DE BILT DeFam.v.m.Vqouw/ >fen itap inde goede dcJtingf 7A ga naar: Berichten in enkele regels Zoo een era arader. WOENSDAG 13 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD' 2 Ruimere armslag bij de steunverleening. Op Woensdag de uitkeering? Voor de Vereeniging van directeuren van maatschappelijk hulpbetoon uit de vier noor delijke provinciën heeft de heer G .W. F. van Hoeven, referendaris bij het departement van sociale zaken, chef van de afd. steunverleening een beschouwing gehouden over de hui dige steunregeling. Het doel van de steunverleening kan en mag geen andere zijn dan het voorzien in de kos ten van dagelijksch onderhoud in normale ge vallen; zij staat toch geheel los van weldadig heid of armenzorg. Zij is alleen een compen satie van de loondervng van het hoofd van het gezin en bedraagt dan ook een percentage van het vroeger verdiende loon. een percentage, dat hooger wordt naarmate het loon lager is en het gezin grooter. Hoe langer de crisis duurt hoe meer de moeilijkheden toenemen: de loonstandaard en daardoor de uitgekeerde steun daalt steeds, de weerstand van de men- schen raakt uitgeput. Bestond reeds van 1931 af de mogelijkheid in speciale noodgevallen de machtiging te verkrijgen voor extra steun en werd in 1933 bepaald dat de extra steun van kerkelijke en particuliere zijde niet meer ten volle doch voor 2/3 in mindering werd ge bracht, thans is bij circulaire van 16 Januari jj. bepaald, dat alle instanties van weldadig heid voor extra-steun een veel ruimeren arm slag krijgen. De verleende steun wordt niet in mindering gebracht van de uitkeering, mits overleg is gepleegd met het betreffende be stuursorgaan. Uitvoerig gaat spr. in op deze laatste bepa ling, die nog al verzet wekte; zoo werd in een katholiek blad geschreven, dat de regeering alleen onder pressie de christelijke charitas eenige vrijheid toestond en dan nog alleen vrijheid onder curateele. Niets is minder waar. De instellingen van weldadigheid blijven vol komen vrij, zij beslissen waar, wanneer en wat zij willen geven. De werkloozenzorg is over heidstaak geworden en als andere instellingen op dit terrein aanvullende hulp willen verlee- nen, wordt deze zeer dankbaar aanvaard, maar is het logisch en noodzakelijk dat de overheid hier de beslissing in handen houdt. Nimmer toch mag uit het oog worden ver loren, dat de steunverleening nooit zoover mag gaan, dat de prikkel arbeid te zoeken en te aanvaarden verloren gaat. Het spreekt daarom wel vanzelf, dat voor een gift ineens, voor hulp in speciale gevallen bij bevalling, iedere hulp door de overheid, die alleen algemeene maat regelen kan stellen, dankbaar aanvaard wordt. Gaat de hulpverleening echter voor een geval een meer permanent karakter aannemen, zoodat het wordt een verhooging van de steunuitkeering wat in tal van gevallen dringend gewenscht kan zijn omdat de al gemeene regeling gebaseerd is op normale ge vallen dan moet het overheidsorgaan voor de steunverleening hiermede niet alleen be kend zijn, maar ook te beslissen hebben, hoe ver die hulp mag gaan. De overheid kan niet dulden het ondergraven van één der voor naamste eischen van een steunregeling: be houd van den prikkel tot het zoeken van ar beid. Spr. begrijpt het verzet niet. Alles wat de overheid vraagt is: overleg als andere in stanties zich gaan bewegen op haar terrein, bij de hulp aan steuntrekkenden. Heeft de overheid de taak op zich geno men te zorgen voor het dagelijksch levenson derhoud van de werkloozen, het is ons aller plicht