bèêJÊÊÈÊÊMM De teraardebestelling van burgemeester Rambonnet. ZATERDAG 2 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD UIT DE OMSTREKEN. VELSEN Indrukwekkende plechtigheid op Elbarg's doodenakker. Leden van Velsen's Burgerwacht plaatsen op „Oud Putten" de kist in den lijkauto. Chapelle ardente in Huize „Old Putten". Von dem Dome, schwer und bang, Tönt die Glocke Grabgesang, Ernst begleiten ihre Trauerschlage Einen Wandrer auf dem letzten Wege. Te één uur in den grauwen namiddag, ter wijl de regen druilerig neerviel, wat de stem ming van dezen dag nog accentueerde, kon digde het beieren der kerkklokken in onze gemeente den inwoners van Velsen aan, dat onze betreurde burgervader, ver van de ge meente, die zich gelukkig mag prijzen, hem tot haar eersten burger te hebben gehad, de groote reis begonnen was. Hoevelen zullen op dat oogenblik niet in ge dachten verwijld hebben In dat kleine plaatsje aan het LJselmeer, waar onze bur gemeester, in dit stadje zijner vaderen spoe dig met hen. die vóór hem gingen zou wor den vereenigd. Hoevelen zullen niet hebben teruggedacht aan den tijd. nog zoo kort ge leden, dat wijlen Mr. Rambonnet met zulk een opgewektheid zijn dagelijksche bezighe den in het belang zijner gemeente vervulde. Ook ter gelegenheid van deze plechtigheid waren, evenals Donderdagmiddag de scholen gesloten. Donderdag, in den vóóravond, was het stoffelijk overschot van onzen burgemeester in Elburg aangekomen. Ook in het stille stadje was veel belangstelling, toen de stoet door de nauwe straten trok. In een der vertrekken van .Old Putten", het landgoed der Rambonnets, voor deze droevige gelegenheid in een chapelle ardente herschapen, werd het stoffelijk overschot opgebaard. Met auto en autobus waren, zooals wij gis teren in het kort reeds hebben medegedeeld, velen naar het afgelegen stadje gekomen, om de plechtigheid bij te wonen. Behalve de reeds genoemden waren uit onze gemeente nog aanwezig Ds. A. A. Wildschut, een depu tatie uit den Raad, bestaande uit de heeren F. P. Vermeulen, J. P. Handgraaf. J. C. Slui ters, J. v. a. Meer en M. J. Enzerink. namens het Crisis-Comité de heeren W. P. de Vries, W. van Heyst en G. Heijkoop, E. J. Polder man en B. L. Paërl namens de Oranje-ver- eeniging Driehuis, laatstgenoemde tevens namens de Ned. Israëlitische Gemeente Be- verwijk en Omstreken, J. Polderman. Ir. F. Thiel en Frater Smid namens het Visscnerij- bedrijf, C. Oud. directeur van het Staatsvis- schershavenbedrijf, Ir. F. Spies namens het Hoogovenbedrijf. Joaji H. A. Kruimel namens de Papierfabriek Van Gelder Zonen, een de putatie van Varia, van de Oranjevereeniging Wilhelmina enz. Verder waren o.a. nog aan wezig Baron de Vos van Steen wijk. Commis saris der Koningin in de provincie Drente, R, G. Rij kens, oud-burgemeester van Velsen, Nieuwenhuisen. burgemeester van Schoon hoven, de gemeente-secretaris en namens de ambtenaren de heer Slager, alsmede een aantal secretarie-ambtenaren uit deze ge meente, Jhr. Feith, burgemeester van Él- burg. Generaal R. G. Doorman, voorzitter en Kol. C. G, Daniels, algemeen secretaris van den Ned .Bond van Vrijwillige Burgerwach ten. Mr H. J. J. Scholtens, burgemeester van Beverwijk, Jhr. C. J. A. den Tex, burgemees ter van Bloemendaal, majoor C. L. Becking, commandant van de Burgerwacht te Haar lem. T. A. Boerée. commandant en Geertse- ma Beckering, onder-commandant van de Burgerwacht te Amsterdam, kap.