ft DINSDAG RUE M'S D A G B L A D (Adv. Ingez. Med.) BEVERWIJK LEEFT DE MENSCH MEER DAN EENMAAL OP AARDE. Over dit onderwerp heeft de heer H. J. Kengen uit Utrecht in den foyer van het „Kennemer Theater" een lezing voor de Loge „Kennemerland" de Theosofische Vereeniging gehouden. De zaal was flink bezet toen de voorzitter, de heer G. S. K. Blaauw, de bijeenkomst opende, en deze sprak dan ook zijn voldoening daarover uit. De heer Kengen ving aan met een uit spraak van Prof. Bolland dat „de vreeze des doods is het het begin der wijsheid", zeggende dat de menseh eerst tot nadenken komt over de vraag vanwaar, waartoe en waarheen, wanneer hij den dood in het aangezicht ziet. Volgens spreker heeft het materialisme van de vorige eeuw thans volkomen afgedaan tegenover het licht der feiten, verkregen door occultisten, spiritisme, helderziendheid, enz. kon dit niet staande blijven. Ook de moderne mensch heeft de behoefte om iets te begrijpen van het geheimzinnige heelal, dat zijn oor sprong moet hebben en dat niet toevallit daar kan zijn, doch het moet dan een geloof zijn gebaseerd op het gezonde verstand, het aanvaarden van de feiten der wetenschap, het kritisch onderzoek van de geschriften en het aanvaarden van de occulte feiten. De grootste wetenschapsmannen hebben moeten erkennen, dat de "feiten van hot spiritisme waar zijn: aangetoond is dat er een geest is, een intelligentie, die na den dood voortbe- staat De mensch die sterft is niet plotseling een volmaakt mensch of een heilige, omdat zijn lichaam afgelegd wordt. Hij blijft die hij wa; en komt alleen op 'n plaats van inkeer, van rust en vrede om daar te verwerken wat in deze wereld voor hem de moeite waard is geweest, wat hij heeft ervaren in zijn schoonste,heiligste oogenblikken. Doch deze plaats, waar wij de wereldsche ervaringen in onze ziel inbouwen, zal niet eeuwig kunnen zijn en er zal een tijd komen, dat wij deze dingen overdacht hebben en dat ook de aangenaamste dingen geen aantrekking meer voor ons hebben. Dan komt weder een verlangen naar het stoffe lijk bestaan. Dit is wat genoemd wordt reïn carnatie, het weder geboren worden in deze wereld. Ook het probleem van de groote verschillen In aanleg en ontwikkeling, die er onder de menschen bestaan, lost reïncarnatie op: een ziel met geestelijken groei en geestelijke erfe lijkheid. in een lichaam van stoffelijken groei en stoffelijke erfelijkheid, zoodat de geeste lijke ontplooiing volkomen in harmonie is met de stoffelijke ontwikkeling. Er is dus nog een oneindig perspectief voor onze aarde en ook in geestelijken zin een oneindig leven, zoodat de mensch een grootsche toekomst voor zich heeft. Vervolgens schetst spreker de gang van het ééne Goddelijke leven door de verschillende natuurrijken, hoe de vormen groeien door den strijd om het bestaan, van den wreeden, egoistischen wilden mensch tot de grootheid van den Goddelijken kunstenaar, heilige en wijze, het proces waarin wij allen gaan den langen weg, en waar niemand ooit verloren kan gaan, dus geen hel of verdoemenis, geen willekeurige uitverkiezing, allen kinderen Gods met een Goddelijke geestelijke bestem ming. Deze leer van reïncarnatie vinden wij bij alle andere volken en ook in het Christendom van de eerste 500 jaar, Eerst op het tweede concilie in 500 werd de leer van predesti natie en reïncarnatie voor kettersch verklaard en door de priesters uit de Christelijke leer verwijderd. Deze leer van reïncarnatie bleef echter ook in de middeleeuwen voortleven in de geheime genootschappen als Rosenkrui- sers. vrijmetselaars, e.a. en bij Hypatia, Gio- dano Bruno e.a. doch dergelijke onderzoekers werden op de brandstapel verbrand. Deze