UIT HET BUITENLAND De tentoonstelling in aanbouw. THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. Radio-Programma WOENSDAG 6 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Wrijving aan de Mandsjoerijsch-Mongoolsche grens. Mongoolsche regeering protesteert tegen overschrijding van de grens door Mandsjoerijsche troepen. Flandin over de resultaten van Londen. „Geheel West-Europa moet zich aaneensluiten om een luchtaanval te verhinderen". Kamer keurt zijn verklaring goed met algemeene stemmen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS MONGOLIë Uit Oelan-Bator wordt gemeld, dat de mi nister-president en minister van Buiten- landsche Zaken van Mongolië, Gendun, tegen over. vertegenwoordigers der pers een ver klaring heeft afgelegd, welke o.m. inhoudt, dat na de hotsing tusschen Mongoolsche en Mandsjoerijsche troepen op 24 Januari aan het Boeir-meer rust was ingetreden. Op 31 Januari hebben evenwel tal van vrachtauto's met Mandsjoerijsche troepen ge ëscorteerd door 50 Mandsjoerijsche cavale risten de Mongoolsch-Mandsjoerijsche grens overschreden en tal van plaatsen bezet. De Mongoolsche grensposten zijn hierop direct teruggenomen. Op aanstichting der regeering hebben troepen streng bevel ontvangen niet te schieten. De terugtocht der Mongoolsche troe pen voltrok zich in volkomen orde. Van geen van beide zijden is geschoten. De Mandsjoerijsche regeering maakt aan spraak op de streek van TsjaltsjinSume we'.ke volgens haar opvatting deel uitmaakt, van het keizerrijk Mandsjoekwo In dit verband verklaart de minister president van Mongolië, dat hij deze opvat ting niet kan deelen. aangezien volgens de documenten, welke in het bezit zijn der Mon goolsche regeering, dit gebied reeds voor 1734 tot Mongolië behoorde en sedertdien steeds deel van Mongolië is geweest Derhalve protesteert hij namens de Mon goolsche regeering tegen de bezetting van Mongoolsch gebied door Mandsjoerijsche troe pen en eischt hij dc evacuatie door deze troe pen binnen den kortst mogelijken termijn, ten einde den normalen toestand te herstel len. Dp Mongoolsche reg'eering is naar dei mi nister-president mededeelde overigens bereid met de Mandsjoerijsche regeering te onder handelen, ten einde een verdere toespitsin; van den politieken toestand te vermijden. FRANKRIJK. In de Kamer heeft Flandin geantwoord op een interpellatie van Leon Blum over de EngelschFransche besprekingen te Londen Er zijn problemen, aldus Flandin, die in het belang van den vrede moeten worden opge lost. Duitschland is overgaan tot een bewape ning, die uitgaat boven de in deel V van het verdrag van Versailles vastgelegde bepalin gen. Een nieuwe toestand is geschapen door het uittreden van Duitschland uit den Vol kenbond. aangezien de werkzaamheden van de ontwapeningsconferentie daardoor be moeilijkt zijn geworden. Ten einde in dezen toestand te voorzien, zoo zette Flandin uiteen, zijn de Fransche ministers naar Londen gegaan. Daar is men het eens geworden over de opvatting, dat het streven naar een bewapeningsbeperking niet mag worden onderbroken en dat allés moet worden gedaan om een algemeen ontwape- ningsaccoord tot stand te brengen. Spr. legde er den nadruk op dat in de tra- ditioneele politiek van Frankrijk geen ver andering intreedt, d.w.z. dat er geen sprake van kdn zijn den Volkenbond het onderzoek te onttrekken van een probleem, dat het ge heel van de in den Volkenbond vertegen woordigde landen interesseert en dat niet kan worden gelimiteerd tot vooronderhandelin gen tusschen een bepaald aantal volkeren. Een der belangrijkste doeleinden zal zijn de veiligheidswaarborgen vast te leggen. De Fransche regeering zal de veiligheid niet in gevaar laten komen. Deze politiek is in het verleden tot uiting gekomen