VERKOUDHEID 3 VRIJDAG 8 MAART 1935 H A A R L E M'S DAGBLAD 11 VELSEN RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergaderde Donderdag avond onder voorzitterschap van den heer J. C. Dunnebier. Afwezig wegens ziekte Mr. v. d. Flier en de heer v. d. Veer. De voorzitter zeide een woord van dank te willen spreken voor -de vele brieven, welke in gekomen zijn naar aanleiding van het over lijden van den burgemeester en ook voor het groot aantal handteekeningen, dat op de con- doleantielijsten is geplaatst. Verordening winkelsluiting. De voorgestelde wijziging van de Verorde ning op de winkelsluiting wordt goedgekeurd. Vergoeding leden commissie van schatting en advies. De heer Lu ik man, s.d., vraagt of de ver goeding niet wat hoog is. De voorzitter zegt van niet. Het voor stel wordt goegekeurd. Machtiging uitbetaling subsidie Burgerwacht. De heer Visser, s.d., zegt niet voor de uit betaling te zullen stemmen. Spr. wijst er op, dat de commandant f 300 zal ontvangen. Spr. wil er niet op ingaan, maar zegt te meenen dat de voorstanders van deze instelling wel ver wachtten, dat de commandant dit uit liefde zou doen. Spr. vindt den post van f 750 voor verlichting en verwarming wat opgeschroefd. Verder vraagt spr. zich af of men een uit gave van f 1200 voor dit doel in dezen tijd ver antwoord acht. Men heeft kunnen lezen, dat t.b.c.-patiënten op uitzending moeten wach ten, omdat er geen geld is. De voorzitter zegt den heer Visser te hebben laten gaan, doch merkt op, dat het subsidie reeds is toegekend. De heer Van Woensel, comm. p., zegt dat het hier gaat om een instituut, dat vijandig gezind is tegen de arbeiders. De heer ten Broeke, c.h., zegt, dat de f 300 uitgetrokken zijn voor het commando en dat omvat veel. Verder dat de f 750 voor ver lichting en verwarming beslist noodig zijn, daar zij de 'geheele school betreffen. Het voorstel wordt goedgekeurd met 7 stem men tegen, die der s.d. en den heer van Woen sel. Vaststelling straatnamen. De heer Vermeulen a.r.. vindt dat zeker elk lid het voorstel om den naam van burge meester Rambonnet aan een laan te geven, zal toejuichen. Echter zou spr. gaarne zien. dat voortaan het geven van straatnamen in besloten zitting wordt behandeld, opdat over- personen niet in openbare vergadering behoeft te worden gedebatteerd. De heer Bosman v.d., vraagt of dit ook historische personen betreft. De heer Vermeulen zegt dat het niet om Rembrandt of andere historische personen gaat, doch wel om personen uit de gemeente. De voorzitter geeft deze toezegging. De voorgestelde straatnamen worden goed gekeurd. Heffing van diensten. De heer Visser s.d. en enkele andere leden maken bezwaar, om reeds bij een in komen van f 1000 een bijdrage in de kosten van ontsmetting te heffen. Wethouder Nijssen, r.k. wijst er op, dat de verordening zeer soepel zal worden toege past. Het voorstel wordt goedgekeurd. Tegen de soc. dem. fractie en de heer van Woensel; goedgekeurd worden de vaststelling van de vergoeding krachtens de Lager-Onderwijswet voor de bijzondere scholen over 1932 en de vaststelling van de voorschotten aan bijzon dere scholen over 1935. Een verzoek van het bestuur der P. Venneu- lenschool inzake aanschaffing van school borden wordt teruggenomen. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst met het R.K. gymnasium voor meisjes te Haar lem inzake toelating van leerlingen uit de ge meente Velsen. Verkoop van grond. Het voorstel tot verkoop van grond aan H. M. v. d. Pieterman te IJmuiden en J. Hartman te Bloemenda'al wordt goedgekeurd, dat be treffende B. Boerrigter te Haarlem wordt aangehouden. Verder werd nog besloten aan H. Kaspers te Santpoort te verkoopen 3620 M2. bouwterrein aan de Wijnoldy Daniëlslaan al daar voor f 16.500. Het voorstel tot overdracht van grond voor den bouw der R.K. school te Santpoort wordt goedgekeurd. Het voorstel inzake grondverkoop aan het R.K. kerkbestuur aldaar wordt echter aangehouden. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. tot herziening van het Uitbreidingsplan. In exploitatie geven neutrale kleuterschool. Het voorstel tot het in exploitatie geven van de neutrale kleuterschool aan de Wüstelaan te Santpoort aan de Vereeniging Volksonder- Wijs aldaar wordt goedgekeurd, eveneens dat tot het in bruikleen afstaan van den inven taris en de leermiddelen voor deze school aan genoemde vereeniging. Goedgekeurd worden: het aangaan van een grondruiling; de overeenkomst met de N.V. Autobusexploitatie Stormvogels inzake vervoer van schoolkinderen en het voorstel tot het verleenen van vergunning tot het aanleggen Van een weggedeelte te Velsen. Verhuur woning en verlaging huurprijs. B. en W. stellen voor de aangekochte wo ning Stephenstaat 6 te IJmuiden te verhuren voor f 5.75 per week. Goedgekeurd. Tegen de heer Homburg. Verder stellen B. en W. voor den huurprijs van de woning Stationsweg 69 te IJmuiden te Verlagen tot f 5 per week. Goedgekeurd. Ingekomen stukken. De door B. en W. voorgestelde ingekomen stukken worden in hunne handen gesteld voor advies. Interpellatie-Visser. Aan de orde is een interpellatie van den heer Visser. S. D. De heer Visser heeft de volgende vraag gesteld: „Ondergeteekende, lid van den Raad, ver zoekt in de e. v. vergadering bij wijze van interpellatie, Burgemeester en Wethouders de volgende vraag te mogen stellen: l zijn de motieven -welke. B, eh 3Z. iiebbea 1 geleid den Directeur van de instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon, op grond van zijn instructie, te verbieden, uitvoering te ge ven aan een besluit van de besturen dezer Instellingeix tot het verstrekken van een ko- lentoeslag aan de door haar gesteunden?" Hierop is door B. en W. als volgt geant woord: „Het wil ons voorkomen, dat de motieven aan den heer Visser niet geheel en al onbe kend zijn. Wij stellen ons ten minste voor, dat de heer Visser als lid van het Bestuur van de Algemeen Burgerlijke Instelling van Maat schappelijk Hulpbetoon kennis heeft geno men van de gevoerde briefwisseling. De heer Visser zeide dat z.i. de instellin gen van maatschappelijk hulpbetoon volko men bevoegd zijn een kolentoeslag te geven. Spr. wijst op den nood in vele gezinnen en zegt dat in andere plaatsen wel brandstoffen worden gegeven. Spr. zegt nieuwsgierig te zijn welk wettelijk bezwaar er is, om een kolen- toeslag te verstrekken. Voor de instellingen is het niet moeilijk deze beslissing te achter halen, omdat zij de uitkeering met 50 of 75 cent per week kunnen verhoogen waar aan B. en W. niets kunnen doen. Terecht wilde men dit niet, omdat een verhooging als r-egel blijvend is, terwijl een kolentoeslag al leen voor de wintermaanden geldt. Wethouder Bosman (V. D.), zegt, dat B en W. bezwaar hadden, omdat het besluit alle ondersteunden gold en de Armenwet» alleen spreekt van steun, waar zulks noodig is. Een betere weg is de uitkeering te verhoogen voor wie dit noodig hebben. Daartegen zullen B. en W. geen bezwaar maken. Nog een interpellatie Aan de orde is nu de interpellatie Luik man. De heer Luikman (S. D.) heeft de vol gende vragen gesteld: le. Is het B. en W. bekend dat door de ge meentepolitie den toegang tot, en het verblijf op den voor het openbaar verkeer bestemden weg, de Voox-plaats te Santpoort is verboden aan de bij de staking bij de firma ^'jis en Duiker betrokken arbeiders? 