PRESTO f DE BILT De RAI m vrouwenoogen- ECHTE WALES-ANTHRACIET Zoo een en ander. WOENSDAG 6 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Vergadering van kampeerders Dinsdagavond kwam een groot aantal kam peerders uit Amsterdam, Haarlem en omstre ken in „Ons Huis" te Zandvoort bijeen. Toen de voorzitter van de kampeervereeniging „Amsterdam" de vergadering opende, was de groote tooneelzaal tot de laatste plaats bezet. De aanleiding tot deze vergadering was het besluit van den gemeenteraad om de kampeer- gelden te verheogen van f 3.50 tot f 5.25 per week en per tent. De heer Vos bestuurslid van de kampeer vereeniging Haarlem, ging de geschiedenise van het kampeeren na. In den loop der laat ste twintig jaar is het kampeeren steeds meer ha zwang gekomen. Dit was niet alleen te danken aan het verlangen naar ongedwon gen vrijheid, maar ook naar een betrekkelijk goedkoope en buitengewoon gezonde levens wijze. Voor vele stedelingen was dit de eenige manier, om enkele weken van het jaar te ge nieten van de frissche lucht, de zon en de zee. Door vele menschen worden de beweeg redenen van de kampeerders helaas nog ver keerd begrepen. Natuurlijk is.er wel eens een ongewenscht element onder, Öoch in het al gemeen zijn de kampeerders fatsoenlijke menschen. Spreker betreurde het zeer, dat de Raad van Zandvoort de kampeergelden ver hoogd had. Schijnbaar is een verhooging van f 1.75 per week niet zoo erg, doch voor velen is het in verband met de verminderde inkom sten toch te veel. Hoewel spreker er van overtuigd was, dat het eenmaal genomen be sluit niet weer ingetrokken zou worden, hoopte hi,j, dat de actie van de georganiseerde kampeerders, gesteund door de Zandvoortsche winkeliers, in de toekomst erger dingen zou voorkomen. Niet alleen de handelaren op het strand, maar de Zandvoortsche winkeliers hebben er immers belang bij: dat het aantal kampeerders zoo groot mogelijk is. Spr. hoop te dan ook, dat de Zandvoortsche winkeliers de kampeerders bij hun actie moreel zouden steunen. Volgens den heer Zwart hadden de kam peerders in 1934 aan kampeergelden opge bracht f 13.398. Voor dit bedrag konden 638 tenten gedurende 6 weken op het strand staan. Indien per tent en per week f 15 aan levensmiddelen werd gebruikt, steeg daardoor de omzet van de Zandvoortsche winkeliers met rond f 57.500. Voor het wegbrengen en ophalen van de tenten hadden de vrachtrijders minstens f 1914 ontvangen. Met reisgeld weekkaarten inbegrepen was in dien tijd min stens f 13.000 betaald. Dan moest nog in reke ning gebracht worden het groot aantal be zoekers, dat iedere tentbewoner gedurende den kampeertijd ontving. Spreker kreeg op den druksten dag zelfs 27 man op bezoek. Bijna iedere bezoeker bracht iets mee voor de vrouw of de kinderen. Dit werd speciaal in Zandvoort gekocht, omdat de winkels in de stad 's Zondags gesloten waren. Daar uit deze cijfers wel blijkt, dat de be langen van Zandvoortsche ingezetenen paral lel ioopen met die van de kampeerders, hoopte spreker, dat een goede regeling getroffen zal kunnen wórden, waarbij Zandvoort aan het geraamde bedrag komt en de kampeerders niet belemmerd worden in hun streven om ieder mede te doen genieten van zon, zee en lucht. Ten slotte werden uit de aanwezigen twee Zandvoortsche ingezetenen de heeren C. Mo lenaar en R. Drommel gekozen, die met enkele afgevaardigden uit het bestuur van de karn- peervereenigingen trachten zullen een onder houd té krijgen met B. en W. van Zandvoort. BOND VAN LEERLINGEN M. T. S. Het bestuur van den Bond van leerlingen der Middelbare Technische School heeft zich als volgt samengesteld, J. C de Jong, voorzit ter, J. A. Jettinghof, vicevoorzitter, F. P. A. de Korte, le secretaris, J. W. Nellen, 2e secre taris, J. H. van Gent, penningmeester. U.ZEEPPOEDER din KOST ENKELE CENTEN SPAART TALLOZE GULDENS (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: WOENSDAG 6 FEBRUARI Stadsschouwburg: De Hagespelers met «Zestien Jaar 8.15 uur. Wilhelminastraat 22: Ned. Ver. van Spiri- te ten. „Het spiritisme en de "kerk". 