Het mysterie van politie-inspecteur Mariani, Keuring van vliegtuigen der K.L.M. GEVRAAGD HUIS m. Garage Rund-, Kalfs-, Varkens-, Lamsvlees D. Schoutsen Geen huurder of kooper WINKELHUIZEN TE HUUR „DE RIJWIELTRUST" GROOTE UITVERKOOP ZIJLSTRAAT 64 HOOGFIJNE KAASSOORTEN!! KAREL SAMSON VRIJDAG 1 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 15 In het Casino van Nice. Mariani voor den rechter van instructie. In September j.l., toen het Sta- Pisky-schandaal nog in ieders her innering gegrift stond, roerden de gemoederen in Frankrijk ander maal in beroering gebracht dooi de ontdekking van een groote zwendel-af faire te Lille. Tot ieders verbazing bleek nie mand anders dan de inspecteur van politie, die met het onderzoek beldst was, de leider van een mis dadigersbende te zijn, die aan deze en aan vele andere zwendelarijen schuldig was. Hoe deze ambtenaar van de Fransche recherche ongestraft ge durende negen jaren dit dubbele leven heeft kunnen leiden, wordt in een speciale reportagegetiteld: HET MYSTERIE VAN DEN POLITIE-INSPECTEUR MARIANI op spannende wijze beschreven. Vandaag plaatsen wij het eerste artikel. Het is nog koud, als wij vroeg in den mor gen met den trein naar Lille rijden. De nevel beslaat de vensters van de met groote snel heid zich voortspoedenden trein. Half ver kleumd zitten wij in de coupé, die, zooals he laas in Noord-Frankrijk meer voorkomt, siecht verwarmd blijkt te zijn. Wij, dat zijn eenige journalisten, die het proces tegen Mariani en zijn bende zullen bijwonen. Om ons een beetje te verwarmen, besluiten wij een causerie over den mysterieusen inspecteur te houden. „Een reuze idee", meent Jules L., een jong Parijsch journalist, die zijn eerste groote re portage te Lille moet maken. „Zeg Paul", vraag ik „heb jij Mariani niet eens ontmoet?" De aangesprokene knikt met het hoofd. „Ja. een jaartje geleden heb ik te Nice kennis met hem gemaakt. Toen reeds had ik het vermoeden, dat het geen zuivere koffie met hem was, maar ik heb mijn mond gehouden, want ik zou toch niet geloofd zijn. Zes uur-heb ik hem. geobserveerd. Zes uur zat inspecteur Mariani aan de speeltafel. Hij stond pas op, ioen hij zijn, laatste centen verspeeld had. Ik moet zeggen, hij wist zich uitstekend te be- heerschen. 'Hij vertrok geen spier van zijn ge acht, toen de croupier heit geld naar zich toe- harkte. Geen beving was aan zijn handen" te bespeuren, wanneer hij zijn portefeuille voor den dag moest halen." „Glimlachte hij misschien nog?", vroeg Jean Q, „Ik heb hem nog nooit zien lachen", was het 'antwoord. „Ook toen glimlachte Mariani niet, ofschoon zoo iets zich wonderwel aan de situatie aangepast zou hebben. Hij stond ech ter op, gelijk een generaal, die een veldslag gewonnen heeft. Mariani had dien avond een bedrag verloren, waarvoor een Fransch poli tie-inspecteur twee lange jaren moet werken! Ik heb mij, zooals gezegd, niet verder met de zaak bemoeid, daar men mij voor een fan- gehouden zou hebben. Maar ik weet, dat Mariani, nadat hij een „banco" van driedui zend Louis (Frcs. 60.000.verloren had, zijn chequeboek voor den dag haalde, een.schèque invulde en de^ë den tegenover hem zibtenden heer toereikte." „En twee-dagen later