DE BILT I Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent WOENSDAG 13 FEBRUARI '35 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Wat niet mag op Noord- Hollands Provinciale wegen. Verbodsbepalingen belangrijk uitgebreid. Het oude Wegenreglement buiten werking gesteld. In het nieuwe Reglement op de Wegen in de provincie Noordholland idoorgaans het Pro vinciaal Wegenreglement genoemd) zijn tal van voorschriften opgenomen, waarvan de noodzakelijkheid in den loop der jaren gelei delijk gebleken is. Niet alleen de weggebrui kers, maar ook degenen, die aan wegen in de provincie Noordholland wonen, welke géén rijkswegen zijn. zullen goed doen, van de hier onder vermelde verbodsbepalingen goede nota te nemen. Vooral nu tal van wegen, hetzij ge deeltelijk dan wel geheel, vernieuwd zijn, zal aldus werd ons te bevoegder plaatse mede gedeeld streng worden toegezien, dat de voorschriften niet worden overtreden, en in geval zulks het geval mocht blijken te zijn, zal tegen de schuldigen proces-verbaal wor den opgemeakt. Zoo is o.a. bepaald, dat het vér-boden is, voorwerpen of stoffen, welke aanleiding kun nen geven tot verontreiniging, benadeeling of beschadiging van den weg, of waardoor aan de gebruikers van den weg. schade, hinder of letsel kan worden toegebracht, op een weg te plaatsen, uit te gieten of te laten afvallen of afvloeien. Hoewel in deze verbodsbepaling reeds met alle mogelijkheden rekening is gehouden, is aan het betrokken artikel nog een 2e lid toe gevoegd, luidende: ..Het is aan degene, door wiens toedoen een of meer voorwerpen of stof fen, als hiervoren bedoeld, op een weg zijn ge raakt, verboden deze daarop te laten". Ook mogen de wegen niet gebruikt worden voor het houden van wedstrijden, tentoon stellingen, veekeuringen, feesten, markten en kermissen en tot het plaatsen van kramen of tenten, of tot het innemen van een vaste standplaats met voertuigen of dergelijke. Dit voorschrift zal nog wel eens aanleiding tot processen-verbaal geven, gezien de zeer eigenaardige opvattingen welke sommige plat telanders ten opzichte van min of meer afge legen buitenwegen huldigen. Behoudens verkregen rechten, is het voorts verboden, van de wegen gebruik te maken tot het planten én behouden van boomen, hees ters of struikgewassen. (Een beroep op het feit, dat „die boomen of heesters er al zoo lang gestaan hebben", zal dus óók niet baten!) Een eeuwenoud recht vinden wij ook in dit nieuwe Wegenreglement nog aangehaald, n.l. „het recht van weidegang", waaronder ver staan wordt het recht, om langs wegen of ber men (welke laatste men denke daar wél aan! tot de wegen gerekend worden) vee te laten grazen. Wie het recht van weidegang wil uitoefenen, heeft er echter voor te zor gen, dat het verkeer over den weg daardoor niet wordt gehinderd oi' in gevaar gebracht. Nieuw is ook het voorschrift, dat het eige naren van, buiten de wegen staande boomen of ander houtgewas, verboden is, takken op geringer hoogte dan 4 M. boven de rijbaan, het voetpad of het rijwielpad daarover te la ten hangen. Ook zullen de boeren er voor mos ten zorgen, dat hooischelven niet meer op de bermen van een weg geplaatst worden bin nen een afstand van 1.50 M. uit den kant van de rijbaan. Deze voorschriften zijn alle ge troffen in verband met het, ook op afgelegen buitenwegen, sterk gewijzigd verkeer. De bepaling, dat bijenkorven op geen kor- teren afstand dan 15 M. uit den kant van den weg mogen staan, zullen velen met genoegen vernemen. Degenen die 's zomers buiten ver toeven, hebben meermalen er zich over be klaagd, dat dergelijke korven te dicht langs den weg stonden. Eenzelfde klacht werd ook vernomen met betrekking tot afrasteringen van prikkeldraad, of heggen met al te ste kelige beplanting. In dat euvel is thans voor zien door het voorschrift, dat het verboden is, heggen te planten of afrasteringen van prikkeldraad te plaatsen of te hebben, op een korteren afstand dan 50 c.M. uit den kant var. den weg Zeer doeltreffend is ook het voorschrift, dat de molenaar of degene die Item vervangt, verplicht is, de wieken van zijn windmolen, (Adv. lngez. Med.) ECKTË WALES-ANTHRACIET o. a. a f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. - TELEFOON 16100 (Adv. lngez. Med.) AGENDA WOENSDAG 13 FEBRUARI Stadsschouwburg: Leerlingenuitvoering van de muziekschool van de Mij. tot bevordering der toonkunst afd. Haarlem. 