boeiende lezing werd door de aan wezigen met de grootste aandacht aangehoord en het was wel uit het hart gegrepen, toen de voorzitter namens allen spreker dankte voor zijn gloedvol en overtuigend betoog. I\L\RKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 4 Februari 1935. Breekpeen per kist f 0.35—1.05. Boerekool per kist f 0.100.25. Andijvie per kist f 0.501.45. Selderie per bos f 0.020.03. Pieterselie per bos f 0.010.02. Prei per bos f 0.030.09. Rabarber per bos f 0.080.12. Spruiten per K. G. f 0.040.12. Nero per K.G. f 0.02—0.04. Wortelen per K.G. f 1 1:2—0.02. Bieten per K.G. f 0.02—0.02 1 2. Roode kool per stuk f 0.030.05. Gele kool per stuk f 0.020.05 Groene kool per stuk f 0.030.06. Knollen der stuk f 0,010.05 Witlof per K.G. f 0.05—0.10. Uien per K.G. f 0.02 1/2—0.03 1/2. R.K. VROUWENBOND. Maandagavond heeft de plaatselijke afd. van den R.K. Vrouwenbond in het K. S. A. gebouw een feestvergadering gehouden. Aan dezen avond werd medewerking verleend door mevr. Modderman, die een aantal liederen ten ge- hoore bracht en door eenige leden, die komi sche voordrachten ten beste gaven. De gees telijke adviseur, rector Th. Boonekamp, heeft met veel succes gedichten gedeclameerd. De secretaresse bracht een jaarverslag uit, waar uit bleek, dat de afdeeling thans 200 leden telt mevr. Jansen en mevr. Boots-Heere. Aan mevr. Vermeulen zal worden verzocht als voor zitster van de afa. te willen fungeeren. Ten slotte deelde het bestuur mede, dat. in de maand Mei een excursie naar de Blue Band fabriek zal worden gemaakt. er is geen schat gevonden. In het leegstaande perceel Breestraat 40, dat onlangs werd aangekocht voor de uit breiding van de N V. Tegel's Warenhuis, zou een aanzienlijke bedrag aan gouden tientjes gevonden zijn door werklieden, die in de woning aan den arbeid waren. Het gerucht verspreidde zich buiten de grenzen dei- gemeente en naarmate de afstand van de kom grooter werd, groeide ook de omvang van den goudschat., zoo werd in de Noordelijke dorpen reeds van tonnen gouds gesproken. In Beverwijk was men bescheidener, men sprak daar van 47 gouden tientjes, die tezamen nog een aardige waarde vertegenwoordigen. Wij hebben geprobeerd ons op de plaats waar de schat gevonden zou zijn aan den zeldzamen aanblik van het goud te verlustigen. Dit is ons niet mogen gelukken om de eenvoudige reden, dat er geen goud gevonden is, wel een vul- penhouded, maar zelfs deze pen was niet van het edele metaal vervaardigd. Misschien kwam daardoor het gerucht van goud in de wereld. Eerstdaags zal het perceel worden af gebroken om plaats te maken voor een nieuw, modern ingericht onderdeel van Tegel's wa renhuis. Dan zullen ook de fundeeringen worden blootgelegd en wie weet of dan de overkomst van mad. Sylvia niet noodig is. Maar voorloopig behoeft er nog geen goldrush naar Beverwijk ontketend te worden. poging tot inbraak in het station. Toen hedenmorgen te omstreeks half vijf een arbeider van de Ned. Spoorwegen zich naar zijn werk begaf, ontdekte hij, dat een poging tot inbraak was gepleegd in het sta tiongebouw. Met behulp van valsche sleutels was de deur geopend, waarna de indringer getracht heeft door verbreken van een ruit het kantoor binnen te komen. In deze werk zaamheden is hij vermoedelijk door de komst van den arbeider gestoord. Er werd niets vermist. De arbeider deelde aan de politie mee, dat hij op het Stationsplein bij de kiosk een man had aangetroffen, die voorgaf voor den re gen te schuilen. De politie vermoedt, dat deze persoon op den uitkijk heeft gestaan. Toen de arbeider na de ontdekking van de inbraak weer buiten kwam. was deze man echter verdwenen. Het onderzoek is in han den der