THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Duitschland en het Engelsche „witboek" Het mysterie van politie-inspecteur Mariani. WOENSDAG 6 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. JV Het Britsche document de ware oorzaak van de uitgestelde reis. Meening, die niet door regeeringskringen gedeeld wordt. Het oordeel van de Deutsche diplomatische Korrespondenz. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ENGELAND. De mededeeling, dat de Duitsche regeerins verzocht heeft om een uitstel van het Brit sche bezoek aan Berlijn is den Engelschen re- geeringsinstanties gistermiddag vroeg door den Britschen ambassadeur te Berlijn.. Sir Eric Phipps officieel ter kennis gebracht. De Engelsche bladen publiceeren het bericht in grooten opmaak en met dikgedrukte kop pen De liberale „Star" meldt, dat de Berlijn- sche mededeelingen groote verrassing gewekt heeft in Londen. De politieke medewerker van de Evening News verwacht, dat de En gelsche regeering een sympathiek antwoord zal geven. De „Press Association" meldt, dat de Duit sche regeering naar 't schijnt niet heeft aan gegeven hoe lang de Duitsch-Engelsche be sprekingen moeten worden uitgesteld. Het is waarschijnlijk, dat de ziekte van Hitier niet het eenige motief is voor het uitstellen der besprekingen. Dergelijke vermoedens worden in diplomatieke kringen niet gedeeld. Eenige critische waarnemers zijn echter geneigd te veronderstellen, dat het uitstellen der onder handelingen in verband staat met de publi catie van het witboek. In regeeringskringen is men echter van meening, dat de verwij zing in het witboek naar de Duitsche herbe wapening geen nieuwtje is voor de Duitsche regeering, aangezien Baldwin reeds eenigen tijd geleden in het Lagerhuis op dergelijke wijze over hetzelfde thema heeft gespro ken. Het is nog niet bekend, aldus gaat de Press Association voort, welke uitwerking he' uitstellen van het bezoek van Simon aan Ber lijn zal hebben op de voorgenomen reis naar Moskou en Warschau. De toestand zal van daag op de kabinetszitting ter tafel worden gebracht. De „Deutsche diplomatische Korrespon denz", schrijft inzake het Engelsche Witboek oa.: ,,De geheele voorstelling van het Engelsch: memorandum is er op afgestemd de voor naamste schuld voor den moeilijken toestand ter wereld en de nieuwe bewapeningsproble men, waarvoor Engeland zich gesteld ziet op Duitschland af te wentelen. Slechts ter loops wordt vastgesteld, dat ook andere mo gendheden hun strijdkrachten hebben ver meerderd: zelfs aan de Russische bewape ningen wordt niet de aandacht gewijd, die zelfs volgens den wil van leidende Russische politici voor zich moeten opeischen. In hun bewering betreffende de oorzaak van het mis lukken der ontwapeningsconferentie nemen de schrijvers van het Engelsche memoran dum alles over, wat niet op documenten gegrondvest is en tot dusverre slechts in on zakelijke perspolemiek van andere landen naar voren is gebracht.De ge'heele tijd van 't Duitsche lidmaatschap van den Volkenbond was slechts één enkel wachten op de vervul ling van de ontwapeningsbelofte. Slechts toen het in den loop der jaren steeds duidelijker werd, dat toonaangevende mogendheden niet dachten aan het nakomen van de belof te, maar hoogstens aan een verdere verscher ping van de Duitsche ontwapening onder gelijktijdige gebruikmaking van alle nieuwere ervaringen en ontdekkingen der techniek voor de bewapening der eigen legers, moest Duitschland inzien, dat zijn verdere mede werking in Genève vruchteloos zou blijven. Het heeft echter gelijk uit algemeen toegan kelijke documenten blijkt, ook na 14 October 1933, steeds