Voor- en naspel. Hel BtfttttQtijbsïf 52e 'Jaargang No. 15844 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 18 Februari 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Grpote Houtstraat 93 p Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENJSëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels ƒ0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. M Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim f 75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 18 Februari. Twee Drie. Op het achterbalcon van de tram hebben we vanmorgen den wedstrijd nog eens mon deling overgespeeld. Allemaal schenen we ve teranen van 't volgepompte stuk leer te zijn. Sommigen, w.o. de conducteur, maakten den indruk van ex-internationals. De zeer dikke heer met het Effectenbeurs-cachet leek mij zelfs het „ex" niet te verdienen. Blijkbaar is hij aan Lotsy's lynx-oog ontsnapt. Want als h ij had meegespeeld. „Die Wels is te klein," zei hij, „Moeten ze niet in zoo'n wedstrijd opstellen." Wij knikten allen. „En te licht," zei hij. Wij beschouwden peinzend zijn 250 pond, en dachten na. „Je moet snel wezen," zei de conducteur toen. De dikke makelaar snoof. „Snel," zei hij. „Je moet durven inloopen op zoo'n man als die Busch. Je moet 'm durven opzijzetten. Ik zat daar gisteren op de Marathon te popelen." „Ken je hebbe," bevestigde de conducteur. „Zooazzeze nou toch in de eerste helft wil u wel geloove da 'k dr kriebelig van werd?" „Die eerste tien minuten hebben ons den wedstrijd gekost", merkte 't kleine handels reiziger t je op. „Daar zegt u een waar woord. Twee drie min nul twee is twee een.... we zouwe ge wonnen hebben!" Dit was de ironische heer, die op elk ach terbalcon altijd aanwezig is. Het handels- reizigertje verbleekte en retireerde ietwat. ,,'t Is anders", betoogde nu de man die een onderwijzer geleek, „heusch geen wonder dat we van 'de Duitschers verliezen. Een volk van zestig millioen zielen. Wij daarentegen zijn maar acht millioen sterk". „Maar an de zieligen heb je niets", vond de ironische. De onderwijzer zette hem met zijn blik in den hoek. negeerde het gegichel van de klas, en vervolgde zijn rede: „Ze hebben in Duitschland zevenhonderd duizend actieve competitie-voetballers, en een dictator om er de elf besten uit te kiezen". „Doet Hitier het dan zelf?" vroeg de make laar spottend. „Nee meneer. Een voetbal-dictator hebben ze. Linneman heet-ie. Z'n woord is wet. Niet dat ik voor dictators ben „En wij hebben meneer Lotsy". „Goed, wij hebben meneer Lotsy. Maar we hebben ook meneer Herberts, en meneer Mundt, en meneer Van Prooye". „Dat komt er niet op aan", zei de werkman, die tot dusver gezwegen had. Ik zeg maar: klopt het samenspel? Voetballers moet je heb ben! Wat zouen Lotsy en die anderen beginnen zonder voetballers?" Dit argument maakte indruk. Het heele achterbalcon dacht na. „Het is opmerkelijk", doceerde de onderwij zer verder, „dat wij op den duur alleen van kleine landen winnen. Verleden jaar was er die glansperiode. Wij wonnen van Ierland, met 5 millioen zielen, van België, met 8^ millioen zielen, en van Zwitserland, met 6 millioen zie len. Maar we verloren van Frankrijk". „Hoeveel zielen?" vroeg de ironische. „Luistert u nou maar even, meneer. Dan moet u het wel met me eens zijn. Als wij met 2—3 verliezen, en we halen een achterstand van twee goals in. en zoo'n tegenpartij moet het tenslotte hebben van een offside-geval, drie minuten voor tijd, nou dan zeg ik „Dat het schitterend is", beaamde het rei- zigertje. „Maar was die goal nu wel offside?" vroeg