Mijn kijk op het spel DINSDAG 5 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 11 ■tlUililI IJSHOCKEY. Canadeesche ploegen te Amsterdam. GERRITSEN IN HET DOEI. In den datum, waarop de Winnipeg Mo- narchs, de wereldkampioenen ijshockey 1935, op de Amsterdamsche kunstijsbaan een wed strijd spelen. Is een kleine wijziging gekomen. Er wordt niet op 14 Februari gespeeld, maar in verband met het reisprogramma der Cana- deezen op Dinsdagavond 12 Februari. De officleele Canadeesche ploeg zal te Am sterdam uitkomen tegen een team, gevormd uit in Europa vertoevende Canadeesche ijs hockeyspelers. In deze ploeg, die den naam van Canadien Wanderers gekregen heeft, is de Nederlandsehe keeper Gerritsen als doel- verdediger opgenomeft. Ir. Tj. de Vries verlaat het land. SCHAATSENRIJDEN. Europeesche kampioen schappen te Helsingfors. WAZULEK EUKOPEESCH KAMPIOEN. Uit Helsingfors: Maandag zijn de Euro peesche kampioenschappen in het hard rijden op de schaats te Helsingfors voortgezet met de afstanden 1500 en 10.000 M. De Oostenrijker Wazulek won de 1500 M. in 2 min. 23.8 sec. vóór Thunberg. De 10.000 M. werd dor den Oostenrijker Stiepl gewonnen in den tijd van 17 min. 43.2 sec. Hier was Wazulek tweede en in verband hiermede werd hij in het klassement over alle vier afstanden No. één. De resultaten waren: 1500 Meter. 1. Wazulek (Oostenrijk) tijd 2 min. 23.8 sec. 2. Thunberg (Finland) 2 min. 25 sec. 3. Ekman (Finland) 2 min. 25.2 sec. 4. Waenius (Finland) 2 min. 26.1 sec. 5. Mathisen (Noor wegen) 2 min. 27.6 sec. 6. Evensen (Noorwe gen) tijd 2 min. 27.9 sec. 10.000 Meter. 1. Stiepl (Oostenrijk) tijd 17 min. 43.2 sec. 2. Wazulek (Oostenrijk) 17 min. 52.6 sec. 3. Mathisen (Noorwegen) tijd 17 min. 59 sec. 4. Carlssen (Noorwegen) 18 min. 10 sec. 5. Even sen (Noorwegen) 18 min. 11.1 sec. 6. Wasenius (Finland) 18 min, 15 sec. Eindklassement 4 afstanden: 1. en Europeesch kampioen Wazulek (Oos tenrijk) 200.62 punten. 2. Evensen (Noor wegen) 201.53 punten. 3. Wasenius (Finland) 202.15 punten. 4. Stiepl (Oostenrijk) 202.51 punten DAMMEN. NATIONALE DAMDAG TE 'S-GRAVENHAGE. Onder groote belangstelling had Zondag te 's-Gravenhage de nationale damdag plaats ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van den Haagschen Districts Dambond. Op dezen nationalen damdag speelden de vertegenwoor digende tientallen der districten Amsterdam, Noord-Holland, 's-Gravenhage en Rotterdam tegen elkander. In de eerste ronde speelde de Districtsbond „Noord-Holland" tegen Am- sterdamschen Dambond. Uitslag 7—13. De Districtsbond Rotterdam won met 119 van den Haagschen Districts-Dambond. In de finale om den lsten en 2den prijs speelde dus de Districtsbond Rotterdam tegen den Amsterdamschen Dambond. Uitslag 812. In de finale om den 3den en 4den prijs tra den in het strijdperk de Districtsbond Noord- Holland en de Haagsche Districts Dambond. Eerstgenoemde won met 137. Het eindresultaat van dezen nationalen damdag luidt dus als volgt: 1ste prijs: Zilveren wisselbeker en medaille Amsterdamsche Dambond; 2de prijs Zilveren beker Districtsbond Rotterdam; 3de prijs: Zil veren medaille Districtsbond Noord-Holland; 4de prijs: Zilveren medaille Haagsche Dis tricts Dambond. KYNOLOGENCLUB „KENNEMERLAND". Woensdagavond 6 Februari zal de heer Hirschfeld uit Bloemendaal een lezing hou den in café-restaurant Bi'inkmann aan de Groote Markt. Donderdagavond 14 Februari is er een bui tengewone algemeene vergadering, waarin het bestuur verslag zal uitbrengen over de onderhandelingegn met de Kennelclub „Cy- nophilia" over een eventueele aansluiting. Deze vergadering wordt ook gehouden in café-restaurant Brinkmann. HENGELEN. DE RIETVOORN. Bovengenoemd vischcollege hield Zondag een halfjaarlijkschen kaswedstrijd op baars in de Ringvaart nabij de Kaag. De prijzen werden als volgt gewonnen: le prijs A. J. Beenders met 41 st. en werd tevens winnaar van den kampioensbeker. 