45. De Engelsch-Fransche besprekingen te Londen. De nieuwe politieke stemming in Engeland. Een Colbert Costuum naar maat THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. Radio-Programma i S RADIO MOORS N.V. ZATERDAG 2 FEBRUARI 1935 H A" S Ft E E M'S D A G B L A D 4 BUITENLAND. Duitschiand's gelijkgerechtigdheid en Frankrijk's garantie verlangens. MacDonald c.s. zouden op toenaderings pogingen van de zijde van Frankrijk aandringen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ENGELAND. De besprekingen tusschen de Britsche en Fransche Ministers is Vrijdagmorgen in Downingstreet begonnen. De Fransche ministers Flandin en Laval waren vergezeld door hooge ambtenaren en aan Britsche zijde namen behalve de eerste minister en Sir John Simon, Stanley Baldwin en Anthony Eden aan de besprekingen deel. De besprekingen hebben, slechts onderbro ken door het déjeuner den geheelen dag voort geduurd. Na de begroetingsredevoering van Mac Donald en de beantwoording daarvan door Flandin, welke een algemeene uiteenzetten uiteenzetting van het Fransche standpunt was. zette de conferentie zich tot bespreking van de belangrijke kwesties, waarbij de deskun digen aan beide zijden een belangrijken rol speelden Hooggeplaatste ambtenaren van het departement van buitenlandsche zaken wer den vortdurend bij de besprekingen geraad pleegd. In politieke kringen zeg tmen, dat kan worden aangenomen, dat een diepgaande gedachtenwisseling heeft plaats gevonden over de nauwkeurige voorwaarden waaronder de overeenkomst tot bewapeningsbeperking in Europabereikt zou kunnen worden, die Duitschland rechtsgelijkheid zou geven, het in den Volkenbond zou terugbrengen en tegelij kertijd waarborgen zou bieden aan het veilig heidsverlangen van Frankrijk en alle andere landen. Bij deze laatste kwestie is te berde gebracht het probleem van een Britsche ga rantie, dat uiteraard groote moeilijkheden biedt. Van bevoegde zijde bepaalt men er ich toe de te bespreken onderwerpen algemeen •an te duiden. Wederom legde men er den nadruk op dat ongeacht het definitieve re sultaat van de onderhandelingen tot niets zou worden besloten, dat den schijn zou kun nen wekken, dat Duitschland voor een fait accompli werd gesteld. Volgens een nader bericht werd gisteren in Engelsche kringen een zeker optimisme over de besprekingen aan den dag gelegd. Men verwacht echter niet. dat de gedachten wisselingen reeds te Londen tot tastbare resultaten zullen leiden. Men acht het waar schijnlijk, dat MacDonald en zijn collega's den Franschen ministers er op gewezen heb ben. dat het volgens meening der Britsche regeering de belangrijkste eisch is wegen te vinden om de erkenning der Duitsche rechts gelijkheid door de Geneefsche verklaring van December 1932 practische uitwerking te geven. Men neemt aan. dat de Britsche mi nisters bij de Franschen aandringen op een nieuwe toenadering tegenover de Duitsche re geering. Deze zou in die richting kunnen gaan dat Duitschiand's eischen inzake rechtsgelijk heid en de Fransche wensch betreffende vei ligheidswaarborgen van den kant van Dutsch- land een verdrag overeengekomen zouden kunnen worden. 