8 uur. Gem. Concertgebouw. Revue: „Dat zou je •#el willen". 8 uur. Lange Margarethastraat: Bazar C. O. V., S5 en 810.30 uur. Palace: „De Zesdaagsche". Op het tooneel: Lyon en Lindy, acrobatische dansen. 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het meisje met den blauwen hoed", geprolongeerd. Op het too neel: Bert Wright en partner, Engelsche jong leurs. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Helden der golven". 2.30 en verder doorloopende voorstelling van 7 uur tot half twaalf. Frans Hals Theater: „Bolero". 2.30, 7 er 9.15 uur. Waaggebouw: Tentoonstelling van schilde rijen, teekeningen en houtsneden van Cor Visser. 105 uur Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERJAAG 7 FEBRUARI Stadsschouwburg: Mij. tot bev. der Toon kunst, afd. Haarlem. Vioolavond Vasa Frihoda 8 uur. Lange Margarethastraat: Bazar C O. V.. 35 en S10.30 uur. Volksuniversiteit: Cursus ..Vogelleven in Ne «Ierland". Lezing met lichtbeelden en film 4oor Jan P. Strijbos. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Waaggebouw: Tentoonstelling van schilde- tijen, teekeningen en houtsneden van Cor Visser. 10—5 uur. Lis sa* Gemeenteraadsvergadering, 2 uur. Ga ik nu naar de Rai, of ga ik niet? Als je zoo net hebt gegeten en het regent bunten, terwijl binnen de kachel brandt, dan denk je „wat doe ik in de kou?" Maar daar staat te genover dat je tegen achten weer frisch bent geworden en spijt zult hebben, want voor de Rai is het dan te iaat. Bovendien kun je nooit weten of je niet net de honderdduizendste bent en of ze daar niet een Rolls Royce voor je in petto hebben. Maar dat neemt niet weg dat Amsterdam ver is en hét weer nat en koud en als ik m'u hoed opzet huiver ik nog eens extra om te probeeren mezelf tot thuis- olijven te overreden. Maar een vrouw met een hoed op is een andere vrouw en ik heb nu al zin om te gaan. Zonder dat ik het merkte heb ik zelfs mn neus al gepoederd en m'n lippen maar neen, dat gaat u niet aan. U wilt wat weten van de Rai en ik heb u al veel te lang met mezelf bezig gehouden. Vooruit dan maar, op naar ae Rai! Ik moet zeggen dat het een feestelijk ge zicht is, als je boven op het bordes staat, met al die lichtbogen en vlaggen. Welken kant zal ik nu opgaan, links of rechts? Wacht, daar beweegt wat! Even kijken! Jongejonge wat een boel dingen kun je op en in een auto plakken, als je wilt! En hier, wel dat is een complete zit- en slaapkamer op wielen, 't Ziet er gezellig uit. maar 't lijkt me een dure geschiedenis. Wat is dat nu weer? Een helft van een auto. Zoo doorgesneden lijkt het allemaal nog al dun en als ik straks eens in duizeling- wexkende vaart over de wegen raas, zal me de schrik om het hart slaat in herinnering aan aie dunne buisjes en stangetjes. Oh, maar dat is een schat van een wagen! Zoon beeldige kleur, dat grijs-groen en wat een snoes van een koffer achterop! De Knac propageert m'n ideaal „verkeer op den hoofdweg gaat voor". De weg waar i k op rijd is altijd hoofdweg! Dat knalgroene wagentje is eigenlijk nog leuker, maar 't is met leer bekleed en daar gaat je mantel zoo van glimmen. Alweer een groene wagen. Groen schijnt de mode te zijn. Wat een gezellig kleintje