DE IN DE PIJP. DE BILT GOEDKOOPE DE JONG AANBIEDINGEN Berichten in enkele regels Zoo een en ander. DINSDAG 19 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Huldiging van den heer Springer. In de Dendrologisclie Vereeniging. 'De. -v „tgen werd te Utreöht de algemeene Vergadering gehouden van de Ned. Dendro- logische Vereeniging. waarvan de heer L. A. Springer, alhier, eerelid is. De heer Springer woonde de vergadering bij en werd hartelijk en waardeerend toege sproken door den voorzitter, den heer S.~G. A. Doorenbos. Spr. wenschte den heer Sprin ger geluk met het bereiken van den 80-jari- gen leeftijd en dankte hem voor wat hij voor de dendrologie in het algemeen en voor de vereeniging in het bijzonder heeft gedaan. De heer Doorenbos uitte voorts den wensch, dat de heer Springer nog lang over zijn krachten van lichaam en geest zal kunnen beschikken, tot heil der dendrologie en van den tuinbouw. HINDERWET. B. en W. maken bekend, dat ter inzage is neergelegd het verzoekschrift van den Raad van Beheer van de N.V. Sportfondsenbad Haarlem om vergunning tot oprichting van een overdekte zweminrichting in het Frede- rikspark. waarin electromotoren zullen wor den gebezigd met een gezamenlijk vermogen van 45 12 30 P.K. voor aandrijving van diverse werktuigen, benevens 3 lage druk stoomketels, verwarmend oppervlak 5454 en 30 M2. Tevens ligt ter inzage een verzoekschrift van de N.V. Gebr. Stork en Co's Fabriek van Hijschwerktuigen te Haarlem om vergunning tot oprichting van een machinefabriek aan het Noorder-Buitenspaarne. Het zou verwondering kunnen wekken, dat nu pas de verzoekschriften voor vergunning tot oprichting van het Bad en de fabriek ter inzage worden gelegd. Wij hebben hiernaar geïnformeerd en men verklaarde ons, dat de vergunning voor de fabriek op naam staat van Gonnerman en dat er eenige veranderingen hebben plaatsgehad. De aanvraag geschiedt dus om de vergunning in overeenstemming te brengen met de werkelijkheid. Wat het Sport fondsenbad betreft, zei men ons, dat de ver gunning noodig is voor de motoren (van meer dan 2 P.K.) voor ventilatie, golfinstallatie enz. Men kan hiervan echter niet de minste last ondervinden, zoodat het meer een forma liteit betreft. ZILVEREN JUBILEUM E. OOMEN. Hedeii was het 25 jaar geleden dat de heer E. Oomen, bedrijfsleider van Van der Storm's Limonadefabrieken en bierhandel, bij genoem de firma in dienst trad. De jubilaris werd hedenmorgen per auto af gehaald van zijn woning. Aan de zaak wer den zijn vrouw bloemen aangeboden. De oud ste firmant, eenige leden van het personeel, benevens vertegenwoordigers van: verschillen de relaties der zaak spraken den heer Oomen toe. Hij kreeg tal van bloemstukken en vele geschenken werden hem •aangeboden o.a. door het personeel een huiskaïheraiheublement en doof de patroons een klokgarnituur. De jubilaris hield nog een druk bezochte re ceptie aan de zaak en bracht den dag verder in den huiselijken kring: door. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.18 1/4—7.19 1/4. Berlijn 59.32—59.30- Parijs 9.75 3/4—9.75 7/8. Brussel 34.4934.52 Ziirich 47.88 1/2—47.89 1/2 Rome 12.49—12.54 New ork 1.47 1&81.47 3/8 IN BORSTELWERK EN ANDERE SCHOONMAAK- EN HUISHOUD. ARTIKELEN CR. HOUTSTR. 82-84 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DINSDAG 19 FEBRUARI Stadsschouwburg: Centraal Tooneel met „Afkloppen". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Doopsgezind Kin derkoor. dir. J. Zwaan. Eerste opvoering „Pe ter in Moorenland". 7.45 uur. Gebouw Theosofia: Spiritistisch museum, tentoonstelling 8 uur. Haarl. Zwem- en Poloclub H. V. G. B. Ca baretavond in „La Gaité". 8.30 uur. Luxor Sound Theater: „De Witte" Vlaamsch-Hollandsch filmwerk Doorloopen-! de voorstelling vanaf 7 uur. Cinema Palace: „De Wonder Bar". Op het tooneel: Young Ryle, wervelwind op rolschaat sen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „So endete eine Liebe" Op het tooneel: Nicol en Martin, variété-co- medy zonder weerga. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Cleopatra". 2.30, 7 en 9.15 uur. Eigen Hulp: Demonstratie Kraboefabrie ken. Amsterdam. 10 tot 4 uur. Frans Halsmuseum: „Kunst zij ons Doel Tentoonstelling 104 uur. WOENSDAG 20 FEBRUARI Stadsschouwburg: Vereen. Rott. Hofstad Tooneel: „Madame Sans-Gêne". 8 uur. Stadsschouwburg: Kindervoorstelling. 2 uur Schouwburg Jansweg: Propagandafilm: „Als wij levenden sterven". Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmonia": Psychometrische seance. Remonstrantenhuis. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Frans Halsmuseum: „Kunst zij ons Doel". Tentoonstelling 10—4 uur. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan-1 dags. Toegang vrij. Dolly Haas in Amsterdam. De rol van geïnterviewde speelt zij vlot. Dolly Haas, de Duitsche filmactrice, die ieder trouw bioscoopbezoeker kent uit de tra- vestierollen. de jongensrollen, die zij speelt, is in Amsterdam aangekomen, en zij hoopt hier eenigen tijd te blijven. In het Carlton Hotel, waar zij haar intrek heeft genomen, hadden wij een interview met haar. Als geroutineerd actrice was zij ook onmiddellijk in de rol van „geïnterviewd wordende", die wij haar voor dezen middag hadden toegedacht. Dolly Haas vertelde ons, dat zij de laat ste jaren weinig nieuwe films heeft gemaakt. „Voor een groot deel is dat te wijten", klaagde zij, „aan de producers, die mij voortdurend een bepaald soort rol wil len opdringen, de jongensrol. Maar ik bedank ervoor, mij te laten dwingen. Het is trouwens een algemeen verschijnsel in de filmwereld: de acteurs worden als het ware geketend aan een zeker type, dat zij moeten uitbeelden en waarvan zij zich bijna niet kunnen bevrijden." De charmante filmster, gekleed in een grijs mantelpak, verhaalde daarna over een thea ter-tournee, dat zij het vorig jaar heeft ge maakt door Duitschland. Zwitserland, Oosten rijk, Tsjecho-Slowakije en Hongarije, en drie maanden lang duurde. Daarna verkreeg zij een engagement in En geland, dat op min of meer merkwaardige wijze tot stand kwam. Terwijl zij te Keulen was. werd zij van de overzijde van het Kanaal opgebeld door iemand, die kennis met haar wenschte te maken en die, na eenige opmer kingen over het weer enz. als zijn meening te kennen gaf, dat zij „pretty good English" sprak. En eenige dagen later bood men haar een contract aan, dat zij blijkbaar aan dat „pretty good English" te danken had. Een contract vooreen jongensrol! In Engeland heeft zij gespeeld in de film Girls will be boys", geregisseerd door den Franschman Varnel. „Engeland", voegde Dolly er aan toe, „is overigens nog altijd een afgesloten geheel op artistiek gebied: men heeft er eenvoudig geen interesse