2e pr. F. Frijer 40 st., 3e pr. C. Steenhoven 38 st., na loting 4e pr. C. v. d. Burg, 5e pr. J. Buijs, 6e pr. C. Oudolf allen met 25 st. 7e pr. J. Moerkerk 15 st. De medaille voor den grootsten baars werd door J. Buijs gewonnen. Nederland verliest een skiffeur. WANDELSPORT. JAN PASSTOORS Door bovengenoemde vereeniging wordt Woensdag 6 Februari begonnen aan de serie- marschen, welke geloopen worden op Woens dagen en Zondagen. Beginnende met 10 K.M. en stijgende tot 25 K.M.. in totaal 200 K.M. Startplaats gebouw Olympia. Ir. Tj. de Vires. Naar we vernemen gaat Ir. Tj. de Vries, de beleende skiffeur van „Het Spaarne" het land verlaten om zioh in Afrika te vestigen, waar hij in Uganda als mijnbouwkimdig in genieur bij een tinmijn is aangesteld. Het vertrek van dezen sculler beteekent voor de Nederlandsehe roeisport en voor de roei- en zeilvereeniging „Het Spaarne" een gevoelig verlies, te meer daar deze aanstel ling in Afrika waarschijnlijk van langen duur zal zijn. Ir. de Vries, die in 1933 onbe dreigd het Nederlandsehe kampioenschap gladde skiff won, kwam in 1934 slechts op enkele wedstrijden uit daar hij eenige maan den in Egypte vertoefde. Op deze wedstrijden tegen zijn Nederlandsehe tegenstanders heeft hij echter bewezen een buitengewoon goed skiffeur te zijn. Met grooten voorsprong op zijn concurrenten won hij bijv. het num mer senioresijskiff van de Hollandiawedstrij- den en de Koninklijke. In het voorjaar werd hij winnaar van de internationale wedstrijden van de Royal Club Nautique de Gand op het kanaal van Terdonk. VOETBAL. NederlandDuitschland. HET DUITSCHE ELFTAL SAMENGESTELD. Uit Berlijn: Duitschland heeft zijn elftal dat op Zondag 17 Februari a.s. te Amsterdam tegen Nederland uitkomt, samengesteld. De opstelling is als volgt: Doel: Buchloh (V.f.B. Speldorf). Achter: Stührck (Eimsbüttel) en Busch (Duisburg '99). Midden: Gramlich (Eintracht Frankfurt). Münzenberg (Allemania Aken) en Zielinski (Union Hamborn.) Vóór: Lehner .Schwaben Augsburg). Hoh- mann (V.f.L. Benrath), Conen (aSarbrücken), Rohwedder (Eimsbüttel) en Kobierski (For- tuna Dusseldorf). Voorts zijn als reserves aangewezen Bender en Janes (beiden van Fortuna Dusseldorf), Jurissen (Elberfeld) en Linken (Tutu Dussel dorf) Er zijn in het elftal, dat op 27 Januari j.l. te Stuttgart van Zwitserland met 40 won, drie wijzigingen aangebracht. Het achtertrio is volledig gehandhaafd. In de middenlinie is Goldbrunner vervangen door Münzenberg, die die oorspronkelijk ook te Stuttgart was opge steld. Toen was het veld door sneeuw erg glad en daar bekend is dat Münzenberg zich op gladde speelvelden veel minder thuis voelt dan op droge, goede terreinen, was de Akenaar op het laatste moment vervangen door Gold brunner. In de middenlinie is Appel voorts vervangen door Zielinski, een speler die zijn sporen op internationaal gebied reeds heeft verdiend. Hij was o.m. ook van de partij in het tournooi om het wereldkampioenschap, het vorig jaar in Italië gehouden. In de voorhoede is Siffling vervangen door Hohmann, een West-Duitschen speler. Het is een zeer sterk Duïtsch elftal. En gelet op de fraaie zege op Zwitserland zal het voor Nederland een moeilijke wedstrijd worden, waarin de tactiek een duchtig woordje zal meespreken. W. M. S. 2—V. S. V. 2 (1—7). TAFELTENNIS. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE LONDEN. Uit Londen: Voor de wereldkampioenschap pen tafeltennis, die van 8 tot en met 16 Fe bruari te Londen worden gehouden, hebben 19 landen ingeschreven, die door loting ver deeld zijn in twee poules Nederland komt uit tegen Engeland. Zwitserland, Polen. Noord- Ierland, Britsch-Indië, Wales, Tsjecho-Slo- wakije en Roemenië. Het Nederlandsehe dames-team zal heb ben te spelen tegen België, Tsjeho-Slowakije, Engeland, Frankrijk, Duitschland, Hongarije, Iersche Vrijstaat, Zwitserland en Wales. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat de roodhemden zulk een glorieuze overwin ning zouden behalen, want de Amsterdam mers wisten zelfs de leiding te nemen met een goal, waarbij doelman Noortman niet geheel en al vrij uit ging. Het duurde bijna tot aan de rust, alvorens Michel op schitterende wijze gelijk maakte. Rust 11. Na de rust was V.S.V. echter verre de baas. Vooral toen de stand op 1—3 was gebracht, was er geen houden meer aan. Nog viermaal moest de W. M. S.-doelman visschen, zoodat V.S.V. met 17 won. V.V. BAKKERS—VICTORIA. In een door beide partijen slecht gespeelden wedstrijd heeft de V.V. Bakkers zich sterker getoond dan Victoria. Tegen den sterken wind in spelend nam Victoria enkele oogenblikken de overhand; na een kwartier kreeg de mid- voor den bal ongeveer op het middenveld vrij hij liep door de Bakkers-defensie en depo neerde daarna den bal achter den keeper (01). Volgde een snelle Bakkers-aanval door een misverstand in de Victoria-achter- hoede verdween de bal in het doel (11). snel gevolgd door nummer twee, gescoord uit een penalty (2—1). Na de rust eerst een paar snelle Victoria- aanvallen; bij één dezer trapte een back den bal in eigen doel (22). Hierna hebben beide partijen nog vele kan sen gehad om te scoren, doch alleen V.V.B. zag nog tweemaal kans te scoren, zoodoende den stand op 42 brengend, waarmee het einde kwam. door Criticus. DeKennem e rs-Fe ijen oord Een bijzonder aardige, door de Kennemers gedurende de eerste 60 minuten vlot en goed gespeelde wedstrijd, die het bewijs leverde, dat bekervoetbal ook in ons land aantrekke lijk kan zijn en de publieke belangstelling opwekt. Want juist het feit, dat in dit tour nooi clubs van verschillende klassen tegen over elkaar komen, verhoogt dikwijls de spanning en inspireert de lager geplaatste ploeg tot onverwachte prestaties, hetgeen aan den eenen kant zeer leerzaam is en aan den anderen kant de spelers de gelegenheid geeft eens te laten zien. waartoe ze tegen andere dan elk jaar dezelfde competitie tegenstanders in staat zijn. De toeschouwers bij dezen wedstrijd zullen thans zeker be grijpen. waarom bekervoetbal in Engeland en Frankrijk zoo populair is en waarom een derde klasser als Bristol City, die het sterke Portsmouth versloeg, nu alle aandacht op zich gevestigd heeft. Voor den onpartijdigen kijker had het goe de spel van de Kennemers in de eerste helft- nog een extra-attractie, omdat door het hooge tempo de zwakke plekken van het Feijenoord-elftal duidelijk aan het licht kwamen. Het spel van het Rotterdamsche binnentrio Sinke, Kegge en Barendrecht, alsmede van de belde backs de Groot en Wursten was in deze periode èn technisch èn tactisch ver beneden het peil, hetwelk men van leden van een kampioenscandidaat mag verwachten. Doch laat ik beginnen met de prestaties der Kennemers