is dat! En die zit plaatsen zijn zoo laag, je moet met gestrekte beenen zitten. Of dat wel prettig rijdt? Er is een meneer bij die de twijfel op m'n gezicht leest en hij heeft me in den wagen geloodst voor ik pap kon zeggen. Nu ja, 't zit goed, dat moet ik toegeven. En zuinig- dat-ie rijdt! Zoo'n wagentje zou ik best willen hebben, maar groen...? Neen, daar moet ik toch nog eens over denken. Interessant om een Dieselmotor zonder om hulsel te zien. zou op zoo'n ding nu een trein hebben geloopen? Wat een beeldig complet heeft die dame aan! Of zoo'n kleur paars mij zou staan? Misschien als ik m'n haar ook op laat blon den, maar ik geloof dat die mode ook alweer over gaat. Wat zal dat naar zijn, om het uit te laten groeien, zooiets als die gele auto met zwarte streepen. Neen, ik verf het maar niet. Alweer een groene en nog een geel-groene en een mosgroene. Nee hoor. ik neem geen groen als iedereen daarmee rijdt! Een typiste! Wat moet die hier nu doen? Nog wel in bloote armen Ik ben blij dat ik m'n mantel aan heb en zij zit met bloote ar men! Leelijk is ze niet, dat is waar, maar een typiste hier? Jakkes! Dit hier lijkt wel een operatiezaal! Wat een" tangen en scharen! En hoe dat al-" lemaal blinkt! Daar kan zelfs de slordigste monteur geen vuile handen van krijgen! Een mijnheer met een kaal hoofd zit ook al te typen, 't Schijnt er dus toch bij te hooren! Druk is dat hier! Oh, daar is nu een wagen zonder boven stuk 't Loopt gesmeerd, maar leuk ziet het er niet uit, dan neem ik nog liever die groene. Nee, dat zijn motorfietsen, daar ga ik niet kijken. Achterop zoo'n ging ga ik toch niet zitten. Van zitten gesproken, zou je hier nergens iets kunnen drinken? Wat een lekker jongetje, met die kaars! Als ik een band noodig heb, neem ik er zoo een. Daar staat nu het wagentje van m'n droo- •men. Blauw en met heerlijke kussens en de plaatsen lijken wel fauteuils en er is alleen maar plaats voor hem en voor mij! Die ver- kooper zegt dat het een race-wagen is. maar wat kan mij dat schelen! Alsof je in een race-auto ook niet langzaam zou kunnen rij den! En 't is niet die mooie diepe kleur blauw van m'n nieuwen mantel, 't Zal er uitzien! Nee, eenig! Gelukkig daar is een terras en ik ruik kof fie. Al u nog meer van de Rai wilt weten, moet u zelf maar gaan kijken, ik ga nu koffie drinken. HELEN. BAZAR KINDERHUIS „GROOT KIJKDUIN" ZANDVOORT. De stichting Kinderhuis „Groot Kijkduin" te Zandvoort heeft op Woensdag en Donder dag in café Brinkmann Groote Markt, een bazar georganiseerd om eenigszins verbete ring te brengen in de moeilijke geldelijke omstandigheden, waarin zij verkeert. In de bovenzaal zijn groote tafels opgesteld, die de ingezonden artikelen (en het zijn er heel wat!) dragen. Allereerst trekt de aan dacht een tafel, beladen met voorwerpen, door de kinderen van het kinderhuis zelf ver vaardigd. een stand die de aandacht van velen verdient. En voorts zijn er handwerken inge stuurd, smakelijke eetwaren, kleedjes, schil derijtjes en platen, boeken, lampen en nog veel meer voorwerpen, die u zult zien als u een bezoek aan de bazar brengt. Een aparte tafel torst de prijzen voor de verloting o.a. een poppenkamer tot in kleine onderdeelen goed verzorgd. Eén voetbalspel, rad van avontuur, theeschenkerij o.a. zorgen voor afwisseling: Woensdagmiddag zouden kinderen een stukje op- en plastische dansen uitvoeren, 's Avonds zullen goochelaars en jongelui met enkele dansen optreden.. Een goedverzorgde bazar! OVERTREDING VISSCHERIJWET. Door de Haarlemsche politie zijn in samen werking met de politie van Haarlemmerliede öp het water van de Mooi Hel vier