DE BILT iWafj£$jï Flora-impressie. Kou in het Hoofd Wollen Dekens Stoomen N.V. W. Jager Gerlings VRIJDAG 8 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Het blanke bloemenpaleis schittert in de vroege voorjaarszon en een oogenblik lijkt het mij of ik in een Oostersche stad ronddool. Dat overheerschende witte motief, die robuste muren, de galerij, dat meertjezij vormen een geheel, dat mij even in de sfeer van Shé- hérazade's vertellingen verplaatst. Er hangt op dezen rustigen middag een romantisch waas over het gebouwencomplex, dat tot mij meren zet.... Edoch, deze meditatie is van korten duur, want het Hollandsche karakter van menschen. planten en dingen neemt spoe dig de overhand en voert mij snel naar de nuchtere werkelijkheid terug. Dit is Holland en ik dwaal door een Hollandschen lusthof, waar binnenkort menschen van heinde en verre naai* toe zullen stroomen om er met de producten van ons beroemd bloemenbedrijf kennis te maken. Hier wordt de laatste hand gelegd aan een machtig stuk propaganda voor het vaderland! De witte bloemenstad is in het laatste sta dium van haar voltooiing. Overal ziet ge menschen, die bezig zijn de bestanddeelen der expositie van de „fi nishing touch" te voorzien. Aan de hooge lichtpilaren, aan het pittoreske eiland in het meer, aan de gazons, overal zijn menschen- handen aan den arbeid. Bij den ingang van den tulpenhof worden de laatste manipulaties verricht aan den we reldbol, die daar als een teeken van interna- tionaliteit boven alles uitsteekt. Een arbeider is tegen de stellage naar boven geklauterd en inspecteert den kleurigen kogel met kenners blik. Hij legt peinzend zijn hand op de Noor delijke IJszee en met de punt van zijn voet zweeft hij zoo'n beetje in de onherbergzame contrijen van Vuurland en onwillekeurig leg ik verband tusschen dit voorval en het komende bloemenfastijn. Wellicht het sym bool voor een wijdvertakt weredbezoek? Ik zwerf wat tusschen al die vernuftig uit geknipte kippenfiguurtjes, die in den Paasch- tijd ongetwijfeld een passende versiering van den tulf>eiihof zullen vormen, en trek vervol gens den singel over. En dan bevind ik mij in eens temidden van één verrukkelijke crocus- weelde. Als fraai beschilderde kussens liggen hier de crocusperken temidden van de gras complexen. Soms ook liggen ze half verscho len tusschen lage struiken, .waartegen vooral de oranje soorten prachtig afsteken. In dit ge deelte van het expositieterrein bewonder ik vooral ook de voortreffelijke compositie in den aanleg, die ik zou willen vergelijken met den Nederlandschen zin voor „orde en regel"; een staaltje van imposante tuintechniek. En als achtergrond van dat alles het geboomte van het Groenendaalsche bosch. dat zijn ka rakteristieke silhouet opheft. Wanneer een maal de lente zich in haar volle glorie heeft doorgezet, dan zal het een zeldzaam genot zijn in dit prachtige park te toeven en van het inderdaad schoone aspect te genieten. Prov. Statenverkiezing. De N. S. B.