Vïï VERHUIZINGEN KARAMO T. HORST [2®E0^ÓODT P. DE BOER DOOR EEN MISVERSTAND PERGAS BEKERS Flinke krullenjongen Bloemendaal, 2 a 3 slaapk. Mooi sigarenzaakje HUWELIJKSBEMIDDELING RATTEN en MUIZEN E O EGO S. J. DE GOEDE DINSDAG 12 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 11 Bloemendaal aan Zee. Architect J. de Bie Leuveling Tjeenk over de uitbreidingsplannen. In verband met de bestaande uitbreidings plannen der gemeente aan het einde van den Zeeweg had de Ver. Bloemendaal's Bloei den heer Ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk, ar chitect B.N.A. te Amsterdam, uitgenoodigd om te komen spreken over Bloemendaal aan Zee. Deze bijeenkomst vond Maandagavond plaats in het Jeugdhuis en uit de flinke op komst bleek duidelijk, dat ook bij de bur gerij voor deze plannen groote belangstel ling bestaat. Niet minder dan 11 raadsleden woonden de vergadering bij. De voorzitter van B. BI., mr. F. J. D. Theijse, leidde den spreker in. In deze moeilijke tijden, aldus de heer Theijse. is het geen geringe pretentie. om den naam Bloemendaals Bloei te noemen, nu het zoo moeilijk is om dien naam waar te maken en misschien voor Bloemendaal meer nog dan voor andere gemeenten ge makkelijker om dien te verliezen. Als tweede bevoorrechting van Bloemen daal geldt het natuurschoon, zij het achter hekken. Dergelijke voorrechten worden even wel alleen met recht genoten, als men er zich van bewust is, dat zij ook verplichtingen met zich meebrengen. De vereeniging wil zich verder niet plaat sen op den zetel van het gemeentebestuur, maar beoogt enkel samenwerking, waar het den bloei der gemeente betreft. Haar taak is altijd geweest, de belangen der gemeente dienen; de publieke belangstelling op te wekken, hetgeen wel noodig is, en in dit ge- ?3l bij het publiek de aandacht vragen voor Bloemendaal aan Zee. De heer De Bie zeide eerst geaarzeld te hebben, om aan de vraag van BI. BI. te vol doen. Wel was de opgave aanlokkelijk, om zich iets te droomen, waar nog niets is dan ongerepte natuur, maar hij is er van overtuigd, dat stedenbouwkundige proble men diep ingrijpen in het geheele karakter der gemeenschap. Met lijntjes trekken op papier komt men er niet. Het eerste werk is een groot aantal gewevens te verzamelen. Ook was de tijd kort voor een dergelijk probleem. Toch heeft spr. besloten, om het onder- wero in studie te nemen, omdat hij verheugd is. dat er in Bloemendaal een vereeniging is, die liefde heeft voor de gemeente en omdat hij daardoor de belangstelling hoopt aan te wakkeren. In de tweede plaats is spr. de schrik om 't hart geslagen, toen hij zich eenigermate od de hoogte had gesteld van de plannen. Hij zal geen rechtstreeksche critiek uitoefe nen. Zijn hoofddoel is inzicht te geven, dat het vraagstuk van buitengewoon belang is en dat het noodig is. er zich in te verdiepen. Daarom wil hij eenige richtlijnen aangeven Voorop stelt hij dan. dat hij in de eerste tlaats natuurbeschermer is. Hij komt niet inet een eigen plan. Voor wie met plannen komt, gaat het om gegevens, ook economi sche en de visie van den kunstenaar bepaalt per slot de waarde van het plan. En nu de opgave zelf. Deze opgave is wel zeer bijzonder omdat hier nog een ongerept terrein is. Spr. wijst in dit verband op een analoog geval, nl. de Wieringermeer, waar ook iets nieuws sebouwd moest worden. De Zeeweg, zëi spr. is van ongekende schoonheid, een kleinood en Bloemendaal heeft de