perso nen in twee bootjes visschende aangetroffen. Het gelukte aan de politie, één hunner te grij pen. Het bleek een 32-jairige los-werkman uit Koog aan de Zaan te zijn. Een vischzegen van 125 M. lang werd in beslag genomen. Tegen den man werd proces-verbaal opgemaakt. VEERTIEN GEREDDEN BIJ SCHEEPS- BOTSING OP DE TAAG. Van de vijftien Portugeesche visschers, die na de botsing tusschen twee, visschersschepen bij de monding van de Taag werden vermist, heeft men naar Reuter uit Lissabon verneemt er nog veertien levend kunnen bergen. Deze scheepsbotsing heeft dus in tegenstelling met hetgeen aanvankelijk werd gevreesd slechts één slachtoffer geëischt. o. a. a f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 767.6 m.M. te Torshaven. Laagste barometerstand 744.9 m.M. te Isafjord. en voorspelt: Matigen tijdelijk toenemenden Noordelijken tot Noordoostelijken wind. Betrokken tot tot zwaar bewolkt. Later opklarend. Aanvan kelijk eenigen regen of sneeuw. Lichte vorst in het Noorden. In het Zuiden temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. Uit het Buitenland Noordoostelijke wind met. vorst verwacht. De depressie, die gisterenmorgen ten Noor den van Schotland lag, verplaatste zich naar het Zuiden over de Britsche eilanden en trekt thans naar Frankrijk. In het Noorden en Noordoosten zijn de barometers weer stijgende en vormt zich een rug van hoogen druk tot over Scandinavië. Langs den Zuid kant van dezen rug brengen Oostelijke win den de vorst uit het koudegebied om de Oostzee naar onze omgeving en de Noordzee. Blijkens de vliegtuigwaarneniingen in Noard-Duitschland is de temperatuur die van een arctische koude (min 38 graden Cel- cius op 5400 meter). Op IJsland bracht een nieuwe depressie temperatuursstij gingen van meer dan 15 graden. Uit de Alpen wordt nog zware neer slag gemeld. Er heerschen allerwege zeer lage temperaturen (Jungfraujoch min 19. Zugspitze min 16 graden). In de Middelge bergten ligt de temperatuur van nul graden weer beneden omstreeks 500 Meter, in het Noordelijke Schwarzwald beneden 800 Meter. Het is te voorzien dat de wind weer naar het Noordoosten zal draaien en dat de wind uit deze richting weer eenige vorst zal bren gen, aanvankelijk met betrokken weer doch later met opklaring. Barometer 759 m.M. 754 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgave van: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 6 Februari: Aïfoogste gisteren r Laagste heden liachf Hoogste heden tot 12'uur 45 F. 39 F. 40 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 6 Januari. Bevallen 1 Februari: W. K. VernooijSczech d.; 3 Februari: J. VermeulenBouwman, d.: 4 Februari: W. J. van RooyenStaphorst, z Overleden 4 Februari: A. KunstNieuwen- huis, 79 j., Bandoengstraat; A. J. C. Schwartz, 79 j.. Emmalaan: A. J. H„ 13 mnd„ d. v. C. de Voogd .Vergier de weg; J. A. van Rossum du Chattel, 32 j„ Kamperlaan. RELEEDIGING VAN ISRAËLIETEN. Een schilder te Lïsse was ten laste gelegd, dat hij een aantal exemplaren van een ge schrift, waarin was opgenomen een gedicht onder het opschrift „Israëlieten", in voorraad heeft gehad en heeft verspreid, terwijl hij wist. dat de inhoud van dit gedicht beleedi- gend was voor de Israëlieten. De officier te 's Gravenhage, vorderde we gens het misdrijf van art. 137 W. v. S. 3 wekekn gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde den schilder tot f 5 subs. 5 dagen hechtenis. Vissclien met een werpnet. Aan de Goudkust gebruiken de inboorlingen een asabu, een rond net waaraan in het mid den een lijn is bevestigd. De visscher houdt het touw vast en gooit het wanneer hij in on