THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS in Meerderheid voor Flandin de Fransche Kamer. Radio-Programma i RADIO MOORS n.v. ZATERDAG 16 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Regeeringsverklaring over de verlenging van den diensttijd. Critiek van Blum op de voorstellen. Radicaal-socialistische motie van vertrouwen met 354 tegen 210 stemmen aangenomen. FRANKRIJK. Reeds voor den aanvang van de zitting van de kamer heerschte Vrijdag inhet gebouw een drukke atmosfeer. Er was veel belang stelling en ook de afgevaardigden waren vrij wel voltallig aanwezig. Minister-president Flandin las de regeerings verklaring inzake verlenging van diensttijd voor. Frankrijk wil, zeide hij, niet naar een verhooging van de onder de wapenen zijnde troepensterkte, maar de vermindering van het contingent door een tijdelijke verlenging van diensttijd te vereffenen. Bij afkondiging van den wet van 31 Maart 1928 had men de hoop, dat de internationale organisatie van de veiligheid voor de années creuses beperking en verlaging van bewapening mogelijk zou ma ken. Begin 1935 kan Frankrijk tegenover de 480.000 in Duitschland in kazernes liggende en onmiddellijk beschikbare manschappen waarbij dan nog talrijke semi-militaire of op militaire gelijkende afdeelingen komen slechts 278.000 man stellen. Volgens de oude be kende plannen zal Duitschland in 1836 be schikken over minstens 600.000 man, waar tegenover Frankrijk door de recrutenarme jaren dan nog slechts 208.000 man kan stel. len. Een zoodanig verschil is ontoelaatbaar. Ook wanneer men hierbij mocht optellen de 72000 in het moederland staande, maar als reserve voor de overzeesche strijdkrachten aanwezige troepen telt. Frankrijk blijft trouw aan de politiek van versterking van den vrede en organisatie van de internationale veiligheid en wil zijn vrede lievende bedoelingen op geen enkele wijze twijfelachtig doen schijnen, zeide spreker ver- ker. Frankrijk moet zijn veiligheid kunnen waar borgen en in vollen omvang medewerken aan de instandhouding van den vrede. Onder deze omstandigheden heeft de regeering besloten de recruten, die in April en October onder de wapenen komen, langer in dienst te houden. Dit besluit is van toepassing op de lichtingen tot en met die van 1939, tenzij voordien de gunstige ontwikkeling van den toestand een andere regeling mogelijk maakt. De dienst zal voor de recruten, die m April 1936 12 maanden hebben gediend met zes maanden worden verlengd en voor de latere lichtingen voorloopig met 12 maanden wor den verlengd. Volgens artikel 40 van de wet van 31 Maart 1928 -stelt de regeering de kamers van dit be sluit van den ministerraad in kennis. Bovendien heeft de minister van oorlog bij het bureau van de kamer een wetsvoorstel ingediend, waardoor hij gemachtigd zou wor den, de dienstplichtige leeftijd langzamerhand te verlagen tot 20 jaar en het gescheiden op roepen van' recruten in April en October op te heffen. Hetzelfde wetsvoorstel bepaalt, dat hetaantal beroepssoldaten zal worden ver hoogd. Het wettige maximum van 117.000 be roepssoldaten is bijna bereikt, want het aan tal, dat langer dan een jaar onder dienst blijft bedraagt op het oogenblik 103.000. De regeering heeft slechts de normale troepen sterkte van den een jarigen diensttijd willen behouden. De kamer besloot daarna met algemeene stemmen onmiddellijk over te gagn tot de be handeling van de socialistische interpellaties over de militaire politiek