'Tot dusverre was het stand punt van Frankrijk dat Dutschland eerst naar den Volkenbond moest terugkeeren. Frankrijk. Berlijn vroeg inlichtingen over het pact van Rome. Naar uit Parijs wordt medegedeeld, heeft de Fransche regeering opheldering gevraagd over het ontwerppact, dat in Rome tijdens de besprekingen tusschen Laval en Mussolini is opgesteld, betreffende de waarborging van Oostenrijks onafhankelijkheid. Duitschland wil de volgende inlichtingen hebben: le .de draagwijdte van het voorge stelde pact en of het binnen het kader van den Volkenbond zal worden gesloten: 2e: de draagwijdte van het consultatieve pact, dat in Rome 'door Frankrijk en Italië is geteekend. Laval zal na zijn terugkeer uit Londen die vragen bestudeeren en in overleg met Rome er op antwoorden: aan Italië zijn namelijk door Duitschland dezelfde vragen gesteld. (Reuter) Amerika, Nieuwe spanning te Baton Rouge. De toestand te Baton Rouge in Louisiana is gespannen in verband met de hervatting van de rechtzaak tegen 35 personen die beschul digd worden van een samenzwering tegen senator Huey Long. 700 man gewapende troepen stonden opge steld langs den weg van het station naar het gerechtsgebouw. Volgens recente decreten mogen niet meer dan twee personen zich op straat in el kanders gezelschap bevinden. Schuldenonderhandelingen met Rusland mislukt. De Amerikaansche minister van buiten landsche zaken, Cordell Huil, heeft medege deeld. dat de onderhandelingen met de Sov jet-Unie over een regeling der Russische schul den aan de Ver. Staten zijn mislukt. Hij zeide dit levendig te betreuren, daar hij den wensch koestert in Rusland een afzetge bied te vinden voor de Amerikaansche inaus- trieelen en landbouwers. Huil legde er den na- Kamerheer pleegt verduiste ring. Broer van den koning van Zweden voor 62000 Kr. benadeeld. Baron Frederik Stiernstedt, kamerheer van prins Karei, een broeder van den koning van Zweden is gearresteerd wegens verduistering ten nadeele van den prins en van de Sera- phim-orde, waarvan de kas door den prins wordt beheerd. De verduisteringen loopen over een bedrag van 62000 kr. De aangehouden kamerheer is 51 jaar oud en sedert ongeveer 10 jaar in dienst van prim Karei. (D. N. B.) druk op, dat er weinig reden bestaat om te twijfelen dat de onderhandelingen thans voor goed zijn geëindigd De gezant van Rusland, Troyanowski, heeft nog een onderhoud gehad met betrekking tot de oude Russische schulden ten bedrage van 1 2 milliard dollar. Troyanowski vertoefde slechts 412 minuut op het ministerie van buitenlandsche zaken, hetgeen waarschijnlijk wel het kortste diplomatieke onderhoud is, dat ooit werd gevoerd. Huil voegde er ten slotte nog aan toe, dat dient te worden overwogen of de z.g. „Im- en Exportbank", die tot taak heeft den handel met Rusland te financieren, nog redenen van bestaan heeft, Hull was zeer teleurgesteld, dat de Sovjets het jongste voorstel der Ver. Sta ten van de hand haddden gewezen. MacDonald's invloed dalende. Lloyd George wint terrein. (Van onzen correspondent) LONDEN, 30 Januari Er hangt iets in de politieke lucht. Het is lang gevoeld en de eerste dag al van de par lementaire zitting lijkt het te hebben beves tigd. Het was een dag van ongewone wanorde met schreeuwend protesteerende menschen op de openbare tribune die met tumult moes ten worden verwijderd. „Op den vloer" van de vergaderzaal was het op oogenblikken ook weinig parlementair (in onze overdrachtelijke beteekenis van het woord). Een felle Labour- man maakte den Premier uit voor alles wat leelijk is. Het zou onvoegzaam zijn de woor den te herhalen. Maar een ook veront waardigd Conservatief lid vond evengoed aanleiding MacDonald te veroordeelen in woorden, die nog maar net geen verachting