Carnaval. Hel Beiaa^tiiliste 52e Jaargang No. 15856 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 4 Maart 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72^4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTfëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 4 Maart. Sportieve Impressies. Vandaag bezwijk ik maar eens. Tallooze malen heb ik mij op Maandag onttrokken aan de sportieve nabeschouwingen, die alsdan de groote meerderheid van het Nederlandsche volk vervullen, en koppig getracht uw aan dacht voor maatschappelijk-nog-belangrijker zaken te winnen. Maar ditmaal laat ik mij meeslepen, lees het nog maar steeds toene mende sportnieuws en overpeins. Dit leidt tot het volgende mengsel: Sir Malcolm Campbell heeft eindelijk zijn poging tot recordverbetering op het strand van Daytona (Florida, V. S.) gedaan. Hij is niet geslaagd, maar hij leeft nog. Wonderlijk genoeg, want z'n racemonster „Blue Bird" is gaan slingeren met een gang van 270 mijl. Zijn bril is van z'n neus op z'n mond gezakt. Hij kon niet meer ademen, zegt het Ameri- kaansche bericht. Toch heeft-ie zijn Blauwe Vogel kunnen laten vertragen tot het brullen de ding tot stilstand kwam en hij net bijtijds weer naar lucht hapte. Wat een kerel! Z'n oude record was 272 mijl, en hij kan dus op nieuw gaan beginnen, met een standvastiger bril. Voordeeliger is het den Pijn en den Wals vergaan in dé Antwerpsche Zesdaagsche. Hier klopt het nationale hart in de breeds v-ader- landsche borst. Ze „lagen" zooiets als negen den. Nou liggen ze tweeden, met maar één ronde achterstand. Ik hoop dat het allemaal eerlijk en netjes toegaat, maar ben niet zoo erg optimistisch over Zesdaagschen. Er is pas weer groot spektakel over de Kopenhaagsche geweest: het schijnt dat het heele gezelschap daar tijdens de „neutralisatie" in de morgen uren is gaan slapen. Aangezien evenwel de wereld bedrogen wil zijnEn misschien gaat het in Antwerpen wel keurig. Dan de schakers. Dat is ineens veel rustiger. Geen gezwollen spierbundels, geen loeiende volksmassaas, geen bedreigde scheidsrechters zelfs. Alleen maar zwoegende breinen, strak gespannen zenuwen, dikke rookwolken uit zware sigaren en een menigte bolsjewiki, die doodstil deze hersenkampioenen zitten te be loeren. Het leidt hen niet af. Zij moeten er trotsch op zijn dat zij erin slagen zelfs de communisten tot eerbiedige stilte te. dwingen. Met hun twintigen strijden zij te Moskou. „Aan den kop ligt" Botwinnikeen Rus sische naam die blijkbaar het tegenoverge stelde beteekent van bot-vang-ik, want de man speelt zeer sterk en triomfeert slag op slag. Er zijn nu twaalf ronden gespeeld en de moedige strijders hebben er nog zeven voor den boeg, ongerekend de hangpartijen. Als staartster fungeert de traditioneele-eenige deelneemster, juffrouw Menchik. Zij neemt deze positie gewoonlijk in, maar ditmaal is het wel heel erg. Na twaalf ronden heeft zij elf nederlagen en één remise genoteerd. Score: een halve punt. Kunnen die negentien man nen niet wat galanter wezen? Hebben de vele Russische deelnemers al evenmin iets voor hun landgenoote over als de vreemdelingen Flonr, Lilienthal, Capablanca en Lasker Mijn sympathie gaat uit naar juffrouw Menchik, al hoeft zij dan straks ook geen degradatie wedstrijden te spelen. Wel hangt dit vele voetballers boven het hoofd, o.a. die van R.C.H. en H.B.S., beiden in hun afdeeling „vechtend voor behoud". Voor de afwisseling speelden ze gisteren een bekerwedstrijd tegen elkaar. H.B.S. won: 1-2. Het was geen mooie wedstrijd. Als een En- gelschman voor de Cup moet spelen wordt hij fanatiek. Als een Hollander voor den Beker strijdt zakt zijn tempo tot 1/2 a 2/3, en de loeiende massa blijft voor driekwart thuis. Ik behoorde ditmaal tot