DE BILT Minister De Wilde over het nieuwe voorstel van Ged. Staten. Zoo een en ander. DE JNDEPUR I DINSDAG 5 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Het Provinciaal Personeel. Vele groepen moeten nog verlaagd worden. Ook een standplaatsaftrek. De minister van binnenlandsche zaken, Mr. J. A. de Wilde, heeft aan Ged. Staten van Noord-Holland o.a. geschreven, dat het ont werp van Ged. Staten voor de herziene Sa larisregeling voor het personeel van deze provincie door hem is nagegaan. Gaarne erkent hij, dat de salarissen voor de meeste functiën thans een zoodanige ver mindering zullen ondergaan, dat zij geacht mogen worden te beantwoorden aan het de sideratum. uitgedrukt in het bekende Ko ninklijk besluit van 18 Januari 1935. De bezoldiging van vele andere functiën is intusschen nog wel iets aan den hoogen kant, echter ook weer niet zóódanig, dat een verdere verlaging bepaald noodzakelijk zou de zijn. Voor eenige ambten komt den minister de nieuwe salarieering echter te hoog voor. Bij het vaststellen daarvan is niet. of niet in voldoende mate, rekening gehouden met de salarissen, welke voor overeenkomstige func tiën gelden bij het Rijk en/ol' bij gelijksoortige publiekrechtelijke organen, i.e. meer in het bijzonder de provincie Zuid-Holland. Vrouwelijk adspirant gediplomeerd verplegende. Nieuw salaris f 1170. Leest de minister de ontwerp-verordening juist, dan gaat hiervan af 45 pet. voor kost, inwoning en genees kundige behandeling. Blijft f 644. Bij het Rijk ontvangst deze functionaris f 995 f 540 f 455. Daarom acht de minister een salaris van f 950 voldoende. Brugwachter. Nieuw salaris f 1560f 1820 of f 30f 35 per week. In Zuid-Holland ontvangt deze func tionaris, toelage voor 2 kinderen inbegrepen, f 1500—f 1810 of f 28,80—f 34.80 per week. De minister ziet geen aanleiding, om den brug wachter in Noord-Holland hooger te bezoldi gen, dan in Zuid-Holland. Hulpbrugwachter. Ontvangt eenzelfde salaris als de brug wachter. Naar de aanvankelijke meening van den minister is dit niet juist. Klerk. Salaris f1600f 2265 gehandhaafd. In Zuid- Holland ontvangt deze titularis, met een toe lage voor 2 kinderen, f 1220f 2120. Hierop ware ook de bezoldiging van een klerk in Noord-Holland te stellen. Adjunct-commies. Nieuw-salaris f 2100f 2900. Zuid-Holland met 2 kinderen f 2120f 2756. Het salaris in Noord-Holland ware te bepalen op f 2125 f 2750. Commies. Nieuw salaris f 2800f 3750. Zuid-Holland met 2 kinderen f 2650f 3710. Het salaris in Noord-Holland ware te stellen op f 2650 f 3700. Hoofdcommies. Nieuw salaris f 4000f 5000, waarbij het thans geldend minimum met f 300 is ver hoogd. Zuid-Holland met een toelage voor 2 kinderen f 3816f 4876. Een salaris van f 38254875 komt den minister voor dezen rang in deze provincie billijk voor. Referendaris. Nieuw salaris f 4700f 6000. Minimum met f 100 verhoogd. Zuid-Holland met een toe lage voor 2 kinderen f 4664f 5936, Het sala ris in Noord-Holland ware te bepalen op f 4650—f 5950. Hoogere functies. Voor de 5 functies: Verificateur, Ingenieur le kl„ Scheikundige-bacterioloog le klasse, secretaris Directie P. W. N. en Hoofd Econo mische dienst Prov. Ziekenhuis nabij Sant poort is het thans geldend minimum van f 4600 verhoogd tot f 4700. De minister acht hiervoor geen aanleiding aanwezig. Het mi nimum ware op f 4600 te handhaven. Hoofd afd. Terreinen P. W. N. Salaris f 4700f 6400. Het minimum ware volgens den minister eveneens op f 4600 te stellen Evenzoo voor den Secretaris Directie Prov. Waterstaat en het Hoofd afdeeling admi nistratie P. W. N. Administrateur Provinciale Griffie. Nieuw salaris f 5400f 7000. In Zuid-Hol land