vastgehouden aan de gedachte der internationale samenwerking, der verzoe ning en der overeenstemming. Het heeft zijn aanspraken inzake veiligheid beperkt tot het minimum van een zuiver defensieve reorgani satie. De onderhandelingen over het ont- wapeningsvraagstuk in April van het vorige jaar, zijn, gelijk bekend is, niet gestrand op Duitschland, maar op anderen. Ook daarvan vermeldt het Engelsche witboek helaas niet. De Britsche regeering motiveert in haar witboek ook de noodzakelijkheid van haar bewapeningsversterkingen daarmede, dat zij niet in staat zou zijn haar uit het verdrag van Locarno voortvloeiende verplachtingen na te komen. Het verdrag van Locarno garan deert ook de veiligheid van Duitschland. Het kan derhalve van Engeland in een gegeven geval een ondersteuningsactie eischen en begroet het derhalve, wanneer Engeland het als zijn taak noemt allen recht te doen we dervaren. Die beteekenis mag in het En gelsche witboek niet over het hoofd worden gezien. In de geheele wereld is het verlangen naar ontspanning naar wederopouw en vrede nooit zoo sterk aan den dag getreden als thans en een buitenlandsch staatsman heeft dezer dagen niet ten onrechte geconstateerd, dat wij na de oplossing van het Saarprobleem te doen hebben met een nieuwe ontspannings golf in de wereld. De resignatie waarmede Engeland tendenties in zijn witboek over het hoofd ziet, en het gebrek aan gelijkmoedig heid kunnen echter niet als een gelukkigen vooruitgang beschouwd worden. Over het Engelsche witboek schrijft de „Temps" o.m., dat de houding in zooverre een document is, van de allergrootste betee kenis als het de houding van Engeland on dubbelzinnig vast legt. MaoDonald heeft thans de fouten erkend, die hij indertijd gemaakt heeft toen hij ondanks alles in de richting van ontwapening werkte en Duitschland een vertrouwen toonde, dat dit land niet heeft weten te verdienen. Tot dusver heeft nog geen verantwoordelijk Engelschman met zooveel openlijkheid de verantwoordelijkheid van Duitschland in het licht gesteld. veeleer gebleken, dat zich de partij-tegenstel lingen op een voor de nationale belangen schadelijke wijze deden gelden en dat in het parlement krachten aan het werk waren om het hervormingsprogram van de regeering met parlementaire middelen te verhinderen. Met het oog op dezen toestand heeft de Rijks bestuurder derhalve op voorstel van den pre mier van zijn grondwettig recht gebruik ge maakt en het parlement ontbonden." Oostenrijk. Hongarije. Het Huis van 'Afgevaardigden ontbonden. De Rijksregent heeft gisteren besloten het Huis van Afgevaardigden te ontbinden. Betreffende dit besluit wordt van toonaan gevende zijde verklaard, dat het Huis in zijn tegenwoordige samenstelling niet meer ge schikt is gebleken de regeering Goemboes den noodzakelijken steun te geven bij de uitvoe ring van het aangevangen groote nationale Jier vormingswerk. In den laats ten tijd is Rintelen, Dollfuss en de nationaal-socialisen. Dinsdag is het proces tegen dr. Rintelen voortgezet met het getuigenverhoor. Begon nen werd met het verhoor van den oud-minis ter in het kabinet Dollfuss, dr. Kerber, en van den Staatssecretaris Dr. Glass, die beiden op 21 Juli te Praag ten huize van dr. Rintelen vertoefden, toen Rintelen daar uit Rome aan kwam. Beiden konden geen enkele mededee ling doen over eenig contact van Rintelen met de Nationaal Socialisten of over een gespan nen verhouding tusschen Dollfuss en Rintelen. De volgende getuige, de voormalige secre taris-generaal der bondskanselarij Peter ver klaarde slechts, dat Dollfuss een zeker wan trouwen jegens Rintelen koesterde. De voormalige