-comman- dant A. L. J. de Pauw van het artillerie schietkamp Oldebroek enz. Velen maakten van de gelegenheid gebruik een kort bezoek te brengen aan den doode in de chapelle ardente. Het was een lange stoet die achter de lijkauto volgde toen deze nadat Prof. van Mourik Broekman een korten rouwdienst had gehouden, naar de begraafplaats reed, Burgerwacht en de talrijke deputaties van de gemeentepolitie volgden onmiddellijk achter de baar. De auto's met de officieele bezoe kers sloten zich hierachter aan, vervolgens kwamen de gemeente-ambtenaren en een lar.ge rij particuliere auto's sloot den stoet. Ook bij zijn laatsten tocht door Elburg was de belangstelling buitengewoon groot. Nadat de baar en de bloemen door man schappen van de burgerwacht grafwaarts waren gedragen vormden de belangstellen den een breed en kring om de groeve. Onder diepe stilte werd de baar neergelaten en na dat de familie bloemen in de groeve hadden gestrooid en deze was afgedekt met de vele bloemstukken, trad als eerste spreker naar voren de heer J. C. Dunnebier als loco-bur gemeester sprekende namens de gemeente. Wanneer ik heden aan de groeve van on sen beminden Burgemeester enkele oogen- blikken zal spreken, dan weet ik mij de tolk van bijna alle inwoners der Gemeente Vel sen. Het is juist drie jaar geleden, dat bekend werd, dat Burgemeester Rij kens tegen 15 April aan H.M. de Koningin ontslag had ge vraagd. Vanzelf werd men nieuwsgierig wie de op volger zou worden, en naarmate de datum van ontslag naderde, werd de spanning groo- ter, totdat met April het bericht kwam. dat H.M. Mr. Rambonnet, toen nog burgemees ter van Schoonhoven tot burgemeester van Velsen had benoemd. Voor velen wel een bekende naam, doch een onbekend persoon. De plaatselijke pers wist ons echter al spoedig allerlei bijzonderheden mede te dee- len. die ons goede verwachtingen gaven. Op 22 April 1932 had de installatie plaats, en reeds in die eerste raadszitting werd een band van vertrouwen gelegd tusschen Bur gemeester en Raad. Zijn eenvoudige en vriendelijke manier van optreden, zijn pittige en toch gemoede lijke installatierede gaven hem al dadelijk een goede plaats in het hart van alle leden. Het in die rede ontwikkelde beeld van te springen op een in volle vaart zijnden snel trein, om langs allerlei wagons waar goede raadgevingen werden gegeven, eindelijk de machine te bereiken om daar zelf te beoor- deelen hoe verder gereden moest worden, heeft hij trouw vervuld. Steeds een open oor en hart voor alles wat in de gemeente omging, heeft hij, die een ge boren magistraat was. den weg gevolgd, dien hij meende de beste te zijn. Was dan ook de persoon bij zijn intrede voor allen een vreemde, heel spoedig was hij alom een bekende en geziene, ja ik mag wel zeggen geliefde burgemeester in alle kringen onze bevolking. Met vaste hand zorgde hij voor orde en gezag, terwijl hij daarnaast toch ook de vrij heid zoo min mogelijk belemmeringen in den weg legde, wanneer dit tot bevordering der orde niet noodzakelijk was. Dat ook zijn gezin in de genegenheid der gemeentenaren deelde behoef ik niet te zeg gen. Mogen de resultaten van zijn volhardend werken misschien niet evenredig zijn aan de bedoeling, waarmede zij werden onderno men, toch gaven zij een duidelijk bewijs van zijn groote liefde voor alles wat in onze ge meente belangstelling verdiende, en met recht hadden wij dan ook van hem nog groote verwachtingen voor de toekomst. En voor ons. die bijna dagelijks met hem in aanraking kwamen, was die omgang een onverdeeld genoegen. De vriendelijke wijze, waarmede hij altijd bereid was raad of voorlichting te geven blijft onvergetelijk. En thans, in enkele dagen, is aan alle ver wachtingen de bodem ingeslagen en aan dit werkzame leven een einde gekomen. Wij zullen in het vervolg voort