I ZATERDAG 2 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 7 CORPS M. T. S. Lustrum en Revue. SLA DE SPIJKER OP Z'N KOP. Het corps van de Haarlemsche M. T. S. heeft de viering van zijn derde lustrum gis-j teravond feestelijk ingezet met een opvoe ring in onzen Stadsschouwburg van de lustrum-revue „Sla den spijker op z'n kop". Het was een „gala-avond", wat bij het binnentreden van de zaal dadelijk te zien was. Er was veel toilet gemaakt en wij zagen hooge uitzondering in Haarlem zelfs vele heeren in rok. Maar het was toch voorname lijk de jeugd, die de zaal gisteren een zoo Joyeus aanschijn gaf en alle stijfheid van een gala-opvoering onmiddellijk verjoeg. En de opgewekte, aardige revue deed het overige om de vroolijkheid er heel den avond in te hou den. Voor dat het doek opging, heette de voor zitter van het corps, de heer Giebels de aanwezigen welkom met een korte redevoe ring, waarin hij uiteenzette, waarom het corps gemeend had ondanks de slechte tij den toch zijn derde lustrum feestelijk te moeten vieren. Jonge menschen mogen niet bij de pak ken neerzitten en hun leuze moest altijd en immer zijn: „Voorwaarts! Vooruit!" Daarom, hoe verschillend ook de omstandigheden waren vergeleken met 1924 en 1929, toen de vorige lustrums gevierd werden, men wilde ook thans het 15-jarig bestaan van het corps der M T. S. feestelijk vieren. Het bestaan im mers van het corps was evident. In het bij zonder bracht de voorzitter hulde aan den vorigen directeur der M. T. S., den tegenwoor- digen inspecteur van het Nijverheidsonder wijs, den heer Ir. Hofstede, die zoo veel voor het corps had gedaan. Daarna nam nog de heer Ellens, de voor zitter van de lustrum-commissie het woord, die o.a. dank zegde aan allen, die geholpen hadden bij de voorbereiding van de revue en in het bijzonder, den directeur der M.T.S., Dr. Ir. G. de Gelder. En toen eindelijk rees het doek en waren wij met den proloog ook da delijk in de ware revue-sfeer. Die proloog was wel een der beste gedeel ten van deze revue, met haar aardige titel: Sla den Spijker op z'n Kop; al was de vondst dan ook niet geheel nieuw. De regisseur van een revue-gezelschap raakt in de knel, door dat al zijn artisten staken, maar als de nood op het hoogst is, komt Flippie, zijn factotum en wij ouderen in de zaal dachten bij het hooren van dien naam onwillekeurig even aan den onvergetelijken Solzer van de „Vic" met een kleinzoon van Edison, die zijn nieuw ste uitvinding, een automaat voor revue specialisten presenteert. Een kwartje in de gleuf, een trek aan de bel, en je hebt wat je hebben wilt: girls, komieken, dansparen, stepdancers, zangers, ja, tot den titel incluis. De automaat werkt perfect en als wij aan het eind van de proloog zijn, is het revue- gezelschap compleet. Dat was een vroolijk be gin en ook de uitvoering in dit alleraardigste decor liet weinig of niets te wenschen over. Zoo waren wij anet de pauze, die daarop volg de, voorbereid op de dingen, die komen zou den. Ook met de eigenlijke revue hebben de M.T.S.-ers ons niet teleurgesteld. Misschien zou het succes nog grooter zijn geweest, wan neer men in het tweede gedeelte enkele scènes had weggelaten of ingekort, vooral omdat de beste gedeelten feitelijk alle in het begin kwamen en er dus geen climax in Sla den Spijker op z'n Kop zat. Maar ook zoo hebben de uitvoerenden de zaal in vroolijke stemming gebracht. Hoe aardig was reeds da delijk dat eerste nummer: „Rhytm Sheiks", een model-band voor een modern decor. Daar ontbrak niets aan. En toen de 12 Rhytm Sisters als volleerde girls in fleurige costuums hun dans aanvin gen en daarna twee stepdancers met hun voeten gingen jongleeren, zaten wij midden in de moderne revue, die ..automatisch" immers altijd min of meer gelijk is. In het eerste deel was het ook het meest een „M T.S.