UIT HET BUITENLAND Politieke luwte in Engeland. Kamer van Koophandel. THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. Radio-Programma WOENSDAG 27 FEBRUARI '35' RSSRtÊl'S üSGBCSD Het Italiaansch-Abessynisch geschil. Verdere troepen- verscheping. Regeering deelt mede eventueel 7 a 8 millioen man te kunnen mobiiiseeren. Sir John Simon's reis naar Berlijn. Italië. Regeering kan 7 tot 8 millioen man mobiiiseeren! Omtrent de troepentransporten naar Ita- liaansch-Oost-Afrika en de daarmede in ver band staande voorbereidingen is gisteravond te Rome de volgende officieele mededeeling uitgegeven De inscheping van de troepen en het mate riaal naar Oost-Afrika ter tijdige verster king van de verdedigingsposities onzer beide koloniën gaan in volkomen orde verder. In ée eerstvolgende dagen zal de divisie Gava- nina in Napels worden samengetrokken. De oproeping van verdere lichtingen voor die van het jaar 1911 is uitgesloten, afgezien van de officieren en specialisten, die noodig mochten blijken. Daarbij is afgezien van het geval van „Europeesche complicaties", die in de tegen woordige periode na de laatste te Romp en Londen verkregen overeenkomsten en met het oog op de verdere nog omvattende ont wikkelingen, die daaruit kunnen voortvloeien en zich in de richting der ïtaliaansche poli tiek bewegen, uitgesloten schijnen. Toch snoet er aan herinnerd worden, dat Italië op grond van de nieuwe fascistische besluiten, waardoor de militaire dienstplicht uitgebreid wordt van het achttiende tot het vijf-en-vij'ftigste levensjaar, 37 lichtin gen onet een totaal van 7 tot 8 millioen man kan mobiiiseeren. De lichting 1914 wordt op het normale tijd stip, op 1 April onder de wapenen geroepen. Dagelijks komen voorts bij het ministerie duizenden aanbiedingen van vrijwilligers bin nen, waarmede naar bahooren rekening wordt gehouden. Twee nieuwe divisies onder den naam Gavanina H en Peloritana II zijn gevormd. Het geheel ter verscheping bestemde mate riaal wordt door gelijktijdige productie van nieuw materiaal weer aangevuld. Uit Napels, 26 Februari. Het. passagiers schip Leonardo da Vinei, is Dinsdagavond met 110 officieren en 1200 infanteristen. 300 arbeiders en verscheidene afdeelingen artil leristen en veel materiaal naar Oost-Afrika vertrokken. Woensdag zal de Arabia van Na pels vertrekken. Em'gelaitiidt. Het resultaat der Britsch- Oostenrijksche besprekingen. Sir Robert Vansittart als vertegenwoordiger van den minister van buitenlandsche zaken en lordgrootzegelbewaarder Anthony Eden, be nevens de Oostenrijksche gezant hebben gis teren Schuschnigg en von Berger Waldenegg uitgeleide gedaan bij hun vertrek uit Londen naar Weenen. Tijdens hun tweedaagsch be zoek hebben de Oostenrijksche ministers den leden der Britsche regeering volledige inlich tingen verstrekt aangaande de loopende ge beurtenissen in Oostenrijk en hun recente be sprekingen met de Fransche ministers. Zij hebben ook uiting gegeven aan hun dank baarheid voor de assistentie, aan Oostenrijk verleend door Engeland met betrekking tot de conversie van de Volkenbondsleening. Den Oostenrijkschen ministers werd de verzekering gegeven, dat de Britsche regeering met sym pathie en aandacht de pogingen volgt, die gedaan worden om de politieke en economi sche toestanden in midden-Europa te stabi- liseeren. Fransche meening over Sir John Simon's reis. In welingelichte kringen wordt bekend, dat het rapport, dat Laval heeft uitgebracht in den Franschen ministerraad, betrekking heeft gehad op de a.s. EngelschDuitsche bespre kingen. Men wijst er op, dat Engeland weliswaar toegestemd heeft in een tweegesprek met Duitschland, maar dat voordien de Engelsche minister van buitenlandsche zaken de ge- legenlieid van zijn bezoek in Parijs zal benut ten voor een ontmoeting met den