moeten gaan zonder hem. Toch durf ik te verzekeren, dat hij zich in dien korten tijd in onze gemeente een naam heeft gemaakt, die in dankbare herinnering onder ons zal blijven voortleven. Maar ook wij hebben te buigen voor de macht, die hooger dan alle aardsche macht is en die ..tot hiertoe" heeft gesproken. Met de bede. dat God zijn vrouw en kinde ren moge bijstaan, hoop ik, dat ook zij leeren zeggen, al is het misschien heel moeilijk: Rust mijn ziel. Uw God is Koning, Heel de wereld Zijn gebied. Alles wisselt op Zijn wenken Maar Hij zelf verandert niet. Hierna sprak de heer Hofstede, ge meente-secretaris, namens de ambtenaren der gemeente .aldus: Burgemeester Rambonnet, nog geen drie jaren is het geleden dat ge in Velsen het be wind aanvaardde. Ge kwaamt als een ons onbekende Nederlander. We wisten niet wat we aan u zouden hebben. Hoe spoedig hebt gij u met uw gezin bemind gemaakt. Uw rustig en vriendelijk optreden, uw medeleven met ons. uw belangstelling op eik gebied toonde ons dat ge wildet zijn meer dan een goed burger. In den korten tijd dien gij bij ons hebt doorgebracht hebt ge veel moeten strijden want Velsen maakt zware jaren door. Bij dezen strijd hebt ge alleen het belang van de gemeente en hare inwoners op den voor grond gesteld. Ge vreesdet den strijd niet. Hoeveel moeilijke vraagstukken zijn in den korten tijd van uw bewind in Velsen aan de orde geweest en hoe goed zijn die onder uw bekwame leiding tot een oplossing gebracht. Werd niet steeds weer een uitweg gevonden? Gij waart meer voor ons dan enkel een Burgemeester. Gij met uwen grooten een voud. uwe goedheid en hoogheid van karak ter waart voor ons allen en voor mij in het bijzonder, geworden een goede vriend, dien wij niet gaarne meer zouden willen missen. Helaas hoe spoedig was uw verscheiden. Uwe laatste gang naar het Raadhuis, uw laatste toespraak in de Raadszaal was voor mij, in verband met mijn jubileum, waarbij ge ondanks uw ziekte, aanwezig wildet zijn, De daar door u gesproken woorden welke zoo hartelijk en waardeerend waren, zullen mij steeds bijblijven. Namens alle ambtenaren, in wier midden ge altijd zoo gaarne vertoefde, breng ik hier bij mijn dank voor al hetgeen ge voor ons hebt gedaan en voor hetgeen ge voor ons zijt zi.it geweest. Die dank kan nooit groot genoeg zijn. Mogen deze enkele woorden welke ik hier gesproken heb uwe echtgenoote tot troost strekken in haar groot lijden en mogen uwe kinderen in u altijd een lichtend voorbeeld zien. Burgemeester Rambonnet, rust zacht. De heer D. de Ridder, commissaris van politie voerde daarna het woord. Spreker wees er op, dat de overledene bij de aanvaar ding van het ambt van Burgemeester van Velsen voor een zeer moeilijke politietaak kwam te staan, waarbij hij zich direct deed kennen als een krachtig gezagsmagistraat. Als burgemeester, hoofd der politie was de overledene een handhaver van orde en ge zag, alsmede een politie-organisator bij uit nemendheid: als jurist was hij doordrongen van de moeilijke taak der politie en zijn devies was dan ook „dat hij steeds naast de politie stond". Zóó de politie, zóó het gezag, overtuigd, dat het gezag hoog gehouden moest worden, er van doordrongen, dat waar geen orde bestaat, alles ten gronde gaat. Ge strenge handhaver van openbare orde, bij wettelijk voorschrift, doch alléén dan wan neer zulks noodig was, steeds staande naast alle gezagsorganen, politie. Burgerwacht. Bij zondere Vrijwillige Landstorm en Luchtbe schermingsdienst. De overledene, vervolgde de heer de Rid der, was een mensch met een hart van goud en een edel karakter. Een mensch in de volle