-revue". Verreweg het best geslaagd was wel de Ster. Dat was zelfs voortreffelijk. Hoe geestig gevonden, deze nachtmerrie van den M.T.S.-er, die bij zijn studie telkens de geesten ziet verschijnen en hoort spreken. En wat was dat ook tip-top van uitvoering. Het derde nummer: Adverteert in „de Knor" was in zijn soort niet veel minder. Die optocht dei- kinderwagens was je ware „revue", vooral toen ze met babies gevuld waren. En wat was dat- Proefdraaien ook niet een aardig nummer, vooral toen de broer van Josephine Baker ver scheen! En was dat ballet der konijntjes ook niet grappig van vondst! De eerlijkheid gebiedt mij te zeggen, dat wij met deze scène over het hoogtepunt heen wa ren. Wat daarna volgde was niet meer zoo amusant en had ook maar weinig verband met de school en het jubileerende corps. Toch waren er ook nog wel geslaagde revue-fragmenten, zooals de Carioca, die kleur rijk van aankleeding en decor en zeer goed van uitvoering was. En vergeten wij ook niet de alleraardigste finale met het verlichte Leve het M.T.S.-corps op den achtergrond en de verschillende gepersonifieerde „studievakken". Zoo werd het als geheel een zeer geslaagde revue, waarmee de M.T.S.-ers alle eer hebben ingelegd. Geen wonder, dat de Spijker er in sloeg, vooral, wanneer de liedjes, zooals van Frits Reynvaan en Jan Meihuizen, een min of meer persoonlijk al bleef het natuurlijk on schuldig cachet droegen. Die liedjes herinnerden mij aan mijn eigen jongen tijd, toen ook ik als cadet eens mijn leeraren op een feest had „bezongen", maar dit later moest bezuren met 4 dagen pro voost, omdat ik daarbij vergeten had, dat een militair niet ongestraft zijn meerderen in het zonnetje mag zetten. Zelfs het feit, dat de be trokken „meerdere" had zitten schudden van lachen en mij later om het liedje vroeg, was geen reden voor pardon. „Ik vond jou 'n aller leukste kerel, maar in de provoost ga je!" moest ik van den gouverneur hooren. Brom men moest ik. of ik wou of niet. Gelukkige M. T. S.-ers, die niet weten, wat 'n provoost is! Toen ik den schouwburg verliet, stonden de autobussen te wachten om de M. T. S.-ers en hun genoodigden naar het café-restaurant Brinkmann op de Groote Markt te brengen, waar het gala-bal zou zijn. En weer denk ik: Gelukkige M. T. S.-er! Want terwijl ik hier zit te schrijven aan mijn schrijflessenaar, dansen en soupeeren zij! Ja, ja, er zit tragiek in de verzuchting van Bibberwang in Driekoningenavond. „Ook ik ben eenmaal jong geweest!" Ik voel dat nooit sterker dan op een feest, zooals ik er van avond weer een heb meegemaakt. J. B. SCHUIL. LILIAN HARVEY IN ENGELAND. Lilian Harvey is in Engeland aangekomen om daar aan een Engelsche film mee te wer ken. Na beëindiging van deze opnemingen zal ze weer terugkeeren naar Hollywood. SONJA HENIE OP DE FILM. Sonja Henie heeft een contract geteekend om in een sportfilm de hoofdrol te vervullen. Dit is geschieid met volledige toestemming van den Internat. Schaatsenrijdersbond, die dit niet in strijd acht met de amateursbepa- lingen. Sor.ja zal echter de helft harer ver diensten moeten afdragen aan het Noorsche Olympisch Comité, dat ongetwijfeld de