Franschen minister van buitenlandsche zaken. Men meent in Parijs te kunnen zeggen, dat de Fransche en de Engelsche regeering het er over eens zijn het principe van de gelijk tijdigheid der Londensche voorstellen van 3 Februari beslist in stand te houden. Deze prin- cipieele overeenstemming laat echter den Britschen onderhandelaars bij hun onderhan delingen met Duitschland volledige beweglngs vrijheid, aangezien de Parijsche -regeerinL slechts bijkomstig belang hecht aan de pro cedurekwesties, en overigens de Londensche regeering voorstelt het. standpunt van 3 Februari te handhaven. Gelijktijdigheid beteekent, dat alle onder handelingen over de Londensche voorstellen tot een einde moeten hebben geleid. Een speciale rangorde voor de onderhandelingen is echter niet bepaald. Plet het oog op de Pleziervaartuig verongelukt. Passagiers door haaien verslonden? NEW-YORK, 26 Febr. r- In de nabijheid •van Santa Lucia is in de Carailbische Zee een overladen pleziervaartuig in den storm ge kenterd. 6 passagiers verdronken, terwijl 22 nog vermist worden. De leden der beman ning en 74 passagiers konden gered worden. Nabij New-Orleans kenterde in den storm een visschersboot. Twee vissdhérs verdron ken. twee worden nog vermist. Nader wordt gemeld: Zes lijken van opvarenden van het plezier vaartuig, dat onder de kust van Santa Lucia in de Carailbische Zee schipbreuk leed, zijn opgevischt. Men gelooft dat de 22 andere passagiers, die vermist worden, eveneens zijn verdronken of door haaien verslonden. Gemeld wordt dat vijftien schepen in moeilijkheden verkeeren als gevolg van den orkaan. Een aantal matrozen moest over boord springen. BOYCOT VAN JOODSCHE ZAKEN IN TRIER. Overeenkomstig een mededeeling in het „Trier er Nationalblatt" zullen de winkelzaken aldaar plakkaten voor hun etalages ontvangen teneinde op deze wijze aan een ieder de Duit sche zaken kenbaar te maken. Het blad voegt er aan toe, dat daarmede de duidelijke en onverbiddelijke beslissing in Trier wel zal zijn gevallen houding van de Duitsche regeering is te ver wachten, dat bij de Berlijnsche onderhan delingen Sir John Simon waarschijnlijk het ontworpen luchtpact in de eerste plaats te berde zal brengen. In Parijs houdt men echter ook vast aan het Oostpact en het multilaterale van den wederzijdschen bijstand. Daarom zal de Fransche regeering zich voor al met de verwerkelijking van dit pact bezig houden, dat haar meer direct aangaat dan het Engelsche kabinet, aangezien Engeland in ieder geval daaraan niet zal deelnemen. De overdracht der regeering. Knox zal op 28 Februari in het regeerings- gebouw de bevoegdheden van de politie over dragen aan den prefect Sasser. De Voelkische Beobachter meldt, dat Vrij dag 1 Maart 1935 ter gelegenheid van den terugkeer van het Saargebied bij het Rijk alle bureaux der Rijksleiding der N.S.D.A.P. te München gesloten zullen zijn. De Rijksminister van Arbeid, Franz Seldte zal, naar de Kreuzzeitung meldt deelnemen aan de feestelijkheden, welke in het Saar gebied zullen worden gegeven. Het ïtaliaansche troepencontingent is heden naar Italië vertrokken. De „Lindenwirtin" overleden. De veelbezongen Aennchen Schuhmachcr, die onlangs 75 jaar werd. Uit Godesberg, 25 Februari: De ook buiten Duitschland bekende „Lin denwirtin vom Rhein", Aennchen Schuma cher, is hedenmorgen op 75-jarigen leeftijd overleden. De overledene dankt haar popula riteit voor een deel aan het in 1878 aan haar gewijde lied van Rudolf Baumbach op de „Lindenwirtin". Op 18-parigen leeftijd nam zij reeds de uitspanning van haar gestorven ouders „Godesburg" over. Weldra werd het een der drukst bezochte plaatsen, zoowel ver zamelpunt van studenten als van vreemde lingen, die de „Lindenwirtin" uit het veelbe zongen lied wilden leeren kennen. Haar popu lariteit bleek nog