2e. Zoo ja om welke reden en op grond waarvan is tot deze maatregel overgegaan? 3e. Is in de verkoopsvoorwaarden, welke gelden voor de aan de Voorplaats te Sant poort gelegen, aan de firma Pruis en Duiker verkochte gronden, een voorwaarde opgeno men, dat tenminste een in die voorwaarde gesteld percentage arbeiders uit de gemeente Velsen moet worden tewerk gesteld op de bouwwerken welke op dit bouwterrein tot stand komen? 4e. Zoo ja, willen B. en W. dan bevorderen dat aan deze voorwaarde de hand wordt gehouden Hiei-op antwoordden B. en W. als volgt: 1. Dit is ons bekend. 2. Het betreft hier een politle-aangelegen- heid, waaromtrent wij geen zeggingschap heb ben en geen inlichtingen kunnen verstrekken 3. De gronden zijn verkocht aan den heer P. P. Pruijs of zijn nader te noemen meester of lastgever. Overigens kan de vraag beves tigend beantwoord worden. 4. Van deze voorwaarde wordt niet afge weken. De heer Luikman zegt betreffende deze zaak een onderhoud gehad te hebben met den commissaris van politie, waax-bij spr. voor 't eerst met den commissaris kennis maakte. Het viel spr. niet mee, hij vond het optreden van den commissaris niet sympathiek. Spr. heeft zich daarna tot den loco-burgemeester gewend en vraagt dezen alles aan te wenden, om den genomen maatregel op te heffen. Spr. zegt te meenen dat van de thans daar werkende arbeiders meer dan 50 pet. uit de gemeente Velsen komt. B. en W. mogen z.i. hierin geen partij kiezen. De heer L u i k m a n zegt te meenen. dat B. en W. zich wel in het conflict mengen, wanneer de 50 pCt. clausule niet gehandhaafd wordt. Spr. dient een motie in, waarin B. en W. worden uitgenoodigd deze clausule te handhaven. De heer Vermeulen (a.r.) zeide dat door de motie de invloed van B. en W. gebroken wordt. Spr. acht het veel beter, aLs de motie wordt Ingetrokken en B. en W. het oordeel vragen van den rijksbemiddelaar Mr. De Vries, wat zij moeten doen. Diens advies zal i. en W. veel meer houvast geven. De voorzitter zegt dat B. en W. be reid zijn dit advies te vragen. Hierop wordt de motie ingetrokken. Rondvraag. De heer V is s e r (s. d.) stelt eenige vragen in verband met de steunverleening. Verder vraagt spr. of B. en W. een onderzoek willen instellen inzake het courantenbericht, dat het subsidie aan de Vereeniging voor t.b.c.-be- strijding reeds uitgeput is. Tenslotte vraagt spr. waarom de schilderijen op de vergadering der Vredesgroep niet tentoongesteld mochten worden. De voorzitter antwoordde op de laatste vraag, dat vergunning gevraagd was voor een vergadering en niet voor een tentoonstel ling van schilderijen. VOOR DE SCHOOLVOEDING. Van.de opvoering der operette: „als de kin deren slapen gaan" Dinsdagavond in het ge bouw „Concordia" te Velsen gegeven, is de bruto opbrengst f 215. Aangemoedigd door dit succes heeft men besloten Woensdag 13 Maart voor hetzelfde doel een uitvoering te geven in het R. K. Vereenigingsgebouw in- de Mahustraat. VELSER ZWEMVEREENIGING. De Velser Zwemvereeniging had een alge- meene ledenvergadering in Kennemerhof