der regeering. Flan din verklaarde, dat ook de regeering accoord ging met een onmiddellijke behandeling van deze interpellaties. Hij gaf uiting aan de hoop, dat hierover nog in den loop van heden ge stemd zou worden. In een redevoering, die één uur en drie kwartier duurde zette daarop de socialisti- Sche partijleider Léon Blum de redenen uit een van zijn interpellatie. Daarna werd een pauze ingeschakeld. Blum verweet de regeering dubbelzinnigheid en keerde zich scherp tegen de wijze, waarop de regeering de verlenging van diensttijd had doorgevoerd. De vergelijking van de Fransche en Duitsche troepensterkten vertoont lacu nes, aangezien ook in Duitschland thans ia- ren volgen die arm aan recruten zijn. In 1940 zou Duitschland echter beschikken over het dubbele jaarlijksche contingent van Frankrijk. Dan zal men beweren, dat een diensttijd van twee jaar in het geheel niet meer te vermij den is'. Het jaarlijksche contingent van 1935 is volgens Blum volkomen normaal. Frank rijk beschikt niet over 238.000 man maar over een veel grooter aantal, dat de 500.000 nadert (De voorzitter van de legercommissie inter rumpeerde hier en noemt het getal 250.000) Blum gaf voorts uiting aan de overtuiging dat de bestaande troepensterkte voldoende was voor het bezetten der vestingwerken en het organiseeren van een verdediging. Bewape ningswedloop en dienovereenkomstige ver schijnselen zi,jn niet in overeenstemming met de propaganda voor diplomatieke organisee ring van den vrede. Men moet Duitschland dwingen een ontwapeningsovereenkomst te onderteekenen. Blum zeide onder toejuichingen van links overtuigd te zijn, dat bij een eventueelen over- van door Hitler-Duitschland alle Fransche ar beiders zouden opstaan, evenals de andere Franschen. De voorzitter van de legercommissie. afge vaardigde kolonel Fabry, die vervolgens het woord voerde, zette uiteen, dat alleen de be wapeningen van Duitschland de aanleiding hadden gegeven tot de militaire maatregelen van Duitschland. Bovendien gaat het in hoofdzaak om de stemming, die in Duitsch land heerscht. In de nachtzitting van de Fransche Kamer voerde allereerst de Communist Thorez gedu rende een uur het woord. Na hem sprak de vroegere minister Paul Reynaud. die vooral een hervorming bepleitte van de Fransche militaire organisatie in den zin van de instelling van een beroepsleger. De afgevaardigde der groep Tardieu, Rei- bel, verklaarde zich tegen de regeering. De minister van Oorlog, Maurin, verdedigde de houding der regeering. Daladier bestreed de door de regeering ge troffen maatregelen. Hij is van meening. dat men de kalmte niet mag verliezen en ook de hoop niet mag opgeven, dat de internationale onderhandelingen tot een resultaat zullen leiden. De Kamer heeft na de debatten over de ve'rhooging van den diensttijd met 354 tegen 210 stemmen haar vertrou wen uitgesproken in de regeering dooi de aanneming van een van radicaal socialistische zijde ingediende resolu tie, welke de verklaring der regeering goedkeurt, het vertrouwen in haar uitspreekt en vervolgens overgaat tot de orde van den dag. Noorwegen. Het kabinet-Mohwinckel afgetreden. VJD. meldt uit Oslo: De liberale regeering Mohwinckel is Vrijdag gelijk verwacht werd, afgetreden. Mohwinckel, zal vandaag door den koning worden ontvangen. Hij zal den koning adviseeren metden leider der Arbeiderspartij, den president van het Storting, Nygaardsvold, te onderhande len over de vorming van een nieuwe