het restende kwart deel, zat er dus bij en leed kou. H.B.S. had iemand met een Spaanschen naam en een kaal hoofd als linksbuiten, een veertig jarigen back en een heel jeugdigen doelver- dediger, en dit drietal: d'Fonseca, Vermetten en Mul, bewerkte R.O.H.'s nederlaag. De Spanjaard gaf een paar niet-te-missen- centres, waaruit de goals werden gemaakt, en de veteraan-back plus de jeugdige keeper schenen vrijwel onpasseerbaar. H. F. C. is veilig voor alle degradaties. Hoera Dan heeft Haarlem met 5—2 in Zaandam gewonnen. Verleden week verloor het met 02 op eigen veld. Het heeft nu weer kans om kampioen te worden, 't Staat weer éen. Dit maal was het fanatiek, verleden week was het futloos. Zoo deed Haarlem een kwarteeuw geleden en vroeger dan dat ook al. Het huidige elftal moest toen nog geboren wor den. Maar het schijnt erfelijk belast met grilligheid. Aan wie ligt het? Toch zeker niet aan den clubvader Jan van den Berg, een ernstig en doorzettend man Van Korfbal heb ik te weinig verstand. Er schijnt weinig krachtsverschil tusschen W. W. M. D. en W. K. geweest te zijn. en de laatste minuten beslisten. Vijf—drie. Dat begrijp ik, maar niet die letters. Al onze sport lijdt aan rare lettercombina ties. De eerste klasse hockeyers zijn deels verl eend in H. H. IJ. C. (spreek uit: hijk)in H. O. C. (spreek uit: hok) en in S. C. H. C. (be gin hier maar heelemaal niet aan). Waarom zoo leelijk? Het is niettemin een mooi spel, en H. D. M. zal wel kampioen worden. Koopman heeft het Nederlandsch biljart kampioenschap over drie banden gewonnen. Hebt u dat wel eens geprobeerd; over drie banden? Nooit? Probeer het dan eens voor 't eerst, en als ge vanavond met uw 50 pun ten begint moet ge mij morgenavond eens waarschuwen hoever ge al zijt. Er zijn ook nu nog wat kleinigheden. Ze zeggen dat Bakhuys nu toch weer naar H. B. S. gaat. Dat verandert nog wel een paar maal. Palmieri 'moet een groot tennisser zijn: hij heeft Von Cramm en Austin geslagen. Aan de Riviera! Welk een benijdenswaard oord.... Juffrouw Van der Klauw wint den N. N.- N.V. „GRANITO" - Tel. 14028 N. BOERKOEL AELBERTSBERGSTR. 80 Alle Granito- en Tegelwerken Strak van lijn, soepel van prijs. (Adv. Inqez. Med.) 't Zijn de dagen weer van hossen, Uitgelaten vroolijk zijn, Van de onbeperkte dwaasheid, Van den carnavalschen schijn. Dagen dat zich menig burger Anders eens dan anders uit, Als hij kruipt in andre kleeren Ja, haast in een andre huid. Achter 't masker, dat bescherming Tegen de herkenning biedt En een bril is door welks gaten Men het leven fleurig ziet. Het costuum, dat ongewoon is, De entreekaart voor een bal, 't Glaasje op den carnavalsreep, Is 't moderne carnaval. Als het tijdlijk tastbaar masker Na de pret is afgedaan, Doen wij ons onzichtbaar masker Tot het volgend jaar weer aan. Als er weer een eind gemaakt is Aan het carnavalseizoen, Kunnen wij ons weer verbeelden Dat we nu niet dwaas meer doen. beker even opzoeken wat dat is met schermen. Van ping-pong helaas geen nieuws; mijn opwekking schijnt nog niet gebaat te hebben. R. P. Weer colportage-relletjes te Amsterdam. Politie lost eenige salvo's. Zaterdagmiddag hebben de gebruikelijke colportage-tochten van fascisten en commu nisten aan de Overzijde van het IJ opnieuw aanleiding gegeven tot strubbelingen. Vooral op het Blauwe Zand hebben zich incidenten van heftigen aard voorgedaan. Een der fas cisten heeft daar van een communist een slag gekregen, waardoor hij bloedend aan het rechter oog werd verwond. De politie moest eenige malen krachtdadig optreden om de orde te herstellen. In den vooravond waren de N.S.B.