constateerde deze ze ker. dat er geen dekking, aanwezig was!" „Dat niet alleen, maar de bank, waarop de Cheque getrokken was, had nog nooit van een politie-inspecteur Mariani gehoord,die reke ning bestond niet eens! Wij zijn te Lille aangekomen. De bewo ners van de stad trillen van opwinding en nieuwsgierigheid. Negen jaar heeft inspecteur Mariani meegeholpen de burgers te berooven. Niemand'hèeft ooit een klacht tegen hem kun nen indienen. Thans eisclit het volk ver gelding. Slechts langzaam komen wij in de overvolle straten vooruit. Plotseling verspert een politie agent ons den doorgang. Ruimte alstublieft!" De gevangeniswagen stopt voor het ge rechtshof. Twee aan twee geboeid stappen de gevangenen er uit. Bij de laatste twee bevindt zich Mariani. Hij heeft zijn hoed diep over het hoofd gedrukt. Desondanks heeft de menigte toch herkend. Een hard gefluit en ge joel weerklinkt, dat pas ophoudt, als Mariani in het gerechtshof verdwenen is. Dank zij mijn goede relatie met rechter Thibaut was ik indertijd bij het eerste ver hoor van Mariani tegenwoordig geweest. Nauwelijks had hij in het bureau van den rechter van instructie plaats genomen, of hij overstelpte den' onderzoeksrechter met een stortvloed van verwijten. «Men spreekt hier van een schandaal", riep Mj uit. „Maar het eenige schandaal, dat in aanmerking komt, is, dat men mij gearresteerd heeft! Mijnheer de rechter van instructie, U ^bt mij een mooie kool gestoofd!" „Hoe dat ,zoo?" vraagt de rechter vriende lijk. .Niet alleen, dat men mij mijn goede naam aangetast heeft", antwoordt Mariani, „maar men heeft de mooiste zaak, die ik ooit in mijn carrière beleefd heb, hopeloos in de war ge stuurd!" schreeuwt de inspecteur woedend. Juist nu ik op het spoor ben van de leidei-s van een groote internationale oplichtersbende, word ik gearresteerd." „Bedoelt U de bende, die vijf jaar geleden voor veertig millioen francs aan zegels heeft stolen?" •Inderdaad, die bedoel ik. Ik was heel zeker Post's mislukte recordvlucht. Sabotage in het spel? LOS ANGELES. 2 Maart (V. D.) Bij het na zien van den motor van Wiley Post's vlieg tuig „Winnie Mae", waarmede hij verleden week een recordvlucht over de Vereenigde Staten wilde maken, doch deze ten gevolge van een motordefect moest opgeven, heeft inen in den motor een eigenaardige substan tie gevonden, die de verdenking heeft ge wekt, dat Wiley Post het slachtoffer is ge erden van een poging tot sabotage. Vooral Wiley Post zelf is van meening, dat er iets met zijn motor gedaan is en dat een con curreer ende vlieger iets in zijn motor heeft laten gooien. Op de doorreis te Kansas City verklaarde hij dat hij waarschijnlijk instelling van een commissie van onderzoek zal aanvragen. Hij weigerde een naam te noemen van personen, die hij verdacht. Inmiddels wordt de gevonden substantie scheikundig onderzocht; de mogelijkheid is ?iet uitgesloten, dat het gewone woestijnstot is. die in den motor is gewaaid en daar met Öie vermengd is geraakt. van mijn zaak. Ik had reeds het vertrouwen van Casanova en Rossi gewonnen en ik heb van hen voor driehonderdduizend francs aan zegels in consignatie gekregen. Mijn plan was, deze zegels te verkoopen aan den garagehouder