uitdrukten. Het ging over de nieuwe steunre geling voor de werkloozen. Die regeling is eerst enkele dagen geleden ingesteld. Het scheen wat vroeg om over de werking reeds een oor deel en zulk vernietigend oordeel uit te spreken. Men is gerechtigd de veronderstelling te opperen dat een regeering, waarover de natie in het algemeen tevreden zou zijn, niet den eersten besten dag van de hervatting der Lagerhuis-zitting zooveel hevige kritiek op zijn beleid zou hebben gehoord. De politieke stemming is ongetwijfeld ge durende het Kerstreces veranderd. Lloyd George heeft tot die verandering bijgedragen. De regeering heeft een goede beurt gegeven in internationaal beleid Maar ze zal wel be seffen dat dit niet haar mislukking, in de be strijding der werkloosheid heeft goedgemaakt. De groote belangstelling welke het optreden van den oud-Premier alom in het land heeft gekregen (niet zoo zeer om hetgeen hij voor stelt als om de energieke wijze waarop hij betoogt dat er gehandeld moet worden) heeft de regeering geleerd dat zij niet zoo zeker van zichzelf kan zijn. De eerste Lagerhuis-zitting van het jaar moet dit besef hebben verdiept. Lloyd George heeft veel aanmoediging gekre gen van de jonge Conservatieven, jong niet altijd van jaren maar .van politieke jaren. En althans een van de „elderly statesmen" van de Conservatieve Partij heeft Lloyd George's terugkeer in de politieke arena hartelijk wel kom geheeten en opvallend vriendelijke woorden aan zijn optreden gewijd. Dat was Sir Austen Chamberlain. De onvriendelijkste politieke schrijvers stel len thans MacDonald voor als een blok aan het been van de Nationale regeering. De Times is minder zorgzaam in zijn taak den Premier de hand boven het hoofd te houden. Andere politieke huwelijken (om uitdrukking te ge ven aan de nationale eenheid in bestuur) dan de Baldwin-MacDonald-echt zijn blijkbaar mogelijk, en al heeft het meest gezaghebbend blad geen combinaties aan de hand gedaan, het heeft tamelijk duidelijk tusschen de re gels van zijn hoofdartikelen door laten lezen, dat versterking der regeering met Lloyd George nog niet zoo kwaad zou zijn. MacDo nald heeft, van zijn gezondheidsreis in Cana da teruggekeerd, geen persoonlijk gezag kun nen herwinnen, zeker niet onder de bevolking, ook niet onder zijn ambtgenooten. MacDonald had het groote gezag, dat hij bezat, ontleend aan zijn verleden van Labour-leider. Met dat verleden heeft hij totaal gebroken en de in vloed, welke hij er aan had onttrokken, gaat hem onvermijdelijk meer en meer ontglippen. Labour heeft hem verguisd. De Liberalen hebben hem nimmer gewenscht en hebben eigen leiders. De Conservatieven hebben hem gebruikt, maar hebben hem niet langer noodig. Mac Donald vertegenwoordigt slechts een uiterst gering deel van de staatspolitieke opvattin gen, welke in het land leven. Hij heeft en kele trouwe vrienden in de allerhoogste kringen van het land, kringen echter waar van wordt verwacht, dat er geen politieke invloed van zal uitgaan. De schemer, waarin MacDonald zich no lens volens terugtrekt, is hem wellicht wel kom. Zijn gezondheid laat nog te wenschen over. Het politieke strijdperk is misschien wat te veel voor een man die moe geworden is. Indien de Premier het lijdelijk element in de regeering vertegenwoordigt, waartegen zooveel verzet rijst, dan moet dat ook ten deele of wellicht voor het grootste deel wor den verklaard uit zuiver physieke ooi-zaken Onder de omstandigheden