DE BILT Bereidt Uw jus met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent ECHTE WALES-ANTHRACIET Zoo een en ander. Berichten in enkele regels WOENSDAG 6 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 J. B. SCHUIL 60 JAAR. J. B. Schuil. fDe heer H. van der Horst schrijft Bi „Ons Tooneel", maandblad voor het Dilet- lettantentooneel: Op 20 Maart aanstaande zal de bekende schrijver van tooneelstukken en jongens boeken en tooneelcriticus, J. B. Schuil, zijn zestigsten verjaardag vieren en wij maken van deze gelegenheid gaarne gebruik om even stil te staan bij dezen mijlpaal in een arbeid zaam en voor de kunst van het tooneel zoo welbesteed leven. De heer Schuil heeft het Nederlandsche répertoire op verdienstelijke wijze verrijkt: Zijn eerst-gespeelde stuk was „Strijd", too- neelspel in 3 bedrijven dat in 1904 werd op gevoerd door de Kon. Letterl. Vereen. „J. J. Cremer" te Haarlem. 1905 bracht de première van „Gedeballoteerd", Indisch blijspel in 3 bedrijven, door de Kon. Vereen. „Het Ned. Tooneel". Een der opvoeringen te 's-Graven- hage werd bijgewoond door H M. de Koningin- en Prins Hendrik en de 25ste voorstelling door H.M. de Koningin-Moeder. Het was het eerste Indische blijspel, dat voor het voetlicht kwam. In 1906 ging bij het Rotterdamsch Tooneelgezelsehap onder directie van P. D. van Eysden „Mésalliance" tooneelsoel in 3 bedrijven. Daarop volgde nog in liezelfde seizoen „Een Geloovige". Indisch tonneelspel in 3 bedrijven bij hetzelfde ge zelschap. In 1918 bracht de Ned. Tooneelvereeniging ..Fatsoen" komedie uit het kleine stadsleven in 3 bedrijven, welk stuk ook in Duitsehland onder den titel „Die lieben Nachbarn" werd gespeeld. In 1917 schreef hij eenige één-acters waarvan het sterke „Doodenrit" voor het eerst werd gespeeld door het Rotterdamsch Tooneelgezelsehap. terwijl de blijspelletjes „Intermezzo", „Gelukkig Getrouwd" en „Chaine Anglaise" zoowel door het beroeps als het dilettanten-tooneel werden gespeeld. Pisuisse heeft met Jenny Gilliams en Lou Chrispijn herhaalde malen ..Gelukkig Ge trouwd" opgevoerd. Voor herdenkingsfeesten van de good-old H.F.C. schreef hij de één- acters „Voetbalmaniakken" (o.a. ook opge voerd door Het Schouwtooneel) en ..De laatste Ronde". In 1919 ging „De Zedelijkheids-dicta tor", blijspel in 3 bedrijven bij het Hofstad- Tooneel. De opvoeringen werden onderbroken- door de toonêelstaking, doch later werd dit stuk weer door het Rotterdamsch Tooneelge zelsehap en het Schouwtooneel op het réper toire genomen. Van de door hem geschreven jongensboeken „Jan van Beek", „De Katjangs", „De A. F. C'ers" en „De Artapappa's" werd het tweede door Dom de Gruyter voor het, tooneel be werkt en opgevoerd door „De Speeldoos". Niet alleen als auteur, doch ook als acteur heeft de heer Schuil relaties met het tooneel onderhouden: hij trad verschillende malen op, voornamelijk in stukken van hemzelf en o.a. ook in het door officieren gespeelde „Het Kind van Staat", welke voorstellingen wer den gegeven ten bate van 't standbeeld van Stadhouder Willem de Derde en welk stuk o.a. ten tooneele wérd gebracht op het Loo en te 's-Gravenhage, waar H.M. de Koningin tot het auditorium behoorde. Verschillende malen heeft hij voorts zitting gehad in jury's voor tooneelwedstrijden (Haarlem, Utrecht, Leiden Zutfen, Bever wijk, IJmuiden, Zaandiik. enz.) en prijsvragen voor tooneelstukken (Bond voor Afschaffing van sterken drank, te zamen met Mevrouw RanucciBeckmann en A. J. Zoetmulder in de jury voor de nationale prijsvraag van „Ons Tooneel"). Zoo heeft de heer Schuil in vele functies en op velerlei wijzen de tooneelspeelkunst in Nederland gediend. Maar dit