eenige weken geleden bij haar 75ste,n verjaardag, terwijl deze tevens blijkt uit het feit, dat zij eerelid was van 7 studentencorpsen en zij de eereteekenen had verworven van 36 studenten-corporaties. VOORWAARDELIJKE VEROORDEELING WEGENS BELEEDIGING VAN FLANDIN. Het lid van de Académie Francaise De la Roehefordière was wegens beleediging van minister-president Flandin op 6 Februari j.l, voor de Notre Dame veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Het Hof van Beroep heeft deze straf thans veranderd in een voorwaar- waardelijke gevangenisstraf van vier maan den met het oog op de karakter-eigenschap pen van den veroordeelde en zijn staat van dienst tijdens den wereldoorlog. STEOROSCOPÏSCHE FILMPROJECTIE VAN LOUIS LUMIèRE. De bekende pionier op het gebied der foto grafie, Louis Lumière heeft te Parijs voor de leden van de Academie der Sciences een lezing gehouden over zijn systeem van stereos copische filmprotectie. Hij verklaarde, dat hij geen enkele nieuwe uit vinding had gedaan, doch slechts had ge zocht naar een betere toepassing der bekende wetenschappelijke feiten. Hij toonde het resultaat van zijn werk door de stereoscopi sche projectie van de aankomst van een trein en van een tochtje door de haven van Tou lon. De aanwezigen constateerden algemeen dat het kijken naar de aldus geprojecteerde beelden veel minder van het oog eischten en het oog, veel minder vermoeiden dan het gewone filmbeeld. ONDERZOEK NAAR DE LEVENSMIDDELEN DISTRIBUTIE IN DE VER. STATEN WASHINGTON, 26 Febr. (V.D.) In den Senaat vestigde Senator Wheeler er gisteren de aandacht op, dat gedurende de crisisperio de de grossiers in levensmiddelen zeer groote winsten maakten, terwijl vele boeren en land bouwers hun bezittingen, tot zelfs hun farms toe, verloren, terwijl de consumenten ge dwongen waren zeer hooge prijzen voor le vensmiddelen, vooral voor groenten en andere land- en tuinbouwproducten te betalen. Op zijn voorstel besloot de Senaat een onderzoek naar dezen toestand in te stellen en voteerde een bedrag van 150.000 dollar voor de federale handelscommissie, teneinde een onderzoek in te stellen naar de productiekosten en de wij ze van distributie van levensmiddelen. Het voorstel behoeft nog de goedkeuring van het Huis van Afgevaardigden. „SMAKELOOS". De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken hiel-cl Dinsdag avond in haar gebouw aan het Nassauplein een openbare vergadering onder leiding van den voorzitter, den heer G. J. Droste. Eenige ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Goedgekeurd wordt de brief van de Ka mers van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam en Haarlem en Omstreken inzake het tot stand brengen van den nieuwen weg tusschen Amsterdam en Velsen ten Zuiden van het Noordzeekanaal, in het bijzonder ten aanzien van het traject FordhavenVelsen. De voorzitter deelt mede, dat er kans bestaat, dat de wensohen ingewilligd zullen worden. Er is reeds een bedrag voor op de be grooting uitgetrokken. Eveneens wordt goedgekeurd de brief aan den wethouder van Openbare Werken te Haarlem betreffende verbeteringen van den Waarderweg (Deze beide brieven zijn reeds eerder in ons blad gepubliceerd). Beëediging van makelaars. De Voorzitter deelt mede, dat in over leg met den voorzitter van de Makelaarscom missie een bespreking werd gehouden met het bestuur van de Vereeniging van Make laars in Haarlem en Omstreken op 11 Juli 1934. Bij die gelegenheid werden verschillende wenschen door dit bestuur kenbaar gemaakt met betrekking tot de beëediging van make laars enz. Besloten werd, dat van die zijde een schriftelijk omlijnd voorstel zou worden ingediend. Daaraan is gevolg gegeven en op 5 Februari 1935 heeft andermaal een bespre king plaats gehad. Als gevolg van een en an der is door de