ALWEER ZATERDAG/ ZATERDAG 16 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 13 [JMUIDEN IJmuider Operette Vereen, opgericht. De heer Ph. Vlessing tot directeur benoemd. Het mag zeker een prijzenswaardig initia tief genoemd worden van het Vlessing-Comité dat het gebruik gemaakt heeft van een tijde lijke samenwerking tusschen een groote groep van zangers en zangeressen, om nadat de dames en heeren, die aan de opvoering van Rose Marie hebben meegewerkt, hun taak hadden verricht, pogingen in het werk te stellen'de tijdelijke samenwerking in een duurzame om te zetten. Reeds spoedig gingen er stemmen op om een operette-vereeniging uit deze samenwerking geboren te doen wor den, voor welke stemmen het comité een open oor heeft gehad. De wensch van velen is thans in vervulling- gegaan. Nadat deze zaak reeds eerder een punt van bespreking had uitgemaakt, is gis teravond definitief besloten tot de oprichting van een operette-vereeniging. Tot directeur werd benoemd de heer Ph. Vlessing. Het be stuur werd samengesteld als volgt: Joh. M. van der Plas voorzitter en leden mevr. R. Vlessing—Viskoper en de heeren H. A. Osen- darp, W. Cöhrs Sr., en R. Rijke. Reeds trad een 45-tal dames en heeren tot de nieuwe vereeniging toe, die den naam kreeg van IJmuider Operette Vereeniging. De repetities zullen, te beginnen Vrijdag 22 Februari a.s. eiken Vrijdagavond in No. Eén gehouden worden. Dames boven 16 jaar en heeren boven 18 jaar, die over een goede stem beschikken zullen gaarne als lid worden aan genomen. Voorloopig zal in studie worden genomen het koorwerk van Marion de Marskramer van doeling, te debuteeren met een moderne ope rette. INTREDE DS. J. v. d. MEE NE. Ds. J. v. d. Meene, beroepen predikant te Nieuw Dordrecht, zal 10 Maart a.s. aldaar zijn intrede doen. Een aantal inwoners onzer gemeente heeft het voornemen opgevat, deze plechtig heid bij te wonen. Bij genoegzame deelneming wil men een autobus huren. INBRAAK AAN DE ZUIDZIJDE. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is Ingebroken in het kantoorgebouw van de ree- öerij ..De Witte. Ster" naast het gebouw der IJmuider Federatie. Het bleek dat de inbre ker zich toegang tot het gebouw heeft ver schaft door aan de achterzijde een raam open te duwen. Toen men Vrijdagmorgen in het kantoor kwairu kwam men tpu.de ontdekking», dat -alles cverhèöpi lag. De. -directiè kon nog niet vast stellen of -et iéts wórdt vermis't. UITSLAG VEILING. Gistermiddag vond in café Flora ten over staan'! van notaris G. D. Boerlage een veiling van woonhuizen enz. plaats, waarvan de uit slag v/as als volgt:. De woonhuizen met erven en grond J. P. Coenstraat nrs. 8, 10 en 14 werden gekocht door den'-heer Th. Lub, IJmuiden voor resp. f 2470;'f 2450 en f 2460. Het Woonhuis mét erf en grond J. P. Coen straat no. 12 werd gekocht door den heer C. Janus- e.a. voor f 2441. De woonhuizen met erf en grond J. P. Coen straat nrs. 16, 18, 20 en 22 werden gekocht door den heer D. Bais voor f 2825 per stuk. De woonhuizen met erf en grond Van Speyk- straat nrs. 19, 21, 23 en 25 werden afgemijnd door den heer W. Appel q.q. op f 9360. Het woonhuis met erf en grond aan den IJmuiderstraatweg 79 werd gekocht door den heer G. J. Rodenberg, IJmuiden voor f 3526, het woonhuis met erf en grond IJmuider straatweg 82 door den heer D. Bus q.q. voor f 3500. De garage IJmuiderstraatweg 55a werd ge kocht door den heer D. Bais q.q. voor f 1200. het woonhuis met erf Velserduinweg 198 door den heer Kors Dekker voor f 3560. Ned. Herv. Jeugdkerk. Vierde haar 10-jarig bestaan. Gisteravond is in de Bethlehemkerk het 10-jarig bestaan der Ned. Herv. Jeugdkerk herdacht. Deze herdenkingsdienst werd bijgewoond door een groot aantal belangstellenden, zoo wel van de jeugdkerk als ouderen. Een drietal