geschiedde in nog belangrijker mate in zijn functie als tooneelrecensent. In begin 1913 volgde hij L. H. Berckenhof ad als tooneelcriticus van de Nieuwe Rotter- damsche Courant te Amsterdam, voor welke functie hij echter moest bedanken, toen hij in verband met zijn benoeming tot kapitein naar het Zuiden des lands werd overgeplaatst. Toen het Schouwtooneel te Haarlem zijn premières gaf, schreef hij o.a de critieken voor de Nieuwe Rotterdamsche Courant en „Het Tooneel". Van 1910 af is hij tooneelcriticus van Haar lem's Dagblad. En het is in deze hoedanig heid, dat hij de tooneelkunst onschatbare diensten bewijst. Door de enquête, die dit maandblad eenigen tijd geleden heeft uitgeschreven waarbij de lezers zich konden uitspreken over de eischen waaraan goede tooneelcritiek moet voldoen, is gebleken, dat amateurs in het algemeen de grootste waarde hechten aan de volgende fac toren deskundigheid, betrouwbaarheid, opbouwende eigenschappen. Wie, als schrijver dezes, Schuil's critieken nu al een lange reeks van jaren trouw heeft gevolgd, niet alleen als belangstellend lezer maar ook als belanghebbend beoordeelde zélf, kan kleine verschillen van inzicht en mee ning over details ter zijde stellende de op rechte overtuiging uitspreken, dat deze cri tieken in alle opzichten aan deze desiderata voldoen. In een bijeenkomst van beroepsacteurs, wier meening over critici in den regel niet overborrelt van waardeering en beminnelijk heid, hoorde schrijver dezes Schuil eens ka- rakteriseeren als „een der weinige recensen ten, die over tooneel schrijven en er verstand van hebben óók". En zoo is het inderdaad. De heer Schuil heeft een uitgebreide ken nis van alles, wat het tooneel betreft. Maar het is niet alleen deze deskundigheid, die aan zijn critieken waarde geeft. Het is evenmin uitsluitend zijn levendige geest, die iedere cri- tiek tot aangename lectuur maakt en steeds weer frissche gezichtspunten weet te vinden. Het is óók, het is voornamelijk de warme liefde voor het tooneel, die in al zijn recensies tot uiting komt. Het moge hem gegeven zijn, nog vele jaren de gelegenheid te vinden de tooneelspeelkunst op dezelfde voortreffelijke wijze te blijven dienen! H. VAN DER HORST. (Adv. Ingez. Med.) Kellner en stucadoor pleegden reeks van inbraken. Nieuwe aanwinst voor de Koninklijke Shell-vloot. „Rapana" doet een geslaagden proeftocht. De proeftocht van het motorschip „Rapa na", de nieuwe tankboot van de „Koninklijke Shell", die Dinsdag op de Noordzee is gehou den, is in alle opzichten geslaagd. Het schip bereikte bij de snelheidsproef een snelheid van 14 knoopen, dat is 1 mijl meer dan bere kend was. Een groot aantal genoodigden waren de gas ten van de „Koninklijke Shell" en de firma Wilton-Feijenoord, die het schip heeft ge bouwd. Nadat in den loop van den dag op de Noordzee alle proefnemingen met gunstig re sultaat waren verricht, bood de directeur van Wilton-Feyenoord, de heer ir. Verloop met een woord van dank voor het in de werf ge stelde vertrouwen en met het uitspreken van de beste wenschen voor de toekomst van de Koninklijke Shell het nieuwe schip aan de vertegenwoordigers van de opdrachtgeefster aan. Bij het aanvaarden van het thans geheel gereed gekomen schip zeide de directeur van de Koninklijke Shell, de heer C. Zuiver o.a. nog, dat de bedoeling van den aanbouw van nieuwe tankschepèxx uitsluitend is het vervan gen van verouderde typen. Het indienststellen van dit schip en de andere in opdracht ge geven nieuwe tankbooten zal weinig of geen- invloed hebben op de internationale vraeh- tenmarkt. Het uitoefenen van een derge- üjken invloed ligt niet in de bedoeling van de