UIT HET BUITENLAND De wapenhandel te Genève aan de orde THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. Radio-Procramma WOENSDAG 20 FEBRUARI '35' H X SR'CE M'S X 'G B C X 4 Sir John Simon confereert met den Franschen gezant. Parijs heeft geen bezwaar tegen Engelsch-Duitsche be sprekingen. Beslissing echter nog niet genomen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ENGELAND. De minister van Buitexxlandsche Zaken. Sir John Simon, en Lord-grootzegelbewaarder. Eden, hebben Dinsdag deelgenomen aan de ministerieele zitting, welke zich bezig houdt met de bestudeering van het Duitsche ant woord op de Engelsch-Fransche voorstellen. In de zitting van het Britsche kabinet van vandaag zal Sir John Simon over het Duitsche antwoord spreken. Het kabinet zal voorts ongetwijfeld het Duitsche voorstel in zake directe onderhan delingen tusschen Duitschland en Engeland bestudeeren. In dit verband kan worden gemeld, dat de Fransche ambassadeur Corbin den Engelschen minister van Buitenlandsche Zaken bij zijn beide laatste bezoeken op Maandag en Dinsdag duidelijk te verstaan heeft gegeven, dat Frankrijk geen bezwaar zou maken tegen een bezoek van Sir John Simon aan Berlijn op een later tijdstip, indien een dergelijk bezoek de Engelsche regeering gewenscht voorkomt na de gedachtenwisseling tusschen Frankrijk en Engeland. Dit beteekent evenwel niet, dat een derge lijke beslissing reeds getroffen zou zijn. De belangrijke Engelsch-Fransche besprekingen zouden nog eenigen tijd in beslag nemen. Hei resultaat der Engelsch-Fransche ge dachtenwisseling zal misschien zijn. dat men langs diplomatieken weg te Berlijn informeert of de Rijksregeering er mede accoord gaat, dat de Duitsch-Engelsche besprekingen den ge- heelen inhoud der verklaringen van Londen zal omvatten. De Fransche en Engelsche staatslieden zijn het er over eens, dat het luchtpact onderwerp kan zijn van een directe discussie: evenzoo zijn zij het er over eens, dat het feitelijk niet mogelijk is het lucht verdrag te sluiten zonder de overige punten der gemeenschappelijke re solutie van Londen van 3 Februari te regelen. aangevraagd tot een bedrag van 378,700.000 dollar voor den aankoop van 547 nieuwe vechtsvliegtuigen en de uitbreiding van het leger met 128,750 a 165.000 man. Bovendien zal de nationale garde worden versterkt. Deze vliegtuigorder is de grootste welke ooit in vredestijd werd gegeven. Groote brand woedde in Rosario. Vier personen gedood; 45 gewond. Beljië. In de silo's van een graan-export-maat schappij te Rosario (Argentinië) heeft een buitengewoon groote brand gewoed, waarbij vier personen werden gedood en 45 personen zeer zware brandwonden hebben opgeloopen. De schade bedraagt, naar Reuter meldt, meer dan 1 1/2 millioen pesos. Zoodra het brandalarm was gegeven, ruk te bijna het geheele brandweercorps uit, doch na vele uren van zware inspanning waren de brandweerlieden er nog niet in geslaagd het vuur meester te worden. Na eenigen tijd volg de een zware ontploffing, waardoor de daken van de opslagplaatsen meters ver werden /eggeslingerd en tal van personen werden etroffen. Ten slotte wist de brandweer het vuur meester te worden. In de magazijnen was 8000 ton tarwe en mais opgeslagen, die als geheel verloren moeten worden be schouwd Menigte tracht een gevangenis le overrompelen. Nationale garde opent het vuur; vier dooden. Vertrouwensvotum voor de regeering-T heunis. In de Kamer is gisteren door Van- dervelde een interpellatie tegen de regeering ingediend namens de so cialistische part-ij, met betrekking tot het door de regeering uitgevaar digde verbod van de socialistische betooging op 24 Februari as. in de hoofdstad. Hierbij