Mï1 De Grieksche opstandelingen boeken successen. THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Radio-Programma I VRIJDAG 8 MAART 1935 H A" A R E E M'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Geheel Thracië in hun handen? Torpedoboot loste schoten op Saloniki. Te Belgrado vreest men voor internationale verwikkelingen. Uit Athene, 7 Maart: Na de bezetting van Mytilene door de op standelingen zijn thans ook de eilanden Kios en Samos door den kruiser „Averoff" en twee torpedobooten der opstandelingen bezet. De regeering heeft volgens de officieele bericht-en dezen overval der opstandelingen voorzien en hecht niet veel waarde aan de bezetting dezer eilanden. In Macedonië kon een vliegtuig der regeeringstroepen ondanks ongunstige weersomstandigheden de stellin gen der rebellen met succes bij Serres bom bardeeren. BELGRADO, 7 Maart. De bladen in Bel grado melden dat de militaire situatie in Griekenland in de afgeloopen 24 uur slechts weinig veranderd is. Generaal Kondylis die het opperbevel over de regeeringstroepen voert .schijnt groote bezwaren te hebben om een beslissenden slag te openen en daarmee het bloedvergieten te beginnen. De ..Politika" is van meening. dat de krachtverhoudingen tusschen de regeering en Venizelos nog altijd gelijkwaardig zijn. De opstandelingen zijn in Noord-Griekenland evenzeer met een mobilisatie begonnen als de regeering in het centrum van het land. Zij beschikken ook" over voldoende wapenen en munitie, aangezien de goed voorziene de póts te Seres. Kawalla en Dedeagatsj in hun handen zijn gevallen. Anderzijds stuurt de regeering vele reservis ten weer naar huis aangezien zij niet be trouwbaar geacht worden Grieksche vluchte lingen uit Klein-Azië worden in het geheel niet in het leger opgenomen. De dagbladcen- suur te Athene is verscherpt en de dagbladen mogen geen extra edities meer op straat bren gen.. Ook Venizelos voert drukke propaganda te gen de regeerix»g. Boven Athene heeft hij strooibiljetten laten uitwerpen, waarin het volk wordt opgeroepen tegen de regeering. Hoewel van officieele zijde ver klaard wordt dat de schepen der op standelingen te langzaam zijn om er mee te kunnen opereeren en zij bo vendien gebrek aan kolen hebben, verwacht men een aanval op Salo niki. Volgens particuliere berichten zou een torpedoboot der opstandelingen voor Saloniki zijn aangekomen, eeni- ge schoten op de stad hebben gelost en zich toen weer verwijderd hebben. De vloot zou talrijke passagiersschepen met zich meevoeren, die onderweg zouden zijn „gekaapt" en aan boord waarvan zich soldaten van de eilan den bevinden, die als versterking voor het vierde legercorps aan de Thraci- sche kust aan land zouden worden gebracht. De in den laten avond van Donderdag door de bladen te Boedapest ontvangen telefoni sche berichten^preken van een zorgwekkende verscherping van den toestand in Grieken land. In tegenstelling met ander berichten zou: den de opstandelingen reeds geheel Thracië hebben bezet. Dedeagatsj, Xanthi, Serres, Suemuer Dsjina en Cavalla zijn in handen der opstandelingen, die thans zouden opdrin gen in de richting van Saloniki. In den middag zouden de opstandelingen na een langdurige .voorbereiding door de artillerie aan de rivier Stroema tot den aan val zijn overgegaan. De bladen melden voox-ts, dat de militaire kringen te Belgrado den toestand der regeeringstroepen bui tengewoon ernstig beoordeelen, in geval de vloot der opstandelingen er in mocht slagen door te dringen tot de kust van Macedonië. Indien de burgeroorlog in Griekenland langer dan men oorspronkelijk dacht zal voortduren, verwacht men ernstige internationale verwikkelingen terwijl men zelfs vreest, dat de vrede op den Balkan in gevaar zou kunnen worden gebracht. Algemeen verwacht men, dat Venizelos indien de opstandelin gen zullen winnen- het Balcan- pact zal opzeggen. Voorts beweren de bladen te kunnen melden, dat te Atheixe communistische on lusten zouden zijn