UIT HET BUITENLAND De Turksche vrouw in het Parlement. THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. Lloyd George terug in het strijdperk. Radio-Programma VRIJDAG 22 FEBRUARI 1935 HAARLEM'S DAGBLAD De Europeesche besprekingen. Sir John Simon behalve naar Berlijn ook naar Moskou? Schuschnigg te Parijs gearriveerd. Frankrijk. Schuschnigg's aankomst te Parijs. De Oostenrijksche bondskanselier dr. Schuschnigg .en de Oostenrijksche minister van Buitenlandsohé Zaken. Berger—Walde- negg. zijn gisteravond om 9 uur 20 aan het itation van de Parijsche voorstad Reuilly uit den trein gestapt. Op het station waren" ter begroeting aanwezig de Fransche minister president Flandin en de minister, van Bui tenlandsche Zaken, Laval. De r.eis naar Parijs werd voortgezet per auto. De beide wagons van de vertegenwoordigers der Oosteirijksche regeering waren op het station Verneuil afgehaakt van de Arlberg- express en naar het station Reuilly gediri geerd. De Oostenrijksche gezant te Parijs was den ministers tot Troyes tegemoet gereisd. De Parijsche politie had aan het Gare de l'Est uitgebreide waar de minister dus niet aankwam voorzorgsmaatregelen getroffen. Verdachte personen, die geen gehoor gaven aan de sommatie „circuler" werden naar een politiebureau overgebracht, waar zij werden vastgehouden tot na aankomst van de beide staatslieden. Het aantal arrestanten steeg tot 800. Bantzig. De Volksdag ontbonden. De Volksdag heeft gistermiddag het voor stel tot.ontbinding aangenomen met 41 tegen 22 stemmen en 3 stemmen blanco. Tegen stemden de centrumafgevaardigden, de so ciaal democraten en de communisten. Blanco stemden de beide Poolsche afgevaardigden en de Duitsch nationaal. De nieuwe verkiezingen worden op 27 April gehouden. an, Jap Een kentering in de Chineesch- Japansche verhouding? Wang Tsjoenghoei. de Chineesche oud- minister van Justitie en lid Man het Perma nent Hof van Internationale Justitie in Den Haag. die via Japan en de Vereenigde Staten naar Nederland terugkeert, heeft na zijn be zoek aan minister Hirota een onderhoud ge had met den minister- van Oorlog, generaal Havasji. Haya'sji gaf een uiteenzetting van zijn op vattingen over de wijze, waarop samenwer king tüsschen China en Japan tot stand zou kunnen komen. Hij zeide, dat het ter bereiking van dit doel noodig zou zijn. elkaar niet langer van het voeren van een baTbaarsehe politiek te beschuldigen. Ook zouden de Japanners in dat geval niet uit bepaalde deelen vah. China geweerd mogen worden. Wang gaf hierop ten antwoord, dat de Nanking-regeering er op eerlijke wijze naar streeft, de anti-Japansche propaganda in China tegen te gaan. Naar voorts wordt medegedeeld, hebben de besprekingen, welke Wang Tsjoeng-hoei met den Japanschen minister van Buiten landsche Zaken Hirota en den onderstaats secretaris van Buitenlandsche Zaken Sjise- mitsoe heeft gevoerd, een uiterst hartelijk verloop gehad. De drie staatslieden begroet ten elkaar als oude vrienden. Ook te Nanking verwacht men. dat binnenkort een toenadering tusschen China en Japan tot stand zal komen in aansluiting aan de vriendschap pelijke stappen, welke te Nanking en Tokio zijn gedaan. Een kentering in de stemming blijkt vev- der o,m. uit een rede, welke de Chineesche minister van Buitenlandsche Zak£n, Wang Tsing-wei heeft gehouden, in antwoord op Hirota's rede in de zitting van' het Japan sche naNement vnn 23 Januari. Wang Tsjing-weli voorspelde in zijn - rede 'n spoedig herstel van de normale betrekkingen tusschen China en Japan, op voorwaarde van ..gelijkheid en wederzijdsche 'ondersteuning1'. Dit is.'