in een reeks van pacten tot wederzijdschen bijstand binnen het kader van het Volkenbondspact. Om al diengenen, die deze pacten afgesloten hebben volkomen veiligheid te waarborgen heeft men nog voor de verwerkelijking van dit groote werk het afsluiten van een luchtconventie onder oogen gezien. In dit verband ging de minister-president in op de voordeelen van deze luchtconventie en vervolgde toen: „Wij hebben een solidari teit en veel omvattende wederkeerigheid dei- actie tusschen de Engelsche en de Fransche regeering in het leven geroepen. Dat wil niet zeggen, dat de regeeringen zich willen hou den aan dit nauwe kader. Veeleer zijn zij van meening, dat geheel West-Europa, dat alle den vrede willende volkeren moeten wor den aangesloten om het gevaar van een luchtaanval te verhinderen. Dat is de reden waarom de beide regeeringen besloten hebben Duitschland, België en Italië uit te noodigen tot onderhandelingen over deze kwestie." Flandin legde er verder den nadruk op, dat de luchtconventie geenszins het verdrag van Locarno, dat onveranderd van kracht blijft, moet vervangen, maar slechts een sneller, be slissender optreden binnen een bepaald ka der vormt. Dit optreden moet volgens opvat ting der betrokken regeeringen niet worden beschouwd als sanctie maar als voorbehoeds- maatregel, aangezien meri van meening is. dat alle maatregelen genomen moeten worden om den oorlog te verhinderen. De uiteenzetting van Flandin werd daarop met algemeene stemmen goedgekeurd. Engeland. Baldwin contra Churchill Jr. Aan den vooravond van de tusschentijd- sche verkiezing voor het Lagerhuisdistrict Wavertree, welke in verband met de Candi da tuur van Churchill Jr. van belang is met het oog op de hervorming van de Indische constitutie, heeft Baldwin een radioredevoe ring gehouden, waarin hij de Indische poli tiek der regeering met kracht verdedigde. Baldwin waarschuwde er voor de Indische politiek der regeering door partij geschillen in gevaar te brengen. Geen speciale gedelegeerde naar Berlijn? Het bericht uit Berlijn, dat Engeland een specialen gedelegeerde naar de Duitsche hoofdstad zou zenden om te antwoorden op de door Berlijn na de onderhandelingen te Rome gevraagde inlichtingen wordt te Lon- bevestigd. De kwestie van het zen- er:' :n dergelijken gedelegeerde zou Volgens Kouter nog niet overwogen zijn. Wijziging van hst Ameri- kaansch-Duitsche verdrag voorgesteld. Naar „Associated Press" uit Londen ver neemt, heeft de Britsche regeering tot de re geering der Vereenigde Staten via de Ameri- kaansche ambassade te Londen het verzoek gericht, de militaire bepalingen van het tus schen Duitschland en de Vereenigde Staten gesloten verdrag van Berlijn te doen schrappen. De bedoelde militaire bepalingen werden destijds in het verdrag van Berlijn uit he: verdrag van Versailles overgenomen. Voorts zou volgens Associated Press de Brit sche regeering de verzekering hebben gegeven, dat tusschen Frankrijk en Engeland geen geheim bondgenootschap of geheime overeen komst bestaat. Tot dusver is het Britsche verzoek nog niet door het Amerikaansche ministerie van Bui- tenlandsche Zaken ontvangen. In goedinge- lichte diplomatieke kringen neemt men even wel aan, dat de Vereenigde Staten zich niet tegen het verzoek van Londen zullen ver zetten. Rusland. Economische Raad grijpt in bij de broodvoorziening. De economische raad van Groot-Rusland, die zich met de broodvoorziening van de be volking heeft beziggehouden, heeft na zijn laatste inspectie den eisch gesteld, dat de autoriteiten onverbiddelijk zullen ingrijpen. De economische raad heeft onder meer gecon stateerd, dat in Moskou op één dag meer dan 3000 K.G. brood in beslag moest worden ge nomen, daar het voor de consumptie onge schikt was. Weer drie