kosten, die Sonja's uitzending in 1936 naar Berlijn met zich zal meebrengen, uit deze ontvangsten zal betalen. „DE VIER MÜLLERS" ALS FILM. Adolf Engers zal niet naar Weenen gaan voor de verfilming van De Vier Müllers, meldt het Handelsblad. In zijn plaats zou Adolf Bouwmeester de uitnoodiging daarvoor aan vaard hebben. Aline MacMahon en Guy Kibee hebben hun taak volbracht in de film ..While Patiënt Slept", onder regie van Ray Enright. ..While Patient Slept" is de eerste van een reeks detective verhalen, welke Warner Bros gaan verfilmen, van de hand van Mignon G. Eberhardt. Louis B. Mayer engageerde tijdens zijn reis door Europa het duo Jurmann en dr. Kaper voor de Metro, toen hij eenige van hun songs had gehoord. Hun muziek is in Europa zeer bekend. Zij componeerden voor vijf Tauber- films, de meeste Jan Kiepura films, en vele zeer populaire internationale „hits" en chansons, o.a. voor Lys Gauthier en Alfred Radio Pictures hebben Preston Foster en Merle Oberon geëngageerd voor rollen in hun film De laatste dagen van Pompeji. Het bekende werk van sir Rider Haggard She (Zij) zal door de Radio Pictures worden verfilmd. J. S. FLETCHER OVERLEDEN. Te Dorking is, naar de N. R. C. meldt op 72- jarigen leeftijd de schrijver J. S. Fletcher overleden. Hij was in 1863 te Halifax geboren en maakte het eerst als journalist aan ver scheidene dag- en weekbladen naam. Hij de buteerde in 1898 met When Charles the First was King. Verder schreef hij o.m. Tbe Won derful Wapentake, Mistress Spitfire e.a. histo rische romans. In 1899 publiceerde hij Pictu resque History of Yorkshire, in 3 deelen, ge volgd door Yorkshire Men of the Restoration. In later jaren legde hij zich vooral toe op het schrijven van speurderromans, waarvan som mige een groot succes hadden, zooals The Se cret Cargo, The Mayor's Parlour, The Green Rope. In 1932 zijn de Collected Verse, een oogst van 50 jaar, verschenen. pijl de verloving van Ada met den schilder en Kitty met den dokter. De taal is niet altijd correct. Er staat b.v.: het was den tijd, hij liep met h u n, armoeds- buurt enz. Voor onze grootere meisjes wel een frisch boek. W. B.—Z. FILMKUNST. Lectuur voor onze Jeugd. Marijkes Bestemming, door Cissy van Marxveld, uitg. Valkhoff en Co. Kasteel Ritterade, door L. Huisin- gaScaf, uitg, Gebr. Kluitipan. Marktdag, door T. JagerMeur* sing'. uitg, Hollandia-drukkerij, Baarn. Marijkes Bestemming is weer zoon' koste lijk, geestig boek van Cissy van Marxveld. De oude bekenden komen natuurlijk ten tooneele. De heldin van 't verhaal is Marijke. Al dade lijk staan we voor het groote probleem: Ruut, Ruut, houdt op zijn manier van Marijke, maar je voelt, dat Marijke toch eigenlijk te goed is voor den oppervlakkigen lawaaierigen Ruut. De knappe schrijfster laat heel wat aanbidders de revue passeeren. Daar heb je lerst den goedigen Jan Smit. 't Valt Marijke niet gemakkelijk haar ouden schoolkameraad een blauwtje te laten loopen. Met Johan Klaassen maakte ze kortere metten. De vol harding van laatstgenoemd heertje is oer- geestig beschreven. Dan komt het aanbod van mevrouw van Altenburg om als verpleegster mee te gaan naar de Riviera. Daar beleeft Marijke, stralende dagen. Een nieuwe aanbid der komt opdagen onder den naam van Frits van Hilten. Frits is de vriend van Jan van Altenburg en zoo langs lijnen van geleidelijk heid laat de schrijfster een hechte, sterke liefde groeien tusschen Marijke en Jan. De brief met het onverbiddellijk neen aan Ruut. wordt wel wat heel gauw geschreven, 't Voelt aan als een noodsprong van de schrijfster. Daarom laat ze Ruut zich ook maar spoedig verloven met Ada van Pollanen. Het eind der historie is, dat Jan en Marijke elkaar krijgen Dat was Marijkes bestemming. Een kostelijk boek met even kostelijke teekeningen van Hans Borrebach. Kasteel Ritterode. Een gezellig meisjes boek. 