predikanten, ds. W. Erdman, ds. S. Swaan en ds. A. A. Wildschut trad als spreker op; ver der liet het jeugdkerkkoor zich hooren. De dienst werd geopend door dr. Erdman. Deze memoreerde in zijn toespraak hoe indertijd de kerkeraad 'voor het probleem werd geplaatst: wat moeten en kunnen wij voor de rijpere jeugd doen. Besloten werd door dr. Oostrom Soede. ds. Erdman en den kerkeraad, voor de rijpere jeugd een jeugddienst te houden, niet om de jeugd kerk te laten spelen, maar om de jongelui door dezen jeugddienst vast te hou den voor de kerk en ze daarin terug te bren gen. De eerste, diensten weitien gehouden in het Koning Willemshuis, waarvoor als ouder ling werd aangewezen wijlen de heer Tj. Doevenda ns. Daar het Koning Willemshuis te klein werd voor dezen arbeid, moest er een grooter, spe ciaal voor dit doel geschikter gebouw komen waarom werd overgegaan tot den bouw van de Bethlehemkerk die op 8 November 1929 in gebruik werd genomen. Had men voor 10 jaar geleden één jeugd-ouderling thans zijn er drie. Ds. Erdman herdacht wijlen den heer Doevendans en den heer Seevers voor het vele wat zij voor het jeugdwerk gedaan hebben. Eveneens werd een woord van dank gericht aan den organist, den heer J. Falk die van de oprichting der jeugdkerk af dienst heeft ge daan als organist. Na ds. Erdman beklom dr. A. A. Wildschut de spreekplaats. Deze sprak over „D.e jeugd van heden" waarbij hij er in het bijzonder op wees, wat de jeugd behoort en kan zijn. Als laatste sprak ds. Swaan over „de vastheid van het beginsel, wat het leven moet kenmerken". Hierna werd de dienst op de gebruikelijke ®jze gesloten EEN GEVAARLIJK SPELLETJE. Hoe gevaarlijk het is, dat jongens zich aan een rijdenden auto vasthouden bleek gister middag. Een jongen liet zich door een auto meetrekken. Het spelletje ging natuurlijk prachtig maar toen de auto over de Juliana- brug was gaf de chauffeur wat meer gas en de auto ging hoe langer hoe sneller rijden Het gevolg was, dat de jongen den auto niet meer los durfde laten. De chauffeur die niets bemerkte reed door, met den huilenden knaap achter zich. Tenslotte moest de jongen door vermoeidheid loslaten. Hij tui melde over den kop en viel met een flinken smak op straat. Het geluk, dat zoo dikwijls bij een ongeluk om den hoek komt kijken, was ook hier pre sent. Het bleek dat de jongen er heel goed was afgekomen. Maar hij had ook hals of bee- nen kunnen breken.. MOOIE REIS VAN DE „CLAESJE". De „Claesje" R. O. 46, was heden na een reis van pl.m. 14 dagen met een mooie vangst aan den afslag. De trawler loste 520 kisten visch, waaronder niet minder dan 120 kisten hake. De besomming, f 4570, was op één na de hoogste, welke dit schip, zoolang het in de vaart is, heeft gemaakt. De hoogste besomming was f 4700. BESOMMINGEN. Loggers: K.W. 62 f 100 K.W. 96 f 360 K.W. 127 f 1140 K.W. 45 f 720 K.W. 69 f 830 K.W. 28 f 510 K.W. 24 f 270 K.W. 161 f 760 K.W. 47 f 570 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Maria R. Ommering IJm 7. vangst: 50 manden schelvisch. 45 manden braadschel- visch. 45 manden gul en leng. 75 manden koolvisch, 20 manden wijting, 50 manden ra dio. 15 manden varia, 30 manden hake, to taal 330 manden, benevens 90 stuks stijve kabeljauw. Henriëtte Jacoba IJm. 190, vangst: 50 manden schelvisch, 40 manden braadschel- visch, 15 manden wijting, 10 manden radio, 100 manden ul, kabeljauw en koolvisch, to taal 215 manden, benevens 750 stuks stijve kabeljauw MARKTPRIJZEN. van Zaterdag 16 Februari. Tarbot per K.G. f 1.10—f 0 75 Griet per 50 K.G. f 28—f 11 Tongen per K.G. f 0.80f 0.52 Groote schol per 50 K.G. f 10f 7 Middelschol per 50 K.G. f 12f 10 Zetschol per 50 K.G. f 19—f 14 Kleine schol per 50 K.G. f 12.50—f 5.20 Bot per 50 K.G. f 5.70—f 3.10 Schar per 50 K.G. f 6.40—f 4.10 Rog per 20 stuksf f 4.40 Vleet per stuk f 3.75f 1.50 Kleine poon per 50 K.G. f 12 Kleine middelschelvisch per 50 K.G, f 22 f 17.