als mensch te helpen den naaste die onze hulp noodig heeft. Waar het steuntrek kenden betreft, blijft de eindbeslissing aan den minister van sociale zaken. Hij heeft te beoordeelen of eenerzijds de burgerlijke or ganen te royaal zijn met het verleenen van extra hulp, anderzijds kan men zich op hem beroepen als de organen te strak zouden op treden. JUBILEUM „HERMAN HEIJERMANS". De tooneelvereeniging „Herman Heijermans" herdenkt Zaterdag 16 Maart haar 10-jarig be staan. Ter gelegenheid daarvan zal in den Schouwburg Jansweg een opvoering van „De Meid" worden gegeven. Een commissie, ge vormd uit de donateurs, zal na afloop de ju- bileerende vereeniging een verrassing aanbie den. De avond, die een feestelijk karakter zal dragen, wordt met een bal besloten. EXTRA NUMMER VAN „DE ZAKEN WERELD". „De Zakenwereld" heeft ter gelegenheid van de Voorjaarsbeurs, welke van 12 tot t.m. 21 Maart te Utrecht wordt gehouden een extra-nummer uitgegeven, waarin een aan tal vooraanstaande figuren uit het bedrijfs leven en de wetenschappelijke wereld hun inzichten mededeelen over verschillende vraagstukken en onderwerpen, welke op het oogenblik onze handel en industrie bij uit stek bezig houden. Minister Steenberghe heeft een Ter Inleiding geschreven. Van de artikelen noemen wij dat van den heer F. H. Fentener van Vlissingen, voorzitter van den Raad van Beheer der Kon. Ned. Jaarbeurs en voorzitter der Internationale Kamer van Koophandel over: De handelsbarrières die nen opgeruimd; van den heer F. K. J. He ringa. Raadsadviseur aan het departement van Economische Zaken, over: Jaarbeui-s en bedrijfsleven: van prof. mr. G. W J. Bruins, president-directeur van het Nederlandsche Clearing Instituut, over: Clearing en Jaar beurs. AGENDA Heden: WOENSDAG 13 MAART Stadsschouwburg; Nieuw Schouwtooneel, De Fakir. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Polenbloed", met Anny Ondra. Op het tooneel: Monroe Bros, comedians. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Moord in de Follies" met Jack Oakie, Kitty Carlisle en Duke El lington's orkest, In het bijprogramma Betty Boop Talkartoon, 2.30, 7 en 9.30 uur. Luxor Sound Theater: „Noodlottige begeer ten" (Sadie Mackie) met Joan Crawford. Door- loopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Cinema Palace: „Liliom" met Charles Boyer en Madeleine Ozeray. Op het tooneel Kees Pi-uis. 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 14 MAART Broederkerk: Lezing pred. B Götze over: De geestelijke en stoffelijke nood in Rusland en Polen. 8 uur. Groote Houtstraat 119: Algemeene leden vergadering van .Arbeid Adelt". 15.30 uur. Bakenessergracht 71: Algemeene aandeel houdersvergadering der N.V. Eerste Haarlem sche Brood- en Koekbakkerij. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Bioscoopvoorstellingen. TEL: 17456 (Adv. Ingez. Med.) Vorstperiode in Lentemaand. Wij leven snel en vergeten even snel. Wanneer wij in de afgeloopen dagen buiten langs dichtgevroren slooten wandelden, waar op zelfs reeds hier en daar een waaghals even de dikte van het ijskorstje aan een onderzoek wilde onderwerpen en wij verder moesten op tornen tegen snerpend koude Noordooster stormwinden, dan gingen onwillekeurig de ge dachten terug naar andere wmtersche lente maanden, en oude, lang verzwegen jaartallen doemden weer op voor den geest. Totdat ons toevallig een persbericht onder de oogen kwam vanMaart 1931, dus nog slechts 4 jaren geleden, in welk bericht het filiaal te Amsterdam van het Kon. Meteorologisch In