geniet deze titularis, voor wien de kin- dertoeiageregeling niet geldt, f 5200f 6700. Dit salaris ware voor dezen rang ook in de regeling voor Noord-Holland op te nemen. Nieuw salaris voor Griffier der Staten en Hoofd-ingenieur-directeur Provinciale Wa terstaat f 7500—f 900G. In Zuid-Holland genie ten deze beide functionarissen, voor wie de regeling van de kindertoelage niet geldt, een wedde van f 7500—f 8500. De minister acht dit bedrag ook voor deze functionarissen in Noord-Holland voldoende. Het nieuwe salaris voor le geneesheer directeur f 7500—f 9000 is eveneens te wij zigen in f 7500f 8500. De minister heeft in de regeling voor Noord-Holland gemist een bepaling voor den standplaatsaftrek. In verband met het feit, dat de salarissen van het personeel in deze provincie geregeld zijn of zullen worden naar althans vergeleken zijn met die van Zuid-Holland en het Rijk acht de minister een dergelijke bepaling noodig. Deze zou kunnen luiden als volgt: „Op de nominale bezoldiging van den amb tenaar, vermeerderd met eventueele toelagen, wordt bij wijze van standplaatsaftrek een vermindering toegepast ten bedrage onder scheidenlijk van 3 of 6 ten honderd voor de werklieden en van 2 of 4 ten honderd voor de overige amtenaren die hun standplaats heb ben in een gemeente of onderdeel van een ge meente, welke (hetwelk) in de als bijlage E aan het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijks ambtenaren 1934 gehechte lijst is gerang schikt in de tweede of derde klasse. Voor de toepassing van den standplaatsen aftrek wordt als standplaats aangemerkt de gemeente of het onderdeel van een gemeente door Gedeputeerde Staten op voorstel van het hoofd van dien dienst den ambtenaar als standplaats aangewezen." De minister geeft het College van Ged. Staten in overweging, met vorenvermelde op merkingen alsnog rekening te houden. Gaarne zal hij de nieuwe regeling, na hare vaststelling, zoo spoedig mogelijk ter beoor deeling ontvangen. Ongunstig advies van het Overleg. De Centrale Commissie voor georganiseerd overleg heeft in hare op 31 Januari 1935 ge houden vergadering uitvoerige beschouwin gen gewijd aan het ontwerp tot herziening van het salarisreglement, waaromtrent Ge deputeerde Staten haar advies hadden ge vraagd. Zonder zich uitdrukkelijk uit te spreken over de vraag, of eenige verdere verlaging van het huidige salarispeil aannemelijk ware geweest, heeft zij de aandacht op een aantal klaarblijkelijke onjuistheden en technischen aard gevestigd, welke in dat ontwerp voorko men, en de wijze aangegeven, waarop deze zouden kunnen worden weggënomen. Zij is evenwel in hare overgroote meerder heid van oordeel, rrat ook al worden be doelde onjuistheden hersteld thans een sa- larisregelrng tot stand dreigt te komen, die de bestaande salarisverhoudingen ten eenen- malë zal ontwrichten en derhalve volkomen strijdig zal zijn met de op dit stuk in Noord- Holland bestaande geschiedenis. Uitsluitend op dien grond heeft zij be doeld ontwerp met 8 stemmen tegen 1 één der leden was op het oogenblik der stemming reeds vertrokken verworpen. PERSONALIA. Onze stadgenoot de reserve tweede luite nant M. A. Rees werd bij het 10e regiment infanterie te Ede beëedigd. DOOPSGEZIND KINDERKOOR, Op 9 October bestond het Doopsgezind Kinderkoor 5 jaar. Kort daarvoor gaf het op den Peter Benoit-avond een keurig staaltje van zijn kunnen met de zoo verdienstelijke vertolking van de cantate: „De Wereld in!" Ter eere van het 5-jarig bestaan werd daar op een operette in studie genomen, welke op Dinsdag 19 Februari zal worden opgevoerd in den schouwburg aan den Jansweg. Ge kozen werd het geheel nieuwe werk ..Peter