werd de kwestie van vertrouwen door de regeerïng gesteld; de motie van vertrouwen werd aangenomen met 89 tegen 73 stemmen en 1 stem blanco. Bewogen zitting. De behandeling van de interpellatie van Vandervelde heeft een zeer stormachtig verloop gehad. Zoowel Vandervelde bij de verdediging van zijn interpellatie als Theu- nis bij de verdeging van het regeeringsbe- leid, werden herhaaldelijk door interrupties onderbroken. Een oogenblik leek het zelfs alsof het tot handtastelijkheden zou komen tusschen den minister van Justitie, Bovesse en de socialisten. Op sommige momenten was het rumoer zoo luid, dat de voorzitter van de Kamer machteloos den orkaan, die in de zaal woedde, moest gadeslaan, aange zien hij niet in staat was zich verstaanbaar te maken. In de nabijheid van het parlement had de politie uitgebreide maatregelen genomen voor de handhaving van de orde. Een krachtige afzetting was uitgevoerd. Talrijke gewapen de agenten van politie hebben den geheelen middag tot in den avond in de omliggende straten gepatrouilleerd. Buiten het parle ment is het echter niet tot incidenten geko men. De tribunes van het parlement waren tijdens de zitting dicht bezet. Proteststaking van een dag verwacht. Donderdag komen de Belgische arbeiders partij en de socialistische vakvereenigingen in buitengewoon congres bijeen. Men ver wacht. dat een proteststaking van 24 uur zal worden afgekondigd. Ameriks». Uitbreiding van luchtvloot en leger. V.D. meldt uit Washington: Het departement van Oorlog heeft credieten Hauptmann teekent beroep Behandeling waarschijnlijk 21 Mei. Bruno Hauptmann heeft, naar Reu ter meldt, tegen het over hem uit gesproken doodvonnis beroep aange- teekend bij het Hof van Beroep van New-Yersey de hoogste rechtbank van dezen staat. Rechter Tr ene hard heeft het verzoek van Hauptmann's verdedigers ingewilligd om de hooge kosten voor het laten drukken van het proces-verbaal ten behoeve van de behande ling in hooger beroep ten laste van den staat te laten komen. De behandeling in hooger beroep begint waarschijnlijk 21 Mei. Hauptmann's eventueele terechstelling is thans automatisch uitgesteld tot September of October, daar indien het Hof van Beroep van New-Yersey het doodvonnis handhaaft een nieuw beroep kan worden ingediend bij de gratie-rechtbank. Hauptmann heeft aan Fisher, den tweeden advocaat der verdediging, verzocht, zich bij de behandeling van zijn zaak in hooger be roep met de geheele verdediging te belasten. Fisher zou naar men zegt verontwaardigd zijn. omdat Reilly de indiening van het beroep wilde uitstellen. Hij zou zich naar de cel van Hauptmann hebben begeven en door dezen zijn gemachtigd op te treden als eerste advo caat der verdediging. Te Nashville is een neger, genaamd Harris, wegens aanranding van een 14-jarig blank meisje, tot den dood op den electrischen stoel veroordeeld. De menigte trachtte zich van den veroor deelde meester te maken en stelde pogingen in het werk om de muren van de gevangenis met dynamiet te laten springen. De nationale garde moest krachtdadig op treden en loste schoten op de me nigte, waardoor vier personen werden gedood. De menigte werd tenslotte tei-uggedreven. (Reuter) Sneltrein Amsterdam- ontspoord. -Parijs Geen persoonlijke ongelukken van beteekenis. De snelti-ein AmsterdamBrusselParijs no. 122, die om 16.55 in Parijs moest zijn is gisteren bij Ghlin, bij Bergen (België) ont spoord. Bij de ontsporing vielen de locomotief er defender om; de overige rijtuigen derailleer den, maar kantelden niet. De reizigers zetten huix reis naar Parijs in een anderen trein voort. Geen hunner heeft verwondingen van beteekenis opgeloopen. VERTREK DER ENGELSCHEN EN ITALIANEN