Het Hondepenning. 52e Jaargang No. 15834 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 6 Februari 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM (JITGAVE LOUKENS COSTEK MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREROOM POTTR AVT.ITTTGAVEV F V AT.GFMEETflE DRI KKI KT1 V V Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72}4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0.60, elke regel meer 0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 1—3 regels 0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden 600 -, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 6 Februari. Europeanen. De gemeenschappelijke voorstellen van Frankrijk en Engeland hebben in Berlijn een goed onthaal gevonden. Alfred Rosenberg heeft er in zijn blad een warm-gesteld arti kel over geschreven. De Fransche premier Flandin heeft een rede in de Kamer gehou den. die diepen indruk heeft gemaakt. Zijn houding is met algemeene stemmen goedge keurd. Geen stem heeft er zich tegen doen hooren. Wat beteekent dit alles? Dat de interna tionale toenadering in Europa binnen en kele maanden tijds verder is gevorderd dan ooit te voren. Dat reeds overeenstemmingen bereikt zijn, die 'n half jaar geleden voor de jneeste menschen nog utopieën, vaagheden ▼an die veel-gelaakte lieden: de idealisten schenen. En ook: dat wij eindelijk op weg «ijn, niet alleen Nederlanders. Belgen, Fran sehen. Duitsehers, Engelschen, Italianen enz. te zijn. maar ook: Europeanen. De ..Vereenigde Staten van Europa" zijn misschien nog verre. In naam althans. Maar de naam is bijzaak. Daar zal een Europeesch onderling verbond ontstaan, in. politieke en economischen zin. Het zal nationale waar den, nationale autonomie in vele belangrijke zaken moeten ontzien. Maar het zal in an dere hoogst belangrijke aangelegenheden bandeloosheid door eendracht dienen te ver- Tangen. Het zoogenaamd eeuwige conflict tusschen Frankrijk en Duitschland nadert Bljn einde, evenals het veel oudere conflict tusschen Engelschen en Ieren weinige jaren geleden zijn einde vond. En dat uit noodzaak. Het gezelschap ru- zieënde staatjes in Europa zou geen kans meer hebben Europa te redden, als het zich nu niet eindelijk aaneensloot. Het principe Eendracht maakt Macht is een levensvoor waarde voor dit deel der wereld geworden. Het moet zich buiten landsgrenzen gaan ontwikkelen. Dit besef is geen utopie, geen idealisme, maar harde werkelijkheid, die. om de dierbare term te bezigen „met beide bee- nen op den grond staat". Aan de onzakelijke, irreëele, fantastische janboel die jarenlang in Europa geheerscht heeft begint ten laat ste een eind te komen. De groote schoon maak is begonnen. Er zullen nog tegensla gen komen, het zal meermalen lijken of het weer mis gaat. .maar men zal terugkeeren op dezen weg omdat het de Eenige Weg is. Hoe vaak heb ik in de laatste vijf, zes ja ren in deze rubriek die uitdrukking „de Eenige Weg" wel niet gebruikt, en diegenen bestreden wier scepticisme hen altijd maar weer „ziejenouwel" deed zeggen. Het schijnt dat de tijd voor mijn „ziejenouwels" volko men rijp is. De oude schimpscheuten op den Volkenbond, op de nutteloosheid van inter nationale besprekingen, op de menschen die onvermoeid in deze richting bleven doorwer ken.. ze zijn wel merkwaardig verstomd! Maar aan ziejenouwellerij heeft men niets. De zaak is te ernstig, te zeer een levens kwestie voor ons allen, om er dergelijke op pervlakkig- en onbenulligheden aan te be