7.15 uur*. Gem. Concertgebouw, Bovenzaal: Viool avond J. C. Tuyn, a. d. vleugel Emmy van Eden. 8 uur. Rembrandt Theater: ..De vluchteling uit Chicago' met Gustav Fröhlich. Paul Kemp e.a. Op het tooneel 2 Buxtons, acrobat, parodie 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het masker van Fu Manchu" met Boris Karloff, Lewis Stone e.a. Bij programma: Buster Keaton en Jimmy Durante in „What. No beer?", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Annabella en Charles Boyer in „La Ba taille". Voorprogramma: „Poor Cinderella" met Betty Boop en de M. T. S. lustrumfilm. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het danshuis van Singa pore" met Kay Francis, Ricardo Cortex en Warner Oland. Op het tooneel Hollandia- Trio, accordeonisten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: „Kunst zij ons Doel". Tentoonstelling 10—4 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Haarlem: Gemeenteraadsvergadering, 1.30 uur nam. DONDERDAG 14 FEBRUARI Stadsschouwburg: Amst. Tooneelver. „Freu leken", 8.15 uur. Concertgebouw: Don Kozakken koor „Pla- toff; dir. N. Kostrukoff. 8 uur. Geb. C. J. M. V.. Lange Margarethastraat: Zang en muziek door blinden, werkzaam in de inr. Plantage Middenlaan 64, Amsterdam, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Frans Halsmuseum: „Kunst zij ons Doel". Tentoonstelling 104 uur. indien deze op korteren afstand dan 20 M. van den kant van den weg is gelegen, op verzoek van bestuurders of geleiders van paarden te doen stilstaan gedurende den tijd welken be doelde bestuurders of geleiders behoeven, om hun paard den molen te doen voorbijgaan. Géén beschonken bestuurders of geleiders. Tot nu toe bestond geen verbodsbepaling voor beschonken bestuurders van voertuigen. Wel kan, ingeval van verkeersongevallen, de staat van dronkenschap, waarin eventueel een chauffeur verkeerde, als bezwarende factor gelden, maar van een verbod, om in beschon ken toestand, een auto te besturen, was tot nu toe geen sprake. Hierin is verandering geko men (tenminste voor de provincie Noord- Holland) wat het verkeer op de provinciale wegen betreft, want art. 34 luidt als volgt: ,Het is den bestuurders van voertuigen en den bestuurders van rij- of trekdieren, als mede den geleiders van vee verboden over een weg te rijden of het vee daarover te ge leiden: a. op zoodanige wijze of met- zoodanige snel heid of met een zoodanig geladen of inge richt voertuig, dat de vrijheid of de veiligheid van het verkeer op dien weg wordt belemmerd of in gevaar gebracht, of daardoor beschadi ging van dien weg kan ontstaan; b. terwijl zij verkeeren onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudende drank, dat zij niet in staat moeten worden geacht naar behooren een voertuig of een rij- of trekdier te besturen of vee te geleiden. Dat bij de samenstelling van dit nieuwe Wegenreglement er bijzonder op gelet is, be schadiging of onnoodige verontreiniging der kostbare nieuw-aangelegde wegen zooveel mogelijk tegen te gaan, blijkt uit tal van be palingen. Zij, die er een beroep van maken, boomen te rooien en die weg te sleepen, mogen er wel rekening mee houden, dat het thans verboden is, andere voorwerpen, dan sleden over een weg te sleepen; met sleden mag dit alleen maar geschieden, als er een laag sneeuw op den weg ligt. Ook is het verboden, eenig wiel van een voertuig, van de verharding van een weg op te heffen, of wel bij het wegzak- gen van eenig wiel naast de verharding van den weg, dit wiel op die verharding terug te brengen, een en ander op zoodanige wijze, dat de verharding beschadigd wordt. Wat betreft het tegengaan van verontrei niging, stippen wij het verbod aan, om over een kunstweg te rijden met een voertuig, in dien daarvan de wielen niet van klei en mod der zijn ontdaan. Dit slaat niet alleen op z.