BEGONNEN. Dinsdagmiddag is het eerste Engelsche troepencontingent uit het Saargebied ver- trokken nl. het in Neunkirohen, St. Wen- del en Homburg gestationneerde bataljon van het Essexi-egiment, dat Zaterdag voor gene raal Brind reeds een afscheidspai-ade had sehouden. Op den laten avond zijn te Saarlouis ge stationneerde Italiaansche troepen vertrok ken. Op het station waren tal van buiten landsche officieren verschenen. M. Beversluis mocht niet op staanden voet ontslagen. Uitspraak van den kantonrechter. De kantonrechter te Hilversum heeft von nis gewezen in de schorsingszaak tusschen de V. A. R. A. en den dichter Martien Beversluis en bepaald, dat geen redenen bestonden voor ontslag op staanden voet. De conclusie luidt, dat die dienstbetrekking billijkheidshalve eerst met ingang van 1 April 1935 hoort te eindigen. De nieuwe zaak, welke door de V. A. R. A. tegen den heer Beversluis aanhangig werd gemaakt in verband met diens uitgave van de brochure „De Kaarten op Tafel werd op vex-zoek der beide partijen 14 dagen aange houden. De verdediger van Martien Beversluis merkte nog op, dat in verband met dit vonnis behan deling van de tweede zaak voor geen der beide partijen belang heeft. Gedeeltelijke hervatting van het werk der ontwapenings conferentie. Algemeene beraadslagingen over de Ameri» kaansche ontwerpconventie. Wijziging in Italië's gedrags lijn. Weinig hoopgevende vooruitzichten. GENèVE, 18 Febr. 1935 (Van onzen correspondent) Een kwartier onrust in het Rijksmuseum. ACHTERGEBLEVEN PASSAGIER VAN GOLJOEBEW ONTDEKT. Uit Moskou: Dinsdagmiddag is een vlieg tuig er in geslaagd den tweeden passagier aix het vliegtuig van Goljoebew, Goeznezow, te ontdekken, die de wacht hield bij het vlieg tuig, dat eexx noodlanding had moeten ma ken. Door middel van parachutes wei-den klee- dingstixkken, levensmiddelen en ski's uitge worpen. De toestellen konden evexxwel xxiet dalen. Woensdag kan het vliegtuig U II uit Ar- changelsk worden vei'wacht om Boeznezow op te brengen. De vlieger Goljoebew is door de twee vlieg tuigen, die te zijner opsporing waren uitge zonden tezamen met den mecanicien en den passagier van zijxi verongelukt toestel naar Archangelsk gebracht. Proces tegen Andrew Mellon. Beschuldigd van belastingontduiking. Het proces tegen Andrew Mellon, oud-Ame- rikaansch minister van Financiën en oud-ge zant te Londen, die beschuldigd wordt van be lastingontduiking. is te Pittsbux'gh begonnen. De advocaten der regeering staan op het standpxmt, dat Mellon nog ruim drie mil lioen dollar aan belasting schuldig is. De advocaat van Mellon noemde zijn cliënt een menschenvriend xnet een goed hart, die thans gerechtelijk vervolgd wordt om politieke rede nen. DAGVAARDINGEN NIETIG VERKLAARD. De rechtbank heeft twee dagvaardingen nie tig verklaard, waarbij Andrew W. Mellon ex- van beschuldigd wordt over het jaar 1931 3 millioen doll, te weixxig aan inkomstenbelas- ting te hebben betaald. Brandweer rukte op loos alarm uit. Voor het Rijksmuseum te Amsterdam ver schenen Dinsdagmorgen, onder het geloei der sirenes, kort na elkaar niet minder daxx zes voertuigen van de brandweer. Een aantal brandwachters verdween naar binnen, zoo dat het publiek, dat van alle kanten was ko men toestrooxxien, in de meening verkeerde, dat in het fraaie gebouw met zijn kunst schatten brand was uitgebroken. Dit laatste dacht de brandweer aanvankelijk ook, aange- ziexx zij was uitgerukt omdat de melder was afgeloopen. Het bleek echter dat dit ge schied was door het omvallen in het museum van een parapluiestandaard, die tegen het kleppentableau terecht was gekomen tengevolge waarvan de melder was afgegaan. Een kwar tier later was de rust