doodvonnissen voltrokken. Reuter meldt uit Moskou: In het proces tegen 19 bandieten, die de laatste zes maanden terroristische daden op de Sovjet-Russische spoorwegen hebben gepleegd en bij hun roof overvallen 15 personen hebben gedood, ver oordeelde het gerechtshof te Leningrad drie beschuldigden tot den dood door den kogel, de anderen tot gevangenisstraffen van 2 tot 10 jaar. De doodvonnissen zijn reeds voltrok ken. De Rijn wast nog. Geen gevaar voor overstroomingen. Uit Mannheim, 5 Februari: De zijrivieren van den Rijn voeren sedert gisteren zeer veel water aan en- ook de Rijn zelf is aanzienlijk gestegen. De grootste was sedert Zaterdag werd bij Mannheim geno teerd waar de stijging 2,73 3vl bedroeg. Ge vaar voor overstrooming is er echter niet. Met uitzondering van den Main en de Neckar hebben de zijrivieren in het algemeen in den afgeloopen nacht hun hoogsten stand be reikt. Vooral de Neckar steeg zeer vlug en ir. deze rivier wast het water ook heden nog Men verwacht dat de maximum stand van 1931 bereikt zal worden. Te Heidelberg heeft het hooge water een menschenleven geeischt. Een arbeider, die iets uit het water wilde opvisschen dat was weggedreven kwam in de rivier terecht en verdronk. Smokkelaar acht Hauptmann den schuldige. Zegt de baby in Hauptmann's woning gezien te hebben. De Parijsche redactie van het blad .New- York Herald" heeft bezoek gehad van een 41-jarigen Wit-Rus. Nicolaas Issaeff ge naamd, die t'hans te Parijs woont. Hij ver telde. dat hij twee dagen na den roof van het kind van Lindbergh in Bronx twee fles- schen cognac aan een klant had verkocht, in wien hij later Bruno Hauptmann herkend heeft. Bij het overhandigen van de fles- schen cognac, waarin hij toentertijd als smokkelaar handel dreef door van huis tot huis zijn waar te verkoopen, heeft hij in de woning van zijn klant, die Hauptmann zou zijn geweest, een klein kind opgemerkt met een verbonden hoofdwond. Men had er toen bij hem op aangedrongen zoo stil mogelijk te zijn om het kind niet wakker te maken. Dit kind nu kon niet de zoon van Hauptmann zijn. daar die toen nog niet was geboren. Issaeff zegt, dat hij dit alles tot dusverre heeft verzwegen, aangezien hij als alcohol smokkelaar vreesde te zullen worden ver vol gd. Internationaal oplichter te Parijs gepakt. Lichtte o.m. een Nederlander voor 180.000.— op. De Parijsche recherche hield al maanden het oog op een internationalen oplichter, die door de politie van Engeland, Duitschland en Italië gezocht werd meldt de N. R. C. Hij be diende zich van verschillende namen en men meent hem nu in de persoon van Mac Cord beet te hebben. Zijn streken gaan tot 1913 te rug. Hij „werkte" jaren lang in de Ver. Staten en kwam in 1926 in Frankrijk. Hij maakte er met de justitie kennis en vertoonde zich o.a. in Italië, Duitschland. Engeland en Zwitser land. In 1927 beroofde hij te Zürich een Ne derlander van 180.000 gulden. Zijn gezellin. Mai-y Pharson, 59 jaar oud, is tegelijk gearresteerd. Invasie van lawines. Heele gebieden geïsoleerd tal van slachtoffers. Zestig ingesloten skiloopers gered. V.D. meldt uit Innsbrueck; Tengevolge van de groote stoornissen, die opgetreden zijn in telefoon- en telegraafver- keer komen eerst thans langzamerhand be richten binnen over de .talrijke lawines van de laatste twee dagen, In tientallen jaren is niet zoo een stortvloed van lawines neergekomen. Uit het Zillerdal wordt gemeld, dat bij Ginz- ling door een lawine twee boerenhuizen vol komen bedolven zijn, waarbij een 27-jarige boerenknecht om het leven is gekomen, ter wijl bovendien 29 stuks vee in de sneeuw massa's omkwamen. Dat niet meer menschen- levens te betreuren zijn. is te danken aan het feit, dat de lawine-afweerwacht, dienst is blijven doen, terwijl de