Het Beiau^kste Pond Sterling. 52e Jaargang No. 15858 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 6 Maart 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENT»ëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid 2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 6 Maart. Het Spel der Bewapening. Toen 1934 zoo mooi besloot en 1935 zoo uit stekend begon, toen het Joego-Slavisch-Hon- gaarsche geschil was opgelost, het Saar- plebisciet zich rustig voltrok en de conferen ties van Rome en Londen uitstekende resul taten opleverdentoen is niettemin al her haaldelijk in deze rubriek opgemerkt, dat de tegenslag wel spoedig zou volgen. En nu is die er al. Drie stappen vooruit gevolgd door twee achteruit is het beste tempo dat het streven naar internationale toenadering tot dusver heeft kunnen bereiken. En soms volgen op de drie vooruit vier achteruit. Op het moment lijkt het daar weer veel op. Maar pessimisme in deze dingen uit zich vlotter dan optimis me, en 't kan snel verkeeren Het Engelsche Witboek compareert thans als de bron van de narigheid. Berlijn is zoo diep gegriefd over den inhoud van dit docu ment, waarin de Engelsche Regeering zoo on geveer alle schuld voor de toenemende bewa peningen op Duitschland schuift, dat Hitier zich ziek heeft gemeld en Sir John Simon's bezoek aan Berlijn, waarvoor reeds grootsche voorbereidingen waren gemaakt, is uitgesteld. Ramsay MacDonald heeft zich inmiddels ook op de ziekenlijst geplaatst, en de Engelschen verbazen zich ongetwijfeld niet minder over den loop van zaken dan de andere volken. Het leek alles immers zoo mooi den goeden kant uit te gaan! Nu komt deze Nationale Engelsche regeering (die tusschen twee haakjes niet lang meer te leven heeft) met het zwartste pessi misme voor den dag. Zij beschouwt alle mo gelijke pacten en verdragen als onvoldoende om het gevaar, dat één enkele agressieve staat oplevert, te keeren. Daarom verhoogt zij thans de legerbegrooting met vier millioen pond, en de marine- en luchtvaartbegrooting zullen volgen. Haar „eenzijdige ontwapeningspolitiek" hiermee bedoelt zij de 21/ milliard pond sterling, die Engeland sinds 1918 aan bewape ning heeft uitgegeven heeft geen resultaat gehad. De andere naties zijn er niet wijzer door geworden. Verder verheerlijkt de Engel sche regeering haar eigen bijdragen tot de internationale toenadering in de superlatief, en zegt dat zij nu niet meer anders kan dan maar zwaar gaan bewapenen. In de eerstvol gende vijf jaar tijds zal zij zestig millioen pond extra gaan uitgeven aan „het behoud van' den vrede in Europa", volgens de ver maarde spreuk-die-immer-gefaald-heeft: „Als gij den vrede wilt, bereidt u ten oorlog". Men heeft zich altijd ten oorlog bereid en er is nog nimmer, in de gansche wereldgeschiedenis, vrede mee veroverd, maar altijd oorlog, het geen trouwens logisch is. Het Witboek van de Engelsche regeering maakt een ongunstigen en oneerlijken indruk. Dat het juist verschijnt op het oogenblik, dat Sir John Simon naar Berlijn zou gaan, kan tot geen andere conclusie leiden dan dat men deze onderhandelingen opzettelijk onmogelijk maakt. Dat men alle pacten en verdragen be stempelt als onvoldoende om een agressieven staat te temmen maakt daarbij wel een zeer zonderling effect. Waarom onderhandelt de Engelsche regeering dan al jarenlang over al die pacten? Waarom heeft zij nog onlangs, met Frankrijk samen, ingrijpende voorstellen aan Duitschland en Italië gedaan? Is zij in enkele ■weken plotseling van