DE BILT Hoe het Verwulft na de reorganisatie zal worden 1 EMANYLL TANDPASTA PUZZLE ZATERDAG 16 FEBRUAR11935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Vergadering van het Centraal Comité van drankbestrij- dende vereenigingen. Onder leiding van den voorzitter, den heer C. E. van Eykern. kwam het Centraal Comité van drankbestrijdende vereenigingen in ver gadering bijeen. In zijn openingswoord ge waagde de voorzitter van eenige geslaagde acties o.a. den getuigenisavond der Christelijke drankbestrijding te Haarlem Noord en de groote kinderbijeenkomsten van den „Alge- meene Ned. Geheelonthouders Bond". Ge constateerd kon worden dat ondanks de on gunstige tijden er geen verslapping van op treden is waar te nemen. In zake het verlof A voor het Sportfondsenbad werden bespre kingen gevoerd waarin hulde werd gebracht aan de raadsleden, die het adres tot weigering van het verlof in den Raad hebben onder steund. De rekening en verantwoording van den penningmeester, over. het jaar 1934 werd be sproken en vastgesteld. Goedgekeurd werd het beleid van het bestuur voor wat betreft het werk, dat sedert de vorige vergadering was gedaan. Voorloopige besprekingen hadden plaats inzake vaststelling van het maximum aantal verloven, die in het jaar 1935 voor het eerst kan geschieden. Herinnerd werd aan de goede regeling welke te Haarlem bestaat ten aanzien van vergunningen, het zoogenaamde uitsterf-systeem. Er werd onder het oog gezien of er bij de a.s. bloemententoonstelling propaganda moge lijk is; aan het bestuur werd opgedragen zich ter zake voor te bereiden voor een bespreking op de volgende vergadering. De verspreiding van bladen in de strafgevangenis zal worden beëindigd, aangezien hiervoor reeds gedeelte lijk door eenige vereenigingen wordt gezorgd. Na bespreking zegde de voorzitter toe het secretariaat te zullen waarnemen ten einde een juiste keus voor de functie van secretaris mogelijk te maken. De vergadering was op één na door vertegenwoordigers van alle aange sloten vereenigingen bezocht. NIEMEIJER'S 10 PER HALF ONS GEEFT DUBBEL GENOT (Adv. Ingez. Med.) AGENDA ZATERDAG 16 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Pygma lion" door de Amsterdamsche Tooneelvereeni- ging. 8 uur. Teylers Museum; Voordracht met lichtbeel den door Prof. Dr. Aug. Vermeylen uit Gent over de zelfportretten van Rembrandt voor „Kunst aan het Volk". 8.15 uur. Cabaret La Gaité, Raaks; Nachtfeest van 8 tot 5 uur. Café-Rest. „Dreefzicht"Soirée-dansante Amusementsclub „De Roofvogels". 8.30 uur. Luxor Sound Theater: „De Witte" Vlaamsch-Hollandsch filmwerk, 2.30 uur. Verder doorloopende voorstelling van 7 uur tot halftwaalf. Cinema Palace: „De Wonder Bar". Op het tooneel: Young Ryle, wervelwind op rolschaat sen. 2 30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „So endete eine Liebe" Op het tooneel: Nicol en Martin, mriété-co- medy zonder weerga. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Cleapatra". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: „Kunst zij ons Doel". Tentoonstelling 104 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 17 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein„De vier Mullens" door het Ned.-Indisch Tooneel. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: „De Commensaal" door het Ensemble Bouber. 8.15 uur. Frans Hals Theater: Cultuur-wetenschap pelijke filmvoorstelling, o.a. van „Leven en dood aan de Noordpool". 10.30 uur. Rembrandt Theater: Populair-wetenschap- pelijke filmvoorstelling van „Ontluikend le ven", het kinderleven van de geboorte tot het zesde jaar. 11.30 uur. Dansinstituut „Olympia": Bal-masqué en Apachenfeest. 