hoofdredacteur van het „Neue Wiener Journal" Nagelstock verklaar de, dat de verhouding tusschen Rintelen en Dollfuss goed was, en dat Rintelen hem. den getuige, zelfs had verzocht Dollfuss met zijn blad te steunen. De afwikkeling van de verdere getuigenver- hooren voltrok zich zeer onregelmatig. Op verzoek van den beklaagde moesten steeds weer groote pauzes worden gehouden. Generaal Lehar, een broer van den beroem den operette-componist, legde getuigenis af over de ondersteuning die Rintelen gegeven heeft aan het onderdrukken van de commu nistische revolutie van Opper-Stiermarken en West-Hongarije. De eerstvolgende beide getuigen, Hofraad Boehm en generaal Wagner, zijn de intiemste vertrouwden van dr. Rintelen. Hofraad Boehm verklaarde, dat tusschen dr. Rintelen en dr. Dollfuss nooit andere dan zakelijke tegenstel lingen hebben bestaan. De verhouding van beide mannen tot elkaar is echter later door dwarsdrijverijen vergiftigd. Na het verhoor van deze getuige stelde de procureur voor minister Neustedter-Stuermer te hooren, benevens Stockinger, teneinde het verloop der gebeurtenissen in het ministerie van defensie op den middag van den 25sten Juli te kunnen reconstrueeren. Het voorstel werd goedgekeurd. De eerstvolgende getuige, generaal Wagner was een op den voorgrond tredend lid der Chr. Sociale partij. Omtrent de verhouding van dr. Rintelen tot de nationaal socialisten verklaar de getuige dat dr. Rintelen op het standpunt stond dat een overeenkomst moest worden aangegaan met de nationaal-socialisten. Dr. Rintelen zelf heeft met de nationaal- socialisten nooit contact gezocht, behalve die besprekingen, die met medeweten en op ver langen van Dr. Dollfuss hebben plaats gevon den. Later merkte generaal Wagner nog op, dat dr. Rintelen na zulke besprekingen met nationaal-socialisten onmiddellijk op den voorgrond tredende leiders van de Heimwehr in kennis gesteld had van het resultaat. Ge neraal Wagner schilderde vervolgens hoe hij plotseling door een persoon, waarvan hij den naam niet wilde noemen er opmerkzaam op _,emaakt is. dat men hem zijn vriendschap met Rintelen kwalijk nam. De verdediger wilden den naam van dezen persoon hooren, maar de president hield dit voor overbodig en liet de vraag niet beantwoorden. Ruslamsl. (Adv. Ingez. Med.) Spoorwegcommissaris uit zijn ambt ontzet. Het Plenaire Executieve Comité der Sovjet Unie heeft den plaatsvervanger van den Volkscommissaris voor de Spoorwegen, den chef van de politieke afdeeling van het Volks commissariaat voor de Spoorwegen Polonski van zijn functie ontheven en Simon tot zijn opvolger benoemd. Vonnissen van tien tot één jaar tegen spoorwegarbeiders. De rechtbank te Tambov heeft in het proces wegens het spoorwegongeluk van 4 Febr. waarbij acht personen gedood en twintig ge wond werden, vonnis geveld Acht spoorweg arbeiders werden tot gevangenisstraffen ver oordeeld van tien jaar elk, vijf tot straffen afwisselend van één tot acht jaar. Van het recht tot het uitspreken van de doodstraf werd geen gebruik gemaakt, daar de beschul digden zich in den dienst van het Roode Le- 0er hadden onderscheiden en wegens hun verdiensten decoraties hadden gedragen. Grieksche burgeroorlog duurt voort. Noodweer komt de opstande lingen te hulp. Wil Venizelos Athene bezetten? De Grieksche minister van oorlog, Kondylis, heeft zich gisteren voor de laatste maal in 'n oproep tot de soldaten en de opstandigde or ganisaties gewend met den eisch de wapenen over te geven en zich zelf over tegeven aan de rechtmatige regeeriing aangezien anders de verschrikkingen van een oorlog in Oost-Ma- cedonië door bombardementsvliegtuigen, ca valerie, artillerie en infanterie nog vergroot zouden worden. De minister hoopt dat een einde zal komcm aan het vergieten van broe derbloed, dat volgens hem zou vloeien door den schuld van Venizelos. Kondylis heeft zich naar het Strymon-front begeven ten einde persoonlijk de leiding te inemen over de militaire operatie. De regeeringstroepen hebben na de door de opstandelingen vernielde bruggen hersteld te hebben, den Strymon overschreden en bevin den zich sedert Dinsdagmorgen in opmarsch. 