voor buitenlandsche kunstenaars". In deze laatste jaren heeft zij verder een seheepsfotografe gespeeld in de film „Warum lügt Fraulein Kathe". In de naaste toekomst zal Dolly Haas, hetzij te Berlijn of te Weenen, in een operette op treden. KON. LIEDERTAFEL „ZANG EN VRIENDSCHAP" BESTAAT 20 FEBRUARI 105 JAAR. Nauwelijks zijn de feesttonen van het groote Ee'uwfeest verstorven, of wederom staat de vlag op het Gebouw ..Zang en Vriendschap". De Liedertafel heeft gemeend ook aan haar 21e lustrum de noodige aandacht te moeten schenken. Want er is reden tot dankbaar heid. Al. waren de laatste 5 jaren niet van de gemakkelijkste en wilden sommigen reeds gaarne spreken van „verval van krachten", al spoedig bleek dat het „oudje" niet wilde ster ven en dat haar krachtig gestel niet was te ondermijnen. 20 Februari hoopt zij te bewij zen, dat zij nog onverzwakt is en haar naam van „Koninklijk" nog met eere naar buiten weet uit te 'dragen. Alles is in het werk gesteld om dezen avond goed vooi* dén dag te komenhet ko'or zelf' zal zingen o.a. „Morgenlied", een unicum in de literatuur, hetwelk aan „Zang en Vriend schap" werd opgedragen en „Lofzang" beide van den onvergetelijken Ph. Loots. Bijna 20 jaar na zijn dood behooren deze composities nog tot de besten op hét gebied van den man- nenzang. Verder zal dor de zaal klinken het machtige „Te Deum Laudamus" van J. Verhulst, waar van de solo's zullen gezongen worden door de heeren K. Bakker en G. Drogtrop, leden van het koor. Alle nummers worden uitgevoerd onder leiding van den kundigen directeur Frits Schuurman, die reeds lang aller sym pathie heeft verworven. Ook de solisten, die- zullen optreden, mogen genoemd worden. Annie Woud en To van der Sluys zullen met orgelbegeleiding van eGorge Robert of met Emmy van Eden aan den vleugel een elftal duetten van Purcell, Dvorak. Offenbach en Rossini ten beste geven, welke werken reeds een schitterende critiek beleefden. Wanneer we daaraan toevoegen, dat de zaal kunstzin nig zal versierd worden, evenals bij het eeuw feest, dan mag het geen wonder heeten, dat de belangstelling voor dit concert zeer groot is. Reeds nu weten we, dat onze stad Haar lem, voorgegaan dor haren eersten Magistraat burgemeester C. Maarschalk van Egmond en Rlnnegom. eere-voorzitter der Vereeniging, getuigen zal van haar wil, dat de Kon. Lieder tafel „Zang en Vriendschap" als een kostbare erfenis van het voorgeslacht voor haar blijve behouden. Behalve dit concert zal op Zaterdag 2 Maart nog een feestavond worden gegeven. Op ver zoek van het bestuur der Liedertafel heeft de Propaganda-Commissie, waarvan het be stuur gevormd wordt door de heeren Th. Wanders, R. Smink en H. Höck. een program ma weten samen te stellen, dat aan de hoog ste eichen zal beantwoorden. Aan deze Ca baret-avond met bal zullen medewerken Suse Klein. Han Beuker en Wouter Denijs. Larette en Paul Ostra, alle namen op dit gebied zeer goed bekend. Het dans-orkest staat onder leiding van Jack Funny. Bovenden zullen de heer H. Pielage en mej. Nelly Bosch eenige dans.demonstraties uitvoeren. Ook ditmaal zal er veel werk gemaakt worden van de versiering der zaal. We twij felen niet, of deze feestavond zal den kunst- lievenden en werkenden leden veel genot verschaffen en daardor een gepaste afleiding geven in dezen nog steeds moeilijken tijd Gil van een dame