£ boerenwagens, maar óók op motorrijtuigen. Tot nu toe hadden vele eigenaren van paarden, de gewoonte, wanneer het paard een z.g. teenloop had, de hoeven te voorzien van een beslag, met uitstekende scherpe punten. Dit is voortaan kennelijk ook om wegbe- schadigïng te voorkomen verboden, tenzij die scherpe deelen van het beslag tijdelijk aangebracht zijn met het oog op gladheid van den weg, ten gevolge van ijs of sneeuw. Een voorschrift, dat tot dusver alleen van kracht was op Rijkswegen, geldt nu ook voor de Noord-Hollandsche provinciale wegen, n.l. het verbod, om over een brug te rijden met een voertuig, waarvan de wielbelasting grooter is dan is aangegeven op een bord, vanwege Ge deputeerde Staten bij die brug geplaatst, voor wat betreft de wegen van het Provinciale Wegenplan, en vanwege B. en W. voor wat de overige wegen betreft. Het zelfde kan gezegd worden van het ver bod,'zich met een motorrijtuig, een rijwiel of een voertuig te begeven op het, tusschen de afsluitingen van een beweegbare brug gelegen bruggedeelte, wanneer deze afsluitingen niet volledig geopend zijn. Vooral tegen dit laatste voorschrift wordt thans nog zeer vaak ge zondigd. Aandacht verdient ook het nieuwe voor schrift, dat het verboden is, voetpaden, ber men of zijkanten der wegen te berijden en op de voetpaden vee te leiden of te drijven, tenzij dit door de noodzakelijkheid tot uit wijken wordt geboden. Voorts is bepaald, dat over provinciale wegen o.a. niet gereden mag worden met een voer tuig, dat zoo gebouwd of geladen is, dat eenig deel van het voertuig of van de lading hooger reikt, dan 3.80 M. boven den weg, of dat, met inbegrip van de lading, breeder is dan 3 M. Als men ziet, welke hooge ladingen op vrachtauto's soms vervoerd worden, lijkt de voorspelling niet gewaagd, dat dit laatste voorschrift nog wel eens bekeuringen tenge volge zal hebben. Berijders van fietsen en motorrijwielen mo gen er wel aan denken, dat het verboden is, op die rijwielen ladingen of voorwerpen te vervoeren, breeder dan 1 M., of langer dan 3 M. Ook mogen zeisen of zichten, niet op een dergelijke wijze worden vervoerd, tenzij deze voorwerpen van den stok gescheiden en be hoorlijk omwikkeld zijn. Ook is het verboden, zich op een rijwiel door een motorrijtuig of ander voertuig te laten voorttrekken. Hiermede zijn de belangrijkste nieuwe weg- voorschrïften voor Noord-Holland vermeld. meldt: Hoogste barometerstand 770.5 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 728.5 m.M. te Haparanda. en voorspelt: Matigen tijdelijk toenemenden Zuidelijken tot Westelijken wind. Betrokken tot zwaar be wolkt. Waarschijnlijk eenigen regen. Weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland Geen verandering te wachten. In de algemeene drukverdeeling kwam nog weinig verandering. Gisteren was een depres siekern voor de Noorsclie kust gelegen. Deze verplaatste zich Oostwaarts doch werd ge volgd door een nieuwe lage drukgebied dat secundaire uitloopers over de Britsche Eilan den vertoonde. In het Zuiden bleef de druk hoog. Het weer blijft regenachtig en betrok ken tot zwaar bewolkt over vrijwel geheel West-Europa. Over het vasteland steeg de temperatuur. Over IJsland, Schotland en plaatselijk in Scandinavië werd het kouder. De vorst is thans teruggedrongen tot over Centraal Europa en over Midden-Zweden komt nog strenge en in Noord-Zweden en Fin land matige vorst voor. Rond het Kanaal en de Zuidelijke Noordzee en langs de Noorsche kust waait het vrij krachtig. Er is in den weerstoestand ten onzent geen verandering te wachten. PREMIèRE VAN FABRICIUS „AT 8 A. M." TE LONDEN. In het Embassy Theatre te Londen heeft met groot succes de