Sonneville. Indien mij dit gelukt was, had ik het vertrouwen van de heelebende ingeboe zemd. Op deze wijze zou ik in mijn eentje de mooiste oplichters-affaire opgeknapt hebben, die men zich bedenken lean. Den 15en October, had ik mij voorgesteld de heele bende „te knippen". „Hoe komt het dan", wil de rechter weten, „dat U den garagehouder Sonneville gedreigd hebt als een hond neer te schieten, als hij U verraden zou? Hebt U Borzo, den moordenaar van Uw bende, niet speciaal voor dit doel uit Boulogne naar Lille laten komen?" „Borzo heeft mij aangeklaagd, en Sonne ville probeert wraak op mij te nemen. Ik heb hem nooit gedreigd." „Goed", antwoordt rechter Thibaut. „Wan neer U bij Uw verklaring blijft, dat U slechts met de bende in relatie bent getreden ten einde een arrestatie voor te bereiden, waarom hebt U dan Uw chef niet van Uw sensationeele handelwijze in kennis gesteld?" „Ik stond bij mijn nieuwen chef, commissa ris Pressard, in een slecht blaadje. Ik ben er zeker van, dat ik de zaak niet had mogen opknappen. Als U wist hoe afgunstig mijn collega's op mij zijn! Ik zweer U, mijnheer de rechter, ik ben geen misdadiger. Ik ben de. grootste detective van de geheele Fransche politie!", roept Mariani pathetisch uit. Hoe zij het luchtwaardigheidsbewijs krijgen. De K. L. M. schrijft ons: Er is in den laatsten tijd bij het groote pu bliek veel belangstelling gebleken voor de luchtwaardigheid van Nederlandsche ver keersvliegtuigen en in het bijzonder is deze belangstelling levendig geworden, toen de K. L. M. besloten had een serie vliegtuigen in Ame rika te bestellen na de MacRobertson Race. Daar de gang van zaken bij de uitreiking van een certificaat van luchtwaardigheid (feitelijk niets anders dan een officieel bewijs, dat het betreffende vliegtuig volkomen veilig is voor het gebruik in het regelmatige luchtverkeer), weinig bekend is. is het wellicht belangwek kend het een en ander te vernemen omtrent den langen en moeilijken weg, die moet wor den afgelegd, alvorens door of vanwege den Minister van Waterstraat een dergelijk certi ficaat wordt afgegeven. Het spreekt wel vanzelf, dat een Bewijs van. Luchtwaardigheid (B. v. L.) alleen wordt ver strekt, indien voldaan is aan bepaalde eischen, die in Nederland zijn vastgelegd in de z.g.n. Luchtvaartwet van 30 Juli 1926 en daaraan toegevoegde algemeene maatregelen van be stuur, waarvan de z.g.n.regeling van het Rijkstoezicht op de Luchtvaart (R. T. L.) do voornaamste is. Teneinde te controleéren of deze eischen worden vervuld, heeft de Luchtvaartdienst van het Ministerie van Waterstaat naast zich een controleerend en adviseerend lichaam: de Rijks Studiedienst voor de Luchtvaart (R.SL.) welke dienst niet alleen controle uitoefent, wanneer het vliegtuig voltooid is, maar die reeds gedurende den geheelen bouw voortdu rend toezicht houdt, zoowel op de bouwwijze, als op de uitvoering, de materialen en de rekenmethodes. De vliegtuigfabrikant moet daartoe ten volle medewerken door overleg ging van een volledig stel berekeningen, tee- keningen, diagrammen en prestatie-verwach tingen. opdat de R. S. L. zich een volledig denkbeeld kan vormen omtrent de constructie en de eigenschappen van het