in Moorenland". kinderooerette in 3 bedrijven door J. Wijnand Balke, libretto van D. A. Cramer-Schaap. Het eerste en derde bedrijf speelt op het schoolplein van een zeedorp; het tweede be drijf in het paleis van den Moorenkoning, aan zee. De regie wordt verzorgd door den heer G. H. Pollé, de dansen worden inge studeerd door mej. Truus Krijnen, terwijl de heer Gosse Kroese de muzikale begeleiding op zich heeft genomen. Het geheel staat on der leiding van den directeur, den heer Jac. Zwaan. Een levende „hole". Een beoefenaar van de golfsport in Tittirangi in Auckland die zijn golfbal kwijt was vond hem tusscheri de hoorns van zijn geit geklemd terug. Een uitgebreide familie. De heer Maltby uit Tattershall in Lan cashire die op twee en negentigjarigen leef tijd stierf liet 84 kleinkinderen, 100 achter kleinkinderen en 2 achter-achterkleinkin deren na. Een luchtige substantie. Hydrogeen is de lichtste substantie die be kend is. Lucht is veertien, water 11000 en goud 212000 maal zoo zwaar. In vloeibaren staat kookt het bij 421 graden Fahrenheit onder nul. Als hydrogeen onder enorm grooten druk wordt jebracht gaat het over in vloeibare stof die zes maal zoo zwaar is als water. Onbrandbare rubber. De chemisten, die geëxperimenteerd heb ben met onbrandbaar hout. en onbrandbare verf, schijnen nu een synthetische was te heb ben ontdekt die zelf al tegen vuur bestand is en die gemengd met rubber een onbrandbare stof vormt. Moeder wilde Zaterdagmiddag boodschap pen en vader statistiekliefhebber zou dien middag op de drie kinderen passen, Toen zij terugkwam kreeg moeder het volgende briefje: Tranen gedroogd 9 keer; veters vastge maakt 13 keer; ballonnetjes nagejaagd: 3 per kind: kinderen belet de straat overste steken 21 keer; kinderen wilden per sé de straat over 21; aantal Zaterdagen dat va der nog eens oppast 0. Kleine wenken. Strijk de voorzijde van een blouse of japon van de schouder naar beneden. meldt: Hoogste barometerstand 768.2 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 744.8 m.M. te Helsingfors. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Westelijke richtingen. Betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk nog regenbuien of natte sneeuw. Weinig ver andering in temperatuur. Uit het Buitenland TOENEMENDE KANSEN OP KOUDE-INVAL. De depressie over Scandinavië werd 10 m.M. minder diep maar er bleven zich secundairen op de Noordzee vormen waarvan één over ons land naar Duitschland en Frankrijk trekt en een tweede bij Schotland nadert. De hooge druk in het Zuidwesten neemt af zoodat in het algemeen de kansen op een koude-inval toenemen al zou dat door de daling bij Schotland nog worden vertraagd. In Scandinavië is over het algemeen de vorst toenemende. Ook in Duitschland breidde zich het vorstgebied nog iets uit en in Engeland is de temperatuur gedaald zoodat ook de Wes tenwinden hier minder warmte brengen. Zwa re regen is in de Alpen gevallen. Verschil lende stations melden 23 m.M. In Engeland klaarde de lucht tusschen twee depressies op, ook in Zuid-Scandinavië is het helder geworden. Overigens is de lucht meest betrokken of nevelig en in Frankrijk en Zuid- Duitschland valt nog regen en sneeuw. Alleen aan de Schotsche Westkust komen krachtige winden voor. Barometer i54 m.M. 757 mM. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 5 Februari: Hoogste gisteren 45 F. Laagste heden nacht 39 F. Hoogste heden tot 12 uur 43 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 5 Februari. Getrouwd 4 Februari: J. H. Rathje en G. Adrian. Bevallen l Februari: C. Klaasenv. Mid den, z.; C. M. PlateiLamers, d.; A. Mozer v. Dijk. z.: G. T. DuijnFrenaij. z.; 2 Februari: W. M. Bosmanv. d. Brink, d.: K. J. Brou werv. d. Glas. d.: 3 Februari: M. M. Schol tenRoosenhart, z.: J. J. Glas—Dubois, z.; H. T. A. VasenKortekaas, z.: Overleden 1 Februari: M. C. KuijperBarn- hoorn. 