Maatschappij. Onder gejuich van alle aanwezigen werd de vlag van Wilton-Feijenoord op de „Rapana" _estreken en vervangen door het dundoek van de Koninklijke Shell. De „Rapana" is een schitterende aanwinst voor de Nederlandsche koopvaardijvloot en de directie van de Koninklijke Shell heeft het vertrouwen dat dit schip en de nog in de toekomst te bouwen schepen haar bedrijf ten ;oede zullen komen. RAADSLID WAS GEEN NEDERLANDER. De gemeenteraad van Finsterwolde heeft besloten het lid den heer Schwertmann, van zijn raadslidmaatschap vervallen te verklaren, aangezien gebleken is, dat hij geen Neder lander is. Daar de vader van den heer Schwertmann, een Duitscher, zijn staats burgerschap verloren heeft en nooit genatu raliseerd is, is zijn zoon thans zonder natio naliteit. Oude veete deed het mes trekken. Mail in Venlo ernstig gewond. Bij een ruzie in de Jodenstraat te Venlo werd Dinsdagmiddag de 36-jarige A. Wolters uit Venlo met een broodmes in de borst ge stoken. Het slachtoffer liep hierbij een ernstige wonde op en moest in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Venlo worden overge bracht. De dader, de 24-jarige B. K. uit Venlo, werd gearresteerd en is naar Roermond over gebracht. Tusschen de beide personen bestond een oude veete, welke aanleiding tot de steek partij heeft gegeven. BEGIN VAN BRAND IN DE KOOPMANS BEURS TE AMSTERDAM. In de houten bekleeding van de liftschacht op de hoogste verdieping van den toren van- de Koopmansbeurs te Amsterdam is gisteren brand ontstaan. Gelukkig merkte men dit 'bij tijds, zoodat men tijdig kon ingrijpen en het vuur, vooi'dat het gevaarlijk kon worden, kon blusschen. Daar de rook door de galmgaten naar buiten kwam en de brandweervoertui gen kwamen aanrijden, verwekte het- ge beurde op het Damrak begrijpelijker wijze groote belangstelling. Het bezuinigingsplan der regeering. Nog niet bij tien Raad van State. Blijkens een relaas in het U. D. is het be zuinigingsplan van de regeering. dat volgens de aanvankelijke plannen voor 1 Maart zou verschijnen, nog niet in kannen en kruiken, en moet de toezending aan den Raad van State nog geschieden. Deze toezending is echter wel spoedig te verwachten, aldus het blad. wellicht nog deze week. KWESTIE INZAKE ZAALVERHUUR. Caféhouder contra gemeentebestuur. In Zaandam is een conflict ontstaan tus schen een caféhouder, die voor een Vrijdag a.s. te houden vergadering een zaal heeft verhuurd aan de N.S.B., en het gemeentebestuur. De caféhouder heeft n.l. in den tuin, die bij zijn zaal behoort, een afschutting van latten en zeildoek, een zoogenaamde zeildoeksche tent dus, gemaakt, om indien het noodig zou zijn ook menschen in den tuin te kun nen toelaten, zoodat zij de vergadering kun nen bijwonen. Daartegen heeft het gemeentebestuur echter bezwaar gemaakt, daar het de af schutting gelijk stelt met een bouwwerk, waar voor vergunning noodig is. De zaalverhuurder blijft op zijn standpunt staan en heeft gewei gerd te voldoen aan de sommaties van het ge meentebestuur om de afschutting te verwij deren. Het gevolg van deze weigering is, dat thans de verwijdering zal plaats hebben vanwege de gemeente onder bescherming der politie en op kosten van den verhuurder. meldt: Hoogste barometerstand 775.8 m.M. te Scilly. Laagste barometerstand 752.6 m.M. te Reykjavik. en voorspelt: Matigen tot zwakken later wellicht weer toenemenden Noordwestelijken tot Westelijken of Zuidelijken wind. Tijdelijk opklarend. Aan vankelijk weinig of geen regen. Lichte vorst tot om het vriespunt 's nachts. Overdag wei nig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland Opklarend weer verwacht. De hooge druk in het Oosten trok