gemeentepolitie. IJMUIDEN De plannen voor een zwembad Terrein in Velserbeek wordt uitgezet. wij. dat ten behoeve van het uitzetten dei- palen een breede strook hout was omverge- hakt. Bij informatie bij het gemeentebestuur bleek ons, dat de uitzetting van het terrein ten doel heeft den raadsleden aan te toonen, welk deel van het park afgestaan zal moeten wor den, wil men de zwembad-commissie geven wat zij vraagt. Op het hierbij geplaatste kaartje, voorstel lende een plattegrond van het geheele park is de ligging en de grootte van het uitgezette terrein met een gearceerd vierkant aange geven. Dit jaar weer een Kruideniers- beurs. Moedig initiatief van de afdeeling van den N. K. B. Zooals men weet houdt een commissie uit de Velser Zwemvereeniging, de commissie ter stichting van een open zwembad te Velsen zich bezig met het maken van plannen, zooals haar naam reeds aanduidt, onze gemeente te ver rijken met een zwembad. In het jaarverslag over 1934 van deze commissie heeft men kun nen lezen, dat, nu het contact met het bestuur der Sportfondsen zoo goed als geheel verbro ken is. de commissie zelf de plannen uitwerkt voor het bouwen van een zwembad in Velser beek, welke plannen zich in een vrij ver ge vorderd stadium bevinden. In het verslag werd gememoreerd de groote steun, welke de commissie ondervond van het gemeentebe stuur, in het bijzonder van wijlen burgemees ter Rambonnet. Het is ons bekend, dat burgemeester en wethouders van Velsen in principe besloten hebben, de commissie den voor dit doel be- noodigden grond af te staan. Het spreekt vanzelf dat hiervoor een raadsbesluit noo dig is. Bij een bezoek, dat wij gistermiddag aan ons onvolprezen gemeentepark brachten, trok het onze aandacht, dat in het Z.O. deel van het park een groot terrein was uitgezet, waaruit blijkt, dat het inderdaad „meenens" begint te worden. Het uitgezette terrein heeft een oppervlakte van 100 x 100 M. (dus 1 H.A.) en neemt een groot deel van de Z.O. punt in beslag. Doordat het pad, dat ter plaatse langs den Driehuizerkerkweg loopt, buiten het af gebakende gedeelte ligt en de Zuidgrens van het terrein op een flinken afstand van het Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats hek langs den Verloren van Themaatlaan van de dames van Lent en Lieshout, die voorloopt, dringt het afgezette terrein ver het een bestuursfunctie hadden bedankt, gekozen bosch in. Tot onze verwondering ontdekten Naar wij vernemen heeft de Inkoopvereexxi- ging „Kennemerland", afdeeling Velsen en Omstreken van den Nederlandschen Kruide niersbond het besluit genomen tot het orga- niseeren van een Kruideniersbeurs. Deze beurs zal gehouden worden in de groote zaal van het Patronaatsgebouw te IJmuiden Oost en wel van 8 tot en met 12 April a.s. Men zal zich herinneren, dat in 1931 de eerste Kruideniersbeurs van deze organisatie, eveneens in het Patronaatsgebouw gehouden werd. Deze eerste beurs werd, dank zij de goede organisatie en het drukke bezoek een volledig succes en gezien de activiteit der beurscommissie, waarvan het secretariaat ge vestigd is Willebrordstraat 28, IJmuiden-Oost, mag worden verwacht, dat ook de tweede beurs uitstekend zal slagen. De uitwerking der plannen is reeds in een vergevorderd stadium en de inschrijvingen gaan dezer dagen in zee. Verschillende ver rassingen zijn in voorbereiding. Wij wenschen de vereeniging met haar moedig initiatief een volledig succes toe. ijmuidensche vischauto in een bakkers w in kel. Dezer dagen is op een kruispunt in Raams- donkerveer de auto van den alhier wonen den vlschrooker S. H. Meij na met een vracht auto in botsing te zijn geweest, een bakkers winkel binnengereden, natuurlijk niet dooi