uitgebroken. De commu nisten zouden schotschxiften onder de be volking hebben verspreid en er zou een groot aantal gewonden te betreuren zijn. Drie gene raals zouden den minister-president hebben geadviseerd in onderhandeling te treden met de opstandelingen. Natuui'lijk moet de verantwoordelijkheid voor deze berichten worden overgelaten aan de Hongaarsche bladen. Uit Alexandrië: Het jacht Imperia van de Imperial Airways dat bij Kreta was gesta- tionneerd is met bijzonder verlof uit de Kre tenzer wateren vertrokken. De gezagvoerder deelt mede, dat twee re- geeringsvliegtuigen tijdens den vliegeraanval de vorige week door de Avex-off zijn neerge haald. Den zelfden dag zouden twee schepelingen van de Averoff zijn gedood door een op den kruiser gewox-pexx bom. Wordt Kreta onafhankelijk? De gezagvoerder van de Imperia heeft in een interview met den vertegenwoordi ger van Reuter te Alexandrië verklaard, c'.at de geheele bevolking van Kreta zich veilig gevoelt en bereid is Venizelos tot het einde te steunen. Indien de opstande lingen in Macedonië de nederlaag zouden lijden, aldus de gezagvoerder van de Im peria, zou Venizelos voornemens zijn Kre ta tot onafhankelijken staat te proclamee ren en zich in deze aangelegenheid tot den Volkenbond wenden. Engeland. Eden naar Warschau en Moskou. De minister van buitenlandsche zaken, Sir John Simoix, heeft gisteren iix het Lagerhuis bevestigd, dat Lordgrootzegelbewaarder Eden, zich waarschijnlijk in aansluiting op de reis naar Berlijn, naar Warschau en Moskou zal begeven. Deze mededeeling werd gegeven in antwooi'd op een vraag van den leider der oppositie. Lansbury, inzake de kansen van een Engelsch ministerieel bezoek aan Moskou en andere hoofdsteden. Simon antwoorde letterlijk: „Nadat over eengekomen was tot het bezoek aan Berlijn, hebben wij de mededeeling gekregen, dat in aansluiting daarop een Britsch ministerieel bezoek aan de Sovjet-Unie en Warschau, ten zeerste begroet zou worden. De Engeische regeering heeft geantwoord, dat zij zich ge lukkig acht, deze uitnoodiging te aanvaarden en het ligt in het voornemen, dat Lordgroot zegelbewaarder Eden deze bezoeken zal bi*en- gen". Een afgevaardigde van Labour vroeg daar op of het bezoek aan Moskou vóór de reis naar Berlijn zou plaats vinden, daxx wel of de minister van buitenlandsche zaken gedwon gen was hiermede te wachten tot na het Ber- lijnsche bezoek. Simon antwoox-dde, dat van dwang geen sprake kon zijn, aangezien Engeland een vrij land is. Men heeft zich voorgenomen, dat de andere bezoeken zouden plaats vinden na het bezoek te Bex-liin. Dat zal waarschijnlijk de rangorde der gebeurtenissen zijn. Oos tem rijk, Ministers als getuigen in het proces-Rintelen gehoord. In het proces tegen dr. Rintelen werd gis teren als getuige gehoord de onderstaats secretaris van Justitie Karwinsky, die mee deelde. dat Rintelen in opdracht van Dollfuss tijdens zijn verblijf te Weenen door de po litie werd gevolgd zonder dat dit tot eeixig resultaat leidde. De verhouding tusschen Dollfuss en Rintelen was niet vertrouwelijk, Hij leidde dit af uit de gesprekken met dexx Bondskanselier en het bevel tot bewaking. In Juni 1934 had Dollfuss tegenover hem en Minister Stockinger vex-klaaid dat hij Rinte len slechts in het buitenland kan gebruiken en dat er in het binnenland slechts een plaats was. waar Dollfuss Rintelen zou kun nen gebruiken, nl. te Woellersdorf. Deze uitlating werd door Minister Stockin ger, die als tweede getuige gehoord woi'dt, bevestigd. Deze getuige doet ook mededee- lingen over de aankomst van Rintelen bij het Ministerie voor Landsverdedigixxg, waar Rintelen van het gebeurde op de hoogte was gesteld. Minister Neustaedter-Stuermer had hem gevraagd, welk standpunt hij innam, waaxma Rintelen had ontkend, iets met de putschlsten te doen te hebben, doch zich la ter bereid had verklaard met hen te onder handelen. Op een vraag wat hij van derge lijke onderhandelingen vei'wachtte