-zegt Reuter, de meest vriendschappe lijke Chineesche geste jegens Japan ginds het incident-'van Moekden. nu eenige jaren ge leden, dat de onmiddellijke aanleiding vormde van den strijd, die met de losscheuring van Mansjoerije eindigde. Volgens de bladen te Tokio eischt Japan niet de directe erkenning van Mandsjoekwo door China, doch wel wil het in het econo misch en diplomatiek verkeer tusschen de beide landen zijn bemiddeling verleenen. Voorts zou Japan bereid zijn. China te steunen in den strijd tegen het communisme. Zuid» Amerika. Weer vierhonderd slachtoffers van den Chacostrijd. Reuter meldt uit Asuncion: Bij een aanval van troepen van Paraguay op Boliviaansche stellingen te Villa Montes werden 400 Bolivianen gedood. Volgens het officieele comuniquë hebben de Paraguaan- sche troepen een aantal krijgsgevangenen ge maakt, Engeland." Sir John Simon naar Moskou? De diplomatieke correspondent van het Reuter-agentschap meldt inzake de Russische nota, dat deze beschouwd- moet worden als een onafscheidenlijk gedeelte van den totalen toe stand, die ontstaan is uit de Engelsch-Fran- sche besprekingen. Men weet nog niet of op deze nota meer dan een officieele ontvangst bevestiging verwacht wordt en wanneer een uitvoering antwoord in aanmerking komt, is het nog niet duidelijk, of dit zal zijn in den vorm van een gemeenschappelijk Engelsch— Fransch antwoord dan wel in den vorm van afzonderlijke nota's. De mogelijkheid van een bezoek van Sir John Simon aan Berlijn met in aansluiting daarop een bezoek aan Moskou bestaat klaar blijkelijk nog steeds. Van Russische zijde is weliswaar een for- meele uitnoodiging tot een zoodanig bezoek ran Moskou nog niet ontvangen, maar men te Londen, dat de Sovjet Unie zich niet z. .1 ve.vzetten tegen een zoodanig plan. De geruchten volgens welke Warschau even eens zou worden opgenomen in deze reeks be zoeken, worden- voorloopig ongefundeerde ver moedens der dagbladen genoemd. Wanhoopsdaad van twee jonge vrouwen. Sprong uit een vliegtuig. LONDEN, 21 Febr. Bewoners van Upmin- ster in het graafschap Essex waren heden getuige van een merkwaardige gebeurtenis. Uit een vermoedelijk in de richting, van Frankrijk vliegend toestelstortten nl. plot seling twee jonge vrouwen die te pletter vie len op een akker in de nabijheid der stad. De lijken werden gevonden terwijl zij elkan der nog stijf bij de hand hielden. Nader wordt het volgende bekend: De piloot had bemerkt, toen hij zich op weg.naar Frankrijk, boven het Kanaal be vond. dat de deur van het vliegtuig open stond en dat zijn beide passagiers weg wa ren. Hij keerde daarop onmiddellijk om -en landde in Stapleford. De beide vrouwen zijn naar nader geble ken is de dochters. Jane en Elisabeth, van den Amerikaanschen consul generaal in Na pels,'Dubois. In het vliegtuig, dat zij voor een vlucht naar Parijs hadden gehuurd wer den afscheidsbrieven aan haar ouders ge vonden. Er bestaat geen twijfel meer, dat de beide zusters zelfmoord hebben gepleegd. De pi loot Kirten heeft verklaard, dat het portier van het vliegtuig wegens een ontzaglijken windruk onmogelijk van zelf kon opengaan. Het feit. dat de beide meisjes verloofd waren met de vlieger-officieren Beatty een halfbroeder van den beroemden Engel- schen admiraal Lord Beatty en Forbes, die verleden week bij de ramp van de En gelsche vliegboot bij Messina om het leven zijn gekomen, werpt een bijzonder licht op deze tragedie. Om haar eenige afleiding te geven, had haar vader haar Zaterdag naar Londen la ten gaan. Donderdag huurden zij bij de Hiïlman- Line een extra-vliegtuig voor Parijs en ver klaarden, dat in het geheel zes'personen de reis zouden medemaken. Voor het vertrek van het vliegtuig zeiden zij plotseling