volledige vlieg tuig en al zijn toebehooren Deze controle gaat zoover, dat ook op de materialen voortdurend steekproeven worden genomen, terwijl van onderdeelen, die de fabrikant wenscht te ge bruiken en die hij niet zelf vervaardigt, even tueel uit het buitenland betrekt, afzonder lijke keurings- of luchtwaardigheidscertifica ten moeten worden afgegeven, die dan worden verstrekt door overeenkomstige officieele bui- benlandsche keuringsdiensten. Gedurende den geheelen bouw is er dus een daadwerkelijk dagelijksch contact tusschen fabrikant en controleerend lichaam. Toen de K. L. M. verleden jaar haar eerste Douglas vliegtuig uit Amerika liet komen, moest ook voor di,t vliegtuig een B. v. L. wor den aangevraagd. Dit leverde echter princi- pieele bezwaren op, omdat het vliegtuig niet onder toezicht van de Nederlandsche regeering was gebouwd, terwijl er tusschen Amerika en Nederland geen overeenkomst bestaat, waar bij over en weer de B. v. L.'s voor vliegtuigen erkend worden. Op grond van de ervaring, die met een groot aantal vliegtuigen van dit type bij regel matig gebruik in het luchtverkeer in Amerika verkregen was en op grond van de gunstige rapporten, die door den vliegtuigbestuurder Parmentier en den hoofdwerktuigkundige Veenendaal van de K. L. M. na hun langdu rig verblijf in Amerika waren uitgebracht, zoowel betreffende de resultaten aldaar, ais omtrent de constructie en vliegeigenschappen, en aan de hand van de door de N.V. Neder landsche Vliegtuigenfabriek verstrekte gege vens, werd door den Minister van Waterstaat een certificaat uitgereikt, waarbij het Amcrl- kaansche B. v. L. van waarde verklaard werd. In verband met bij vergelijking van de Arac- rikaansche voorschriften met de Hollandsche op enkele punten vastgestelde verschillen be treffende de sterkte, waren door de Douglas fabriek eenige wijzigingen aangebracht, ten einde aan de eischen van de Nederlandsche autoriteiten te voldoen. In verband met het feit, dat de N.V. Neder landsche Vliegtuigenfabriek de licentierechten van de Douglas vliegtuigen had verworven en plannen maakte om haar fabriek voor de fa bricage hiervan in te richten, teneinde de eventueel door de K.L.M. aan te schaffen serie Douglas vliegtuigen in Nederland te kunnen bouwen, werd de bestudeering der Amerikaan- sche sterktevoorschriften en in het bijzonder van de details der sterkteberekeningen en der beproevingsmethoden. welke voor den bouw der Douglas vliegtuigen hadden gediend, voort geezt, daar voor deze vliegtuigen Nederland- sche B. v. L.'s zouden moeten worden reikt. Tevens met het oog hierop droeg de Minis ter van Waterstaat aan de Heeren Dr. Wolff, Directeur R.S.L., en H. J. v. d. Heyden, Inspec teur van den Luchtvaartdienst, op een studie reis te maken naar Amerika, teneinde zich op de hoo:gte te stellen van de wijze, waarop het toezicht op den bouw en de luchtwaardigheid van vliegtuigen in Amerika wordt uitgeoefend en speciaal na te gaan, of de Douglas vlieg tuigen wat betreft constructie en bouw geheel aan de Nederlandsche eischen voldeden, ter wijl bovendien aan de hand van de in het regelmatig verkeer met deze vliegtuigen ver kregen langdurige en uitgebreide ervaring, de