8—2 uur. Bakenessergracht 13: Bijeenkomst Roze- kruisers Genootschap. 10.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 18 FEBRUARI Haarl. Huishoud- en Industrieschool: Jaarl. algem. ledenvergadering in het schoolgebouw aan de Voorhelmstraat. 3 uur. N. V. Haarlemsche Auto Centrale: aandeel houdersvergadering ten kantore der vennoot schap. 4 uur. Bioscoopvoorstellingen. Frans Halsmuseum: „Kunst zij ons Doel". Tentoonstelling 104 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om "s avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 16 Febr. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 22 Febr. zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds na acht uur en des nachts geopend. I. Koster, apotheek, Bosch en Vaart, Bosch- en Vaartstraat 26. Tel. 13290. J. W. Florijn Centraal Apotheek Gr Hout straat 78. Tel. 10500. Wegens de verbouwing van deze apotheek is zij Zondag van 8—8 uur geopend. Nog gee/ nachtdienst van Zaterdag op Zondag. H. Cohen, firma H. Remmers en Zn.. Kruis straat 6. Tel. 10354. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038. Vereeniging van Huisvrouwen Jlir. Rh. Feith over Amerika Jhr. Rh. Feith, uit Velp. sprak Vrijdagmid dag voor een groot aantal leden der afd. Haarlem van de Ned. Vereen, van Huis vrouwen over het onderwerp: „Amerika". Een veelomvattend onderwerp inderdaad en het is te begrijpen, dat de inleider in zijn ge zellige, door zeer mooie lichtbeelden nog ver duidelijkte causerie verschillende onderdeelen slechts kon aanstippen, 't Waren algemeene indrukken, die hij gaf, maar op zulk een pret tige en nu en dan humoristische wijze, dat zijn vele toehoorsters en toehoorders zich zeker hun gapg naar het Gem. Concertge bouw niet zullen hebben beklaagd. Jhr. Feith. die de Vereenigde Staten en Ca nada heeft bezocht, trok een vergelijking tus- schen de Canadeezen en de Amerikanen, welke vergelijking in het voordeel der Yan kees uitviel: de laatsten zijn vlugger in den ken en doen, hebben een levendiger geest ook meer handelsgeest en zijn ondernemen der. In de fabrieken doen de machines en de in genieurs het werk; de arbeider doet altijd maar hetzelfde werk en behoeft dus weinig vakkennis te hebben. De sport wordt druk beoefend: base ball door de Amerikanen (spr. vindt de voetbal sport veel geanimeerder). In Canada is de hoofdsport het schaatsenrijden: in iedere stad is een arena met kunstmatig ijs, waarop veel en met groote behendigheid aan ijshockey wordt gedaan. Over 't algemeen zijn de artikelen, die men in de Vereen. Staten koopt, van „tweede qualiteit": zij zijn niet duurzaam en met repareeren houden de Amerikanen zich niet veel bezig. Men koopt liever wat nieuws, als het oude niet goed meer bruikbaar is, al zou het nog te herstellen zijn. Het geld moet rollen! Gevoel voor kunst of schoonheid is den Yankee niet eigen; alles wordt beoordeeld naar prijs en afmeting. Er zijn wel mooie musea in het land der onbegrensde mogelijk heden, maar 't is toch alles naaperij van Europa. Na de pauze vertoonde spr. vele lichtbeelden van wolkenkrabbers, (waarbij met 57, 75 en zelfs 102 verdiepingen), waarvan in den laat sten tijd uit architectonisch oogpunt meer werk wordt gemaakt dan vroeger, en van de woonwijken Brooklyn en Jersey City, waar de „straten" lanen zijn. bebouwd met mooie villa's. Het verkeer boven en onder den grond is enorm; er zijn niet minder dan zes verkeerswegen onder elkaar en er bestaan nog plannen voor een tunnel onder de Hudson, waardoor een rechtstreeksche verbinding tot stand zal komen tusschen Jersey City en Brooklyn. Een kort bezoek werd tenslotte nog gebracht aan het uitgestrekte merengebied en