boeren in de kerk wa ren. In Hintertux zijn door lawines verschei dene veestallen meegesleurd. Alle gebieden van het Achterzillerdahl zijn van de buiten wacht afgesloten. De toestand in het voor stadje van Innsbrueck Muehlau. waar Maan dag een lawine tot midden in de plaats te recht kwam, blijft gevaarlijk aangezien een tweede lawine dreigt Verscheidene huizen zijn derhalve ont ruimd. Ook het achterste gedeelte van het Oetzdal is van de buitenwereld afgesneden. Uit Arlberg zijn berichten gekomen over ernstige schade door lawines aangericht in het Montafonerdal, waar verscheidene ge bouwen door lawines vernield zijn. In Gargellen zijn drie boeren en een vrouw die op weg waren om het vee te voederen, door een lawine bedolven. Zij konden echter nog gered worden. Men vreest, dat menschen- levens te betreuren zullen zijn, daar ver scheidene personen nog.worden vermist. Vier Rijksweersoldaten omgekomen. Uit München wordt gemeld, dat de vier Rijksweersoldaten, die in de Beiersche bergen vermist werden door een expeditie gister avond ongeveer vijftig meter beneden het z.g Grotten Kopfhaus dood gevonden zijn. In Oostenrijk. Uit Weenen. 5 Februari. De lawine-ram pen in Oostenrijk nemen een omvang aan als bijna nooit te voren. Het verkeer op het tra ject naar het Ennsdal der Bondsspoorwegen moest gestaakt worden, aangezien een hulp- trein, die een lawine zou opruimen, nabij Johnsbach zelf door twee lawines werd inge sloten. Kort tevoren was op hetzelfde traject tengevolge van de ijs vorming een personen trein ontspoord, waarbij drie personen ern stig gewond waren. Zestig skiloopers gered. In vele bergstreken - zijn spoorbanen en wegen onbegaanbaar geworden, zoodat deze streken geheel van de buitenwereld zijn af gesneden. Op de Buergeralm in Stiermarken werden eenige ski-herbergen met verscheidene gasten door lawines ingesloten. De zestig ski-loopers die op de Planerhuette waren ingesloten kon den gisteravond het dal bereiken Stijgend lawinegevaar. De weersomstandigheden in Oostenrijk zijn nog slechter geworden. De regen, die sedert Maandag zonder ophouden neerdaalt, is in de middelhooge en hooge streken in sneeuw overgegaan: Aangezien de sneeuw echter zacht en nat is, vreest men een versterking van het lawinegevaar, temeer daar ook de sneeuwmassa's in vele gebieden in Oosten rijk een hoogte hebben bereikt als in tien tallen jaren niet meer is voorgekomen. De Arlbergstrasse, die Maandagavond reeds voor een deel weer schoongemaakt was, is heden door nieuwe lawines wederom bedolven, zoo dat thans onmogelijk voorspeld kan worden wanneer het verkeer aldaar kan worden her vat. Nog meer slachtoffers. Uit Salzburg: Door den zwaren sneeuwval zijn in de stad Salzburg vele storingen in de stroomtoevoer en in de telefoon- en telegraaf verbindingen veroorzaakt. In de bergstreken meeuwt het reeds viif dagen zonder ophou den. In het Ferleitendal werd een weg geheel door lawines bedolven, waardoor Ferleitendal van de buitenwereld geïsoleerd is. Van den Kitzsteinhorn bij Zeil am See is een lawine naar beneden gekomen, die o.m. de garage van het hotel Kesselfall vernield heeft. De Ooverige gebouwen van het hotel verkeeren in gevaar, dat steeds meer lawines neerkomen. Een lawine van den Mandlwand sloeg een deel van het Arthurhuis weg. Ook in het Gasteiner- dal komen veel lawines voor, zoodat men het verkeer tusschen Hof-Gastein en Bad-Gastein heeft stop gezet, en de school heeft geslo ten. Een lawine van Wiesfeld bij Lofer naar beneden gekomen, heeft een zestienjarigen knaap bedolven. Hij kon nog levend worden ;eborgen. In het Hochkoenigsgebied heeft een buitengewoon hevig onweer, gepaard met een zwaren storm, gewoed. Bij Schwarzensee in de nabijheid van St. Wolfgang is de sluis- wachter van