regeering. Na het bezoek van Mohwinckel aan den koning zal de regeering officieel aftreden. ZoicL Amerika. Hoopgevend geluid uit den Chaco. Uit gezaghebbende bron wordt medege deeld, dat Paraguay te kennen heeft gegeven in principe bereid te zijn de Argentijnsch- Chileensche formule in zake de pacificatie van den Chaco te aanvaarden. Engeland. Regeering bestudeert de voor stellen van Lloyd George. Een commissie uit het Engelsche kabinet heeft Vrijdagochtend onder voorzitterschap van minister-president Mac-Donald de Don derdagavond door Lloyd George ingediende voorstellen bestudeerd. MacDonald heeft Lloyd George een schrij ven toegezonden, waarin hij een nauwkeurige bestudeering der voorstellen toezegt. China. Von Schleicher gerehabili teerd. Dezer dagen heeft bij mon'de van gene- raai-veidmaarschalk von Mackensen voor de z.g. „Sohiieffengesellschaft", de bekende vereeniging van oud-officieren en officieren van den Duitschen generalen staf een ver klaring afgelegd, die als een rehabilitatie van de generaals von Schleioher en von Bredow te beschouwen is. Naar de Berlijnsche corr. van het Alt Handelsblad thans verneemt, had deze ver gadering op 28 Februari j.l. plaats onder voorzitterschap van den generaal-veldmaar- schailk die in zijn rede de in 1934 overleden leden der vereeniging herdacht. Hij noemde alle gestorvenen met hun vollen naam verzocht de in het Hotel Kaiserhof tezamen gekomen 470 leden, zich ter eere van de over ledenen van hun zetels te verheffen. Nadat dit geschied was, knoopte de spreker aan bij de het laatst genoemde namen, nl. die van von Sdhleicher en von Bredow en zei woor delijk: „Wat den dood van beide laats ten betreft, er is geconstateerd, dat bij den zuiver poli- tieken strijd om de macht, waar het toenter tijd om ging, de persoonlijke "eer van beiden onaangetast gebleven is. Zij zijn we gen gegaan, die men als vijandig jegens de regeering aanzag, wat tot gevaarlijke gevol gen gevoerd heeft. Deze verklaring is met medeweten van het ministerie van Rijksweer ontworpen en neergeschreven". In Duibschland zelf, is na deze publicatie waardoor een en ander voor het eerst in het openbaar bekend geworden is, tot op heden over deze dingen nog met geen woord in de pers melding gemaakt. Kabinetsreorganisatie in Griekenland. Verkiezingen nog niet aan de orde. Muiterij onder Chineesche regeeringstroepen. Volgens een bericht in de Sji Sji Sin Pao hebben Chineesche regeeringstroepen in de provincie - Ngan We hi (Midden- China)1 gemuit.. De muiters hebben'een Voorstad, van Woe Hoe volledig geplunderd, officieren ontwapend en gevangen genomen. Voorts hebben zij een gevangenis bestormd en 300 gedetineerden bevrijd. Op aanstichting der regeering zijn troepen- gezonden om de orde te herstellen. Italiaansche zeesleepboot vermist. Met 18 opvarenden vergaan? Officieel wordt uit Rome medegedeeld, dat de Italiaansche zeesleepboot „Curzola" als verloren wordt beschouwd. De sleepboot was met een bemanning van drie officieren en vijftien man Zondag j.l. onder normale weersomstandigheden van Tarente uitgevaren naar Augusta op Sicilië, en tot Maandagavond had men nog bericht van de „Curzola" ontvangen, dat alles wel aan boord was. Dinsdag werd de sleepboot echter vermist en tal van oorlogsschepen van het te Tarente liggende eskader, geassisteerd door vliegtuigen hebben sedert dien naar de verdwenen sleep boot gezocht. Tot nog toe zijn alle pogingen om het schip op te sporen echter