-ers bezig geweest met colporteeren in de Kinkerbuurt en de politie, die moeilijkheden voorzag, had uitgebreide maatregelen genomen om even- tueeïe relletjes onmiddellijk den kop in te drukken. Zoo nu en dan vormden de Com munisten spreekkoren doch tot gewelddadig heden kwam het niet. De N.S.B.-ers trokken tenslotte, onder politiegeleide, uit de buurt weg, nadat zij hun colportage hadden beëindigd. Het bleef echter in de Kinkerbuurt zeer rumoerig. Steeds groepten Communisten bij een en uit de huizen werden minder aange name dingen aan het adres van de politie geroepen. Oók werd een enkele keer naar de agenten gegooid, zoodat deze van de vuur wapenen gebruik moesten maken om waar schuwingsschoten te lossen. Te omstreeks 11 uur werd het steeds ru moeriger. De Communisten groepten op de donkere hoeken van de straten samen en in de Borgerstraat braken zij zelfs steenen uit de straat om de politie ermee te bekogelen. Een der inspecteurs kreeg, een steen tegen den schouder, terwijl een agent licht aan de handen werd gewond. De politie trad krachtig op en verspreidde de rumoerige elementen met den gummistok. Herhaaldelijk moesten nog schoten worden gelost. En het was reeds middernacht toen de rust in deze buurt terug keerde. Er zijn geen personen gearresteerd. KEMAL ATATURK (PASJA), die door de Turksche Nationale Vergadering met alge- meene stemmen herkozen werd t,ot president van Turkije. De brug over het Z. B. Spaarne Ook werk voor beeldhouwers? De Ned. Kring van beeldhouwers heeft een adres aan den Haarlemschen gemeenteraad gezonden om te wijzen op de wenschelijkheid ook werkverruiming voor beeldhouwers te verkrijgen. Nu voor het 60 millioenplan de nieuwe brug over het Zuider Buiten Spaarne gebouwd zal worden verdient het aanbeveling daaraan beeldhouwwerk te laten aanbrengen door een der Haarlemsche beeldhouwers. Daardoor wordt niet alleen werk verschaft aan een beeldhouwer, maar ook hetstads beeld verfraaid. Sir Henri Deterding betaalt de vacantie. De Evening News weet te melden, dat Sir Henri Deterding heeft aangeboden uit eigen zak de reiskosten te betalen van alle em ployés der Asiatic Petroleum en Anglo Saxon Petroleum Cy., die hun zomervacantie op het vasteland willen doorbrengen. Het komt er niet op aan, waarheen zij zich op het vaste land wenschen te begeven. Waarschijnlijk zal dit aanbod van den petroleummagnaat ook tot andere onder hem staande maatschappijen worden uitgebreid, terwijl voor gidsen zal worden gezorgd voor allen, die deze noodig hebben. Gehuwde man nen, zoo meldt het blad tenslotte, mogen vrouw en kinderen op reis meenemen. Dr. Rintelen staat terecht. Openbare aanklager eischt levenslang. Te Weenen is Zaterdag voor het militaire jerecht het proces begonnen tegen den vroe ger en Oostenrijkschen gezant te Rome, dr. Rintelen, verdacht vair hoogverraad. De controle aan de ingangen van het ge rechtsgebouw en aan de deur van de zitting zaal was bijzonder 'streng. Alle belangstellen den en journalisten werden op wapens onder zocht. Tegen half tien werd dr. Rintelen de zaal binnengeleid. Hij steunde op een stok en droeg den linkerarm in een doek. De verdachte ziet er goed uit. Een kwartier later komt het Hof binnen. De president geeft dr Rintelen toe stemming ,zijn antworden zittend te geven. Vervolgens droeg de officier van justitie Tup- py, bekend uit het proces tegen de moorde naars van Dollfuss de dagvaarding voor, die door dr. Rintelen zonder eenige blijken van aandoening werd aangehoord. Aan de zeer omvangrijke dagvaarding ont- leenen wij hier enkele punten: dr. Rintelen zou in Juli 1934 in Rome en in Weenen de hem bekend geworden plannen van den aan slag op den bondskanselier van 25 Juli 1934 hebben goedgekeurd, en zich hebben beschik baar gesteld voor de vorming van een revolu tionaire regeering. Over het contact tusschen dr. Rintelen en de opstandelingen voert de officier