steden. Natuurlijk is men er nog lang niet. Als Duitschlands gelijkgerechtigheid eenmaal gewaarborgd is, hoofdstuk V van het treu rige Verdrag van Versailles geschrapt en Duitschland in den Volkenbond terugge keerddan zullen de Ontwapeningscon ferentie en de Economische Conferentie her vat anoeten worden. Er is zeer veel dat nog tot stand gebracht moet wonden. Maar wie durft op dit moment nog te zeggen dat het onmogelijk is, een vaag idealisme, een utopie, een onbereikbaar ding? Wie zal, na de laat ste maanden .nog ooit op den Volkenbond durven te schimpen zooals hij het een half jaar geleden nog deed? Dit op zichzelf is reeds een enorme blijvende winst, hoeveel tegenslagen er ook nog mogen volgen. Wat deze eerste vijf weken van 1935 heb ben opgeleverd is nieuw en ongeëvenaard in de wereldhistorie. Wij beleven een grooten tijd. Ruim twintig jaar lang is dat een tijd van groote rampen en verwarringen geweest. Thans komen de jaren, waarin het een tijd van groote nieuwe scheppingen zal worden. Die groote nieuwe scheppingen, die nooit an ders dan uit beproevingen geboren zijn. Wie de groote lijn heeft willen zien, wie den Eenigen Weg uit de wildernis heeft her kend, wist al lang dat het op den duur niet anders zou kunnen. En die zal ook straks zijn vertrouwen bewaren, als tijdelijke tegensla gen mochten komen. Want de kans. dat de ontwikkeling naar beter tijden zeer snel wordt, is nu wel heel groot geworden. R. P. Academische Winterspelen te St. Moritz uitgesteld. Rijders weigeren te starten wegens den toestand der baan. ST. MORITZ, 6 Februari (V. D.) Heden zouden te St. Moritz de vierde academische winterspelen aanvangen, waaraan ook door een aantal Nederlandsche rijders zou worden deelgenomen. Vanmorgen, voor het begin der wedstrijden bleek echter, dat evenals in 1926 en 1928 het geval was, de organisatie dezer spelen onvol doende was. De baan was vol sneeuw en ga ten. Daar de rijders weigerden te starten, zijn de wedstrijden voorloopig tot Donderdag en Vrijdag uitgesteld. Onder de buitenlandsche deelnemers, waaronder onze landgenooten, heerscht ver ontwaardiging. Nog geen overeenstemming met België. Steenkolen blijven moeilijk heden opleveren. De ministers beraadslagen. Bij de Nederlandsch-Belgische handelsbe sprekingen blijft het steenkolenvraagstuk op het oogenblik nog steeds de ernstigste moei lijkheid voor het bereiken van overeenstem ming vormen. Gistermorgen heeft deze aangelegenheid een punt van bespreking uitgemaakt tus schen den minister-president, de minis ters van oeconomische zaken, van bui tenlandsche zaken en van financiën, bij wel ke bespreking tevens tegenwoordig waren de voorzitter van de Nederlandsche delegatie, de heer Lamping en de voorzitters van de subcommissies voor agrarische en indus- trieele vraagstukken, de heeren dr. Posthuma en mr. van Spaendonck. Portugal wilde den „Orania"- kapitein vasthouden. Om een pand te hebben. Overhaast vertrek verijdelt dit voornemen. Naar wij vernemen heeft de dezer dagen te' Amsterdam teruggekeerde gezagvoerder van het, na een aanvaring met het Portugeesche vrachtschip „Loanda" in de Portugeesche ha ven Leixoes gezonken mailschip „Orania" van den Koninklijken Hollandschen Lloyd. Portugal hals over kop verlaten omdat hem ter oore was gebracht, dat zijn vrijheid van beweging niet langer gewaarborgd was. Men wilde hem namelijk gedurende, den geheelen verderen gang van zaken met de „Orania" welke zal moeten eindigen met het bergen of doen springen