diep water visch ziet, als een lasso ïn het water, waardoor het zich geheel ontvouwt. Een aardbevingsldok. Tien mijlen ten westen van Unity in Sas katchewan (Ver. Staten) komt iederen mor gen een lichte aardbeving voor met zoo'n regelmaat dat de inwoners hun klokken erop gelijk zetten. Als Als al het land van de wereld in gelijke {deelen onder de wereldbewoners werd ver deeld dan- zou ieder achttien morgen" land •krijgen. Baas boven baas. De grootste koepel in het Britsche Keizer rijk is die van de" Musta-kerk op Malta, be kend als- de Rotunda. Hij heeft een middellijn van bijna 35.5 meter, wat 1.8 meter meer is dan die van de St. Paul's kathedraal in Lon den. Nadat twee landloopers samen een flesch pure whiskey hadden opgedronken, verkeer den zij in een vlaag van hoogmoedswaanzin. Zoo zei de eene: „Jim, morgen koop ik alle auto's en alle spoorlijnen en alle schepen in het land. Ik koop alles. Wat denk je ervan?" „Ik denk dan het niet zal gaan". „Waarom dan niet"? „Wel, omdat ik ze niet wil verkoopen". K'eine wenken. Maak een vastzittende stop in een flesch los door een touwtje om den hals dubbel te slaan en dit spel heen en weer te bewegen, zoodat de hals warm wordt. Autobestuurder had een ernstige aanrijding. Tegen belastinginspecteur zes maanden gevorderd. Terzake van dood door schuld heeft terecht gestaan een 32-jarig inspecteur van de di recte belastingen te Hoofddorp. Op 6 Augus tus 1934 heeft verd. te Delft met zijn auto op den Oostsingel den voerman Krijgsman aan gereden, waardoor deze zoodanige verwon dingen bekwam, dat hij onmiddellijk is over leden. Mi'. Cohen Tervaart requisitoir nemend, zei- de dat verd. een zeer snel rijder is. De plaats waar verdachte reed, wettigde niet de snel heid van 60 K.M. waarmee hij heeft gereden. Spr. achtte hier schuld aanwezig en eischte 6 maanden gevangenisstraf.. De verdediger was van oordeel, dat hier niet van roekeloosheid en onvoorzichtig rijden kan worden gesproken. Bovendien bestaat de mo gelijkheid, dat het slachtoffer zelf de oor zaak van de aanrijding' is geweest. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Vonnis 19 Febr. De „Witte Kruis"-uitlotingen. Nieuwe groep tot de interventie toegelaten. De vereeniging van Fondsenhouders heeft een procedure aanhangig gemaakt tegen het Witte Kruis om te geraken tot voortzetting van de uitloting. In den loop van dit proces heeft een andere groep van lotenhouders ge ïntervenieerd om te betoogen, dat ze niet wenschen, dat deze uitlotingen reeds thans worden voortgezet. Zij geven er den voorkeur aan te wachten tot het „Witte Kruis" weer over voldoende fondsen beschikt om de toe komstige lotingen weer te verrichten. Voor deze groep trad op mr. v. d. Vegt uit Haarlem. Zoowel het „Witte Kruis" als de Vereeniging van Fondsenhouders hebben zich tegen inter ventie verzet. Zij meenden, dat deze tweede groep zich moest voegen bij een der partijen. Dinsdag heeft de Amsterdamsche recht bank echter beslist, dat de lotenhouders die geen voortzetting der uitloting wenschen tot de interventie zullen worden toegelaten. LETTEREN EN KUNST Het Tooneel te Amsterdam. LOUIS SAALBORN speelt DRIEKONINGEN-AVOND. Hoe eeuwig frisch blijft toch altijd Drie koningenavond van Shakespeare! Wie denkt aan een ouderdom van 300 jaren, als hij dit blijspel ziet? Van welk een verwonderlijke veelzijdigheid was toch dit genie, dat naast tragedies als Hamlet, Julius Caesar. Koning Lear, Othello en het gruwelijke Macbeth blij spelen van louter verbeelding kon scheppen als Midzomernachtsdroom en Driekoningen avond Welk een uitbundige vroolijkheid, maar ook Welk een