beteekenis van het ware Christendom, een mensch, die als burgervader in korten tijd ieders hart won en veler genegenheid en sympathie verworven heeft. Deze edele ma gistraat was de burgemeester van Velsen, burgemeester Rambonnet. Spreker schetste daarop het groote verlies, dat het politiecorps door den dood van bur gemeester Rambonnet leed. waardoor diens nagedachtenis in onvergetelijke herinnering zal blijven. De heer P. Bosman sprak namens den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, af deeling Kennemerland. Spreker zeide, groote behoefte te voelen, te getuigen van de innerlijke ontroering bij het verscheiden van den eere-voorzitter, burgemeester Ram bonnet. Mr. Rambonnet, militair- in hart en nieren, gevoelde zeer veel voor ons, aldus de heer Bosman. „Gij hebt u, in ons helaas tekort samenzijn, gemaakt tot een onzer vrienden", zeide spreker. „Wij zullen zeer veel in u moeten missen". De heer B. F. Klpp sprak als comman dant van de Burgerwacht woorden van af scheid, Ondanks zijn vele werkzaamheden wist hij steeds zijn schouders onder het werk van de Burgerwacht te zetten, aldus de heer Kipp. Nimmer misten wij hem op onze ver gaderingen en zijn adviezen werden steeds op hoogen prijs gesteld. Die adviezen zullen wij nu moeten missen, maar men kan er van verzekerd zijn, dat wij zijn werk zullen voort- zeten. Sprekende over het karakter van den overledene zeide de heer Kipp, dat op hem van toepassing is het „saevis tranquillus in undis". f0*" Spreker besloot zijn rede met het laatste couplet van het Wilhelmus. De heer J. Polderman zeide, te spreken namens de drie groote vereenigingen in het visscherijbedrijf, nl. van de reeders en de beide vischhandelvereenigingen. Van het eerste begin van het aanvaarden van het burgemeesterschap van Velsen af besefte Mr. Rambonnet het belang van het visscherij bedrijf. Van het begin of speelde hij een rol van beteekenis in het visscherijbedrijf en al zou hij niet de vrucht van zijn werk aan schouwen, hij heeft wellicht den goeden stoot gegeven. Men wist, dat men steeds op hem een beroep kon doen en als men hem de zaken blootlegde, wist men, dat men van zijn belangstelling overtuigd kon zijn. Zijn werk in de korte periode was louterend en verfrisschend en heeft diepe sporen nagela ten, die niet spoedig uitgewischt zullen wor den. Nadat gesproken hadden de heeren Nieu- wenhuizen, burgemeester van Schoon hoven en Slager namens de ambtenaren van de gemeente, die de overledene eveneens zeer had gediend voerde de heer F. H. H. Renssen het woord namens de N.V. „Put ten" en het personeel. Spreker schetste de groote liefde, welke de overledene voor het landgoed koesterde. Baron de Vos van Steenwijk sprak namens de vrienden uit den studententijd en de schooljaren. Hij schetste de moeilijke leer jaren van Mr. Rambonnet. die was opgevoed op een buitenplaats en die eerst toen hij op het gymnasium kwam, met de wereld» in aanraking kwam. Spreker roemde de goede eigenschappen van den overledene en sprak den wensch uit, dat deze in de landelijke omgeving na zijn kort doch welbesteed leven rust mag vinden. Ook spraken nog als vriend de heeren d e Gualtherie van Weezei en Mr. S n oe p, waarna prof. van Mourik Broekman het Onze Vader zegde. Kap. A. den Hertogh, een zwager, dankte na woorden van hulde tot den overledene te hebben gesproken, de aanwezigen voor de be langstelling. Diep ontroerd verlieten alle aanwezigen den doodenakker. BEVERWIJK De Gaslevering aan Limmen. De bezwaren van den heer Visser. De politie van Velsen op de begraafplaats te Elburg, bij de begrafenis van burgemeester Rambonnet. Het