zich Oost waarts terug vooral onder invloed van een secundaire depressie, die zich gisteren over de Noordzee ontwikkelde en zich thans over Duitsehland bevindt. Deze secundaire bracht over het Noorden van ons land eenigen regen en veroorzaakt thans over het Westen van Duitsehland sneeuw. Achter deze secundaire steeg de barometer snel. Over de Golf van Biscaye vormde zich een 775 m.M. kern, ter wijl zich boven de Britsche Eilanden een rug van hoogen druk bevindt. Ver in het Westen op den Oceaan nadert blijkbaar een diepe depressie, die haar invloed over IJsland uitstrekt, waar de barometer flink daalt. Over Scandinavië blijft de vorst streng, hoewel de temperatuur op sommige stations steeg. Over Midden- en Oost-Duitschland werd de vorst iets minder. Verder steeg de temperatuur over Noord-IJsland, de Britsche Eilanden, ons land en Noord- en Midden-Frankrijk. Dit tenge volge van den aanvoer van oceanische lucht- massa's uit het Westen. Er mag ten onzent opklarend weer worden verwacht met later krimpenden wind. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Achteruit. ■Opgave van: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 6 Maart: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 769 m.M. 770 m.M. 45 F. 39 F. 45 F. o. a. f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. - TEFEFOON1610O (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 6 Maart. Ondertrouwd 5 Maart: W. T. van Muijden en G. H. v. d. Mast. Bevallen 3 Maart: A. P. E. Roosendaalde Lange, z.; E. R. BrandtGrundmann, z.; A. Sillevis SmittBlokhuis, z.; 4 Maart: A. T. de BontKreuger, z.; N. R. RorijeBroers, d.; J. Welsv. d. Kolk, z.: Overleden 3 Maart: W. OomsSchoone, 74 j„ Jansstraat; J. W. KruijfMandersloot, 52 j„ Verspronckweg; T. BuurBakkum, 72 j., Kampervest; 4 Maart: E. T. A. Kwekkeboom Mangelsdorf, 72'?j„ Lange Vlamingstraat; H. Kok, 37 j„ Spaarne. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR CULTUREELE FILMS. De Algemeene vergadering der Cultuurfilm centrale zal gehouden worden op Zaterdag middag 2-3 Maart in Tuschinski te Amster dam. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte, zal prof. dr. L. S. Ornstein, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht een voordracht houden over „De Beteekenis van wetenschap- pelijk-technisch Onderzoek voor foto- graphisehe- en cinematographische Proble men." Aan het jaarverslag ontleenen we, dat op 31 Dec de Vereeniging 97 leden leden telde, nl. 33 corporatieve en 64 individueele. Voor 31 Dec. 1933 waren die getallen resp. 117, 24 en 93. Van de in 1934 aftredende leden stelde mr. P. Tideman zich niet herkiesbaar. Het college is nu samengesteld als volgt: voorzit ter D. van Staveren, permingmeester, D. H. van Dam, secretaris J. H. Zwijndregt, leden: prof. dr. A. H. M. J. van Rooy, C. W. J. Natzijl, J. J. van der Meulen, H. C. Verkruysen, J. C. Mol, dr. R. H. van Gelder, Ch. van Biene, D. van Kreveld en A. M. v. d. Wel. FEEST MET VRIENDEN EN VRIENDINNEN! Amsterdamsch koopman van 4600 beroofd. Een koopman uit de Gerard Doustraat te Amsterdam, die in zijn woning met een aan tal „vrienden en vriendinnen", die hij in een café had opgedaan en eenigszins „angehei- tert" mee naar huis had genomen, had „ge feest", kwam den volgenden morgen, toen hij zijn roes had uitgeslapen, tot de ontdek king, dat men hem f 4600 had ontstolen. Een groote dam. In Colorado is een der grootste dammen ter wereld, zoo niet de grootste, in aanbouw. Het gevaarte, dat in de Black Canyon wordt gebouwd zal een meer doen ontstaan, dat 190 KM. lang zal zijn. Het water zal turbi nes in beweging brengen en 1.835.000 P.K. aan stroom opleveren. De da-m