première plaats gevon den van het eerste stuk, dat de bekende Ne- aerlandsche tooneelschrijver Jan Fabricius, die sedert eenigen tijd zich in Engeland heeft gevestigd, in het Engelsch en voor het En- gelsche tooneel heeft geschreven, „At 8 a.m.". De opvoering, in een uitmuntende bezetting had groot succes en ook de persstemmen wa ren gunstig, al ontbrak het niet aan enkele kritische opmerkingen. Na eenige opmerkin gen over het tweeledige in den opzet van het drama en een te opzettelijke co-incidentie in de intrige schrijft de „Times": „Dit gedeelte van het verhaal klinkt melodramatisch en men is geneigd, zelfs in den Schouwburg, als men het de eei-ste maal hoort-, er het hoofd over te schudden. Doch het wordt gedempt door de wijze waarop Fabricius het behan delt en de zuiverheid waarmee Miss Marda Vanna het speelt. De plaats die toevallig heid in het drama inneemt is tevens de recht vaardiging ervan". Het blad schrijft verder o.m.: „Fabricius, die zijn reputatie verwierf bij het Neder- landsche tooneel. schrijft thans Engelsch. Naast zijn tooneelervaring heeft hij thans een ongewoon begrip van het Engelsche ka rakter en speciaal van die typisch Engelsche trekken, welke bij Galsworthy zoo kenmer kend waren. Barometer 758 mM. 762 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. Opgave van- FA. FEDERMANN. Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 13 Februari: Hoogste gisteren 43 F. Laagste heden nacht 41 F. Hoogste heden tot 12 uur 44 F. BURGERLIJKE STAND Dronkeman reed hard achteruit. Motorrijder werd het slachtoffer. Voor de Rechtbank te Amsterdam heeft zich wegens het veroorzaken van dood door schuld te verantwoorden gehad de 27-jarige commissionair in effecten H. S. Deze reed in den avond van 2 Juli met zijn auto te Muiden op den Rijksweg Amsterdam- Bussum in de richting van Bussum, toen hij aldus verklaarde hij voor de rechtbank, plotse ling 'n klap hoorde. Het blek. dat een motor rijwiel de auto achterop gereden was en tegen den wagen was gebotst, met het noodlottig gevolg, dat berijder en duopassagier eraf ge slingerd werden. De eerste werd ernstig ge wond: de duopassagier was er echter no? ernstiger aan toe. Deze had een schedel breuk en hersenkneuzingen en een bloeduit storting onder het harde hersenvlies opge- loopen, korten tijd later overleed hij dan ook aan de bekomen verwondingen. Uit het getuigenverhoor kwam aan het licht, dat verd. met groote vaart links -van den weg achtevuitgereden was over een afstand van 100 meter. Het O.M. achtte het bewijs van verdachte's schuld geleverd. Deze verkeerde onder den invloed van sterken drank en hij reed achter uit met een snelheid van 35 K.M. slingerend over den weg. Spr. eischt tegen verdachte een hechtenisstraf van vier maanden benevens -intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. HAARLEM, 13 Februari. Bevallen 9 Februari: W. P. van BezuVoor- derhaak, z.; L. J. van VeenStoof, z.; 10 Februari: J. W. van Batenburg—Schoenma kers, d.; C. M. de MunkBakkum, d.; 11 Februari: M. P. de Groot-v. d. Klugt, d.; E. Houniet—Stevenhaagen, d.; 12 A. M. Vasen— Christoffels, d. Overleden 9 Februari: M. E. v. Vollenhoven. j„ Westerhoutpark; 10 Februari: G. Ridde- •rikhofPanjer. 78 j„ Dr. Lëydsstraat: D. A. Wubbenhorst, 87 j., KI. Houtweg; 11 Februari: I. J. Hangjas, 89 j.. Burgwal; H. Lobrijvan Rossum, 73 j., Kamperlaan; H. A. Schraal, 60 j., Hazepaterslaan. Voorbeurs te Amsterdam. UITERST STILLE HANDEL. De handel op de Amsterdamsche fondsen- markt was hedenmorgen uiterst stil in ver band met het feit, dat Wallstreet gisteren ge sloten bleef (Lincoln Birthday). Aan de te leurstelling, dat de uitspraak van het Ameri- kaansche hoog gerechtshof wederom is uit- esteld, begint men langzamerhand te wen nen. De invloed, die er van uitging was dan ook uiterst gering. Kon. Olie waren nauwelijks prijshoudend en de koers stelde zich een fractie lager dan gisteren. Philips en Aku waren nauwelijks prijshou dend. Unilever