een rib-, schedel- en halswervelbreuk op. Axel Holst was een Zweed van geboorte. Hij woonde echter sedert vele jaren in Duitsch- land en had enkele jai'en geledeix de Duitsche nationaliteit gekregen. Hij speelde een leiden de rol in de S. S. De belangstelling voor het Berlijnsche con cours hippique was buitengewoon groot. Het xiïtgestrekte paviljoen was uitverkocht. Overwinnaar werd ritmeester von Barne- kow op Ahoi. Na het einde van dit springen verzamelden zich alle deelnemers voor de tribune van de jury. Generaal von Porck, president van het Rijksverband f«r Zeucht und Prüfung trad voor de microfoon om het overlijden van Alex Holst mede te deelen. De Duitsche vlag werd halfstok geheschen en de muziek speelde„Ich hatte ein Kamarade". Ten teeken van rouw werden de wedstrijden afgelast. Groote plannen voor feestelijkheden gedurende de wereldtentoonstelling. Bloemen, licht en nog veel meer. Zooals bekend is zal van 15 Maart tot 19 Mei in Heemstde een wereld- bloemententoonstelling worden ge houden. Flora, die naar men verwacht duizenden bezoekers zal trekken, uit binnen- en buitenland. Het ligt voor de hand dat het voor Haarlem van de allergrootste beteekenis is, dat deze bezoekers als 't ware opgevangen worden, zoodat zij na hun bezoek aan de tentoonstelling naar Haai'lem zul len komen. Wij hebben een onderzoek naar de plannen ingesteld, waarvan wij reeds nu een en ander kunnen mededeelen. Van verschillende zijden worden plannen ontworpen, besproken en uitgewerkt die ten doel hebben Haarlem in den tijd van de ten toonstelling zoo aantrekkelijk mogelijk te ma ken. Daarbij hebben de ervaringen, opgedaan tijdens de eenige jaren geleden gehouden licht- week, goede diensten bewezen. Echter verkee- i-en wij nu meer dan vroeger nog in een po sitie waai-bij zuinigheid en goed overleg zijn geboden. Toch ziet het ernaar uit dat Haarlem een goed figuur zal maken. Er wordt niet alleen overwogen de openbare gebouwen des avonds volop in 't licht te zetten, ook verschillende particulieren, buurtvereeixigixxgeix, groote win kelhuizen zijn van zins schijnwerpers en zoek lichten op te richten. Van de Kruisstraat-Kruiswegvereeni- ging,, waaronder ook het Stationsplein be hoort, weten wij dat het bestuur de mo gelijkheid overweegt aan de Parklaan een groote fontein te bouwen, die den gehee- len dag zal spuiten, 's avonds op grootsche wijze verlicht. Bovendien ligt het in het voornemen aan het begin van den Kruis weg, bij het station, evenals aan het ein de van de Kruisstraat een eerepoort te maken. Langs de straat zullen heester- en andere plantenversieringen kunnen ko men, al of niet voorzien van een illuminatie. Ook andei-e buui-tvereenigingen zullen ze ker niet achter blijven. Wanneer alle straten van de binnenstad en de belangrijkste daar buiten op karakteristieke wijze zullen zijn versierd, zal het aanzien van geheele stad zoo feestelijk zijn, dat geen Flora-bezoeker eraan zal denken, verder te trekken dan de Spaarne- stad. EEN BLOEMENCORSO? Natuurlijk is dit alles niet genoeg. Men overweegt voorts, en er wordt reeds onder handeld, om het sluitingsuur van de café's en restaurants te bepalen op een later uur, (b.v. 1 uur) opdat men na de sluiting van Floi-a te middernacht, nog in Haarlem kan vertoeven. Ook de tram zal zich extra inspamxen. Op een druk vervoer van de tentoonstelling naar de stad zal worden gerekexxd. Bijzondere plannen zijn die van een bloe mencorso. Een dergelijke festiviteit trekt al tijd buitengewoon veel kijkers. Er is echter een moeilijkheid aan verbonden. De vraag is na melijk of de bloemen in April reeds zoo zijn, dat zij. zich leenen voor een corso. Toch zou het niet de eerste keer zijn dat reeds zoo vroeg in het jaar een bloemencorso werd gehouden. In het einde van de vorige, eeuw, toexx een groot aantal buitenlanders voor een congres in Den Haag was, heeft Haarlem een bloemen corso gehad, waarvan nog langen tijd is ge sproken en dat een groot succes heeft gehad. Voor dit jaar zou het in de bedoeling liggen de Dreef tot feestterrein voor een bloemen