bedrijfszekerheid en de veiligheid in het alge meen zouden worden beoordeeld. Toen na het succes van de Uiver in de Mac Robertson Race het besluit der K. L. M, om 14 Douglas vliegtuigen te koopen, definitief werd genomen en na langdurige onderhande- ilngen met Fokker bleek, dat het niet moge lijk was om deze vliegtuigen in Nederland te fabriceer en, zonder het risico te loopen op een veel latere aflevering dan met het oog op de behoefte van de K. L. M. noodzakelijk was, deed zich de omstandigheid voor, dat ook voor deze vliegtuigen een bijzondere regeling zou moeten worden getroffen. Vooral in verband met het feit, dat de vlieg tuigen in de Douglasfabriek in serie werden geproduceerd en als het ware uit voorraad konden worden geleverd, was het voor de K. L. M. van groot belang om zoo spoedig mogelijk te weten, dat t.a,v. deze vliegtuigen de Minister de Amerikaansche B. v. L.'s van waarde verklaren zou. Hiertoe moest de con trole op verschillende details der sterktebere keningen en constructiemethoden, die anders in Holland zou hebben plaats gevonden, in Amerika plaats hebben, reden waarom de K.L.M. aan den Minister voorstelde om een tweetal deskundigen nl. Dr. v. d. Neut van de R. S. L. en Ir. v. Lammeren van de K. L. M. ter assistentie van Dr. Wolff naar Amerika te zenden. De heeren Wolff en v. d. Heijden, die in middels van him reis teruggekeerd zijn, hebben zeer gunstige rapporten uitgebracht, zoowel wat betreft de resultaten;diein het regel matige luchtverkeer in Amerika zijn verkre gen, als wat betreft de deugdelijkheid der fa bricage van de vliegtuigen. De. K. L. M. heeft dan ook resds van «den Dir! van den luchtvaartdienst bericht ontvan gen, dat tegen uitreiking, van. .bewijzen van gelijkstelling voor Nederland van de voor de vliegtuigen uit te reiken Amerikaansche luchtwaardigheidspapieren geen technische bezwaren bestaan. Blijkens enkele persberichten was er bij het publiek een verkeerde voorstelling inzake het doel der reis van de verschillende luchtvaart deskundigen naar Amerika. Men heeft dit in verband gebracht met het noodlottig ongeval van den Uiver, doch zooals uit het bovenstaan de blijkt, is daarvan geenszins sprake. Het spreekt vanzelf, dat deze heeren zich met des te meer ernst aan het onderzoek van de lucht waardigheid dezer vliegtuigen hebben gewijd, zoodat het Nederlandsche publiek zich vol komen gerust gesteld kan voelen. Alle groote luchtvaarmaatschappijen in Amerika, zooals de Transcontinental and Wes tern Air, de American Airlines, de Pan Ame rican Airways en de Eastern Airlines hebben een groot aantal Douglas vliegtuigen in ge bruik. De Douglas fabriek heeft op het oogen- blik reeds 75 vliegtuigen vaii dit type afgele verd, terwijl er nog 50 in productie zijn en voor een 25 tal het ruwe materiaal reeds in de fabriek aanwezig ls. Welk luchtnet met zulk een groot aantal vliegtuigen bediend zal kunnen worden, blijkt wel hieruit, dat de we- kelijksche dienst Amsterdam—Batavia der K. L.