de dikke. „Meneer Hollander zei van niet. En kan die het soms niet goed zien, van dat dak af?" „Lotsy zegt van wel". „Nou iedereen kan zich vergissen". „Die scheidsrechter ook. Hij moet door Duitschland terug naar Zweden", zei het han- delsreizigertje sluw en venijnig. Maar hierop protesteerden we in koor. „Zooiets denkt men zelfs niet, meneer", ver klaarde bestraffend de onderwijzer. De con ducteur trok tactvol aan de bel meneer Bur- gersdijk kiest alleen tactvolle menschen als conducteur en het handelsreizigertje snap te de wenk en stapte uit. „Sommige menschen zijn van nature on sportief". lichtte de onderwijzer toe. .Met is bedroevend". „Zeer", beaamde de ambtenaar, die tot dusver zijn beroepsgeheim bewaard had. „Maar reken maar dat Hitier 'm an de radio heeft zitte te knijpe", zei de werkman met voldoening. „Waar ik tegen ben is dat machine-ach- tige spel dat tegenwoordig in de mode raakt", verklaarde de makelaar. Ze praten nou ook al van de Ajax-machine. Niks gedaan, hee- ren. In mijn tijd.da's te zeggentoen ik nog tijd had geregeld te spelen - „Evengoed wordt Ajax weer kampioen", voorspelde de conducteur. „Dat staat nog te bezien. Afwisseling moet je hebben. Geen vaste systemen. Overrom pelen. Nu short-passing, dan weer open spel. dan weer de through-pass, in zoo'n hoogie naar voren Wij begaven ons hierop in de wetenschap pelijke techniek van het voetbalspel. De on derwijzer zette een nieuw lesuur in. Aange zien dit gesprek veeleer een onderwerp voor een vaktijdschrift is, zal ik thans mijn ver slag eindigen. Maar we zijn niet onvoldaan met de 2—3 aan ons werk getogen. Wij ge- looven dat Hitler, Von Tschammer und Os- ten, Linneman en al de andere Duitsche dictators 'm gisteren geknepen hebben. Bij het Plein hebben wij zelfs besloten, den der den goal van de Duitschers als echt te er kennen. Het achterbalcon is breed in zijn opvattingen. „Het was bovendien verdiend", zei de on derwijzer. „En dat is ten allen tijde de hoofd hoofdzaak". L Een rechtvaardig man, R. P« De zaak-Schuddeboom. De mogelijkheid van hooger beroep. In een groot deel van ons nummer van Za terdag deelden wij de beslissing mede van het Scheidsgerecht in de zaak Schuddeboom. Daaruit weten onze lezers, dat beslist werd, dat er geen motieven waren voor een onmid dellijk ontslag van den bezuinigingsinspecteur. Wel was er reden geweest hem indertijd een berisping toe te dienen, maar er werd ge meen, dat, nu het dienstverband inmiddels opgehouden is, daarvoor thans geen aanlei ding meer is. Het Scheidsgerecht ging niet in op het verzoek van den klager om hem een schadevergoeding in geld toe te kennen. Er bestaat mogelijkheid, dat van de uit spraak van het Scheidsgerecht hooger beroep wordt aangeteekend bij den Centralen Raad van Beroep te Utrecht. Het college van B. en W. heeft de vraag nog niet besproken of er aanleiding is in hoo ger beroep te gaan. Dr. M. Eisma overleden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in een der ziekeninrichtingen alhier, nadat hij Donderdag ongesteld was geworden, welke ongesteldheid zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien, overleden Dr. Molle Eisma, leeraar in de natuurlijke historie aan het Kennemer Lyceum te Overveen, waar hij Dr. Jac. P. Theyssei was opgevolgd. Hij bereikte den 33-jarigen leeftijd. De overledene promoveerde 3 Mei 1932 tot doctor in de biologie aan de Universiteit te Leiden op een proefschrift „De differentia tie van het derde stadium van de larven der ancylostomidae van mensch, hond en kat" (dat ook vertaald is in het