van het schip, als gijzelaar vasthouden, omdat men hem voor den ge heelen verderen ontwikkelingsgang, als ge volg van deze ramp, persoonlijk aansprake lijk wilde stellen. „Randfontein" verloor zijn achtersteven. Merkwaardige ontdekking. Niemand der opvarenden heeft iets gemerkt. Te Amsterdam is binnengekomen het tot de vloot van de HollandZuid-Afrika Lijn behoorende vracht- en passagierschip „Rand fontein". In de sluis te IJmuiden werd den kapitein gevraagd hoe groot de diepgang van het schip was. Een der ambtenaren op de sluis, die den diepgang zou opnemen, deelde mede, dat hij niet'kon aflezen hoe groot deze was, hetgeen hij aan den ingevallen schemer weet. De kapi tein antwoordde, toen, dat in verband met het feit. dat de diepgang in Hamburg was opge meten men gemakkelijk door een berekening omtrent de onderweg verbruikte steenkool en het waterverbruik, kon nagaan wat de diep gang bedroeg. Toen deze op vermelde wijze ongeveer was vastgesteld, werd de uitkomst aan den loods medegedeeld, waarna de ..Rand fontein'' naar de hoofdstad kon opstoomen. Toen het schip aan de kade gemeerd lag, gaf de gezagvoerder aan den tweeden officier opdracht, achteruit den diepgang precies op te nemen. Tot groote verbazing van alle op varenden deed men toen de ontdekking, dat het schip zijn achtersteven geheel kwijt was. De steven was vlak onder den spiegel afge. broken, terwijl het roer een schuinen stand had aangenomen. De „Randfontein" is inmiddels opgenomen in het Hendrik-dok van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij, waar de reparatie zal plaats vinden. PROF. HUGO JUNKERS, stichter van de Junkers vliegtuigenfabrieken te Dessau en tevens bekend om zijn theorieën omtrent de warmteleer, is op 76-jarigen leeftijd overleden Militair vliegtuig in Indië zoek geraakt. Een ander neergestort. Aneta seint ons d.d. Dinsdag: Te half twaalf in den morgen is een toestel bestuurd door den sergeant-vlieger Wulms, die in een patrouille van drie jagers onder com mando van luitenant te Roller vloog, in den zadel tusschen den Tangkoeban Prahoe en de Boerangrang zoek geraakt. De beide overblijvende vliegtuigen hebben urenlang gezocht, doch zonder resultaat. Hierop is de geheele luchtmacht gemobili seerd, die het zoeken zal voortzetten tot het invallen van de duisternis. Later: Bij het zoeken naar het vermiste toestel is de Fokker O. 5 in een ravijn nabij Pangheotan gestort. De bestuurder, luitenant Kuntzel, is ongedeerd gebleven, de waarnemer kapitein van der Eem heeft een arm gebro ken. Het toestel is totaal vernield. Luitenant Kuntzel moest twee uren te voet afleggen alvorens hij een telefoontoestel kon bereiken waardoor nieuwe ongerustheid bij de lucht- vaartafdeeling werd gewekt, aangezien hij uiterlijk vier uur in den namiddag aan de basis werd terugverwacht. De sergeant-vlieger Wulms is nog niet ge vonden. NOG MEER ONGELUKKEN. Dinsdagmorgen is op het vliegterrein An- dir een militair vliegtoestel bestuurd door den vlieger Maurenbrecher van de Lucht- vaartafdeeling bij de landing te hard neer gekomen, waardoor het landingsgestel werd vernield. Later sloeg een militair toestel bestuurd door R. de Senerpont Domis op het terrein Soe- kamiskin over den kop en kwam met den neus in den grond In beide gevallen hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Vliegtuig van wachtmeester Wulms ontdekt. Lot van den bestuurder nog niet bekend. BANDOENG, 6 Febr. (Aneta) Heden morgen trokken het 15de bataljon infante