89 i.. Oranjestraat; .2 Februari: J. van WeerenHertog, 57 j...Zomerstraat; 3 Febru ari: A. de Vries, 72 j., FrederiksparkP. H. Lambooij, 58 j.. Brouwersvaart. 2 Februari: S. BlaazerMalhado, 70 j., Groot Heiligland. BADHUIZEN „WITTE KRUIS". Het aantal genomen baden in de afgeloo- pen maand Januari 1935 was: Badhuis Koudenhorn 967 mannen, 434' vrouwen. 131 baden werkloozen. Totaal 1532. Badhuis Leidscheolein 1320 mannen. 716 vrouwen. 573 schnolbaden, 179 baden werk loozen. Totaal 2788. Badhuis Schotersingel 1914 mannen. 956 vrouwen. 896 schoolbaden. 195 baden werk loozen. Totaal 3961. Badhuis Hofdiikplein 1444 mannen. 589 vrouwen. 1358 schoolbaden, 194 baden werk loozen. Totaal 3585. Badhuis van Egmondstraat 1658 mannen. 989 vrouwen. 1334 school baden, 376 baden werkloozen. Totaal 4357. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. In het tijdvak van 1 tot 28 Januari 1935, "erdronken er in ons land: 2 jongens bene den 16 jaar (bij het schaatsenrijden), geen meisies. 17 mannen en 4 vrouwen. Gered weiden 11 mannen en 2 vrouwen. In dien zelfden tijd reden te water 9 auto's en vrachtwagens. Bij deze ongevallen werden gered of wisten zich te redden 13 personen, terwijl 2 inzit tenden den dood vonden. Er verdronken dus in totaal 25 menschen. terwijl gered werden in totaal 26. EXCURSIE NAAR DE TENTOONSTELLING VAN GOEDE EN GOEDKOOPS VOEDING. Op Donderdag 7 Februari 's avonds te 7 uur zal onder leiding van het bestuur van de Soc. Dem. Vrouwen Club. in samenwerking met het bestuur van den Haarlemschen Be stuurd ersbond een excursie worden gehouden naar de tentoonstelling van goede en goed- koope voeding. De tentoonstelling wordt dan gehouden in het Clubgebouw van de Oosterspeeltuin aan de Zomervaart. Ter gelegenheid van deze excursie zal een kook-demonstratie worden ;egeven. De plaats van samenkomst is, Donderdag avond te half zeven aan de Nagtzaambrug. jj LETTEREN EN KUNST |j HETTOONEEL. CREMER Litteris Sacrum. BLAUWBAARD'S ACHTSTE VROUW. Waren de Cremer-leden bij de vertooning van De Violiers door D.O.G. uit Barsinger- horn wat te kort gekomen, gisteren werd die schade meer dan dubbel ingehaald bij de opvoering van Blauwbaard's Achtste Vrouw door de bekende Leidsche tooneelvereeniging. Litteris Sacrum. Van den echt Franschen geest van dit blijspel van Savoir, dat enkelen zich misschien nog zullen herinneren uit den glorietijd van Royaards, hebben wij gisteren weer eens volop kunnen genieten in een voorstelling, die in sommige tooneelen het peil van Royaards" opvoering naderde. Een grooter compliment meen ik dit Leidsche dilettantengezelschap moeilijk te kunnen ge ven. In den heer en mevrouw Hageman en den heer H. de Wilde heeft Litteris Sacrum drie krachten, die elke dilettanten-tooneelver- eeniging deze Leidsche club wel zal benij den. Met zulke speelkrachten is het mogelijk stukken als Mejonkvrouw de la Seiglière en Blauwbaard's Achtste Vrouw, die naast gees tig, fijn spel ook groote distinctie van de spelers verlangen, voor het voetlicht te bren gen, Deze drie dilettanten zouden, wanneer zij bij het beroepstooneel overgingen, niet alleen onmiddellijk emplooi vinden, maar er zelfs spoedig een zeer eervolle plaats inne men. Een tweede actrice, die zoo doorvoeld Nora speelt, als mevrouw Hageman-Verha- gen, aan een barones de Vaubert zooveel sprankelenden geest vermag te geven en nu weer in Blauwbaard's Achtste Vrouw zoo weet te voldoen, zou ik in de