be legd, welke goed bezocht was. De heer P. Borst opende in zijn kwaliteit van voorzitter de vergadering met een woord van welkom. Na voorlezing van notu len en ingekomen stukken waai-bij een dank schrijven van mevr. Rambonnet—Speet voor de aangeboden bloemen bij de begrafenis van wijlen den burgemeester, was de verkie zing van een commissielid voor de Zwemin richting aan de orde. Deze vacature was ont staan door het bedanken van den heer S. Oudhuizen. Als candidaat werd de heer J. de Mayer voorgesteld, die ook als zoodanig de stemmen op zich vei-eenigde. Met algemeene stemmen werd het bestuur machtiging ver leend tot het huren van den sluisput voor den tijd van twee jaar. Een belangrijk agendapunt was de aanvul lende contributieregeling. Voorgesteld werd nieuwe leden, die na 1 Augustus van het loo pend vereenigingsjaar toetreden, de halve, zij die na 1 November toetreden een vierde contributie ie laten betalen, 8if êe behandeling van gebruike men de watten, die warmte opwekt Onmiddellijke VERLICHTING j alle apothekers en, drogisten (Adv. Ingez. Med.) Ook worden nog de agenda's voor de ver gaderingen van den kring Haarlem en van den kring Haarlem en van den K.N.Z.B. be sproken. Men besloot binnen afzienbaren tijd een tocht naar de Loosdrechtsche plassen te ma ken; ook zou men op 24 Maart as. te twaalf uur een excursie houden naar het Sportfond- senbad te Haarlem; de geheele inrichting zal te bezichtigen zijn en er zal tevens gelegen heid zijn een uurtje te zwemmen. Daarna rondvraag en sluiting. FEESTAVOND DER VELSENSCHE H. B. S.- VEREENIGING Donderdagavond werd in Hotel ,.De Prins' een feestavond gehouden van de Velsensche H. B. S.-vereeniging. Voor dezen avond had het bestuur een zeer aantrekkelijk programma samengesteld, waar aan medewerking werd verleend door het en semble Louis Noiret en de accordeonisten Kuulman. De entre-act-dansmuziek werd ver zorgd door de Blue Rhythm Breakers. Na een kort openingswoord van den heer Rontmans, speelden de accordeonisten een drietal mooie nummers, waarmede zij veel succes oogstten. De stemming kwam er in toen het ensemble Noiret humoristische samenzan- gen ten beste gaf. Daarna volgde het komi sche eenbedrijfsspel „Ik zoek een schat voor mij alleen", gespeeld door Polly en Louis Noiret. Het tooneelstukje bracht uitbundige vreugde in de zaal te weeg. Willem Swaap bracht een tweetal vioolsoli ten gehoore en Louis Noiret zong zijn mooie liedjes aan den vleugel. Ook in het tweede gedeelte van het pro gramma kwamen alle medewerkenden nog maals voor het voetlicht. Het succes was zeer groot en het auditorium bleek zich uitmun tend te amuseeren. Het programma werd be sloten met de schets „Goeden nacht. Tot Mor gen!" gespeeld door het geheele ensemble. Een gezellig bal hield de H. R S -ers en de oud-leerlingen nog tot diep in den nacht bijeen. IJMUIDEN Tragisch ongeluk aan het strand. Enthousiast beoefenaar der zwemsport verdronken. De beheerder van het kampeerterrein, de aan alle. strandbezoekers welbekende heer G. Jochems Sr., een enthousiast bader, liet zich ook 's winters niet weerhouden een dage- lijksch zwemtochtje in het zilte Noord-zeenat te ondernemen. lederen middag tusschen 1 en 2 uur was hij present en hield de e.