had ernstige gevolgen. In de Hooge Boomen bij Veenendaal is een auto. bestuurd door den heer J. Wimink uit Enschedé tegen een boom gereden. Bij de botsing werd de heer Wimink ernstig gewond. Hij is per ziekenauto naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Twee inzittende dames waren licht gewond. Na verbonden te zijn is het tweetal naar Enschedé overgebracht. Het ongeluk is te wijten aan het feit, dat een der dames, toen zij plotseling onwel werd een gil gaf. waardoor de heer Wimink ver schrikt omkeek, tengevolge waarvan de wagen aan het slingeren raakte en zooals gemeld tegen een boom botste. P J. J. JONAS VAN 's HEER ARENDSKERKE OVERLEDEN. In den ouderdom van 61 jaar is te Amster- dam overleden de bekende commissionnair in effecten P, J. J. Jonas van 's Heer Arendskerke, meldt: Hoogste barometerstand 770.5 m.M. te Muenchen. Laagste barometerstand 730.0 m.M, te Ona in Noorwegen. en voorspelt: Matigen tot krachtigen later tijdelijk af- nemenden Zuidelijken tot Westelijken wind. Betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk regenbuien. Wei nig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland Nieuwe depressie op komst. Een gistermiddag ver ten Westen van Ier land verschenen depressie ligt nu al aan de Noorsche kust en trekt snel Noordoostwaarts gevolgd door een tijdelijke drukstijging waar achter een nog diepere depressie zich ver- tont die vermoedelijk minder Noordelijk zal trekken. De hooge druk verwijdert zich in Oostelijke richting. In Zuid-Scandinavië is de temperatuur tot boven het vriespunt ge stegen. In het Noorden nam de strenge vorst af maar in Frankrijk, Zwitserland en Zuid- Duitschland breidde het gebied van lichte vorst zich in den nacht uit. Krachtige Zuid westelijke tot Noordwestelijke winden waaien over de Britsche eilanden (in Stornoway viel meer dan 20 m.M.). Ook aan de Noorsche kust is 10 tot 20 m.M. gevallen en daar waait een stormachtige Zuidwestelijke wind. Ook langs de kusten van het Kanaal tot in de Oostzee waait het krachtig uit Zuidwest, in Frankrijk en Zuid-Duitsehland is het daar entegen windstil met plaatselijk mist. Barometer Stand van heden 760 m.M. Vorige stand 756 m.M. Neiging: Achteruit. ■Opgave van: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 19 Februari. Hoogste gisteren 47 F. Laagste heden nacht 43 F. Hoogste heden tot 12 uur 47 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 19 Februari. Bevallen 15 Februari: Z. RietmanKoning, d.; A. van Staveren—Massink, z.; 16 Januari: M. D. J. Pot—Wijdeman, d.; J. A. H. v. d. BergLipman, d.; H. K. H. FrankTierolf, z.; C. M. S. DurgeRolvers, z.; A. C. Geerlings Snoeks, z.; J. Hillden Bakker, z.; C. R. J. van Elten—Ferwerda, d.; M. AbsilKruije- naar, d.; 17 Februari: A. v. d. LaanVerbeek, z.; E. BakkerSchot, d.; E. M. Hulman Thiimann, z.; J. M. L. Kloosterv. d. Eem, d.; M. van Eerdende Jong, d.; T. v. d. Laan Brugts, d.; 18 Februari: M. A. HoomansVo gel, z.; H. T. Nelissenv. d. Putten, z.; F. van GliseVollewens, d. Overleden 15 Februari: E. M. van Steel Br eet, 73 jSchouwtjeslaan; 16 Februari: J. B. A. M. Kok, 74 j„ Frankestraat; E. Vermeu lenPoelman, 68 j., Timorstraat; C. C. Tigchelaar, 12 j., Gen. de la Reijstraat; 17 Februari: F. PelserKlaassen, 72 j„ Zuider- Sehoolsteeg; W. F. Knotter, 81 j„ de Clercq- straat; K. Breeuwer, 93 