Macedonische rebellenleiders gevlucht. THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Simon's reis naar Berlijn Vrouwenhanden Radio-Programma DINSDAG 12 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Generaal Kamenos c.s. op Bulgaarsch gebied. Plasfiras kiest de zijde der regeering. V.D. meldt uit Sofia: De geheele gene rale staf van de Grieksche opstandelingen in Thracië en Macedonië met generaal Kamenos aan het hoofd heeft zich Maan dagmiddag om half drie bij de Bulgaar- sche grenspost Magasa in Mastanly over gegeven aan de Bulgaarsche grensautori- teiten. Tezamen met generaal Kamenos gaven zich twee kolonels, 6 kapiteins, 4 eerste luitenants, 6 luitenants en de gouver neur van Grieksch-Thracië over. Generaal Kamenos en de zijnén voe ren een bedrag van 60 miilioen drachmen met zich mee. Twee extra-treinen met opstandelingen, zijn, volgens te Athene ontvangen berich ten, vertrokken in de richting van De- deagatsj. De officieren kwamen in twee auto's bij de grens aan, waar zij hun tocht tengevolge van de modder niet konden voortzetten. Zij be gaven zich daarop te voet naar den Bulgaar- seheri grenspost, waar zij verklaarden, dat zij een regeeringscommissie waren, die met de Bulgaarsche autoriteiten over het. waarschijn lijke overschrijden door de opstandelingen van de grens een bespreking wilde voeren. De officieren overschreden daarop de grens en begaven zich naar den Bulgaarschen grenspost. Toen een Bulgaarsch kapitein ter plaatse verschenen was, bleek, dat het hier ging om generaal Kamenos met de leden van zijn staf. Daar zij verklaarden, dat zij den geheelen dag geen voedsel tot zich genomen hadden, werden zij naar het naastbijzijnde dorp ge bracht, waar zij van het noodige werden voor zien. De vluchtelingen zouden den nacht door brengen in de Bulgaarsche grenspost, waar vandaan zij heden naar Sofia gebracht zouden worden. In een gesprek met officieren, ver klaarde generaal Kamenos, dat bij een groot deel van zijn troepen muiterijen waren uitge broken, die hem tenslotte gedwongen hadden tot den algeheelen terugtocht. De Grieksche regeeringstroepen hadden in den loop van den morgen hun zegevierenden opmarsch in Macedonië voortgezet. De stad Drama en de havenstad Kavalla werden om streeks den middag door de opstandelingen ontruimd. In Drama gaven zich ongeveer 3000 rebellen, onder wie vele officieren, aan de re geeringstroepen over. Te 11 uur'des mórgens werd de stad Sidiro- kastron in xteprovincie Serres door de regee ringstroepen ingenomen. 'Naai- van het front gemeld wordt, is een delegatie van de stad Serres verschenen bij den commandant van het Derde Legercorps en heeft medegedeeld, dat de opstandelingen in wanorde vluchten. De officieren, aldus deelden de afgevaardig den mede, waren per trein naar Drama ver trokken. De inwoners van Serres verzochten onmiddellijke bezetting der stad door de re geeringstroepen. De politieke autoriteiten van Serres, die thans bij generaal Kondylis verblijven, zullen onmiddellijk na bezetting der stad in hun ambt worden hersteld. De kerkstrijd in Duitschland. Geheime Staatspolitie arresteert predikanten. Te Berlijn-Dahlem heeftde Berlijnsche leider der Belijdeniskerk, dr. Niemoeller Zon dag in den dienst het manifest der Synode, waarin het door Rosenberg gepropageerde Duitsche .Christendom als in strijd met het eerste gebod wordt verklaard opnieuw voor