dilettanten- wereld niet weten te noemen. En waar den amateur te vinden, die drie zoo verschillende en veel eischende rollen als Dr. Rank in Nora, den advocaat de Destournelles in Seigliere en Hubex-t de LinancoTU-t in Savoir's blijspel zoo in perfectie speelt? Èn wat wij ook altijd weer zoo bijzonder waardeeren bij Litteris Sacrum is Hageman's regie. Ik wil hier één voorbeeld noemen van deze voortreffelijke regie en wel het weer bin nenkomen van Monna in I, wanneer zij haar besluit genomen heeft John Brown te trou wen. Was dat niet prachtig van spanning, van groepeering en stand? En waar vinden wij in Nederland een tweede dilettantenvereeniging die met zoo'n tempo en zoo'n welbegrepen dy namiek speelt als deze Leidsche club. Alleen de aankleeding van het tooneel leek mij gisteren niet genoeg verzorgd.. Het inte rieur bij den heer Brown was met die meu bels uit een verkoophuis wel wat te armoedig voor den rijksten man van de wereld. En de requisiteur van onzen Stadsschouwburg mag die witte tafel van het hotel, die ik nu al voor de tweede maal tegen den grond zag val len, wel eens voor brandhout gebruiken. Van de spelers noem ik in de eerste plaats den heer de Wilde, die van graaf Hubert de Linancourt een creatie gaf zoo fijn en geestig, dat ik haar zélfs niét onder die van Oscar Tourniaire stel: In het tooneel van zijn „Schwips" in m, deed hij niet voor onzen grooten karakterkomiek onder. Dat was ver bluffend knap en prachtige comedie. En hoe moeilijk is die scène, want de Linancourt moet in zijn dronkenschap toch steeds perfect gentleman en tevens 'n tikje niais blijven. Aan deze eischen voldeed de Wilde geheel. Ik durf die scène niet minder dan brillant noemen, vol van prachtige, fijn-komische vondsten hoe verrukkelijk bijvoorbeeld dat spelen met die servet! aldoor en dit was wel het meest verrassende in volmaakt gedistingeerden toon. Veterman schreef onlangs, dat wij bij het amateurstooneel soms kunstenaars, bij het. be roepstooneel dikwijls dilettanten zien. Wij hebben de bevestiging van dit eerste gisteren weer eens mogen constateeren. Een opmerking zij mij hier vergund. Ik meen, dat deze wat onnoozele:, graaf als type nog meer tot zijn recht zou zijn gekomen, wanneer de heer De Wilde zich een „kop" had laten maken. Maar overigens: een harte lijk bravo voor dit meesterlijk spel, zooals wij het zelden nog van een amateur zagen. Het talent van mevrouw HagemanVer hagen lijkt mij meer nog naar den dramati- schen kant te gaan dan naar de comedie. Men ziet dit ook in zoo'n rol als Monna de Montferrat, waarin zij het ernstige onmiddel lijk accentueert, meer soms dan mij voor een licht Fransch blijspel noodig leek. Hierdoor kreeg de figuur van Monna nu en dan iets Hollandsch-zwaar. Wie mevrouw Royaards in deze rol heeft gezien, zal zich herinneren, hoe deze rol in lichte trant gespeeld meer aan den eisch der Fransehe comédie voldoet. Maar in haar opvatting gaf mevrouw Hageman weer iets uitstekends. Hoe mooi was zij in I, toen zij zich „offerde", wat speelde zij dat met fijne nuances gevoelig uit. Daar verdiepte zij de rol. meer zelfs dan mevrouw Royaards in die scène deed. Maar in haar tegenspel in de groote scène met Hubert, leek zij mij wel wat te passief, miste ik te veel de spanning- die toch ook in haar moet zijn, Maar bijzon der goed was zij weer iri het slottafereel, dat zij met innigheid en warm van toon speelde. De heer Hageman had het zich als Brown wel heel moeilijk gemaakt door dezen milliar- dair met een zoo sterk Amerikaansch accent te laten spreken. Hierdoor ging deze figuur onwillekeurig sterker in de komische richting dan soms wenschelijk was. En