wordt 218 M. hoog. De gans, die goud eet. De vrouw van een schoolhoofd in Prerov in Moravië vond in de krop van een gans glinsterende brokjes metaal. Bij nader on derzoek bleken al haar ganzen goud te heb ben gegeten. In een oogenblik was de pluim veehouder van Prerov uitverkocht! Slecht oord voor tand artsen. De bewoners van het eiland Tristan da Cunha schijnen de beste tanden te hebben. Bij onderzoek van de gebitten van 136 perso nen in leeftijd varieeren van jong kind tot 92 jaar, bleek dat de tanden en kiezen van 131 van hen volkomen gaaf waren. De zanger schudde zijn lange haren naar achteren en sprak: „Een genie is altijd be scheiden. Ik vraag me heusch soms af of ik wel werkelijk de grootste zanger ter wereld ben". Kleine wenken. Men moet de ramen niet zeemen als de zon op de ruiten schijnt. Men zeeme eerst van links naar rechts en dan van boven naar beneden. Rattenweken in de hoofdstad. Indien Ged. Staten het voorstel inzake de rattenbestrijding goedkeuren, zal de Genees kundige Dienst te Amsterdam begin April een „ratten-week" voor het publiek organi- seeren. De dienst zal stelselmatig in ploegen van wijk tot wijk werken, terwijl twee keer per jaar een ratten-week zal worden ingevoerd Wat dit laatste betreft zullen op verschillen de centrale plaatsen in de stad gratis voor mensch en huisdier niet giftige rat ten-praepa ra ten ter beschikking worden ge steld van de bevolking. Men verwacht dat de bewoners, die den meesten last hebben, zich daarvoor zullen aanmelden. Zij ontvangen bovendien dan een populair geschreven boekje, waarin zij kunnen lezen, hoe met deze praeparaten moet worden gehandeld. Want ratten zijn uiterst slim en laten zich niet licht verschalken. Na afloop van de rattenweek worden de praeparaten niet meer gratis beschikbaar gesteld, maar kan men ze tegen den kostenden prijs aanschaf fen. Wel zullen er steeds deskundigen van den G. G. en G. D. beschikbaar zijn om de menschen zooveel mogelijk te helpen. LEVERING VAN RUNDVEE. De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat in de week van 24 tot 30 Maart 1935 op de onderstaande plaatsen de gelegen heid zal worden gegeven runderen in de ge vraagde soorten aan te bieden. Maandag 25 Maart: Amsterdam, 911 uur v.m„ veemarkt. Dinsdag 26 Maart: Purmerend, 8—10 uur, veemarkt: Rotterdam, 8—10 uur, veemarkt. Donderdag 28 Maart: Gouda, 8—10 uur, veemarkt; Schagen, 810 uur, veemarkt. Aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewestelijken Landbouw-Crisis-Organisaties, moeten vóór Zaterdag 16 Maart 1935 zijn ingezonden bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis-Organisaties, waaronder de betrokken veehouders ressor teeren. Zware straffen geëischt. Voor de Haagsche rechtbank hebben Dins dag een 22-jarige stukadoor en een 55-jarige kellner terecht gestaan, wien vijf inbraken, _;epleegd in Den Haag en Wassenaar ten laste waren gelegd, terwijl bovendien de stukadoor nig van het plegen van een zevental andere inbraken werd verdacht. Het O. M. eischte tegen den kellner vijf jaar gevangenisstraf en tegen den stukadoor drie jaar. De verdachten bekenden op een enkele uit zondering na de hun ten laste gelegde mis drijven, waarbij de jongste verdachte be weerde uit armoede te hebben gehandeld. Deze verdachte is volgens den president op den verkeerden weg gekomen door den an deren verdachte, terwijl hij zich niet op ar moede kon beroepen want hij hield er een mo torfiets op na, ging goed gekleed en hield veel van grootspreken. Het O. M. wees op de frequentie van deze misdrijven, waarbij de verdachten in totaal voor duizenden guldens hebben ontvreemd. Behalve de in de dagvaarding genoemde za