inzicht veranderd? Is dat allemaal maar comedie geweest? Welke verklaringen van de Engelsche regeering moet men dan eigenlijk nog au serieux nemen? De meening van het Engelsche volk verte genwoordigt dit pessimisme zeer zeker niet. Na 3% jaar volgt het juist in deze maanden eindelijk ons Nederlandsche voorbeeld en brengt zijn stem uit op een petitionnement voor internationale toenadering-door-verdra- g'en, geformuleerd in de beantwoording van vijf vragen. De League of Nations Union (de Engelsche Volkenbondsvereeniging) onder leiding van Lord Robert Cecil treedt als orga nisator op. Millioenen stemmen zijn al uitge bracht, en 80 pCt. heeft zich uitgesproken voor: „Als gij den vrede wilt, organiseert dan den vrede en niet den oorlog". Maar de regeering schijnt zich te kunnen veroorloven deze uiting van den volkswil vierkant te ne- geeren, en bewapening te prediken! Dit alles geschiedt dan onder leiding van een Ramsay MacDonald, eertijds Engelands vermaardsten pacifist, thans allang in een gansch ander jasje gedost. Het beste waarop men hopen kan is dat de Engelsche regeering een diplomatieke comedie opvoert. Maar als dat zoo is schijnt de tekst wel zeer riskant geformuleerd. En vanzelf zal we zijn toch wel wijzer geworden dan in 1914 overal de vraag rijzen: welke stille machten achter de schermen hebben hier hun invloed doen gelden? Als de jongste uitingen van de Engelsche regeering als geldende staatsmanswijsheid in Europa aanvaard werden zou dat een nieuwe ren naar den afgrond beteekenen. Er is nog geen reden, bij één enkelen ernstigen terug slag, zulk pessimisme te aanvaarden. Maar de klap komt ditmaal wel heel hard aan; de hooge verwachtingen van de laatste maanden zijn wel bitter gelogenstraft. En dat na al de jaren, waarin men vergeefs heeft zitten hopen op een constructieve politiek van deze eeuwig- aarzelende, eeuwig-afzijdige Engelsche regee ring, die in de laatste maanden eindelijk voor het eerst scheen te durven.... R. p. BEROOVERS TE ROTTERDAM GEARRESTEERD Zij hadden het geld nog bij zich Dank zij de activiteit van een Rotterdamsch politieagent, die in de nabijheid van een ver dacht perceel een vreemdeling zag in gezel schap van twee vrouwen, die bij de politie in een kwaden reuk staan, waarop hij twee re chercheurs waarschuwde, is het gelukt een be- icoving te achterhalen en de zes bedrijvers en medeplichtigen te arresteeren. N.V. „GRANITO" - Tel. 14028 N. BOERKOEL AELBERTSBERGSTR. 80 Alle Granito- en Tegelwerken Strak van lijn, soepel van prijs. (Adv. Ingez. Med.) Het pond, eenmaal het fundament, Waarop men huizen durfde bouwen, En alom als de munt bekend, Die meer dan een was te vertrouwen; Is voor de crisis droef gezwicht En haast tot halven prijs geslonken, Het is niet meer geijkt gewicht, Zijn gouden glans is uitgeblonken. En nog is het niet weer gezond, Het lijdt weer aan een nieuwe crisis, Juist dezer dagen blijkt, hoe 't pond Nog leelijk wankel van devies is Het zwalkt bedenklijk heen en weer, Als dobbert het op wilde baren, Het danst krampachtig op en neer, Het kan geen evenwicht bewaren. Hoewel men 't naar vermogen bindt. Blijkt het niet maklijk te besturen, En. waait er een wat kwade wind. Dan toont het zonderlinge kuren. Zijn koers is niet stabiel genoeg. Naar onze eigen „gulden" normen, De vrees rijst, dat het laat of vroeg, Vergaan zal in de crisisstormen 'k Herlees het beeld, dat hier ontstond, En vraag, zonder erop te roemen. Zou het niet beter zijn. het pond In het vervolgde pont te noemen? P. GASUS. Op 