raadslid de heer J. Visser verzoekt ons opneming van onderstaande bezwaren, die z.i. kunnen worden aangevoerd tegen de gas levering aan de gemeente Limmen: Volgens de Statistiek van het P.E.N. over 1933 heeft het G.E.B. te Limmen 457 aanslui tingen en is de lengte van het geleidingsnet ca. 18 1/2 K.M. Vermoedelijk zal het niet in de bedoeling liggen om het gasbuizennet aan te leggen in de weinig bebouwde buitenwijken der gemeen te Limmen, welke echter wèl van electriciteit zijn voorzien door middel van bovengrondsche geleidingen. Als een tafr van jaren bestaand G.E.B. met een zeer uitgebreid geleidingsnet er niet in is geslaagd meer dan 457 aansluitingen te ver krijgen, dan is een raming van 500 aanslui tingen op een gasbuizennet van geringere lengte aldus met minder aansluitmogelijk heden niet als juist aanvaardbaar. Ik ge loof zelfs niet, dat er in Limmen 500 bewoon bare perceelen zijn! Bij een vanwege het Gemeentebestuur van Limmen ingesteld onderzoek schijnen blijkens de mededeeling van den Burgemeester 260 ingezetenen zich vóór aansluiting op het gas buizennet te hebben aangemeld. De tijdsom standigheden zijn na die enquête ongunstiger geworden, terwijl de petroleum èn door den lagen prijs en door de nieuwe apparaten zoo wel in het gasverzorgingsgebied van Bever wijk als overal elders in ons land als felle concurrent tegenover het gas optreedt. In een gemeente als Limmen, waar alle in gezetenen geheel op het gebruik van olie of andere brandstoffen zijn ingesteld, zal naar ik verwacht het aantal aansluitingen onder de huidige verhoudingen binnen de vijf jaren niet hooger dan 300 zijn. Een gemiddeld jaarverbruik van 400 M3 per aansluiting is naar mijn meening op grond van bovenstaande ook veel te hoog. Het moge waar zijn, dat dit cijfer bereikt werd in de Gemeenten Heemskerk en Uit geest als een totaal gemiddelde, aldus met inbegrip ook van het verbruik voor andere doeleinden als verwarming' enz. maar een gemiddelde afname per muntmeter van 400 M3 per jaar en in dit geval zal het nage noeg uitsluitend over klein-verbruik (dus muntgas) gaan kan voor Limmen niet worden verwacht. (Loopt bovendien het ver bruik te Heemskerk en Uitgeest niet terug?) Rekening houdende met den aard der be volking en met de andere Iiierboven genoemde factoren mag naar mijn inzicht, om aan den veiligen kant te blijven dit verbruik voorloo- pig niet hooger dan op 250 M3 worden aange houden. Het eerste jaar van levering zal het kook- gasverbruik naar mijn meening niet hooger dan 50.000 M3 zijn en het zou mijn verwach tingen ver overtreffen indien de totale afname binnen 5 jaar tijd steeg tot 100.000 M3 jaar- afname. Als kosten van onderhoud en beheer wordt aan de hand van de cijfers der andere ge meenten 3.60 gulden per aansluiting aange geven. Bij een geringer aantal verbruikers en minder gunstige ligging van het verzorgings gebied kan echter geen betrouwbare rendabi- liteitsberekening op dit cijfer worden geba seerd. Bovendien rijst de vraag of dit alleen directe kosten zijn, of dat een evenredig aan deel van de algemeene beheerskosten hierin is verdisconteerd. De ontwikkelingsmogelijkheden der ge meente Limmen lijken mij juist met het oog op de topografische ligging zeer beperkt. De bevolkingsaanwas in de afgeloopen jaren dus zelfs in den tijd van hoogconjunctuur van de bollenteelt was uitermate gering. Indien een overeenkomst voor gaslevering wordt aangegaan zonder eenige garantiebe paling. wat het verbruik betreft, dan dient van te voren de rendabiliteit te zijn verzekerd. Die zekerheid bestaat in dit geval geenszins, daar zoowel het aantal