teere, -verrukkende poezie! Naast het sappige, groteske spel van jonker Tobias Hik- kenberg en Andries Bibberwang het spel dei- liefde van Viola en Orsini, van Olivia en Se- bastiaan. „Indien muziek der liefde voedsel is, speel voort en geef mij overdaad! He^ is de inzet en basis van dit blijspel. Welk een overvloed bij dezen dichter, die tusschen de geliefden en de losbollige jonkers nog een Mal- volio wist te plaatsen, een schepping, die alleen reeds geniaal genoemd kan worden. Louis Saalborn heeft goed gedaan om dn- blijspel, dat -wij na Royaards niet meer ge zien hadden, weer eens te brengen, al was het dan ook een waag dit te doen met acteurs en actv'ces die geen eigenlijk ensemble vormen en van wie enkelen vrij wel vreemd in werk van Shakespeare staan. En dan vooral, waar velen van ons nog de herinnering hebben be waard aan Royaards, wiens Driekoningen avond tot het beste behoorde, dat deze geniale regisseur ons in zijn rijk kunstenaarsleven heeft geschonken. Maar Saalborn brengt zijn enthousiame en liefde voor Shakespeare mede en wij weten van de voortreffelijke opvoeringen van De Getemde Feeks en Liefde's Lief en Leed, dat hij in zulk werk op zijn best is. Dan toont hij zich het meest leerling van Royaards. al volgt hij hem in zijn regie ook allerminst slaafs na. Want Saalborn geeft ons wel degelijk een eigen Driekoningenavond, waarin wij vooral het snelle tempo, de bruisende vroolijkheid en de dartele levenslust hebben bewonderd. De groteske uitbundigheid van de twee slaplip- pige jonkers en de tragi-comische dwaasheid van Malvolio kwamen meer tot hun recht dan de poezie der liefde van Orsino en Viola van Olivia en Sebastiaan en het was in het dras- tisch-komische vooral, dat deze opvoering culmineerde en succes had. Saalborn als Andries Bibberwang en Flor la Roche als Tobias Hikkeiiburg gaven den toon aan en al bereikte Flor la Roche niet de hoog te van zijn vader in deze rol, hun beider spel vooral dat van Saalborn was toch van sterk komische kracht en in de tooneelen van deze twee drinkebroers, waarbij zich Willy Timrott als een kwieke, lenige nar en Annie Schuitema als een levendige, uitbundige ei struische Maria aansloten waren bijna over dadig van grappige details en bruisende vroo lijkheid. Op een hooger plan stonden de tooneelen met Malvolio, dank zij het fantasie-rijke, gro teske spel van Cor Hermus, die aan dezen dwazen, maar au fond toch ook tragische hofmeester een respectabele creatie maakte. Cor Hermus gaf iets schijnends aan deze fi guur door den hoogen ernst, waarmee hij de verdwazing van dezen Don Quichotte in de liefde speelde. - De teere poëzie kwam bij deze opvoering minder tot haar reciht, doordat Olivia en Sebastiaan de charme en den .jeugdigen gloed van de jonge geliefden misten. Henriette Denmink was al te gereserveerd en onbewo gen als Olivia, ook toen de liefde haar hart beroerde en Theo Vink kon ook door liet min of meer plompe in zijn manieren moei lijk de illusie wekken van den tweeling broer van Viola te zijn. Vooral door dit laat ste tekort ging een belangrijk element van deze dubbele liefdes-idylle verloren. Carla de Raet was een frissche, jonge, en vooral schalksche Viola. Haar levendig, sprankelend spel was beter dan haar dictie, al sprak zij gearticuleerder dan Henriette Denmink, wier woorden soms in het ge heel niet over het voetlicht kwamen. Reule heeft in het klassieke werk meer routine en zijn Orsino was dan ook opmerkelijk jong en van een gevoelige melancholie. Van de kleinere rollen noem ik nog den decoratieven Antonio van Joh, te Wecliel, wiens prachtig sonoor geluid ook thans klank en