dat de overige vier personen de reis niet zou den meemaken. Kort na het vertrek verzochten de beide meisjes den piloot de verbindingsdeur tus schen de coak-pit en de caibine te willen sluiten, daar zij hinder hadden van den tocht. Even later moeten zij onopgemerkt uit de machine zijn gesprongen. Naar verder bekend wordt, is de piloot van liet Hillmanvliegtuig, waaruit de beide Arnerikaansche vrouwen gestort zijn. de zelfde, die voor korten tijd gouden staven ter waarde van 22000 pond sterling in zijn vliegtuig vervoerde en deze tijdens een hevigen storm in Noord-Frankrijk verloor. Geen algemeene staking der Belgische arbeiders. Besluit van buitengewoon congres der socialisten. Uit Brussel: In verband met de betooging op 24 Februari en de dienaangaande besluiten der regeering, die door de kamer bekrachtigd zijn, hebben de socialisten gisteren alhier een buitengewoon congres belegd, teneinde te be raadslagen over den daardoor ontstanen toe stand. De vergadering was even talrijk als rumoerig. Er werd. een groot aantal voor stellen ingediend, waaruit de opgewonden gemoedstemming bij vele aanwezigen duide lijk bleek. Zoo werd o.m. voorgesteld, dat de socialisten zouden uittreden uit de Nationale Arbeids Commissie, ontslag zouden nemen als minister van staat, zouden aftreden als ka nterlid (die werd voorgesteld door de afge vaardigden van Charleroi, Brussel en Ant werpen) enz. Voorts werden voorstellen inge diend betreffende- afkondiging van een alge meene staking, waaromtrent echter de mee ningen zeer sterk uiteenliepen, hetgeen reeds, uit de voorstellen zelf bleek, die algemeene staking voorstelden van 24 uur tot 5 minuten. Er werd een commissie benoemd voor het opmaken van besluiten. Deze heeft gisteren middag beraadslaagd, zoodat het noodig werd nog een avondzitting te houden. In den loop daarvan heeft het buitengewone congres de voorstellen inzake afkondiging van een algemeene staking verworpen. Chineesch schip vergaat met 241 man. De ondergang van een Chineesch stoom schip bij Foetsjoe wordt thans officieel be vestigd. Bij deze catastrofe zijn in totaal 241 personen, waaronder 50 soldaten, om het leven gekomen. Slechts één persoon kon gered worden. „Macon" had een constructie fout. Oordeel van commissie van onderzoek. Uit San- FranciscoEen der rechters in het hof, dat een onderzoek instelt naar de ramp van de „Macon", heeft verklaard, dat de oor zaak daarvan een fout iiï het constructieplan van het luchtschip is geweest. (Reuter). Aan een artikel van den Turkschen premier generaal Ismet. Ineun, in het blad „Uulkuu", ontleenen wij het onderstaande: De Turksche vrouw zal binnenkort tot volks vertegenwoordigster gekozen kunnen worden. Wij zien, dat zij zich over dit succes verheugt. In telegrammen, die zij vanuit alle deelen van het vaderland ons zendt, brengt zij haar dankbaarheid over deze laatste wet, van de nationale vergadering onder woorden. Geen mensch zal deze vreugdemanifestaties van Onze vrouwen onderschatten. Het feit, dat de Turksche door de Groote Nationale vergade ring als „vol" verklaard werd, is een gebeur tenis. die wij allen, het geheele volk, feeste lijk moeten vieren. De Turksche heeft in de laatste tien jaar herhaaldelijk bewijzen geleverd voor haar rijpheid. Ik wil daarbij in het geheel niet de prestaties vermelden, die tijdens de nationale vrijheidsgevechten op de slagvelden door haar verricht werden.De op den onafhankelijkheids oorlog volgende periode was uiterst hard. En juist in dit verband zou ik het diepe begrip en de capaciteiten willen prijzen, door onze vrou wen aan den dag gelegd. Moedig wierpen zij zich in den levensstrijd. Niet slechts