aansluitingen als' het gemiddeld jaarverbruik te hoog zijn' aange nomen, terwijl de distributiekosten in werke lijkheid hooger zullen blijken te zijn, dan in de berekening is voorgesteld. Ds. F. Kramer veertig jaar predikant. Voorganger der Geref. Gemeente. Op den 24sten Februari a.s. zal Ds. F. Kra mer, voorganger der Gereformeerde Gemeente alhier, veertig jaren predikant zijn. In ver band met den zeer nadrukkelijken wensch van den a.s. jubilaris om dit jubileum, evenals alle andere voorgaande jubilea in zijn lange loopbaan als predikant, zooveel mogelijk en desnoods geheel onopgemerkt te laten voor-. bijgaan zullen wij volstaan met het relevee- ren van enkele der voornaamste bijzonder heden. Ds. Kramer, die 3 Mei 1868 te Amsterdam geboren werd, studeerde te Kampen, voltooide zijn studies te Amsterdam en werd in 1894 candidaat. Op 24 Februari 1895 werd hij pre dikant te Stroobosch (Gr.), om na een be diening van ruim acht jaren deze gemeente te verwisselen met Beverwijk, waar hij op 22 Maart 1903 zijn intrede deed. Hij vond hier bij zijn komst reeds een school voor Christelijk Nationaal Onderwijs onder de zinspreuk: „Ziet, de kinderen zijn een erfdeel des Heeren", die reeds in 1872 was gesticht. Langer dan een kwarteeuw heeft Ds. Kra mer de belangen van deze school als secre taris van het schoolbestuur behartigd. Tot in het voorjaar van 1930 heeft de predikant de functie van secretaris met groote nauwge zetheid waargenomen. Toen noodzaakte een zeer ernstige ongesteldheid hem deze taak over te dragen aan den heer C. Slings, die als zijn opvolger werd aangewezen. Natuurlijk bleef Ds. Kramer zooveel in zijn vermogen was zijn daadwerkelijke belangstelling voor de school toonen en het zal hem zeker tot groote voldoening hebben gestrekt, dat de ruime, nieuwe school in de Meerensteinstraat in gebruik kon worden genomen. Een groote gebeurtenis in zijn loopbaan was ook de bouw van de nieuwe kerk op het C. H. Moensplein. Het oude kerkgebouw in de Baanstraat voldeed niet langer aan de eischen welke de gemeente aan het huis des gebeds kon stellen. De fraaie, nieuwe Geref. kerk, met haar artistieke en symbool rijke gebrand schilderde ramen werd op den 22sten Decem ber 1930 in gebruik genomen. Ds. F. Kramer heeft zich voorts als schrij ver van verscheidene boeken en werken in brochurevorm landelijke bekendheid verwor ven. Bij den uitgever D. Kok in Kampen ver schenen o.a. van de hand van den Bever- wijkschen predikant het groote werk „Het Gebed", „De vergeving der zonden", de „Herziening van de Staten-bepaling", de wer ken van Calvijn; „Het verband tusschen Ge loof en goede werkers" e.a. Ds. Kramer heeft dus wel over een vruchtbaren pen beschikt. Vermeldenswaard is nog, dat van de zes studiemakkers van Ds. Kramer nog twee in leven zijn en de bediening,. des Woords uit oefenen. Dat zijn namelijk Ds. Dwarshuis te Balkbrug (Avereest) en Ds. Luchtigheid. Zooals wij reeds opmerkten zal het jubi leum op uitdrukkelijk verlangen van Ds. Kramer zooveel mogelijk onopgemerkt voor bijgaan, in ieder geval niet op feestelijke wijze worden herdacht. Dat kan echter niet verhinderen dat menig een in zijn gemeente zich met gevoelens van groote dankbaarheid in deze dagen den heerlijken arbeid van Ds. Kramer in zijn veel jarige ambtsbediening voor den geest zal halen. 