ken staan nog heel wat andere misdrijven op rekening van deze verdachten, inzonder heid van den stukadoor, ij De kellner is echter vroeger reeds tot zware straffen veroordeeld, weshalve de officier te gen hem een hoogere straf eischte, dan te gen den stukadoor, die nog nimmer veroor deeld is. VOOR DE LICHTHOEVE TE SANTPOORT. Maandag 11" Maart a.s. zal in den Schouw burg aan den Jansweg een film vertoond wor den: „Een dag lief en leed op de Lichthoeve". Schoten's Chr Gemengd Zangkoor directeur de heer Jac. Zwaan, verleent zijn welwillende medewerking. De netto opbrengst komt ten goede aan de Lichthoeve te Santpoort T eraardebestelling dr. Murk Jansen. Het stoffelijk overschot van dr. Murk Jansen, in leven directeur van de Anna-kli- niek te Leiden en privaat-docent in de ortho- paedie aan de Rijksuniversiteit aldaar is Dinsdagmiddag onder buitengewoon groote belangstelling op de begraafplaats Rhijnhof ter aarde besteld. Met den stoet kwam o.m. mede de minister van Staat, oudminister P. J. M. Aalberse, lid van den raad van toezicht van de Anna-kli- niek. Nadat de kist in de groeve was neergela ten, schetste dr. A. G. Bosman namens de Vereeniging voor Misvormden de groote ver diensten van den overledene. Spr. sprak de hoop uit, dat het 't bestuur van de Aixxxa- kliniek gegeven moge zijn het werk van den overledene te mogen voortzetten tot in lengte van dagen als een herinnering aan Murk Jansen en tot steun en hulp van de lijdende menschheid. Namens de Orthopaedische Vereeniging sprak hierna dr. J. van -Assen uit'Rotterdam. die schetste 't vele dat dr. Murk Jansen voor de orthopaedie heeft gedaan, Als vriend sprak hierna prof. Van der Scheer uit Groningen, hetzelfde geschiedde vervolgens door den heer S. Stemerding uit Voorburg, den heer K, Brants, oud-inspec teur van het 1. o„ waarna een broer van den overledene, de heer C. Jansen, dankte voor de betoonde belangstelling. CONSUL A. ZELLER OVERLEDEN. De heer A. Zeiler, consul van Zwitserland te Amsterdam is Dinsdag op 70-jarigen leeftijd overleden. De overledene was een bekend Amsterdam mer; hij is geruimen tijd leeraar geweest in de Fransche taal. VERLOTING „DE KLEINE STEM". De trekking van de verloting van bovenge noemd koor zal plaats vinden op Zaterdag middag 9 Maart in het „Blauwe Kruis". JUBILEUM JAN VAN DOMMELEN De bekende acteur Jan van Dommelen, hoopt in het eind van deze maand zijn veer tig jarig tooneeljubileum te Haarlem te her denken. HET NEDERLANDSCH KUNSTVERBOND. Men bericht ons: Gisteren heeft de trekking plaats gevonden van de loten, welke verkocht zijn gedurende de tentoonstelling van werken van Fransche Impressionisten in het Frans Halsmuseum in Februari door de afdeeling Haarlem van bovengenoemd Verbond. Er waren twee prijzen beschikbaar: lste prijs een olieverfschilderij „Landschap bij Weesp". van A. Miolée. 2e prijs een Litho van Jan Visser „Staub- bach Lauterbrimnen", De eerste prijs is gevallen op lot no. 207. toebehoorend aan mevrouw Valck Lücassen „Molenblik", Vorden, terwijl lot no. 163 van mevrouw Thomass, Spaar en Hout, Kleine Houtweg 139 de tweede prijs toekomt. INFORMATIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 6.886.89. Berlijn 59.36 1/2—59.39 1/2. Parijs 9.73 3 4—9.741/2. Brussel 34.5534.59. Zurich 47.93—47.97. Rome 12.25—12.30. New York 1.45 5/8—1.46. CENTRALE EÏERVEILING. 5 Maart 1935, Afdeeling eieren. Aanvoer 110.0;00 eend- eieren. Prijs f 1.90 a f 2.05 100.000 kippeneieren. 