't Valt even tegen, als je juist zoo iets sprankelends van Cissy van Marxveld gele zen hebt. Eerst krijgen we een aardige reis beschrijving van Loes Benker en haar" ouders naar hun familie in Duitschland. Ze maken daar spoedig kennis met de bewoners van kasteel Ritterode. Natuurlijk krijgen we ook een legende over dat kasteel te hooren, nl. de geschiedenis van den witten Zwaan. Daar zit wel spanning is. In het dorpje Schwanberg beleven, ze aller lei leuke dingen, maar 't meest interessante is toch altijd weer een verkenningstocht door het kasteel Er wordt dan ook een geheim vertrekje ontdekt. Aan "net slot vernemen we, hoe de arme von Ritterodes door een rijken oom toch een gelukkige toekomst tegemoet gaan. Alles bij elkaar genomen een niet on aardig boek, waarbij de teekeningen van Miep de Feyter zich heel goed aansluiten. Marktdag. De titel lijkt me niet gunstig gekozen. De hoofdpersoon Kitty fotografeert graag tafreeltjes op Marktdag. That is all Overigens een vlot geschi-even verhaal. De ouders van Kitty wonen in Shanghai. Zij is in Holland achtergebleven bij nichtje Ada om volgens den wensch van haar ouders middel baar Fransch en Duitsch te halen. (Dit is ze ker een abuis, want later lezen we over de Lager acten van beide talen.) Kitty voelt meer voor de fotografie en als een kind van haar tijd volgt ze haar eigen ingeving. Ze werkt hard en behaalt ook succes bij diverse wedstrijden. En passant schetst df schrijfster ook nichtje Ada. Een heel ander type dan Kitty, veel huishoudelijker en even wichtiger. We maken kennis met een schil der en met een dokter, die geregeld een patiënt bezoekt, waar Ada zich zeer voor interesseert. Al lezende voel je aankomen, dat die twee heeren voor de twee dames be stemd zijn. Er komt nog een reisje naar Ko penhagen en aan 't slot nog eentje naar Zwitserland. Dan komt als klap op de vuur HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam 31, van Cristobal. Bilderdijk, Rotterdam n. N.-Orleans 30 te Houston. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver via Swansea 31 (12.18 110 mijl O van Land's End) HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 31 v. Oran n. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Streefkerk (thuisreis) p. 31 (5 n.m. Oues- sant. Randfontein, 31 (5 n.m.) v. Amsterdam te Hamburg. Nijkerk, 31 v. Rotterdam te Beira, vertr. 2 naar Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) p. 31 Ouessant. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 31 van Yokohama. Arendskerk (thuisr.) 1 te Penang. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Giekerk (thuisr.) 1, van Antwerpen. Almkerk (uitr.) l te Antwerpen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajadoen (thuisr.) p. 30 Gibraltar. Chr. Huygens (uitr.) 1 van Southampton. Maaoera 1 van Schiedam te Hamburg. Joh. van Oldenbarnevelt (uitr.) 31 van Colombo. Tawali, 30 van Batavia naar Amsterdam NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 29 te Port Natal, waarsch. naar Sabang voor dokken. Agnita, 28 te Houston naar Curacao. Mitra 1 te New-York verw. n. Key West. v. o. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Vulcanus, 1 Febr., van Zante te Amsterdam. Titus, 1 Febr. van Lissabon te Amsterdam. Euterpe, 1 van Amsterdam naar Bordeaux. Pluto, 1 Febr. van Amsterdam n. Kopen hagen. Orestes, 1 Febr. van Amsterdam te Rotter dam. Colombia, Bai'bados n. Amsterdam 1 (2 v. m.) van Plymouth Via Havre. Perseus, 1 Febr. van Bilbao naar Santan der. Oranje-Nassau, 1 van Amsterdam n. West- In dië. Telamon, Alexandrië n. Amsterdam p. 31 Gibraltar. Calypso, 1 Februari van Barcelona te Genua. Odysseus 31 van Kopenhagen n. Amsterdam Bacchus, 1 Febr. van Cadix te Lissabon. Barneveld, Amsterdam n. Chili p. 31 Dun- gen Achilles, 1 van Amsterdam te Rotterdam. Ariadne, 31 v. San Juan, P. R. n„ San Pedro de Macoris. Fauna, 1 van Hamburg i te Amsterdam. Hermes, 31 v. Stamboul te Bourgas. Juno, 31 v, Limni naar Salonika. Nereus, 31 (11.30 v.m.) v. Amsterdam te Hamburg. Rhea, Amsterdam n. Kopenhagen p. 1 Hol- tenau. Saturnus 1 van Amsterdam te Rotterdam. Stella 31 v. Malta naar Alexandrië. Triton 31 v. Vigo te Lissabon. Vulcanus, Zante n. Amsterdam p. 31 (11.10 n.m.) Lydd. Boskoop, Chili n. Amsterdam 31 (1.51 n.m.) 70 mijl N. v. Land's End. Baarn, Chili n. Amsterdam 30 van Callao. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zeelandia 2 (v.m.) v. B.-Ayres te Amster dam verw. Maasland (thuisr.) 31 (5 n.m.) van Las Palmas. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba, 31 v. B.-Ayres n. Rotterdam. SPORT EN SPEL. VOETBAL. W. M. S. 3—V.S.V. 2 V.S.V. 2 vertrekt als volgt: Van der Wint, Van der Linde. Kok, De Haas Sr., Glas. Wey, Rosier. Karrebelt, Kraak, Michel, de Haas Jr. BILJARTEN. Wereldkampioenschappen 71/2 te Marseille. Van Belle nog ongeslagen; Sweering verliest van De Doncker. Uit Marselle: Van Belle, ae titelverdediger van het wereldkampioenschap 71-2, is na den derden dag van het tournooi nog de eenige speler, die geen enkele partij verlo ren heeft. Onze landgenoot Sweering, die Vrijdagmiddag van De Gasparin won en daarmede zijn vierde winstpunt boekte, ver loor 's avonds van den Belg De Doncker met 18 punten verschil. Sweering, Cóte, Davin hebben thans allen drie 1 partij verloren. pnt. brt. h.s. gem. Sweering 300 26 46 8.33 De Gasparin 250 26 32 6.94 Sweering 282 De Doncker 300 55 9.72 43 10.43 B. C. H.—HAARLEM-NOORD. De laatste ontmoetingen tusschen beide bovengenoemde Haarlemsche biljartclubs hebben plaats gehad. Er werden in het club lokaal van Haarlem-Noord aan het Soenda- plein weder twee partijen gespeeld, waarvan de uitslag aldus luidde: D Metz-F. v. d. Berg 136200; v. d. Loo- Bennik 6975. De uitslag van den avond was: B.C.H. 205 en Haarlem Noord 275 ca ramboles. De eindstrijd van deze wedstrij den luidt nu: Haarlem-Noord 1947 en B.C.H. 1930 punten, zoodat Haarlem-Noord won met 17 punten. DE „LAMERS-WISSELBEKER". De biljartclub Excelsior te Velsen-Noord heeft nederlaagwedstrijden uitgeschreven om een fraaien wisselprijs, den „Lamers- wisselbeker" tegen het einde van Februari— begin Maart en daartoe verschillende bil jartclubs uit Haarlem en Omstreken. Am sterdam, enz. uitgenoodigd. KAMPIOENSCHAP HAARLEM EN OMSTREKEN. De wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem en omstreken, georganiseerd dooi de Biljartvereeniging „Vriendenkring" in „Centraal Bar" aan den Kruisweg, beginnen а.s. Maandag en worden Dinsdag 5, Woensdag Donderdag 7. Vrijdag 8 en Zondag 10 Fe bruari voortgezet. De volgende spelers doen mee: C. v. d. Berg, „Haarlem Noord"; C. v. d. Hoek, „D.E.S.": P. j. A. Langendijk, „Blauwe Krijtje"; H. Meeuwenoord, „Haarlem Noord". Th. v. Noort, „Blauwe Krijtje"; S. Oorthuis, „Excelsior" en J. D. Ronde, „D.E.S.". WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Brussel. 