als hij de putschisten niet kende,.had Rintelen ge antwoord. dat de situatie dat wel zou uit wijzen. De verhouding tusschen Dollfuss en Rintelen noemde ook deze getuige zeer slecht. De eerstvolgende getuige was de chef van den bondspersdienst in Weenen. buitenge woon gezant Ludwig. Hij verklaarde, dat de benoeming van Rintelen, naar Rome op 28 Augustus 1933 geschied was. Op 30 Augustus was het agrément reeds verkregen. Rintelen aanvaardde zijn functie echter eerst op 24 October. In dien tijd was in de wereldpers en ook in de Oostenrijksche pers een leven dige onrust oixtstaan. Er werden allerlei combinaties vastge knoopt aan dit verlate aanvaarden van de functie. Dezelfde onrust kon toen later in het voorjaar van 1934 geconstateerd worden. Er verging geen dag. dat niet ergens in de wereldpei-s het bericht opdook, dat een re- geeringsomwenteling voor de deur stond en dat Rintelen. bondskanselier zou worden. De verdediger constateerde, dat staatsse cretaris, dr. Kaïwinski, op 25 Juli geenszins een zoodanig wantrouwen jegens dr. Rinte len geuit heeft als thans. Toen had hij een opstandeling zijn visitekaartje overhandigd (zooals men weet was dr. Karwinski opge sloten in de bondskanselarij) en daarbij ver- klaard, dat hij onmiddellijk met dr. Rintelen moest spieken over een hoog politieke zaak. Hij heefc dezen wensch toen verscheidene malen herhaald. Dr. Karwinski, die zich nog in de gerechts zaal bevond, werd onmiddellijk voor nadere verklaringen gehoord. Hij deelde mede. dat de coxxsta teering van den verdediger juist was. hoewel daaruit geenszins de gevolgti;ek- king kon worden gemaakt, die de verdediger meende daaruit te kunnen trekken. Hij was om ongeveer 18 uur van meening geweest, dat de putsch was gelukt. Hij lxad gemeend, dat hij en zijn menschen nog steeds bedreigd waren door de revolvers van de opstande lingen en had het gevoel gehad, dat deze in ieder geval slechts ondergeschikte personen thans een nutteloos bloedbad zouden kunnen aanrichten. Hij had derhalve dr. Rintelen willen verzoeken de volkomen onschuldige ambtenaren vrij te laten. Gemève. Bulgarije verontrust over Turkije's bewapening. De gedelegeerde van Bulgarije bij den Volkenbond. Antonof, heeft gisteren naar Reuter meldt den secretaris-generaal van den Bond, Avenol, een memorandum over handigd. waarin de aandacht wordt geves tigd op de belangrijke militaire macht, welke de Turken sinds een jaar aan de Bul- gaarsche grens ontplooien. In officieele Bulgaarsche kringen wordt verklaard, dat het uitsluitende doel van An- Hitler kan niet ontvangen. Het is hem aan te zien. tonof's démarche, althans voor het oogexx- blik, is, een vriendschappelijke verklaring uit te lokken, om een eixx'de te maken aan een toestand, dien Bulgarije als abnoxmxaal be schouwt. Na van den Bulgaarschen stap op de hoog te te zijn gesteld, bracht ook de Turksche gedelegeerde. Kemal Husnu, een bezoek aan Avenol. Zoowel Antonof's démarche als de offi cieuze Bulgaarsche toelichting er op hebben te Genève verwondering gewekt. In Turksche kringen verklaart men. dat de regeering van Turkije geenex*lei kwade bedoelingen jegens Bulgarije koestert en men komt op tegen de beweringen, welke in dit opzicht door Sofia zijn gedaan. België. Theunis naar Parijs voor besprekingen inzake het goudblok? In de Belgische Kamer zeide de premier naar aanleiding van hem gestelde vragen onder meer: „De Belgische regeerixxg volgt nauwlettend de fluctuaties van het pond sterling. Zij heeft zich zoo juist in vei'binding met de Fransche regeering gesteld om de vraag te bestudeeren, of het niet raadzaam is, dat de landen van het goudblok gezamenlijk de fluctuaties onderzoeken". Volgens berichten uit Brussel aldus de Tel. zou de Belgische minister-president Theunis voornemens zijn een bezoek aan Parijs te brengen ten einde met Flandin van gedachten te wisselen aangaande een nau were samenwerking op economisch gebied tusschen België en Frankrijk. In