j., Spaarndamsche- weg; H. J. M., 4 d., z. v. H. J. M. de Graaff, Schoterweg. Op 23 April zal een nationale Jeugdlucht- vaartdag worden gehouden. Uit het Merwedekanaal te Nigtevecht is het in verregaande staat van ontbinding ver- keerend lijk van een man opgehaald. In de Nieuwe Meer is het lijk van een Amsterdammer gevonden, die sinds 14 dagen vermist werd. Op de Rozengracht te Amsterdam is een vrouw door een berijder van een racefiets zoo ernstig' aangereden, dat zij in bewuste- loozen toestand naar het Binnen-Gasthuis is vervoerd. Een arbeider te Laren is zeer ernstig ge wond, doordat een brokstuk van een funda ment bij het sloopen van een paviljoen op hem terecht kwam. Een driejarig jongetje te Scheveningen werd door een gfoentenwagen overreden en gedood. Te Groningen raakte een vijfjarig meisje onder een wagen. Zij overleed na enkele oogenblikken. Een 75-jarige man te Utrecht, die zonder uit te zien den rijweg overstak werd door een vrachtauto levensgevaarlijk gewond. Te 's-Gravenhage is op 70-jarigen leeftijd overleden de heer F. J. Domela Nieuwenhuis, oud-gezant van Nederland, laatstelijk werk zaam te Sofia. Het Colosseum. Het oude Colosseum te Rome had 50.000 plaatsen. Het stadion in Amsterdam heeft er met alle uitbreidingen mee 42.000. Roestig verlies. Het verlies dat de industrie in Engeland door de metaalcorrosie lijdt wordt geschat op 700 millioen pond sterling per jaar. Steuncijfers 1 Januari 1934 waren er 1.402.725 menschen in Groot-Britanje die steun ontvingen. Dit was 27.000 meer dan op den nieuwjaarsdag van het jaar daarvoor. Tegen November 1934 was het cijfer eenigszins gedaald. Het aantal gesteunden bedroeg toen 1.380.516. 1328 meter in den grond De diepste mijn is, naar men verklaart, de Morro Velho, in de Bi-aziliaansche provincie Minas Geraes, die 1328 meter diep is. „D'r is nou toch eindelijk eens goed nieuws. M'n dochter schrijft dat ze een vaste betrek king heeft gekregen bij een filmster als bruids meisje." Kleine wenken. Schilderijen moeten zoo worden opgehan gen, dat 't midden even lager komt dan' ons oog. Monteur doodde zijn beide kinderen. Utrechtsche rechtbank veroordeelt hem tot tien jaar. UTREOHT, 19 Februari (V. D.) In den avond van 13 Augustus van het vorig jaar speelde zich een vreeselijk huiselijk drama te Zeist af. Een 30-jarige monteur kreeg in het begin van den avond een woordenwisse ling met zijn echtgenoote en zijn bij hem in huis vertoevenden vader. De twist liep zóó hoog. dat de vrouw en de vader het huis uitvluchtten. Eenigen tijd later hoorde men in het huis de twee kinderen, die bij den man waren achter gebleven, schreeuwen en toen de inmiddels gewaarschuwde politie de woning binnendrong, vond men den man die getracht had door ophanging een einde aan zijn leven te maken. Bij verder onderzoek werden de twee kin deren, een jongetje van vier en een meisje van anderhalf jaar, dood in him ledikant]es aangetroffen. Zij waren vreeselijk verminkt. Door middel van kunstmatige ademhaling slaagde men er in den man in het leven te houden. De Officier van Justitie eischte te gen den verdachte wegens doodslag, twee maal gepleegd, vijftien jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Utrecht veroordeelde he denmorgen den monteur tot een gevangenis straf van tien jaar. DE MINISTERSVACATURE AAN WATERSTAAT. Volgens de Rsb. zou ir. H. W. Sebbelee, di