gelezen. De Kerk kon den toevloed van be langstellenden niet bevatten. Na het voor lezen van het manifest verklaarde dr. Nie moeller, dat thans alle aanwezigen over hun standpunt hadden te beslissen en hij verzocht de gemeente, den eed aan de Belijdeniskerk af te leggen. Daarop stonden alle aanwezigen, onder wie vele jongeren op en legden den eed af. De geheime staatspolitie heeft blijkbaar in structies uitgegeven, om het betreffende ma nifest in geheel Pruisen in beslag te nemen. In verscheidene steden in Pom meren werden Zondag predikanten in hechtenis genomen. De geheime politie heeft in de Kruiskerk in Stettin eenige minuten voor den aanvang van den dienst het manifest in beslag genomen, waarna de aanwezigen het Kerkgebouw ver lieten. De predikant werd gearresteerd. In Silezië wordt zeer streng opgetreden tegen de beweging der Belijdeniskerk. blijkbaar ook al in verband met het manifest. Mr. Trip's benoeming bij de B. I. B. te wachten. Mr. Beyen als zijn plaatsvervanger voorgedragen. Te Genève wordt thans bevestigd, dat de benoeming van mr. L. J. A. Trip, president van de Nederlandsche Bank, tot opvolger van den aftredenden president van de Bank voor Internationale Betalingen te Bazel, Leon Fraser, in uitzicht gesteld is. De raad van beheer heeft, naar de Tel meldt, besloten mr. Trip als candidaat voor te stellen. Verder zal voorgesteld worden als zijn plaatsvervanger mr. J. W. Beyen. id "-'eur van de Rotterdamsche Bankver- iei ng:ng, te benoemen. Dc verkiezingen zullen in de algemeene ver gadering van 23 Mei e.k. plaats vinden. Generaal Kondylis. Generaal Kondylis, die gisteravond in Ka valla aan zou komen, zou daar overnachten en hedenmorgen met een vliegtuig naar Athene terugkeeren. Kondylis heeft in een rapport aan den pre mier medegedeeld, dat officieren van het op- standelingenleger de nationale bank te Ka valla hebben geplunderd en gelden tot een be drag van ongeveer driekwart miilioen gulden hebben buitgemaakt. De kruiser „Helli" is in Saloniki aangekomen. Generaal Piastiras, die. uit Milaan te Genua gearriveerd is, waarheen 'hij zich eenige dagen geleden uit Cannes had begeven, heeft, alvo rens weer naar de Cöte d'Azur te vertrekken aan eenige journalisten verklaard, dat hij het voornemen had aan zijn landgenooten een boodschap te zenden, waarin hij hen wilde opwekken rust en orde te bewaren, maar dat hij daartoe niet is overgegaan, daar hij had begrepen, dat zijn boodschap niet zou zijn ge publiceerd. „De gebeurtenissen van deze laatste dagen" aldus voegde hij hieraan toe, „hebben den toestand dusdanig gewijzigd, dat ik zélf niet zou kunnen zeggen hoe degene, die de op standige beweging leidt, over mijn persoon denkt." Ten slotte drukte generaal Piastiras zijn vertrouwen uit in de actie der regeering tot herstel van de orde. Eméelaind. Baldwin en Aasten Cham berlain over het Witboek. Het Lagerhuis was gistermiddag tjokvol, en ook alle loges, vooral die der diplomaten, waren meer dan goed bezet, toen de zitting geopend werd. Dadelijk dien-de majoor Attlee de motie van afkeuring-van de arbeiderspar tij in, in welke totuitdrukking komt, dat de buitenlandsche politiek der regeering het geheele vredeswerk en voornamelijk de ont wapeningsconferentie in gevaar brengt en uiteindelijk tot een nieuwen oorlog zal lei den. In de toelichting zeide Attlee, dat het Witboek een afzegging van den Volkenbond en een