in de eerste plaats eenige feiten aan. De eerste radiografische mededeeling van dien dag luidde: de regeering Dollfuss is af getreden. Dr. Rintelen heeft de leiding der regeeringszaken overgenomen. Ook door de op standelingen, die in de bondskanselarij bin nendrongen, werd de naam van dr. Rintelen genoemd. Men heeft echter in de loop van het onderzoek niet kunnen ontdekken, op wiens bevel de naam van dr. Rintelen in dit verband is genoemd. Het O.M. geeft toe, dat er gedurende het verlof dat dr. Rintelen in Weenen heeft door gebracht, niets bijzonders is gebeurd. Er be stond een sterk antagonisme tusschen dr. Dollfuss en Rintelen. wat tot gevolg had, dat dr. Rintelen uit de regeering trad. De post van gezant te Rome voldeed hem in geen enkel op zicht, hij bleef zich sterk interesseeren voor Oostenrijks binnenlandsche politiek. Toen verdachte het radio-bericht hoorde, waarin zijn naam werd genoemd, heeft hij niets ge daan om dr. Dollfuss van zijn loyaliteit te overtuigen. Ook de afscheidsbrief die Rinte len vóór zijn poging tot zelfmoord aan zijn echtgenoote schreef, wordt door het O.M. in het geding gebracht. In dezen brief schrijft hij o.a. dat hij in den namiddag van den 25en Juli een verzoek kreeg van een hem onbekende om bemiddelend op te treden, daar de toe stand in de bondskanselarij zeer kritiek was. Later heeft hij echter weer ontkend, dat men bij hem om bemiddeling had aangeklopt. De president stelde hem dan de vraag, of hij zijn schuld bekent. Verdachte antwoord de: „Neen" President: „In geen enkel opzicht?" Verdachte: „Neen". Op verzoek van dr. Rintelen werd daarna eenige tijd gepauzeerd. Na de pauze werd verdachte een verhoor af genomen. Hij versprak zich dikwijls en zijn antwoorden waren dikwijls verre van vlot, doch in den loop van het verhoor kwam hij meer op dreef. Dr. Rinteren verklaarde met stelligheid, dat zijn benoeming in Rome met volle instem ming van dr. Dolfuss heeft plaats gehad. Het- verwijt, dat hij voor zijn werk geen belang stelling heeft getoond, wierp hij verre van zich. Voorts bestreed hij, dat hij in bijzondere relatie stond met den Duit-schen gezant te Rome. Dan kwam zijn omgang met een stu dent, zekere Spitzy ter sprake. Dr. Rintelen zeide, dat hij nooit heeft geweten, dat deze man nationaal-socialist was. Verdachte gaf toe, tegenover dr. Dollfuss den plicht van loyaliteit te hebben gehad. Betreffende het nat.-socialisme merkte hij op, dat men dien de te trachten, een compromis te vinden on der volledige handhaving van het Oostenrijk- sche standpunt. Met klem verklaarde verdachte, dat er nooit een tegenstelling heeft bestaan tus schen hem en den bondskanselier. Drie weken vóór diens dood heeft Dollfuss hem nog ge vraagd, of hij bereid was de post van gezant te Berlijn op zich te nemen. De president bracht dan een verklaring ter sprake van dr. Funder, hoofdredacteur van de „Reichspost", die verklaart, dat verd. eens tegen hem zou hebben gezegd, dat hij niets tegen dr. Dolffus zou ondernemen; zou deze echter weigeren dan zou hij verd. in de bres springen. Verd. ontkende met klem deze uitlating. De president- kondigde een confrontatie aan tusschen dezen getuige en verdachte. Reuter meldt nader, dat dr. Tuppy, de openbare aanklager, levenslange gevangenis straf tegen dr. Rintelen heeft geëischt. Mi'. G. Vissering ontving ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag het volgende tele gram van de Koningin: „Ik betuig U en Mevr. Vissering mijn op rechte gelukwenschen bij gelegenheid van Uw 70sten verjaardag," (w.g.) WTI.HET,MINA. De 70e verjaardag van Mr. Vissering. Een telegram van de Koningin. Suze Groeneweg 60 jaar. Heden wordt mej. S. Groeneweg, lid van de Tweede Kamer voor de Soc. Dem. Arbeiders partij zestig