1 April gaat men weer zoeken naar het Lutine-goud. De toren is nog in goeden staat. Door de bergingsmaatschappij Doeksen is Dinsdag een onderzoek ingesteld naar den toestand op het Lutineterrein. De bergings toren, die den geheelen winter aan de zwaar ste stormen is blootgesteld geweest, werd te ruggevonden in precies denzelfden staat als waarin men hem in den herfst van het vo rige jaar heeft achtergelaten. De toren staat ongeveer 9 meter diep in het zand met den voet in de kleilaag. In den toren staat 16 meter water, waaruit blijkt, dat gedurende de maanden, dat de toren onbeheerd in de branding heeft gestaan op de beruchte Terschellinger gronden, geen korrel zand van buiten naar binnen is geko men. Het toestel is ook in geen enkel opzicht beschadigd. Wij vernemen verder, dat op 1 April a.s. de pogingen tot berging der Lutineschat hervat zullen worden. Vereeniging van den Effecten handel in beroep. In de processen tegen Koninklijke en Bataafsche. Het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel deelt mede, dat besloten is om in cassatie te gaan van de beslissingen van het Gerechtshof te 's-Gravenhage inzake de 4% dollarleening N.V. Kon. Ned. Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Ned. Indië, leening 1930; en de 4 1/2% dollarleening N.V. de Bataafsche Petroleum Maatschappij, leening 1927. Britsche liberalen tegen de regeering. Critiek op de bewapenings uitgaven. Gaat Henderson heen als voorzitter der ontwapeningsconferentie? LONDEN. 6 Maart (Reuter). Sir Her- bert Samuel en de door hem geleide La gerhuisfractie hebben voor de a.s. Maandag beginnende defensie-debatten, de volgende motie aangekondigd: „Het Lagerhuis betreurt ten zeerste dat de wijze, waarop de Britsche regeering de on derhandelingen met de andere landen heeft gevoerd, niet heeft geleid tot een grootere zakerheid inzake het instandhouden van den vrede, doch tot den eisch van aanzienlijk grootere uitgaven voor de bewapening. De Labourparty zal eerst heden haar hou ding bepalen. Waarschijnlijk zal zij een soortgelijke mo tie opstellen; Henderson is uitgenoodigd aan de vergadering van de Labourfractie deel te nemen. Volgens de bladen zijn verscheidene radi cale leden van de Labour van meening. dat de inhoud van het Witboek een directe krenking van Henderson beteekent. en dat hij bij de debatten in het Lagerhuis zijn aftreden als voorzitter van de Ontwapeningsconferen tie bekend zal maken. OUDERS WEGENS KINDERMISHANDELING VEROORDEELD. De rechtbank te Arnhem heeft gisteren uit spraak gedaan inzake een geval van kinder mishandeling, gepleegd te Tiel, waarbij de ouders hun 4-jarig zoontje lichamelijk letsel hadden toegebracht en in hulpeloozen toe stand achtergelaten. De vader, de 30-jarige M. G., werd veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis en zijn 22-jarige vrouw werd ont slagen van rechtsvervolging met last tot plaatsing in een krankzinnigengesticht voor den tijd van een jaar en daarna ter beschik king stelling van de regeering, beide vonnis sen conform den eisch van het O. M. Staatsraad Idenburg herdacht In den Raad van State. De vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, heeft gis termiddag in een plenaire vergadering van den Raad den overleden Staatsraad Idenburg herdacht met een rede, waarin hij o.a. zeide: Een zeer zware slag heeft sedert onze laatste vergadering den Raad getroffen. En waarlijk niet alleen den Raad. maar heel ons land en volk. Het heengaan van den heer Idenburg heeft in ons midden