tever. .eefsch gebleven, zoodat, naar in het officieele bericht wordt medegedeeld, moet worden aan genomen, dat de sleepboot door onbekende en voorloopig niet nader vast te stellen oor zaak met man en muis is vergaan. ATHENE, 15 Maart. (Reuter). Heden vond onder voorzitterschap van minister-presi dent Tsaldaris een bespreking plaats met den minister van de volkspartij over de po litieke situatie. Waarschijnlijk zullen de mi nisters hun portefeuille ter beschikking van Tsaldaris stellen, teneinde hen een even- tueele kabinetswijziging gemakkelijker te maken. De uitschrijving van verkiezingen voor een nationale vergadering zal pas over ongeveer 6 maanden geschieden, aangezien de regee ring inmiddels het land geheel wil zuiveren en belangrijke economische kwesties wil af doen. Een speciale commissie van kenners van het staatsrecht zal worden gevormd voor de opstelling van de verordeningen tot uit voering van de regeeringsbesluiten. Inbeslagneming van vermogens. ATHENE, 15 Maart. De minister van fi nanciën schat de door den opstand veroor zaakte onkosten op 500 millioen drachmen. Door het inbeslagnemen van het vermogen der opstandelingen, dat te zamen geschat wordt op -1 .-.milliard drachmen, hoopt men. e.chter alle schade, dié de opstand heeft vér- oórzaakt te kunnen herstellen. VECHTPARTIJ VAN AL-CAPONE IN DE GEVANGENIS? SAN FRANCISCO. 15 Maart. (V. D.) Vol gens een bericht, waarvan geen officieele be vestiging is te krijgen zou de voormalige dranksmokkelaarskoning van Chicago, Al- Capone, in de gevangenis een vechtpartij hebben gehad met een medegevangene, dien hij een arm brak. Als straf zou hij voor eeni- ge weken eenzaam zijn opgesloten in een cél van de gevangenis op Alcatraz Island. De eenzame opsluiting is inmiddels weer eindigd. f?e- ALLE AFGEDREVEN VISSCHERS TERECHT? Volgens een nog niet bevestigd bericht zou den de 78 op een ijsschots in de Kaspische Zee afgedreven visschers allen nabij Astra kan zijn gevonden en zouden zij zich allen in veiligheid bevinden. WILEY POST HEEFT WEER TEGENSLAG. De eenoogige Indiaansche vlieger Wiley Post, die te Cleveland met z'ijn vliegtuig Winnie Mae was opgestegen voor een nieuwe stratosfeer- vlucht, moest wegens gebrek aan zuurstof dalen. Aanslag op koning Ibn Saoed Lijfwacht schiet drie aanvallers neer. Er is een poging gedaan koning. Ibn Saoed van Saoedi te vermoorden, toen de koning zich bij de groote moskee bevond. Drie met dolken bewapende mannen probeerden den vorst te dooden. Een hunner werd door den kroonprins vastgehouden, terwijl de beiden anderen direct door de lijfwacht werden neergelegd. Het feit. dat de aanslag plaats vond tij dens een bedevaartstocht zal waarschijnlijk zijn terugslag hebben op de Arabische stam men en het effect .is niet te overzien. De daders zouden Zeidis uit Yemen zijn, welk land traditioneel in vijandschap ver keert met Saoedi Arabia VORSTELIJKE VERLOVING OFFICIEEL BEKEND GEMAAKT. STOCKHOLM, 15 Maart. (Reuter). Offi cieel wordt de verloving medegedeeld van Prinses Ingrid van Zweden, de eenige doch ter van Prins Gustaaf-Adolf, met den kroon prins van Denemarken: De datum van het huwelijk is nog niet vast. gesteld. Prinses Ingrid is in 1910, Kroonprins Fre- derik in 1899 geboren. MIJNWERKER DOOR VALLEND GESTEENTE GEDOOD. HEERLEN, 15 Maart (V.D.) Donderdag avond werd de gehuwde houwer L. Backlingen uit Eygelshoven in het ondergrondsche van de mijn Juliana door vallend gesteente doodelijk getroffen. De