plicht hem te houden in alle schoon heid. Het doet spr. genoegen, dat een bekwaam man als Tersteeg deze schoonheid zal be hoeden. De kop, bij zee, is een prachtig duinterrein. De vraag is, moet daar nu wel gebouwd worden? En moet dat prachtige uitzicht ver dwijnen? Maar naast de idieele zijn practische vra gen. Zeer te betreuren is, dat bij den aanleg niet onder de oogen is gezien, wat daar moet gebeuren. Een excuus is. dat de stedenbouwkunde zich nadien sterk heeft ontwikkeld. Spr. vindt hét verheugend, dat men wil werken volgens éen vast plan. Het snelle tempo van onzen tijd eischt ontspanning in de natuur. Maar daarin schuilt een groot gevaar en wel verminking der natuur. De opgave van de stedenbouwkundigen is eu een vorm te vinden zóó, dat de menschen kunnen genieten, zonder de natuur te schen den. Spr. ontwikkelt nu in verband met deze opgave een aantal punten. 1. Het algemeen belang eischt, dat het na tuurschoon, dat nog over is, alleen in het alleruiterste geval geschonden wordt. 2. Ook her plaatselijk belang van Bloe mendaal eischt, dat het duinlandschap zoo min mogelijk aangetast wordt, want hieraan dankt het zijn bestaansrecht. 3. Aan den wensch der Bloemendalers, om aan het einde van den Zeeweg van het strand- en het badleven te kunnen genieten, moet worden voldaan. 4. De geheele aanleg hiervan zal een in richting moeten hebben geheel verschillend ran Zandvoort. Het uitzicht op de zee moet zooveel mogelijk worden behouden. Het hoe? is een andere vraag. 5. Aantasting van de terreinen der Erven Van der Vliet behoort nooit van het ge meentebestuur uit te gaan. Doortrekking van den boulevard naar IJmuiden zou een ver minking beteekenen van het duinterrein. De economische ziïde van het vraagstuk is ran veel belang Een uitbreiding is lang niet altijd een voordeel voor de gemeente en vaak !s hier tegen gezondigd, als men geen reke ning hield met bestaande behoeften. Spr. toont dit met voorbeelden aan. Leus der Hei. Zeist enz Terdege moet men er zich rekenschap van Seven, of men verwachten kan, dat er iets tan ontstaan, dat Bloemendaal waardig is. Hieruit volgen: 6. Bloemendaal dient er zich terdege re kenschap van te geven, of een nieuwe wijk, zoo ver van de kern, wel levensvatbaarheid heeft. V Met de bebouwing van Bloemendaal aan Zee behoort slechts dan te worden aange vangen, als er voldoende waarborgen zijn, dat een klein, afgerond plan geheel kon wor den uitgevoerd. 8 Noodzakelijk is een nauw contact tus schen bijv. een exploitatie maatschappij en aet gemeentebestuur, eenerzijds of de pro jecten den toets der critiek kunnen door ban. anderzijds, om te kunnen beschikken over de noodige gegevens. 9. Gewenseht is. om aan te geven, en wel vooraf, welke categorie menschen er wordt Verwacht: a. hoofdzakelijk Bloemendalers zelf b. dagjesmenschen. c. logeergasten binnenland. d. id. buitenland. e. nieuwe bewoners ('s zomers). vaste bewoners. Spr. raadt aan, in de eerste plaats te den- ten aan de Bloemendalers zelf en van de Voor de andere categorieën wijst hij op den toestand in het hotelbedrijf van onze badplaatsen, welke noodlijdend is. De financiën der bewoners zal den aax-d der huizen bepalen. Permanente bewoning, brengt uitgebreide gemeentelijke" voorziening mede: brandweer, politie enz. met de gevol gen van dien voor de gemeentekas. Het architectonische gedeelte van het vraagstuk is niet het voornaamste. Als de richtlijnen juist zijn, komt