èr van het Zuider- strand op. Ook gisteren had hij zich ten Zui den van de pier te water begeven en was naar de basaltblokken ter hoogte van het z.g. peilhuisje gezwommen. Op den terugweg heeft hij vermoedelijk niet tegen den sterken vloed kunnen op- zwemmen of kramp gekregen, zoodat plotse ling visschers op de Zuidpier zagen, dat de heer Jochems in de golven verdween om niet meer boven te komen. Pogingen tot redding faalden helaas! De heer Jochems, die de vraagbaak voor alle kampeerders en strandbezoekers was, bereikte den leeftijd van 52 jaar. R.-K. CANDID ATEN VOOR DEN GEMEENTERAAD. In de vergadering der R.-K. Klesvereeni- ging IJmuiden-Oost werd de volgende can- didatenlijst voor de komende gemeen tferaads verkiezingen samengesteld: 1. C. P. J. Maas; 2 J. P. Nijssen; 3 J. Zwanenburg; 4 S. P. J. Stevens; 5 J. v. Geelen; 6 W. A. Sanders; 7 P. van Zutphen; 8 G. Bra ken hof f. De candi- daten J. Heeremans en H. H. Meijer zijn af gevallen. In plaats der eventueel aftredende be stuursleden, die candidaat gesteld zijn, de heeren J. A. Geelen en Sanders, werden door de vergadering de heeren L. van Noort en J. Beemster aangewezen. ZONNESTRAAL-AVOND. In het R.-K. Vereenigingsgebouw heeft de propaganda-filmvertooning plaats gehad ten bate van het „Zonnestraal"-hersteilingsoord. De opkomst voor dezen avond was zoo groot, dat bijtijds de deuren van het gebouw moest worden gesloten, omdat voor velen geen plaats meer was. De avond werd ge opend door den heer P. Helder, die tevens de aandacht vestigde op de loterij, welke georganiseerd wordt ten bate van „Zonne straal". NEDERL. PROTESTANTENBOND. De afdeeling IJmuiden van den Nederland- schen Protestanten Bond hield voor een klein, doch aandachtig gehoor een wijdings avond. die door den voorzitter, den heer W. J. Fournier, geopend werd. Spr. betreurde het. dat zoo weinigen aan den bestuursop- roep gehoor gegeven hadden om deze laat ste bijeenkomst in dit winterseizoen bij te wonen. Na gemeenschappelijk zingen van het Bondslied, sprak Ds. F. F. Milatz over Het Eeuwig Licht. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 8 MAART. Tarbot per K.G. f 1.30—f 0,90 Tongen per K.G. f 1,20f 0,75 Groote schol per 50 K.G. f 11 Middelschol per 50 K.G. f 15 Zetschol per 50 K.G. f 21 Kleine schol per 50 K.G. f 15—f4,70 Bot per 50 K.G. f 3 Schar per 50 K.G. f 10—f 1,70 Tongschar per 50 K.G. f 30f 26 Kleine poon per 50 K.G. f 5,60f 4,30 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 27 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 25f 10 Kabeljauw per 125 K.G. f50f23 gïSfite gylien gei; 50 &.G, 13 Wijting per 50 K.G. f5f4,50 Heilbot per K.G. f 0.75—f 0,60 Leng per stuk f3—f 1,10 Koolvisch per stuk f 0,65 BESOMMINGEN. Trawlers: Corrie IJm. 21 75 manden f 1150. Ita IJm. 22 60 manden f 1710. Logger: Sch 133 f 630. DE LOONSVERLAGING BIJ DE HOOG OVENS. Donderdagavond vond een gecombineerde ledenvergadering plaats van de afd. IJmui den en Beverwijk van den Alg. Nederland- schen Metaalbewerkersbond met dc leden, die werkzaam zijn bij het hoogovenbedrijf ter bespreking van de door de directie aan gekondigde loonsverlaging. Van de zijde van het bestuur weid voorge steld geen verdere loonsverlaging te aan vaarden dan die. welke is of nog zal worden ingevoerd voor de ambtenaren en de be ambten. Een dergelijk voorstel is ook aan de leden van de andere betrokken organisaties voorgelegd. Bovengenoemd voorstel werd aangenomen. PERSONALIA. Bij het examen van de vereeniging „Mode vakscholen in Nederland" te den Haag slaagde alsnog Mej. Th. Böttger te IJmuiden, leerlinge van de Modevakschool J. v. Doom te Heem stede. BEVERWIJK KUNST- EN FILMAVOND VAN DEN