in het huis en op het veld werkten zij, maar. zij wor stelden in de steden. Zij vulden.de scholen, wijdden zich aan de moeilijkste werkzaamhe den bij de faculteit. Heel spoedig zag men een Turksche advo cate, dokteresse, vrouwelijke rechter, zag men jonge meisjes met het ontleedmes in de hand Aan de universiteit zijn vrouwelijke docenten, die college geven in de chemie. Wij zijn er trots op, dat op de seminaria en de lycea on ze leidende vrouwen -haar werk met veel succes verrichten. Op alle gebieden van het leven zoeken onze vrouwen werk. Dagelijks ontmoeten wij dergelijke dappere jonge Turk schen. Vergeet niet dat dit alles verworven heden van de laatste twaalf jaren zijn. Onze vrouwen traden uit de diepste duisternis van de sla venperiode in. het licht van de repu bliek. Wat wij voor. onze vrouwen in de repu bliek deden, beperkte zich sléchts er toe geen mogelijkheden té scheppen haar" verder het slachtoffer van groote bekrompenheid te doen zijn. Deze eerste en kleine hulp was voldoende om het prachtige gehalte van onze vrouwen aan het daglicht te doen komen. Wilt u zich de vrouwen voor den geest ha len, die in de nieuwe Turksche maatschappij op alle terreinen van het leven, die kennis en verstand vereischen, successen en ervaringen behaald hebben? Zou er een beter tehuis kunnen bestaan dan'een dat door haar wordt ingericht en zou er een betere hoop voor de toekomst kunnen bestaan 'dan de kinderen, die door deze vrouwen opgevoed en verzorgd worden? Deze vrouwen zullen als moeders, de beschermsters onzer kinderen en als afgevaar digden de beschermsters van ons vaderland worden. Voor alles'is het de taak en de plicht der Turksche vrouw, de nieuwe Turksche maatschappij tot zulk een op te -voeden als wij verlangen. De Turkschevrouw moet als afgevaardigde gekozen worden, opdat 'zij' in alle streken van hét vaderland op de juiste waarde geschat zal worden. Wij hopen en ver wachten. dat onze vrouwen van - haar hooge plaats, die zij bereikt hebben, haar handen zullen uitstrekken om de onderaan staande burgers omhoog te'leiden. Wij'twijfelen er niét' aan dat wilskrachtige vrouwen, zoowel in haar huizen als in de maatschappij, belang rijkere diensten kunnen verrichten dan haar eigen mannen. Deze regels drukken mijn verwachting en hoop uit. Wanneer onze vereerde vrouwen, die uit alle deelen van ons land mij de laatste dagen telegrammen zonden, deze regels als een beantwoording hunner woorden en ge voelens willen beschouwen, zal mijn hart ver heugd zijn ONZE DACELIJKSCHE KiNDERVERTELLINC. De beide woeste dieren vallen Thijsjë aan, die doodelijk verschrikt staan blijft. Hij wil zich graag verweren, maar kan zich haast niet omdraaien; de spinnen maken overal hun draden aan hem vast, en zoo komt Thijs in moeilijkheden. „Hoe kom ik weg," denkt hij, „wat moet ik doen?" De spinnen denken al: „Hij is ons' buit", maar dan.... Wat toen gebeurde is heel vreemd] iets, dat je nu nog niet mag Weten. Zijn plan tot herstel der welvaart. Door Sir. Herbert Samuel, leider der Britsche Liberale partij. Geen der thans levende Britsche staatslie den geniet in de geheele wereld zoo'n enorme bekendheid als Lloyd George en niemand hunner heeft in zijn leven zulke belangrijke dingen volbracht. Gedurende de laatste drie jaar hield hij zich van het politieke tooneel verwijderd. Ten tijde' van de financieele crisis in Engeland in 1931 -was hij machteloos door een zware ziekte, die een ernstige operatie noodzakelijk maakte, maar op zijn ziekbed sprak hij zijn instemming uit .over het feit, dat zijn liberale-collega's medewerkten aan de vorming van een nationale regeering. Hij ver schilde echter