Kamer verzocht, in de eerst volgende vergadering van de Vereeniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland dit voorstel aan de orde te stellen. Zonder hoofdelijke stemming wordt goedge keurd een voorstel tot wijziging der aanstel ling van J. M. G. van Seggelen. De Bloemententoonstelling te Heemstede. Het comité voor Tuin- en Winkelversiering tijdens de Bloemententoonstelling „Flora 1935", Vreemdelingenverkeer, de Hanze en de Commissie van Heemsteedsche Winkeliers vragen aan de Kamer van Koophandel eeni- gen financieelen steun voor de uitvoering van haar zeer grootsche plannen tijdens de ten toonstelling. Het bureau stelt voor een maximale subsi die te verleenen van f 100. De heer D e d d e n s geeft in overweging, vooral in het belang van het vreemdelingen verkeer, het voorstel van het bureau aan te nemen. Zonder hoofdelijke stemming besluit de Kamer hiertoe. De voetgangers in de Haarlemsche straten. In behandeling komt weer het concept- schrijven van de Commissie van Verkeer en Vervoer aan B. en W. van Haarlem inzake het verkeer van voetgangers in enkele Haarlem sche straten. Deze commissie had, zooals onze lezers weten, voorgesteld, in antwoord op den -brief van B. en W. van Haarlem van 7 De cember j.l. waarin B. en W. o.m. schrijven, dat het niet rechts houden van voetgangers op den openbaren weg in drukke straten, uit verkeersoogpunt herhaaldelijk aanleiding tot klachten heeft gegeven en vragen, hun te ad- viseeren over de wenschelijkheid van het vaststellen van verkeersregels voor voetgan gers voor den Kruisweg, de Kruisstraat, de Bart-eljorisstraat en de Groote Houtstraat, aan B. en W. te schrijven, dat de Kamer in het algemeen van oordeel is, dat alleen in die gevallen, waar de noodzaak duidelijk spreekt, van overheidswege voorschriften betreffende het rechtshouden van voetgangers getroffen moeten worden en verder als het oordeel dei- Kamer uit te spreken, dat dergelijke voor schriften voor Kruisweg en Kruisstraat voor alsnog achterwege zouden kunnen blijven. An ders staat het met de Groote Houtstraat en de Bar tel j orisstraat, waarbij te overwegen zou zijn, of ook niet de Anegang in de te nemen maatregelen ware te betrekken. Een regeling zou voorloopig tot de middag uren beperkt kunnen blijven. Tot zoover dit voorstel. In de vergadering der Kamer van 8 Januari was besloten, dit voorstel aan te houden, op dat de Commissie voor Verkeer en Vervoer de kwestie eerst nog eens bekijken zou. Thans vereenigde de Kamer er zich mede zonder discussie of stemming. De Kamer ging daarna in besloten zitting, o.m. ter behandeling van een brief van het ministerie van Economische Zaken betreffen de oontingenteering van haring. Het laatst verschenen nummer van de „Stürmer" neemt uit een Maagdenburger courant een advertentie over van het over lijden van een cheffin der Firma Masting, aan wier nagedachtenis door het personeel dei- zaak de volgende woorden zijn gewijd: „Wij verliezen in de overledene, die ons steeds een lichtend voorbeeld was, een waardevolle en overal gewaardeerde persoonlijkheid. Haar aandenken zullen wij steeds in eer e liouden.n Bij deze advertentie, die onder het opschrift „Smakeloos" is afgedrukt, maakt de redactie de volgende aanteekening: ,.De genoemde overledene is een volbloed Jodin. Wij wen schen. den leden van het Duitsche Arbeids front, dat zij later nog eens in den hemel hun „hoogvereerde cheffin" in de Jodenafdeeling zullen ontmoeten". VICE-ADMIRAAL BAILEY VRIJGESPROKEN. De krijgsraad heeft te Portsmouth met groot ceremonieel in de marine-kazerne zitting ge houden om vonnis te vellen over vice-admi- raal Bailey. Deze wordt beschuldigd van ach teloosheid wegens het feit, dat hij op 23 Januari de oorlogsschepen „Hood" en „Renown" in staat van gevaar stelde. Deze schepen kwamen bij Gibraltar met elkaar in botsing tijdens vlootmanoeuvres, doch de ver oorzaakte schade was gering. De krijgsraad vond geen enkel bewijs ter ondersteuning van de tenlastelegging, zoodat Bailey werd vrijge sproken. Nadat de uitspraak was bekend ge maakt, gaf de president van den krijgsraad Bailey zijn sabel terug. (Reuter). Ontevredenheid over het regeeringsbeleid echter niet verdwenen.