ongelukkige. Oostenrijker van nationaliteit, laat een vrouw en twee kinderen achter. Administrateur van vereeni ging verduisterde. Bedrag van acht mille ontbreekt. Bij de Vereeniging „Ziekenzorg" te Enschede die het Neutrale Ziekenhuis aldaar exploi teert zijn knoeierijen in de boekhouding ont dekt. Het was den laatsten tijd opgevallen, dat de administrateur der vereeniging buiten sporige uitgaven deed. Er werd in verband daarmede een onderzoek ingesteld, dat leidde tot de ontdekking van de verduisteringen. Het totaal tekort bedraagt minstens 8000 gul den. De politie heeft de zaak in handen en stelt een verder onderzoek in. „Beschamend voor onze koopvaardij." Scherp oordeel over het zinken van de „Brion" De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake het zinken van het s.s. „Brion" in het Panamakanaal. De Raad is van oordeel, dat deze ramp, die tot algeheel verlies van het schip heeft ge leid, is veroorzaakt door onbekwaamheid, zorgeloosheid en onoplettendheid van de scheepsleiding, waarvoor de kapitein ten volle aansprakelijk is. Het is een ongehoord feit en het moet zelfs beschamend worden geacht voor den goeden, naam van tie Nederlandsche koopvaardij, dat' n*_ VMMasT UaS^wSTkowS £ajös V P n 1 n on '711,0 irnnlnvnn PAP.-1 ,7 7. 1 schip en lading zijn verloren gegaan, terwijl de weersomstandigheden in het geheel niet on gunstig waren. De wijziging der Kieswet. Een amendement-De Geer. De heer de Geer c.s. hebben een amendement ingediend op het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de kieswet, de provinciale wet en de gemeentewet. Voorgesteld wordt in artikel XI van het ont werp de woorden „wier stemcijfer lager is dan 't drievoud van den kiesdeeler" te vervangen door „wier stemcijfers lager is dan de kies deeler". Regeling van uitverkoopen. Voorloopig verslag der Tweede Kamer. Verschenen is het voorloopig verslag nopens het wetsontwerp, houdende regeling betref fende het uitverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf. Aan dit verslag wordt het volgende ont leend: Vele leden verklaarden met instemming van de indiening van dit wetsontwerp te hebben kennis genomen en konden zich met de strek king daarvan vereenigen. Zij zagen in de voor gestelde regeling betreffende het uitverkoopen en opruimen een, zij het bescheiden, poging om aan de groote moeilijkheden/waarmede de (handeldrijvende middenstand in den tegen- woordigen tijd ontegenzeggelijk te kampen heeft, eenigszins tegemoet te komen. Sommige leden -wezen er echter op, dat de voornaamste oorzaken van deze moeilijkhe den echter gelegen zijn in de daling van de koopkracht van het publiek en de abnormaal groote toeneming van het aantal winkels, wel ke weer verband houdt met de vermindering van de werkgelegenheid in andere bedrijven. Deze leden zouden gaarne vernemen of de re geering nog andere en belangrijker maatreg- len ten bate van den handeldrij venden mid denstand denkt te treffen, en, zoo ja, welke- Verscheidene andere leden vreesden, dat de ontworpen regeling zeer licht zal kunnen wor den ontdoken en dat er mede om die reden zeer weinig nuttig effect van te verwachten valt. Verscheidene leden waren niet geheel gerust dat de samenstelling van de Kamers van Koophandel steeds waarborgen zal geven, dat de beslissingen uitsluitend naar objectieve normen zullen worden genomen. In het alge meen is het zeker niet juist, aan beslissingen te laten meewerken door personen die daar bij