totale verandering in de richtsnoe ren der buitenlandsche politiek bet-eekende. Het ergste was, wat niet in directe woor den in het Wftboek stond, maar wat spr. derhalve verplicht was te zeggen: dat de re geering nl. niets en hoegenaamd niets had gedaan om de positie van den Volkenbond te verstevigen en de ontwapeningsconferen tie anders dan door volmaakt negatieve pla tonische liefdesbetuigingen te schragen. Onze nieuwe luchtvloot, zei spreker is niet voor verdediging bestemd; zij is bestemd om als reserve te dienen bij den aanval op den event-ueelen vijand en het is misleidend om het volk steeds te blijven wijsmaken, dat En geland slechts defensieve maatregelen be oogde. Spreker eindigde met een hartstoch telijk beroep op waarheid en het inleiden van een waarachtige vredespolitiek door ver sterking van de machtsorganen van den Volkenbond en moreelen zoowel als weide lijken steun voor de ontwapeningsconferen tie. Het antwoord van Baldwin. In zijn antwoord ontkende Baldwin in de eex-ste plaats met allen nadruk, dat de re geering haar vredespolitiek had opgegeven of zou willen opgeven. Geen land ter wereld had meer voor het denkbeeld van den Vol kenbond en zijn idealen gedaan en zoowel bij de oprichting als de latere ontwikkeling hadden Engelsche staatslieden hun rol ge speeld in het belang des vredes. Wij' wenschen van ganscher harte de al gemeenheid van den Volkenbond, ging Bald win voort, daarom hebben wij ook de toetre ding van de Sovjet-Unie toegejuicht, en daar om hebben wij ook nimmer opgehouden Duitschland er toe over te halen zijn opzeg ging in te trekken. De regeering stelt geen andere uitbreiding van de defensie voor dan ten aanzien van de luchtmacht. Zij vraagt slechts, dat deze strijdmacht zoo goed mogelijk zal zijn toe gerust, wanneer het er om gaat zich tegen een aanvaller te richten of om een verplich ting uit overeenkomst na te komen. Inzake het gezamenlijke communiqué van de Fransche en Engelsche regeeringen, uit gegeven na hun besprekingen te Londen, zei- de spreker, dat de wenschelijkheid van di recte samenwerking met Duitschland, door beide regeeringen als van bijzonder gewicht wox-dt beschouwd. Ex- worden dan ook toebe reidselen gemaakt voor een spoedig bezoek van Sir John Simon aan Berlijn. Dit bezoek zal plaats vinden over ongeveer 14 dagen. Er is van bepaalde zijde beweerd, dat Duitschland het eenige land is, dat in het Witboek wox-dt aangeduid. Dit nu is geheel bezijden de waarheid. In het Witboek toch wordt feitelijk niets gezegd, wat niet door den spreker zelf reeds in September van het afgeloopen jaar met algemeene instemming is gezegd. In antwoord op de beweringen dat de Brit- sclxe defensievoorstellen zouden leiden tot bewapening van anderen, haalde Baldwin feiten en voorbeelden aan, waaruit de snelle eroei van de bewapening van andere mo gendheden bleek. Engeland had nooit een leidende rol bij de bewapening gespeeld. Baldwin legde er nog den nadruk op, dat de politiek van de regeex-ing, zooals deze was neergelegd in het Witboek „welverre v? den vrede te bedreigen, dezen "t'.uist in de Xc AAN GROOT n KLEIN CQ-Oo. VOID. VQOO 1 MAAND NEDERl. FABRIKAAT ®0® HET IDEALE VERSTTPWNGSMtOOEl] (Adv. Ingez. Med.) komende tijden een grootere zekerheid zou verleenen". Sir Herbert Samuel. Herbert Samuel (liberaal")die vex-volgens het woord kreeg, noemde algemeene ontwa pening den waren weg