de winkeldeur, maar door de pui. De auto drukte zelfs den binnenmuur in en verniel de nagenoeg den geheelen winkelmventaris. Ernstige ongelukken deden zich wonder boven wonder niet voor. weer een schoorsteenbrandje. Maandagmorgen werd de brandweer we derom gealarmeerd voor een schoorsteen brandje. ditmaal in het perceel Willems- beekweg 37. Nadat de brandweer den schoorsteen met de ketting had uitgeraagd was spoedig ver der onheil voorkomen. nagekomen besommingen van gisteren. Beuger: VI 195 f 760. Loggers: Sch 25 f 800; KW 89 f 580; KW 70 f 560; KW 134 f 580; KW 161 f 730; KW 178 f 590; KW 28 f 380; KW 91 f 510; KW 112 f 190; KW 36 520; KW 22 f 740, KW 158 f 690, KW 47 f 500; KW 78 f 960; KW 45 f 480; KW 104 f 630; KW 31 f520. verwachte vischaanvoer. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Christine, IJM. 2. Vangst; 60 manden schelvisch, 70 manden braadschelvisch, 20 manden radio, 10 manden haring, 40 manden wijting, 10 manden makreel, 15 manden gul, 15 manden poon, 110 manden koolvisch. To taal 350 manden. Clasina Luther, IJM. 59, vangst: 20 man den schelvisch, 35' manden braadschelvisch, 30 manden wijting, 25 manden radio, 5 manden witjes, 5 manden rog, 115 manden jul, en koolvisch. Totaal 235 manden, bene vens 60 stuks stijve kabeljauw. 'inbraak. Zondag is in een woning aan de Weerd- straat een poging tot inbraak gedaan tijdens de afwezigheid der bewoners. Door de politie werd een onderzoek ingesteld, waax-bij bleek, dat men door het wegshcuiven van eeix stuk karton, dat voor een gebroken ruit was ge plaatst het tuimelraam boven de keukendeur had geopend en daardoor naar binnen was ;ekomen. Er wordt niets vermist. besommingen. Trawlers: Adelante IJm. 19 690 manden f 3920. Neptunus IJm. 87 85 m. f 1480 Anchor IJm. 135 85 m. f 1510 Zwaluw IJm. 90 85 m. f 1330. Gezina Catharina IJm. 50 95 m. f 1410. Isabel IJm. 14 75 m. f 1530 Eemmond IJm. 76 80 m. f 1500 Olympia IJm. 111 90 m. f 1700 Caroline IJm. 26 900 m. f 3620 Bruinvisch IJm. 97 80 m. f 1680 Walrus IJm. 28 70 m. f 1380 Loggers: Sch. 247 f 550 IJm. 204 f 510. K.W. 96 f 370. marktprijzen. Dinsdag 5 Februari. Tarbot per kilo f 1f 0.80 Griet per 50 kilo f 27f 14 Tongen per kilo f 1.20f 0.74 Groote schol per 50 kilo f 11—f 8 Middelschol per 50 kilo f 12.50f 10. Zetschol per 50 kilo f 18.50f 15. Kleine schol per 50 kilo f 14.50f 7.50 Bot per 50 kilo f 7f 4.50 Schar per 50 kilo f 11f 8.50 Rog per 20 stuks f 19f 10.50 Vleet per stuk f 0.50 Kleine poon per 50 kilo f 15f 11.50 Groote schelvisch per 50 kilo f 25 Middelschelvisch per 50 kilo f 24f 20 KL middelschelvisch per 50 kilo f 20f 16.50 Kleine schelvisch per 50 kilo f 17f 10 Kabeljauw per 125 kilo f 42—f 26 Groote gullen per 50 kilo f 14.50f 10 Kleine gullen per 50 kilo f 11.50f 5.50 Wijting per 50 kilo f 6f 2.60 Makreel per 50 kilo f 12.50f 4.50 Heilbot per kilo f 1f 0.90 Leng per stuk f 1.40f 0.47 Koolvisch per stuk f 1f 0.07, Versche haring per kist f 4.30 Groote hake per 125 kilo f 78 Middel hake per 125 kilo f 90 Kleinmiddelhake per 50 kilo f 33f 20 Kleine hake per 50 kilo f 23f 14 SANTPOORT aan de gevolgen overleden. De vorige week maakten wij melding van een ongeval een jongmensch in de nabijheid van de ijsbaan aan den Brederoodscheweg overkomen. Thans vernemen we. dat de jongeman aan de behokmen verwondingen is overleden. BLOEMENDAAL een belangrijke film. Op Zaterdag 9 Februari wordt in het Jeugd huis voor de Vereeniging voor Jeugdwerk en film afgedraaid met een toelichting vaxx oud- zendeling Lasschuit. De film is een anti-opiumfilm en draagt tot titel Rawana. Hij geeft een kijk op het sociale werk van de zending en een duidelijke belichting van het opiumvraagstuk. Slechts enkelen der vele zendelingen in Ned. Oost Indië bewegen zich op het gebied der opiumbes trij ding. De heer H. Alsem heeft een speciale reis naar Indië gemaakt, om het kwaad door de opium verricht op de film vast te leggen en tevens den zegenrijken arbeid van de zending te toonen. In Bandoeng is een hospitaal en hier kunnen opiumschuivers een ontwennings kuur doen. De film is alleen toegaankelijk voor vol wassenen. 