- (Van onzen correspondent) LONDEN, 25 Februari De golven van ontevredenheid, die op en kele oogenblikken zoo zwaar waren en zoo on stuimig voortdeinden dat ze de regeering dreigden omver te werpen, zijn voorloopig tot bedaren gekomen. Woest weer kan nooit lang aanhouden, maar het kan wel en soms snel terugkeeren. Lloyd George heeft in zijn tweede groote rede ten behoeve van zijn New Deal waarin hij minder detail van zijn plannen onthulde dan men had mogen ver wachten in voor zijn temperament gema tigde termen getuigd van zijn teleurstelling over het feit, -dat de regeering tenslotte niet is ingegaan op zijn voorstellen. Dat dit niet is gebeurd is een gevolg van Neville Cham berlain's overheerschend-en invloed in het kabinet. Er is ruzie geweest in Downing Street en ze is geëindigd met de overwinning van Chamberlain en een nieuwe demonstratie naar buiten van de vermeende eendracht en hechtheid der regeering. Het effect van Lloyd George's jongste rede is aanmerkelijk zwakker geweest dan dat van zijn eerste. De luwte van het oogenblik moest van den weer omstuit ook de gemoederen in het land kal mer houden dan ten tijde van Bangor, toen de geest van verzet tegen Whitehall zich sterk begon te doen gelden, toen wat Baldwin heeft gekenschetst als een populaire ziekelijke ze nuwspanning in een verscheidenheid, van symptomen zich uitte. Op het oogenblik zijn er geen aanwijzingen dat Lloyd George's kruistocht verandering zal brengen in het beproefde regeeringsbeleid. Het kan niet waar zijn, dat de regeering zich op haar gemak voelt maar ze doet wel alsof, klaarblijkelijk om na te gaan hoe het wordt opgenomen. Maar ze verzuimt intusschen niet te beproeven gemoederen tot bedaren te brengen en ze zwicht zelfs voor den druk van volksstemming die zich gewelddadig uit, getuige de opschorting van de nieuwe wet geving voor werkloosheidszorg, in een vroe ger stadium aangeprezen als verreweg de grootste maatregel van sociale wetgeving, waarmede ooit een regeering een bevolking- heeft gezegend. Een andere aanwijzing dat de regeering zich niet zoo sterk voelt als zij voorgeeft ligt in de aankondiging van een mogelijke verhooging van den schoolgaanden leeftijd, een maatregel, die nog slechts lut tele maanden geleden in Downing Street zeer beslist niet kon worden overwogen. Regee- ringssprekers hebben verder doen weten, dat de voorstellingen, volgens welke verkiezingen in den herfst konden worden verwacht, fan tastisch waren. En tenslotte heeft men na den sohrik van de ongunstige werkloosheid-cijfers voor Januari troost gevonden in gunstiger handelscijfers voor Januari en een betere handelsbalans in 1934 blijkend uit de cijfers van den Board of Trade van dat jaar. De be- teekenis van deze factoren tegenover het per manente probleem van meer dan 8.000-000 mannen, vrouwen en kinderen, die van open bare steun moeten leven, is uiteraard miniem. Maar ze zijn wel bevorderlijk voor kalmeering van gemoederen en verhooging van de capa= citeit van lijdelijkheid bij een bevolking, die heeft moeten leeren dankbaar te zijn voor doode muschjes. De populaire bladen, die enkele weken ge leden niet weinig bijdroegen aan de verhoo ging van politieke onrust, zijn overstag ge gaan. Wellicht meer dan woorden en daden der regeering hebben deze bladen de stormen gestild. Er is weinig aandacht geschonken aan de onzichtbare machten, vertegenwoordigd in de