kleur aan het vers wist te geven. Saalborn had een zeer gelukkige oplossing gevonden voor den decorbouw, waardoor het spel zonder eenige onderbreking steeds kon doorgaan. Vooral het paleis van Olivia met de hooge trappen maakte een licht, kleurig effect, maar ook het paleis van Orsino, In donkerder kleur was stemmig van toon en' tint. De lieve, wat sentimenteele muziek van Hum- perdinck, uitgevoerd door een klein orkest onder Theo van der Bijl reeg de verschillen de tafereelen aaneen, al lijkt mij de muzi kale illustratie bij dit blijspel niet zoo on ontbeerlijk als bij Midzomernachtsdroom, welk werk ik mij bijna niet meer zonder de muziek van Mendelssohn kan denken. Een fout leek het mij, de liedjes van den guit-aar- spelenden nar op de piano te laten begelei den. Den eersten keer mislukte het dan ook, maar het liedje van dén wind en den regen, dat Willy Timrott levendig en aardig van actie voordroeg, kwam beter tot zijn recht. Dat er voor Shakespeare nog altijd belang stelling is beweès de zeer volle zaal. En het doet mij genoegen voor Saalborn dat zijn streven bij het publiek een zoo groote waar deering vond. Herhaaldelijk heeft men de opvoering met applaus bij open doek onder broken en Cor Hermus mocht zelfs eenmaal een ovatie van de enthousiaste zaal in ont vangst nemen. Aan het slot heeft het publiek staande de artisten en in het bijzonder Saalborn met bloemen en luide bravo's gehuldigd. J. B. SCHUIL. J 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 15de lijst Trekking van Woensdag 6 Februari 1935 Hooge Prijzen 1000.— 2681 21955 400.— 576 5257 6083 9591 13141 17895 t 200.— 8506 9854 17009 20855 'f 100.— 46 4468 5645 6726 8977 9239 9929 11708 14209 14954 16522 18314 20590 20677 Prijzen van 70. 84 414 474 482 623 660 689 860 899 1101 1187 1202 1243 1375 1502 1621 1794 2065 2070 2147 4182 2464 2482 2649 2805 3236 3277 3293 3475 3628 3747 3996 4085 4108 4171 4220 4275 4529 4536 4545 4553 4738 4954 5005 5086 5096 5189 5210 5286 5355 5529 5762 5765 5942 5949 5961 6148 6183 6266 6270 6397 6699 6805 6837 6841 6864 6896 6980 7002 7157 7199 7258 7289 7334 7434 7514 7673 7718 7750 7838 7947 8006 8060 8064 8207 8463 8552 8584 8638 8639 8648 8653 8655 8749 8882 8894 8907 8985 9049 9113 9141 9176 9183 9470 9495 9598 9603 9623 9983 10096 10115 10162 10176 10212 10304 10367 10382 10461 10685 10832 11026 11122 11168 11458 11552 11559 11943 12033 12058 12222 12260 12519 12545 12586 12694 12774 12878 12954 12966 13170 13637 13655 13677 13825 13935 14002 14032 14121 14200 14350 14438 14510 14580 14727 14743 14747 14788 14818 14932 14943 15173 15224 15257 15267 15443 15459 15480 15506 15622 15878 15953 16022 16068 16102 16213 16359 16362 16391 16456 16526 16573 16937 17192 17276 17280 17346 17386 17444 17891 17921 18107 18122 18185 18639 18791 18808 18836 18963 19070 19073 19086 19149 19211 19408 19459 19515 19530 19571 19731 19790 19792 19910 20038 20056 20182 20202 20205 20237 20262 20381 20456 20583 20600 20657 21043 21118 21362 21634 21654 21685 21733 22015 22105 22179 22199 22273 22319 22490 22506 22559 22561 22564 22624 22652 22886 22913 22949 23045 23071 23175 234C5 23525 23608 23707 Nieten 6 13 35 49 138 155 161 203 212 213 276 297 345 349 413 550 635 683 739 743 744 772 822 824 880 916 921 922 952 953 1024 1074 1079 1131 1133 1146 1171 1220 1237 1245 1343 1399 1445 1488 1545 1569 1570 1599 1659 1702 1749 1811 1874 1901 1915 1941 1945 1962 2045 2060 2120 2156 2237 2244 2308 2334 2434 2507 2526 2581 2619 2629 2757 2758 2761 2765 2769 2799 2851 2863 2930 2964 2989 2990 3016 3032 3053 3170 3174 3224 3237 3278 3284 3298 3308 3468 