kan het geen verbazing wekken dat velen twijfelen of de regeering straks met MacDonald aan het hoofd haar beroep op de kiezers zal doen. Eenigen tijd geleden is er veel gewrijf en geschrijf geweest over een ophanden veran dering in de samenstelling der regeering. Die zaak is ook nu weer opgekomen en een ingrijpender verandering dan bij de eerste gelegenheid werd voorzien zou thans niet tot de onmogelijkheden behooren. De Times en de regeering voelen wel dat uit politiek oog- ount de versterking van de regeering met Lloyd George niet te versmaden zou zijn. Maar ze voelen ook dat er haast onoverko melijke beletselen zijn voor zulk een ontwik keling der dingen. Lloyd George heeft zelf te kennen gegeven op een wijze, welke misver stand onmogelijk maakte, dat hij wel alles voelt voor een nationaal bestuur maar wei nig of niets voor het bestaande. Met Baldwin zou hij het wel kunnen vinden. Baldwin de Coalitie-breker kan vergeten en vergeven 0 Alleen gedurende Waar dan ook prima Kleermakers werk Belgische mijnwerkers niet in 'n staking. Bel 10568 voor stalen GR. HOUTSTR. 36, HAARLEM ZIET ONZE SPECIALE ETALAGE worden geacht. Maar de meest optimistische verbeelding kan geen vizioen van samenwer king zien, waarin Lloyd George met Neville Chamberlain of met Runciman eendrachte lijk en harmonieus de landszaken bereddert. Om een verscheidenheid van redenen, die zich opdringt wanneer men over de zaak nadenkt, kan het denkbeeld, den oud-Pre mier in deze in den geest toch altijd sterk naar rechts georiënteerde regeering te be trekken, geen practische politiek vertegen woordigden. Men kan den oud-strijder, die den strijd weer heeft aangevangen, moeilijk anders zien dan als een onafhankelijk politicus van nieuwen en wellicht grooten invloed, die in een nieuw Lagerhuis, als hij slaagt in wat hij beoogt, de politiek van de regeering zal kunnen dwingen in een richting, welke al thans niet te zeer van zijn eigen richting af wijkt. En inmiddels schijnt hij daartoe ook van buiten-af al min of meer in staat te zijn. De ministerieele vei-anderingen, welke men verwacht, kunnen drastisch zijn. Ze kunnen nauwelijks zoo drastisch zijn dat in deze be weging de zoo geheeten witte toovenaar van Wales op de regeeringsbank zal zijn getoo- verd. A. K. VAN R. EISCHEN IN IIET TWEEDE RADIO PROCES. BERLIJN, 1 Februari. Na een behande ling die dertig dagen geduurd heeft kreeg de Officier van Justitie heden in het zgn. tweede radioproces het woord voor zijn requisitoir. De Officier van Justitie achtte alle be klaagden behalve Heetfeld voor wien hij vrij spraak vroeg schuldig aan corruptie en be drog. Hij eischte tegen Dr. Max Radzie- jewski een gevangenistraf van twee jaar en drie maanden en 220.000 Mark. tegen Dr. Wedekind twee jaar gevangensstraf en 220.000 Mark boete, tegen mevrouw Radzie- jewski een jaar en drie maanden gevange nisstraf en 105.000 Mark boete, tegen Jenne- wein drie jaar gevangenisstraf en 260.000 Mark boete, tegen Albert Duennemann een jaar en drie maanden gevangenis straf en 23.000 Mark boete, tegen Richard Strempl acht maanden gevangenisstraf en 20.000 Mark boete en tegen den laatsten be- beklaagde Lapaczewski negen maanden ge vangenisstraf en 50.000 Mark boete. %netrlfbl?fen "Wed TïlyrJv&uJJ: mankt id goed. (Adv. Ingez. Med.) Besluit van buitengewoon mijnwerkers- congres. Vrijdag is te Brussel een buitengewoon mijnwerkerscongres gehouden inzake de regeling der