rie uit Bandoeng en twee compagnieën infan terie uit Tjimahi de bergen in om het ver miste toestel, bestuurd door den Europee- schen wachtmeester Wulms te zoeken. Ook de nasporingen vanwege de Luchtvaartafdee- ling werden hervat. Een nader bericht meldt, dat het toestel zoo juist in een ravijn is ge signaleerd. Het toestel is vernield. Omtrent het lot van den bestuurder is nog niets bekend. (Later). De militairen werden naar de bergen vervoerd in 18 autobussen voor het zoeken van den verdwenen Curtiss-jager. Het 15de bataljon ving den onderzoekingstocht aan van Lembang uit in de richting van Wa- tes Tjisaroea. Voorts zocht een brigade in meer Oostelijke richting. Het zoeken naar het vliegtuig was zeer moeilijk, daar het terrein geheel met bosch overdekt is. Het toestel werd in een ravijn gesignaleerd en maakte den indruk volkomen vernield te zijn. Een commissie van onderzoek benevens me dische hulp is naar de plaats van het onge val vertrokken. De plaats waar het toestel gevonden is bevindt zich bij den krater Domas en niet ver van den weg over den Tangkoeban Prahoe. De overige ongevallen Nader blijkt, dat de waarnemer in het Fokkertoestel, kapitein Van der Eem, bij het neerstorten van de Fokker C-V geen arm ge broken heeft, doch dat deze slechts uit het lid is geschoten. Luitenant Kuntzel, de bestuurder van het toestel, vloog laag en werd in het ravijn door een luchtstroom naar beneden gezogen; hij kwam met zijn toestel op een boomtop neer. Nader wordt nog gemeld, dat de vernielde Curtiss-jager een eenpersoons vliegtuig is, in 1929 aangeschaft via een Indische firma. De heer Wulms is lid van het hoofdbestuur van de R.K. Onderofficierenvereeniging Sint Ignatius. De order der Bataafsche. Schelde krijgt slechts één boot te bouwen. Wij vernemen, dat. het bericht van V. D.. als zouden twee van de zes tankschepen voor de Bataafsche op de werf van De Schelde te Vlissingen worden gebouwd, in zooverre on juist is. dat De Schelde niet twee schepen, doch één schip krijgt te bouwen. In verband hiermee maken wij melding van een bericht van de Voorw., dat ook de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij een boot krijgt. BESLISSING IN DE GOUDCLAUSULE- KWESTIE UITGESTELD. Het Hooggerechtshof der Vereenigde Staten heeft medegedeeld, dat zijn beslissing inzake de goudclausule-kwestie voor onbepaalden tijd is uitgesteld. Naar de New-York Times bericht, zal de New-Yorksche effectenbeurs niet sluiten als de Hooge Raad uitspraak doet inzake de goud-clausule, doch de leden hebben van het bestuur aanwijzingen ontvangen te letten op den handel in actieve fondsen. (Honden moeten voortaan op de stations ook perronkaartjes heb ben, tenzij zij in de armen worden gedragen.) Waar spoorwegen ons land doorvlieden, Daar vindt mensporen van tekort, Men tracht daaraan het hoofd te bieden, Maar weet niet, hoe 't ooit beter wordt. Er wordt nu eenmaal door de menschen Niet meer met veel „entrain" verkeerd, Hoe graag men 't anders ook zou wenschen, Meer wordt de aut-o gewaardeerd. Nu, eensklaps, lijkt het lek gevonden En wordt het groote gat gedicht. Nu de perronkaart voor de honden, Net als voor menschen, is verplicht. Geen hond mag op 't perron meer komen, (Tenzij de vrouw of baas hem draagt) Voor hij zoo'n kaartje heeft genomen, Waarvoor de Spoor een stuiver vraagt. Hond in de pot is 't bij de sporen, 't Is billijk als je 't goed bekijkt. Dat dus de hond ook naar behooren, De spoorpot af en toe verrijkt, 't Is ongetwijfeld