eens wat uitvoeriger te be spreken. En daarbij dient dan rekening te worden gehouden met de omstandigheid, dat de geheele ploeg in deze ontmoeting boven haar kracht speelde in zulk een formidabel tempo, dat de alleszins begrijpelijke inzin king in het laatste half uur niet uit kon blijven, waarvan de Rotterdammers met hun grootere ervaring natuurlijk profijt trokken. De eenige twee spelers ln het Beverwijksche elftal, die zich aan die inzinking wisten te onttrekken, waren de spil Dinkla en de links binnen Steeman, die tot het eindsignaal de volle aandacht van de tegenstanders eisch- ten. Wanneer ik dus bij de bespreking van het spel der Kennemers deze laatste periode uit schakel, dan is dat. omdat hierin de ver wachte reactie volgde op de bijzondere in spanning van het eerste uur. Het binnentrio van de voorhoede, bestaan de uit Horeman. Groot en Steeman heeft voortreffelijk werk geleverd. Telkenmale werd de vijandelijke verdediging uit positie gespeeld door goed geplaatste ballen naar de vleugels door den middenvoor en breede „cross-passes" van rechts- en linksbinnen naar den verst verwijderden vleugelspeler. Daar dit open samenspel over den grond werd uitgevoerd, leverde het herhaaldelijk gevaarlijke momenten voor het Rotterdam sche doel op. Beide buitenspelers, zoowel Schipper als Brethouwer. kregen door deze, zonder dralen uitgevoerde, manoeuvre keer op keer een geheel open veld voor zich en slechts het naar voren komen van den lan gen doelverdediger van Male maakte de schietkans zeer moeilijk en behoedde Feijen- oord voor een grooten achterstand in de eer ste helft. Geregeld schoot Brethouwer den bal recht op van Male aan, in plaats van te trachten, deze over hem neen te spelen of zijn collega-vleugelman Schipper door een overzet de kans op scoren te geven. In dit opzicht speelde het binnentrio met meer doorzicht, steeds werd den best ge plaatste de kans tot schieten geboden, waar van het fraaie tweede doelpunt de beloo ning was. Er werd geen tijd verknoeid met het onder controle brengen van het leder, alles werd direct doorgespeeld en de zuivere balbehandeling verdient vermelding. Dit was stukken beter dan ik van menige eerste klasse-voorhoede dit seizoen gezien heb. De twee binnenspelers vergaten daarbij aller minst. hun middenlinie het werk te verge makkelijken, door steeds den bal te gaan halen, doch zoodra hun team in den aanval kwam, waren ze weder op hun plaats in de voorhoede. De rechtsbinnen Horeman maak te enkele keurige openingen voor zijn mede spelers, terwijl Steeman door fraai kopwerk uitblonk. De spil Dinkla begreep zeer goed, dat hij een dergelijk vlot spelende voorhoede diende te steunen en hij liet geen gelegen heid na, de vleugels met verre trappen aan het werk te zetten. De oud-E.D O.-speler toonde ook in de verdediging zijn plaats waard te zijn en hij was de eenige in de Ken- nemers-verdediging, die zich bij de Feijen- oord-aanvallen niet te dicht op het doel te rug trok. De kanthalfs hebben vooral verde digend verdienstelijk gespeeld en het is hun in verband met de gerenommeerde tegen partij wellicht te vergeven, dat zij zoover achter bleven. Echter dienen zij voor den aanvang van een wedstrijd met hun backs tot overeenstemming te komen omtrent de te volgen tactiek, de een den binnenspeler en de ander den vleugelman bewaken. Zoo wel Effern als Gordijn bepaalden zich dit maal hoofdzakelijk tot de buitenspelers, het geen, daar dit toevallig de gevaarlijkste aan vallers waren, niet zulk een fout was als in normale