de Nia gara. DE ALGEMEENE BOND VAN FORENSEN. Het' hoofdbestuur van den Algemeenen Bond van Forensen heeft besloten dat be stuur met 2 leden uit te breiden. Gekozen is daarvoor o.a. dr. H. van Beeck Vollenhoven, waarnemend voorzitter der afdeeling Haarlem en omstreken die de aanneming van dat lid maatschap afhankelijk stelde van zijn even- tueele definitieve benoeming tot voorzitter der afdeeling Haarlem. In de komende algemeene vergadering zal deze benoeming worden be krachtigd. De algemeene jaarvergadering van de af deeling Haarlem en O. zal worden gehouden op 15 Maart in café Brinkmann, Groote Markt te Haarlem. „DE GROOTE KANO". Op Maandag 18 Februari a.s. te 8 1/4 uur zal in den Stadsschouwburg te Haarlem wor den opgevoerd het blijspel „De Groote Kano", van A. Möller en Hans Lorenz. Het zal wor den gespeeld door de Vereenigde Haagsche Spelers. Het stuk behandelt de lotgevallen en het succes van een jongen monteur die den brandstofloozen motor heeft uitgevon den. In Den Haag, alsmede in diverse andere plaatsen van ons land, werd dit stuk reeds met groot succes voor het voetlicht gebracht. UITSLAG Hoofdprijs ƒ250.— H. A. STEMERDING, Rotterdam: 2de prijs 100.—: Mevr. W. KETTING, Utrecht: 3e prijs 50.J. G. LUCAS, Ulrum. De volledige uitslag bij uw winkelier. De toewijzing had plaats ten overstaan van Notaris N. P. VAN PROOIJE, Rotterdam. (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 774.3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 729.8 m.M. te en voorspelt: Stormachtigen tot krachtigen Zuidweste lijken tot Westelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Af en toe regen. Weinig verandering in temperatuur Uit het Buitenland Weinig verandering te wachten. In de algemeene drukverdeeling kwam nog weinig verandering. In het Zuiden blijft de druk hoog, in het Noordelijk gedeelte houdt de depressietoestand aan. Over IJsland. Ier land en Schotland deelt de barometer flink. Stormachtige krachtige winden waaien over de Britsche Eilanden, het Kanaal, de Noordzee, ons land. Noord- en Midden- Frankrijk en West- en Midden-Duitschland. De oceanische luchttoevoer deed over Groot Brittannië en Ierland en vrijwel het geheele vasteland de temperatuur stijgen. Over Zuid- Frankrijk werd het wat kouder terwijl in Scandinavië en Noord-Finland de vorst toe nam. Regenachtig en betrokken weer heerscht over bijna het geheele waarnemingsgebied. Er is in den weerstoestand ten onzent nog slechts weinig verandering te wachten. Barometer 753 m.M. 761 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. •Opgave van: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 16 Februari: Hoogste gisteren 45 F. Laagste heden nacht 42 F. Hoogste heden tot 10 uur 47 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 16 Februari: Ondertrouwd"15"Februari: J. M. Hune'ker en C. E. Tromp. Bevallen 12 Februari: M. M, de Graaff Stam, z.; 13 Februari: W. Sernee—Pauw, d.; T. SteensmaBos, d.; 14 Februari: C. G. Ro- zenhartLagerweij, d.; J. C. Baaij—Rutgers, z.; J. Stoffeis-^-de Vos, d.; 15 Februari: E. Grasv. d. Bosch, d Overleden 13 Februari: J. Booms, 77 j„ Kas tanjestraat; 14 Februari: A. M. Vallenduuk Koning, 61 j„ Rijksstraatweg; H. R. Budden- borg, 84 j., M. van Heemskerkstraat; 15 Febr.: M. L., 6 mnd., z. v. A. Vos. Burgwal. VELSEN. Bevallen: G. Sehaaper—Verduin, z.; Drie- huizerkerkweg 97, Velsen; J. P. Exalto—Blok zijl, d„ Eendrachtstraat 8, Velsen N.; G. Heij- kantsLillo, z., Zeeweg 215, IJmuiden; Ondertrouwd: R. F. Brouwer en B. J. Ebbe- ling, Stationsweg 83, IJmuiden; E. H. de Groot en J. H. Blok, Ermelo; A. C. Noest en A. M. v. d. Veldt, Den Helder; C. v. d. Plas en