's Middags wordt in het Jeugdhuis voor kin deren de Sumatrafilm gedraaid. ingekomen personen. D. Verbeek, Sterreboschlaan 25: Wed. A. E. LebbingGraner, Kastanjelaan 19. Bevallen: E. M. BeliënVan Bakel, d.; S. M. WarmerdamVermeeren, d. Overleden: P. Jansen van Leuven, 78 j„ wed. A. Persoon; S. van Bachum de Boei-, 80 jaar, J. F. van Gulick, 82 j., overleden te Haar lem; J. Blokker, 75 j„ overleden te Haai'lem; A. Warmerdam, 71 jaar, overleden te Haarlem. OVERVEEN gunning. Maandag meldden wij, dat het aanbrengen van de centrale verwarming in de nieuwe O. L. school alhier gegund was aan het Technisch Bureau Stuurman en Maas. Dit bureau be staat echter al geruimen tijd niet meer. Het is thans: Technisch Bureau Stuurman. HOOFDDORP. zwerversleed. Heden. Dinsddagmorgen werd op den Aals- meerderdijk. midden op den weg liggend, een zwerver in zwaar beschonken toestand aan getroffen, zoodat voorbijgangers uit vrees, dat hij zou worden overreden hem aan den kant legden. De man, L. W. uit Woerden, werd door de goede zorgen van de politie naar het bureau te Hoofddox-p gebracht, waar hem gelegen heid werd gegeven, zijn roes uit te slapen. „ora et labora". De jongelingsvereeniging op Gereformeer den grondslag „Ora et Labora", viei'de in de Gereformeerde kerk aan den Aalsmeerderweg haar 25-jarig jubileum op feestelijke wijze. Enkele oud-leden boden de jubileerende vei-eeniging, een prachtigen voorzittershamer aan, met zilver gemonteerd. De vergadering stond onder leiding van Ds. Van Strien. HILLECOM L1SSE gemeenteraad. De Raad der gemeente vergadert a.s. Doh« derdagmiddag om 2 uur. ZANDVOORT jaarvergadering h. b. g. Maandagavond hield de Hillegomsche af deeling van het H. G. B. haar jaarvergadering in Hotel Flora, onder leiding van den voor zitter, den heer D. E. Nieuwenhuis, die in zijn openingswoord de openstelling van Amerika voor narcissen memoreerde en de vermoede lijke heffingsverlaging op tulpen en misschien wel op andere bloembollen. Het overlijden van den oud-secretaris vaxx het H. B. G., den heer W. van der Laan te Voorhout, wordt herdacht. Het vex-slag van den penningmeester gaf een batig saldo a-an van f35.06 en de rekening en verantwoording werd goedgekeurd. Het aantal leden daalde van 92 tot 68. Ver geleken met 1933 zal 1934 over het algemeen voor den kweeker financieel bevredigender zijn geweest, daxxk zij de saneeringsmaat- regelen. Crïtiek werd uitgeoefend op de banken die bij verschillende export-bedrijven zich ten koste van dexi kweeker financieel zeker stelden. De x-egeeringscoxnnxissaris voor den tuinbouw heeft medegedeeld niet te kunnen ingaan op het verzoek der afdeeling om de saxxeerings- kostexx door eexx omslag te heffen. De heer J. vaxx Til P.z. wordt bij acclamatie als bestuurslid herkozen; in de plaats van den heer P. Goexxxaxxs Az. wordt gekozen de heer H. v. d. Vossen. Aan de 52ste alg, vergadering van het H. G. zal worden voorgesteld aaxx de regeerixxg te verzoekexx over te gaan tot ontheffing der roebelastixxg, zoo mogelijk ook van de sur- plusheffing. r De heer F. J. Raatjes, landbouwkuxxdige te Bennebx-oek hield een interessante lezing over .De superfosfaat-industrie, de A. S. F.