-candidaten. Ik heb, al zwervende over Flora's dreven, ge tracht de namen van de vele aanwezige bloe- mensoorten in mijn leekenhersens te veran keren. Zij staan met de nauwkeurigheid en' de duidelijkheid, die deze tentoonstelling ken merkt bij elke groep of groepje aangegeven. Wellicht ben ik gedeeltelijk in mijn pogen geslaagd, maar voor zeventig procent heeft mijn geheugen mij toch zeker in den steek ge laten. De bollenmenschen maken het den on- deskundigen sterveling dan ook alles behalve gemakkelijk en doopen hun producten met namen, welke ons nu niet bepaald in den mond bestorven liggen. Sommige zijn te onthouden met behulp van ezelsbruggetjes, andere door dat zij historische of actueele beteekenis be zitten. Ik herinner mij legendarische bena mingen als Rheingold, sportieve als Nimrod, literaire als Ivanhoe, politieke als mr. Zini- mermann en zelfs jazzachtig klinkende gelijk blue-so-and-so! Dit zijn nog maar de eenvou dige voorbeelden; heel veel verder heb ik het nog niet kunnen brengen. Deze ontboezeming diene als intermezzo. Als voornaamste punt van mijn zwerftocht beschouw ik het feit, dat ik een indruk heb gekregen van het bewonderenswaardige werk, dat hier door bek\vame en energieke men schen in korten tijd tot stand werd gebracht. Er is een daad verricht! Flora 1935. Ieder Nederlander weet, welk een groote beteekenis zij voor ons volk heeft. Moge zij de resultaten opleveren, die haar organisatoren en die wij allen van haar ver wachten. J. H. V. FUSIE TUSSCHEN AANXEMERSBOND BOND VAN BOUWPATROONS. De Nederlandsche Aannemersbond heeft zijn Donderdag te Amsterdam gehouden le denvergadering de door het hoofdbestuur voorgestelde statutenwijziging om te komen tot een fusie met den Nederlandschen Bond van Böuwpatroons met 212 tegen 25 stemmen goedgekeurd. Hiermede is deze fusie een feit geworden. AGENDA Heden: VRIJDAG 8 MAART Stadsschouwburg: Haarlemsch Muziek In stituut, 15e leerlingen-uitvoering. 7.30 uur. Gem. Concertzaal: H. O. V. concert. Soliste Ria Schmitzgohr, viool. 8.15 uur. Rembrandt Theater: .Polen bloed"' met Anny Ondra. Op het tooneel: Monroe Bros, comedians. 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Moord in de Follies" met Jack Oakie. Kitty Carlisle en Duke El lington's orkest. In het bijprogramma Betty Boop Talkartoon, 2.30, 7 en 9.30 uur. Luxor Sound Theater: „Noodlottige begeer ten" (Sadie Mackie) met Joan Crawford. Door- loopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Cinema Palace: „Liliom" met Charles Boyer en Madeleine Ozeray. Op het tooneel Kees Pruis. 7 en 9.15 uur. Kinderbewaarplaats, Asterstraat: Leden vergadering, 4 uur. Theosofische Ver N. A. Nassauplein 8. Le zing door den heer L. Vet over: „Zijn de Jo den anders?" 8.10 uur. Schoterweg 3: Algemeene aandeelhouders vergadering N V. Commissie en Assurantie kantoor Van Halem en Co. 8.30 uur. Gebouw St- Bavo: Jaarvergadering Comité voor Katholieke Actie Haarlem. 8.30 uur. ZATERDAG 9 MAART Stadsschouwburg: Liefdes Manoeuvres. 8.15 uur. Lichthoeve: Ledenvergadering. 3.