een niet te vervullen ledige plaats doen ontstaan, maar tegelijk wordt dat heengaan in den ruimsten kring ge voeld als een nationaal verlies. Het zou niet strooken met de innige overtui ging van den nederigen ontslapene, indien hem hier een lofrede werd gewijd. Wij willen dat eerbiedigen en Gode alleen de eer geven van wat ons land in hem geschonken werd. Zijn voortreffelijke eigenschappen behoeven hier trouwens niet in het licht te worden ge steld. Ik weet, dat hier niemand is, die niet voor den arbeid en het karakter van den heer Idenburg de grootste waardeering had en nie mand die niet tot in lengte van dagen de dankbare herinnering in zich omdragen zal aan den vriendschappelijken omgang met den ontslapene. Thans zal de raad de hooggewaardeerde adviezen en de medewerking van dezen nobe- len vaderlander moeten ontberen. Zijn plaats wordt niet door een ander ingenomen. Moogt gij allen, mijne heeren, in de herin nering aan hem, die van ons werd weggeno men, een aansporing vinden om te trachten het werk van den raad onder dit verlies, zoo min als eenigszins mogelijk is, te doen lijden. uezicht op de havenstad Kavalia in Noord-Griekemand, de vooinuamste haard van verzet op het vasteland. Kavalia is beroemd om haar omvangrijke tabaksexport, De Bie tot 15 jaar veroordeeld Vonnis van het Bossche gerechtshof. DEN BOSCH, 6 Maart (V.D.) Het ge rechtshof hier ter stede heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen P. de Bie, die dooi de rechtbank te Den Bosch wegens doodslag op G. de Bie. zijn neef, gepleegd op 8 Augus tus 1933 te Berchem. was veroordeeld tot vijf tien jaar gevangenisstraf. De advocaat-generaal had twintig jaar ge vangenisstraf geëischt. DEN BOSCH, 6 Maart. De uitspraak werd bijgewoond door mr. H. Rooboi. verdediger van verdachte en enkele leden van de balie. Een tiental personen was toegelaten op de publieke tribune. Nadat de zitting was ge opend, ving de president jhr. mr. E. van Meeuwen aan met de voorlezing van het vol ledig arrest, dat ongeveer drie kwartier duur de. Het uitvoerig arrest behelsde de beslissing, dat het vonnis der rechtbank wegens een for meel gebrek werd vernietigd. Twee getuigen, dr. Boele en van Uden waren n.l. niet door de rechtbank gehoord, zonder dat in het vonnis was vermeld, dat van hun verhoor was afge zien. De verdachte werd vrijgesproken van den primair ten laste gelegden moord en schuldig verklaard aan doodslag. Deswege werd hij tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld. Vrouwen Vredesgang 1935. Men schrijft ons: De naam Vrouwen Vredesgang zal de Vrou- wen-op'ocht voortaan dragen, die op initia tief der Afd. Den Haag van den Algemeenen Nederlandschen Vrouwen Vredebond, samen met de gelijke afd. van den Internationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, op nieuw georganiseerd zal worden op 18 Mei, den Volkenbondsdag. Bereids is de toestemming hiertoe aan den Burgemeester van Den Haag gevraagd, ter wijl tevens alle moeite wordt gedaan een guns tiger route te verkrijgen. Wéér wordt gedemonstreerd énkel voor Vrede. Geen enkel onderdeel, hoe concreet, hoe belangrijk ook, zal apart belicht worden. Iets anders is, dat het feit dat bijna in alle landen de begrootingen voor defensie zijn verhoogd en aangenomen, "en de onthullingen over de particuliere wapenindustrie, ondanks de suc cessen die de Volkenbond te boeken heeft, allen zin geeft aan deze algemeene uiting van Vredeswil der Vrouwen. Wel wil men aan de Regeering, Volkenbond en Internationaal