L. Pomorin, Bloemstraat 43, IJmuiden. UIT DE OMSTREKEN HAARLEMMERMEER DIENSTPLICHT. Het aantal ingeschrevenen voor den dienst plicht der lichting 1936, bedraagt in Haar lemmermeer 302. IN DE HOOFDVAART GEREDEN. Terwijl de koopman S. met zijn met groen ten beladen vrachtauto op den Hoofdweg reed viel een naast hem op de zitplaats staan de bloempot op zijn voeten. Bij zijn poging om dezen onder 't rijden door weer op te ra pen, raakte hij z'n stuur kwijt, met 't gevolg •dat de auto in volle vaart de Hoofdvaart in reed en over den kop sloeg. Niet dan met groote moeite wist de bestuurder zicht uit zijn benarde positie te bevrijden. Met een takel auto werd de beschadigde wagen weer op 't droge gebracht. Een gedeelte van de lading ging verloren. MIDDENSTANDSVEREENIGING. In de in de Beurs te Hoofddorp gehouden vergadering van de Middenstandsvereeniging „Haarlemmermeer" deelde de voorzitter, de heer Van Driel mede, dat het de vereeniging vooral wat den gezonden loop der scholen en cursussen betreft in 1934 niet slecht was gegaan. Ingekomen was een schrijven van den heer D. Treur, waarin hij mededeelde als lid van den Middenstand te bedanken. Uit het verslag van den secretaris bleek dat het aantal leden der vereeniging met 15 was vooruitgegaan en daardoor tot 73 was ge stegen. De rekening en verantwoording van de Nij verheidsschool werd vastgesteld, alsmede de begrooting van deze school voor 1936. Tot bestuursleden werden herkozen de hee- ren D. Rezelman en C. Linthout en voorts als zoodanig benoemd de heer J. Jelsma. In de commissie van Beheer van de Nijver heidsschool werden herkozen de heeren R. L. Krabbendam en C. Mienis. De heeren Krabbendam en Linthout werden aangewezen als afgevaardigden naar de alge meene vergadering. Besloten werd een subsidie ad f 25 te ver- leenen aan de vakschool en de contributie op f 5 per lid voor 1935 te handhaven. SPAARNDAM ZANGUITVOERING. Spaarndam's Gemengd Koor en het Kinder- Koor gaven een welgeslaagde uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. Het zangkoor stond onder leiding van den heer Arisz van Santpoort; het Kinderkoor onder leiding van Mevrouw Arisz Sehramma. Gezongen werd: Als de Winter Vlucht; Lente Lied en Bloemen Cantate. 'Ook een dubbel mannen-kwartet verleende aan deze uitvoe ring haar medewerking. De heer J. Zuidweg, oud-Hoofd van de O.L. School, te Spaarndam, oud-Directeur en op richter van Spaarndam's Gemengd Koor, sprak eenige woorden van waardeering tot het wat hij noemde ons koor. ZANDVOORT V. V. V. Na een langen winterslaap begint Zand- voort weer de eerste teekenen van leven te vertoonen, die er op wijzen, dat men de hoop koestert, dat er in het volgend seizoen veel badgasten naar Zandvoort zullen komen. Van het informatie-bureau van de V.V.V. op het Stationsplein zijn de win terluiken verwij derd. Hard wordt er gewerkt om het gebouw tje van binnen en buiten een gezellig aan zien te geven. Maandag a.s. zal het worden geopend. 50-JARIG JUBILEUM. Maandag a.s. hoopt de heer J. v. d. Valk den dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaar als jachtopziener werd aangesteld bij de familie Quarles van Ufford, Het verkeer op het Verwulft zal na de reor ganisatie worden geregeld met eén automa tisch wei-kende signaalinstallatie. Toegepast wordt het z.g. drielichtssysteem, waarin beteekenen: rood: verboden op te rijden, groen: vrij: geel: (voorkomend op de overgang van groen naar rood) het verkeer bereide zich voor op de komst van „Verboden op te rijden" Op de teekening zijn de verkeersrichtingen met lijnen aangegeven. Deze lijnen zijn op verschillende wijze samengesteld, en wel 3 soorten. Elke soort stelt