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op DE RIJWIELDIEFSTALLEN, werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan-] In de afgèloopen week zijn hier dertien jflags. Toegang vrij. rijwielen ontvreemd. De N.S.B. candidaten voor de a.s. Staten verkiezing in de provincie Noord-Holland zijn: 1 G. F. Vlekke, Haai'lem; 2 KL van Slooten, IJmuiden: 3 J. Saai, Bai'singerhom: 4 mr. W. de Rijke. Haarlem: 5 J. F. Stahle, Amster: dam: 6 G. W J. de Bruin, Hilvei'sum: 7 J. H. L. de Bruin. Nieuwer-Amstel; 8 J. Ph. van Kampen, Amsterdam: 9 A. B. van der Esch, Naarden; 10 I. Pi-uissen. Haarlemmermeer: 11 K. Wilhelmus, Amstelveen; 12. mr. L. van Leeuwen Boomkamp. Amsterdam: 13 mr. N. J. van Leeuwen, Alkmaar; 14 J. Pi-ins Ezn.. IJmuiden; 15 W. J. G. Paai'dekooper. Amsterdam; 16 T. H. Buitenhuis. Hilversum: 17 B. A. F. H. van Tol, Amsterdam: 18 J. Boon. Velsen; 19 W. I. D. Sloos, Haarlem en 20 Tj. van der Weide. Overveen. De eerste vijf candidaten van de lijsten in de andere provincies zijn: Friesland: 1 H. J. Popping. Oosterwolde, 2 N. J. Bijenhof, Suameer; 3 N Schotanus. Harlingen; 4 A. Hartmans. Drachster Com pagnie: 5 J. van Weperen Azn„ Oosteirwolde. 6 Tj. Hacquebord, Dokkum; 7 D. K. Schui ling. St. Jac. Parochie; 8 B. F. van Dijk. Akkrum en 9 P. Swart, Leeuwarden. Groningen: 1 Hommo texx Have, Scheem- da; 2 mr. U. P. Okken. Groningen: 3 S Bui tenkamp. Veendam: 4 T. C. van Hoorn, Ui- rum; 5 K. Bakker, VTagtwedde; 6. H. Zonne veld. Ter Apel; 7 R. J. Kollé. Gixmingen: P Meinesz. Zevenhuizen; 9 J. Maarsingh. Stadskanaal; 10 G. R. Bouiman, Oterdum; 11 A. Witteidng. Vlagtwedde; 12 J. H. Zijlma Niekei'k; 13 M. Rozie, Groningen: 14 Jan Voorthuis, Wedde; 15 A. Froma. Bierum; 16 Joh. Kloppenbui'g. Niezijl: 17 W. Lemsti'a, Siddeburen; 18 W. L. J. Sillius, Veendam; 19 de Lange. Zuidwending en 20 R. O. Krui- zinga, Kiel, Windeweer. Drente: 1 G. Dieters Jzn., Annerveen: 1 K. Boesjes, Roswinkel; 3 Frederik de Leeuw: Uffelte; 4 J. L. van Ommen. Barger Ooster veen; 5 J. H Holm, Nie-uw Buinen: 6 L. Rik- kers, Coevorden; 7 H. Steenge Bzn., Nieuw Annerveen; 8 H. Boerma. Erica; 9 A. Jon- kers. Uffelte: 10 F. Toxopéus. Veenoord; 11 A. Merken, Hoogersmilde en 12 W. B. Wa genaar, Assen. Overiisel: 1 J. B. van der Sluis. Olst: 2 G. J. B. Alibrink, Denekamp; 3 H. H. Meijerink. Enschedé; 4 J. Th. Peters. Colmschate; 5 W. R. Jager. Markelo: 6 Anth. Ekkelboom, Hengelo; 7 J. .L. H. M. Thiebosch, Hengelo; 8 Gè Krikke, Gramibergen: 9 Jacob Zon- nenberg, Hengelo; 10 A. H. Kip, Ootmarsum; 11 W. ten Wolde, St-eenwijk en 12 H. J. A Westerhof, Kampen. Zuid-Holland: 1 H. Ch. Nije, Voorburg; 2 M. Baak Jr., Scheveningen: 3 James van Hoey Smith, Rotterdam; 4 R. Bi-üring, Rot terdam; 5 J. J, M. Meijers, Leiden; 6 J. W. baron van Haersolte van Haerst, Den Haag; 7 J. Rijlaai'.sdam Jr., Bodegraven; 8 dr. F. Bruyning, Dordrecht; 9 N. Oosterbaan, Den Haag; 10 P. Kempeneers, Rotterdam; 11 Dr. L P. Kraxxtz, Oegstgeest; 12 B. B. PI. L. Hein- vich, Overschie: 13 J. H. Scholte, 's-Graven- ha-ge; 14 A. Tims, Z\yijndrecht;. 