gezaghebbende Parijsche kringen is men een eventueele hexwatting der bespre kingen tusschen de goudbloklanden, zooals heden door den Belgischen premier Theunis in de Kamer is geopperd, zeer gunstig ge zind. Men is van oordeel, dat de huidige om standigheden een gunstig vooruitzicht ope nen voor besprekingen welke tot belangrijke resultaten kunnen leiden. Italië. Bereidt Italië een aanvallenden oorlog tegen Abessynië voor? Volgens een bei'icht van officieele zijde is generaal Rodolfo Graziani benoemd tot gou verneur van Somaliland en commandant van de bezettingstroepen. Generaal Graziani is reeds met de eerste afdeelingen van de divisie Peloritana te Mogadiscio geland. Mussolini heeft den scheidenden gouver neur Rava een danktelegram gezonden. Het luchtvaartmateriaal wordt volkomen vex*vangen. De Italiaansche luchtvaartindus trie heeft daartoe reeds opdx-acht ontvan gen. Op bevel van Mussolini worden alle vrij willigers, die voor Oost-Afrika bestemd zijn uitsluitend ingelijfd in de formaties der fas cistische militie. Aangeworven worden ge zonde mannen van de lichtingen 1880 tot 1910. De corr. van het Alg. Handelsblad meldt voorts aan zijn blad: Eerst Woensdagavond werd te Rome door de bladen bekend gemaakt, dat er een voor- loopig accoord xxxet Abessynië was bereikt. Dit accoord heeft echter slechts betrekkin- gexx op het scheppen van een smalle neutrale zone tusschen de Italiaansche en de Abessy- nische troepen gedurende dexx duur der oxx- derhaxxdelingen. Op andere punten is men het nog niet eens. Hierover heèrscht heden (Donderdag)- avond de opinie, dat het werkelijk tot een aanvallenden oorlog van Italiaansche zijde komen zal. Het zenden van een zoo groot aantal vlieg tuigen, waar Abessynië niets gelijkwaardigs tegenover zal kunnen stellen, is indexdaad veel beteekenend. De vertrokken vliegers tellen duizend man soldaten en zestig offi cieren: tezamen zou dit de bemanning zijn van een 200 a 300 vliegtuigen. Een internationale tentoon stelling over het fascisme. 9 Maart zal te Parijs 83 rue La Boétie, de internationale tentoonstelling over het fas cisme worden geopend, die georganiseerd is op initiatief van een comité, dat bestaat uit bekende personen. Eenigen van hen zijn Px*of. Paul Langeviix, Mr. de MoroGiafferi, een bekend advocaat, Victor Margueritte, bekend schrijver en André Malraux, eveneens bekend auteur. Voorts hebben in het comité zitting de heeren Pierre Cot, kamerlid en oud-mi nister van luchtvaart. Jeaxx Painlevé en Frans Masereel. Dit comité heeft het volgende communiqué verspreid „De leden van deze commissie van initiatief, die zich bezig houden op verschillende gebie den van intellectueelën of maatschappelijkén arbeid hebben zich vereenigd met het oogmerk het Fransche publiek duidelijk te maken, wat het fascisme voorstaat. Daartoe is het wellicht het beste het begrip fascisme los te maken van elke partijdige beschouwing of nationaliteit en haar in een vorm, die zoo objectief moge lijk is, aan allen voor te stellen, die willen we ten wat het fascisme in werkelijkheid heeft gebracht aan de volken, die onder zijn régime leven exx daartegenover, wat het aan gevaren kaxx meebrengen voor hen, die het nog niet als staatsvorm hebbexx. Dit zijn xn hoofdzaak de richtlijnen van de internationale texxtooxxstellixxg over het fas cisme. Wat betreft de verwerkelijking van deze tentoonstelling hebben de organisatoren ge tracht op zoo rechtstreeksch mogelijke wijze in klank en beeld, voor een groot deel volgens tot nu toe ongebezigde werkwijzen aan te toonen eenerzijds den nxaatschappelijken ont wikkelingsgang van de Europeesche volken sedert 1914, waarbij speciaal aan de oorzaken van het ontstaan van de. fascistische ideolo gie en de werkelijke oogmerken, welke zij tracht te bereiken, aandacht wordt geschon ken; anderzijds de velschillende besluiten, die door de fascistische régimes in de perioden sinds de vestiging van hun macht zijn inge voerd. De