de vormgeving wel in orde en wel een harmonisch geheel, aanpassend aan het omgevend duinterrein. Bloemendaal zal dan kunnen bereiken, dat het aan zee iets unieks tot stand brengt. In zijn conclusie vatte spr. hierop de hier boven ontwikkelde punten nog eenmaal sa men, waarbij hij er nog eenmaal op wees, dat Bloemendaal zich ernstig moet beraden, dat slechts een beperkte bebouwing toelaat baar is, dat een bekwaam stedenbouwkun dige het plan moet ontwerpen: dat Bloe mendaal aan Zee een eigen karakter moet krijgen. Het aplaus bewees, hoezeer men ingeno men was met het betoog van den heer De Bie. De aanwezigen stelden verschillende vra gen. die door den spreker werden beant woord. Mr. Theijse sprak tot slot een woord var dank. Haarlemsche Bestuurdersbond Verschenen is het jaarverslag over 1934 van den Haarl. BestuurdersbondWe ontleenen er het volgende aan: Geconstateerd wordt, diat het afgeloopen jaar geen verbetering in den economischen toestand heeft gebracht, het was integendeel slechter dan de voorgaande jaren. Vergeleken bij Januari 1933 was het aantal werkloozen met ruim 900 gestegen. Aan het einde van 1934 waren bij de Gemeente lijke Arbeidsbeurs ruim 5900 werkloozen in geschreven. Dan is er nog een aantal van on geveer 700 jeugdige, werkloozen, die zich niet bij deze instelling hebben laten inschrijven. Het aantal leden is iets achteruitgegaan, maar dit wordt niet verontrustend genoemd. Herinnerd wordt aan het overlijden van eenige toegewijde werkers, o.a. van den oud voorzitter J. A. Krijnders, van den architect Aug. M. J. Sevenhuijsen, den voorzitter van „Kunst aan het Volk", en verder van den heer Jan Selier, jarenlang concierge van het ge bouw van den bond. Het aantal aangestelde organisaties ver meerderde weer met één, zoodat het aantal op 31 December 1934'dertig bedroeg. Het aan tal leden is nu 76T3. Gememoreerd wordt de petitionnements actie als protest tegen de verslechteringen van de steunnormen voor de werkloozen. De collecte voor „Zonnestraal" in Haarlem was een succes; ruim f 3000 werd bijeenge bracht. Ook de bazar voor „Zonnestraal" le verde een mooi succes op een bedrag van ruim f 1300 kon aan het hoofdbestuur worden over gedragen. Herinnerd wordt aan het groot aantal be sprekingen met diverse organisaties en aan het aantal verzoekschriften aan gemeentebe sturen. De financieele positie van het gebouw „De Centrale" is nog niet, zooals men die graag zou willen hebben. Ook in 1934 bleek de Federatie van Bestuur dersbonden in Noord-Holland weer een goed centraal punt van samenwerking voor de be stuurdersbonden in Noord-Holland. De Haarlemsche Bestuurdersbond bleef ook dit jaar lid van het Nijverheidsonderwijs. Ook was er een regelmatig contact met „Zieken zorg". De heer P. Voogd werd in de plaats van Mr L. G. van Dam, die zich niet meer beschikbaar stelde, tot voorzitter van Volksonderwijs ge kozen. In 1934 kwamen bij de afdeeling Haarlem van het Nationaal Crisiscomité 1774 aanvra gen om bijzonderen steun in. Hiervan werden er 1122 (64 pet.) toegewezen. Het totaal-be drag, uitgekeerd aan leden van de verschil lende vakcentrales, bedroeg f 9286.26. Ook wordt herinnerd aan het ontspannings werk, georganiseerd door het Centraal-Comité voor werkloozen, dat veel succes had. Het financieel verslag eindigt met een eind cijfer van f 10390.35 aan ontvangsten en uit gaven. Ingesloten is ook een verslag van het Dis trictsbureau voor Arbeidsrecht. Het financieel verslag ervan eindigt met een eindcijfer van f 5197.20 Julianadag. Het programma. Het Centrum-Comité heeft voor de feeste lijkheden, welke zullen gegeven worden op 30 April a.s. ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana, het volgend programma opgemaakt. 's Morgens te 7 uur muzikale reveille door 2 muziekcorpsen. Tien uur: aantreden voor het vervoer van den Julianaboom van den Dreef, met 3 mu ziekcorpsen, door pl.m. 300 schoolkinderen. Aankomst op het Kennemerplein 10.35 uur. Elf uur begint de uitzending per radio der plaatsing van den Juliana-boom. Hierbij zul len het woord voeren de burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk; Mr. Th. A. Wesstra, voorzitter van „Koninginnedag", Mr. Dr. F. A. Bijvoet, voorzitter van het Centrum- Comité. Van 11 uur12.30 is er concert op de Gr. Markt. 's Middags van 2.304 uur: wielerwedstrij den op den Zijiweg te geven door N.R.U. Rij wielwedstrijd door boodschappenjongens, tevens een rijwielacrobaat. Van 46 uur concert op de Gr. Markt. Van 910.30 uur: muzikale lichtstoet. Aan treden Prinsenbolwerk. Van 8.3011 uur concert op de Gr. Markt. Het officieele programma zal spoedig ver krijgbaar zijn. RIJWIELDIEVEN GEARRESTEERD. Maandagavond te kwart voor twaalf gaf een monteur, wonende aan de Kampervest, aan de politie kennis, dat even te voren twee personen een heerenrijwiel te koop hadden aangeboden, wat hem verdacht voorkwam. In verband hiermede zijn door een rechercheur te kwart over twaalf in de Zijlstraat aange houden een 27-jarige los-werkman en een 31-jarige kapper, beiden wonende te Amster dam. Laatstgenoemde verklaarde, dat zijn kameraad in Haarlem twee heerenrijwie len had ontvreemd, maar de los-werkman beweerde dat zij elk een rijwiel hadden ge stolen. De rijwielen waren in tusschen al be leend resp. bij een logement- en een café houder. Ze werden door de politie in beslag genomen. Het bleek inderdaad, dat de rijwie len te Haarlem ontvreemd waren; de eige naars hadden al van de vermissing aangifte gedaan. VAi De aangehouden mannen zijn in verzekerde J fosjesmenschen geen baten te verwachten, bewaring gesteld. Voorloopig geen Noord-Oost- polder. Verlaging van Zuiderzeefonds- begrooting. Voorbereidingswerk wordt voortgezet. Op de begrooting-1935 van het Zui- derzeefonds was voor de Noord-Oos telijke inpoldering een bedrag van 2 millioen gulden uitgetrokken. Deze post is thans door de regeering terug genomen. Niettemin wordt de voor bereiding van het werk voortgezet. Op deze begrooting zijn nog enkele verlagingen toegepast uit bezuini gingsoogpunt, waardoor de gewone dienst in totaal wordt verminderd met f 2.371.950 en gebracht op f 9.888.050. Een nieuwe organisatie van den inpolderingsarbeid wordt voorts in uitzicht gesteld. Minister Colijn deelt in het waarschijnlijk laatste door hem als minister van Water staat a.i. onderteekende regeeringsstuk aan de Tweede Kamer, de memorie van ant woord inzake de Zuiderzeefonds-begrooting 1935, deze besluiten der regeering en de over wegingen, die daartoe geleid hebben, mede. De minister stelt voorop, dat moeilijk van de regeering venvacht kan worden, dat zij zou voorstellen den inpolderingsarbeid in de voormalige Zuiderzee niet voort te zetten. Zij sluit zich aan bij hen, die op verschillende gronden in verdere inpoldering op den duur meer voor- dan nadeelen zien. Bij den financieelen toestand, zooals deze zich thans