jaar: Zij sloot zich in 1903 bij de S.D.A.P. aan, werd in 1914 lid van het Partijbestuur en in 1918 lid van de Twee de Kamer, het eerste vrouwelijke lid. Hier naast heeft zij nog het lidmaatschap van den Rotterdamschen Ge- méenteraad bekleed en bekleedt zij nog dat van Prov. Staten van Zuid-Holland. Teraardebesteling Staatsraad Idenburg. Uit Den Haag: Onder zeer groote belang stelling heeft hedenochtend op de Algemeene Begraafplaats de ter aardebestelling plaats gehad van den minister van staat, staatsraad A. W. F. Idenburg, oud-minister van woloniën en oud-gouverneur-genreaal van Nederlandsch Indië. In de vroege ochtenduren was het stof felijk overschot van het Roode Kruiszieken- huis overgebracht naar de woning van wijlen den heer Idenburg aan den Cremerweg. Om elf uur ving daar een rouwdienst aan, die ge leid werd door Ds. BarkeytWolf, gerefor meerd predikant. Bij den rouwdienst waren tal van autoriteiten aanwezig. Om enkele mi. uten voor elf uur arriveerden in twee gala- hofrijtuigen de vertegenwordiger van de Ko ningin, de kamerheer-ceremoniemeester R. A. baron van Hardenbroek van Hardenbroek en de vertegenwoordiger van Prinses Juliana mr. J. C. baron Baud. Voorts kwamen nog minister-president dr, Colijn, de minister van buitenlandsche zaken jhr. de Graeff, de vice-president van den raad van state jhr. Beelaerts van Blokland, de oud ministers Donner en Van pijk. de oud gouverneur van 'Suriname Staal, mr. De Vries, waarnemend burgemeester van Den Haag, ver- schhillende bekende figuren uit de Anti-Revo lutionaire Partij en voorts de naaste familie leden. De teraardebestelling. Op de Algemeene Begraafplaats bevond zich een groot aantal personen om de overledene de laatste eer te bewijzen. Daaronder waren vertegenwoordigers van het Centraal-Comité der Anti-Rev. Partij, waarvan de heer Iden burg eere-voorzitter was; van den Raad van Beheer der Dr. A. Kuyperstichthing, waarvan hij vice-voorzitter was; van het college van directeuren van de Ver. voor Hooger Onder wijs op Geef. grondslag, waar van de Vrije Universiteit uitgaat en van welk directorium de heer Idenburg eveneens deel uitmaakte; van het college van deputaten voor de gees telijke verzorging van de verstrooide Geref. in Ned.-Indië en van het college van deputaten voor de correspondentie met de Hooge Over heid. beiden vanwege de Generale Synode der Geref Kerken, waarvan de heer Idenburg even eens lid was: tal van leden van de Regeering; van den Raad - van State en van de Eerste- zoowel als van de Tweede Kamer, w.o. ver. tegenwoordigers der A.R.-fractie in beide Ka mers, alsmede tal van burgerlijke en militaire autoriteiten. Aan het graf werd ingevolge den nadruk- kelijken wensch van dtn overledene niet ge sproken. Toen allen zich rondom de groéve hadden geschaard.trad ds. Barkey Wolf naar voren om enkele, door den ontslapene zelf als aan zijn graf voor te lezen Schriftgedeel ten aangegeven, voort te lezen, n.l. Ps, 130, Jes. 40 18; Rom. 10 8b10. Vervolgens las ds. Wolf de Apostolische Geloofbelijdenis en tenslotte 1 Cor. 15 5367, waarna hij het Onze Vader bad. De zoon van den heer Idenburg, dr. P. J. A. Idenburg, heeft daarna een woord van harte- lijken dank gesproken voor de betoonde, over- groote belangstelling, warabij hij zich in het bijzonder dichtte tot de vertegenwoordigers'van de Koningin en Prinses Juliana. Hiermade was de plechtigheid teneinde. De Grieksche regeerïng is den opstand nog niet meester; Venizelos schaart zich achter de rebellen; Kreta in het bezit der rebellen? pag. 4 De koning van Siam doet afstand van den troon. pag. 4 Wegens overtreden der springstoffenwet is te Salzburg tegen 17 personen het doodvon nis uitgesproken. pag. 4 De Hongaarsche regeering Goemboes is af