— Kleine schelvisch p.er 50 K.G. f 14f 10 Kabeljauw per 125 K.G. f 38—f 17.50 Groote gullen per 50 K.G. f 11f 6.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 7.50 Wijting per 50 K.G. f 4.50—f 2.90 Makreel per 50 K.G. f 14 Heilbot per K.G. f 1f 0.70 Leng per stuk f 1.60f 0.40 Koolvisch per stuk f 0.54f 0.11 Versche haring per kist f 4.20f 4.15 Groote hake per 125 K.G. f 96 Middel hake per 125 K.G. f 88 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 31—f 30 Kleine hake per "50 K.G. f 23—f 15 BEVERWIJK JAARVERSLAG VAN ALGEMEEN BELANG. Uit het jaarverslag van de Coöp. Brood bakkerij en Verbruiksvereeniging Algemeen Belang dat in de op Woensdag 20 Febr. a.s. te houden jaarvergadering zal worden uit gebracht, blijkt o.m. dat in den loop van 1934 156 nieuwe leden werden ingeschrèven, terwijl 155 leden moesten worden afgevoerd. Het nieuwe jaar kon worden aangevangen met 1604 leden. Uit de exploitatierekening blijkt o.m., dat de omzet van de broodbakkerij was f162345.12 en van de banketbakkerij f 13788.30, totaal f 176133.42. Op de balans staan de gebouwen vermeld voor een totaal bedrag van f 3?141.96 en de inventaris voor f 8805.68. Het eigen vermo gen bedraagt in totaal f 22633.10. De bruto- goederenomzet van 1934 was f 176133.42. Het winstsaldo is f 12874.08. De exploitatiereke ning sloot met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 177349.78. In de balans werd niet gereserveerd de te betalen divi dendbelasting over 1934. Dit bedrag Is te taxeeren op f 1200. Het saldowinst van 1934 op de banketbakkerij is f 233.96. In het ver slag van de commissarissen wordt opgemerkt dat óver de eerste 9 maanden van 1934 de inkomsten en uitgaven gecontroleerd zijn door de commissarissen. De laatsten 3 maan den geschiedde dit op verlangen van dè al- gemeene vergadering door een accountant, ïn verband met het feit. dat het rapport van den accountant nog niet verschenen is zul len de commissarissen op de algemeene ver gadering voorstellen doen en hun conclusie kenbaar maken. Tenslotte vermelden wij nog. dat de re kening van het pensioenfonds voor het per soneel in ontvangsten en uitgaven sloot met een bedrag van f 3618.24. De bezittingen van het pensioenfonds bedragen op 31 Dec. 1934 f 21862.60. BLOEMENKWEEKERSVEREENIGING „FLORA". In de bovenzaal van het veilingsgebouw „Centrum" heeft de Bloemenkweekersvereeni- ging „Flora" haar druk bezochte jaarver gadering gehouden. De voorzitter, de heer B. Hilbers deelde na opening der vergadering mede, dat de extra- uitkeering aan de directie van de bloemen veiling over 1934 niet behoefde te geschieden. Voorts had spr. goede verwachting, dat de bloementrekkers niet meer zullen behoeven te saneeren en dus ook niet langer in de sa- -en alweer zijn Vloeren en Meubelen prachtig glanzend DANK ZIJ (Adv. Ingez. Med.) neeringskosten behoeven bij te dragen. De Sierteelt-Centrale heeft in dezen geest gunstig geadviseerd. Het wachten is thans op de beslissing van den Minister. De penningmeester, de heer A, Priester bracht een financieel verslag uit. De inkom sten waren, inclusief het batig saldo over 1933 ad f 243.64, in totaal f 2638.08. De uitgaven bedroegen f 2366.29. zoodat het nieuwe ver- eenigingsjaar met een batig saldo van f 271.29 kon aanvangen. De bezittingen van „Flora" vertegenwoordigen een waarde van f 5375.96. Het jaarverslag van den tweede secretaris, den heer Joh. Slotemaker herinnerde aan de slechte resultaten van 1934, als gevolg van de betalingsmoeilijkheden met Duitschland en het ontbreken van export naar Engeland Het ledental was op peil gebleven. De ver eeniging telt thans 192 leden. De omzet over 1934 was f 242.000 of ongeveer f 5500 meer dan in 1933. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden de heeren B. Hilbers en G. Bak met algemeene stemmen herkozen. De Gaslevering aan Limmen. Wijziging in het concept voorgesteld. Mevr. T. KempHaan en de heer Joh. de Bruin, leden van den gemeenteraad, hebben den Raad voorgesteld onderstaande aanvul lingen op te nemen in de overeenkomst met Limmen: Art. 6a: Indien Limmen in gebreke blijft volledige medewerking te verleenen, als in art. 5 en 6 dezer overeenkomst is omschreven, verbindt Limmen zich voor elk geval afzon derlijk, zonder dat verdere procedure daar voor noodig is, een boete van f 5 per dag te betalen, gerekend van af den dag dat Bever wijk in het bezit van het door haar gevraagde had kunnen zijn. Art. 6b. Limmen garandeert aan Beverwijk een gasverbruik, zijnde over de gewone en penningmeters eventueel vermeerderd met dat voor de straatverlichting, in het eerste volle kalenderjaar van 115.0.00 M3 en in de daarop volgende jaren een gasverbruik van 120.000 M3 per kalenderjaar.Indien de gegaran deerde hoeveelheid niet mocht worden be reikt verbindt Limmen zich voor den 15en Februari van het jaar, volgend op dat, waar voor het gegarandeerde cijfer geldt, voor eiken ontbrekenden M3 gas 6 1/2 cent aan Bever wijk te vergoeden. Art. 13. 3e lid. Mocht onverhoopt de over eenkomst van Beverwijk met de N.V. Konink lijke Hoogovens en Staalfabrieken te IJmui den (gem. Velsen) niet vernieuwd worden, kan Beverwijk zonder tot schadevergoeding verplicht te zijn, de verplichting tot gasleve ring aan Limmen als geëindigd beschouwen. In dat geval verbindt Limmen zich het bui- zennnet en wat verder ten behoeve van de gaslevering door Beverwijk in Limmen is tot stand gebracht over te nemen, op de wijze als in art. 9, 2e lid dezer overeenkomst is om schreven. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK 15 Februari 1935. Breekpeen per kist 1.00—1.20 Boerekool per kist 1025 Andijvie per kist 60—80 Rabarber per bos 816 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 35 Prei per bos 3—9 Uien per K.G. 22 1/2 Witlof per K.G. 6—13 Wortelen per K.G. 1—2 Bieten per K.G. 22 12 Nero per K.G. 3—6 Spruiten per K.G. 515 Knollen per stuk 25 Roode kool per stuk 36 Gele kool per stuk 27 Groene kool per stuk 35 BURGERLIJKE STAND. Geboren: dochter van C. WijnkoopSteen voorden; zoon van A. van der HeijdeDierx; zoon van C. GroenVerduin. Overleden: J. C. de la Fonteijne, wed. van M. Meerens, 78 jaar. WIJK AAN ZEE EN DUIN OPHEFFING BEWAKING SPOORWEG OVERGANG. Binnenkort zal de bewaking en afsluiting van den overweg in den spoorweg Haarlem Uitgeest gelegen in den St.-Aagtendijk, wor den opgeheven. Deze onbewaakte overweg zal op de gebruikelijke wijze worden kenbaar ge maakt door waarschuwingsborden en bij duis ternis door een rooden reflector, aan den paal der borden aangebracht aan de van den spoorweg afgekeerde zijde. SANTPOORT OPENSTELLING HULP POST-TELEGRAAF- TELEFOONKANTOOR De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem maakt bekend, dat met ingang van 18 Februari 1935 het hulppost-te- legraaf- en telefoonkantoor te Santpoort- dorp op werkdagen wordt opengesteld van 9—12; 14—15.30 en 17.30—19. Des Zaterdags is genoemd hulpkantoor echter van 17.3019 voor postzaken gesloten. TURN VEREENIGING „SANTPOORT". De Turnvereeniging „Santpoort" (T.V.S.) geeft op Dinsdag 26 Februari in „De Weyman" paar jaarlijksche zaal uitvoering. Het programma vermeldt een 16-tal num mers, waaronder Gaulhufer- staaf-, knots- en rythmische oefeningen. Een aardige attractie 'zal ongetwijfeld het optreden van de kleuter- afdëeling vormen. BOEDDHISME EN CHRISTENDOM. In ons verslag van de lezing over boven genoemd onderwerp zijn een tweetal zinstoren de fouten geslopen. In