omstandigheden. Doch dat zij bij hoekschoppen en andere kritieke momenten hun backs in den weg stonden, was een tac tische fout en maakte de taak van den toch al kleinen keeper Stoppa nog moeilij ker, daar hem het uitzicht vaak totaal be nomen werd. Het eerste doelpunt der Rot terdammers was een direct gevolg van een botsing tusschen Effern en Duiveman. die beiden een vrijen bal wilden spelen met het noodlottige gevolg, dat Barendrecht slechts voor het intrappen had. De achterspelers Duiveman en Lindner hebben doortastend en goed gespeeld, waarbij eerstgenoemde vooral door opstellen en koppen boven zijn partner uitblonk. Den invaller-doelverdedi- ger Stoppa mag men niet te hard vallen, hij is wel erg klein voor zijn taak, waarvan een drietal doelpunten in de tweede helft het gevolg waren, doch er zal wel niemand zijn. die hem dit onder zulke moeilijke en enerveerende omstandigheden kwalijk neemt. Doch spelers als v. Heel en Bas Paauwe zijn geroutineerd genoeg om daarvan partij te trekken en ook Barendrecht gaf blijk, niet voor niets jaren in de eerste klasse te heb ben gespeeld, door een vrijen bal over het hoofd van Stoppa in het doel te ..lobben". Wat de Rotterdammers betreft, is de mid denlinie het beste gedeelte van de ploeg, welke zich in de tweede helft niet bijzonder behoefde in te spannen. Van Male stelt zich bij rechtstreeksche aanvallen wel goed op doch bij lage ballen heeft hij nog steeds te veel tijd noodig. terwijl het verwerken van hooge schoten door het vangen van den bal boven borsthoogte steeds gevaar voor zijn doel oplevert. De backs de Groot en Wursten spelen ver genoeg uit elkaar, doch zijn zwak in het wegwerken en geneigd, den bal over de zijlijnen te trappen. Hun kopwerk was in dezen wedstrijd beneden peil en de samen werking liet alles te wenschen over. In de middenlinie was Paauwe aanvallend de beste van de drie, Van Heel heeft een uitstekende baltechniek, doch het komt mij voor, dat hij langzamerhand duidelijk een dagje ouder wordt. In den aanval heeft Linzen ais links buiten het minst slecht gespeeld: zijn collega op den rechtervleugel Vrauwdeunt heeft de meeste capaciteiten, doch spande zich niet bijzonder in. een veeg teeken bij een zoo jeugdig speler. Het binnentrio bleek niet voor de eerste maal uit den toon te vallen en Feijenoord mag zich gelukkig prijzen, over een der beste middenlinies in den lande te beschikken. Zoowel Kegge als Sinke scho ten in alle onderdeelen van het aanvalsspel tekort, terwijl Barendrecht nog steeds veel te langzaam is, doch zoo nu en dan door zijn ervaring pYofiteert van het goede werk der halfbacks. Alles bij elkaar genomen, is het Rotterdamsche elftal, wat de backs en het binnentrio van den aanval betreft, zeker een klasse minder dan Ajax. De Kennemers. die reeds eenige malen kampioen van hun af deeling waren, doch steeds in de promotiewedstrijden aan het kortste eind trokken, zullen, wanneer ze ln den aanvang van deze extra-competitie niet al te hard van stapel loopen en het hoofd koel houden, zeker promoveeren, want hun spel is. over het geheel genomen, beter dan van vele tweede klasse-clubs. Tenslotte mag een woord van lof over de onpartijdigheid en sportiviteit van het Beverwijksche pu bliek niet achterwege blijven. CRITICUS. Hoe stonden zij verleden jaar? L. DE VISSER ONGESTELD. Het communistische Tweede Kamerlid L. de /isser, is vrij ernstig ongesteld. Een vergelijking. In ons vorig nummer is medegedeeld, hoe onze eerste-klassers er op 4 Februari van het vorig jaar voorstonden in