de electriciteitsfabriekk door een lawine gegrepen en gedood. In de onmiddel lijke nabijheid werd een boerenknecht door een tweede lawine bedolven en gedood. (Van onzen correspondent.) BRUSSEL, 4 Februari 1935. De propaganda-af deeling van de Brussel- sche Wereldtentoonstelling kent haar taak en gunt zich geen dag rust: er gaat er namelijk geen voorbij, zonder dat men in alle Belgische kranten eenige berichten tegenkomt over de Wereldtentoonstelling, waarvan de openings datum, welke zooals men weet op 27 April gesteld is, met rasse schreden nadert. Op dezen glorieuzen dag, welke de bekroning van enkele jaren ingespannen arbeid beteekent, zal de koninklijke familie benevens het ge- heele corps diplomatique tegenwoordig zijn. Uit alle deelen van het land zullen de afge vaardigden van talrijke vereenigingen met hun vaandels samenstroomen, om door hun kleurige emblemen nog meer luister bij te zetten aan de feestelijke inauguratie. Doch niet de geheele tentoonstelling zal op dezen eersten dag geopend worden. Verschei dene paviljoens blijven nog eenigen tijd ge sloten. Zoo zal het paviljoen voor Oude Kunst pas in de maand Mei voor het publiek toe gankelijk worden gesteld, omdat men talrijke waardevolle schilderijen niet voor den gehee- len duur van de tentoonstelling aan hun col lecties en musea wil onttrekken. In de eerste maand is. gelijk men uit de practijk weet, het bezoek aan tentoonstellingen matig. Het maxi mum aantal vreemdelingen verwacht men na tuurlijk pas in de zomermaanden, wanneer een ieder vacantie heeft en. de kans op goed weer het grootst is. Het zou daarom niet te rechtvaardigen zijn zeldzame meesterwerken zonder nut van hun plaats te halen. Een an dere reden voor de latere opening van deze afdeeling is. dat men nu eenmaal geen kostbare doeken hangt in een gebouw dat pas voltooid is. De vochtigheid zou de schilderijen ernstig kunnen schaden, en daarom moet men eerst de gelegenheid hebben het pavil joen volkomen droog te stoken. Alleen wanneer men er in slaagt een gewel digen toeloop van vreemdelingen te lokken, kan men een onderneming als deze voor de ficit behoeden; daarom stelt men alles in het werk om het den buitenlanders zoo aange naam mogelijk te maken. Talrijke reducties op de spoorwegtarieven worden verleend en dezer dagen heeft het departement van Eco nomische Zaken eenige maatregelen voorge steld. waardoor omslachtige en altijd toch een beetje hinderlijke grensformaliteiten zullen komen te vervallen. Zoo zal men de reizigers uit het buitenland het pleizier doen om het langer oponthoud aan de grensstations voor douane- en paspoortcontrole af te schaffen. In verschillende treinen, te weten op de tra jecten AmsterdamAntwerpen, Maastricht Luik en RijsselBrussel zuilen deze formali teiten in den trein plaats vinden gedurende de reis, zooals dit nu reeds gebeurt op de lijn ParijsBrussel. Dit zal ongetwijfeld door menigeen op prijs gesteld worden. De tentoonstelling is gedacht als de illustra tie, van het begrip „Metropool", dwz.,geri syn-. these van alle nationaliteiten. Naast de pa viljoens der verschillende landen is een neger-.j kraal ingericht en er zal een nauwkeurige re productie van een Indianendorp te zien zijn. „Oud-Brussel" echter zal, zooals altijd op ten toonstellingen het geval is, de grootste aan trekkingskracht op de feestgangers uitoefe nen. Het bestaat uit een complex van een honderdtal huisjes, met een kerkje, een markt plein, een grachtje etc. alles gecopieerd naar historische stukken uit verschillende perioden. Wanneer men het niet met eigen oogen ge zien heeft, kan men zich moeilijk een voor stelling maken van den giganten arbeid, dien de opbouw van deze tentoonstelling vertegen woordigt. Een week of zes geleden hebben wij een