15 E. H. Bakker. Gorinchem; 16 Ir. W. J Reichert, Delft; 17 E, H. van dén Akker. Wassenaar; 18 W. Moritz, Schiedam; 19 N. Haasnoot, Katwijk aan Zee en 20 C. A. van Bevereri Czn„ Loosduinen. Utrecht: 1 C. vaxi Geelkei'ken, Utrecht; 2 dr. J. F. B. van Hasselt, Amersfoort; 3 J. S. Altenbui'g, Soest: 4 R. Bijeman, Breukelen; 5 G. Korver, Vinkeveen: 6 Jhr. D. de Blocq van Scheltinga, Amersfoort; 7 C. Houweling Bunschoten: 8 N. Kortland, Zeist: 9 W. J. W. G. Eissens, Utrecht 10 H. J. Doude van Troostwijk. Nieuwersluis: 11 C. H. Schouten, Groenekan: 12 A. den Boestei'd, Maartens dijk; 13 W M. Oskam. Lopikkei'kapel; 14 G. van Keuningen, Abcoude; 15 Jan Boll, Ame- rongen. Gelderland: 1 J. M. Honig. Arnhem: 2 D. A. Konijnenberg. Zutphen; 3 W. O. A. Koster. Buurmalsen: 4 H. W. Paes. Niimeeen; 5 A. C. Wesseling, Nijmegen; 6 dr. W P. C. Bos, Winterswijk: 7 H. van der Lugt. Drumpt: 8 G. Koster, Wageningen; 9 9 J. Th. M. Slie- penbeek. Lengel; 10 mr. J. Frowein, Ooster- beek: 11 L. Ploeger. Arnhem; 12 Dr. J. J. C. Pchreuder. Apeldoorn; 13 J. A. A. Bruning. Axmhern; 14 J. H. den Ouden. Geldermalsen: 15 D. A. van Arendonk, Herwijnen: 16 dr. K. A. Hoekstra. Arnhem: 17 A. Christiaans. Dreumel: 18 J. Craandijk, Eist (O.-B.): 19 C. J. Jagtenberg, Alphen a. d. Maas en 20 C. L. ten Cate, Doornspijk. Limburg: 1 M. V. E. H. J. M. graaf de Mar- chant d'Ansembourg. Amstenrade; 2 P. J. Khxytmans, Heiden; 3 W. J. Hoegen. Sittard; 4 H. G. J. M. de Bock. Kerkrade: 5 J. W. Nier- strasz, Meerssen; 6 H. R. van Velsen. Venlo; 7 J. P. van Cann. Melick; 8 Th. J. J. Joosten, Sittard: 9 H. A. Lavalle, Maastricht; 10 D. J. Gibbels, Kerkrade: 11 P. H. Hameiers. Maas tricht: 12 D. F. van Duyl, Mook: 13 S. H. Luvten, Bur de; 14 L. P J. A. Munnichs, Echt; 15 -H. W. J. Muller, Maastricht; 16 P. M. A. Brandts. Kerkrade: 17 J. E. Joosten. Maastx'icht; 18 G. J. P. Schmalbach, Vaals; 19 M. Quaedackers, Hoenabroek; 20 P. J. A Zimmermann. Roermond. Noord-Brabant: 1 G. J Sengers, Eindho ven; 2 H. F. A. M. van der Gi-inten. Asten (N.-Br.)3 G. PI. Th. Ziegler, Eindhoven: 4 H. Swinkels. Helmoxxd; 5 J. L. P. Dibbits Breda: 6 J Ch. A. Vroegindewey, Eindhoven: 7 J. J. M. Andriessen, Bergen op Zoom; 8 P. H. Couwenberg, Eindhoven: 9 Ch. F. C. Ver- munt, Roosendaal; 10 M. Segers. Bergen op Zoom: 11 Hendrikus van Loon, Wijk en Aal burg en 12 E. Th. Govaert, Oss. Zeeland: 1 J. A. Dekkex-, Goes: 2 W. F. van Gorsel, Rilland-Bath; 3 L. C. Slings. Poort vliet: 4. ir. A. J. Heken, Zieriksee: 5 J. K Mesu, Nieuw en St. Joostland; 6 S. J. C. Frelier. Kruiningen; 7 G. Alberts, Middel burg: 8 J. C. van Sprundel. Ierseke; 9 M. L. Amadio, Vlissingen en 10 W. A. de Groote. Middelburg. INBRAAK. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft iemand zich toegang verschaft tot een niet bewoond perceel aan de Karei van Man dei-straat. Door een poort kon hij aan de ach- tex-zijde van het per-ceel komexi. Hier ver nielde hij een serreruit, waardoor hij in de serre koix komen. Vervolgens brak hij een tweede ruit, waardoor hij vex-der binnen kon dringen. Via de keuken kwam hij in den win kel. Hier brak hij- een toonbanklade open en ontvreemdde een bedrag van ongeveer f 10. Ook worden twintig doosjes cigaretten ver mist. De politie stelt een onderzoek ixi. Smelt in kokend water en adem de dampen in DE VERDAMPENDE ZALF (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 754.6 m.M. te Karlsbad. Laagste barometerstand 756.1 m.M. te Jan Mayen. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Noord- Ooostelijken wiixd. Helder tot half bewolkt. Weinig of geen sneeuw. Lichte tot matige vorst des nachts. Overdag temperatuur om het vriespunt. Uit het Buitenland Waarschijnlijk aanhouden van de vorst des nachts. De hooge druk blijft nog toenemen, vooi'al in Scandinavië waar reeds bijna 785 m.M. is bereikt en de depressie bij de Middellandsche zee houdt stand, zoodat voor onze omgeving de Oostelijke winden aanhoxxden. Ten Noor den van de hooge druk kex-n is in Scan dinavië door Westelijke winden de vox-st sterk afgenomen en in Midden-Scandinaviè komt plaatselijk dooi voor. Ook in Duitschland en in het Oostzeegebied drong eenige vorst uit de depressie door, zoodat in Duitschland zelfs bij zeer hooge barometerstanden lichte sneeuw valt en de vorst er iets afnam, ter wijl die in ons land tot matig toenam. Alleen in Noord-Duitschland waait het nog stormachtig uit Zuidwest. Op de Bx-itsche Eilanden viel plaatselijk vorst in. Neerslag van beteekenis is alleeen in Scandinavië ge vallen. Ofschoon de uit het Noordoosten over komende bewolking op afnemen van de vorstkansen zou kunxxen wijzen, moet op rond van de stijging van den druk in Scan dinavië aanhouden van dé vorst gedurende de volgende nachten wox'dexi verwacht. op een warme ontvangst kan rekenen! Het zal geducht spannen op het Stormvogels terrein. De aantrekkelijkheid van dezen wed strijd wordt nog verhoogd door het feit, dat twee plaatselijke clubs elkaar bekampen. Op het Kennemerland-terrein aan de Ramplaan ontvangt Kennemerland 3 het elf tal van Z.S.V. uit Halfweg. Van oudsher zijn de ontmoetingen tusschen deze teams altijd bijzonder spannend geweest. De traditie wil, dat Z.S.V. den uitwedstrijd verliest en den thuiswedstrijd wint. Nu wordt het voor de club uit Halfweg een uitwedstrijd, zoodat ze vermoedelijk een nederlaag tegemoet gaat. Er staat voor Z.S.V. echter een kampioexxschap op het spel, zoodat een heftige strijd kan worden verwacht, temeer omdat Kennemer land zelf nog niet kansloos is. V.E.W. speelt tegen V.E.W. 2. Dat wordt een flinke overwinning voor De Jong c.s. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT Barometer Stand van heden Vorige staxxd Neiging: Vooruit. 777 m.M. 774 m.M. FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 8 Maart: Hoogste gisteren 43 F. Laagste hedennacht 31 F. Hoogste heden, tot 12 uur 38 F. BURCERLIJKE STAND HAARLEM, 8 Maart. Ondertrouwd 7 Maart: P. Goosens en G. M. Cramer. Getrouwd 7 Maart: K. Betzema en C. Baars. Bevallen 5 Maart: C. LucasWillemse, d.; 6 Maart: C. M. A. BrouwerHoutman, d.; E. M. H. SchoutenVink, z.; M. M. Zwanen burgMolenwijk, d.; 7 Maart: J. BrinkHui zing. d. Overleden 5 Maart: H. Nanninga. 69 j. Kerk hofstraat; J. M. S. WeijersCornet, 79 j„ de Clercqstraat; 6 Maart: C. M. Polvliet, 91 j„ Leidschevaart; J. van Luijk, 78 j„ Braken- burghstraat. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Voor morgen is het volgende programma vastgesteld: Afd. A: S.I.Z.O.—V.V.IJ. IJ.F.C.Zeevogels. Afd. B: Kennemerland 3Z.S.V. Afd. C: V.J.B. 2—S.I.Z.O. 3. Ulysses 2V.V.B. V.V.IJ. 3—Kennemerland 6. V.E.W. 2— V.E.W. Voor de afdeelingen A en B worden slechts een klein aantal wedstrijden gespeeld, het geen moet wox-den toegeschreven aan het feit, dat de competitie haar einde nadert. Kennemerland I b.v. is reeds uitgespeeld, ter wijl de overige elftallen nog slechts één of twee wedstrijden voor den boeg hebben. In de de B-afdeeling moeten er ongeveer nog drie wedstrijden per elftal gespeeld wor- derx en daar deze teams niet bij de beker- of proef wedstrijden betrokken zullen zijn, met uitzondering van Ulysses, behoeft de competitie-leider zich voor deze afdeeling niet te haasten. Alleen in de laagste afdeeling is de achterstand nog vrij groot. Vermoedelijk worden de wedstrijden in deze afdeeling stopgezet, zoodra de kampioen bekend is. Dit kan in het gunstigste geval evenwel eei'st over vijf weken het geval zijn, omdat er voor de eerste plaats nog twee ernstige gegadigden zijn, n.l. V.E.W. en Kennemerland 4. V.EW. moet nog zes wedstrijden spelen en kan zich definitief kampioen noemen, als zij uit deze wedstrijden 9 punten behaalt. Alleen wanneer Kennemerland nog mocht struikelen, zou de kampioensvlag eerder kunnen worden ge- heschen. Hier staat echter weer tegenover, dat ook de V.E.W.'ers nog kunnen verliezen, waax-door het weer langer zou dux-en. Zoo zijn er nog tal van mogelijkheden. Het staat echter vast, dat er tot eind April nog gevoetbald zal worden in de C-afdeeling. Wat de ontmoetingen voor morgen betreft, gelooven wij, dat V.V.IJ. in Hillegom wel van S.I.Z.O. zal wet<m te winnen. Haar mede- candidaat voor de eerste plaats, Zeevogels, heeft het heel wat zwaarder. Dit elftal moet n.l. bij IJ.F.C. op bezoek, dat op het oogen blik in uitstekenden vorm is. De oud-kam pioenen hebben lang naar de juist combinatie gezocht. Thans is mén er in geslaagd, een WERKVERSCHAFFING. Uit den Haag werd bericht ontvangen, dat de minister van Soc. Zaken, zijn goedkeuring had gehecht aan het plan om ook het tweede voetbalveld in werkverschaffing te doen uit voeren. Het tweede veld is geprojecteerd ten Wes- texx van de Vondelstraat, ongeveer tegenover het terrein van de Zeemeeuwen. Op den heu vel tusschen het thans bijna voltooide en het nog aan te leggen terrein zal het clublokaal gebouwd worden ZANGLUST. Het kinderkoor „Zanglust" onder leiding van den heer Jacob Hamel zal Zondag optre den in de Clarastichting. Voor de patiënten, het vex-plegend personeel en genoodigden zal het koor een viertal liederen zingen. RUSLAND-AVOND. Het plaatselijk comité tot ondersteuning van Russische geloovigen houdt Zondag 10 Maart in „Ons Huis" een „Rusland-avond". Als spreekster treedt op Zr. Elise Wall, die jarenlaxxg als diacones in Siberië werkzaam was. Het voorwoord zal worden gesproken door Ds. Tromp. VARA. Op Zaterdag 30 Maart geeft de afd. Zand voort van de VARA haar j aarlijkschen