den zin: ..Het. Christen dom zegt. dat het leven niet alleen lijden is, maar ook dood", móet „dood" vervangen worden door „daad". Voorts moet in „Het Christendom is een cultuurmarkt en maakt waarachtige men- schen", „cultuurmarkt" veranderd worden in .cultuurmacht". HEEMSKERK Oom Geert wordt zestig jaar. De minstreel van Assumburg. „Oom Geert", onder dien naam is de po pulaire slotvoogd van kasteel Assumburg, Geert Dils. niet alleen bij de trekkers maar ook bij de geheele bevolking van midden- Kennemerland het beste bekend. Zoodra hij in het eeuwenoude kasteel verscheen wist men, dat de Ned. Jeugdherberg Centrale geen beter keuze had kunnen doen. dan Geert Dils met het beheer van de meest bezochte jeugd herberg te belasten. Het is misschien tien jaren geleden, dat wij Geert Dils voor de eerste maal in deze omgeving ontmoetten, als de zanger van de middeleeuwsche ridderballaden en van het oude minnelied. Hij zal toen niet hebben ver moed. dat hij zichzelf later in deze Noorde lijke streken zou terugvinden binnen de zware muren van een middeleeuwsch kasteel. En het lijkt wel of deze oude bard met het jonge hart na een leven van omzwervingen eerst thans op zijn bestemming is aangeland. En nu is hij al weer langer dan een jaar de slot voogd van „Assumburg" en de herbergvader. Maar hij blijft de zanger van het lied bij de luit. Zijn bronzen stem, nog zoo vol van toon en zoo donker van kleur, klinkt in deze historische zalen en de oude gewelven zouden kunnen denken, dat de vroegere tijden her leven. En nu wordt Oom Geert zestig jaar. Men moet hem hooren zingen „Schoon is de lentetijd" en men zal denken, dat hij de lente altijd in zich heeft rondgedragen. Hij zwierf met zijn luit door het Vlaamsche land en zong er in de meest afgelegen dorpen zijn schoone liederen. Hij stond op de tooneelen van de groote theaters en zong in de Brussel- sche opera. In den oorlog, die Vlaanderen in brand zette was hij met René de Clercq en Lieven Duvosel in de kazematten en zong zijn liederen voor de poilu's. Hij diende zijn kunst met groote liefde, eenvoudig maar met allen rijkdom van zijn gemoed. Later kwam hij naar Nederland en onder nam menige tournee. En ziet, nu hij zestig- jaren wordt lokt van verre weer het Vlaan- derénland, de minstreel, die van burcht naar burcht trok, laat zich gelden. Oom Geert streelt zijn trouwe luit en voelt in zich het verlangen groeien, om met dezen trouwen kameraad nog een zwerftocht te gaan onder nemen. De zestig-jarige wil op tournee en we hebben het eigenlijk allemaal voelen aan komen. De stem van de kunst spreekt, de artist moet zich uitleven. Welnu, dat Oom Geert veel successen zal mogen oogsten, zal hem op zijn verjaardag gaarne worden toegewenscht. De jeugd zal hem daarna weer voor zich opeischen Het zal Zondag druk worden op „Assumburg" want talrijk zijn de vrienden, die Geert Dils zullen komen gelukwenschen. HILLECOM CONCOURS. Naar men ons mededeelt zal de Hillegom- sche Harmoniekapel deelnemen aan het in Mei te Heemstede te houden concours. Zij zal in de eere-afdeeling uitkomen. BUURTVERKEER SPOORWEGEN. Naar men ons mededeelt zal er met ingang van 1 Maart buurtverkeer worden ingevoerd op het traject HillegomHaarlem der spoor wegen. Zulks bij wijze van proef. Dit is een mooi succes voor Vreemdelingenverkeer dat reeds geruimen tijd dit verzoek bij de directie der Spoorwegen had gepropageerd. Misschien krijgen wij nu, indien het verkeer daardoor stijgt, ook een gunstige beschikking op het verzoek om in de nieuwe dienstregeling meer stoptreinen op te nemen? PASTOOR KROOK GAAT HEEN. Pastoor Kr ook der St. Martin usparochie heeft tegen Mei zijn emeritaat aangevraagd. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Door B. en W. is bepaald, dat de candidaat- stelling voor de aanstaande gemeenteraads verkiezingen zal plaats vinden op 14 Mei; de verkiezing op 26 Juni. COLLECTE VOOR HET CRISISCOMITé. Aan de Hillegomsche afdeeling van het Crisis-comité is door B. en W. vergunning verleend tot het houden van éen wekelijksche collecte. HUISBROEI-TENTOONSTELLING Vrijdagmiddag verzamelden zich in Hotel Sistermans te Hillegom vele genoodigden om tegenwoordig te zijn bij de opening van de huisbroei-tentoonstelling, georganiseerd door de St. Josephsgezellen, in samenwerking met. den R.K. Volksbond en Eensgezindheid. Kapelaan Van Benten. als voorzitter der gezellen, deelde mede dat burgemeester Pont niet aanwezig kon zijn. Spreker roemde de medewerking, van alle zijden ondervonden, bollen en tentoonstellingsmateriaal waren be langeloos gegeven. Alles wat op de tentoon stelling te zien is, is gebroeid in de huiskamer. In dezen tijd van werkloosheid, en dus veel misère, is deze kunst, om iets fraais te voor schijn te tooveren, voor zeer velen moeilijk geweest. Hij bracht dank aan allen, die tijd en kennis hadden gegeven om de tentoonstelling te doen slagen. Wethouder Klaver voldeed volgaarne aan het verzoek om de tentoonstelling namens het gemeentebestuur te openen. Hij bracht hulde aan de stuwende kracht van kapelaan Van Benten. die de ziel van alles geweest is. Spre ker is overtuigd dat van al het bezienswaar dige een opvoedende kracht voor het jonge geslacht uitgaat en dat daardoor de liefde voor het vak. waarop toch de geheele streek drijft, aangewakkerd wordt. De heer D. van Egmönd Jr. feliciteerde de organisatoren met hetgeen bereikt was. Hij vergeleek de tentoonstelling met een leesboek, waarvan nu de tweede veel verbeterde druk verschijnt en sprak de hoop uit dat dit fraaie boek nog zeer vele malen in een steeds uitge breider en verbeterde editie zal mogen ver schijnen. Nog spraken de heeren W. Jonkheer namens Bloembollencultuur en de raadsleden Loer akker en De Wreede, waarna Kapelaan Van Benten aan de sprekers dank bracht. yervolgens werd de tentoonstelling bezich tigd. De aanblik is overweldigend. De groote zaal is veranderd in een schitterenden bloe menhof. Men moet bewondering hebben voor de liefde en de zorg die uit alles spreekt. Voor den vakman is het zeer interessant, de ver schillende soorten hyacinten, tulpen en naJ~ cissen te becritiseeren en te vergelijken, niaar ook de leek zal met meer kennis vertrekken, dan hij kwam. De inzendingen van de school kinderen. Ook de kinderen der hoogste schoolklassen, die eik twee potten thuis broeiden, hebben hun best gedaan. Pastoor Krook stelde drie fraaie wissel bekers beschikbaar, die door de St. Theresia- school, Gebr. Weyers en B. Versteeg voor dit jaar gewonnen werden. De eerste prijzen in de verschillende afdeelingen werden als volgt behaald: Wisselbeker St. Theresiaschool. Theresia School: Mej. A. van der Zande. Johannes School: W. Jansen. Joseph School: J. Boot. Maria School: F. van Dijk. Patronaten: St. Martinus Patronaat. Martinus Patronaat: Chr. Philippi. K. J. C. Joseph Parochie: A. van der Mey. Prijzen Verplicht Nummer: St. Josephs Gezellen: Gebr. Weyers. R.K. Volksbond: B. Versteeg. Prijzen Vrije Nummer: Gezellen: J. de Groot. Volksbond: B. Versteeg. De tentoonstelling is heden Zaterdag en ook Zondag nog te bezichtigen; zij is een bezoek alleszins waard. Op het podium is een flinke tentoonstellin-, van huisvlijt opgesteld, waar op het gebied van houtsnij- en zaagwerk, beenzaagwerk tarso en inlaid verbluffende staaltjes van kunnen te bewonderen zijn. Gemeenteraadsverkiezingen. Aftreding C. de Wreede. Aftreding C. de Wreede. Naar wij vernemen heeft de heer C. de Wreede die voor den Vrijheidsbond in den gemeente raad zitting heeft, te kennen gegeven zich voor de aanstaande periode