-korrels en hare ontwikkeling en beteekexxis voor laxxd- exx tuixxbouw". hulp in nood. De vereeniging „Hulp in Nood" hield Maan dagavond ixx Hotel „Flora" eexx drukbezochte vergadering in verband xnet voorstellen van het bestuur om een geheel nieuw -reglement en ïxieuwe tarieven voor uitkeerixxgexx en con tributie vast te stellen. De omstandigheden maakten dit noodzake lijk: het bestuur had de voorstellen grondig bestudeerd exx ixx zijn middexx volledige over eenstemming bereikt. Na eexx korte hxleidiixg vaxx dexx voorzitter, den heer C. Veeleixturf, werd medegedeeld, dat de jaarlijksche tekorten moeten verdwij nen. De leden worden volgens het voorstel in klassexx verdeeld; die van klasse A zijn xxiet, die vaix klasse B. wel ixx looixdiexxst. De premie is voor A 21/2 cent per gulden, boven 35 jaar 3 cexxt, voor B is de basis 1/2 ceixt per gulden loon plxxs 2 cent met termijnen van 26 en 13 weken. Aan de gedachtenwisseling over dit voorstel werd door verscheidene le den deelgenomen. Ten slotte werd besloten een comixxissie van 12 leden te benoemen. Deze commissie zal'met het bestuur een plan ontwerpen voor wijziging vaxx het reglement en der tarieven, welk plan aan eexx ledenvergadering ter goed keuring zal worden voorgelegd. gevonden voorwerpen. Bij de politie: eexx portenxoixnaie, ideixx met inhoud; een damesrijwiel, een stoplicht vaxx auto; een groene ceintuur. Terug te bekomen bij: P. van Vliet, garage Sisterman, een hee renrijwiel: H. C. Balkexxende Burg. Pontstr. een jongensjasje en een kindertasch; Paar- dekooper. Hoofdstraat, een glacé dameshand schoen zwart; P. H. Zandvliet. Leidschestr. 32, een sleepketting; J. van Beek, Anxbaclxt- straat, een kindex-handschoen. voor groot-kijkduin. Maandagavond gaf de tooneelvereeniging Phoenix ixx Monopole eexx reprise van het blij spel „Robbedoes", ten bate van de kas van de stïchtixxg Groot-Kijkduin. De heer Joh. Elffers, pexxningmeester van bovengenoemde stichting bracht in zijn ope ningswoord dank aan tooneelvereen. Phoenl* exx verder aan allen, die hun welwillende me dewerking tot het welslagen van dezen avond hadden verleend. Verder moest het spreker van het hart, dat' de toestand van de financien der stichtixxg zoo slecht was, dat er weldra bijzoxxdere maat regelen genomen zouden nxoeten worden. De maatregelexx zouden xxoodgedwongen bestaan ixx het terugsturen vaxx eexx aantal kinderen, terugzenden naar omgeving en een sfeer, waarin de khxdex'exx xxiet thuis hoorden. Dit kinderleed koxx voorkonxexx worden, als velen' wildexx medewerken. Door het invullen van een kaart, die ieder op zijn stoel vond, kon mexx zich aanmelden voor een nxaandelijksche bijdrage vaxx ééxx kwartje. Ixx de pauze, toexx de-ixxgevulde kaarten wer- dexx opgehaald, bleek, dat verschillende der aanwezigexx op deze wijze huxx medewerking toezegden. Het spel vaxx de Phoenix viel zeer in dexi smaak exx xxa ieder bedrijf klonk dan ook da- verend applaus door de zaal. Aaxx het slot verschenen eenige kinderen vaxï Groot-Kijkduin ixx kabouterpakjes op het tooneel. Eexx der vrij moedigsten bedaxxkte het bestuur exx de werkexxde ledexx voor 't geen zij voor de stichtixxg hadden gedaaxx. Een gezellig bal onder leiding vaxx den heer J. Stol en met muziek van The Gold Stars be sloot dezen avoxxd gevonden Vulpen zonder dop, Cypersche poes, gym- ïxastiekschoeixtjes, belastingmerk in étui, vier directoirs bruine heereix handschoexxen. 