voor een verkeers- phase, waarvan er dus eveneens 3 voorkomen, n.l. phase I getrokken; phase 22 streep punt; en phase III geblokt. Het verkeer zal zich achtereenvolgens af wikkelen naar phase I, II en m, aan elk waar van een bepaalde tijd is toegekend. Een automatisch sein, op dergelijke wijze werkend, werkt verstan-end, omdat de tijds duur der phasen zich niet aanpast aan de verkeersbehoefte. Hieraan wordt tegemoet gekomen door aan het systeem verkeers drempels toe te voegen. Deze liggen in alle verkeersrichtingen, behalve in de richting Noord-Zuid, aangezien zich daarin de hoofd verkeersader bevindt. Het doel van de drempels (electrische con tacten, welke in de straat zijn gelegen), is, dat door het berijden daarvan de verkeers- richting, waarin gereden wordt, voor het ver keer wordt vrijgemaakt gedurende een be paalden tijd. Bij het Verwulft zullen dus de minder belangrijke verkeersrichtingen zich vrij baan kunnen maken, door aanraking der drempels. Het zeer systematische van een automatische verkeersregeling wordt dus dooi de drempels soepel gemaakt. O. s. s. Het bestuur van O.S.S. heeft ook dit jaar besloten de jaarlijksche uitvoering van de kinderen en van de volwassenen afzonderlijk te geven Woensdagavond, 20 Februari, heeft in Mo- nopole het feest plaats voor de kleintjes. Za terdag 23 Februari in dezelfde zaal voor de grooten. Beide uitvoeringen staan onder lei ding van den heer en mevrouw Van Pagée. Alleen de dames- en heeren-seniores staan onder leiding van den heer Dreyer. J. C. G. O. B Op Zaterdag, 2 Maart, houdt de J.C.G.O.B. afd. Zandvoort in Ons Huis een propaganda filmavond. MINIATUUR WERELDSTAD. Op Donderdag 21, Vrijdag 22 en Zaterdag Februari zal de groote zaal van Ons Huis tijdelijk veranderd worden in een miniatuur- wereldstad, die vooral voor de jeugd groote aantrekkingskracht zal hebben. SMOKKELEN VAN SIGARETTENPAPIER. Dat het verhandelen van sigarettenpapier, waarvoor niet de verschuldigde belasting is betaald, wel een winstgevend bedrijf moet zijn, blijkt wel uit het feit, dat er ondanks de zware straffen, die hierop gesteld zijn, toch altijd nog personen worden aangetrof fen, die zulk papier trachten te verhandelen. Dezer dagen gelukte het de belastingambte naren in samenwerking met de politie op de Zandvoortschelaan een jongeman aan te hou den, terwijl zijn stiefvader in de Haltestraat werd „geknipt". Te zamen hadden zij 10 doo- zen elk met 100 pakjes en nog eenige losse pakjes sigarettenpapier bij zich. Het papier werd in beslag genomen en de aangehoudenen werden eerst op het politiebureau ingesloten, maar later weer op vrije voeten gesteld. VERGADERING VAN DE nANZE. Vrijdagavond vergaderde de R.-K. Mid denstandsvereeniging „De Hanze" in het Pa tronaatsgebouw aan de Groote Krocht te Zandvoort. De voorzitter, de heer C. Sleégers. opende de vergadering met den wensch. dat de leden voldoende kracht en moed zouden bezitten om aan de nog komende moeilijkheden het hcofd te kunnen bieden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo van f 179,72 aanwezig was. Een voorstel om over te gaan tot vorming van een ..Hulpfonds" werd toe gelicht door den heer J. Mol. Besloten werd tot vorming van een Hulpfonds over te gaan. Staande de vergadering werd hiermede zelfs een begin gemaakt. In de commissie van bijstand, die tot taak heeft de aanvragen te onderzoeken, werden benoemd de heeren: Th. Thomas, P. War merdam en M. v. Seggejen. Het voorstel om een administrateur te be noemen werd met algemeene stemmen aan genomen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. Siegers herkozen tot voorzitter; de heer Th. Thomas werd tot commissaris gekozen. Daar het intusschen reeds zeer laat was geworden, werd besloten de uitvoerige bespreking van het O.S.B.