3538 3591 3613 3630 3667 3671 3733 3783 3807 3830 3833 3923 3939 3981 4024 4065 4067 4074 4082 4138 4178 4199 4226 4306 4317 4347 4351 4359 4445 4484 4563 4564 4568 4586 4602 4648 4680 4681 4786 4808 4825 4895 491S 4970 4971 4972 5022 5046 5052 5089 5107 5193 5256 5312 5428 5450 5473 5477 5497 5504 5527 5530 5533 5671 5693 5741 5752 5784 5799 5823 5867 5953 5954 5988 6020 6047 6078 6121 6214 6239 6264 6298 6359 6380 6408 6410 6413 6434 6491 G512 6606 6612 6633 6689 6743 6751 6776 6866 6968 7009 7061 7079 7135 7198 7216 7232 7251 7264 7284 7347 7370 7373 7442 7445 7469 7478 7543 7546 7559 7575 7600 7637 7683 7705 7776 7804 7827 7834 7864 7866 7873 7934 7945 7961 7993 8003 3119 8122 8157 8166 8194 8209 8230 8252 8299 8302 8314 8366 8370 8428 8454 8494 8549 8619 8637 8726 8736 8786 8788 8817 8328 8831 8874 8883 8905 8941 8956 8963 8982 9018 9087 9097 9099 9144 9282 9295 9303 9350 9362 9415 9464 9480 9508 9615 9658 9675 9680 9728 9737 9749 9803 9919 9920 9921 9934 9959 9968 10072 10117 10132 10161 10214 10250 10274 10276 10284 10324 10335 10361 10394 10453 10481 10525 10574 10584 10661 10682 10697 10710 10722 10743 10776 10858 10896 10907 10941 10966 11010 11021 11027 11038 11077 11099 11100 11117 11125 11151 11161 11253 11263 11275 11310 11315 11330 11359 11371 11372 11376 11430 11464 11465 11495 11510 11541 11573 11582 11609 11625 11645 11691 11692 11698 11703 11717 11728 11731 11743 11749 11780 11783 11802 11823 11847 11857 11907 11940 11951 11996 12060 12093 12110 12179 12205 12221 12228 12265 12297 12333 12393 12398 12409 12478 12496 12502 12579 12684 12739 12766 12788 12871 12912 12928 13026 13066 13077 13134 13137 13155 13157 13184 13189 13194 13207 13223 13320 13384 13399 13459 13526 13597 13678 13699 13737 13748 13768 13776 13805 13951 13957 14033 14091 14099 14205 14256 14316 14346 14374 14375 14487 14503 14523 14526 14528 14568 14579 14598 14599 14675 14729 14785 14786 14835 14836 14841 14363 14933 14982 15007 15020 15060 15079 15160 15162 15164 15249 15250 15290 15389 15396 15402 15420 15435 15462 15527 15536 15537 15573 15610 15693 15706 15707 15713 15720 15727 15755 15756 157S0 15781 15828 15847 15906 16007 16025 16047 1611S 36120 16186 16197 16199 16211 16213 1G246 16292 16298 16331 16364 16377 16399 16439 16466 16485 16507 16579 16732 16735 16757 16773 16779 16815 16856 16867 16996 17022 17023 17027 17031 17108 17153 17177 17245 17304 17391 17446 17487 17549 17593 17600 17614 17653 17684 17718 17720 17802 17824 17834 17846 17872 17878 17911 18013 18046 18094 18176 18223 18235 18306 18335 18352 18414 18423 18437 18442 18463 18434 18485 18548 18587 18603 18680 13726 18739 18794 18812 18843 18878 18881 18950 19031 19145 19153 19157 19158 19171 19213 19244 19249 19273 19301 19319 19349 19374 19391 19392 19439 19467 19540 19563 19585 19589 19591 19706 19717 19313 19855 19857 19902 19925 19930 19964 19974 19989 19990 20033 20052 20075 20078 20103 20163 20191 20206 20233 20282 20400 20406 20407 20415 20417 20444 20453 20620 20624 20663 20667 20721 20808 20823 20842 20845 20849 20853 20870 20894 20906 20909 20964 20971 20974 21066 21192 21211 21224 21246 21274 21283 21335 21370 21422 21423 21434 21504 21562 21563 21661 21709 21727 21743 21829 21888 21920 21926 21978 '1981 22031 22150 22162 22216 22328 22341 22361 22390 22432 22438 22494 22516 22653 22683 22723 22815 22906 22932 22973 22987 23040 23049 23050 23055 23128 23171 23246 23311 23323 23377 23434 23441 23478 23490 23558 23579 23619 23706 23710 23750 23752 23762 23800 23801 23805 23844 23869 23895 23899 23906 23982

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2