knap gevonden, Eén ding ontbreekt er nog maar aan, 't Verbod aan ons, om zonder honden Voortaan op het perron te gaan. P. GASUS. „De Lichthoeve" te Santpoort Verplaatsing naar Gelderland? Wij vernemen, dat er ernstige plannen be staan, om het bekende kindertehuis „De Lichthoeve" aan de Kweekerslaan te Sant poort te verplaatsen naar Garderen in Gel derland, waar op het oogenblik de directrice Zuster Kuijck voor een ernstige ongesteld heid verpleegd wordt. Men acht daar de om geving voor de kinderen gezonder, omdat het tegenwoordige tehuis geheel ingebouwd wordt. Ook is daar de levenswijze goedkooper. De plannen tot verplaatsing zijn al in een ver gevorderd stadium gekomen. Het wachten is eigenlijk alleen nog op het geld. O.a. moet eerst de grond in Santpoort nog verkocht worden. Toenemende werkloosheid. Ook te Haarlem. Het Werkloosheidssubsidiefonds reeds in werking? Het is een verschijnsel in ons geheele ïand dat de werkloosheid in den laatsten tijd weer is toegenomen. Helaas maakt Haarlem daar op geen uitzondering. Hier zijn thans 6200 werkloozen bij de Arbeidsbeurs ingeschreven, hetgeen 1100 hooger is dan verleden jaar om dezen tijd. Natuurijk gaat ook. het bedrag dat in to taal aan de werkloozen uitgekeerd moet worden, belangrijk naar boven Met verlangen wordt daarom uitgezien naar de uitbreiding van de werkgelegenheid. Gelukkig mag nu verwacht worden dat bin nenkort begonnen kan worden met de uitvoe ring van de goedgekeurde objecten van Haar lem voor het 60 millioenfonds. Bij de Conrad zal spoedig begonnen worden met den bouw van den tinmolen. Uit publicaties in onze courant weet men, dat in de naaste toekomst een belangrijke wijziging komt in de financiering van de lasten van de werkloozen. Het wetsontwerp der regeering tot instelling van het Werk loosheidssubsidiefonds is door de Tweede Kamer aangenomen, 't Wachten is nu op de Eerste Kamer. Wij vernemen intusschen, dat het rijk, in afwachting daarvan, reeds maat regelen genomen heeft om de werking van dit subsidiefonds terugwerkende kracht te ver- leenen tot 30 December 1934. De gemeenten zullen dan voor alle bona fide valide werk loozen subsidie van het rijk krijgen. Tot he den is dit beperkt tot de crisiswerkloozen en werd bijvoorbeeld geen rijksuitkeering gege ven voor transportarbeiders en losse arbei ders. Het bedrag dat de gemeenten aan subsidie voor de werkloozenuitkeeringen ontvangen wordt berekend naar een formule. Deze be rekening is nog niet officieel bekend ge maakt, maar wij vernemen dat een voorloo- pige raming het bedrag der subsidie voor Haarlem op ongeveer 60 pCt. heeft doen stellen. Blijkt die voorloopige berekening juist en veel kan daaraan niet mankeeren dan blijft dus ongeveer 40 pCt. voor rekening van de gemeente. Bovendien blijven de uitkee- ringen aan niet-valide werkloozen geheel voor rekening der gemeente. De stand der gemeentefinanciën blijft dus ook al werkt het Werkloosheidssubsidie fonds sterk beïnvloed door den gang der werkloosheid. ZIJN STUUR NIET GEHOUDEN Dinsdagavond acht uur reed een auto, komende uit de richting Heemstede, van de Dreef de Paviljoenslaan in. De bestuurder was blijkbaar niet meester over het stuur, want hij reed een lantaarnpaal en een hard- steenen paaltje aan stukken. De auto werd zóó zwaar beschadigd, dat ze moest worden weggesleept. De twee personen, die er in zaten werden niet gewond. Wrijving aan de Mandsjoerijsch-Mongoolsche grens. pag. 4 Een verklaring van Flandin over de bespre