in en voor het gebouw ter ug gekeerd OPLICHTER HAD HEEL WAT OP Z'N KERFSTOK. Op aanwijzing van de Rotterdamsehe Politie is op het station te Amsterdam aangehouden de 33-jarige J. V. Met deze aanhouding bleek de politie een goeden slag te hebben geslagen. J. V. heeft zich aan tal van oplichtingen schuldig gemaakt. Na zijn aanhouding kon een zestal schrijfmachines, in Den Haag ge kocht maar niet betaald, die te Rotterdam en in Den Haag bij banken van leening beleend waren, achterhaald worden. De Rotterdamsehe politie is dezen man op het spoor gekomen, omdat te Rotterdam een medeplichtige vaxx hem een lommerdbriefje te koop aanbood. Men kwam toen tot de ontdek king dat J. V. te Dexx Haag moest wonen. Toen men daar evexxwel kwam, bleek hij naar Am sterdam te zijn vertrokken. De politie wist ex- achter te komen, met welken trein de man te rug zou reizen, hetgeen aan de Amsterdam- sche politie werd doorgegeven, die den man kon arresteeren. Hij is naar Rotterdam over gebracht. In zijn woning is een uitgebreide correspon dentie gevonden, waaruit gebleken is, dat deze man een groot aantal oplichtingen heeft ge pleegd. De correspondentie behelsde het be stellen van tal van artikelen, waax-van ver schillende aan hem zijxx afgeleverd, doch die nimmer werden betaald. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Thijs beklom heel vlug de heuvel; op den top blijft hij staan, stom verbaasd want in de vex-te ziet hij eindelijk den wagen gaan. Wat er voor loopt, wat er bij is, ziet hij niet daarvoor is het tè ver. Hij begint te hollen. Bijna heeft hij hier zijn doel bereikt xxog xxiet geheel, zooals wel uit het volgend plaatje zal blijken. De Ontwapeningsconferentie is de afgeloo pen week, zij het ook slechts gedeeltelijk, weer hervat. Terwijl de Fransche, Engelsche Duitsche regeeringen zich voorbereiden op onderhandelingen, waarvaxx het uiteindelijke doel zal zijn, dat Duitschland weder aan de Ontwapeningsconferentie zal deelnemen en althans nog een conventie tot beperkinj (niet: vermindering!) van bewapexxixxg zal kunnen worden gesloten, is te Genève weer eexx van de tallooze commissies der conferen tie bijeengekomen, zij het natuurlijk zonder dat een Duitsch gedelegeerde aanwezig was. De commissie voor het vraagstuk van de wa- penfabx-icage en wapenhandel is weer sixids Donderdag aan dexx arbeid. Exx deze week zal een tweede commissie, die voor het toezicht op de xxaleving der te sluitexx convexxtie, even eens haar werkzaamheden hervatten. Wie slechts oog voor het uiterlijke heeft, zou kunnen meexxexx, dat het thans werkelijk mee nexxs is met de hei-vatting vaxx de conferexxtie Eexx van de groote commissiezalen vaxx het ixx 1932 ingewijde confereixtie-gebouw maakt weer eeix goedgevuldexx indruk door de aanwezig heid der delegaties van de ruim 20 statexx, die een zetel ixx deze commissie verkregen hebben, met al huix deskuxxdigen en secretariaatsper- soneel. Sommige delegaties zijn bepaald impo neerend door hun samexxstellingZoo bevat de Exxgelsche, die door Lord Stanhope geleid wordt, een vice-adnxiraal, eexx generaal exx eexx tiental andere militaire deskxxndigen. Eix ook de journalistentribuxxe herinnert weer aaxx den „goedexx ouden tijd", toen men xxog hopen kon. dat de beraadslagingexx in dezelfde commis siezaal inderdaad tot eexx vermindering vaxx dexx bewapenixxgdruk zouden leiden, waarvaxx de Tsaar van Ruslaxxd in zijn oproep tot de Eerste Haagsche Vredesconferentie vaxx reeds schreef, dat deze voor de volkerexx on draaglijk was geworden! Helaas kaxx ik zelfs wanneer ik het- grootste optimisme te hulp roep, dat ik toch ixx eexx niet te verachtexx mate bezit, mijzelf xxiet er- vaxx overtuigexx, dat