21 Vliegtuigen bombardeerden de opstande lingen, die naar gezegd wordt in de grootste wanorde vluchtten. Echter hebben de regeeringstroepen, zoo wordt aaüi de Tel. gemeld, hun opmarsch niet kunnen voortzetten, aangezien de natuur den opstandelingen te liulp kwam, Boven het ge bied van den strijd ontlastten zich namelijk wolkbreuken, die groote overstroomingen veroorzaakten. De strijd, die zich reeds zeer gunstig voor de regeeringstroepen liet aanzien voor het bombardement der uit Salciniki opgestegen vliegtuigen weken de rebellen in wanorde terug moest dientengevolge wor den afgebroken. Het draadlooze station van Phaleron heeft een draadloos bericht opgevangen valn den op- standigen admiraal Demesticha, volgens het welk de kruiser Averoff nog slechts met een snelheid van 7 zeemijlen vaart, hetgeen zou wijzen op een succes van het bombardement, door vliegtuigen. De Grieksche regeering heeft een verbod uitgevaardigd voor het vliegen boven Grieksch gebied door vreemde vlieg tuigen. V. D. meldt uit Boedapest: De toestand in Griekenland wordt in Griek sche kringen alhier nog steeds als verward gevaarlijk beoordeeld. De strijd tusschen de regeering en de opstandelingen gaat. vol gens alhier ontvangen berichten, in ver scherpten omvang voort. De Krijgsraad heeft vandaag vijf nieuwe lichtingen opgeroepen. De regeering heeft bij decreet het vermogcl.i van Venizelos en zijn aanhangers in beslag ge nomen. De Atheensche berichten in de bladen geven den indruk weer. dat weliswaar op het vaste land de toestand voor de regeering gunstig is, doch dat de eilanden zich volkomen in han den van de opstandelingen bevinden. Voorts meldden deze bericht n. dat Venize los een revolution.Viaire centrale executieve, bestaande uit drie leden, heeft gevormd, welke dictatoriale maatregelen heeft genomen. Alle staatsgelden zijn door de opstandelingen in beslag geinomen. De Centrale Executieve is verder voornemens een gedwongen leening op te nemen Fusillade door de rebellen? De leiding der opstandelingen steunt hoofdzakelijk op de vloot, die volkomen in haar hainden is. Op den kruiser Averoff zou den 25 matrozen zich tegen de revolutie heb ben uitgesproken en daarop zijn gefusilleerd. Eveneens-zou de prefect van het eiland Kreta, Seguroff, evenals de voormalige prefect, Mei- marakis, gefusilleerd zijn. Een bevestiging van dit bericht is echter niet ontvangen, De re geering heeft de bepaliing dat direct opvraag bare bed-ragen door de banken niet mogen worden -uitbetaald weer ingetrokken. Verder melden de bladen nog, dat Venizelos thans het voornemen heeft over te gaan tot dein aanval en troepen aan land te zetten aan de zuïdspits, ter bezetting van Athene. De daling van het pond. Frankrijk overweegt contra maatregelen. De Agence Havas is gemachtigd te verkla ren, dat de premier Flandin en de minister van Financiën Germain Martin volledig overeen stemmen in hun meening, dat uitsluitend een internationale monetaire stabiliteit een her stel van den normalen wereldhandel mogelijk zal maken. In afwachting of de daling der buitenland- sche valuta's scherper vormen zal aannemen, zou de Fransche regeering