-programma door den heer J. Mol tot dé volgende vergadering uit te stellen. LETTEREN EN KUNST Liefdadigheids-Matinée ten bate van de Kinderbewaarplaats te Haarlem-N. Hoe vele keeren heb ik nu al liefdadig- heidsmatinées en soirees bezocht, die teri bate van de kinderbewaarplaats te Haarlem- Noord zijn gegeven! Zoovele keeren, dat mijn kinderen als ik ze had zeker ook wel eens van die nuttige gelegenheid zouden mo gen profiteeren. Maar gisteren zal het wel de laatste maal zijn geweest, want eindelijk zal dan toch zooals mevrouw BeundersVroesom de Haan in haar openingswoord, mededeelde deze crèche in Maart worden geopend en hebben wij met onze liefdadigheid den eind paal bereikt. Nu zou ik jokken, wanneer ik zei, dat ik om die kinderbewaarplaats naar al die matinées ben gegaan. Ik kwam er om de artisten, die er altijd weer belangeloos voor optraden. Ook gisteren was het een goed programma vol afwisseling, dat werd gegeven om de laatste loodjes vol te maken. Daar waren in de eerste plaats Han Beuker en Wouter Denijs de muzikale twee-eenheid die ons weer epa teerden door hun virtuoos spel op twee vleu gels. Om het visueele effect te verhoogen, zette men dezen middag de heeren afwisse lend in paars, rose, geel en groen licht, wat zij ondanks de vele vrouwenoogen, die op hen gericht waren gelaten ondergingen. Edith Klaverweiden zong eerst begeleid door Han Beuker en later door Wouter Denijs en Han Beuker Duitsche chansons. De voordracht van mevrouw Klaverweiden is van 'n aangename distinctie, zij heeft 'n expressief gezichtje en een lieve hoewel wat zachte stem en zij zingt zuiver. Mevrouw Beunders deelde in de pauze mede, dat mevrouw Klaverweiden verkouden was en dat zal misschien wel van invloed zijn geweest op haar zingen. Het viel mij tenminstezeer moeilijk den tekst te volgen, ja vele regels verstond ik in het geheel niet en dat is bij chansons, die het in de eerste plaats van de voordracht moeten hebben, natuurlijk een groot bezwaar. Wellicht was ook de zaal van het Rembrandt theater voor haar stem wat te groot. Ik hoop mevrouw Klaverweide dan ook spoedig eens in een voor haar talent meer geschikte, kleinere zaal te hooren. Haar voordracht zal er bij winnen, wanneer zij haar medeklinkers meer gearticuleerd uitspreekt en de vocalen wat meer open neemt. De tekst zal dan zeker beter over het voetlicht komen. Talent als chansonnière bezit mevrouw Klaverweiden ongetwijfeld en daarom zou het jammer zijn, wanneer zij niet meer zorg be steedde aan den technischen kant, die toch voor dit soort kunst ook zoo belangrijk is. Cor Klinkert en Liesje Santen voerden Society-dansen uit o.a. de Carioca en mochten in dezen kring hetzelfde succes hiermee oogsten als eenige weken geleden bij de vereeniging Jacob van Lennep. Na de pauze zagen wij een alleraardigst ge kleurd filmpje, dat wij de vogel-crèche zouden kunnen noemen. En toen volgde de „levende reclame", een opeenvolging van tableaux van reclame-platen, die herhaaldelijk met ap plaus werden ontvangen, vooral wanneer kin deren er de charme van hun jeugd aan gaven. En zoo kan dus de crèche in Haarlem Noord spoedig worden geopend. De kindertjes, die er komen te „rusten", zullen niet weten, aan wie ze hun bewaarplaats hebben te danken. Als zij dit wel wisten, zouden zij hun keeltjes zeker open zetten, om er de dames en heeren den heer Bakker van 't Rembrandt Thea ter in de eerste plaats die zoo veel hebben bijgedragen om dit doel te bereiken voor te bedanken. J. B. SCHUIL^

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2