Engelsech en het Duitsch) en was sedert 1 September 1930 als leeraar aan het Kennemer Lyceum verbonden. Ds. Eisma, een der jongere voormannen van de S. D. A. P., was een enthousiast persoon lijkheid, aangenaam in den omgang: hij maakte, behalve van zijn eigen vak, ook veel studie op het gebied der psychologie. Buiten zijn schoolarbeid vervulde hij de functie van len secretaris der Arbeiders Ka- derschool (Troelstra-Oord) en was ook leider van de plaatselijke Kaderschool der S. D. A. P. te Haarlem. Vele jaren is hij secretaris geweest en later voorzitter der Partij-afdeeling II van de S. D. A. P. (Haarlem-NoordO. Voorts heeft hij zit ting gehad in het bestuur van het Instituut voor Arbeidsontwikkeling, alhier. HAARLEMSCHE HULPBANK Aan het verslag van den toestand en de werkzaamheden der Haarlemsche Hulpbank over 1934 is het volgende ontleend. Het aantal leeners bedroeg in 1934: 710, het uitgeleende bedrag was 166.520. Besloten werd over 1934 een dividend van 4 pCt. aan aandeelhouders uit te keeren. Aan het Reserve Fonds werd 229.12 toegevoegd, waardoor het steeg tot 7859,87. Mr. A. Beets en Mr. J. van Heerde werden tot bestuursleden herbenoemd. De winst- en verliesrekening per 31 Decem ber 1934 sloot met een bedrag aan debet en credit van 5477,42^ en de balans met een bedrag van 101940,01. METERS OPENGEBROKEN Zondagmiddag heeft men zich vermoede lijk met een valschen sleutel toegang ver schaft tot een perceel in de Laurierstraat. De electrische meter in de gang werd opengebro ken; 30 a 35 kwartjes werden er uit ontvreemd. De gasmeter, staande in de kast in de huis kamer, werd eveneens opengebroken. Onge veer 80 gaspenningen werden er uit weggeno men. Verder werd niets vermist. De ondersteuning van werkloozen. Een nieuwe wijziging. Enkele dagen terug hebben wij de circulaire van den Minister van Sociale Zaken gepubli ceerd inzake eenige wijziging in de steun regeling betreffende de inkomsten van inwo nende gezinsleden van pensioenen. Hierop is door het bestuur van het N.V.V. een uitvoerig schrijven naar genoemde Minister gezonden, in welk schrijven enkele wenschen tot uiting kwamen omtrent de aangebrachte verande ring. Thans is door den Minister medegedeeld, dat de aftrek van 2/3 ook mag gelden voor we duwen- en wezenrente van inwonende ge zinsleden. Voorts verzoekt de minister bij de steun- verleening aan arbeiders, die voor de verzor ging van bij hen uitbestede pleegkinderen een vergoeding van derden ontvangen, de volgen de regelen in acht te nemen. Indien een on dersteunde werklooze één pleegkind verzorgt mag het kostgeld, dat voor het pleegkind wordt betaald, geheel buiten beschouwing worden gelaten. Zijn meer pleegkinderen bij een ondersteun de werklooze arbeider uitbesteed, dan behoeft voor het kostgeld van het eerste pleegkind geen korting op de steun toegepast te worden; van het kostgeld van de andere pleegkinderen komt, in overeenstemming met de regeling van kostgangers, 2/9 in mindering op .het steunbedrag van den pleegvader. Met het kleedgeld der pleegkinderen be hoeft bij de steunverleening aan den pleeg vader in het geheel geen rekening te worden gehouden. Hiertegenover staat echter, dat voor uitbestede pleegkinderen geen gezins leden-bijslag mag worden verstrekt." Deze circulaire is aan alle gemeentebestu ren gezonden, Het verkeer tijdens Flora. Wijziging van autobusdienst gevraagd. Hedenmorgen was er gelegenheid voor be langhebbenden om bezwaren in te brengen voor een commissie uit het college van Gede puteerde Staten van Noord Holland over de aanvraag van den