2 paar kinderkousen, gouden broche met letter B, rozenkrans, wollen handschoen, belasting- merk gemerkt J. Zwemmer, heerenrijwiel, blauw wollen kindermuts en zwarte ceintuur, proeven van den heer stoete. Hedexxmorgen tusschen 9 en 10 uur hield dë heer Stoete met zijn xxieuw type motorwagen, die voortbewogen wordt door eexx motor met luchtschx-oef, sxxelheids- exx stuurproeven bij Hotel d' Orange. De proeven haddexx eexx goed verloop. Met een motor vaxx 7 P.K., die laxxg niet op volle sxxelheid draaide, oxxxdat hij xxieuw is, werd eexx snelheid van 40 K.M., bereikt. HEEMSTEDE „bloembollencultuur". Maandagavond vergaderde de afdeelixxg Heemstede vaxx de Algemeexxe Vereeniging voor Bloembollencultuur, In zijxx opeixingswooi'd gewaagde de voor zitter de heer Jos. M. J. Bx-aam van aan staande gewichtige gebeurtenissen: Aller eerst de a.s. groote tentoonstellixxg en tevens is het dit jaar 75 jaar geleden dat de alge- meene vereexxiging werd opgericht. Onder de ingekomen stukken was o.xxx. een brief van het hoofdbestuur, waarin bezwaren uiteenge zet worden tegen opneming van betalings data in het Handelsreglement. Daar de leden deze bezwaren xxiet deelden, kreeg het be stuur opdracht xxader met het hoofdbestuur in ondei'handeling te treden. Voor de door de R.K. bloemistarbeidei-svex-- eeniging St. Deus Dedit te organiseeren huisbroei beixevens de schoolbroei, die door die veieexxiging georganiseerd wordt, wexd een kleine subsidie verleexxd. Uit het verslag van den penningmeester dexx heer J. M. J. Braam, bleek dat er een klein voordeelig saldo was over het afgeloo- pen boekjaar. Hoewel geen punten voor de a.s. algemeexxe vergadering werdexx ingediend, werden uitvoe rige gedachtenwisselingen gevoerd over en kele door andere afdeelhxgen in te dienexi moties. Zoo o.a. over de motie Bennebx-oek-Vogelen- zaxxg om de regeerixxg te verzoeken het be- drag van het surplus xxiet door heffing in om slag per R. R. te laten voldoen, daar de fixxaxx- cieele toestand van het meerendeel der kwee kers zóó is, dat' dit door hexx xxiet zal kun- nexx betaald worden, xxxaar dit bedrag voor haar rekening te nemen. Uitvoerig werd ook besproken de motie- Hillegom betreffende het verlaten van den goudexx standaard. Algemeen kwaxxx tot uiting dat de dure gulden voor het bloembollen vak een groot nadeel is. motie der afdeeling BexxxxebroekVogelexx- Aan het bestuur werd opgedragexx bij de zang eexx amendement ixx te dienexx, waarin wordt verzocht dat de regeering, als tegemoet koming ixx de groote schade door dexx dureri gul dexx ontstaan, dit jaar het surplus voor haar rekening zal nenxexx. waardoor dan de omslag per roe xxiet xxoodig is. gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: het badhuis aaxx dé Postlaan te Heemstede, heerenrijwiel: Hulse bosch, Cruqiusdijk 120, Haarlemmermeer, knot rose wol; Maas, Zandvoortschelaan 179, sleu tel; Bureau van politie. Raadhuisstraat, Heem stede, alpinemuts; L. v. d. Linden, Bleekers- vaartweg 6, rijwielbelastingmerk; Mevr. Ples- sius, Haemstedeplehx 15, portemoixnaie met in houd; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, horlogeketting exx koperexx gewicht: Asdonk, Binxxenweg 1, aktetasch exx broodtrommel; ceintuur exx zilveren potloodhouder; Asdonk, Binnenweg 1, halsketting; Hagexxxaxx, Linden- laan 9, dameshandschoenen; Taverne, Binnen weg 94, poes; Ph. Steijsel, Meer en Boschstraat, goudexx ring; v. d. Hout, Raadhuisplein 7, ka narievogel; P. Wagemaix, Prixxsenlaan 26, blauw konijn; H. v. d. Heuvel, Madoerastraat 5, hond (Fox); Bureau van politie, Raadhuisstraat, rij wielbelastingmerk. DRIEHUIS naar 't concours De R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" neemt op 5 Mei a.s. deel aan het muziek-coxxcours te Heemstede. Zij komt uit in de afdeeling Uitmuntendheid, waarvoor het verplichte nummer is „Fète de la Nuit" van Rudolphe Deneufbourg. Als vrij nummer wordt uitge voerd „Le Pardon de Ploermel" van Meyerbeer,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 12