getreden. pag. 4 De O. S. P. en de R. S. P. gaan op in de. R. S. A. P. pag. 3 Hondong vertelt na zijn terugkeer uit de West pag. 3 Voorloopig geen handelsbesprekingen met Japan. pag. 3 De penningmeester van een ziekenkas te Hui zen is, verdacht van verduistering, gearres teerd. pag. 3 De Haarlemsche werkinrichting is Zaterdag middag officieel geopend. pag. 9 De teraardebestelling van Staatsraad Iden burg.' pag. 2 Het feest van Snelverband. pag. 2 De H. C. C. „Haarlem" viert a.s. Zaterdag haar 25-jarig bestaan. pag. 8 De Olympische Spelen in 1936. pag. 8 Haarlem wint in Zaandam van Z. F. C. met 5—2 pag 6 M. II. C. wint met 31 van Togo. Dag. 7 Bekende Haarlemmers: Arts W- B. Smit. pag- 3 ARTIKELENENZ. R. P. Sportieve impressies. pag. 1 Bijzondere correspondentie: Het mysterie van den politie-inspecteur Mariani. pag. 4 J. B. Schuil „Die Tweede Haarlem" pag. 11 J. B. Schuil over den jubileum-avond van Ma rie van Westerhoven. Dag. 11 H. G. Cannegieter: De Lyceumtooneelisten. pag. 11 J. H. de Bois: William Degouve de Nuncques pag. 11 M. H. J.: De waschbeer. pag. 9 De nieuwe Minister van Waterstaat. Benoeming van Jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude te verwachten. Onze Haagsche correspondent seint ons: Naar ik uit zeer goed ingelichte bron ver neem is thans zeer binnenkort de benoeming tot minister van Waterstaat te verwachten van jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, direc teur van de Mij. Havenwerken „Amsterdam". Tot zoover onze correspondent. Jhr. Ir. van Lidth de Jeude werd geboren te Tiel op 7 Juli 1881. Van 1893—1898 bezocht hij de H. B. S. te Tiel. Tij studeerde te Delft en behaalde in 1903 het diploma van civiel ingenieur, waar na hij benoemd werd tot adj. ingenieur van den Rijkswaterstaat. In 1909 ging hij met verlof naar Curacao, om studie te maken van de havenwerken aldaar; in 1913 ging hij eveneens met verlof voor eenzelfde doel naar Chefoo. Van 19141918 vertoefde hij in China. In 1919 werd hij op verzoek eervol ontsla gen als ingenieur der le klasse wegens zijn benoeming tot technisch directeur der Ned. Mij., voor Havenwerken. Hij is lid van den gemeenteraad van Baarn en voorzitter der Ned. Chineesche Ver- eeniging. Jhr. van Lidth de Jeude schreef o.m.: De haven van Curagao (1910); De haven van Chefoo (1914); El Puerto franco de Barcelona (1929). Ook verschenen verschillende publi caties van zijn hand in ..De Ingenieur". SERIE INBRAAK JES. In het kleedlokaal van het Gem. Sportter rein aan de Kleverlaan is tusschen Zaterdag middag 6 uur en Zondagmorgen 9 uur een in braak gepleegd. Men heeft zich toegang ver schaft door een ongesloten raam aan de ach terzijde van het gebouwtje. Vermist worden twee voetballen en 14 stukken chocolade. De politie stelt een onderzoek in. Tijdens de afwezigheid van de bewoners hebben onbevoegden zich Zaterdagmiddag toe gang verschaft door middel van valsche sleu tels tot perceel Schermerstraat 16 zwart. Uit een dressoir werden twee bankbiljetten van 1' 10 gestolen. Verder wordt niets vermist. In perceel de Witstraat 32, dat onbewoond is. is de gasmeter opengebroken. Door een on gesloten achterdeur zijn de dieven binnen gekomen. Ze maakten 70 tot 80 gaspenningen en twee-en een halve-centstukken buit. De politie heeft 4 personen aangehouden in ver band met dezen diefstal, doch zij ontkenden. Later heeft een hunner, een 19-jarig jong- mensch, bekend, den diefstal gepleegd te heb ben tezamen met een ander, die echter tot nu toe nog niet gevat is kunnen worden. Op den Heythuizenweg werden op aanwijzing van den dader 35 gaspenningen en 5 twee-en-een- halve-centstukken gevonden, die daar begra- .ven waren, Het onderzoek wordt voortgezet^

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1