propa- gandafeestavond in Monopole. Het muzikale gedeelte van het programma zal worden verzorgd door het Haax'lemsch Salonorkest. De propaganda feestrede zal worden uitge sproken door den heer Oets. Mej. Jannie van Oogen declameert, de heer Tummers zal voor exikele vroolijke nummers zox-gen. De avond wordt besloten met een bal. S. D. A. P. Dinsdag 19 Maart, houdt de afd. Zandvoort van de S. D. A. P. een propaganda avond ixx Monopole. De heer S. de Miranda spreekt over: „De weg uit het crisis moeras".. Het arbeiders revue gezelschap „Vrijheid" voort op de revue: „Sta pal, kameraad". „GEEN DICTATUUR". Dinsdag 12 Maart spreekt de heer H. B. Wiardi Bekmann in „Ons Huis", over het on derwerp: „Geen dictatuur, maar vrijheid." BAL-MASQUE. Zaterdag a.s. wordt in Moxiopole een groot bal-masque georganiseerd, waaraan de mu ziekkapel Zandvoort exi de Midnight Kiddies hun medewerking zullen vei'leenen. Prins Car naval wordt ongeveer 10 urn- op het Tram- plein verwacht. Vooraf gegaan door de muziekkapel Zand voort en omrixigd door een groot aantal fak keldragers rijdt hij naar Monopole om daar zijn feestelijke intocht te vieren. Daar aan dit feest ook vele groepen uit Am sterdam en Haarlem deelnemen, belooft het carnavalsfeest te worden, zooals we in Zand voort nog zelden hebben meegemaakt. THEODORUS NIEMEIJER - (Adv. Ingez. Med.) J. C. G. O. B. De J. C. G. O. B. afd. Zandvoort organiseert op Zaterdag 9 Maart in „Ons Huis" een pro- pagaxida filmavond. HILLEGOM VEILING. Gisteravond had in Hotel Sisteivmans de verkoop bij inzet plaats van: Een woonhuis. Meerstraat 74; hoogste bod f 3000 C. J. Bakker q.q. Hillegom. Een wooxihuis met steenen timmermans werkplaats Meerstraat 72; hoogste bod f 3200 dezelfde. Een woonhuis, Jhr. Mockkade no. 1, hoog ste bod f 3200 dezelfde. Een woonhuis Jhr. Mockkade no. 9; hoog ste bod f 2650 P. P. Chaudron, Hillegom. Een woonhuis Jhr. Mockkade rxo. 11; hoog ste bod f 2600, dezelfde. Eexx woonhuis Jhr. Mockkade no. 13; hoog ste bod f 2650; dezelfde. Een woonhuis Jhr. Mackkade no. 15 hoog ste bod f 2600, dezelfde. Een woonhuis met garage. Jhr. Mockkade 17; hoogste bod f 3500, J. W. M. v. d. Bosch Heemstede. Een woonhuis met gai-age. Jhr. Mockkade 19; hoogste bod f 3500, dezelfde. Afslag over een week. HAARLEMMERMEER De heer Kistemaker. Niet meer beschikbaar voor de Prov. Staten. Naar wij vernemen zal de heer K. Kistema ker alhier, zich wegens zijn hoogen leeftijd bij de aanstaande verkiezingen niet meer be schikbaar stellen voor het lidmaatschap van Prov. Staten van Noord-Holland. Het wethouderschap van Haarle mme li nieer hoopt hij nog eenigen tijd te kunnen blijven waarnemen als zijn gezondheidstoe stand hem dat toelaat. VERKOOPING. Te Nieuwvennep werd een 7-tal perceelen geveild, in eigendom toebehoorende aan den heer P. Bakker. Perceel I. Een wooxihuis aan de Jhr. v. d. Pollstraat; kooper H. Duwel te Nieuwvennep voor f 1450; Perc. II. Een dubbel woonhuis aan dexx Vennepex-weg; kooper L. Bras te Nieuw- venxxep voor f 2400; Perc. III. Een dubbel woon huis aan den Venneperweg, kooper H. van Gx-oningen