handelswereld, die klaarblijkelijk de popu laire pers hebben getemd. De groote handels huizen, die met hun advertentie-reclame op groote schaal aan deze pers haar fabelach tige welvaart .hebben gebracht gedogen niet, dat ze de positie der nationale regeering zoo zeer verzwakt, dat een socialitisch landsbe stuur een kans zou krijgen. Een bedreiging- met het opzeggen der klandisie was voldoen de om de luidruchtige organen der openbare meening tot den gewenschten inkeer te brengen. Met dat al blijft het ondenkbaar, dat de re geering in haar binnenlandsch beleid de zaak op de oude wijze zal kunnen voortzetten. De Times heeft al gewaarschuwd, dat er niet veel noodig zal zijn om ontevredenheid en zenuw achtigheid (met het laatste bedoelt het blad blijkbaar financieele ongerustheid) opnieuw in acuten vorm aan de oppervlakte te brengen. Het blad dat thans, gehoorzaam aan de ingevingen van Downing Street, niet langer zinspeelt op een zetel voor Lloyd Geor ge aan de kabinetstafel blijft nochtans be- toogen, dat de geest, welke Lloyd George bezielt, vaardig moet worden over de regee- ring en dat er geen aanleiding is tot zelfvol- daanheid met het weinige dat is bereikt. Al is er een luwte ingetreden, de ontevreden heid over het werk van de firma Baldwin, MacDonald en Chamberlain blijft wijd ver breid. Ze is niet beperkt tot Lloyd George, de Labourpartij, de Diehards en de onstuimige jonge radicale Conservatieven. Economen vair grooten naam, mannen als J. M. Keynes, Sir William Beveridge en Sir Josiah Stamp (een commissaris van de Bank van Engeland en hoofd van een der groote spoorweg-groepen) vinden de diensten der regeering van twijfel achtige waarde en getuigen er van. Het Ver bond van Britsche Kamers van Koophandel blijft de economische positie wanhopig vinden. Deze gezaghebbende menschen en instel lingen stellen zich uiteraard op het standpunt, dat alleen wederopleving van internationaal handelsverkeer Engeland en de wereld tot nieuwe welvaart kan brengen. Dat zal wel zoo zijn. Lloyd George's houding is op dit punt niet erg hoopvol. En wanneer, zooals de be kende adviseur van het departement van Fi nanciën Sir Frederick Keith-Ross verklaart, de bilaterale handelsverdragen van Runciman slechts aan den buitenkant van het econo misch probleem knabbelen, dan moeten de „openbare werken" van Lloyd George slechts in staat zijn een minutieus fragmentje van het binnenlandsch werkloosheidvraagstuk op te lossen. Opportunisme, een onmisbaar ele ment in politiek, verlangt van de Britsche Liberale Partij, dat zij zich vereenzelvigt met de voorstellen van Lloyd George. Maar in haar hart moet ze het ernstigst bezwaar blijven maken tegen „het meedoogenloos gebruik van tarieven" dat Lloyd George blijft aanprijzen als middel om andere landen handelswijsheid te leeren. Dit is eenvoudig bestendiging van een bestaande economische politiek die hier en elders meer en meer markten heeft geslo ten voor den buitenlander. A. K. VAN R. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Nadat Thijs dan zijn belevingen verteld had, gingen zij gezamenlijk verder. Thijs zegt: „Voordat ik op nieuwe avonturen uitga, was ik toch graag een poosje rustig thuis gebleven." Sim spreekt, terwijl hij peinzend voor zich uitkijkt. „Zeg, weet je wat, dicht bij mij in de buurt bouwen wij voor jou een mooie hut, een mooie, met van alles er bij." Dat plan stond Thijs wel aan, en, bij Sim thuis gekomen, gingen zij spoedig aan het werk. I lllllllllllllllllll[fllllllllllllllll,lllllllllllllll^ DONDERDAG 28 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. Avi'o - Uitz ending. 8.00 Ggramofoonpl, 9.00 Omroeporkest olv. N. Gerharz. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gra- mofoonpl. 10.30 Omroeporkest olv. N. Gerharz, mmv. W. Spruyt (sopraan). 