er toe gedwongen kunnen worden anti-dumping-maatregelen te nemen, waarbij zij speciaal zou overwegen zoo noodig het „compenseerend recht voor wisselkoersverschillen" weer in werking te stellen, waardoor automatisch die producten worden getroffen, die in Frankrijk worden ge ïmporteerd uit landen, welker valuta welbe wust wordt gedeprecieerd. Rossi's bekentenis. Mariani en de bookmaker. De „lastige getuige Eén van de bende heeft er genoeg van. Dit is Rossi. De anderen beweren bij hoog en laag, dat ze niets strafbaars gedaan hebben. Zij allen waren overtuigd, aan een „politio- neele coup" mee te werken. Pierre Mariani. de neef van den politie-inspecteur. beweert dit, Borzo, Casanova en Leroux houden dit ook vol. De bekentenis van Rossi heeft eenig opzien gebaard. De rechter van instructie heeft geen oogenblik geaarzeld zijn bekentenis zwart op wit te stellen, en hem deze te laten onderteekenen. „Rossi liegt", schreeuwt Casanova. „Hij is zijn kop kwijt". Daarna wordt Mariani weer gehoord. Hij ziet er vandaag erg bleek uit, doch hij heeft nog steeds den st-evigen loop van den poli tieman, die zelfs hard op den grond stampt, als er „stilte" bevolen is. De rechter kijkt Mariani strak aan. Ma riani slaat -de oogen niet neer. Hij schijnt niet te weten wat hem wacht. Ook Rossi kijkt den inspecteur strak aan. Mariani kijkt over hem heen. Zou hij voelen, dat zijn vriend een vijand geworden is? Langzaam gaat Ma riani weer zitten. De rechter leest hem Ros si's bekentenis voor. De eentonige stem van den magistraat werkt op iemand's zenuwen, Plotseling barst Mariani los. „Wat betee- kent dat- allemaal!" brult hij den van angst in elkaar krimi]penden Rossi toe. En dan tot den rechter: „Rossi wil mij zwart maken, omdat ik hem heb willen laten arresteeren". Nu breekt ook Rossi los. „Wat, jij hebt mij willen laten arresteeren? Zou jij den moed gehad hebben, dat te -doen? Dat had je im mers nooit gedurfd! Als ik er aan denk hoe veel maal ik gelogen heb. alleen om je te redden In zijn woorden ligt de dierlijke woede van den misdadiger, dien men beleedigd heeft. In zijn woorden ligt de verachting voor een lafaard en de spijt dien lafaard zoo lang de hand boven het hoofd gehouden te hebben. „Dat zijn allemaal praatjes van je", onder breekt Mariani hem. Razend" van woede herhaalt Rossi nog maals zijn bekentenis. Voor het eerst zie ik Mariani glimlachen. Als de zitting onderbroken wordt en wij in de gangen van het Paleis van Justitie heen en weer wandelen, worden mij nog eenige geschiedenissen van Mariani verteld. De verslaggever van een Brusselsch blad vertelt, dat Mariani eens op de courses van Courtray geweest was. Na afloop van de wedrennen begeeft hij zich naar een Belgisch bookmaker. Hij toont hem zijn identiteits penning en vraagt hem kortaf hoeveel geld hij bij zich heeft. „Frs. 45.000". „Geef op. En vlug, anders wordt er mor gen een bevel tot uitwijzing tegen je uitge vaardigd". Tandknarsend van woede overhandigt de bookmaker Mariani een bundel bankpapier. Vroolijk fluitend gaat Mariani van de wed rennen naar huis. zeer tevreden over deze gelukte zet. Op een gegeven moment wordt hij ingehaald door een auto. Uit het raampje steekt een hand''en in de hand bevindt zich een revolver, die Mariani in de nek gedrukt wordt. „Geef mijn geld terug, of ik maak korte metten met je". Mariani geeft het geld terug. „Zoo, mijn heer. en nu nog drieduizend francs voor de moeite, die je me veroorzaakt hebt". Er zit voor den inspecteur niets anders op dan te betalen, wil hij er het leven niet bij inschieten. Ongeveer anderhalf jaar geleden werd in specteur Mariani de opdracht