Hageman deed daar nog een schepje op door Brown's drift wel wat erg druk en luidruchtig te spelen, zoodat wij bijna 'EN GAT m WET LAKEN- MAAR,™ Douwe Egberi-s Echte Enesche Heeren-Baai ew Baai-Tabak Nederlands geurigste pijptabak. £23 (Adv. Ingez. Med.) uitsluitend den cholerischen Brown te zien kregen. Maar er is in dezen zakenman ook iets van den harden cynicus, die, als het noo dig is, over lijken durft gaan om zijn doel te bereiken. Dezen kant van Brown zagen wij te weinig. Hij was in de eerste helft meer een blijspel-figuur al werd hij dan ook uiterst levendig en zelfs virtuoos gespeeld dan een mensch en hij maakte het niet gemakkelijk ons te doen gelooven, dat Monna van dezen Brown zou gaan houden. Maar in alle op zichten voortreffelijk was hij in het laatste tafereel, toen hij ondanks het humoristisch Amerikaansch accent de juiste, ernstige sfeer wist te scheppen. Dat was 'n staaltje van ver bazend knap spel. Over de andere rollen moeten wij kort zijn. De fijne distinctie, die wij indertijd in het spel van Gertrud Ootmerssen als mejonkvrouw de la Seigliere bewonderden, trof ook nu in haar Lucienne de Montferrat. De markies was een goede rol van den heer Van den Heuvel. Voor al qua type was hij zeer geslaagd. Zijn stille spel, zijn reageeren bijvoorbeeld op de vernen derende voorstellen van den hoteldirecteur had nog wat sterker, vooral komischer kun nen zijn. Coch was een particulier detective, dien je als het noodig mocht zijn zoo in je dienst zoudt nemen, Matard, de directeur van het hotel, was ook geheel, wat hij zijn moest. Miss George maakte niet bepaald de illusie van een beroemde zangeres en zij bleef ook in haar spel bij de twee andere dames wat veel ten achter. En de heer Knops leek mij wel wat een te bescheiden manneke voor een secretaris van een milliardair. Dat de voorstelling van Litteris Sacrum een zeer groot succes had, behoef ik nauwelijks te vermelden. Er was na afloop slechts één roep over dit voor dilettanten wel verrassend goede spel. Wij hopen, dat Litteris elk jaar minstens eenmaal de gast'in Haarlem zal zijn. J. B. SCHUIL. J. H. WHITLEY OVERLEDEN. Op 69-jarigen leeftijd is te Londen over leden het liberale Lagerhuislid J. II. Whitley, van 1920 tot 1928 speaker van het Lager huis en sedert 1930 voorzitter van de B. B. C. AGENDA DINSDAG 5 FEBRUARI Gem. Concertgebouw. Revue: „Dat zou jé wel willen". 8 uur. Volksuniversiteit: Cursus Electrotechniek en cursus astronomie. Stadsschouwburg: Concert door Han Jessu- run (zang) en Jan Odé (piano) 8 uur. Palace: „De Zesdaagsche". Op het tooneel: Lyon en Lindy, acrobatische dansen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het meisje met den blauwen hoed", geprolongeerd. Op het too neel: Bert Wright en partner, Engelsche jong leurs. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Helden der golven". Doorloopende voorstelling van 7 uur tot half twaalf. Frans Hals Theater: „Bolero" en het derde lustrum der M. T. S. 2.30, 7 en 9.15 uur. Berkenstraat 10: Lezing ds. P. van Oossanen Waaggebouw: Tentoonstelling van schilde rijen, teekeningen en houtsneden van Cor Vissev. 105 uur Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 6 FEBRUARI Stadsschouwburg: De Hagespelers met „Zestien Jaar". 8.15 uur. Wilhelminastuaat 22: Ned. Ver. van Spiri tisten„Het spiritisme en de kerk". 8 urn-. Gern. Concertgebouw. Revue: „Dat zou je wel willen". 8 uur. Lange Margarethastraat: Bazar C. O. V., 35 en 810.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Waaggebouw: Tentoonstelling van schilde rijen, teekeningen en houtsneden van Cor Visser. 105 uur.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2