naar algemeene vei ligheid en gispte de x-egeering, omdat zij een wapeningskoers inslaat, welke slechts tot een bankroet of tot een oox-log kan leiden. Samuel vond de zinspeling op Duitschland in het Witboek een daad van de uiterste di plomatieke onhandigheid. Sir Austen Chamberlain. Sir Austen Chamberlain zeide bij de toe lichting van zijn amendement: In geval van een „accidenteelen oorlog" biedt de Volken bond een groote mate van veiligheid, maar het is niet deze soort oorlog, welke den geest der menschexx heden ten dage verontrust en wapeningsvermeerdering uitlogt. Het werke lijke gevaar is thans dat er een oogemblik kan komen, waarop een staat met voorbe dachten rade en op een zorgvuldig gekozen tijdstip een oox-log ontketent om eenig doel van nationale eex-zucht te verwezenlijken, 't zij een vergrooting van gebied of een wraak neming, welke die staat xxiet met vreedzame middelen zou kunnen verwezenlijken. Chambex*lain verklaarde dat de eenige manier om deze soox*t van oorlog te verhin- deren hierin bestaat dat men eiken potexx- tieelen aanvaller volkomen duidelijk aan het verstand brengt dat een zoo verplette rende macht tegen hem op de been ge bracht zou worden, dat hij niet de minste kaxxs op eeix ovex-winning zou hebben. Chamberlain verdedigde vervolgens het Witboek en zeide in dit verbaxxd: Ik bexx het volkoxxxen eens met de verklaring van Bald win dat xxxen veel goed kan doen door de waarheid te zeggen. Actie der kleine staten. Chamberlain zeide voorts, dat Engeland wexxscht, dat de verstex-king zijner weer macht niet agiossief bedoeld wordt, exx ook door niemand aldus is; opgevat. In dit ver band wees hij op de actie der kleine statexx. zooals Nederland, Zwitserland en België, die ook deze zelfde noodzaak hebben ingezien. ,.Het is niet omdat wij iets doen", zeide hij, „misschien is het wel omdat wij tot dusverx-e te veel nalieten, dat de Belgische socialisten hun oppositie tegen de defensie-uitbreiding hebben opgegeven en dat de Nederlandsche regeering haar defensie versterkt. De we reldoorlog zou misschien korter geduux-d heb ben en minder slachtoffers hebben geëischt, ixidien Groot-Bx-ittannië zich vóórdien meer rekenschap lxad gegeven van het dx-eigend ge vaar der situatie". Wedgwood (onafhankelijke arbeiderspartij) gaf ixx ovexnveging om, als het luchtvloot-ver- drag zal zijn gesloten, een luchtmacht, sa mengesteld uit contingenten van alle deelne mende landen, in elk dezer laxxdexi te pos- teerexx. Tijdens de x-ede van dexx volgenden spreker, admiraal Keyes, wiex-pexx twee vrouwen van de publieke tx-ibune vlugschriftexx ixi de zaal onder het' uiten van anti-militaristische woorden. Zij werden op staanden voet vemvij- derd. Simon. De laatste spi-eker Sir John Sixnon bestreed texi stelligste, dat het Witboek in strijd zou zijn met de Britsche Volkexx'bondspolitiek. ,Met de volledige instemming der regee rixxg wensch ik te verklaren, aldus ging de minister voort, „dat de regeeringspolitiek on gewijzigd gebaseerd is op Groot-Bx-ittannië's lidmaatschap van den Bond. Waar wij juist op uit zijn, is om alles te doexi wat ixx ons vermogexx ligt om den eenigen staat in Europa, die buiten den Volkenbond staat, weer in den Volkenbond te brengen. De reizen, die wij weldra gaan ondernemexx, naar verschillende hoofdsteden in Europa, hebben juist ten doel de voorwaarden te ver zekeren, waaronder Duitschland