tentoonstelling zal verdeeld zijn in twee verschillende deelen, die weer een groot aan tal afdeelingen, elk met een nauwkeurig om lijnd programma, zullen hebben. Het eerste deel zal als onderwerp hebbexx de geschiedkundige studie van de ontwikkeling van het fascisme tot aan zijn machtsvestiging. Dit zonder oxxderscheid ixx alle landen, waar het fascisme zijn régime heeft gevestigd en waar het dit tracht te doen. De politieke en ecoxxomische ontwikkeling vaxx Europa vanaf 1914 tot op onze dagexx zal de waarheid van de verklaringen bewijzen, die het begrip oorlog met fascisme verbinden. Deze afdeelixxg zal een documentatie bevattexx, die gx-ootendeels nog oxxuitgegeven is. en ook een schema van de tegenwoordige militaix-e activi teit van de meeste staten ter wereld, die zeer duidelijk het heimelijke verband tusschen fascisme en ooxdog zullen aantoonexx. Ixx deze afdeeling zal -zijn inbegrepexx de studie over den verborgen strijd tegen het, fascisme in de landen met het fascistischei systeem. Het tweede deel zal het tot doel hebbexx op economisch gebied, op maatschappelijk ge bied, op ixxtellectueel gebied enz. de resultaten uiteen te zetten, waartoe het fascisme, overal waar het de absolute leiding in publieke- en privézaken heeft, geleid heeft. De vraagstukken van den arbeid, de situa tie van de vrouw, de godsdiexxstkwesties, de opvoedingsmethoden, het ingrijpen van den staat in gerechtelijke onderwex-pen, de wer- kixxg van het fascisme op het tooxxeel, de bios coop, de beeldexxde kunsten, de sport exxz. zul len in elk der afdeelingen van dit tweede deel nauwkeurig worden bestudeerd. De tentooxxstelling zal behalve het mate riaal voor zichtbare uitbeeldixxgexx, bestaaxxde uit lichtbeelden, levexxdige schetsen, eeix heel inlichtingssysteem door klaxxk exx gesproken woord omvatten: granxofoonplaten en lezin gen, die de kracht vaxx dexx oproep exx de de monstratie verhoogexx. Gedurende den heelen tentooxxstellingstijd, d.w.z. vaxx 9 Maart tot 7 April, zullen eiken avond geleerden, schrijvers, kunstenaax-s van hun welspx-ekendheid en bekwaamheid blijk geven, en de inmenging van het fascisme in ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC De raaf vloog op en Thijsje volgde hem op eexx draf. „Ja, wij vliegen hard," riep de vogel, „je zal even moeten draven; wees maar niet bevreesd ik zal je brengexx waar je moet zijn." Thijs vond die oxxverwachte hulp wel prettig, en dacht: „Die raaf zal mij niet voor den gek houden; zóó erg kan een dier niet liegen." J W tI" /i&vUi i j MbH MacDonald mag niet naar den ministerraad. Het is begrijpelijk. het dexxkexx, de wetenschap exx de kunst, over al waar het zich doet gelden scherp doen uitkomen. Vertooniixg van films en bewijsstukken, too- neelvoorstellixxgen, literaire en muzikale bij eenkomsten zullexx deze causerieën xxog aan trekkelijker makexx. De bezoeker zal bij het verlaten van de in ternationale tentooxxstelling over het fascisme objectief exx vrij kunnen oordeelen over geluk kige of noodlottige werking vaxx het fascisme op de ontwikkeling van de menschheid". DE IDEALE BESTUURDERSZETEL. Verwart dit woord niet met een bestuursze tel. Het is de zitplaats, de stoel, de fauteuil van den man die aan het stuur van een auto zit. Het schijnt dat ixx Exxgelaxxd althans deze ze tel tot heden alles te wenschen over heeft ge laten voor den man die er op zat. Maar zijn lijden en zijxx geduld hebbexx thans hun loon gekregen en zijn geëindigd met de uitvindixxg van den idealen zetel. Op gezag van de Daily Express, die specialist is iix het bx-engen vaix goede tijdingen exx die ook deze tijdixxg heeft gebracht, kan worden vex'klaard dat kramp en acute stoornissen in de spijsvertering die het lot plachten te worden vaxx hexx die gedu rende langexx tijd een automobiel over de we gen stuurden als bij toovex-slag zijn verdwe- xxeix onder de zegexxrijke invloeden vaix den nieuwen zetel. Drie jaar van iixtensieve studie door de door