kregen eenig aanbod te verwer ken en daalden 1 percent. H. V. A. bleven op peil evenals Amst. Rub ber en de Youngleening. Op de wisselmarkt bleef het rustig. Het pond noteerde een fractie lager. De dollars, zoomede de goud valuta's bleven op peil. TOONEELVEREENIGING „HERMAN HEYERMANS". Een beperkt aantal kaarten voor werkloozen voor den bonten avond van de Tooneelver- eeniging „Herman Heyermans" is heden, Woensdagmiddag, tusschen 5 en 6 uur ver krijgbaar bij den heer Rensen, Korte Begijne straat 16 DEMONSTRATIE VAN SWEERING EN DE LEEUW IN HAARLEM. Onze nationale biljartkampioenen J. H. Sweering en P. de Leeuw zullen op Maan- _avond 18 Februari voor de leden der Sociëteit „Vereeniging" en genoodigden een demonstratiewedstrijd op het groote biljart -pelen. CONDUCTEUR BIJ HET RANGEEREN VERONGELUKT. Tijdens het rangeeren van een goederen tram van de Geldersch-Westfaalsche-Stoom- tram Maatschappij is te Aalten een ernstig ongeluk gebeurd. Terwijl de locomotief met een paar wagens langzaam achteruit reed, is de conducteur, de heer Schoenmakers uit Ter- borg, juist toen het stopsignaal gegeven was, door onopgehelderde oorzaak van het laad- perron gevallen en tusschen den wagen te recht gekomen. In zorgwekkenden toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Winters wijk vervoerd. DIRIGENT NIET ONTVANKELIJK TEGEN REVUE-DIRECTIE. De civiele kamer der Amsterdamsche recht bank wees vonnis in het geding tusschen John Brookhouse contra Henriëtte Davids en Ph. Pinkhoff. Eischer was ontslagen als dirigent- bij de revue „Gaat dat zien"; hij vorderde toen stopzetting van de uitvoering der door hem gecomponeerde muziek en schadeloos stelling. Eischer werd niet ontvankelijk ver klaard, omdat de muziek was gemaakt in dienstbetrekking en het auteursrecht hem niet toebehoort. MUZIKALE AVOND IN DE WAALSCHE KERK Vrijdag 15 Februari a.s. zal in de Waalsche Kerk een muzikale avond gegeven worden onder leiding van Pasteur Krafft. Mej. RietIpeina (sopraan) en de heer W. H. Biele, organist van de Waalsche Kerk en van de Alledagkerk, verleenen hun mede werking. Het programma vermeldt werken van G. F. Handel, Haydn, Mozart, Dvorak, Fauré, Guil- mont en Rupper. Er zal een collecte worden gehouden voor de restauratie van de Waalsche Kerk. OVERTREDING BLOEMBOLLEN- SANEERING SPL AN? Voor de Haagsche rechtbank heeft heden in hooger beroep terecht gestaan de tuinder P. A. te Roelof Arendsveen, die door den Leid- schen kantonrechter was vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van het bloembollensaneeringsplan. Verd. had op zijn land hyacinten geplant zonder aangesloten te zijn bij' de Ned. Sierteelt; Centrale. Het O. M. vroeg vernietiging van het vrij sprekend vonnis en veroordeeling tot f 10 subs. 5 dagen en voegde daaraan het verzoek toe voor het geval de rechtbank een vrijsprekend vonnis zal wijzen het vonnis te motiveeren. Uitspraak 26 Februari. ONTSPANNING VAN WERKLOOZEN. Dinsdagmiddag hield de heer M. D. van der Scheer te Heemstede een lezing met licht beelden over de kolenindustrie in Limburg. 'De secretaris van het comité, de heer E. Steger sprak een kort welkomstwoord tot den inleider, die ziöh deizen middag voor de werk loozen had beschikbaar gesteld. Is den laatsten tijd bijzonder de aandacht gevestigd op alles wat in de lucht geschiedt, audus de heer Van der Scheer, niet minder belangrijk is wat ander den grond gebeurt. Spreker vroeg de aandacht van de kolen- industrie in Limburg. Hij besprak eerst het ontstaan van de steenkool. Na uiteengezet te hebben dat reeds in de middeleeuwen in Rolduc kolenmijnen beston den. wees spreker er op, dat de eigenlijke industrie meer dateert uit het begin van deze eeuw. Na een uitvoerig beeld gegeven te hebben van de ligging der kolenlagen, vertoonde hij op het witte doek een schematische voor stelling van de ligging der steenkolenlagen, waarna de aanwezigen door zeer duidelijke foto's een beel<i kregen van het mijnbedrijf. Na de pauze werd het inwendige van het bedrijf besproken. De aanwezigen kregen een duidelijk beeld van het enorme werk, soms honderden meters diep in de aarde. De heer Boonstra lid van het comité, bracht den heer Scheer dank voor deze zeer in teressante en leerzame causerie. Een moment uit den ijshockeywedstrijd Dinsdagavond te Amsterdam gespeeld. MARKTNIEUWS COÖP. CENTRALE ELERVEILING PURMEREND A.G. 12 Februari 1935. Af deeling eieren: Aanvoer 100.000 Eendeieren f 2.25 a f 2.50. 