gegeven een opiumsmokkelaffaire in Duinkerken te on derzoeken. Mariani had succes. Een Chinees, die den bijnaam „Maurice" droeg, werd door hem op heeterdaad betrapt, gearresteerd en veroordeeld. Op zekeren dag verklaarde de Chinees, dat hij een bekentenis wilde afleggen. Bij het verhoor, dat hem direct afgenomen werd, deelde „Maurice" mede, dat Mariani hem een jaar geleden met behulp van een mede plichtige in zijn auto mee naar het kerkhof had genomen. Hier zou de inspecteur hem de revolver op zijn borst gezet hebben en van hem geëischt hebben, hem te zeggen, uit wel ken bron hij het opium verkreeg. De inspec teur zou hebben laten doorschemeren, dat in geval hij hem dit zou vertellen, de mo gelijkheid voor een geslaagde vlucht niet uitgesloten was. Daar de Chinees echter niets verklapte, bracht Mariani hem weer naar de gevangenis. Van deze bekentenis kon helaas geen pro ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING Thijs kijkt eens rond en ziet een groote steen; daarop zet onze kleine beer zich doodmoe neer. „Wat helpt het," denkt hij, „of ik dien prins al zoek waar of hij is blijft voor mij toch een raadsel. Misschien kan ik niet eens hulp bieden: in honderd dagen kan zoo veel gebeuren en terwijl ik hem •nu zoek is hij misschien al lang vermoord, zonder dat één mensch het gehoord heeft. O, was ik toch weer thuis! Ik denk, dat ik maar onverrichter zake weer naar huis ga. tocol meer gemaakt worden, daar de Chinees denzelfden dag op raadselachtige wijze in de gevangenis stierf. Dit geschiedde twaalf uur voor de arresta tie van Mariani. GOUWLEIDER SCHEMM VERONGELUKT. Uit Bayreuth: Naar de rijkspersdienst van de nationaal-socialistisohe partij meldt, is het vliegtuig van gouwleider en staatsmi nister Hans Schemm Woensdagmiddag op het vliegveld alhier verongelukt. De piloot kwam er met lichte verwondin gen af, maar Schemm was er erger aan toe. Hij werd onmiddellijk naar het gemeentelijk ziekenhuis te Bayreuth overgebracht en ge opereerd. De operatie is gunstig verloopen. Hitier heeft dadelijk na het vernemen van het ongeval een telegram aan Schemm ge zonden, waarin hij zijn deelneming over het gebeurde uitspreekt en hem een spoedige beterschap toewensoht. Professor Sauerbruch uit Berlijn en professor König uit Würzburg zijn naar Bayreuth ontboden. Nader wordt gemeld, dat Hans Schemm, Beiersch minister van Onderwijs en leider van den nationaal-socialistischen bond van onderwijzers aan de gevolgen van het vlieg tuigongeluk is overleden. André Spada staat terecht. Elf jaar de schrik van Corsica. Te Bastia is het proces begonnen tegen den beruchten Corsicaanschen bandiet André Spada, wiens gevangenneming indertijd pas gelukte na een drijfjacht, waarvoor speciale politieafdeelingen van het vasteland naar Corsica waren gedirigeerd. Het proces vindt plaats in den schouwburg van Bastia, aange zien het gerechtsgebouw eenige jaren geleden is ingestort en nog niet hersteld is. Spada droeg op de borst een groot crucifix. Nadat de aanklacht was voorgelezen herinnerde de pre sident eraan, dat Spada op Sardinië geboren is, doch zijn nieuwe vaderland weinig eer had aangedaan. Gedurende elf jaar was hij een berucht bandiet. Spada erkende dat deemoedig en verklaar de thans nog slechts de waarheid ter wille van Christus te willen. Op de vraag waarom hij zoo gehandeld had antwoordde hij„Door mijn eigen zonde, door den vrijen wil, die de vijand is van de waarheid". Niettemin verklaarde hij met eenigen trots, dat hij een tijger in men- schengedaante was geweest, doch dat het verleden hem niet meer interesseerde en hij slechts vooruit zag naar de toekomst. Il||||l'll''l,lllllllllllllllllllllll,||ll''!lllllllinil|||llll!ll|1 DONDERDAG 7 MAART. HILVERSUM 1875 M. A vr o - Ui tz end in g. 8.00 Gram. pl. 9,00 Omroeporkest olv. N. Treep. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Vervolg Omroeporkest. 11.00 Knipcur sus Kinderkleeding 11.30 Ensemble Lismonde en Gram. pl. 2.00 Kamermuziek door het St. Gallenkwartet. 3.003.45 Naaicursus 4.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Gram. pl. 4.45 Hoorspel voor de jeugd. 5.30 Omroepor kest olv. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hol lander. 7.00 Radio-Volkszang olv. P. C. Poort man. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaa Dias. 8.05 Gram. pl. 8.15 Concertgebouw-or kest olc. Prof. Dr. Willem Mengelberg mmv. C. Flesch (viool). In de pauze: Pianospel door E. Petry. 10.30 Disco-nieuws. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Majo Marco en zijn Dansorkest. HUIZEN 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. .11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen- dienst olv. Ds. G. Ubbink. 10.45 Gram. pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkest concert en Gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.303.45 Gram. pl. 4.00 Bijbellezing door Ds. C. J. van Paassen mmv. zang en orgel. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5,30 Concert door het Utrechtsch Piano-kwar tet. 6.43 Causerie A. Stapelkamp. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram. pl. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Ned. Herv. Gem. Zangkoor „Het Lied" en de Chr. Muziekvereeniging „De Bazuin" Leiding G. Akkerman. Om 9.00 Causerie Ds, C. J. Koningsberger en om 10.05 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonmuziek DROITWICH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.25 Gram. pl. 11,50 Voor de scholen. 12,10 Het Rutland Square en New Victoria-orkest olv. Austin. 1.20 Gram. pl. 2.25 voor de scholen. 3.20 Ves per. 4.10 Gram. pl. 5.Ö5 Orgelconcert E. Mor gan. 5.35 Sydney Kyte en zijn Band. 6.20 Be richten. 6.50 Handel-concert. 7,10 Duitsche les. 7.40 Gram. pl. 7.50 Lezing. 8.20 Al en Bob Harvey in hun repertoire. 8.35 „Ambrose Ap pel john's Adventure" van W. Hackett. Mu- ziet van R. Chignell.a 9.50 Berichten. 10,20 Korte dienst. 10.35 De „New Aeolian Players" mmv. F. Drake (voordracht). 11,3512,20 Het B.B.C.-Dansorkest olv. Henry Hall. r>T0-PART.IS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Kamermuziek olv. M. Doyen. 4.20 Hoorspel. 905 Nat Orkest olv. André mmv. G. Béthune (viool). 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11,201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.25— 4.05 Concert uit Rest. „Ritz". 7.20 Symphonie- concert mmv. orkest en solisten olv. Fr. Busch. 9.4511.50 Dansmuziek. KFHLEN 456 M. 5.20 Gram. pl. 6.20 Orkestconcert. 11.20 Ka merorkest olv. Hagestedt. 3.20 Concert uit Miinchen olv. Kloss. 5.05 Vocaal trio en so listen. 6.50 Gram. pl. 7.30 Omroeporkest, mannenkoor en solisten. 10.0011.20 Omroep- kleinorkest olv. Eysoldt. ROME. 421 M. 8.05 Symphonieconcert olv. Reiter. BRUSSEL. 322 M 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest 2.00 2.20 Gram. pl. 5.20 Kamermuziek. 7.35 Gram. pl. 8.20 Hoorspel. 9.20 Mahler-concert door orkest en solisten. 10.40—11.20 Gram. pl. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Salon-orkest. 1.502.20 en 5.20 Gram. pl. 6.35 Omroeporkest. 7.35 Gram. pl. 6.35 Omroeporkest. 7.35 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest. 9.35 Gram. pl. 9 50 Draai- orgelmuziek. 10.05 en 10.30—11.20 Gramofoon muziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6