11.00 Knipcursus kinder kleeding. 11.30 Concert door „The Gu- bo's" (accordeon) en voordracht door Julia de Gruyter en Rien van Noppen. 12,30 Gramo- foonpl. 1.30 Concert door H. Tibbe (viool) en Fie LoopuitRoeper (piano). 2.00 Voor de vrouw. 2,30 Gram, pl. 3.00—3.45 Naaicursus. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonpl. 4.45 Radiotooneel voor de jeugd 5.30 Het AVRO-ASolïan-orkëst. 6.30 Sport- praatje H. Hollander. 7.00 Het ASolian-strijk- kwartet. 7.30 Engelsche les, Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Handelcon- cert. Concertgebouworkest olv. Bruno Walter, solisten. Toonkunstkoor en P. van Egmond Jr. (orgel) 10.30 Gramofoonpl. 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Jack de Vries en zijn badn uit „La Gaité", Amsterdam. HUIZEN 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.00 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst olv. Ds. P. van Vliet. 10.45 Gra mofoonpl.. 11.3012.00 Godsd. Halfuur. 12.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 2.00 Handwerk cursus. 3.003.45 Gramofoonpl. 4.00 Bijbel lezing Ds. A. J. Wormgoor, m.m.v. bariton en orgel. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Zang door H. Hülsmann (bas), a.d. vleugel: E. Haak 6.43 Causerie Th. Kusters. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Journ. Weekoverzicht C. A. Crayé. 8,00 Vaz Dias. 8.05 NCRV.-strijkofkest olv. P. v, d. Hurk, mmv. L. Blaauw (orgel). 9.00 Ouder uurtje. 9.30 NCRV-kleinorkest olv. P. v. d. Hurk. In de pauze om 10.00 Vaz Dias. 10.30— 11.30 Gramofoonmuziek. DROÏTWTCH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11,25 Gramo foonpl. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Rut- land Square en New-Victoriaorkest olv. Aus tin. 1.20 Gramofoonplaten. 2.25 Voor de scho len. 3,20 Vesper. 4.10 Gramofoonpl. 5.05 Orgel concert A. Stephenson. 5,35 Troise en zijn Mandolineorkest mmv. Don Carlos (tenor). 6.20 Berichten. 6.50 Handelconcert. 7.10 Duit sche les. 7.40 Gramofoonpl. 7.50 Lezing. 8.20 Soft lights and sweet music, gevarieerd con cert. 8.40 Causerie. 8.55 BBC-Theaterorkest olv. S. Robinson. 9.50 Berichten. 10.20 Kerk dienst. 10.35 Concert door Th. Reiss (cello) II. Cohen (piano) 11.3512,20 Dansmuziek. RADIO-PARIJS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.50 Pascal-or- kest. 5.05 „Le Jeu d'amour et de l'hasard" spel van Marivaux. 9.05 „Les marrons de feu", spel van Musset. 10.05 Nat. orkest olv Enghel- brecht. 10.50 Vervolg concert. KALUNDBORG 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest olv. Andersen. 2.05 M. Hansen's orkest. 2.55 Finsche declamatie en muziek. 7.30 Symphonieconcert olv. F. Busch, mmv. H. Holst (viool). 10.1011.50 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Gramofoonpl. 12.35 Kwintet-concert en solis ten. 3.20 Meragkamerorkest olv. Hagestedt. 5.10 Orkestconcert. 6.20 Carnavalsprogramma mmv. Leo Eysoldt en zijn orkest en solisten, 8.05 „Kalender-Revolte", gevar. programma. 10.2011.20 Omroeporkest olv. BuschkÖtter. ROME, 4,21 M. 8.05 Symphonisch vocaal concert. 9.35— 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonpl. 1.302.20 dito. 5.20 Om roeporkest, 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Hoorspel. 10.3011.20 Gromofoonpl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroeporkest. 1.50 —2.20; 5.20; 6.35 en 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert. 8.50 Cabaret. 9.35 Vervolg concert, 9.50 Cabaret. 10.3011.20 Gramofoon platen. DETJTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 „Die Saat der Sonne", hoorspel met muziek. Leiding: W. Pleister. 8.20 Het Omroep orkest olv. W. Lindner, mmv. W. Stech pia no 9.20 en 10.05 berichten, 10.20—11.20 Uit Keulen: Concert olv. BuschkÖtter.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6