mijnwerkerspensioenen. Met bijna algemeene stemmen werd besloten om, gezien de tegemoetkomende houding der re geering, op 4 Februari a.s. niet over te gaan tot een algemeene staking. Thomas More en John Fischer heilig verklaard. Reuter meldt uit de Vaticaansche stad: De Paus heeft officieel medegedeeld, dat hij zijn goedkeuring zal hechten aan het besluit tot heiligverklaring van Thomas More en John Fischer. Cp 6 Februari zal de Paus de voorlezing van het betreffende decreet bij wonen. Koude vernietigt den Spaan- schen sinaasappeloogst. 150.000 a 200.000 arbeiders zonder werk. De buitengewone koude, welke sedert meer dan acht dagen in geheel Spanje heerscht heeft volgens de voorloopige schattingen on geveer 80 pet. van den sinaasappeloogst in de provincie Valencia vernietigd.! De schade, welke ook andere plantages hebben geleden, wordt geschat op tiental len millioenen peseta's. Aangezien de oogstwerkzaamheden zijn stopgezet, waardoor ook de transport- en ver pakkingsindustrie worden stilgelegd, komen 150.000 a 200.000 arbeiders zonder werk. De misère is groot, daar reeds in -de beide vorige winters groot nadeel werd ondervon den door de buitengewoon hevige koude. In de buurt van Lerida werd een tempera tuur geregistreerd van 26 graden beneden het vriespunt. Bij Segovia is een goederentrein ontspoord. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Bij 'Santander werd een werkman door een lawine verrast en bedolven. DE SNEEUWPOP UIT DE POLITIEK. De politie-aut-oriteiten van Augsburg heb ben "net maken van sneeuwpoppen, voorstel lende politieke of kerkelijke personen" verbo den. Op den openbaren weg zullen geen sneeuwpoppen meer mogen worden neerge zet. VERDER VERHOOR IN HET PROCES HAUPTMANN. De schriftkundige Trendley gaf in het pro ces te Flemington als zijn meening te ken nen, dat Hauptmann geen enkelen losgeld- brief kan hebben geschreven. Hij betoogde, dat de experts van de aanklagers tal van woorden in de brieven hebben genegeerd. Reilly verklaarde, dat de verdediging niet beweert, dat Isidor Fisch de losgeldbrieven heeft geschreven of het kind van Lindbergh heeft ontvoerd. Zij beweert slechts, dat Fisch het losgeld heeft ontvangen. Sommer, een expert in vingerafdrukken, verklaarde, als getuige gehoord, dat hij in den nacht na de ontvoering twee mannen op een veerpont heeft gezien bij New York. Zij hiel pen een vrouw, welke een blond kind op den arm hield. Sommer gaf toe een der mannen en de vrouw op foto's te hebben herkend. De verde dlging constateerde, dat deze beide personen, Isidor Fisch en Violet Sharpe moeten zijn geweest. Sommer verklaarde, dat hij de politie direct van dit feit in kennis stelde, toen hij van de ontvoering hoorde. Violet Sharpe, een kamermeisje in dienst der familie van mevrouw Lindbergh, heeft zelf moord gepleegd Reilly verklaarde, dat de verdediging nog 36 getuigen moet dagvaarden. Hij gelooft even wel, dat de verhooren Donderdag zullen zijn afgeloopen. DE S.D.A.P. EN DE WINKELIERS. Te Haarlem worden door de S.D.A.P. pogin gen aangewend om te komen tot oprichting van een Moderne Winkeliersvereniging. Bin nenkort zal een vergadering worden uitge schreven. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs vertelt Alasius alles wat hij heeft ondervonden, waarna hij hem de flesch met Gogos geeft. Thijs zegt: „Het is een kwade knaap, vol van nijd, en dus lang geen aangename makker. Ik wil hem kwijt. Daarom kom ik maar eens hier misschien dat U er iets op weet te vinden." „Zoowaar als ik Alasius heet," roept de toovenaar nu, „dat krijg ik wel in orde. Ik kan die geest heusch best gebruiken; maar eerst moet ik hem eens evep een tooverkruid geven. 