heer Kors te Heemstede houdende verzoek tot tijdelijke uitbreiding- van de route van zijn autobusdienst van Am sterdam over Haarlem naar Zandvoort en te rug om het- tentoonstellingstererin Flora te Heemstede te kunnen bereiken. Ir. W. J. Burgersdijk, directeur der N. Z. H. T. M. onderstreepte zijn schriftelijk inge diende bezwaren tegen deze aanvraag, daar tijden als deze geen nieuwe verzwakkingen van vervoersdiensten meer t-oelaten. En een tijdelijke nieuwe vervoersgelegenheid ten tij de van de tentoonstelling beteekent ongetwij feld een verzwakking voor de bestaande diensten die het van de drukke dagen moeten hebben. De heer Kraak Steeman, secretaris van den Ned. Bond van Autobusdiensftondernemers, voor den heer Kors optredend, zei dat veel ver voer verwacht wordt, dat ziet men o.a, aan de speciale regelingen door de spoorwegen in- gelascht. Dat drukker vervoer moet worden geregeld en noch tram noch trein hebben na deel van de nieuwe regeling door Kors ge vraagd, want de beginpunten in Amsterdam en de route zijn heel anders. Voorzitter mr. J. Bomans vroeg of de ge vraagde aftakking de oorspronkelijke conces sie niet denatureert, daar die toch gegeven is voor verbinding AmsterdamZandvoort. De heer Kraak Steemann merkte op, dat de grond, waarop die concessie gegeven werd, lag in het feit, dat het N. deel van de Haarlem mermeer geïsoleerd lag en men dat stuk ver binding wilde geven naar Amsterdam en Haarlem. Dit karakter van die concessie blijft na de uitbreiding hetzelfde. Na eenige discussie merkte de aanvrager op, dat hij wel een vervoerverbod wilde op het stuk, waarop de trambussen rijden, dus ïn Haarlem en Heemstede. Ir. Burgersdijk zei zich niet te verzetten te gen vervoer uit de Haarlemmermeer, omdat dat geen concurrentie beteekent voor de tram. Maar hij verlangt een vervoersverbod Am sterdamHeemstede, omdat op dat traject al veel vervoersmiddelen loopen. In dat geval zou het uit verkeersoverwegingen beter zijn, dat de aanvrager niet eerst langs het Station Aerdenhout reed, maar via Adriaan Pauwlaan naar de tentoonstelling. De heer Kraak Steemann betoogde, dat een vervoersverbod AmsterdamHeemstede niet zal kunnen worden opgelegd. Mr. Bomans achtte het in het algemeen be lang, dat de bewoners van het geïsoleerde Haarlemmermeer, een deel van Amstelveen en van Amsterdam West gemakkelijk vervoer hebben. De heer Kors merkte op, dat een touring carondernemer tegenover zijn standplaats staat en wél aan één stuk door naar de Flora kan rijden. Een geregelde dienst zou toch be ter zijn. Op een vraag van den voorzitter verklaarde ir. Burgersdijk, dat de tram speciale maatrege len genomen heeft voor de drukte tijdens de tentoonstelling. Er komen extra diensten naar Heemstede van Schoten en Station Haarlem, en van Station Heemstede naar Flora. De N. Z. H. T. M. kan de overstelpende drukte daar door verwerken door de fréquente diensten en het vele materiaal. Gedeputeerden zuilent later hun beslissing- kenbaar maken. Haarlemsche Bestuurdersbond H. H. Luyken treedt af als voorzitter. Naar wij vernemen heeft de voorzitter van den Haarlemschen Bestuurders Bond de heer H. H. Luijken aan de aangesloten organisaties medegedeeld, dat hij zich op de binnenkort te houden jaarvergadering niet meer beschikbaar zal stellen voor de functie van voorzitter van deze vakcentrale. DE STORM Niettegenstaande zijn hevigheid heeft de storm van Zaterdag toch weinig of geen schade aangericht in onze stad. Ook de Dienst van Den Hout en de Plant soenen had bijna geen stormschade te melden. Door den storm