laat aanzien, is echter groote voor zichtigheid geboden bij besluiten tot het on dernemen van groote werken, waarin be langrijke kapitalen worden vastgelegd. Op het crediet van den staat kan niet on begrensd een beroep worden gedaan zoolang het herstel der staatsfinanciën nog niet zoo ver is gevorderd, dat een in hoofdzaak slui tende rijksbegrooting wordt verkregen. De mogelijkheid daarvan kan eerst worden overzien na de totstandkoming van de nog in dit zittingjaar te behandelen wetsontwer pen om tot de onmisbare verbetering van de financiën te komen. Op grond hiervan meent de regeering, dat het geen zin heeft het op deze begrooting voor de Noordoostelijke inpoldering uitge trokken bedrag van 2 millioen te handhaven. Zij geeft er de voorkeur aan, dien post voors hands terug te nemen in afwachting van de uitkomst der bemoeiingen in zake verbete ring der rijksfinanciën. Vijftien jaar tegen twee jeug dige Ossenaars geëischt. Wegens den roofmoord te Oyen. Verdachten bleven ontkennen. Bezwarende verklaringen. De rechtbank te 's-Hertogenbosch behan delde Maandag in een buitengewone zitting den gruwelijken roofmoord die in den nacht van 15 op 16 Mei 1934 in het dorpje Oyen aan de Maas bij Oss werd gepleegd. Twee broers, de bejaarde Toon en Piet Ver hoeven, werden in hun slaap overvallen door twee mannen, die met een stuk ijzer den 67-jarigen Toon Verhoeven den schedel n sloe gen en zijn 60-jarigen broer zoo hevig op het hoofd sloegen, dat hij zwaar en bloe dend verwond neerzonk. De onverlaten waren het huisje binennsedrongen door een raam open te schuiven en naar binnen te klimmen. Zij stalen ongeveer zeventig gulden. Piet Verhoeven, die zich zoo stil mogelijk had gehouden om den schijn te wekken, dat hij dood was, wist ondanks zijn verwond in- :en, de touwen door te bijten, waarmee hij was geboeid en liep in bebloed nachtgewaad naar zijn buurman, K. van Orsouw, die direct den veldwachter waarschuwde, die zich in verbinding stelde met de marechaussee te Oss. Deze legde in den nacht bezoeken af bij de beruchte typen van het Ossche milieu, waar zij merkten dat twee jonge mannen, de 24- jarige F. J. van O., en de 16-jarige W. de B.. een broer van den wegens den moord te Berg hem veroordeelden P. de B., niet thuis waren, maar zich bevonden bij den bloemist Boeijen. Daar hadden zij zich ter ruste bege ven. De marechaussee ontdekte er hun met bloed bevlekte kleeren in twee emmers met water en arresteerde de beide jongelui. O. en de B. werden na verhoor door den officier van Justitie en den rechtercommis- saris in het Huis van Bewaring te 's-Herto- ;enbosch in voorarrest gehouden. Tegen hen werd Maandag wegens diefstal in vereeniging en vergezeld gaande van geweld, den dood ten ge volge hebbende, vijftien jaar gevan genisstraf geëischt, zonder aftrek van voorarrest. De verdediger van Van O. verzocht reke ning te houden met de vele twijfelachtige dingen, die in deze zaak zijn, terwill de ver dediger van de B. tot vrijspraak concludeer de. Verdachten bleven ontkennen. Verschillende getuigen hebben voor ver dachte bezwarende verklaringen afgelegd, evenals de gét. desk. dr. Hesselink. Getuige J. V. hoofdbewaarder in de ge vangenis te 's-Hertogenbosch verklaarde, op 19 Juni in het Huis van Bewaring een ge sprek te hebben afgeluisterd tusschen een zekeren K. uit Eindhoven en zijn buurman van O., met wien hij langs de verwarmings buis sprak. Van O. verklaarde, dat