vergelijking met de resultaten van nu. Thans zijn de tweede-klassers aan de beurt. Op Zondag 4 Februari 1934 verloor Kinheim met 30 van Alcmaria Victrix; Bloemendaal moest op eigen veld tegen T.OG. met niet minder dan 61 het onderspit delven en E.D.O. verloor in Utrecht met 3—2 van Her cules. De resultaten van onze tweede-klassers waren toen allesbehalve fraai. Van de derde-klassers noteeren we een 20 nederlaag van Hillinen tegen U.V.S.; een 30 overwinning van Zandvoort op A.S.C. en een 20 victorie van Hillegom op Schoten. Voor de Kennemers was toen geen wed strijd vastgesteld. Van de tweede-klassers nam Kinhelm toen de beste plaats in. Zij stond op de vierde plaats met 12 punten uit 13 wedstrijden; zij won daarvan vier maal, speelde evenveel keeren gelijk en verloor er vijf. Het aantal gescoorde doelpunten was toevallig even groot als dat van de tegen-goals. De Velsenaren eindigden op de derde piaats met 20 punten uit 18 wed strijden. Een gemiddelde alzoo van 1.11. Zij hadden hun doelgemiddcide ook niet weinig opgeknapt. Dat werd 4129. Als het Kinheim in haar twee nog resteerende wedstrijden een beetje wil meeloopen, kan zij ook nu nog een fraai eindresultaat bereiken. E.D.O. stond in haar afdeeling het vorig jaar weliswaar ook op de vierde plaats (we bedoelen op Zondag 4 Februari), maar zij had al een wedstrijd meer gespeeld, dan Kinheim. De roodzwarten hadden 19 punten uit 16 wedstrijden verzameld. Zij wonnen daarvan 9, speelden één gelijk en verloren er 6. De I-average was bijzonder mooi, namelijk 6135. Het gemiddelde was 1.19. E.D.O. ein digde het seizoen ook op de vierde plaats met 23 punten uit 18 wedstrijden en een gemiddel de van 1.28. De doelcijfers waren niet veel hooger geworden; die waren 6938. Zij staat er nu, met nog vier wedstrijden voor den boeg, dus heel wat beter voor. Bloemendaal stond er op Zondag 4 Februari 1934 niet al te best voor. Zij stond met 12 punten uit 15 wedstrijden op de zevende plaats. Slechts vier maal smaakte zij het zoet der overwinning. Vier maal bleef de strijd on beslist en zeveii maal werd verloren. De doel cijfers waren naar evenredigheid weinig fraai: 2843. Het gemiddelde was 0.80. In den verderen loop van het seizoen herstelden de witten zich een weinig. Ze eindigden op de vijfde plaats met 16 punten uit 18 wedstrij den. Er werden nog twee gewonnen wedstrij den aan toegevoegd en één werd verloren, zoodat het gemiddelde 0.89 werd. De doel cijfers 40—53 bleven onbevredigend. In een volgend artikel komt een bespre king van de derde klassers. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND DRIEBANDEN 2e KL. Van de 58 deelnemers zijn uit de voorwed strijden de volgende vijf spelers naar de 1ste klasse gepromoveerd: J. A. M. Lambertmont („Middelburg") met 0.573; J. C. Wittebol („K.R.A.S.")0.554; J. Groenteman („Rem brandt"), 0.552; J. H. Sweering en J. J. P. Sweering (beiden „Insulinde"), resp. 0.536 en 0.518. allen te Amsterdam. De finale wordt van 810 Februari a.s. in Den Haag gespeeld. KORFBAL. O. S. N. O.—S. S. II. (1—2). S.S.H. kampioen le klasse H.K.B. Met een moeilijke ovci'wlnning op O.SN.O. is het S.S.H. gelukt beslag op het kampioen schap van de le klasse H.K.B. te leggen. Als scheidsrechter Baak beginnen fluit ziet men direct, de slechte terreinomstandigheden ten spijt, een snelle en goede partij korfbal. Na een kwartier speeln bezorgt Lucte de Wit na een goed opgezetten aanval. S.S.H. met een schitterend schot de leiding (01). Hierna is O.S.N.Q. sterker en de S.S.H.- verdediging moet alle zeilen bijzetten om den O.S.N.O.