storrte te Amsterdam een kraan op een schip; een schippers zoon werd gedood. (Dezer dagen heeft, te Amster dam, de Nederlandsche Toonkun stenaarshond een voorspeldemon- stratie gehouden van Nederland sche muziekensembles, met het gevolg, dat tal van toonkunste naren nieuwe engagementen ver wierven.) Ik huldig vandaag en wie huldigt er mee, Den bond van de toonkunstenaren, Die had dezer dagen een prachtig idee, Waarvan hij reeds vreugd mocht ervaren. Hij noodigde, als belanghebbend publiek, Elk uit, die emplooi heeft te geven, Aan hen, die hun werk 'zoeken in de muziek, En vroeg hun: nou, luister eens even: Ons Nederland is een te neder-ig land, Wij meenen, dat alles van buiten Talentvoller is en van beteren stand En daarom meer recht heeft op duiten. Wij halen muziek ook het liefst maar van ver, Muziek bij de thee en het dansen, Elk vreemd musicus is reeds daarom een ster, Onz' eigen, die krijgen geen kansen. Wij gaven vandaag u bescheiden een beeld, Van wat onze leden presteeren, Wanneer ze dan straks voor u hebben gespeeld, Kunt u ze meteen engageeren. Zij hebben veel noten, maar niet op hun zang, Zij geven u heden hun vrij spel, En denkt u daarna ook eens aan hun belang, Dan maakt u hun treurspel tot blij spel. Dan zijn ze niet langer de speelpop van 't lot, Dat dwingt tot in lediggang kwijnen, Dan gaan zij omhoog op hun toonladder tot Zij ook weer de zon eens zien schijnen De musici speelden en speelden zoo goed, Dat zij vele hoorders bekeerden, Die tal van ensembles met vreugd in 't gemoed, Voor kort of voor lang engageerden. Ik huldig vandaag dus u huldigt toch mee? Den bond. die aldus wist te toonen, Dat ook in de crisis een practisch idee Zich, mits men het goed doet, kan loonen. P. GASUS Controle op werkloozen. Het stempelen door gezinsleden. In de door B. en W. vastgestelde regeling betreffende het stempelen door inwonende mannelijke gezinsleden van 14 jaar en ouder van gesteunden, die evenals de gesteunde werkloos zijn, is een wijziging gebracht. Het aantal werklooze gezinsleden nam meer 'en meer toe. Thans is door B. en W. bepaald, dat de inwonende mannelijke gezinsleden van gesteunden, van 14 jaar en ouder, die werk loos zijn, zich dagelijks kunnen melden in het stempellokaal der vakorganisatie, van welke de gesteunde lid is, tenzij hiertegen bezwaar bestaat bij het bestuur dier vakorganisatie, in welk geval de melding moet plaats vinden op plaatsen en tijdstippen door B. en W. nader aangewezen. Zijn de hiervoren bedoelde gezinsleden zelf lid van een vakorganisatie dan kunnen zij zich bij die organisatie melden. Bij de uitbetaling der steungelden, wordt gecontroleerd of de inwonende gezinsleden zich regelmatig gemeld hebben. Bij verzuim zonder geldige reden, zal een korting op den steun worden toegepast. Bij uitzondering kan voor de eerste maal een waarschuwing worden gegeven. DE HEER H. R. BUDDENBORG OVERLEDEN. Op 84-jarigen leeftijd is alhier dezer dagen overleden de heer H. R. Buddenbwg, die een twintigtal jaren van zijn leven gewijd heeft aan de eens in onze stad zoo bekende „Teyler- zaak" (betreffende de erfenis van Pieter Teyler van der Hulst) en daarin vele nasporingen heeft gedaan voor hen, die naar zijn meening in dezen rechthebbenden waren. De Saarbesprekingen te Rome zijn geëindigd. De onderteekening van het bereikte accoord vindt heden plaats. pag. 4 Italië zou troepen naar de Brennerzone gedi rigeerd hebben uit vrees voor een Nazi-op stand in Oostenrijk. pag. 4 De Italiaansche regeering zendt twee batal jons fascistische militairen naar Somaliland