hij hoop te, dat de B. zijn mond zou houden. ..Als je eens naar Oss gaat", sprak hij tot K„ „zeg dan tegen mijn kostbaas en zijn vrouw, dat zij voor de rechtbank moeten verklaren, dat ik om half twaalf ben thuis gekomen. Ik zeg tegen niemand, dat ik het heb gedaan, zelfs niet tegen mijn beste vrienden. Het zal ook niet uitkomen, want er is geen bewijs". Van O. verklaarde bij deze gelegenheid voorts, dat het een heel gevecht was ge weest met de slachtoffers. Zij hadden het ?eld onder de planken zitten. .Als de B. zou xekennen, en wij komen voor de rechtbank", had hij verklaard, „dan sla ik hem daar dood". Verdachte van O. zeide op deze verklaring, dat hij dit gesprek niet had gevoerd. De Heer en Mevrouw ROETERS VAX DEXXEP— DE VOS TOT NEDER VEEN CAPPEL geven met blijdschap kennis va de geboorte van hun Zoon JACOB DIRK 12 Maart 1935 Raamsingel 42 Ondertrouwd bij volmacht; HERMAN COUZT chem. ing. en IET VAN HOOIJDONK Aruba, Ned. West-Indië Haarlem, Warmoesstraat 14 12 Maart 1935 Receptie: 24 Maart 35 uur Rest. Brinkmann. Gr. Markt Getrouwd: P. C. ADRIAN Wedr. van M. Miiller A. ADAM Wed. van H. L. Vinke Overveen. 12 Maart 1935 Volstrekt eenige kennis geving Heden overleed in het Dia- conessenhuis te Haarlem onze lieve Behuwdtante, Mevrouw Johanna Maria Paulina Pronck Weduwe van Henri Witte brood, Eerder Weduwe van Panl Adriaan van der lioeff. Nog eerder Weduwe van Jan van Brakel Schimmel, in den ouderdom van bijna S0 jaar. C. HIDDEN- VAN HOOGSTRATEN G. J. HIDDEN Beverwijk, 11 Maart 19 35 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 14 Maart a.s. om 2 uur op de begraafplaats „Rust oord" te Diemerbrug. Heden is van ons heen gegaan. na een kortstondig lijden, onze zoo innig gelief de "Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Johanna Catharina Joor Weduwe van den Heer J. Jansen in den ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam: C. CAM p A GN E - J A N s E N Haarlem, 11 Maart 1935 Wagenweg 198 Verzoeke geen rouwbeklag De crematie zal plaats hebben op Donderdag 14 Maart a.s. te Driehuis-Wes- terveld, na aankomst van trein 15.14 uur. Gordijnen Stoomen Vlugge aflevering Thans 10 pCt korting Schoon maakgoederen Bij beschikking van den E.A. Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van J. KAPTE VN, handelende onder de l'irma WED. J. KAPTEYN, Dr. Metzgerstraat 43 Zandvoort, is de verificatieverga dering bepaald op Zaterdag 20 April 19 35 om kwart vóór elf in het Paleis van Justitie te Haarlem en moeten de schuld orderingen uiterlijk den 30sten dezer bij ondergeteekende zijn ingediend. Haarlem, 12 Maart 1935. De curator, Mr. J. C. Y. NIEUWENHUUS Kruisweg 59 Tel. 17009 a I L L IJ K t PRIJZEN BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS TELEF. 16196, LuREKTZKADE 58-60 is het telefoonnummer 117S4 van de Klompencentrale niet in de telefoongids te vinden onder let ter K. Wij verzoeken beleefd ons ummer te willen noteeren, tot dat de volgende gids verschijnt. Aanbevelend, De Klompencentrale voor huishoudelijke artikelen, op het pleintje hoek Dr. Deijdsstraat Telefoon 11781 Met 1 April gevraagd wegens huwelijk van het tegenwoordige, een NET MEISJE boven 25 jaar, v. g. g. v. Goed k. k. en netjes w. Katoen en zwart dra gen verlangd. Adres: Mevrouw MIEDEMA, Raamsingel S. Aank. Meisje r. Stoomwasscherij J. Beelen en Zn.. Bleekersvaartweg 13. H'st. IN DE SMAKEN AMANDEL FRAMBOZEN VANILLE PER BEKER 12} ct. Wordt gevr. flinke DAGDIENSTBODE kan direct in dienst treden. A. BOOY, Spaarnwouderstr. 