-aanval, waarin Krelage uitmunt, in bedwang "te houden. Zij kan dan ook niet verhinderen dat tien minuten vóór rust Krelage snel doorbreekt en met een fraai schot de partijen op gelijken voet brengt (l—l). Na. de thee is S.S.H.. door den wind ge steund. sterker, maar O.S N.O. houdt kranig stand. Een kwartier voor het einde moet de O.S.N.O.-verdediging echter zwichten en weet Bonekamp zijn club de overwinning en daar mede het kampioenschap te bezorgen. INKRIMPING DER PLUIMVEEHOUDERIJ. Naar wij vernemen, is eerlang een regee- ringsmaatregel te verwachten, waai-bij het den boeren met meer dan 20 H.A. bouwland verboden zal worden een grooter aantal dan 25 kippen te houden. De regeering hoopt door dezen maatregel te bei'eiken dat de pluimvee houderij voor de kleinere boeren rp het zand loonend wordt. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 14de lijst Trekking van Dinsdag 5 Februari 1935 Hooge Prijzen 1000.— 13645 16005 400.— 9102 12391 17250 18860 200.— 5304 6226 8652 9988 100.— 826 862 5062 9860 11617 11893 12650 18821 19559 21037 21774 21426 23580 23859 Prijzen van 70. 21 115 284 412 520 564 884 1039 1239 1336 1340 1410 1415 1601 1788 1899 2020 2259 2405 2493 2495 2525 2642 2682 2786 2835 2857 3407 3594 3645 3749 3925 4017 4018 4087 4221 4301 4379 4500 4513 4644 4665 4697 4748 4763 4849 4945 505i 5295 5343 5362 5921 6046 6095 6113 6135 6713 6745 C782 7163 7330 7444 7454 7505 7522 7592 7803 7828 7984 8255 8264 8334 8399 8433 8658 8669 8771 8792 8912 9100 9268 9562 9631 9715 9719 9766 9955 10069 10081 10138 10302 10343 10348 10350 10485 10542 105C0 10636 10663 10684 10747 10774 10794 10625 10835 10886 10948 11011 11172 11205 11329 11344 11626 11656 11765 12032 12066 12121 12123 12125 12207 12252 12388 12392 12456 12480 12538 12642 127C8 13076 13210 13300 13301 13335 13461 13667 13763 13948 14123 14215 14293 14343 14569 14583 14596 14678 14685 14690 14793 14957 14975 15211 15233 15646 15725 15865 15959 16066 16171 16274 16289 16305 16315 16330 16450 16575 16592 16695 16865 16895 16901 16903 16983 17032 17330 17393 17542 17658 17686 17687 17692 17703 18044 18078 18170 18268 18287 18369 18402 18529 18546 lb617 18654 18659 18683 18769 19144 19232 19299 19644 19705 19775 20017 20048 20083 20204 20214 20281 20446 20561 20715 20889 21069 21214 2125S 21323 21327 21365 21481 21609 21629 21633 21607 21971 22040 22070 22077 22212 22233 22530 22543 22621 22807 22856 23060 23101 23184 23197 23370 23406 23497 23509 23522 23666 23684 23699 23735 23625 23881 23894 23976 Nieten 14 16 58 88 106 135 218 219 257 266 269 332 336 339 407 411 457 478 488 498 504 618 654 688 720 839 888 897 962 967 1021 1023 1035 1042 1050 1167 1194 1198 1238 1283 1302 1313 1314 1319 1353 1374 1487 1491 1522 1564 1660 1662 1668 1724 1732 1856 1869 1871 1912 1971 2018 2022 2U38 2063 2106 2142 2149 2218 2233 2246 2307 2315 2331 2342 2426 2428 2458 2465 2487 2540 2565 2603 2633 2648 2698 2712 '2733 2781 2792 2817 2828 2844 2892 2896 2925 2977 3019 3027 3029 3081 3135 3182 '3213 3221 3344 3361 3378 3404 3411 3416 3445 3459 3480 3539 3540 3566 3619 3025 J653 3660 3672 3675 3709 3781 3789 3793 3854 '1855 3900 4049 4142 4145 4147 4194 4285 4391 4427 4449 4479 4482 4494 4547 4551 4570 4589 4658 4666 4702 4721 4742 4756 4760 4765 4792 4799 4819 4829 4946 4S50 4960 5066 5068 5110 5122 5157 5231 5487 5508 5531 5695 5773 5837 5851 5853 6012 9129 6198 6205 6233 6253 6262 6307 6314 3371 6419 6448 6508 6515 6542 6551 6632 6712 6720 6722 6725 6744 6748 6780 6809 