pag. 4 De storm over ons land heeft veel ongevallen veroorzaakt. pag. 3 Verkeersongevallen eisclien twee dooden. pag. 3 De mariniers uit het Saargebied zijn te Rot terdam hartelijk verwelkomd. pag. 3 Te Leiden is het absolute nulpunt bijna be reikt. pag. 3 Te IJmuiden zijn twee jonge menschen van de pier geslagen en verdronken. pag. 10 De motorbrigade is uit het Saargebied Zater dagavond teruggekeerd. pag. 9 De molen te Nieuw Vennep verdwijnt. pag 1 Nieuwe wijziging in de ondersteuning van werkloozen. pag 1 Het Nederlandsch elftal verliest met 32 van Duitschland. pag. 6 Willy den Ouden wint met gering verschil van Rie Mastenbroek. pag. 8 Bekende Haarlemmers: Mevr. C. J. Colien TervaertKoch. pag. 3 ARTIKELEN, ENZ R. P.: Twee drie. pag. I J. B. Schuil over Pygmalion. pag. 2 J. H. de Bois: Nederlandsche Grafische kunst bij Reeker. pag. 11 Jules Kammcijer: Raceroeiers en him indoor- training. pag. 7 De molen te Nieuw-Vennep verdwijnt. Restauratie niet mogelijk geacht. De te Nieuwvennep in Haarlemmermeer aan den Hoofdweg staande groote windkoren- molen van den heer J. die reeds zoovele ja ren de omgeving tot een schilderachtig geheel heeft gemaakt verkeert in een zoodanigen toestand dat spoedige verdwijning is te ver wachten. Restauratie wordt om verschillende redenen niet meer mogelijk geacht, terwijl ook de bij de bekende vereeniging tot behoud van Onze Hollandsche Molens aangewende pogingen niet met gunstig resultaat konden worden bekroond. Wijl de bouwvallige molen, die reeds geruimen tijd geleden buiten dienst werd gestold, vooral bij stormweder groot ge vaar voor de omgeving begint op te leveren, werd besloten hem eerstdaags onder sloopers- handen, te doen vallen. ERNSTIG ONGELUK. Zaterdagmiddag reed de 19-jarige slagers knecht v. D. uit Heemstede, op den Cruquius- dijk, komende van Vijfhuizen op zijn rijwiel, dat van een grooten mand was voorzien. Hij reed tegen den stormwind in, veranderde daardoor nog al eens van richting en had het ongeluk juist op het oogenblik dat er een vuilnisauto van den heer v. S. hem achterop reed te vallen. Bij dezen val werd hij ver moedelijk nog even door de auto geraakt, v. D. die niet overeind kon komen, werd bij een der bewoners binnengedragen en onder behande ling gesteld van Dr. N. uit Hoofddorp, die constateerde dat beide onderbeenen gebroken waren. Per ziekenauto van den gemeentelijken geneeskundigen dienst werd hij naar de Maria-stichting in Haarlem overgebracht. Extra hulp aan werkloozen. In 1935 voor B-steun vermoedelijk 10.per werklooze. Op de begrooting van het Departement van Sociale Zaken voor 1935 werd een bedrag van f 100.000 voor B-steun meer uitgetrokken dan in 1934. Hierdoor werd het mogelijk geacht in 1935 f 5 per werklooze B-steun beschikbaar te stellen. Door de Regeering is evenwel een verhooging van dit bedrag in uitzicht gesteld. Een desbe treffend wetsontwerp, waarbij een hooger be drag wordt gevraagd, is evenwel nog niet aangenomen. Zoodra dit geschied is, ligt het in de bedoeling der Regeering, de Rijksbij drage nogmaals te vermeerderen, thans met ongeveer f 1.700.000. Door Rijk en Gemeenten tezamen zal. indien althans plannen der Re geering worden verwezenlijkt, voor 1935 pl.m. f3400.000 vor extra hulp aan werkloozen wor den bijeengebracht-. Per werklooze hoopt men alsdan naar schatting f 10 beschikbaar te kunnen stellen. Van dit bedrag zal vermoede lijk f 7.50 van Rijkswege worden bijgedragen indien de betrokken gemeenteraden f 2.50 per .werkloozen yoteeren.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1