Gerechtshof adressen doen toekomen, over deze punten. Elke vrouw, die mee wil werken de wereld te bevrijden van oorlog, die haar aandeel bij wil dragen, opdat geschillen tusschen de vol ken, of bevolkingsgroepen onderling op geweld looze wijze beslecht zullen worden is van gan- scher harte welkom. Weer zal de witte bloem het eenige symbool van onzen Vredeswil zijn, weer zullen slechts doeken met „Vrede" beteekend, aan deel neemsters en toeschouwers ons doel duidelijk kenbaar maken. Wéér zal zoo volkomen moge lijk stilte in acht genomen worden, in het vertrouwen, dat de harten en hoofden van al len te dieper doordrongen zullen worden van Vredes-wil. De naam „Stille Rondgang" is vervallen, waardoor aan de bezwaren, die verleden jaar geopperd zijn. tegemoet is getreden. Mede het feit, dat in Schotland, Frankrijk en Transvaal ons voorbeeld reeds is gevolgd, heeft ons doordrongen van het groote nut, en doet ons vertrouwen, dat nog vele landen meer, als 't kon denzelfden dag. Good Will Day, met ons getuigen. De organisatie is, als verleden jaar, in han den van een Centraal Comité. Mevrouw Mr. B. BakkerNort, Voorzitster, mevrouw G. J. HeromaEnnen, mevrouw F. de KoeDe Laat de Kanter, mevrouw Van Wulfften Pal- theBroese van Groenou, bestuursleden, vormen dait, tezamen met den heer W. A. v. Sonsbeek, Langendijkstraat 13, Haarlem, die ook nu, als verleden jaar, de functies van se cretaris-penningmeester zal bekleeden. Uit leden der bovengenoemde Vrouwenbon den, en andere stympathiseerende vereenigin- gen of personen worden Plaatselijke Comité's gevormd, die haar richtlijnen ontvangen van het C. C. Zij trachten door vergaderingen, huisbezoek, enz. velen te bewegen mee te gaan, verzamelen geld, waarvan 20 pot. aan het C. C. (der bruto inkomsten) wordt afgestaan. Dat geld is o.a. ook noodig voor de Reis- kassen, die gedeeltelijk bestemd zijn om haar, die in ongunstige condities zijn (verre af stand, werkloosheid, etc.) tegemoet te komen. Het postgironummer is 96900, ten name van W. A. v. Sonsbeek, secr.-penn.m. „Vrouwen Vredesgang" 1935, Langendijkstraat 13, Haar lem. Gaarne worden daar giften voor de vele on kosten ingewacht, elke gave is van harte welkom: van de Plaatselijke Comité's wordt de eerste afdracht 31 Maart verwacht. De pen ningmeester legt wekelijks verantwoording af aan het C. C. Het Plaatselijk Comité zorgt ook, dat het pu bliek door de pers op de hoogte gehouden wordt van de voornaamste feiten. De buiten- landsche correspondenten der beide bonden zullen in alle landen waar afd. of d.g. bonden zijn. de zusterverenigingen animeeren 't zelfde te doen als wijverder besteden wij onze krachten deze Nederlandsche betooging zoo goed mogelijk te doen slagen. Weer zal de foto van 't kindje van verleden jaar als embleem gebruikt worden op ons drukwerk en affiches. Vrouwen van Nederland, wat ons scheiden moge, laten we één van wil getuigen, om ook op deze wijze iets bij te dragen tot verwezen lijking van een gelukkiger wereld voor ons, maar vooral voor onze kinderen! aller kin deren! Een wereld, waarin nooit het geweld als middel mag gebruikt worden, maar de ver houdingen, nationaal en internationaal ge regeld moeten worden, door recht, rede en liefde, Het Engelsche „witboek" wordt in verband ge bracht met de uitgestelde Britsche-Duit- sche besprekingen. pag. 4 De burgeroorlog in Griekenland duurt voort. pag. 4 Het proces tegen dr. Rintelen werd gisteren te Weenen voortgezet. pag. 4 De Britsche Liberalen hebben critiek op de