Lord Nuffield (dexx Morris-fabri kant) gemobiliseerde orthopedische kopstuk ken van het land hebbexx tenslotte tot de crea tie van dit zegeni-ijke zitwerk geleid. Deze dokters hebbexx geleidelijk oxxtdekt dat de ge middelde hoek, waaroxxder de gemiddelde be- stuux-derszetel achter 't stuurrad ten opzichte vaxx den man en zijn basis wordt geplaatst, ge neigd is een halve kromme of een geknakte rechte te makexx vaxx de wervelkolom. Ten overvolede wordt verder uitgelegd dat een wervelkolom van zulk een gedaante onvermij delijk tot onnatuuxdijke inwendige verwikke lingen moet leiden; vandaar het lijden op lan gexx afstand, vandaar de vertraging in het proces der spijsvertering, vandaar de pijnlijke waxxorde in het digestieve stelsel. Men vond bij afleiding dat de ideale bestuurderszetel ten eerste de wervelkolom in haar natuurlijke en niet onelegaxxte kromming moest doen be klijven en ten tweede volledige vrijheid en gemak moest overlaten voor de behandeling vaxx het stuurwiel en de bestuursmiddelen. Exx xxa drie jaar van studie, proef en overleg is men er ixx geslaagd eexx zetel te scheppen die ten volle aaxx deze eischen voldoet. ZATERDAG 9 MAART 1935. HILVERSUM, 1875 M. VARA-Uitzending. 8.00 Graxn.pl. 10.00 Morgexxwijdixxg VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.„De No tenkrakers", o.l.v. D. Wixxs, voordracht en so- listexxconcert. 12.00 „De Notenkrakers", o.l.v. D. Wins. 12,30 E. Walis en zijn orkest. 1.00 C. Steyn (accordeon) exx J. Vogel (piona). 1.151.45 „Orvitropia", o.l.v. J. v. d. Horst. 2.00 „oHe de toekomst groeide". 2.20 „De Zon nekloppers", o.l.v. C. Steyn. 2.45 „De Fliere- fluitex's", o.l.v. E. Walis. 3.15 Lezing. 3.30 R'damsch Philh. orkest o.l.v. E. Flipse, m.m.v. A. Pot (viool), W. Fens (piano). 4.30 Zender- wiss. 4.35 Causerie. 4.50 Vervolg orkestcon cert. 5.40 Literaire causerie Joh. v. d. Woude. 6.00 „De Wielewaal", o.l.v. P. Tiggers, en toe spraak. 6.30 Gram.pl. 7.00 Gronixxgscix uurtje. 8.00 Herh. SOS Ber. 8.03 Gram.platen. 8.30 VARA-orkest oxxder leiding van E. Flipse m.m.v. Z. Fraxxcescatti (viool). 9.30 Optreden van Emmy Arbousz. 9.45 Vioolrecital Z. Fran- cescatti. 10.00 Toespraak K. de Jonge. 10.05 Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15 Zang Esther Philipse. 10.45 „De vreemde visite", spel van Boredelet, bew. van Cappellen. M.nx.v. het VARA-Tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. 11.05— 12.00 Gram.pl. HUIZEN, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Grarn.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. 12.45 Orkest concert. 1.30 Gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sportpraatje. 3.004.00 Kinderuur. 4.15 Or kestcoxxcert. 4.45 Granx.pl. 5.30 Esperaxxto. 5.45 Schlagermuziek exx lezingexx. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gram.pl. 9.05 Hoox-spel. 9.25 Orkestcon- cei't. 9.50 Zaxxg. 10.00 Orkestcoxxcert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Zaxxg. 10.45 Orkestcoxxcert. 11.15 12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Moi'genwijding. 11.20 Gram.pl. 12.05 BBC-Northern Orkest o.l.v. Morrison, m. m. v. G. Cook (alt). 1.20 Commodore Grand orkest H. Davidson. 2.20 Credric Sharpe Sex tet. 3.10 Verslag rugbywedstrijd Ierland Wales. 4.50 Gram.pl. 5.05 Amerikaansch relais, 5.35 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. 6.20 Be- richtexx. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch inter mezzo. 7.20 Interviews. 7.50 Piaxxoduetten door E. Gunthorpe en C. Baunxer. 8.20 „Weather fox-ecast", spel van Watsoxx Watt en J. Salt. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berïchtexx. 10.20 BBC-Theaterorkest o.l.v. S. Robinson. 11.20 12.20 Ambrose en zijn Band. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 „Bocksprünge" gevar. programma. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20—12.15 Dansmuziek door Hans Bund en de Goldene Sieben.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6