70.000 Kippeneieren 70—80 K.G. f 3.50 a f 4.60. 65—66 K.G. f 3.— a f 3.10. 63—64 K.G. f 2.80 a f 3.—. 60—62 K.G. f 2.70 a f 2.90. 58—59 K.G. f 2.60 a f 2.80. 56—57 K.G. f 2.50 a f 2.70. 53—55 K.G. f 2.30 a f 2.60. 50—52 K.G. f 2.10 a f 2.30. 45—49 K.G. f 1.90 a f 2.10. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, Rotterdam naar New-Orleans 11 (n.m.) van Havana. Leerdam, Rotterdam naar New-York 10 (11.19 n.m.) 2\5 mijl W.Z.W. van Land's End. Dinteldijk, Vancouver naar Rotterdam 8 (n.m.) te Portland (O.) Lochkatrine, Rotterdam naar Vancouver 9 van Punta Arenas. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (uitr.) 12 te Sydney. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitr.) pass. 12 Perim. HOLLAND—WEST-AFR.IKA LIJN. Helder (uitreis) 11 v. Freetown. Maaskerk (thuisreis) 11 v. Las Palmas. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein 12 van Rotterdam naar Bre men. Heemskerk (uitreis) 11 van Dar-es-Salaam Nijkerk (uitreis) 11 van Lor Marques. KON. NED, STOOMBOOT MIJ. Achilles 11 van Oran naar Barcelona. Ajax 1 Ivan Hamburg te Danzig. Bodegraven 11 van Arica n. Mollendo. Calypso, 12 van Venetië te Triest. Deucalion, Lissabon naar Amsterdam pas. 12 (8 v.m.) Ouessant. Euterpe, 12 van Bordeaux te Amsterdam. Hebe 9 van Pto. Barrios naar Amsterdam. Stuyvesant, West-Indië naar Amsterdam via Plymouth 10 (7.54 n.m.) 800 mijl van Land's End. Trajanus, Amsterdam naar Lissabon pas. 11 (2.18 n.m.) Ouessant. Oberon, Valencia naar Amsterdam pass. 11 Gibraltar. Tiberius 11 van Messina naar Palermo. Luna 10 van West-Indië te New-York. Van Rensselaer 11 van West-Indië te New York. Venus, Rotterdam naar Vigo pass. 11 Oues sant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisreis) 11 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitr.) 11 (1 n.m.) van Lissa bon.. Blitar (uitr.) pass. 12 (3 v.m.) Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitreis) 12 te Port Said. Tajandoen (thuisreis) 12 van Hamburg. Poelau Roebiah (uitreis) 12 te Batavia. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, Melilla naar Rotterdam pass. 12 Dungeness. Stad Zaltbommel, 11 van Tayport naar Grangem. Vredenburg. Rotterdam naar Pto. Ferrajo p. 11 Ouessant. Stad Amsterdam, 12 van Melilla te Vlaar- dingen. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Radja, Batavia naar New-York pass. 11 (12 midd.) Azoren. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tanïmbar, Batavia naar New-York 11 te Penang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Evansville. Japan naar Rotterdam 17 te Londen verwacht. Alcinous, Amsterdam naar Liverpool en Java 10 te Swansea. City of Dunkirk, Cebu naar Rotterdam 9 van Colombo. Prometheus. Batavia naar Amsterdam 11 te Singapore. City of Eastbourne 12 van Dairen te Rot terdam. Melampus, Batavia naar Amsterdam pass. 11 Perim. Perseus, Japan naar Rotterdam pass. 12 Perim. Calchas, Japan naar Rotterdam 12 van Dairen. Memnon, Japan naar Rotterdam 12 van Londen. Stentor, Batavia naar Amsterdam 11 van Marseille. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverpalm, New-Orleans naar Calcutta 10 te Kaapstad. Silverhazel, Vancouver naar Bombay 10 te Colombo. Silvercedar 9 van New-Orleans te Calcutta. Silverwillow, Calcutta naar Vancouver 10 van Batavia. Silverash, Vane. n. Bombay 11 van Ma cassar. Tarakan 9 van New-Orleans naar Cal cutta. Silvermaple, Vancouver naar Calcutta 10 v, Belawan.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2