bewapeningsuitgaven. uag. 1 De vereeniging van den Effectenhandel gaat in beroep tegen het vonnis in het proces te gen de Koninklijke en de Bataafsche. pag. 1 P. de Bie is door het Bossche Hof tot 15 jaar veroordeeld. pag. 1 J. B. Schuil 60 jaar. pag. 2 De Zesdaagsche te .Antwerpen. pag. 9 Bekende Haarlemmers: Gecrtruida Carelsen. pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. R. P.: Het spel der Bewapening. pag. 1 Het mysterie van den politic-inspecteur Ma- riam. pag. 4 J. B. Schuil: Ballet Tilly Sylon. pag. 5 L. N. Achter de schermen bij Buziau. pag. 3 J. II. de Bois over Cornelis Springer's Amster- damsch Stadsgezicht in Teyler. pag- 3 K. de Jong: Zesde Bachconcert. pag. 5 M. J. Schretlen: Kees Verwey bij de Bois. pag. 5 Leider der N. I. R. A.- commissie treedt af. Arbeidsterrein wordt beperkt. WASHINGTON. 6 Maart. Het Witte Huis heeft medegedeeld, dat de voorzitter der N.I.R.A.-commissie Williams, die in Sep tember van het vorige jaar als opvolger van generaal Johnson met de leiding der N.I.R.A. belast werd. dezer dagen zal aftreden. Als reden hiertoe wordt medegedeeld, dat Wil liams zijn privé-zaken niet langer kan ver- waarloozen. Tot 1933 was Williams president van de Reynolds Tobacco Company en als voorzitter der N.I.R A.-commissie werden herhaaldelijk aanvallen op hem gedaan we gens de code voor de sigarettenindustrie. Binnenkort wordt ook het aftreden van twee andere leden der N.I.R.A.-commissie verwacht. Bovendien zal het arbeidsveld van de N.I.R.A. aanzienlijk beperkt worden, zoo dat nog slechts ongeveer een vierde van de tegenwoordige industrie-codes zal blijven bestaan, zoodat. zooals de Amerikaansche bladen het uitdrukken, de Blauwe Adelaar, het zinnebeeld van de N.I.R.A., zijn meeste veeren verliest. Senaatscommissie begint haar onderzoek. De financieele Senaatscommissie heeft gisteren oesioter. vandaag te beginnen met een diepgaand onderzoek naar de werking van de nationale herstel-administratie. Als eerste getuige zal Donald Richberg als lid van de uit zeven personen bestaande commissie die met de leiding der N.I.R.A. is belast, wor den gehoord. Richberg heeft het verzoek ge kregen zich te willen voorbereiden op een uiteenzetting van de voorgestelde wijzigin gen in de wetgeving, waarmee de Recovery- Act zal worden uitgebreid. Gedetailleerde plannen voor het verdere onderzoek zullen door een sub-commissie worden uitgewerkt. Geen intrekking van wetsontwerpen. Geruchten tegengesproken. Van de meest bevoegde zijde verneemt het Haagsch Corr. Bureau, dat het bericht, dat minister De Wilde aan de Kroon machtiging heeft gevraagd om het wetsontwerp tot wij ziging van de kieswet, de provinciale wet en de gemeentewet in te trekken met de meeste beslistheid kan worden tegengesproken. Nationaal Crisis Comité wordt niet opgeheven. Nood der tijden eischt voortzetting der werkzaamheden. Het Nationaal Crisiscomité deelt mede: Het in enkele bladen verspreide bericht over opheffing van het Nationaal Crisis Comité mist allen grond. Het spreekt vanzelf, dat het N C. C. niet als duurzame instelling bedoeld is„ doch zoolang de nood der tijden voort zetting der werkzaamheden eischt, zal het bestuur het uiterste verrichten om den taak voort te zetten. Reeds wordt met alle ernst gewerkt voor de campagne 1935—1936, waar bij het comité vertrouwt, dat de medewerking tot dusverre uit zoo ruimen kring betoond, ook verder niet aan deze nationale instelling zal worden onthouden,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1