deze naar het uiterlijk zoo bevredigende hervatting van het werk der Ontwapenixxgsconferentie ook inderdaad méér dan schijxx is. Want kan men werkelijk aamxe men, dat het thaxxs ïxog mokkend afwezig ge- blevexx Duitschland een conventie, die uit deze beraadslagingen zou geboren worden, later zoo maar oxxgewijzigd zou slikken exx onderteeke- ïxen? En kaxx mexx aan dexx anderen kant ge- loovexx, dat Frankrijk exx de andere landen ooit de convexxtie ratificeeren zullen, waixxxeer Duitschland er buiten blijft? Alles, wat uit deze beraadslagingen zou kunxxeix voortkomexx, zal dus een doode letter worden, ixxdiexx de op den groxxdslag van het Fransch-Britsche ac coord vaxx Loxxdexx beginnexxde onderhande lingen met Belijxx xxiet tot dexx terugkeer vaxx Duitschlaxxd naar Genève zullen leideix. En zelfs als dit doel ten slotte zou wordexx be reikt, als Duitschlaxxd inderdaad ïxa eenigen tijd weder aan de Oxxtwapexxixxgscoxxferentie zal komexx deelnemexx, daxx zal al het werk vaix deze commissie nog eens duxxixetjes met mede- werkixxg van de Duitsche delegatie moetexx wordexx overgedaaxx! De afwezigheid vaxx de Duitschers was ixx den vorigexj. zomer, toexx deze zelfde commis sie eveneens hier vergaderd heeft, xiiet het eexxige beletsel voor waarlijk praktisch-nutti- ge beraadslagingexx. Ook de Italiaaxxsche exx Japansche gedelegeerden xxanxexx toexx niet aan de debatten deel, ofschoon zij wel aanwe zig waren. De Italiaaxx weigerde, omdat Mus- soliixi tegen iedere hervatting der Ontwape ningsconferentie was, zoolaxxg Duitschlaxxd xxiet naar Genève zou zijn terixggekeerd. De Japaxxsclxe gedelegeerde verklaarde, dat zijxx regeerixxg principieel tegen iedere internatio- xxale benxoeiiixg met de wapenfabricage is exx dus xxiet aan de discussie over de bijzonderhe- dexx daarvaxx zou deelnemen. De Japansche re geering zou later, als de conventie eenmaal zou zijxx tot stand gekomen, overwegen, of zij ondanks haar principieele bezwaren toch ertoe zou toetredeix. De gedragslijn vaxx dexx Italiaaxxschen gede legeerde is thaxxs gewijzigd. De vice-adnxiraal Ruspoli neemt thaxxs ijverig aan de debatten deel. Mussolini heeft blijkbaar hierdoor zijxx veranderde gevoeleixs jegexxs Hitier willeix synx- boliseeren. Verleden jaar bleven de Italianexx uit solidariteit jegexxs het afwezige Duitsch laxxd zwijgzaam. Ditmaal heeft de Fransch- Italiaansche vriendschap Mussolini ertoe be wogen aaxx de discussies deel te ïxemeix en on danks zijn geliefdeix zixx voor de werkelijkheid zijn oogen te sluiten voor het feit, dat een conventie toch nimmer door de andere statexx zal geratificeerd worden, zoolang xxiet ook Duitschlaxxd hiertoe bereid is! De deelxxenxixxg van den Italiaanscheix gede legeerde aaxx de beraadslagingen is vooral hierom nuttig, omdat diens redevoeringeix hel der aaxx het licht brengen, hoeveel tegenstand xxog zal moeteix overwonneix wordexx, voordat eexx coxxventie over wapenfabricage exx wapen- haxxdel, zooals de Amerikaansche regeerixxg heeft voorgesteld, inderdaad eexx levende wer kelijkheid zal kunxxeix wordexx. Van den zomer kon de commissie gemakkelijk tot overeexx- stemming komen over de hoofdlijnen eener te sluiten coxxventie, omdat Duitschland afwezig was en Italië en Japan zwegexx! Voor de naieve Amerikanen, die zoo gaarne schijn voor werkelijkheid xxemen, was dit blijkbaar vol- doeixde aaxxleidixxg, onx te geloovexx, dat het thans een kleine moeite zou zijn een conventie op de van den zomer aaixgenomexx hoofdlij nen opgebouwd, te sluitexx! De algemeexxe be raadslagingen over het Amerikaansche ont- werp-conventie zullen den bekwamexx Ameri- kaanscheix gedelegeerde Hugh Wilson helaas wel de noodige