niet meer ter be schikking te willen stellen. DE WERKLOOSHEID. In den afgeloopen week steeg het aantal werkloozen van 805 tot 833. Hieronder wa-an 612 landarbeiders en 89 werkzaam in de bouw vakken. LISSE VEREENIGING „DE NARCIS". Jaarvergadering te Lisse. Vrijdagmiddag werd in „De Nachtegaal" te Lisse de jaarvergadering gehouden van de Vereeniging ..De Narcis". De voorzitter wijdde allereerst eneige woor den ter nagedachtenis van het zoo op tragi, sche wijze omgekomen bestuurslid, de heer W. van der Laan. De vereeniging en het geheele bollenvak verliest in dezen eminenten werker veel. Deze rede werd staande aangehoord. In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter ook de ongunstige resultaten der Nar- cissenteelt 1934. De gemiddelde opbrengst be droeg f 2 per R.R, Met voldoening werd gewag gemaakt van de openstelling van Amerika voor Narcissen in 1936. Medegedeeld werd, dat aan de Algem. Ver. voor Bloembollencultuur eén schrijven fs ver zonden waarin gevraagd wordt bij de Sier teeltcentrale te verzoeken voor het najaar 1935 aan de bedrijven beneden 1 H.A. een uitplant van Narcissen toe te staan van 10 pet. in ver band met het opengaan der grenzen van Amerika. De meerderheid der vergadering sprak zich uit voor uitbreiding. Het verslag over het afgeloopen jaar liet hooren, dat er 86 nieuwe leden ingeschreven zijn. het totaal is nu 429. Bij het verslag werkzaamheden Keurings dienst bleek, dat de gezondheidstoestand der Narcissen over het geheel genomen vooruit gaande is. Gewezen werd op de noodzakelijk heid een nog strengere keuring, vooral ten opzichte van de Narcisvlieg toe te passen. Maatregelen werden genomen ten opzichte van hen die hierin nalatig zijn. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen in de vacatures J. Berdee en W. v. d. Laan. de heeren B. Berdee (Lisserbroek) en Chr. Eg- gink (Voorschoten). Uit de vergadering werd Prof. Dr. van Slochteren dank gebracht voor het vele werk dat hij had gedaan om Amerika weer open gesteld te krijgen. Hierna kwam nog een voorstel van het bestuur aan de orde om aan de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur te verzoeken een verzoek aan de regeering te richten, om een bedrag voor steun voor Narcissenkweekers beschik baar te stellen, gelijkstaande met de nu te heffen Roe-belasting. Dit voorstel werd aan. genomen. HAARLEMMERLIEDE VERLAGING GASTAR IE F. Burgemeester en Wethouders van Haarlem- merliede stellen den raad voor den gasprijs vast te stellen: a. op 10 cent per M3. voor de eerste 25 M3. per maand; b. op 6 cent per M3. voor het gebruik van 26 M3. tot 100 M3. per maand; c. op 5 cent per M3. voor het geleverde gas boven 100 M3,. per maand; voorts indien het gasverbruik minder dan 10 M3. per maand bedraagt als huur van een gasmeter 30 cent per maand In rekening te doen brengen; verder indien bij het gebruik van muntmeters blijkt, dat meer betaald is dan volgens het sub 1 bedoelde tarief ver schuldigd zou zijn, op het einde van elk jaar een afrekening te doen plaats hebben; ten slotte het vorenstaande voor iederen gasge- bruiker in werking te laten treden bij de eerstvolgende meteropneming. STRAATBELASTING B en W. stellen den raad voor de inkom sten te verhoogen door het invoeren van een straatbelasting. Dit. is een belasting op ge bouwde en ongebouwde eigendommen, welke belenden aan openbare wegen of daarop uit gang hebben. Teneinde de ongebouwde eigendommen, in hoofdzaak bouw- en wei land, niet te zwaar te belasten, zouden wij van de belastbare opbrengst daarvan slechts 1 1/2 pet. willen heffen en van die der ge bouwde eigendommen 3 net De totale opbrengst wordt bij deze percen tage geraamd op ruim f 8000. Deze belasting zou op 1 Mei 1935 moeten

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7