corso te promoveeren, waarvoor wellicht tri bunes zouden moeten worden opgericht, om het groote aantal bezoekers, dat ongetwijfeld zal komen, te bergen. Naar wij uit goede bron vernemen zijn er ver-schillende ingezetenen die hun steun zullen toezeggen. Doch ook van de winkeliers zal wel een offer gevraagd ïxxoeten worden, al zal het in vele gevallen slechts een offertje zijn. Ze ker is 't echter dat wanneer aan alle kaxxten wordt gewerkt Haarlem zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken, de resultaten voor de winke liers en voor allen die belang hebben bij een druk bezoek aan onze stad evenredig zullen zijn met de moeiten. Dat het gemeentebestuur medewerking zal verleenen, ligt voor de hand. Wij hebben de vaste overtuiging dat Haar lem den duizenden bezoekers van Flora zal toonen dat de ontspanning en het vermaak niet ver gezocht hoeft te worden: Haai'lem ligt 't dichtst bij Heemstede en Flora! Een stucadoorsstaking Haarlem. te Van korten duur. Men deelt ons van arbeiderszijde mede, dat Zondag besloten is met ingang van heden, Maandag, de staking te proclameeren voor stucadoors en opperlieden in dienst bij de aannemersfirma Twiest en Zoethout, die wer ken uitvoert te Haarlem, Heemstede, Z and voort en Aerdenhout. De staking omvat ongeveer 25 man. Hedenmorgen werd met de patroons gecon fereerd. Het gevolg was, dat deze de volgende eischen inwilligden: Het gedwongen verzuim van 3 werklieden over de vorige week wordt bijbetaald. Artikel 20 van het landelijk contract (ta- riefwerk) wordt nagekomen. Het tegoed over de vorige week wordt nog uitbetaald. Het ontslag aan twee arbeiders, waarin de organisaties rancunemaatregelen zagen, wordt ingetrokken Geregeld worden vacantiebonnen geplakt. Morgen, Dinsdag, zal het werk hervat worden. Mevr. J. Marcus Nijland overleden. Oud-voorzitster van de Nederl. Ver. van Huisvrouwen. APELDOORN, 28 Jan. (V.D.) Na langdu rige ziekte is gisteren hier ter plaatse op 65- jarigen leeftijd overleden mevr. J. Marcus- Nijland. De overledene was tal van jaren lid van de vrijzinnig-democratische raadsfractie, lid van de Provinciale Staten van Gelderland, oud-presidente van de Nederlandsche vereeni- ging van huisvrouwen en hoofdbestuurslid van de Nederlandsche Vereeniging van Staats burgeressen. Op het gebied van het huishoudelijk onder wijs was de thans ontslapene een bekend fi guur. De verassching zal Woensdag op Westerveld plaats hebben. Engelsch stoomschip behouden binnengebracht. Hst Engelsche s.s. .Asiatic" di-eef Zondag net een gebroken schroef dichtbij de Eier- - arische gronden. Ket schip is 3741 ton groot en was op weg ■'ii Odessa naar Hamburg. De sleepboot 'Trlland" van de reederij Dceksen en de ..Drente" van Wijsmuller voeren ter assisten tie uit en hebben het schip behouden in Den Helder binnengebracht. Uiver-post wordt te koop aangeboden. Men zij voorzichtig. De Commissaris van Politie der afdeeling B te 's Gravenhage maakt het volgende bekeixd: Gebleken is, dat eenige poststukken, welke deel uitmaakten van de mail, vervoerd door het verongelukte K. L. M.-vliegtuig „Uiver", in handen zijn geraakt van oxxbevoegdeix. Ver moedelijk heeft iemand, zich noemende Phi lip W. Ireland, thans verblijvende te Londen, die omstreeks het tijdstip van der ramp te Rutbah Wells vertoefde, op de plaats van het ongeluk die poststukken verzameld en niet overgegeven aan de bevoegde instanties ter verzending aan de rechthebbenden. Vast is komen te staan, dat hij thans tracht die poststukken hier te lande te verkoopen. Eventueele koopers worden echter gewaar schuwd, dat deze door hen van Ireland te be trekken poststukken waarschijnlijk van mis drijf afkomstig zijn. Tevens verzoekt voornoemde commissaris van politie in gevallen, verband houdende met deze mededeeling, hiervan ten spoedigste in kennis te worden gesteld. KINDERVOEDING De vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat 1372 porties; Overtonstraat 1475 porties; Byzantiumstraat 822 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon L. O. 120 porties verstrekt. KOEIBYSCHEFF, de