70—80 K.G. f 3.10—f 4.50 65—66 K.G. f 2.70—f 2.80 63—64 K.G. f 2.40—f 2.70 60—62 K.G. f 2.20—f 2.50 58—59 K.G. f 2.20—f 2.40 56—57 K.G. f 2.20—f 2.30 53—55 K.G. f 2.10—f 2.20 50—52 K.G. f 2—f 2.10 Afdeeling pluimvee. Oude kippen f 0.60f 1.25 Jonge hanen f 0.50f 1 Oude eenden f 0.35f 0.45 Kilo prijs oude kippen f 0.38f 0.42 Kiloprijs jonge hanen f 0.65f 0.75 INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIK KELING. De afdeeling Haarlem van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling houdt heden, Woensdagavond in het gebouw „De Cen trale" haar jaarvergadering. Behalve de be handeling van de verschillende jaarverslagen en bestuursverkiezing wegens periodieke af treding van enkele bestuurders en de voorzie ning in een vacature zullen ook de congres- voorstellen behandeld worden en afgevaardig den voor het congres worden aangewezen. Op Dinsdag 12 Maart zal voor de leden der afdeeling van het Instituut eveneens in het gebouw De Centrale, Dr. W. Ravenstein spre ken over het onderwerp: „Wordt de democra tie bedreigd?" OPBRENGST COLLECTE. Het batig saldo van de te Haarlem gehou den collecte ten bate van de Vereexxiging Maatschappelijke zorg voor Zieken bedraagt f 1181.55. VAK- EN ONTWIKKELINGSCURSUSSEN. De ontspannings-commissie heeft voor dë cursisten een ontspanningsavond vastgesteld op Donderdagavond 7 Maart, 7.45 uur, in het gebouw „St. Bavo", Snxedestraat. Er is een aardig programma samengesteld, waaraan, de cursisten zelf medewerikexx, Vrijdag 8 Maart houdt de heer Van Sab- bexx een voordx-acJ.it met lichtbeelden over „Onze Duinen" in het schoolgebouw Leid- sclxe/plein. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Haarlem verzoekt ons plaatsing van het volgende: De Hoofdcommissaris van Politie te Am sterdam ontx-aadt, bij vernieuwing, het ixii relatie treden met de te Valkenburg (L.) gevestigde Export Compagnie Urania", ook wel genaamd: The Novelty Company", welke gedreven wordt door Wilhelm Ernst August Lamberty. Deze onderneming vraagt per advertentie gegadigden voor filiaalhouder (blijvexxd in komen van f 150 tot f 200 per maand) Een 78-jarige man is te Poeldijk bij het oversteken van den weg door een zandauto overreden en levensgevaarlijk gewond. Dinsdagochtend is het laatste dok van de fix-ma Wilton te Rotterdam naar Schiedam gesleept. De sleepreis over den Nieuwen Wa terweg had een vlot verloop. Het geheele be drijf van de firma WiltonFeijenoord is thans naar Schiedam overgebracht. AGENDA WOENSDAG 6 MAART Stadsschouwburg: Ballet Tilly Sylon. Volle dig H. O. V.-orkest. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Vioolavond van leer lingen van J. C. Tuijn. 7.30 uur. Luxor Theater: Viva Villa geprolongeerd. 2.30 uur. Daarna doorloopende voorstellixxg van 7 uur. af tot 11.30 uur. Cinema Palace: Voor de vrijheid van zijni Volk, xnet Richard Barthelmess exx Ann Dvo rak. Op het tooneel Guiseppe Moretti, refrein-, zanger van Dajos Bela. 2.30, 7 exi 9.15 uur. Frans Hals Theater: Schijnhuwelijk. Anna* bella exx Jeaxx Murat in de hoofdrollen. 2.30, 7 exx 9.15 uur. Rembrandt Theater: Abschiedswalzer, met Wolfgaxxg Liebexxeixxer, Sybxlle Schmitz en Haixna Waag. Op het tooneel: Boixheur Gre- gox*y Troupe. Ikarische spelexx. 2.30, 7 exi 9.15 uur. 't Nut, Lange Veei'straat 16. Soefibeweging-, Lezing W. van Essexx. over De weg tot vrijheid. 8.15 uur. Gebouw St. Bavo: „De miniatuur werelds stad" 210 uur. Gebouw „Caecilia": Psychometrische avoxxd door Madame Dupois. 8.30 uur. DONDERDAG 7 MAART Gem. Concertgebouw: Openbare vergadering N. S. B. Spreker: E. J. Roskam 8.15 uur. Geb. Thi3Q>ofia: Broederschapsfedex-atie, Lezing W. L. v. Warmelo over Techniek. Ma- chinisme exx Broederschap." 8.10 uur. Bloemen daal: Raadsvergadering, 2 xt, Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan* dags. Toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2