19 koppels gestart. Uit Brussel: Vrijdagavond 10 uur heeft de Belgische filmster Lily Bourget het sein tot vertrek gegeven voor den Zesdaagschen wieier wedstrijd te Brussel, waaraan niet minder dan 19 koppels deelnemen. In het eerste uur werd er een flink tempo ingezet; het resultaat van de jachten was dat CharlierDeneef, Haemerlynck—De Bruycker en Ehmer—Bonduel met 1 ronde aan den kop kwamen. De sprints van 11 uur hadden het volgende resultaat: lste sprint: Buysse, Smets, Schön. Ver- reyeken. 2e sprint: Charlier, Piemontesi, Aerts en Bil liet. 3e sprint: Charlier, Piemontesi, Schövi en Baiwir. 4e sprint: Haemerlynck, Ipen, Verreycken en Ehmer. 5e sprint: Vroomen, Hagelsteen, Loncke en Smets. 6e sprint: Loncke, Deneef, Baiwir en Magne. De stand middernacht, dus na twee uur rijden was als volgt: 1. CharlierDeneef 13 punten. 2. Haemer lynckDe Bruycker 6 punten. 3. Bonduel— Ehmer 1 punt. Met 1 ronde achterstand: 4. AertsSchön 6 punten. 5. Dipaco— Pie montesi 6 punten. 6. SmetsMartin 4 pun ten. 7. HurtgenIppen 3 punten. 8. Haezen- donckxVerreycken 3 punten. 9. Van Vlock- hovenvan Buggenhout 0 punten. Met 2 ronden achterstand: 10. MagneBuysse 6 punten. 11. Pijnen, burg—Wals 0 punten. 12. Slaats—Van Kempen 0 punten. 13. BraspenninxAnhes 0 punten 14. De Pauwvan Nevele 0 punten. Met 3 ronden achterstand: LonckeHuys 7 punten op de 15e plaats. 16. Haegelsteen—Baiwir 6 punten. 17. Gebr, Vroomen 5 punten. Met 4 ronden achterstand: 18. VluggenDuray 0 punten. Met 6 ronden achterstand: 18. GurinckxMortier 0 punten. BRUSSEL, 2 Februari (V.D.) De eerste nacht van den. Zesdaagsche te Brussel is rus tig verloopen. Er hadden weinig opwindende jachten plaats. Even voor de sprints van drie uur kwamen Vluggen en een der gebroeders Vroomen te vallen, doch deze valpartij liep goed af, zoodat beide renners direct weer in de baan konden gaan. De sprints van 1 uur werden gewonnen door Deneef, van Nevele, Deneef, Verreycken, Vluggen en Ippen. De sprints van hedennacht drie uur werden gewonnen door Haezendonck, J. v. Kempen, Vroomen, Verreycken, J. v. Kempen en Deneef. Hedenochtend bij de neutralisatie was de stand als volgt; No. 1 HaezendonckVerreycken 26 punten, 2, De Pauwv. Nevele 14 punten. Op één ronde: 3. CharlierDeneef 34 pun ten. 4. HürtgenIppen 13 punten, 5. Dl Paco Piemontesi 6 punten, 6. SchönAerts 4 pnt. Op twee ronden: 7. MartinSmets 12 pun ten, 8. LonckeHuys 10 punten. 9. Hamer- lijnckDe Bruycker 9 punten, 10. Magne- Buysse 6 punten, 11. v. Vlockhovenv. Bug genhout 2 punten. Op drie ronden: 12. EhmerBonduel 7 pun ten, 13. BraspenninxAnkès 4 punten. 14. PijnenburgWals 2 punten. Op vijf ronden: 15. Gebr. Vroomen 15 pun ten, 16. J. v. KempenSlaat 11 punten, Du rayVluggen 9 punten, 18. Haegelsteen Baiwir 6 punten. Op zes ronden: 19. Mortier—Gurincks 0 pnt. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet veranhcoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. LAWNTENNIS. Om den Daviscup 1935. NEDERLAND LOOT TEGEN JAPAN. Vrijdag had te Londen de loting plaats voor het Davisbekertournooi 1935. Naar men weet heeft ook Nederland zich uit de voor wedstrijden voor dit tournooi geclasseerd. Ons land heeft het ditmaal bij de loting minder goed getroffen. Japan is nl. in de eerste ronde onze tegenstander! Een geluk kige omstandigheid is, dat Japan als niet- Europeesch land naar Nederland moet ko men. zoodat de wedstrijd dus op eigen grond, waarschijnlijk te Noordwijk, zal plaats heb ben. In de eerste ronde spelen tegen elkaar: Tsj echo-Sla vak ij eJoegoslavië; Japan Nederland; Nieuw ZeelandAustralië. In de tweede ronde hebben de volgende ontmoetingen plaats: Bovenste helft: PolenZuid-Afrika; win naar Tsjecho-SlovakijeJoegoslavië tegen winnaar JapanNederland. Onderste helft: Winnaar Nieuw-Zeeland Australië tegen Frankrijk; Duitschland Italië. Zuster Riekje, Wijkverpleeg ster in het Kleverpark. Den 8sten Februari zal het 20 jaar geleden zijn, dat zuster Riekje (Zuster Verhulst) als meisje van 18. jaar haar Intrede deed in het Diaconessenhuis te Haarlem. Op verzoek van geneesheeren uit de mijn streek is zij uit het Diaconessenhuis 4 jaren naar Limburg uitgezonden en in be doelde streek werkzaam geweest, waarna zij weer voor den tijd van 8 laar in het Diacones senhuis aan de Hazepaterslaan terugkwam, om daarna als gediplomeerd verpleegster te zamen met zuster Katrlen, als wijkverpleegster voor het Diaconessenhuis een scepter te zwaaien in het Wijkgebouw Mo'.enaerstraat 18 Terwijl zuster Katrlen haar wijk heeft in de Patrimonturabuurt met omgeving omvat het rayon van zuster Riekje het Kleverpark met omgeving, tot de grens van de gemeente Bloe- mendaal. In de 8 jaren, dat zij in deze omgeving werk zaam is, heeft zij zich bij de Kleverparkbewo- ners algemeen bemind gemaakt. En niet ten onrechte, aangezien zij een zuster is, wier roe ping het is, de zieken hulp en troost te bren gend Wanneer zij 's morgens de ziekenkamer binnenkomt en met haar vriendelijke stem vraagt: „Goedenmorgen mijnheer (mevrouw, hoe is de nacht geweest?" of „hoe is het hier gesteld?" dan is het of het zonnetje met haar de kamer binnenkomt. En nu, bewoners en patiënten, die door deze zuster behandeld zijn of nog behandeld wor den, laten wij nu eens blijk geven, dat wij haar diensten op prijs stellen door den 8sten Fe bruari, ieder voor zich, hiervan blijk te geven, opdat deze dag een echter feestdag voor haar moge worden. Bewoners van Klever park en omstreken, mag ik op uw instemming met dit voorstel re kenen? Denk er om: 8 Februari a.s. viert onze zus ter Riekje haar 20-jarig jubileum! EEN BEWONER VAN HET KLEVERPARK Gevaarlijk transport van kalkzandsteen. Geachte redactie. Ik verzoek U beleefd in Uw blad eens de aandacht te willen vestigen op de wijze waar op dag in dag uit transportauto's kalkzand- steenen door Haarlem vervoeren. De wijze, waarop dit geschiedt is m.i. een aanfluiting voor „Veilig Verkeer" en vroeg of laat zullen er andere transportauto's (die van de firma Mathot) aan te pas komen. Tot Sept. '34 werden de steenen eenvoudig op den platten wagenbak gestapeld en bij de geringste oneffenheid werden er exemplaren afgesllngerd. Hoe funest dit zijn kan behoef ik wel niet nader uit te leggen. Op het traject Wagenweg—Wilhelminastraat kon en kan men nu nog geregeld van die groote witte steenen vinden. Op 9 September was ik in het Kenaupark er getuige van, dat in een bocht een gedeelte van de lading van zoo'n auto er afgeslingercl werd: Bij het station heb ik toen een agent er op attent gemaakt en dienzelfden avond ben ik naar het Hoofdbureau van Politie gegaan om te informeeren of er rapport van het ge val gemaakt was. Dit was inderdaad geschied, doch kennelijk vond de dienstdoende inspec teur de zaak maar matig belangrijk. Dienzelf den avond