kingen te Londen werd door de Fransche Kamer met algemeene stemmen goedge keurd. pag. 4 Engeland zou aan Amerika hebben voorge steld het Amerikaanseh-Duitsehe verdrag van Berlijn te wijzigen. pag. 4 Nog geen overeenstemming met België. pag. 1 Minister Kalff is door de Eerste Kamer her dacht. pag. 3 Het ontslag van M. Beversluis bij de V.A.R.A. pag. 3 In Ned. Indië is Dinsdag een militair vlieg tuig neergestort. pag. 1 Academische wereldwinterspelen te St. Mo- De Zesdaagsehe te Brussel. pag 8 Bekende Haarlemmers: Mr. Th. Maassen. pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Europeanen. pag. 1 Mr. E. Elias: Een paar indrukken uit Parijs. pag. 3 Van onzen correspondent te Brussel: De ten toonstelling in aanbouw. pag. 4 J. H. de Bois over de nieuwe of Sint Annakerk van Pieter Saenredam. pag. 3 J. II. de Bois: Heinrich Campendonk. pag. 6 K. de Jong: Concert in den Stadsschouwburg. pag. 6 J. B. Schuil: Louis Saalborn speelt Drieko ningen-avond. pag. 2 Helen: De R. A. I. in vrouwenoogen. pag. 2 Damrubriek. pag. 8 Saarbesprekingen te Rome geëindigd. Commissie van Drie te Rome bijeen. BAZEL, 6 Februari (Reuter). De Saar besprekingen zijn gisteren beëindigd. De secretaris van de financieele sectie van den Volkenbond is naar Rome gegaan, om de te Bazel onderteekende conventie welke 100 pagina's omvat, voor te leggen aan het comité van drie. Eerst na de goedkeuring van het comité van drie zal de conventie gepubliceerd wor den. De laatste instructies uit Parijs en Berlijn inzake de spoorwegen zijn nog niet ontvangen. Zelfs indien de definitieve overeenkomst niet tot stand komt, zullen de delegaties toch naar Rome gaan hedenmiddag, waar de on derhandelingen zullen worden voortgezet, onder leiding van het comité van drie. ROME, 6 Februari (Reuter). Het Comité van Drie voor de Saarkwestie is hedenochtend onder voorzitterschap van baron Aloisi in het Paleis Chigi bijeengekomen. De president van de regeerings-commissie van het Saargebied. Knox was eveneens aan wezig. Deze gaf opheldering van verschillende kwesties o.a. ten aanzien van het economisch en administratief karakter van het Saarge bied, de ambtenaren van het Saargebied en de pensioenen. Knox deelde mede, dat met Duitschland reeds een overeenkomst is geparafeerd, welke vermoedelijk te Rome zal worden geteekend. De Fransche en Duitsche deskundigen wor den te Rome verwacht, waar zij vermoedelijk zullen deelnemen aan de tweede zitting van het comité Vrachtauto's veroorzaakten ongelukken. Dinsdagmiddag omstreeks half vier is de verzekeringsagent Jacobs uit Apeldoorn, die op zijn motorrijwiel van Deventer naar Apel doorn reed, op het kruispunt bij de Cannen- burgerbrug te Vaassen in botsing gekomen met een vrachtauto, die naderde uit de rich ting Epe, langs het kanaal Apeldoorn-Hattem. De motorrijder sloeg met geweld tegen den grond en werd ernstig gewond. Hij werd over gebracht naar het ziekenhuis te Apeldoorn, waar hij kort na aankomst is overleden. Vrachtauto slipte Dinsdag heeft voor het W. P. station een ernstige aanrijding plaats gehad. Een groote vrachtauto, welke uit de Mau- ritsstraat kwam. is door de gladheid van de banden geslipt. Een 60-jarige voetganger, die op een vluchtheuvel stond, kreeg een klap van het achterste gedeelte van de auto en viel tegen den grond, waar hij bewusteloos bleef liggen. Het slachtoffer bleek een ernsti ge hoofdwonde en een ribbenfractuur te heb ben bekomen.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1