- M. in 1934- met 6 vliegtuigen- uitgevoerd werd. Alleen op de Amerikaansche luchtlijnen leggen de ingebruik zijnde Douglas vliegtui gen ongeveer 48000 K.M. per dag af, waarvan groote afstanden regelmatig gedurende den nacht worden gevlogen. De ervaring met deze vliegtuigen strekt zic-h-reeds uit over een-to talen vlieg-duur van ongeveer 30.000 vlieguren onder de meestuiteenloopende omstandighe den, hetgeen overeenkomt met 300 vluchten van Amsterdam naar Batavia heen en weer In Amerika heeft zich geen enkel ongeval voorgedaan. Een der belangrijkste lij.nen, welk? met Douglasvllegtuigen onderhouden wordt, is de passagiersdienst New YorkLos Ange les van de T. W. A. (4198 K.M.) Driemaal per dag wordt in beide richtingen gevlogen over bergen en vlakten, door koude en tropische warmte; in beide richtingen bestaat een nacht dienst. American Airlines gebruikt de Douglas op de verbinding Boston—New York—Nash villeDallas—Los Angeles (4830 K.M.) en op de lijnen New-York-Washington (325KJVT.) en New York—Chicago (1328 KM.); Eastern Airlines op de lijnen New York—Miami (1923 K.M.) en Chicago—Miami (2023 K.M.) De Pan American Airways bezigt Douglas vliegtuigen op de diensten van Miami naar Mexico. Mid den Amerika en de Westkust van Zuid-Amerika tot Buenos Aires (11905 K.M.) Voorts bestaan er vele plannen, waarvan wel één der belang rijkste is een dienst met Douglasvllegtuigen tusschen Rio de Janeiro en New York van de Transequator Inc., die onlangs van de Brazi- liaansche regeering toestemming kreeg tot het maken van proefvluchten. De volgende route is geprojecteerd: New York—Tampa— Ha va,na—Porto Principe— C uracao—Caracas— ManaosCuyabaRio de Janeiro. Uit het bovenstaande moge blijken, dat niet, slechts een Nederlandsch B. v. L. een waar borg is voor de veiligheid van een vliegtuig, doch dat ook een bewijs van gelijkstelling, uit gereikt voor een in het buitenland gebouwd vliegtuig, dezelfde waarde heeft, zoodat er niet de geringste twijfel behoeft te bestaan omtrent de luchtwaardigheid van de Douglas vliegtuigen, die door de K. L M. zullen worden gebruikt. Voorkeurs te Amsterdam. De koersdaling van het pond kwam heden morgen nog niet tot stilstand. In den loop van den morgen reageerde de noteering tot f 7.08 3.4. De mededeelingen van de Britsche regeering gisteren in het Lagerhuis gedaan, maakten geen prettigen indruk en gaven aanleiding tot de veronderstelling, dat de regeering op het oogenblik zelf niet weet, waaraan zij zich te houden heeft. De dollar liep eveneens terug en daalde tot ongeveer 1.46 1/2. doch de po gingen, die een Amerikaansch wisselkoers fonds in het werk stelt om de pond-dollar noteering te handhaven omstreeks 4.86 zijn vergeefsch. De koers stelde zich hedenmor gen op 4.83 3/4. De gulden heeft zijn positie op de internationale wisselmarkt evenwel ver der versterkt. De Fransche franc daalde hier tot 9.74 3/4. De daling van den pondenkoers had op de ochtëndbeurs een ongunstlgen in vloed. De stemming was hier gedrukt. Kon. Olie liepen weer tot onder 139 terug. Unilevers verloren ongeveer 1 percent, terwijl Philips een fractie zwakker waren. Aku's ble ven op peil. Amst. Rubbers lagen flauw in verband met de daling van den rubberprijs op de Londen- sche markt, die te teleurstellender is in ver band met de zwakke houding van het pond. I-I.V.A.'s waren weinig veranderd ook de Youngleening bleef op peil. De handel was intusschen van uiterst ge ringe-afmetingen. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen lieven Man, Zoon, Broeder, Behuwtibroedor en Oom Libbe van der Heide in den ouderdom van bijna 32 jaar. Uit aller naam: Fam. VAN DER HEIDE Haarlem, 1 Maart 1035 Regulierstraat 29 De teraardebestelling zal plaats vinden op Dinsdag 5 Maart a.s. te 1.30 uur op de Algemeene Begraafplaats .ingang Kleverlaan. WOLLEN DEKENS door ons gestoomd, zien er steeds keurig- helder uit. De behandeling in onze fabriek is dan ook iets bijzonders! De Heer Rechter-Commissans in hei faillissement van F. VAX WATEREN. handelende onder de naam G J. VAN WAVEREX EN Co., Hiliegom, heeft bepaald dat: 1. Schuldvorderingen dienen te worden ingediend bij den cura vóór 23 Maart 1935; 2. De verificatie-vergadering zal worden gehouden op Zaterdag 20 April 1935 te 10.-15 in het Paleis van Justitie te Haarlem. Haarlem, 2S Februari 19 35 De Curator: Mr. W. VENLET Kruisstraat n< Bij vonnis der Arrondisscments- Rechtbank te Haarlem van 22 Ja nuari 1935, is in staat van faillis sement verklaard H. Brouwer, huizen-exploitant, wonende ie Heemstede aan de Heemsteedsche Dreef 133, met benoeming van den EdelAchtb. Heer Mr. M. A. v.m Rijn van Alkemade tot Rechter commissaris en van ondergetee- kende tot Curator. In gemeld fail lissement is door den E.A. Heer Recht er-Commissar is bepaald: 1. dat de schuldvorderingen voor den 23sten Maart 1935 bij den curator moeten worden ingediend. 2. dat de verificatievergadering zal worden gehouden op Zaterdag 20 April 1935 des voormiddags te 11 uur in het Paleis van Justitie te Haarlem aan de Jansstraat no. SI. De Curator: Mr.. D.r. F. A. BIJVOET Ged.Óudc- Gracht 54, Haarlem M. Eeftinck Schattenkerk IS AFWEZIG OP ZATERDAG 2 Maart wegens l'amilie omsUindigli. Piano- en theorie-lessen voor vakstudeerenden en dilettanten A. PRINS Dipl. Conservatorium A'dam Tempeliersstraat 20 Telefoon 11221 tARVO MEELFABR i. J, VOS HAARLEM Nieuwste Philips radiotoestel! vanaf S6. 5.25 p. m. Oude tocstell, worden in geruild. Plaatsing gratis. In orde maken van defecte of verouder de toestellen met of zonder bij- levering van lampen vanaf 1 p. w. Clarus petroleum vergastoe- stellen 1 p. w. Adres Radiofabr. „Excelsior" -Kleverlaan 30 IC. !n- g poort. Winkel Fnbriciusstr. 4 Haarlem net dagmeisje (niet beneden 18 j.) van S4 uur. Loon 4 tot 5. per week naar gelang bekwaamh. Wipperplein 14, Heemstede Gevraagd flinke winkeljuffrouw Slagerij R. BOVEN. Zich vervoo- Rijksstraatweg 3G. Nette Dagdienstbode gevraagd, P.G., v. g. g. v. Mevr. KUI-K, Jan Haringstraat 82. BA X K ÈTBAKK ER IJ Leerling gevraagd voor direct. Aanm, hedenavond 6 ur Zijlvest 37, hoek Kelzerst.i-.Tit In grote zaak wordt gevraagd enige hulpcassieres, Brieven met opgave van leeftijd, event, vorige betrekking enz. on der no 1965 bur. van dit blad Heden overleed tot ons aller droefheid onze beste Broeder, Behuwdbroeder en Oom GUSTAAF WILLEM JOHAN KOOY. Namens de familie: Aer denhout: M. J. S. ENSCHEDé—KOOY. Mr. H. J. D. D. ENSCHEDé. 