stof opgeleverd hebben, om de te Washington hieromtrent bestaande illusies te vernietigen! Want Ruspoli herhaalde, wat reeds uit de meer dan tienjarige lijdensge schiedenis van dit vraagstuk bekend was, dat Italië evenals Japan van internationale be moeiingen met exx ixxternationaal toezicht op de wapenfabricage niet gediend is. Hij kwam dus met het voorstel, dat de commissie zich voorloopig tot een behaxxdeling van de kwestie van den wapexxhandel zou beperkexx! Het ant woord van de kleine staten, die slechts weinig of heelemaal geexx wapenen zelf vervaardigen en huix bewapeningsvoorraad gx-ooteixdeels ixx 't buitenland moetexx aaxxkoopexx liet xxiet laxxg op zich wachtexx. Bij monde vaxx dexx Zwit- serschen gedelegeerde werd Ruspoli eraan her innerd, dat de kleine staten weigeren opexx- baarheidsverplichtingeix ten opzichte van huix wapeixaankoopen op zich te nemen, indien niet de groote, wapenfabriceereixde stateix be reid zijn den Volkenbond regelmatig mededee- lingeix over hun wapenfabricage te verstrek ken. Een andere moeilijkheid, die bij de alge- meene beraadslaghxgen ertoe bijdroeg de voor- uitzichten op het inwerking tredeix der door Amerika voorgestelde coxxventie nog scepti scher te beoordeelen, was de verklaring van den Sovjetgedelegeerde, dat Sovjetrusland slechts dan tot de conventie zou kunnen toe treden, indien al zijxx ixaburen, dus ook Japaix, dit zullen doexx. De grootste verrassing der algemeene beraad slagingen was echter misschien wel het zelfs tusschen Frankrijk exx Engeland aan den dag gekomen meeniixgsverschil. Frankrijk wilde het Amerikaansche ontwerp-conventie, dat de geheele wapexxfabricage en wapexxhaxxdel oix- der staatstoezicht wil plaatsen exx een stelsel vaxx opexxbaardheid onder nauwkeurig Volken- boxxdstoezicht voorschrijft, nog verscherpen; de Exxgelsche regeerixxg daarentegen wil het Amerikaansche plaxx zooveel mogelijk verslap- peix en vereenvoudigexx exx vooral alle bepa lingen over het Volkenbondstoezicht eruit doexx vervallen! Men kan slechts betreuren, dat de Fransche en Eixgelsche regeeringen, die bij iedere gelegenheid huix warme gehechtheid jegens den Volkeixboxxd en de Gexxeefsche methoden verkondigen, de drie maanden tijds, die sixxds de indïeniixg vaxx het Amerikaansche oixtwerp-coxxvexxtie verstreken zijn, niet ge bruikt hebbexx voor eexxige diplomatieke voor bereiding van deze Geneefsche discussies. Het gebrek aan overeenstemming tusschen Parijs, Londen en Rome maakt het gevaar groot, dat zelfs afgezien vaxx Duitschland's afwezigheid en Japan's dreigeixd zwijgen deze gedeeltelij ke hervatting der Ontwapeningsconferentie nxet een échec zal eindigen. Dit hadden de Fransche en Engelsche regeeringen oxxs moe ten besparen. Het zou veel beter geweest zijn de commissie niet te laten bijeenkomen dan haar bijeen te roepen exx ixx xxieuwe oneenig- heid naar huis te laten gaaxx! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK Crlsissteun fruit- en warmoezerij gewassen. De mixxister van ecoxxomische zaken heeft .bepaald, dat .uit het landbouw-crisis-fonds aaxx de telers vaxx warmoezerijgewassen. aaxx- gesloteneix bij 'de stichtixxg Nedex-landsche groenten- exx fruitcentrale te 's Gravenhage die door hen geteelde glassla niet met bestem, ming naar Duitschland hebben kunnen ver- koopen en texx genoegen van genoemde stich ting hebben aangetoond, miixder daxx 75 pet. van huix glassla vóór 9 Mei 1934 te hebben jeveild; steun wordt verleend tot een totaal bedrag vaix ten hoogste f 40.000 over de door hen geteelde en van 9 tot exx met 21 Mei 1934 ;eveilde glassla. Deze steun is bepaald op f 1 per 100 krop. Ijllli ^llllllllllllllll"ll"lllllll DONDERDAG 21 FEBRUARI. IllUlllllll HILVERSUM 1875 M. A wo-Uitzending. .00 Gramofooaxpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Vioolrecital B. Lexxsky, a. d. vleugel E. Veem 11,00 Knipcur sus kixxderkleedixxg.il.30 Pianorecital J. Hij- man. 12.00 Omroeporkest olv. N. Treep en gramofoonpl. 