zeer. sterk met hen van opvat ting, toen later in hetzelfde jaar algemeene verkiezingen werden gehouden en zij aanble ven als leden der regeering. Loyd George le verde in die dagen en ook daarne bittere cri- tiek op hun houding. Sinsdïen heeft hij zich feitelijk met geen enkele partij vereenzelvigd; hij verscheen zelden op zijn plaats in het par lement. sprak daar bijna nooit meer en wijdde zich vrijwel geheel en al aan het samenstellen van zijn monumentaal boek over oorlogsher inneringen. Het openbare leven in Engeland ging er bij zijn afwezigheid niet op vooruit. En nu is hij in het politieke strijdperk te ruggekeerd. Met een wilskracht, die onder zijn twee én zeventig jaren weinig geleden heeft en met zijxi oude onverzwakte welspre kendheid heeft hij opnieuw het podium be- kl.ommen om thans door het' geheele land in een reeks opzienbarende toespraken zijn ideeën te ontwikkelen. Ongetwijfeld zullen velen in andere landen er prijs op stellen te weten, wat de voorstellen van dezen ervaren staatsman zijn en hoe zij bij de verschillende groepen in Groot Brittannië ontvangen zijn. Lloyd George.erkent, zooals iedereen dat wel moet doen. dat de handhaving van den we reldvrede de eerste voorwaarde voor alle wel vaart. en vooruitgang is. Hij beschouwt den internationalen toestand als onzeker en ge vaarlijk. Hij dringt er op aan, dat Engeland duidelijker en krachtiger dan in de afgeloopen jaren deei zal nemen aan het opsporen van de factoren, die den vrede bedreigen. Hij ziet re denen voor ongerustheid zoowel in het Oosten als in het Westen, speciaal wat betreft de bewapening en de situatie in China. Even als alle andere Engelsche staatslieden van dezen tijd plaatst hij op den voorgrond van zijn internationale politiek een nauwe samen werking met de Vereenigde Staten. Daarna besteedt Lloyd George de aandacht aan den economischen toestand in Engeland. Er is vooruitgang geconstateerd, maar het halsstar rige cijfer van twee millioen werkloozen hand haafde zich. Dat mag zoo maar niet getole reerd worden. De heele natie zal zich er op moeten concentreeren daar een oplossing voor te vinden. Voor^dat .doel. is het herstel van. den inter nationalen handel noodzakelijk. Lloyl George was tegen het invoeren van tarieven, maar nu ze er eenmaal zijn wenscht hij ze op on barmhartige wijze te gebruiken als een wapen, waarmede hij de andere landen dwingen wil in té;stemmen -met een wederkeerige tarievenr verlaging. Maar hij ziet in, dat zelfs, al zou dé overzeesche handel van Engeland voor een aanzienlijk deel hersteld worden, het vraag stuk der werkloosheid toch nog lang niet op gelost zou zijn. Daarom moet er werk gevon den worden door middel van een krachtig na tionaal plan, dat tevens de bronnen van iii- komsten van het land ook voor de toekomst zal versterken. Lloyd George legt er steeds weer den- nadruk op hoe klein in vergelijking met andere landen het deel der Britsche be volking is. dat in den landbouw zijn brood ver dient. Hij dringt aan op 't aanleggen op groo te schaal van bouwland, op het stichten van honderdduizenden kleine boerderijen. In aan sluiting daarop zou men onmiddellijk moeten beginnen met het bouwen van huizen voor de laagst betaalde groepen van de arbeiders klasse en vervolgens de uitbreiding ter hand nemen'van het wegennet, de spoorwegen, de kanalen en de voorziening van telefoonver bindingen en ele'ctricibeit. Eenige belangrijke bedrijven uit dé groot-industrie, welke door particulieren worden beheerd, zullen gereor ganiseerd dienen te worden en de staat zal moeten helpen door maatregelen van wetgë- venden en financieelen aard. Om deze plannen te kunnen doorzetten wil