1 Het jubileum van den Hoofdagent. Groote belangstelling, veel geschenken. Onder groote belangstelling heeft de heer W. J. den Otter, Brigadier van politie alhier, Vrijdag zijn zilveren jubileum bij de politie gevierd. Des middags te 12 uur werd de jubilaris, vergezeld van zijn echtgenoote en zijn be jaarde moeder in de Inspecteurskamer op het politiebureau ontvangen. In tegenwoordig heid van alle manschappen heeft de Inspec teur van politie, de heer W. M. Ragut den jubileerenden brigadier, mede namens den burgemeester die door de begrafenis van zijn ambtgenoot te Velsen verhinderd was, toege sproken. De Inspecteur wees op den 16-jarigen diensttijd van den heer Den Otter te Bever wijk en releveerde de prettige samenwerking en de goede verstandhouding, welke al die jaren was blijven voortduren. Na op de ge varen van het beroep te hebben gewezen uitte de heer Ragut den wensch, dat de jubilaris nog vele gelukkige jaren als hoofdagent bij het Beverwijksche politiecorps zou mogen blijven dienen. Namens het corps bood spr. een fraaie van massief zilver vervaardigde siga rettenkoker aan, voorzien van een inscriptie als blijvende herinnering aan dezen gedenk- waardigen dag. De Inspecteur richtte eenige hartelijke woorden van gelukwenseh tot de moeder van den jubilaris en tot diens echtgenoote. Spr. waardeerde den steun, die Mevr. den Otter voor haar man in de uitoefening van zijn taak al 23 jaren was geweest en bood haar als huldeblijk daarvoor een bouquet seringen aan. De jubilaris dankte voor deze hulde en ver klaarde dankbaar te zijn voor de prettige wijze, waarop hij in Beverwijk had mogen dienen, Daarna werd nog een groepsfoto gemaakt, waarvan den jubilaris eveneens een afdruk zal worden aangeboden. Het verdere gedeelte van den dag werd in den huiselijken kring doorgebracht. Intus- schen was de woning van den heer W. J. den Otter aan den Keesdelfsweg reeds in een bloementuin herschapen. Prachtige bloem stukken. meer dan dertig in getal en de een al schooner dan de ander, getuigden van de waardeering, welke men niet alleen in offi cieele-, maar ook in de kringen der burgerij voor den politioneelen arbeid van den jubi laris heeft. Wij noteerden o.m. bloemen van „Centrum", de vereeniging van Dierenbescherming, Win- keliersvereeniging E.M.M., de Beverwijksche Harmoniekapel, de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, het Secretariepersoneel, de veree niging „Koninginnedag", de collega's, journa listen en van vele particulieren. Mevr. van Hattum zond vergezeld van een gelukwenseh het prachtige album „Ons eigen land". Tele grammen ontving de jubilaris o.a, van het Hoofdbestuur en van het afdeelingsbestuur van den Alg. Ned. Politiebond, v'an het per soneel van het postkantoor, van oud-inspec teur Den Hartog e.a., benevens een ware „stroom" van andere schriftelijke gelukwen- schen en talrijke fraaie geschenken, o.a. van het bestuur van de politieschietvereeniging „Westerhout". Des middags was het een „komen en gaan" van de velen, die den heer Den Otter persoon lijk kwamen complimenteeren. De brandraad verscheen met den commandant van de Brandweer den heer Herb. Blom en bood practïsche geschenken aan. Verder maakten tientallen particulieren o.a. Ds. C. M. Krijger en zijn echtgenoote en collega's van den jubi laris hun opwachting. Uit deze spontane belangstelling voor dit politiejubileum kon dus veilig worden afge leid, dat Brigadier W. J. den Otter zich in de zestien jaren, dat hij deel uitmaakt van het kranige politiecorps aller achting en waar deering heeft weten te verwerven. Men heeft zich beijverd om dezen feestdag voor hem tot een onvergetelijken te maken. Wat het dan ook geworden is. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: J. v. Hesselingen en J. Limmen. Bevallen: C. HoogeboomBakkum, d.; S. Steeman—Molenaar, z.; H. de Ruiter—Przy- bylski

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 10