stituut te de Bilt, mededeelde „dat de tem peratuur te Amsterdam sinds 5 Maart, te 23 uur tot den middag van 10 Maart, dus bijna gedurende vier- en-een-half etmaal, niet boven het vriespunt was geweest." Aan deze verkillende mededeeling werd toegevoegd, dat deze zeer lage thermometerstand wel als een groote zeldzaamheid moest worden beschouwd. Het berichtje van het vorengenoemde filiaal van het bekende instituut, eindigde als volgt: „Hoewel er enkele teekenen op verandering wijzen, is een grondig omslaan van het weer nog niet in zicht." Op 10 Maart 1935 seinde de Bilt: „Meest matige Oostelijke tot Zuidoostelijke wind. Licht tot half bewolkt. Waarschijnlijk droog. Koude ochtend. Later om het vriespunt. Ver dere vooruitzichten: Nog weinig verandering." Hieruit blijkt dus wel, dat wij thans een herhaling beleven van een weersgesteldheid, welke slechts 4 jaren geleden eveneens hier te lande werd waargenomen. Als kleine troost mag er aan herinnerd worden, dat (hetgeen wij eveneens aan de Bilt ontleenen) de Maart- maand van 1888 zeker niet milder was. Van 1 tot en met 7 en van 13 tot en met 23 Maart daalde toen het minimum onder nul met laag ste temperatuur 8.5 gr. op 1 Maart, van 13 op 14 en van 17 tot 21 Maart kwam toen de temperatuur niet boven het vriespunt. DIE PFEFFERMiiHLE. Erika Mann opende op 1 Maart haar Klein- kunst-Theater Die Pfeffermühle in Den Haag- met een enorm succes. Het nieuwe programma sloeg in. Het publiek werd enthousiast en de artisten werden bedolven onder een schat van bloemen. Naar wij vernemen zal dit gezelschap ook naar Haarlem komen en wel op Maandag 25 Maart in den Stadsschouwburg onder auspi ciën van impresario Mr. Rombout van Riemsdijk. VEREENIGING VAN CHRIST. KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN. De afdeeling „Haarlem" van bovengemelde vereeniging zal op Vrijdag 15 Maart haar jaar vergadering houden in het Gebouw van den Haarl. Chr. Besturenbond, Bakenessergracht Behalve de jaarverslagen vermeldt het pro- ramma muzikale medewerking van mej. Rie Servaas en den heer Henk Becker. Enkele nieuwe leden zullen worden geïnstalleerd door het hoofdbestuurslid, den heer H. J. Vermeu len. „KUNST AAN HET VOLK". De Vereeniging „Kunst aan het Volk" geeft Woensdag 20 Maart a.s. in den Stadsschouw burg een Volksliederenavond, met medewer king van Harry van Oss en Felix de Nobel. Vrijz.-Deiri. raadsleden bijeen. Te Utrecht heeft een buitengewone alge meene ledenvergadering van de Vereeniging van Vrijzinnig Democratische Gemeente raadsleden plaats gehad, welke gepresideerd werd door mr. G. A. Meyer. In deze vergade ring is aan de orde gesteld het onderwerp „Gemeentebeleid in Crisistijd", hetwelk werd ingeleid door den heer M. Joëls Jr., lid van den raad van 's-Gravenhage. Spr. waarschuwde tegen de gedachte, dat de gemeentebesturen machteloos zijn om iets te ondernemen. Integendeel zij moeten juist thans toonen het geschonken vertrouwen waardig te zijn, al zullen de vraagstukken, die zich thans voordoen en opgelost moeten worden, een ander karakter dan in normale tijden dragen. Spr. vatte zijn betoog samen in enkele pun ten, zooals: De belastingen dienen geheven te worden naar Be draagkracht der burgerij, in het bij zonder geldt dit t.a.v. de personeele belas ting. De bedrijfstarieven moeten zooveel mogelijk aangepast worden aan de vermin derde koopkracht der burgerij. De leenings- schulden, inzonderheid de z.g. improductieve worden niet verder opgevoerd. Getracht worde deze tot een lager bedrag terug te