hij twee veranderingen in het administratieve apparaat van het land aanbrengen. In de plaats van het huidige kabinet van twintig- leden denkt hij zich een kabinet van niet meer dan vijf ministers, die zich met geen enkele departementale aangelegenheid op houden; vervolgens wil hij een nationalen Raad met vérstrekkende volmachten in het leven roepen, welke practische plannen zal ontwerpen en ten uitvoer brengen. De finan ciering van de nieuwe onderneming zou moe ten geschieden door middel van het sluiten eener groote „welvaartsleening", waardoor een deel van het opeengehoopte en thans werk loos liggende kapitaal ten nutte kan worden gemaakt. Lloyd George doet een beroep op de mede werking niet van deze of gene partij maar van het geheele land. Hij verklaart met nadruk, dat hij niet is en ook niet w i 1 zijn de leider van de een of andere partij. Hij pleit voor nationale eenheid door het voeren van een grootsch opgezette politiek ter ver lichting van den crisislast. Hoe is totnogtoe de ontvangst van deze voorstellen geweest? Wanneer wij de groepen van rechts naar links in oogenschouw nemen en beginnen met de Ultra-Conservatieven, die nu onder leiding- staan van Winston Churchill, dan ontdekken we, dat de politiek van Lloyd George in dat kamp gunstig ontvangen is. Churchill zelf prijst de kracht en den wijden blik, waarvan het plan getuigt. Ook de Daily Mail juicht het toe. De centrale groep der Conservatieven toont zich gereserveerd. Zij heeft zich totnogtoe sterk verzet tegen iedere politiek, die er op gericht was groote sommen te besteden voor nationalen wederopbouw: zij heeft geen enkele poging gedaan om een algemeene verlaging der tarieven te bereiken en men bespeurt op het oogenblik geen enkel teeken, dat op een wijziging in haar politiek wijst. Ofschoon de zegslieden der regeering totnutoe het pro gram van Lloyd George niet hebben aange vallen. hebben ze er evenmin hun instemming over uitgesproken. De linkervleugel der Conservatieven, die den laatsten tijd in het Lagerhuis eenige nei-, ging tot onafhankelijkheid vertoont, heeft daarentegen blijken van sympathie gegeven; doch anderzijds zijn deze menschen zoo hecht aan de conservatieve partij organisatie gebon den, dat vermoedelijk slechts weinigen een weg zouden durven inslaan, welke door de kop stukken van de partij afgekeurd wordt. Sir Herbert Samuel. De leiders van de Liberale Partij hebben verklaard, dat zij de plannen van Lloyd George hartelijk welkom heeten. Dat spreekt vanzelf. De maatregelen, die hij denkt te ne men voor den nationalen opbouw, zijn dezelf de, als die welke de Liberale Partij de laatste jaren zoo ijverig heeft bepleit, zoowel onder Lloyd George's leiderschap als daarna. On danks eenige punten van eritiek hier en daar op zijn program, zijn de Liberale leiders een parig van meening, dat Lloyd George er goed aan gedaan heeft de roerlooze wateren onzer politiek weer in beweging te brengen en een. krachtig plan te ontwerpen van nationaal zoowel als ven internationaal karakter, iets dat op het oogenblik naar hun inzicht een absolute noodzakelijkheid is. De meeste bij eenkomsten, waarop Lloyd George gesproken heeft of zal spreken, stonden of zullen staan ónder aüspicien van verschillende Liberale organisaties. Naast de Liberale Partij, en in deze dagen er eigenlijk niet zoo heel ver van verwijderd, staat Lord Philip Snowden, eveneens in een onafhankelijke positie. Hij heeft zijn vollen steun aan het program van Lloyd George ge geven en zal deelnemen aan de campagne er voor. De Labour Partij houdt zich afzijdig. Zij heeft geen uitdrukking aan eenige instem ming met het plan kenbaar gemaakt en