1 ZONDAG 3 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. 9.00 VARA. 10.00 VPRO. I.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00 AVRO. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9.30 Orgelspel J. Jong. 9.45 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 10.00 Kerkd. u. d. Ned. Herv. Kerk te Naarden. Voorg. Ds. H. H. Dorgelo. 12.00 Klokkenspel en Uurslag van den Toren der Groote of Sinte- Cathrijne-Kerk te Brielle. 12.01 Filmpraatje L. J. Jordaan. 12.30 Kovacs Lajos en zijn or kest. 1.30 Disconieuws. 2.00 Boekbespreking Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Concertgebouw-orkest olv. E. v. Beinum, mmv. Vasa Prihoda (viool). 4.00 Gram.pl. 4.15 Het 's-Gravenhaagsch Po- litie-Mannenkoor „Entre-Nous", olv. A. Smit. 4.45 Gram.pl. en Vaz Dias. 5.00 Gram.pl. 5.40 Rep. v. d. Zesdaagsche te Brussel. 6.00 Voet balpraatje. 6.20 VARA-orkest olv. H. de Groot. 7.00 Concert uit Warschau (Gr.pl.) 7.20 H. Wiggelaar (viool) en J. Jong (piano). 7.30 Orgelspel C. Steyn. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Om roeporkest olv. N. Treep. 8.40 Orgelspel Pierre Palla. 9.00 Radio-Journaal. 9.15 Selectie uit „Hoffmann's Vertellingen", van Offenbach, mmv. solisten, koor en Omroeporkest olv. Dr. Fr. Weissmann. 10.15 Tegenlicht-opname. 10.30 Gram.pl. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Lajos Kiss en zijn orkest uit rest. „Haeck", te den Haag. HUIZEN 301 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Groo te Kerk) te den Haag. Voorg.: Ds. A. K. Straatsma. Orgel: A. Engels. Hierna orgelcon cert door A. Engels. 12.15 Orkestconcert en causerie. 2.10 Lezing. 2.30 Kamermuziek. 2.50 Gram.pl. 3.20 Kamermuziek. 4.00 Ziekenlof. 5.00 Gewijde muziek. 5.20 Kerkd. u. d. Geref. Kerk ie Bergen-op-Zoom. Voorg.: Ds. W. M. le Cointre. Orgel: J. Verkerke. Hierna gewijde muziek. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Kath. RVU. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Orkestconcert mmv. zangsoliste. 9.00 Declamatie. 9.15 Orkestconcert en piano recital. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gram.pl. 10.40— II.00 Epiloog. DROITW ICH 1500 M. 12.50 Belfaster Omroeporkest. 1.50 Viool recital O. Lampe. 2.20 Crosfield Soap Works Band olv. Lloyd. 3.20 Gram.pl. 3.50 B. Crook- kwintet mmv. P. Manchester (tenor). 4.50 Kinderuurtje. 5.10 en 5.30 Lezing. 5.50 Griller- Strijkkwarlet en Betty Bannerman (alt). 7.05 Lezing. 7.35 G. Husch (bariton) en Marg. Kil- pinen (piano). 8.20 Kerkdienst. 8.35 Lezing. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 Albert Sandler en het Park Lane Hotel Or kest m.m.v. Mary Hamlin (sopraan). 10.20 Reg. King en zijn orkest. 11.05 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 7.05 en 8.20 Gram.pl. 11.50 Orgelconcert Marthe Bracquemond. 12.40 en 1.05 Gram.pl. 1.20 Pascal-orkest. 4.20 Literair-muzikaal pro gramma. 5.20 Parijsch Symphonie-orkest olv. Monteux. 8.20 Music-hall-programma, olv, André. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.2012.50 M. Hansen's orkest. 1.502.15 Gram.pl. 2.45—4.20 Fragm. uit „La fille du tambour-major", Offenbach, olv. Fr. Mahler. 7.20 Hoorspel. 7.35 Russische muziek, olv. Gröndahl. 8.35 Zang en declamatie. 