brengen. Ter bestrijding der werkloosheid worde de 40-urige werkweek bij de uitvoering van openbare werken voorgeschreven, vroegtij diger ontslag worde, verleend aan het oudere gemeentepersoneel; werkverruiming worde bevorderd met betaling van loonen in over leg met de vakbonden vast te stellen. Cumu latie van gemeentelijke betrekkingen worden vermeden. Vakcursussen voor jeugdige werk loozen worden opgericht. De bouw van woningen met lage huur waarde worde voor zoover in het vermogen der stedelijke overheid, bevorderd. meldt: Hoogste barometerstand 780.8 m.M. te Nordöyan. Laagste barometerstand 761.7 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: Matigen tot zwakken Oostelijken wind, vooral in het Zuiden toenemende bewolking. Weinig of geen neerslag in het Noorden. In het Zuiden droog weer. Des nachts iets zach ter. Waarschijnlijk kouder overdag. Uit het Buitenland Zachtere nachten verwacht. Het hooge drukgebied over Scandinavië nam een weinig in beteekenis af. Nabij IJsland passeerde gisteren een daal- gebied; na een korte stijging van den baro meter maakte aldaar in Oosten een nieuwe storing zich merkbaar. Overigens is in de drukverdeeling weinig verandering gekomen. Het weer is meest rustig. Hier en das-" komt wat morgennevel voor. In Duitschland is de bewolking toegenomen. In 't Oosten valt eenige motregen. Ook in het Noorden van ons land was het hedenmorgen betrokken. Het is waarschijnlijk dat de vochtige luchtmassa's uit het Oosten ten onzent ook verder toenemende bewolking en dus daling van de dagtemperatuur zullen veroorzaken. De nacht en de ochtend zullen dan minder koud worden zooals thans reeds in Duitsch land het geval is. Over IJsland, bijna geheel Frankrijk en plaatselijk over Scandinavië daalden de tem peraturen nog. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bilt hedenmorgen om 9.05 aan alle posten: „Attentiesein neer". Thermometer 13 Maart: Hoogste gisteren 47 F. Laagste heden nacht 33 F. Hoogste heden tot 12 uur 42 F. Barometer Stand van heden 771 m.M. Vorige stand 774 m.M. Neiging: Achteruit, flpgave van: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059- BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 13 Maart. Ondertrouwd 12 Maart: H. F. Couzij en I. C. M. van Hooijdonk. Bevallen 9 Maart: J. D. van SlootenPré, z.; 11 Maart: J. M. KuiperBotter, z.; H. Wijtsmav. d. Bosch, z.; C. G. BeenenRoe lof s, z.; F. Lubbersde Pan, d.; J. C. G. KruijerKaptein, d.: Overleden 11 Maart: J. M. P. Wittebrood Pronck, 79 j., Hazepaterslaan; 10 Maart: P. Liefting, 76 j., Gen. Bothastraat; 11 Maart: J. G. Dijkmans, 22 j„ Drossestraat. HEEMSTEDE Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: J. v. SoestA. Wildeboer. Bevallen: Th. J. v. d. Aar-v. Bakel, d. J. de Graaf-Robijn, z. M. C. Nieuwenhuizen- v. Diepen, d. G. v. Deutekom-v. d. Hooff, z. H. Band-Assink, z. Overleden! L. Levi, 79 j. wed. J. Stoppel man. BLOEMEND AAL Bevallen: A. J. M. Groen-van der Erf, z. H. H. Stokman-Siecker. d. Ondertrouwd: A. Perfors en G. M. Rieu- werts. J. H. A. K. Gualthérie van Weezei en C. E. Crommelin. F. Tierie en E. J. C Arendsen. Getrouwd: E. H. Halbertsma en J. M. de Bijll Nachenius. H. Koopman en H. A. van der Horst. Overleden: C. W. Span, 82 j., wed H. A. Éijkholt. VOORDRACHT RUSSISCHE MUZIEK Zondag 17 Maart a.s. houdt de bekende vio- loncellist Eduard Biele een voordracht over Russiche muziek tijdens den cursus „Rusland en West-Europa" te Bentveld. Een Russisch programma, uitgevoerd door mej. Annie