NED. BLPs'DENBOND. Donderdagavond werd in het Kennemer Theater een propaganda Kunst-Filmavond gegeven door den Nederlandschen Blinden- bond. waaraan medewerking werd verleend door mej. Rie Tuyl Schuitemaker alt. Thierre van Driest, pianist en Joh. v. d. Berg, spreker declamator. Namens het comité van voorbereiding waar in zitting hadden de dames A. A. van Hat- tumDekker. T, DeegenaarVeniet. J. Lam meSchuit. A. WinterIJff en W. K. van LeeuwenOdlnot, sprak de heer G. W. P. Stoutenbeek een welkomstwoord en wees op het streven van de blinden naar erkenning als volwaradige menschen en naar verplicht on derwijs en vakopleiding. Spr. bracht vervolgen; dank aan de commissie van voorbereiding, aan de vereeniging „Kindergeluk" voor het be schikbaar stellen van haar piano en aan den heer Middelkoop, die voor het vervoer zorg de. De blinde pianist Thierre van Driest speelde als eerste nummer van het programma lm promptu van Chopin. De pianist deed dit op frappant goede wijze met feillooze techniek en een mooien warmen aanslag. Ook „Waldes. rauschen" van Liszt werd prachtig vertolkt. Vervolgens zong mej. Rie Tuyl Schuitemaker met zeer goeden stem Zigeunerliederen van Brahms. De zangeres oogstte met deze mooie com posities veel succes, waarin zeer verdiend haar bekwame begeleidster deelde. De Bondspropagandist de heer Joh. v. d. Berg declameerde daarna een drietal gedich ten van Adema van Scheltema met stijgend succes. Hij hield vervolgens een rede over de nlaats, wélke de blinden in de samenleving kunnen en behooren in te nemen. Na de pauze werd de film „Wat wij willen" vertoond. KENNEMERS—R. V. C. De Kennemers spelen Zondag in het gemeen telijk Sportpark hun laatsten thuiswedstrijd voor de competitie tegen R.V.C. De kampioenen verschijnen in de volgende opstelling: Doel: Van Urk, Achter: Duivemans, Lindner, Midden: Effern, Dinkla, Gordijn. Voor: Schipper, Horeman, Groot, Steeman. Brethouwer. VOLENDAM—D. E. M. Voor de eerste klasse van de I.V.C.B. speelt D.E.M. Zondag te Volendam tegen de as. kampioenen van denzelfden naam. De Beverwij kers spelen in onderstaande formatie: Doel: Nieuwenhuïs. Achter: Schram, Slok. Midden: E Jansen, De Vries, Langendijk. Voor: v. Rixel, "N.N., Vlek, Gelddermans en Steeman. PERSONALIA. Van de modevakschool van mej. v. d. Ploeg alhier slaagden te Den Haag voor coupeuse de dames A. van Egmónd te Castricum, G. Tromp, idem, R. Spanjaard, Beverwijk, G. van Rijswijk, Velsen-Noord en S. Lagrand, idem. BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING Strandquaesties. Aan Zand- voort zal worden gevraagd, het besluit tot verplaatsing van het tentenkamp te wijzigen of in te trekken. Een nieuwe badplaats in ontwikkeling. Samenwerking van gemeenten? Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdagmiddag onder leiding van den bur gemeester, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Afwezig de heeren Witteman en De Les- tieux Hendrichs. Nadat de Raad ruim een uur in geheime zitting bijeen is geweest, wordt de openbare vergadering geopend. De voorzitter doet mededeeling van het besluit van den Zandvoortschen Gemeente raad, het tentenkamp op het strand van Zand- voort te verplaatsen van Zuid naar Noord, tot de grens van Bloemendaal. Het gevolg hier van zal zijn dat over een strook van 680 M. 800 of meer tenten geruimen tijd, ook des nachts, zullen staan onmiddellijk bij een ge deelte van het Bloemendaalsche strand, waar de Bloemendaalsche bevolking