bekende Russische econoom en waarnemend voorzitter van deix Raad van Volkscommissarissen, die dezer dagen overleed. Sanchez Guerra, oud-minister-president van Spanje, is overleden. pag. 4 Uit een verkeersvliegtuig van de lijn Parijs Londen is 6000 p. st. aan goud verdwenen. pag. 4 In het Verre Oosten is een ontspanning inge treden; er wordt een Chineeseh-Japansche conferentie belegd. pag. 4 In de Ver. Staten wordt een onderzoek naar een groot corruptieschandeel ingesteld. pag. 4 Flandin en Laval gaan deze week naar Londen. pag. 4 Dr. Colijn heeft Zaterdagmiddag te Amster- sterdam een belangrijke rede gehouden over: Wat kunnen wij doen en wat moeten wij laten, om onze gezonken volkswelvaart te verhoogen. pag. 3 Te Zoeterwoude is Zondagavond een jonge man vermoord. pag. 3 Een moment van onoplettendheid bracht drie menschen den dood. pag. 3 Een antwoord van Albury's burgemeester. pag. 3 Hoeveel de salarissen van het provinciaal per soneel verklaagd worden. pag. 9 De voetbalvereeniging „Schoten" bestaat 25 jaar. pag. 7 Son ja Henie is weer Europeesch kampioene kunstrijden geworden. z pag. 8 Canada wint het ijshockey tournooi t Dabos. pag. 8 Bekende Haarlemmers: J. G. Van Kessel. pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Colijn's econmisclie rede. pag. 1 Van onzen Londenschen cori-espondent: En geland in den greep van de crisis. pag. 4 J. B. Schuil: Het nederlandsch ballet Lily Green. pag. 11 Auto rijdt motorfiets aan op den weg naar Santpoort. Bestuurder zou verblind zijn geworden. Zondag tegen den avond is op den Rijksstraatweg bij perceel 426 bij Santpoort een ongeluk gebeurd dat nog goed is afgeloopen. doch dat bijna twee menschenlêveixs had gekost. Een kleine motorfiets, bestuurd door een 41-jarigeix onderwijzer uit Santpoort, den heer Minderhout, met op de duo het 9-jarig doch tertje van den heer Winderhout, reed om on geveer 6 uur 's avonds in de richting van Santpoort. Achter de nxotorfiets naderde een vrachtwagen, geladen met leege melkbussen. Zooals de bestuurder van de vrachtauto later zei, is hij verblind geworden door een tegen ligger en heeft hij ook geen achterlicht van de motorfiets gezien. De vrachtwagen reed tegen de motorfiets op, die van achteren geheel werd vernield. De heer Minderhout werd evenals zijn dochtertje tegen den grond geworpen. Beide nkregen schaafwonden; de heer Minderhout aan neus en voorhoofd, zijn dochtertpe aan neus en bij het linkeroog. Bovendien kx-eeg de heer Mixx- derhout. een lichte hersenschudding, een dikke bovenliep en het meisje een stijf been. De bestuurder van de motrfiets kon zich van de geheele aanrijding niets meer herin- ïxeren. De politie kon niet meer uitmaken of het achterlicht had gebrand of niet, getuigen zijn er niet, dan een passagier in den vracht wagen. De ongevallendienst en eexi dokter hebben de gewonden behandeld, waarna zij per zie kenauto naar hun woning in Santpoor zijn gebracht. SCHOUWBURG TE SCHAERBEECK AFGEBRAND. Zondag is het Theatre Lyrique, dat eigen dom is der gemeente Schaex-beek, door brand verwoest. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Staking aan de haven van New-Y ork. Conflict dreigt ernstige vormen aan te nemen NEW YORK, 23 Jan. (V.D.) Ongeveer 35.000 voerlieden, vrachtrijders en vrachtauto- chauffeux'S hebben besloten heden een pro teststaking vair een dag af te kondigen in de haven van New York als protest tegen de te werkstelling van niet-georganiseerde haveix- ax-beiders. In sommige kringen vreest men, dat de staking een fel kaï'akter zal aannemen en langer zal duren dan één dag, waardoor 3U.000 in de haven werkende arbeiders het werk zouden ïxxoeten xxeerleggen. Het is de vraag, hoe groot de omvang van het conflict zal worden. Het besluit is buiten de vakvereenigingen om genomen en de vakvereenigingsleiders hebben zich ertegen verklaard, aaixgeziexx zij vaxx meeniixg zijn, dat door een havenstaking op den duur ook een groot gedeelte van het overige bedrijfsleven gedupeerd zou kunnen worden.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1