's-Gravenhage, 27 Februari 1935, Stadhouderslaan 147. De verassching zal plaats hebben Zaterdag a.s. in het Crematorium te Velsen na aankomst van trein 15.14, halte DriehuisWesterveld. Voor Spaarverzekering eener gr. levensverzekerings maatschap pij op ruime provisiebasis agenten gevr. Br. no. 1966 bur. van dit blad Te koop gevraagd Prijs 7.000—S000. Br. no. 1956 bur van dit blad Te koop gevraagd Burgerwoonhuss te koop gevraagd Liefst vooraan Haarlem X. Koop som pl.min. 3000. Br. no. 1964 bur. van dit blad Vanaf heden zijn de prijzen van al onze soorten Doorslag- Schrijfmachine- en Cyclostyle Papieren wederom verlaagd. Het is in uw belang bij ons eens aan te vragen! KANTOORBOEK- EN SCHRIJFMACHINEHANOEL OlHtdoiOurita Zijlstraat 90, EVI^^noiJ 3 pond Lamsiappen65 ct. 3 pond Lamscarbonnde.75 ct. 3 pond Gehakt half om 65 ct. 3 pond Gehakt 1 pd. Vet..100 ct. 3 pond Ossenlappen103 cl. Kalfsïappen per pond30 cl. 5 pond vet Spek 125 ct. 5 pond mager Spek150 ct. Lever- en Bloedworst p. p. 25 ct. Scliagchelstraat 4, Tclef. 13474 VOOR WAND EN PLAFOND Met Tiptop hebt U nooit bezworen, noch kosten. Van I het resultaat staat 'U ver- j wonderd- Met Tiptop watcr- verf Altijd Succes. Frooie pasteltinten I Van die kleuren 1 om Uw huis echt eens op te knappen I Verkriigb. bi/ dro gisten en verfhandelaren in 30 tinten. Vanaf 3 ct. perM'. In duizenden gezinnen wordt Tiptop gebruitf Doe het óók. OCCASION. Door bijzondere omstandigheden te koop aangeboden: TERRAPLANE SJj£)AN DE LUXE 1934, met 2 reserve wielen in de spatschermgxr^zoo goed als nieuw, weinig geloopen, door particulier. Te bezicht.: Garage H. OOMEN, Lange Molenstraat 12—14, te Haarlem, Telef. 15112, alwaar tevens TE KOOP: CITROëN 1933 type 8. T F HUUR TAFELBERGSTRAAT bij Reitzstraat 11 u u 11 nog enkele NIEUWGEBOUWDE VRIJE HUIZEN, bev. 6 kamers, balkon, zolder, vaste waschtafel, voor- en achtertuin, achterpoort .Huurprijs 32-50 per maand. Aanv. 15 Maart a.s. Dagelijks te bezichtigen. van een huis, doet verstandig als hij verzuimt te informeeren bij N.V. Heemst. Won.-Bur. Corns. L. KWAK, HEEMST. DREEF 276 EIKENLAAN 45 ZANDV.LAAN 151 Telefoon 28236 Telefoon 29526 Telefoon 26829 in nieuwe buurt, zeer geschikt voor vestiging Drogisterij, Slagerij, Groente, Wol- of Rijwielzaak. HUURPRIJZEN VANAF ƒ11.— PER WEEK. Te bevragen KLEVERLAAN 174, Telef. 12840 en DE RUYTERWEG 28, bij Zwemschool Houtvaart. KOMT U EENS KIJKEN? ENORM LAGE PRIJZEN in RIJWIELEN, IJZERWERK, ELECTRA en RADIO. PRIMA RIJWIELEN vanaf 14.-; CARRIERBANDEN (Hevea) ƒ1.25; BOSCHLAMPEN ƒ4.75; NIJPTANGEN 10 cent; EISU BATTERIJEN 10 ct. COMPLETE ELECTR. LAMP, origineel Eisu, brandt 30 uur, ƒ0.34. Te veel om op te noemen. Werkloozen op vertoon van stempelkaart extra reductie. ZIE DE ETALAGE ZIE DE ETALAGE Moet U bij een vakman koopen. Niet alleen goedkoopc-i dan bij kruidenier of melkslijter, maar smaak, kwaliteit en keus is altijd een groot verschil. Onderstaande Zuivelproducten nergens zoo goedkoop 1 fl. KOFFIEROOM 7 ct. 1 fl. SLAGROOM 16 ct. van de Coöp. Zuivelfabriek uit Lutjewinkel. 1 groote fl. GEP. MELK 9 ct. 1 pd. PRIMA 40 -f- EDAMMER per pond 20 ct. 1 pd. VOLVETTE OUDE MEIKAAS 28 ct. Verder te veel om op te noemen. DOOZEN GRUYèRE KAAS 6 p. slechts 25 ct. ZW. KAASJES 8 ct. Gr. d. GERASPE 15 ct. 10 ROOMVERSCHE EIEREN voor 1 KWARTJE. GIERSTRAAT 44 Telefoon 10942.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3