9 5. Een flink zelfst. MEISJE gevr., v. d. en n. Aanm. Prins Mauritslaan 92, Overveen Groote inrichting vraagt Flinke Werksters z. g. get. v. voor de geheele week v. de schoonmaak. Doon ƒ12 Br. m. informatie-adressen onder 2050 bur. van dit blad "Voor direct COIFFEUSE gevraagd, goed kunn. onduleeren. Maison Betsy. Groote Krocht 16. Zandvoort. Een Stille vennoot :evraagd in een winstgevende zaak, geen groot kapitaal noodig en goede verdienste. Balans en boeken terinzage. Br. no. 2055 bu reau van dit blad Gevraagd een noodhulp Broodbezorger 9 p. wk, Uitsl. zij, die als zood. werkz. zijn geweest, gelieven te reflecteeren ond. no. 2051 bur. an dit blad Gevraagd een aankomende 2de Kappersbediende of extern. Zwanenburgerdijk Halfweg, na 8 uur Spaarn- dammerwe? no. 2. gevraagd. Doon 2.50. Aanmelden na 5 uur M. TH. HESSEDS, Ha venstraat 39, Heemstede. Dame, heer en 6-j. zoontje zoeken op lsten st. te gez. zitk. m. ontbijt. Indien geen zitk. m. aangr. tuin, onnoo- dig te reflecteeren. Br. G 2026 bur. van dit blad Gevraagd gemeubil. ZIT-SL AAPKAMER met pension, benevens ongemeub. kamer (parterre) gesch. voor kantoor. Aanwezlgh. v„ flinke bergruimte vereiseht. Alles In 't zelfde perceel. Diefst omgeving station. Brieven met prijs onder no. 431 Doosjes' Adv. Bur. Ged. O Gracht 88, Haarlem H.H. SMEDEN Schaar te koop met motor en weerstand. Knipt le plat, O en vlerk. 2]/2 d T en D. Als nieuw. Heeft 800 gekost nu 150, Kam persingel 42, Haarlem Part. vraagt van part. 5000 als le HYPOTHEEK op nieuw huis (getax. waarde 9000). Br. no. 2053 bur. van dit blad te koop agb. koopsom 250. Iluur 7.— p. wk. Inl. GEBRs. SNOECK, Houtplein 17 rd. Rijwielen compleet 22.50 1 jaar garantie, zijn.AF KRAMER, Bakenassergracht 57 U VERSLIJT 2 goedkoope lampen tegen één VT rijwiellamp! Pri|zen thans 5.90 en ƒ7.75 Verlangt daarom 'n Imp. Heerengr. 308 - A'dam Inlichtingen kosteloos. Strenge discretie en waarborg voor nette serieuse afwikkeling. Voor serieu- se reflectanten ook aan huis te ontbieden. Relaties over het ge heele land. Bureau SECCOUR", Heemraadssingel 2S4a, ROTTER DAM. Tel 37035. Eet deze week TONG alle maten 49 cent per pond VISCHHANDEL Doelstr. 28 tel. 10822 Bij alle Drogisten ESKIMO ZALF Het middel voor kloven, winter handen of voeten. Alleen echt met Eskimo kop. Verkrijgbaar bij Van der Pigge, Trappel, Zijiweg 48, Haaks, Overveen, Drogisterij Juliana Jullanapark 38, H Nrd Prijzen 30, 50 en 90 ets. VOOR WAND EN PLAFOND I Echt een artikel voor dezen tijd. Wie nu bezuinigei gebruikt Tiptop - zelfs over I behang en witkalk. Een reuze vindihg die Tiptop. Altijd Succes, voor weinig I geld. Het gebruik van Tiptop geeft blijk van smaak en properheid. Let vooral op den naam Tiptop.Verkrijgbaar bij drogisten en verlhandeloren In 30 tinten. Vanaf 31/, et. per M'. In duizenden gezinnen wordt Tiptop gebruikt. Doe het óók. r MARKIEZEN~i Levering door geheel Nederland Eerste Heemsteedsche Mirkicxenfabriek M. TH HE88EL8 Havenstraat 39, Heemstede Tel. 28702 Opgericht 1924 SUPER RIJWIELEN model 1935 zijn 10,VERLAAGD, zijn geheel compleet, zijn geheel versterkt, I zijn geheel verchroomd, I zijn onbeperkt gegarandeerd,, zijn meermalen geïmiteerd, j zijn nimmer geëvenaard. Catalogus gratis te verkrijgen I bij ZIJLSTRAAT 11—13—15 (bfj de Brug) TEL. 13039.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3