te Nieuwvennep voor f2500; Perc IV. Eeri exxkel woonhuis aaxx den Venneperweg; hiervoor werd door den hypotheekhouder f 2500 gebodexi; Perc. V. Een enkel woonhuis aan den Hoofdweg, kooper G. v. Groningen voor f725; Perc. VI. Een dubbel wooxxhuis aan den Hoofdweg, kooper L. Bras voor f 1205; Perc. VII. Een aantal huizen aaxx den Hoofd weg, kooper G. van Egmond te Aalsmeer voor f3000. Perc. V, VI en VII in combinatie, koo per J. van Andel te Hoofddorp voor f 5030. De Heer en Mevrouw DIESBERGEN reven kennis van de geboorte van hun Zoon RONALD Curasao, 8 Maart 1935 Verloofd: FIETJE SALOMONS en JOHN DE LANGE Amsterdam. N. Prinsengr. 31 Haarlem, KI. Houtweg 31 Ontvangdag 17 Maart, 35 Hotel l'Europe, Amsterdam Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder H. DE WEERS en Kinderen sterk elftal te formeeren, zoodat Zeevogels Joh, de Breukstraat 29, Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder" Louise Dufour-Lohr in den ouderdom van 60 jaar. Haarlem Ir. F. C. DUFOUR S. G. E. DUFOUR J. F. OBERMAYR Groede: L. C. DUFOUR Roermond: L. ZUIDEMA—DUFOUR Ir. W. R. ZUIDEMA en kind Haarlem: Ir. I. DUFOUR M. M. DAEY OUWEXS Haarlem, 7 Maart 1935 Zijl weg 63 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 11 Maart a.s., des namid dags te 1.30 uur, op de Al gemeene Begraafplaats te Haarlem (ingang Klever laan). Volstrekt eenige, algemeene kennisgeving DANKBETUIGING Heden werd plotseling van ons weggenomen 'onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Jansje Hootsen Weduwe van den Heer B. Bounian, in den ouderdom van 63 jaar. J. BOUMAN N. A. HYLKEMA- BOUMAN H. HYLKEMA M. BOUMAN en Kleinkinderen Haarlem, 7 Maart 1935 Voorhelmstraat 5. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 11 Maart a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Moeder, Behuwdmoeder en Grootmoeder, Vrouwe Jacoba Jeannette de Groot Weduwe van Mr. J. H. W. B. Visser Magelang: R. H. W. H. BIJLEVELD- VISSER Dr. J. W. BIJLEVELD en Kleinkinderen Ma lang: H. J. W. VISSER J. C. A. VISSER- DE HAAN Driebergen: J. J. VISSER Haarlem, 7 Maart 1935 Bosch en Vaartstraat 29 Geen bloemen Geen bezoek De crematie zal plaats vinden Maandag a.s. te Driehuis- Westerveld, na aankomst van trein 14.14 u. De behandeling in onze fabriek ig iets bijzonders TIJDELIJK VERLAAGDE PRIJS 1 pers. 0.30 2 pers. 1.12^ Advocaat f 1.45 per maathoudende flescli uitsluitend van eieren en Spaarne 86-90 Teler. 1.0,1.1.2. EEN RIJWIEL te kopen of te laten nazien is al tijd nog een zaak van vertrouwen. Wendt u daarom tot een reeds 23 jaar gevestigd adres. Wij hebben ruime keuze ook in 2de hands rij wielen w.o. 1ste klas merken, in, prijzen vanaf 12. A. KOELE- MEIJER, Breestr. 3, Tel. 12647. Verruilen. Verhuren, Emailleeren Uw Lederen Kleeding moet betrouwbaar zijn. Dus daarom naar HET AMERIKAANSCHE HUIS 24 BARTELJORISSTR. 24 Geen filialen. Eigen fabrik. Tel. 1343» JACK MORRIS NET DAGMEISJE gevr., ca. IS jaar, van 8.303 u.; Vrijd. tot 5 uur 3.50 p. w. Jac. Perklaan 10, Heemstede, bij Fred, v. Eedenp),

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2