Her- mes, altzangeres, mej. Suze Wintershoven. pianiste en den heer Eduard Biele, vult de voordracht aan. Uitgevoerd worden o.a.: lie deren van Moessorgski en de „Suite Italienne" van Strawinski, voor cello en klavier. Een 41-jarig arbeider te Amsterdam viel in het ruim van een schip en werd ernstig gewond. Een 73-jarig landbouwer uit Helmond is één dezer avonden, waarschijnlijk door de koude bevangen, te water geraakt en verdron ken. Te Helden is een 3 1/2-jarig zoontje van de familie Holten in een poel geraakt en ver dronken. Een 71-ja.rige man uit Aarle-Rixtel raakte in een sloot en verdronk. - Te Groningen is een 43-jarig Munten- dammer bij het oversteken van den weg aan- ;ereden en levensgevaarlijk gewond. Op den weg EindhovenAntwerpen is te Reusel een 12-jarigen jongen door een auto gegrepen en gedood. - Een geval van de ziekte van Weil heeft zich te Zuid-Beyerland voorgedaan. Het slachi offer is overleden. In den Amstel nabij de Berlagebrug te Amsterdam is het lijk van een Amsterdamsch advocaat gevonden, wien vermoedelijk een ongeluk is overkomen. Ir. Th. J. Mansholt is op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als inspecteur van den landbouw, hoofd van den buitenlandschen landbouwvoorlichtingsdienst, met dankbetui ging voor de in die betrekking bewezen dien sten, terwijl tot zijn opvolger is benoemd ir. R. P. Bonthuis. - Te Utrecht raakten de kleeren van een vrouw in brand. Doordat zij haar zoontje, dat in de wieg lag, daarop opbeurde, raakte ook de kleertjes van den kleine in brand, die zoo ernstig werd gewond, dat de dood spoedig in trad, De heer P. Oly. secretaris der Ned. Hard draverij- en renvereeniging is te 's Gravenhage op 62-jarigen leeftijd overleden. Haarlemsche Zweefvliegclub De luchtvaartshow met fancy-fair. Men schrijft ons: De Haarlemsche Zweefvliegtuigclub heeft voor het welslagen van de afdeeling Fancy- fair, een groep medewerkers noodig. Vooral vrouwelijke krachten worden ge vraagd om straks de stands te verzorgen en mannelijke krachten, om straks gezamenlijk de Fancy-fair in twee dagen tijds op te bouwen. Het bestuur doet hiervoor een beroep op alle Haarlemsche jongens en meisjes. Vrijdag 15 Maart te 8 uur worden allen die belangstelling hiervoor hebben, verwacht de.1 avonds in de muziekzaal van Café-Restaurant Br ink mann Groote Markt. Het bestuur van de H.Z.C. vertrouwt erop dat iedereen die mede kan werken ook in derdaad zijn krachten aan deze zaak zal geven. Door samenwerking van een groote groep van welwillende jongens en meisje; Wórdt deze Fancy-fair zonder twijfel ee.n sue ces. La Argentina. In A-pril te Haarlem. De beroemde Spaansche danseres La Ar gentina is teruggekeerd van een tournee door Zuid-Amerika, Mexico en Noord-Amerika. Op 24 Maart heeft haar eerste weder-optreden plaats in de Grand Opera te Parijs. Daarna zal zij onder auspiciën van L. Greanin en Mr. Rombout van Riemsdijk een tournée maken door België en Holland. Bij deze ge legenheid zal zij ook een bezoek aan Haar lem brengen. Op Vrijdag 5 April geeft zij een enkelen Spaanschen Gala-avond in den Stads schouwburg. Verkiezingen Prov. Staten. De inlevering der candidatenlijsten. Woensdagmiddag is op het hoofdstembureau ten Stadhuize nog de volgende lijst inge diend: Onafh. Middenstands en Zakenliedenpartij G. Lampetje, Amsterdam; C. A. Hoogerwerf IJmuiden-Oost gemeente Velsen)E. H. Wit kop Den Helder. Wraak. De bewoners van Danville in den «staat Illinois moeten vijf kilometer loopen voor ze aan het naastbijzijnde station komen. ZestiL