toont geen bereidheid tot samenwerking. De onaf hankelijke Labourgroep onder leiding van Maxton staat er onwelwillend tegenover. De Communistische Partij en Fascistische Partij van Sir Oswald Mosley spelen een te onbe- teekenende rol in de Britsche politiek om eenige aandacht aan haar houding te wijden. Geen dezer groepen heeft ook maar één af gevaardigde in.he.t huidige parlement en de kans schijnt' gering, 'dat zij in de volgende volksvertegenwoordiging eeii zetel zullen halen. Buiten de politieke partijen ïs het moeilijk de gevoelens van het gros der bevolking te peilen. Het is best mogelijk, dat vele arbeiders met weinig vertrouwen in de capaciteiten dei- Liberale leiders, klaar staan om Lloyd George's voorstellen „af te breken". Maar zij zullen er weinig mee bereiken, wanneer niet een partij of een combinatie van partijen achter hen staat. En terwijl Lloyd George's persoonlijk heid in talrijke kringen enthousiasten aan hang verwerft gelijk zoo dikwijls het geval is met leiders van origineel, zelfbewust en slagvaardig karakter openbaart zich bij andere groepen scherp verzet. Het is niet aan twijfel onderhevig', dat het Engelsche volk zich in deze dagen zooals de meeste andere volkeren voor alles twee dingen voor oogen houdt: de handhaving van den vrede en het'herstel van de welvaart. Ik geloof, dat het volk in het algemeen dit nieu we initiatief gunstig gezind is. Het zal onge twijfeld zijn invloed hebben op den loop der politieke gebeurtenissen. Het zal eveneens zijn invloed uitoefenen op de volgende algemeene verkiezing, die in de herfst van het volgend jaar of daarvoor nog, zal plaats vinden. Maar wat precies die Invloeden zijn en op welke wijze zij zich zullen laten gelden, kan niemand voorzien zelfs misschien Lloyd George niet. (Nadruk verboden). llllllllilllllllll ll»1!llllIIIIIIIIll ■mi»#11'111" ZATERDAG 23 FEBRUARI 1935 HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitzending'. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in d. continubedr. J. Lemaire (declamatie), J. Smit (zang) en gram.pl. 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 1.151.45 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn. 2.00 Muzikale lezing en gram.pl. 2.20 A. Don: Is de drooglegging van Amerika mis lukt? 2.40 Strijkorkest o.l.v. E. Walis. 3.00 De Krekeltjes o.l.v. L. Hulscher. 3.15 Schalmei o.l.v. P. Renes. 3.30 XX-ensemble o.l.v C. Steyn, m.m.v. Gaby Ehrhardt (zang). 4.00 Zen derwisseling 4.15 Lezing. 4.30 De Trekvogels. 4.50 Gram.pl. 5.20 De Trekvogels. 5.40 Literaire causerie A. M. de Jong. 6.00 De Wielewaal o.l.v. P. Tiggers en lezing. 6.30 Orgelspel J. Jong. 7.00 Betuwsch uurtje. 8.00 SOS-berichben. Gram.pl. 8.30 VARA-Maandrevue m.m.v. De Flierefluiters o.l.v. E. Walis en solisten. 9.00 Uitslag Filmprijsvraag. 9.05 Orgelspel C. Steyn 9.20 E. Schuman (sopraan). 9.50 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot, m.m.v. J. Jong (orgel). 10.30 Vaz Dias. VARA-varia. 10.45 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 11.30—12.00 Gramofoon- muzielt. HUIZEN, 301 M. KRO-programma. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkest-concert en gram. platen. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00—4.00 Kinderuur. 4.15 Gram.pl. 4.40 Orkestcnocert. 5.30 Esperanto. 5.45 Schlagermuziek. 6.20 Cau serie. 6.45 Gram.pl. 7.15 Lezing. 7.35 Gram.pl. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gram.pl. 8.35 Causerie. 9.05 Schlagermuziek. 9.30 Voordracht. 9.45 Gram.pl. 950 Schlagermuziek. 10.30 Vaz Dias. 10.15 Voordracht. 10.45 Schlagermuziek. 11.30—12.00 Gramofoonmuzi°

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6