vrij geregeld komt zwemmen en ook dichtbij verschillende inrichtingen als b.v. Het Roode Kruis e. d. De leden van het tentenkamp zullen zich niet altijd storen aan de gemeentegrens. Bloemendaal zal door een en ander als badplaats in hooge mate worden benadeeld. Is het nu noodig, dat Bloemendaal hieraan medewerking verleent? B. en W. kunnen zich niet voorstellen dat de Raad deze medewerking zonder meer zouden willen verleenen. Maar spr. heeft de overtuiging, dat de Zandvoort - sche Raad niet juist is voorgelicht; de indruk' schijnt n.l. bij dien Raad geweest te zijn, dat Bloemendaal geen bezwaar zou maken, B. en W. stellen daarom voor, dat Bloemen daal zich zal wenden tot den Zandvoortschen Raad. hem de met redenen omkleede mede deeling zal doen. dat Bloemendaal het ge noemde besluit van Zandvoort betreurt en bezwaarlijk medewerking zal kunnen verlee nen en daarom den Raad verzoekt, zijn be sluit alsnog te wijzigen. Jhr. Qua rie s van Ufford (V. B.) kan zich hiermede vereenigen. De Zandvoortsche middenstand heeft zich indertijd dankbaar getoond voor den aanleg van den Zeeweg door Bloemendaal. En nu zou door Zandvoort de exploitatie van dien Zeeweg worden bena deeld? Er is alle kans, dat Zandvoort zijn standpunt nog zal willen wijzigen. De heer Cassée (V. D.) gelooft, dat Zand voort de portee van de zaak niet geheel be grijpt. Het Zuidelijk deel van het Zandvoort- sche strand is veel gemakkelijker voor nering doenden te bereiken dan het Noordelijke. Zandvoort is blijkbaar in deze zaak geheel verkeerd georiënteerd. Spr. is voor het zenden van een request aan Zandvoort. Gemeen over leg kan nog iets bereiken. Misschien nog te nemen maatregelen zouden dan achterwege kunnen blijven. De heer Schulz (S.D.A.P.) is ook voor een request. Het is te betreuren, dat een bespre king niet heeft plaats gehad vóór Zandvoort zijn besluit nam. Maar spr. ziet aan deze zaak ook een alge- meenen kant: Velsen, Bloemendaal en Zand voort, de bad- en kampeerplaatsen voor Am sterdam en Haarlem, moeten trachten tot oen algemeene regeling te komen. Arbitraal op- t re den en leiding van het Gewestelijk Bestuur zal hierbij noodig zijn, want 'n groot deel van Noord Holland is bij cle zaak betrokken. Hier bij zal spoed moeten betracht worden en daarom moet eerst intrekking van het Zand- voortsche besluit worden gevraagd. De voorzitter meent ook, dat drie strandgemeenten op het oogenblik bezig zijn. evenals de Europeesche Staten, „elkaar de beenen stuk te slaan". Het zal er toe moeten komen, dat elk iets van haar onafhankelijk heid opoffert. Er is veel voor het idéé van den heer Schulz te zeggen en de mogelijkheid van een dergelijke samenwerking is in de Gemeen tewet voorzien. Met algemeene stemmen wordt besloten, het bedoelde request aan den Zandvoortschen Raad te zenden. Het strand bij Duin en Kruidberg. De Voorzitter vestigt er de aandacht op, dat zich een nieuwe badplaats begint te ontwikkelen op het strandgedeelte achter Duin- en Kniidiberg, een ontwikkeling die noch Bloemendaal, noch Zandvoort gaarne zien. Ook hier is samenwerking noodig: daar van is ook Velsen overtuigd. Er zullen daar steeds meer voorzieningen noodig zijn; zoo is nu al een verzoek van de Reddingsbrigade ingekomen, op het bedoelde strandgedeelte een schaftwagen te plaatsen. Moet Bloemen daal doorgaan, met dien groei te bevorderen? Spr. meent van niet. Er zijn aan zulk een excentrische badplaats groote financieele bezwaren verbonden. De