recteur van de Geldersche Tramweg Mij. te Doetinchem, aangezocht zijn voor de functie van Minister van Waterstaat. Dezer dagen zou de minister-president met den heer Sebbelee hebben geconfereerd. Bezwaren tegen toepassing der contingenteering. Aan bezwaren van het bedrijfsleven zal worden tegemoet gekomen. Naar aanleiding van de bezwaren, welke den laatsten tijd zijn gerezen tegen de toepassing van de contingenteering, deelt men ons van bevoegde zijde het volgende mede: De klachten, welke zijn geuit tegen de re geling. waarbij de eerste contingenteerings- periode op drie maanden is bepaald en daaruit voortvloeiende geringe toewijzing van con senten aan importeurs hebben den minister van economische zaken aanleiding gegeven na te gaan, op welke wijze aan de bezwaren van de importeurs kan worden tegemoet gekomen. Het is de bedoeling dat het volgende con- tingenteeringstijdvak zich over meer dan drie maanden zal uitstrekken. Tevens zal met de seizoensinvloeden rekening worden gehouden. Verschillende belanghebbenden uit de in dustrie, den importhandel en het winkelbedrijf werden reeds uitgenoodigd voor een bespre king, waarbij aan de hand van de concrete klachten over de technische uitvoering van de contingenteering zal worden nagegaan in hoeverre het mogelijk zal zijn binpen het raam van de contingenteering tegemoet te komen aan de bezwaren van het bedrijfsleven. J SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk Rotterdam n. Philadelphia 17 (8.12 v.m.) 50 mijl Z.W. van Valentia. 'Maasdam 16 (n.m.) van New-York naar Rotterdam. Boschdijk, Philadelphia n. Rotterdam 16 te Hampton 15 v. New-Westminster. Rotterdam 16 (n.m.) van New-York naar West-Indië. Statendam 18 (v.m.) van Gibraltar te Tanger. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam 17 te Liverpool. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam, 15 van S. Francisco. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfontein (thuisreis) 17 Febr. te Mar seille. Aludra 18 Febr. van Pernis te Hamburg, Giekei'k (uitreis) 17 (8.39 v.m. 55 mijl Z. v. Niton. Jagersfontein, thuisreis, 16 v. Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Helder (uitreis) 17 van Lagos. Maaskerk 18 van W.-Afrika te Amster dam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisreis) 17 te Singapore. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 16 van Barcelona te Genua. Ajax 16 (3 n.m.) van Danzig n. Am sterdam. Alkmaar Chili n. Amsterdam 18 te Rot terdam. Amazone 18 van West-Indië te Amster dam. Bameveld Amsterdam n. Chili 15 van Cu-, racao. Boskoop 18 van Antwerpen te Amster dam. Calypso 7 van Bari te Catania. Ceres 17 van Rotterdam naar Tanger. Colombia 18 van Hamburg te Amsterdam. Euterpe Amsterdam naar Bordeaux 17 van IJmuiden. Fauna Amsterdam n. Kopenhagen p. 17 Holtenau. Ganymedes 17 van Varna te Constantza. Irene 16 van Musel te Oporto. Juno 15 van Patras n. Amsterdam. Mars Cadix naar Malaga pass. 17 Gibraltar. Merope Amsterdam n. Gdynia p. 16 Holtenau Oberon 17 van Valencia te Amsterdam. Orestes 17 van Malta te Patras. Odysseus 18 van Kopenhagen te Amster dam. Oranje Nassau 16 van Amsterdam te Pa ramaribo. Orpheus 18 van Hamburg te Amsterdam. Pluto Amsterdam n. Halmstad 17 van IJmuiden. Saturnus 17 van Faro te Piraeus. Stella 16 van Malta n. Torrevieja Telafon 17 van Rotterdam n. Alexandrië Triton 16 van Savona n. Livorno Titus 17 van Rotterdam n. Amsterdam 17 (5 n.m.) van Plymouth via Havre. Venus 17 van Olhao n. Cadix Simon Bolivar 15 van Barbados te Christobal Deucalion 18 (3 n.m.) van Amsterdam te Hamburg. Theseus 18 (4 n.m.) van Rostock n. Amster dam. Tudf IN J€ RAN&L, Douwe Egberts Echte Triesche Heeten-Baal en gaai-Tabak. Melange van riipe tabakken. Hercules Bourgas n. Amsterdam 18 (12 midd.) 60 mijl O. v. Ouessant. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Kota Baroe (thuisreis) 17 (5 n.m.) van Sabang. Kota Tjandi (thuisreis) 17 11 v.m. te Lon. den. Siantar (uitreis) p. 17 Febr. 8 v.m. Oues sant. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca 15 van Buenos Aires n. Rotter dam. Alpherat 17 v. Hamburg n. Antwerpen 19 7 v.m. verwacht. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali thuisreis 17 van Port Said Chr. Huygens uitreis pass. 16 Perlm. Simaloer thuisreis pass. 15 Peraim. Johan de Witt thuisreis 20 9 v.m. te IJmui den en 1 n.m. te Amsterdam verw. Salawati 16 van Batavia n. Amsterdam. Sweering (links) en De Leeuw (rechts) te Haarlem. Demonstratie in de „Sociëteit Vereeniging". Maandagavond gaven J. H. Sweering en P. de Leeuw, de bekende biljartkampioenen uit Amsterdam, een demonstratie op groot biljart voor leden en genoodigden in de con versatiezaal van de Sociëteit „Vereeniging". Er was voor deze partijen een zeer groote belangstelling; de aanwezigen hebben van het mooie spel volop kunnen genieten. De voorzitter van de biljartclub, ir. H. Da- niëls, opende met een kort woord van welkom, waarna de eerste partij 45-2 ancre cadre ter lengte van 300 punten begon. De Leeuw was spoedig op stoot; hij produ ceerde in de tweede beurt reeds een serie van. 53, gevolgd in de derde beurt door een schit terend gespeelde van 113, waardoor de stand toen reeds was 16715 voor De Leeuw. Swee ring had last van ketsen en kon er niet in komen. Zijn tegenstander bleef sterk spel ont wikkelen: hij maakt de partij uit in slechts tien beurten en bereikte dus een moyenne van 30. Sweering noteerde 124 in tien beurten en had alzoo een gemiddelde van 12.40. In de partij van 71-2 ancre cadre, ter lengte van 200 caramboles, nam Sweering geducht revanche. Hij wist in dit uiterst moeilijke spel met een serie van 54 van acquit en in de tweede beurt van 31 aanmerkelijk uit te loopen en daar De Leeuw nu weinig presteerde, maakte Sweering van de kans gebruik, om nog eens 64 te scoren en: ten slotte de partij te eindigen in tien beurten, dus spelende met 20 moyenne. De Leeuw haalde er slechts 41. Beide prestaties werden door de toeschou wers luide toegejuicht. De spelers kregen als aandenken ieder een fraaie prijs. De scoren luiden als volgt: 45-2: J. H. Sweering 0 15 0 12 40 10 2 20 17 en 8 124. P. de Leeuw 0 53 114 22 1 24 49 1 34 en 2 300. 71-2: J. H. Sweering 54 31 0 2 64 11 1 22 0 en 15 200. P. de Leeuw 2 1 0 5 0 9 2 18 en 4 41. „STORMVOGELS" NAAR DEN HELDER. Naar we vernemen heeft „Stormvogels" de uitnoodigïng ontvangen in den Helder een wedstrijd te komen spelen tegen een combi natie van Heldersche K.N.V.B.-spelers ten bate van het Doms Rij kers-fonds. In principe heeft „Stormvogels" besloten aan het sympathieke doel, dat aan dezen wedstrijd ten grondslag ligt, mede te werken,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2