weer naar den Volkenbond zal kunnen terugkeeren." De motie van wantrouwen der Labourparty tegen de regeering werd laat op den avond verworpen met 424 tegen 79 stemmen. Het wijzigingsvoorstel vaxx Sir Austin Cham- bex-lain werd aaixgenomen met 412 tegen 78 stemmen. Japara, Overdracht van den Oost- Chineeschen spoorweg. De verdragexx over den verkoop van den Oost-Chineeschen spoorweg zijn Maandag avond voorloopig onderteekend, nadat de overeenstemming tusscheix drie betrokken partijexx (Japan, Mandsjoekwo en Rusland) tot stand was gekomen. De definitieve onderteekening zal 22 Maart plaats hebben. In politieke kringen te Tokio wordt gewezexx op de groote beteekenis van het sluiten van deze verdragen. Dit feit. vormt een eerste stap naar de overeenstemming der be- trokkeix statexx, waarop een verdere toenade ring met het doel gemeenschappelijk werk voor den vrede, zal volgen. China heeft krachtig bij de Sovjetregeering geprotesteerd tegen den verkoop van den Chi- neeschen Oostex-spoorweg. De Chineesche re geering, die mede-eigenaar is van den spoor weg, is van oordeel dat de transactie on wettig is. De overdracht van de spoorlijn, zoo wordt daaraan toegevoegd, kan op geenerlei wijze van invloed zijn op de rechten en be langen van China. LONDEN, Maart. (Van oxxzen Londenschen correspondent). Men hoopt in Londen dat het uitstel van de reis vaxx Sir John Sinxoxx naar Berlijxx xxiet laxxg zou duren. (Zooals men weet, hoopt men, dat de reis vaxx Simon deze maand nog kan door gaan. Red.) Officieel Engeland put zich uit in beleefde bezorgdheid voor het welzijxx vaxx dexx Fuehrer exx de bijzonder correcte houdixxg is voor dexx gemiddelden waarnexxxer, die niet mee kan doen aan politieke en diplomatieke listigheid of arglistigheid en die erbuiten staat, wat ironisch ixx effect. Whitehall was aanvankelijk verbijsterd en verbaasd over den ixxdx;uk welken het bewa peningswitboek op den dictator ixx Duitschland had gexxxaakt maar achteraf heeft men een verklaring gevoxxdexx. Veraxxtwoordelijke staats lieden in Engeland hebben reeds vroeger op gelijksoortige wijze als in het witboek is ge daan gesproken over de Dxxitsche bewapexxing eix over dexx aggressievexx geest, waarin de Duitsche jeugd wordt opgevoed. Dat is echter eenigen tijd geleden. Êxx ixxmiddels zoo1 wordt xxxx in Loxxden ixxgeziexx had mexx zich, gevoed door voorstellixxgexx en uitspraken ixx een deel vaxx de Britsche pers en in het bij- zoixder in de Daily Mail, in Berlijn illusies ge maakt over eexx verandering ixx gezaghebbexx- de en invloedrijke Engelsche inzichten, illu sies welke Hitier deden veronderstellen dat zijn persoonlijke overtuigingen dat Exxgeland en Duitschlaxxd xxatxxurlijk bondgenooten zijn iix Engeland meer en meer weerklank vond. Het witboek moest deze illusie wreed verstoren. Hoe de internatioxxale politieke toestand zich ook ïxxoge ontwikkelen op dit oogenblik belijdt Groot Brittannië xxog ondanks het witboek en naar officieele uitleggingexx willexx doen geloovexx, zooals het witboek doet blij- keix zijn verknochtheid aaxx de ontwikkeling van het collectieve stelsel voor veiligheid, den groei van universeele samexxwerkiixg voor handhaving van vrede exx voor onschexxdbaar heid., van nationaal gebied. Hoewel er ixx Duitschlaxxd wel een diplomatieke school van belang is welke deze methode van interna tionale politiek onderschrijft kan ze zich