jaar geleden werd de spoorlijn aangelegd. De directeur van de maatschappij kwam in Dan ville logeeren in een hotel, waar hij een zolder kamertje kreeg, „goed genoeg voor hem", zoo als de portier zei. De man werd kwaad en legde de lijn buiten de stad om. Pratende boeken. .Pratende boeken" zullen wellicht binnen kort in grooter oplaag voor blinden worden uitgegeven. Men heeft reeds boeken van 90.000 woorden opgenomen op tien speciale gramo- foonplaten. waarvan elke zijde een half uur duurt. „Gering" bezoek. In het afgeloopen jaar bezochten „slechts" 700.000 personen Frankrijk. Zeven jaar ge leden kwamen er nog 2.125.000. Jantje: „Moeder, wanneer vergaat de wereld?" Moeder: „Dat weet niemand, vent". Jantje: „Zou ik dan niet beter doen nu mijn lekkers op te eten?". Kleine wenken Weer- of vochtvlekken krijgt men weg door een mengsel van ammoniak en keukenzout. De behandeling moet verscheidene malen gebeuren. Grieksche vluchtelingen iri Klein-Azië. Enthousiasme voor Kondylis en Tsaldaris tt| 1 Athene. (Zie ook pag. 4), ISTANBOEL, 13 Maart (Reuter). Na dë nederlaag der opstandelingen in Grieken land zijn op verschillende plaatsen aan de Klem-Aziatische Turksche kust Venizelisti- sche vluchtelingen aangekomen. Zoo arri veerde bij den ingang der Dardanellen een motorboot met een Griekschen divisie-gene raal, een overste, verschillende andere offi cieren en 26 soldaten. Zij waren anderhalvenj dag geleden uit Cavalla gevlucht, waren tij dens een hevigen storm de Egeïsche zee overgestoken en waren aanvankelijk geland op het eiland Mytilene, wat zij nog in han den der opstandelingen waanden. Aangezien het eiland echter reeds weer in het bezit der regeering was, zetten de vluchtelingen hun tocht naar Turkije voort. Zij waren geheel uitgeput. Door de Turken zijn zij voorloopig geïnterneerd en ontwapend. Ongeveer tegelijkertijd kwam op een an dere plaats aan de Klem-Aziatische kust een tweede motorboot aan. aan boord waarvan zich bevonden de door Venizelos aangestelde gouverneur van het eiland Mytilene, eenige marine-officieren van den kruiser Averof en de opstandige commandant van den kruiser. Zij hadden het eiland Mytilene moeten ver laten aangezien op het bericht van den suc cesvollen opmarsch der regeeringstroepen in Macedonië en Thracië de strijdkrachten op het eiland weer naar de regeering waren overgeloopen. Het eiland Mytiiene was door de bemanning van den kruiser Averof bezet. ATHENE. 12 Maart (Reuter). Een menigte van naar schatting ruim 300.000 personen, juichte Kondylis bij zijn terugkeer uit Ca valla hartelijk toe. Een geweldige menschenmassa stond van het vliegveld tot aan het huis van Tsaldaris waar toespraken van Tsaldaris. Kondylis en Metaxas groote geestdrift wekten. De straten van de hoofdstad zijn met vlag gen "versierd, op de hoeken zijn overal luid sprekers opgesteld, waardoor het publiek de feestviering elders kon volgen. Groote menschenmenigten trekken jube lend door de straten en voeren portretten van Tsaldaris, Kondylis en Metaxas met zich. SOFIA, 13 Maart. (Reuter). Generaal Ka- manas verklaarde, dat de opstandelingen den strijd hebben opgegeven, omdat de ste den van Macedonië en Thracië zooveel te lij den hadden van het artillerievuur van de regeeringstroepen. De opstandelingen zijn Zondag de Stroema overgetrokken om het vergieten van het bloed van hun landgenooten te voorkomen. De strijd zal door anderen worden voort gezet. Onder de officieren die naar Bulgarije zijn gevlucht bevindt zich ook kolonel Bakirdjis, van wie