toegangsweg loopt over Duin en Kruidberg en spr. meent, dat wie van dien weg gebruik wil maken f 1 per jaar moet betalen aan den eigenaar van D. en K. De heer Hogenbirk (C.H.) wil verbieden dat daar ter plaatse wordt gebaad. De heer Schulz 'S.D.A.P.): verbieden en inperken zal niet helpen. Spr. wil ook hier trachten, een algemeene oplossing te vinden, waarbij ook de financieele kant van het vraagstuk bekeken wordt. De heer Enschedé IV.B.) zegt, dat het baden bij Duin en Kruldtberg niet geheel zonder gevaar is. Spr. zou een bord willen plaatsen, met een opschrift als b.v.: „Wie hier baadt, doet dit zonder verantwoordelijkheid van de gemeente Bloemendaal". Jhr. Quarles (V.B.) zegt, dat het niet doenlijk is, toezicht te oefenen op een tei,fik rein tusschen IJmuiden en Noordwijk, dat zoo ongeveer geheel met kampeerders bezet is. Een "waarschuwing als door den heer En schedé bedoeld is het eenige wat gedaan kan worden. Wethouder Prinsenberg (R.K.) meent, dat het voor Bloemendaal buitengewoon moeilijk is, op een strandgedeelte, 4 K.M. van Bloemendaal-aan-Zee af. toezicht te oefenen. Uitbreiding van het politiecoi-ps zou daarvoor noodig zijn. En ook uitbreiding van reddings middelen. Telefonische verbinding zou moe ten worden gemaakt. Dat is alles zeer duur. Kan Bloemendaal onder die omstandigheden verantwoorden, dat daar een badplaats groeit? Overleg is goed, maar voor dezen zomer moeten maatregelen genomen wor den. De Voorzitter merkt op dat over leg zal moeten worden gepleegd met Velsen, als Bloemendaal tot een verbod overgaat, want in dat geval wordt de zaak verplaatst naar Velsen. Met twee stemmen tegen (die van de hee ren Schulz en Noorman besluit de Raad, baden en zwemmen te verbieden op het bedoelde strandgedeelte en in overleg te treden met Velsen. Aan beide zijden van het strand zullen bor den worden geplaatst, waarop het verbod wordt bekend gemaakt. Rondvraag. De heer Posthumus Meyjes JV.B.) vraagt, extra-zittingen, als die welke nu ge houden is, in 't vervolg 's morgens of 's avonds te houden. De Voorzitter zegt dat de leden des avonds moeilijk bij elkaar zijn te krijgen, 's Morgens zou dan misschien nog beter zijn. Hierna sluiting. HAARLEMMERMEER UITSLAG AANBESTEDING. Bij de door het gemeentebestuur van Haar lemmermeer gehoude naanbesteding van het aanleggen van wegen en rioleeringen op de terreinen van de N.V. Nationaal Grondbezit op de „Schuilhoeve" bij Schiphol alhier, werd ingeschreven als volgt: B R. Bijker te Haarlem f 79500: Mij. de Cycloop te Amsterdam f 78500; J. Oldenkamp te Koog a. d. Zaan f 77400; J. Amerika te Groningen f 76200; Fa. de Moei te Alkmaar f 754C0; C. Versteeg te Groningen f 74970; Gebr. Hogenbirk te Laren f 71542; R. Rijke lij khuïzen te Amstelveen f 70999; Fa. de Moor en Visser te Schellingwoude f 69000; W. H. Klos te Santpoort f 66200; A. Wcster- veld te Amsterdam f 65800; J. v. d. Heiden te Amsterdam f 64839; G. Hulsebos te Bloe mendaal f 63729; Fa. v. d. Voorde te Amstel veen f 61400; Gebr. de Graaf te Halfweg f 59120; P. H. van Essen te Halfweg f 57433. De gunning is aangehouden GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge f 750; Gerst (chevalier) en wintergerst f 5.50, haver, paardeboonen en kanariezaad f 6.50; duiveboonen f 8; bruine boonen f 11.50; groene erwten f 9.50; vale erwten en blauw- maanzaad f 14.50; geel mosterd en karwij- zaad f 17.50. Alles per 100 K.G.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 7