2.00 Ensemble Joop de Leur (accordeon) en Gerda Broekhuizexx (piano) 3.003.45 Naaicursus. 4.00 Voor ziekexx en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonpl. 4.45 Ra- diotooneel voor kinderen. 5.30 Radio-octet olv. L. Schmidt. 6.30 Sportpraatje door H. Hollan der. 7.00 Radio-volkszang olv. P. C. Poortman. 7.30 Eixgelsche les, Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Concertgebouw-orkest olv. Bruno Walter, mmv. R. Serkin (piano)In de pauze, zang door Julia Culp. A. d. vleugel: Betsy RijkensCulp. 10.30 Kovacs Lajos en zijix orkest. 11.00 Vaz Dias, 11.10 Gx-amofooix- plv. 11.15—12.00 Vervolg Kovacs Lajos. HUIZEN 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoonpl. 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgeixdienst olv. Ds. J. A. F. A. Stell- wag. 10.45 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 3.30—3.45 Gramofoonpl. 4.00 Bijbel lezing door Ds. H. P. Brandt, nxmv. bariton exx orgel. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Concert door M. Broeders (harp) en H. Bril (viool). 6.43 Causerie J. Schipper. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gx-amofoonpl. 7.30 Jour- nistiek weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Archeologi sche cursus door Dr. W. J. de Wilde. 8.45 Ge- ref. Evang. Koor „Immaxxuel" olv. W. Groene- veld. 9.15 Vervolg cursus. 9.45 Vervolg koor concert. Van 10.0010.05 Vaz Dias. 10.15— 11.30 Gramofooxxmuziek. DROITW7CH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.35 Gramo- foonmuziek. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Rutland Square exx Het Victoria orkest olv. N. Austin. 1.20 Gramofoonpl. 2.25 Voor de scho len. 3.20 Vesper. 4.10 Grmofoonpl.. 5.05 Orgel concert H. O. Hodgson. 5.35 Joe Loss en zijn ban. 6.20 Berichten. 6.50 Handelconcert. 7.10 Duitsche lés. 7.40 Gramofoonpl. 7.50 Lezing. 8.20 Jack Payne's party, gevar. concert. 9.05 Convert door W. Primrose (viola) en S. Harri son (piano). 9.50 Berichtexx. 10.20 Korte dienst. 10.35 Het Bridgewaterkwintet. 11.3512.20 Het BBC-dancsorkest olv. Henry Hall. RADIO-PARIJS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.50 Het Pascal- orkest. 9.05 Nad. Orkest olv. Inghelbrecht, mmv. M. Hamelin (klarinet) 10.50 Dansmu ziek. KALTTXDBORG 1261 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.00 Zang en piano 2.20—4.05 Concert uit Rest. .Ritz". 7.30. Radiosymphonie-orkest olv. F. Busch, mmv. A. Rubinstein (piaxxo) 9.5011.50 Dansmuziek uit Rest. „Nimb". KEULEN 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Orkestconcert olv. Schumacher. 12.35 Gramo foonpl. 3.20 Oskar Joc;t en zijxx orkest. 5.10 Zang exx piano. 6.50 Gramofoonpl. 7.30 Car- vals-progranxma mmv. Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. het Omroepkoor olv. Breuer en so listen. 10.3511.20 Gram. pl. ROME, 421 M. 8.05 Concert met medewerking van orkest, sopraan en piano. BRUSSEL, 322 M 12.20 Salonorkest olv. Walpot. 5.20 Kamer muziek. 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Hoorspel. 9.20 ..Het Wonderorgel" mmv. symphonieorkest. 10.30—11,20 Gevar. programma. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Salonorkest Salon orkest olv. Gason. 1.502.20 en 5.20 Gramo- foonpl. 6.35 Salonorkest olv. Walpot. 8 20 Om roeporkest olv. Gason 8.30 Cabaret. 9.35 Om roeporkest. (vervolg). 10.30—11.20 Gramofoon pl.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6