bezoek aan de terreinen gebracht en toen wij er dezer dagen wéér eens een kijkje gin gen nemen, stonden wij met stomheid gesla gen over de ongelooflijke vorderingen, welke in dien korten tijd gemaakt waren. Het was alsof deze wonderlijke bouwwerken met een tooverslag uit den grond waren gerezen. Wanneer men bij het eindpunt van de tram te Heysel uitstapt, ziet men al direct een aan tal crème-kleurige kolommen in stuc. die de plaats van den ingang aanwijzen. Hier begint de Boulevard du Centenaire, de voornaamste weg over de terreinen. Aan het andere eind hiervan zien wij reeds de Groote Paleizen, die de trots en het architecturale culminatiepunt van de tentoonstelling vormen. Aan weers zijden van het eerste gedeelte van deze bou levard staan de paviljoenen van de verschil lende firma's, voor een groot gedeelte reeds voltooid. Ook bevindt zich hiér het kleine, maar goed geproportionneerde, sobere en sier lijke gebouwtje van Luxemburg. Natuurlijk zijn wij het eerst een kijkje gaan nemen bij de Hollandsche sectie. Het stalen geraamte van het paviljoen is bijna voltooid en een gedeelte van de dakbedek king en zijbedekking is reeds aangebracht. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. „Ik wou nog naar Sim gaan," zegt Thijs. „O, ja," antwoordt Alasius, „die vos woont hier niet ver vandaan. Kom mee, terwijl ik je zijn woonplaats wijs, breng ik je nu een eindje nog op weg." Hij legt Thijs uit waar hij Sim kan ontmoeten, dan scheiden zij als echte vrienden. Nadat Thijs Alasius bedankt had, gaat hij weer wel gemoed verder. Een wandeling over de terreinen. Doch een duidelijke voorstelling hoe het ge heel zal worden kan men zich uit deze con structies nog niet maken. De naam van den architect geeft ons de waarborg dat ons na tionaal paviljoen sober, stijlvol en typisch Hollandsch zal zijn. Wat wij tot nu toe van. Roosenburg zagen had karakter en was zui ver van makelü. Wij vervolgden onzen weg. Het had geluk* kig den nacht te voren iets gevroren, want anders zouden wij door een modderpoel heb ben moeten waden. Een diepen indruk kre gen wij van het exotisch, gebouw voor de Congo. Dit is niet alleen reeds geheel afge bouwd, maar er zijn reeds verschillende ver sierselen op den gevel aangebracht: een fries van mozaiek en op den voorkant van den eenigszins stompen toren enkele negersculp- turen. Hier vandaan is het niet ver naar de Groo te Paleizen. De centrale hall was juist dezer dagen gereed gekomen en overgedragen aan het algemeen commissariaat. Men zal nu wel spoedig beginnen met het inrichten van het model-station dat hier ondergebracht zal worden en dat een der meest interessante en populaire af deelingen van de geheele ten toonstelling belooft te worden. In de „Salie des Pas Perdus" van dit station, dat door den modernen architect Bourgeois ontwor pen is, zal men fresco's van Paerels" en een gepolychromeerd hautrelief van Oscar Jes- pers van 12 bij 4 meter kunnen bewonderen. Voor de Groote Paleizen bevinden zich twee uitgestrekte bassins. In het eene zal het wateroppervlak spiegelglad gehouden wor den, zoodat men er de imposante gebouwen in weerkaatst ziet. Midden in het andere be vinden zich enkele plateaux, waaruit fon teinen zullen cpsuiten. 