9.30 Saxo- foonsoli. 10.1011.50 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 5.55 Havenconcert. 9.20 Pianorecital H. Haass. 9.50 Dortmundsche Mannenzangvereen. 10.50 Bach-cantate. 11.20 Uit Breslau: Om- roepkleinorkest olv. Rischka. 12.30 Gram.pl. 5.35 Zang door Margret Flecken (sopraan). 7.20 „Der Verschwender". spel van Brühl. mu ziek van Kreutzer. Regie: Gehly. Muzik. lei ding: Kühn. Koorl. Breuer. 3.50 Uit Leipzig: Leipziger Symphonieorkest olv. Weisbach. 9.40 Leo Eysoldt en zijn orkest. KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 4 FEBRUARI 1935 HILVERSUM 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de VARA. 8.00 Gramofoonplaten; 10.00 Morgenwij ding VPRO.; 10.15 Declamatie Janny van Oogen: 10.35 Gramofoonplaten: 11.10 Ver volg declamatie; 11.30 Orgelspel C. Steyn; 12.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins; 12.45 E. Walis en zijn orkest; 1.30 Gramofoonpl.; 2.00 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis; 2.30 Da Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn; 3.00 „Orvitro- pia" o.l.v. J. v. d. Horst; 3.30 Voor de vrou wen; 4.00 Gramofoonpl.; 4.15 Zenderwisse ling; 4.30 Voor de kinderen; 5.00 „Schalmei" o.l.v. P. Renes; 5.15 Pianorecital D. Wins; 5.30 Strijkorkest o.l.v. E. Walis; 6.00 XX-ensem- ble o.l.v. C. Steyn. m.m.v. Gaby Ehrhardt (zang); 6.30 Muzikale causerie P. Tiggers; 7.10 Lezing C. J. Briejèr; 7.30 Zang door Ber- the Seroen m.m.v. F. de Nobel (piano); 8.00 S.O.S.-berichten; 8.03 Vaz Dias; 8.15 ..Sein Ele". oratorium van Handel, m.m.v. solisten, het koor „Kunst en Strijd" en het Utr. Sted. Orkest o.l.v. S. H. Englander; 9.40 Gramo foonplaten; 10.00 Vervolg oratoriumuitzen- ding; 10.40 Gramofoonmuziek. HUIZEN 301 M. NCRV-uitzending, 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gra mofoonplaten; 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. J. A. Hoeksema: 11.00 Chr. lectuur; 11.30 Gra mofoonplatèn: 12.30 Orgelconcert J. Zwart; 2.00 Voor de scholen: 2.35 Causerie A. J. Her wig; 3.15 Kniples: 4.00 Bijbellezing door Ds. L. Oranje, m.m.v. zang en orgel; 5.00 Gramo foonplaten; 5.30 Zang door W. Snoeks (te nor), m.m.v. R. Jansen (oiano): 6.30 Vragen- half uur; 7.00 Ned. Chr. Persbureau: 7.15 Vra eenhalfuur; 7.45 Dr. P. Stegenga: De Evan gelische Aliantie; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Verst. NCRV-kleinorkest o.l.v. P. v. d. Hurk In de pauzes om 9.00: Causerie G. Westra Mzn.. en om 10.00: Vaz Dias: 10.30 Gramofoonmuziek, DROITWICH 1500 M. 10.35 Morgenwiiding: 11.40 Gramofoonpla ten; 11.50 Voor de scholen: 12 05 Orgelcon cert A M. Henderson; 12.35 Gramofoonnla- ten; 1.20 BBC-Midland-orkest o.l.v. H. Fos ter Clark; 2.25 Voor de scholen; 3.10 Gramo- foonplaten; 3.55 Voor de scholen; 4.20 J. whitehead (cello) en N. Tucker (piano): 4.50 nrkestconcert o.l.v. H. Bennett: 5.35 BBC- ''"morkest ol.v. H. Hall: 6.20 Tiidsein en be lichten: 6.50 en 7.05 T-ezing; 7.25 Handelcon- nert; 7.50 Lezing: 8 30 „Dancing through again", m.m.v. Geraldo en zijn orkest, het Revuekoor en solisten: 9 20 Lezing: 9.40 Pia norecital C. Dixon; 9.50 Berichten: 10.25 Lon densch SymDbonieorkest o.l.v. P. Morales, m. m. v. Oda Slobodskava (sopraan); 11.35 Syd- DF.UTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Gramofoonplaten: 8.30 „I. Klasse", klucht van L. Thoma; 9.20 Berichten.: 10,20 Concert uit Leipzig door het Emdé-orkest.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6