kon men echter ln de krant lezen, dat ook een motorrijwiel met zijspan van de politie te Bloemendaal door weggeslingerde steenen van zoo'n vrachtauto getroffen waven. Nadien Is er eenige verbetering ingetreden en kon men constateeren, dat getracht werd de lading eenigszins vast te zetten, hoewel de maatregelen verre van afdoende zijn. Gistermorgen passeerde wederom een zwaar beladen steenen transportauto het Kenau park en weer werd in de bocht een groot aan tal steenen er afgesllngerd. Ik merkte op, dat geen enkele maatregel genomen was om dit wegslingeren te voor komen. Behalve remmen, stuurinrichting etc. is er ook nog een lading, die gevaar kan veroor zaken. doch dat schijnt onze politie niet in te zien. Het lijkt mij van voldoende algemeen be lang, om in Uw blad eens de aandacht op deze zaak te vestigen en ik dank U daarvoor bij voorbaat. Hoogachtend, Uw dw. Ir. R. DE VRIES. Haarlem, 29 Januari 1935. WANDELSPORT. AMST. WANDELSPORTVEREENTGING „Y". De afdeeling Haarlem van bovengenoemde vereeniging organiseert op Zondag 17 Fe bruari a.s. een marsch van 35 K,M. Het par cours zal, op aanvraag van velen, gelijk zijn aan dat van het vorig jaar. De weg gaat wederom langs water, door polderland, langs de duinstreek, door de bosschen en over heu vels. De afstand van 35 K.M. moet worden afge legd binnen 8 uur. Aan deze marschen kan worden deelgenomen door personen, al of niet lid van de N.UJV., die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. Het tempo wordt aangegeven door het ..Y"- peloton. Op een nader aan te geven plaats even buiten de binnenstad, zal het tempo worden „vrijgegeven". De verplichte rust word: gehouden in Hotel „Vreebrug", Kerksplein te Bloemendaal. De marsch begint te 10 uur bij het gebouw „Olympia", Bazaar Kinderhuis „Groot- Kijkduin", Zandvoort. De stichting Kinderhuis „Groot-Kijkduin" te Zandvoort behoort tot de vele philantropi- sche instellingen ln ons land. welke door dezen crisistijd in financieel moeilijke omstandig heden verkeeren. Een honderdtal kinderen van alle gezindten vinden daar een tehuis, waar zooveel mogelijk getracht wordt het gemis van een eigen huis te vergoeden. Overtuigd dat dit mooie werk voortgezet moet worden heeft een damescomité uit Haarlem. Aerdenhout en Zandvoort een bazar georganiseerd, welke gehouden zal worden op Woensdag 6 Februari a.s. van 2 tot- 5 en van 7.30 tot 10 uur en Dondardag 7 Februari a s. van 11 tot 12 en van 2 tot 5 uur in.de boven zaal van Restaurant Brinkmann, Groote Markt, Haarlem. Kinderen van het huis. leer lingen van mej. Tewes en scholieren van het Chr. Lyceum zorgen voor de noodige attrac ties. Vriendelijk noodigen ondergeteekenden U uit tot een bezoek. Goederen worden nog gaarne in ontvangst genomen: voor Haarlem, door mevr. van Hasselt, Wa genweg 208: voor Aerdenhout, door mevr. Roëll, Clema tislaan 7; mevr. van der Mersch, Tramweg 7; voor Zandvoort door mevr. Elffers, Brede- rodestraat 108. Giften uitsluitend op Postgiro 89909 van den penningmeester van „Groot-Kijkduin", Joh. A. Elffers, Brederodestraat 108, Zandvoort. Het Uitvoerend Comité: Mevr. S. J. S. VAN DER MERSCH—DE Bie LEUVELING TJEENK. Mevr. S. VAN HASSELT. Mevr. C. E. ELFFERS—BOOM. Mevr. W. F. BARTELS—STERK. Mej. A. A. BIERENS DE HAAN. A. E. H. Baronesse VAN DEDEM—ZUBLI. Mej. D. C. DE MAREZ OYENS. Mevr. H. VAN RIEMSDIJK—DE LA BASSECOUR CAEN. Mevr. F. L. R. RÖELL—STEENBERGHE. Mevr. R. C. VAN DER VLOED—DELHAAS.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7