's Avonds bespelen schijnwerpers van verschillende kle.uren licht deze fonteinen. Van Antwerpen her inneren wij ons welk een fantastisch schouw spel dit oplevert. In de nabijheid van dit centrale punt van de expositie verheffen zich de koepels van het paviljoen van het Katholieke Leven. Dit bouwwerk maakt een eenigszins Byzantijn- schen indruk, die vooral versterkt wordt door den rijkdom der decoraties. Frankrijk heeft het belangrijkste stuk grond voor zijn paviljoen opgeëischt. Een ge bouw staat reeds op den eenen hoek van dit terrein en in den anderen hoek verheft zich het ijzeren geraamte van een 'hoogen toren. Wat het worden zal is nog niet uit te maken. Over het algemeen munten Fransche ten- toonstellingsconsfcructies wel uit door archi tecturale schoonheid en goeden smaak. Tegenover de Fransche sectie is men bezig met den aanleg van een park, dat een op pervlakte van 17 hectaren zal hebben. Aan de andere zijde van dit park bevindt zich de It-aliaansche afdeeling. Het paviljoen dat hier gebouwd is. is een hooge rechthoek, een miniatuur-wolkenkrabber. Deze Indruk wordt nog versterkt door de kleine vierkan te openingen, die zich in de zijkanten be- ^ndepv'-i- i Wanneer men zoo over de terreinen wan delt is het een en al bedrijvigheid. Arbeiders graven, vervoeren balken. 'Moppen steenen. Hier en daar ziet men hijschkranen, hei machines, zandspöortjes. En hoewel men overal druk aan het werk was. kregen wij allerminst den indruk van zenuwachtige haast. Alles wordt regelmatig en rustig af gewerkt. Tot nu toe is er, behalve het onge luk bij den bouw van de groote hall, nog geen ernstige tegenvaller te boeken geweest. Alle onderdeelen zijn in den daarvoor bere kenden en bestemden tijd gereed gekomen. Zoo zal alles klaar zijn op de vastgestelde data. Zelfs een leek ziet, als hij hier met open oogen rondwandelt, hoe voortreffelijk de organisatie is. Het kolossale werk heeft bovendien geen of -geringe offers van staat en stad gevraagd. De gemeenteraad van Brussel stelde een bedrijfskapitaal beschik baar. Maar dit is nog niet aangesproken. Alle onkosten werden bestreden uit de loterij! J. GRESHOFF. ^hiiiiiiii!»||||ii|||,|iiiiiiiiiiii DONDERDAG 7 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Pianospel L. Velleman. 11,00 Kniples Kinderkleeding. 11,30 Gram. pl. 12,00 Ensemble Lismonde en gr. pl. 2,00 Gram. pl. 2,15 Concert door P. C. v. d. Wijngaart (viool) en J. Wagenaar (piano) 3.00—3,45 Naailes. 4,00 Voor zieken en ouden van dagen. 4,30 Gram. pl. 4.45 Voor de kinderen. 5,30 Omroep orkest olv. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hol lander. 7.00 Radio-Volkszang ol.v. P. C. Poort man. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gram. pl. 8.15 Concertgebouw-orkest olv. H. Scherchen (Bach's „Die Kunst der Fuge"). In de pauze: Zang door Julia Culp. A. d. vleugel Betsy Rijkens-Culp. 10.30 Gram. pl. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Majo Marcoen en zijn orkest uit de „Tanzklause", te Am sterdam HUIZEN 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO.; 2.00—11.30 NCRV 8.001,15 en 10.00 Gram .pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds. G. W. van Deth. 10.45 Gram. pl. 11.30—12.00 Gods. halfuur. 12.15 Orkest concert en gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.303.45 Gram. pl. 4.00 Bijbellezing Ds. A. Driani. M.m.v. bariton en orgel. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Het Amsterd. Salonorkest olv. D, H. Ph. Kiekens. 6.45 Causerie A. Stapelkamp. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram. pl. 7.30 Journ. Weekoverzicht, door c, A. Crayé. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Nationale Avond in de Groote Kerk te Arnhem, uitg. v. d. Bond van Chr. Oranjevereenigingen in Nederland. Sprekers: Z. Exc. Dr. H. D. van Broekhuizen. Mmv. mevr. M. Bouwmeester (sopraan). S. Swaao (viool) J. Zorgman (orgel) en een trombone-trio. 10.15 Vaz Dias. 10.2012.00 Gram. pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Concert uit Stuttgart, olv. W. Steffen. 8.05 „King Lear" van Shakespeare, met mu ziek van Mark Lothar, 9.20 en 10,05 Berich ten. 10.2011 20 Dansmuziek. ROME. 421 M. 8.50 Concert mmv. 'orkest olv. Paoletti, viool en piano.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6