abusievelijk werd gemeld, dat hiji zelfmoord had gepleegd. In alle provincies van Griekenland is de orde geheel hersteld, de spoorwegverbindin gen zijn weer normaal, de vernielde tele graaf- en telefoonlijnen zijn gerepareerd. Twee lichtingen, welke gemobiliseerd wa ren zijn weer naar huis gezonden. Onderzeeër vraagt om hulp. De onderzeeër „Katsania" heeft om hulpi verzocht, de bemanning is in opstand ^ko men tegen de, officieren en heeft hen iii dé boeien gesloten. Ontbinding van alle reactionaire organisaties. ATHENE, 13 Maart (Reuter) De regeering heeft de volgende maatregelen genomen om, den opstand definitief te onderdrukken: De openbare ambten worden gezuiverd van verdachte of anti-regeeringsgezinde functio narissen. Alle reactionaire organisatie worden ontbonden. De senaat wordt ontbonden en er worden nieuwe verkiezingen uitgeschreven voor een nationale vergadering. Het oorlogs recht zal tot de beëindiging van de proces sen der krijgsraden de opstandelingen ge handhaafd blijven. De krijgsraden zullen hun werk zoo spoedig mogelijk beginnen. Het aan tal personen dat terecht moet staan bedraagt ongeveer 300. Venizelos zal bij verstek worden veroor deeld. De arrestatie van verdachte personen duurt voort. Alle bezittingen der opstandelin gen zijn geconfisceerd. Als gevolg van de in spanning van de laatste dagen zou minister president Tsaldaris waarschijnlijk drie dagen met verlof gaan. Het huis van Venizelos, dat in beslag is genomen zal waarschijnlijk als raadhuis dienst doen. Om nieuwe bericht over het aantal slacht offers van den opstand te dementeeren is een. officieele lijet uitgegeven. Volgens deze lijst zijn bij alle operaties, -die begonnen zijn op 4 Maart in totaal negen dooden en 96 ge wonden gevallen. De dwangmaatregelen, die bij de invoering van den staat van beleg wa ren afgekondigd, zullen met ingang van heden aanzienlijk worden verlicht. Politiecommissaris als bandietenleider Twintig cafébezoekers beroofd. BUENOS AIRES, 13 Maart (Reuter) Gis ternacht heeft zich in de stad Ushuaia, de hoofdstad van het Argentijnsche deel van Vuurland een bijna ongelooflijk voorval afge speeld. Tegen middernacht drong de commissaris van politie van deze stad, waar zich het groot ste tuchthuis van Argentinië bevind, met drie politiebeambten, die beschonken waren, een café binnen. Onder bedreiging met hun revol vers eischten zij van de ongeveer twintig gas ten het geld, dat zij bij zich hadden. Met een buit van ongeveer 7000 pesos verdwenen de politioneele indringers.' Tot nog toe zijn zij nog niet gevat. De gasten in het café waren grootendeels regeeringsbeambten en ambtena ren van het tuchthuis. Haarl. Journalistenkring. De Haarlemsche Journalistenkring hield Dinsdagmiddag in het café-restaurant van den heer Hol aan het Plein onder leiding van den voorzitter, den heer F. Primo, zijn jaar vergadering. De heeren R. Hovius te IJmuiden en G. Sillevis te Haarlem werden als lid toe gelaten. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J. H. D. Kammeijer, en het finan cieel verslag van den penningmeester, den heer J. C. Evers, werden onder dankzegging goedgekeurd. Het bestuur werd in zijn geheel bij acclamatie herkozen. Behandeld werd de agenda voor de jaarvergadering van den Ned. Journalistenkring, die Zaterdag 16 Maart te Rotterdam wordt gehouden. Tot afgevaardig den werden benoemd de heeren F. Primo en W. F. Beeremans en tot plaatsvervangend lid de heer C. L. F. Sarlet de Soiron,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2