belang hebben. In ieder geval scheen dezen leden de mogelijkheid van boekenonderzoek door wellicht belanghebbende leden van de Kamers van Koophandel bedenkelijk. Teneinde aan deze bezwaren tegemoet te komen, zouden eenige leden imperatief willen voorschrijven, dat het nemen van beslissingen krachtens deze wet moet worden opgedragen aan (vaste) commissies uit de Kamers van Koophandel doch dan samengesteld uit leden die bij de te nemen beslissing geen belang hebben. Vrij algemeen zou men verder een beroeps instantie willen zien ingesteld. ZONDAG 17 MAART HILVERSUM, 1875 M. 9.— VARA. 10.— VPRO. 12.— AVRO 5.— VARA, 8.— AVRO. 9.Gram.pl. 9.03 Voetbalnieuws. 9.05 Tuin- bouwpraatje S. S. Lantinga. 9.30 Gram.pl. 9.45 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij. 10. Kerkdienst uit de N.H. Kerk te Veendam. Voorg. Ds. L. v. Ruytenberg. Hierna: Orgel spel door Dr. F. Schmidt-Marlassa. 12.Uur slag en Klokkenspel v. d. Zuiderkerktoren te Amsterdam. 12.01 Filmpraatje L. J. Jordaan. 12.30 Gram. pl. 1.00 Het Lyra-trio. 2.Boek bespreking Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Avro-strijk orkest olv. A. v. Raalte. In de pauze: Pianore cital Henr. Bosmans. 4.Pauze. 4 05 Soft Lights and Sweet Music. 4.25 Gram.pl. (om 4.45 Vas Diaz). 5.Berthe Seroen (zang) en J. Jong (orgel) 5.30 Voetbalpraatje. 5.45 Jack de Vries' Internationals, 6.15 Sportnieuws. 6.25 Bridgepraatje. S. Landau. 6.45 Vara-orkest olv. H. de Groot. 7.„Bastien et Bastienne" operette van Mozart. Mmv. solisten en het Vara-orkest olv. H. de Groot. 8.Vaz Dias. S.15 Omroeporkest olv. N. Treep, mmv. J. Thi- baud (viool). 9.Radio-journaal. 9.15 Vervolg concert. 9.35 „De marechaussée kent geen me delijden", spel van G. Courteline. Leiding: Kommer Kleyn. 10.Gramofoonpl. 10.10 Soft lights and sweet musicL 10 30 Gram.pl. en zijn orkest. HUIZEN, 301 M. 8.30 KRO 5.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.— NCRV 7.45—11.00 KRO. 8,30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Weeshuiskerk der Herst. Evang. Gemeente te Amsterdam. Spr. Ds. C. F. Westermann. Orgel: J. Vincent 11.30 Orgelspel J. Vincent. 12.Gewijde muziek 1215 Orkestconcert en lezing. 2.10 Causerie. 2.30 Solistenconcert 4.30 Voor de zieken 5.— Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Oosterkerk) te Den Haag-Oost. Spr. Ds. J. v. Nes Cz. Orgel: M. W. v. d Laan Hierna: Gewijde muziek door het Geref. Evang. Zangkoor olv. S. P. Blom, mmv. M. W. v. d. Laan (orgel) 7.45 Sport nieuws. 7.50 Kath. RVU. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Schlager muziek 8.30 Zang. 8.45 Schlagermu- ziek. 9.10 Zang. 9 25 Gram.pl. 9.35 Orkestcon cert mmv. cellosolist. 10.35 Vaz Dias. 10.40— 11.00 Epiloog. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Pianorecital I. Gray. 1.20 Het Squire Celeste Octet. 2.20 Gram.pl. 3.05 BBC-orkest olv. J. Ansell, mmv. J. Morel (bariton). 4.05 Het Serge Krish Septet. 4.50 Voor de kinde ren. 5.10 en 5.35 Lezing. 5.50 Kamermuziek door het Lyra-kwartet mmv. E. Scotney (so praan). 7.05 Causerie. 7.35 Concert door J, Coates (tenor) en B. Moiseiwitch (piano). 8.20 Korte Dienst. 8.35 Relig. causerie. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 L. Jeffries en zijn orkest mmv. M. Bennett-Levin (sopraan), 10.35 Bridgewater Kwintet. 11.05 Epiloog. KALUNDBORG 1261 M. 11.2012.50 Omroeporkest o.l.v F. Mahler. 2.45 Jazzconcert m m.v. solisten, koor en or kest olv. B. Christensen. 7.20 Hoorspel 7.35 Zang en voordracht. 