xxiet doen geldexx omdat Hitier exx zijn vertrouwe lingen het collectieve stelsel verfoeiexx. Voor hen is het een strik van dexx Volkenbond, be doeld Duitschlaxxd er in te vangen en vast te houden. Hoe moderxx het Nazi-isme ook mag zijn, in internationaal politiek opzicht zweert het bij de ouderwetsche machtspolitiek en bij bondgenootschapppexx bedoeld en aangege- gaaxx onx aan Duitschland als sterksten bond genoot de hegemonie in Europa te verschaf fen. Zoo althans wordt in Engeland de Nazi- politiek uitgelegd en ze kan moeilijk anders wordexx uitgelegd in het licht van Hitler's duidelijke uitspraken en die van zijn belang rijkste medewerkers. Het „natuurlijke bond genootschap" dat dexx Fuehrer voor oogen staat zou Frankrijk in de kou móeten zetten. Het Britsche witboek, dat uiteraard en oxx- danks officieele ontkenning van zulk een be doeling de ontwikkeling van het collectieve stelsel moet fnuiken, zou in Dxxitschland's kraam te pas zijn gekomen ware het niet dat het met voor Engelsche diplomatie ongewone bctheid Duitschland als den boeman van Europa voorstelt. Dit zou niet zijn gedaan door een land dat de opvattingen van Duitschlaxxd, dat de wenschelijkheid van een Duitsch-Engelseh verbond, reciproceert. Het bezoek van Simon werd in Duitschland vooral geziexx als een prachtige gelegerxheid om Duitsch-Britsehe toenadering te bevorderen als inleiding voor een politiek die Britsch- Duitsche samenwerking in internationale po litiek als einddoel had. Het witboek heeft het pleizier er aaxx ontnomexx. Intixsschexx kon mexx zich in Engelaxxd xxiet voorstellen dat de reis vaxx Simoxx naar Berlijn laxxg zou worden uitgesteld, of dat het uitstel afstel zou kunnen worden. En men vex-wachtte dat Hitier zal in zien dat het ondei-houd vruchtdragender zal kxnxnen zijn nu misvattixxgen uit den weg zijn geruimd. DE POOLREIZIGER GRANT OVERLEDEN. LONDEN, 11 Maart (V. D.) De vroegere Noordpoolreiziger Grant, naar wien Grants- land is genoemd, is op 83-jarigen leeftijd te Cullompton ovex'leden. AANSLAG OP DEN PAUS BERAAMD? PARIJS, 11 Maart (Rexxter). De Romeixx- sche correspondent van ,.Le Jour" bericht vaxx een poging tot aanslag op den Paus, die ge lukkig is vex-ijdeld. Een Mexicaan verzocht onlangs om audiëntie bij den Paus. Meix won inlichtingen omtrent hem in, die zoo ongunstig waren, dat de man toen hij weer verscheen werd aangehouden exx gevisiteerd. Daai-bij vond men een geslepexx dolk. Mexx vermoedde samenhang met den strijd tegen de kerk in Mexico. Koudegolf eischt slachtoffers. Toeschouwers bij voetbalwedstrijden doodgevroren. LONDEN, 11 Maart (Reuter). De koude golf. waaronder Engeland te lijden heeft, heeft gedurende het weekexxd zelfs dooden geëischt. Vier toeschouwers bij voetbalwedstrijden zijn doodgevroren. Ixx het Kanaal hebben Zondag zware stormen gewoed, waardoor de scheepvaart veel last ondervond. LAGERE PRESENTIEGELDEN TE AMSTERDAM. Volgens de Tel. zouden Ged. Staten van Noord-Holland besloten hebbexx het totaal bedrag aan presentiegelden voor de leden van den Amsterdamschen .raad te verlagen van f 23.200 tot f 18.750. „TRIANON" GAAT WEER OPEN. Het restaux-axxt „Trianoxt" vaix het Leidsche- plein te Amsterdam, dat, xxaar mexx weet eenigen tijd gesloten is geweest, zal aaxx het einde dezer week weer geopend worden. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door puaoi (Adv. Ingez. Med.) I ^iiiiiiiiiiiiiiii||II||IIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii1III|IIIIIIIiiiiiii De heks pakt Thijs bij zijn nek en sleurt hem door het huis. Zij krijscht: „Ik duw je daar in het donkere 'hok! Je zit nu zeker wel in angst ga maar in dat hok naar het prinsje zoeken kijk maar goed uit!" Zij geeft Thijs nog een flinke duw en sluit dan met een akelige laclf-'het deurtje dicht. WOENSDAG 13 MAART 1935. HILVERSUM 1875 M. VARA-Uitzendirxg. 10.— v.m. V.P.R.O., 6.30 R. V. U. 8.Gram. platen, 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Oontinubedrijvexx: Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst, Schalmei o.l.v. P. Renes, VARA- tooneel o.l.v. W. v. Capellen en C. v. d. Lende (lezing)12.Gram.pl., 12,15 E. Walis en zijn orkest. 12.45 Gram.pl., 1.De Fliere fluiters o.l.v. E. Walis. 1.30—1.45 B. Blez (hobo), en R. Schoute (piaxxo). 2.Voor de Vrouw. 2,15 Kniples. 3.Voor de kinderen. 55.30 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst, en Gram.- platen. 6.20 Trio-concert. 6.30 R.V.U. Dr. Th. v. Schelven: Moeilijkheden met menschen. 7.— Spox-tuitzending. 7.20 Mandolineconcert H. Mordent. 7.40 H. Blaak: Brand op schepeix. 8.Herh. SOS-berichten. 8.03 VARA-orkest o.l.v. J. Barbirolli m.m.v. S. HaasePieneman (sopraan). 9.„De dag van den kleiixen maxx", spel van Sturmann. M.m.v. het VARA- tooneel o.l.v. W. v. Cappellen en C. Steyn (or gel). 10.Toespraak. 10.05 Vaz Dias. VARA- Varia. 10.15 De Flierefluiters o.l.v. F. Walis m.m.v. A. de Booy (zang). 11.Gram. pla ten. 11,05 Vervolg „De Flierefluiters". 11,15 Gram. platen. HUIZEN 301 M. N.C.R.V.-uitzeixding. 8.Schriftlezing exx meditatie. 8.159.30 Gram. platen. 10.30 Moxgeixdienst o.l.v. Ds. G. Laarman. 11.Concert M. F. Jixrjaanz (har monium), mej. C. de Jager (sopraan) en mevrouw R. MijnhoutBakkennst (alt). 12.15 Gram. platen. 1.Orgelspel R. Parker. 1,45 Zang door L. Houtstrav. Dam (sopraan), A. d. vleugel: M. Tiddens. 2.30 Het Trio Beu- teZepparoniBerghout. 4.— Gram. platen. 5.Kinderuux-tje. 6.Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.Ned. Chr. Pex'sbureau. 7.15 Gram. platen. 7.30 Technische causerie. 8. Vaz Dias. 8.05 Gram. platen. 8.15 Archeolo gische cursus door dr. J. Hoek. 8.45 N.C.R.V.- orkest, koor en solisten o.l.v. J. Couvée (Van 9.159.45 Vervolg Ai-cheologische cursus). 10.15 Vaz Dias. 10.2011.30 Gramofoonmu- ziek. DROITWICH 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Gram.pl., 12,05 Orgelspel Q. Mac Leaxx. 12,50 Ch. Man ning en zijn oi'kest. 1,50 Orgelconcert Sir. Walter Alcock. 2,25 Voor de scholen, 3,10 Le zing, 3.355 Sted. orkest. Bournemouth o.l.v. R. Austin m.mv.. G. Cassado (violoncel). 5.05 Het John Mac Arthur kwintet. 5.35 Medve- deff's Balalaika-orkest. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.05 Lezixxgen. 7,25 Orgelconcert H. Tre vor. 7.50 Het Café Colette orkest o.l.v. W. Hydexx m.m.v. solisten. 8,35 Voordracht. 8.50 ..It seems only yesterday", spel van J. Watt eix H. Ege. 9.50 Perichten. 10.20 Het Roth strijkkwartet. 11,35—12,20 Daxxsnxuziek door Jack Jackson en zijn Band. KALUNDBORG 1261 M. 11,20—1,20 Concert uit Rest. „Ritz" 2.20 Con cert uit rest. „Wivex". 4.204.50 Granx.pl., 7.20 Deensche nxuziek o.l.v. Gröndahl. 8.30 Oude Volksdansen, 9.30 Omroeporkest o.l.v. Gröndalxl. 10.2011,50 Dansmuziek. ROME 421 M. 8.20 Opera-uitzending.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6