6810 6821 6825 6826 6832 6834 6892 6918 6956 6960 6975 6979 7059 7075 7097 7164 7234 7281 7342 7392 7393 7403 7492 7504 7530 7538 7556 7586 7589 7617 7765 7779 7820 7833 7850 7868 7889 7899 7951 798) 8068 8092 8111 8158 8197 8226 8231 8232 8285 8309 8326 8350 8351 8352 8397 8429 8446 8455 8474 8538 8657 8666 8692 £709, 8723 8773 8797 8872 8948 8974 8987 90519096 9098 9153 9207 9211 9220 9270 92'Jl 9309 9335 9448 9461 9473 9477 9484 9608 9610 9650 9689 9692 9742 9746 9781 9795 9811 9875 9933 9967 10013 10017 10021 10029 10078 10121 10180 10222 10244 10261 10282 10266 10375 10389 10395 10424 10500 10511 10556 10577 10583 10586 10596 10657 10672 10686 10698 10738 10767 10777 10795 10833 10834 10855 10873 10881 10940 10956 10980 11016 11036 11057 11059 11061 11086 11095 11096 11150 11203 11206 11288 11345 11384 11431 11438 11492 11506 11575 11589 11654 11657 11674 11682 11768 11820 11902 119G9 11980 12004 12015 12019 12090 12155 12159 12187 12209 12219 12235 12263 12279 12314 12320 12362 12473 12500 12541 12567 12568 12595 12596 12601 12638 12653 12736 12827 12870 12923 13022 13033 13082 13228 13262 13373 13385 13451 13452 13495 13499 13542 13550 13594 13607 13613 13615 13620 13762 13770 13786 13875 13886 13902 13941 13975 14061 14138 14294 14404 14439 14456 14471 14472 14489 14493 14522 14537 14647 14653 14667 14683 14701 14764 14868 14879 14887 14925 14931 14946 15040 15070 15091 15108 15113 15121 15158 15177 15262 15264 15293 15300 15372 15379 15441 15493 15585 15675 15831 15840 15859 15867 15372 15879 15892 15894 15937 15945 15954 16063 16106 16130 16272 16355 16426 16501 16566 16617 16647 16692 16700 16729 16730 16733 16736 16802 16847 16848 16904 16912 16981 16999 17020 17038 17043 17085 17194 17237 17246 17274 17326 17351 17390 17392 17447 17552 17554 17566 17583 17606 17655 17671 17676 17685 17698 17709 17742 17844 17845 17874 17953 17992 18077 18125 18144 18215 18242 18253 18269 18301 18310 18357 18363 18482 18521 18537 18542 18564 18664 18670 18693 18736 18746 18762 18793 18935 18959 18968 18978 19009 19037 19081 19089 19101 19102 19133 19185 19190 19206 19221 19231 19269 19271 19327 19452 19465 19532 19564 19569 19619 19652 19697 19698 19758 19788 1987G 19891 19893 19909 19913 19915 20011 20040 20051 2u059 20Ü63 20080 20140 20162 20171 20190 20193 20234 20243 20260 20287 20289 20350 20365 20385 20441 20482 20517 20586 20603 20652 20683 20706 20714 20719 20798 20806 20812 20840 20848 2U885 20893 20953 20979 21022 21027 21078 21085 21119 21141 21142 21159 21190 21199 21203 21212 21220 21233 21234 21254 21356 21376 21386 21392 21437 21443 21473 21477 21493 21537 21550 21564 21566 21641 21666 21671 21674 21725 21734 21739 21754 21759 21811 21812 21857 21915 21985 21991 22027 22045 22080 22156 22206 22240 22271 22334 22372 22396 22476 22504 22505 22651 22667 22671 22728 22731 22758 22766 22770 22798 22816 22821 22835 22899 22975 23015 23018 23064 23118 23163 23188 23191 23231 23243 23364 23415 23483 23487 23523 23582 23607 23627 23671 23675 23682 23693 23703 23744 23755 23824 23936 23949 23966 23995 Verbet. 5e kl. 13e lijst: 8108 m. z. 8118 FLINKE LEERLING VERKOOPSTER glas, porselein, aardewerk gevr. Br. no. 177S bur. v.d. blad Gevraagd 1 Maart flinke DIENSTBODE (liefst R.K.) zelfst. k. koken en werken, v. g. g. v. Mevr. ROLF VON DEN BAUMEN, Bispinck- laan 16, Bloemendaal. HUWELIJK Besch. Jongens, zou gaarno in ftorresp. tredett met gefort. Dame, Uitv. br. onder no. 17T5 bur, vafi dit blad

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3