3.10 Mozartconcert (2 klarinetten, en fagot). 8.30 Gram.pl. 9.10 Om roeporkest "olv, Reesen. 10.1011.50 Dansmu ziek. ROME, 421 M. 8.05 „Ad'dlo, giovinezza", operette van Pietri. KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 1460» OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Daar zitten Thijs en Elewijn nu in het bosch, nadat zij door Mehkeh waren vrijgelaten. De vogel kan spreken en zegt: „Het is heel slecht met mij gesteld. Zelfs thuis zal nooit één mensch gelooven wat ik zeg dus blijf ik ook daar maar vandaan. Ik begrijp maar niet waarom dit alles met mij is gebeurd." „Ik denk," zegt Thijs, „dat ik die heks eens in haar hut bespied; misschien kan ik te weten komen, waarom zij jou zoo valsch heeft behandeld." MAANDAG 18 MAART 1935. HILVERSUM 1875 M. Algemeen programma verzorgd door do VARA 8.— Orgelspel J. Jong, 8.30 Gram. platen. 10.— Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 „Orvi- tro-pia", o.l.v. J. v. d. Horst. 11.— Declamatie F. Nien'huys. 11,20 „De Flierefluiters", o.l.v. E. Walls. 12.Gram. platen. 12,30 „De Noten krakers, o.l.v. D .Wins. 1.— E. Walis en zijn orkest. 1.45 Zenderverz. 2.Gram. platen. 2.45 Voor de vrouw. 3.15 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 4.— Zenderwiss. 4.15 Gram. pla ten. 4.30 Kinderuurtje. 5.— Gram. platen. 5.20 Orgelspel C. Steyn. 5.50 Gram.platen. 6.20 Strijkorkest o.l.v. P. Tiggers. 6.50 P. Tiggers: Wat is ware jazz muziek? 7.30 Zang Harry van Oss. 8.— Herh. S.O.S.-berichten. 8.03 X.X.- ensemble o.l.v. C. Steyn, m.m.v. Pat Miller (zang). 8.35 Jazzconcert. 8.50 Declamatie W. v. Capellen. 9.30 Residentie-orkest o.l.v. Dr. P. van Anrooy. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Vervolg or- kestconcert. 11.Fragm. „Les femmes sa- vantes", van Molière. M.m.v. het VARA-too- neel, o.l.v. W. van Cappellen. 11.30 Jazzpro gramma (Op gr. pl). HUIZEN 301 M. N.C.R.V.-Uitzending. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. W. J. v. Lokhorst. 11.Chr. Lectuur. 11.30 Gram. platen. 12.30 Orgelconcert J. Zwart. 2. Voor de scholen. 2,35 Causerie A. J. Hei-wig, 3.153.45 Kniples. 4.Bijbellezing Ds. P. A. E. Sillevis Smitt. M.m.v. zang, en orgel. 5. Gram. platen. 5.30 Orgelspel L. Blaauw. 6.30 Vragenuur. 7.Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram. platen. 7.30 Vragen uur (vervolg). 8. Vaz Dias. 8.05 Concert door het Kamerorkest dér H. O. V. o.l.v. M. Adam, m.m.v. mevr. A. v. Wickevoort Crommelin (sopraan). In de pauzes, om 8.45 Lijdensmeditatie door Ds. J. H. C. Kamsteeg en om 10.Vaz Dias. 10.30 12.— Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 10.3010.50 Morgenwijding. 11,05 en 11.20 Lezing. 11.40 Gram, platen 11,50 Diïitsche les. 12,05 Orgelconcert R. H. Clifford Smith. 12,35 Gram.pl. 1.20 B.B.C.-Northern Orkest o.l.v. T. H. Morrison. 2,25 Voor de scholen. 3.10 Gram. platen. 3.55 Duitsche les. 4.20 Klarinet-recital F. Thurston. 4.50 De Kettering Town Band "oJ.v. J. Wotolley, 5.35 Het B.B.S.-orkest o.l.v. Henry Hall. 620 Berichten. 6.50 en 7.05 Lezin gen, 1.25 Concert (scpraan-tenor)-cembalo) 7.50 Causerie. 8.20 Programma gewijd aan Noord-Ierland. 9.20 Studentenliederen. 9.50 Berichten. 10.10 Causerie. 10.25 Het Kolisch Strijkkwartet. 11,3512,20 Maurice Winnick en zijn Band. KALUNDBORG 1261 M. 11,20 Concert uit het Bellevue-Strandhotel. 2,05 Zang en piano. 2.354.35 Omroeporkest o.l.v. L. Gröndahl. 6.35 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 7.355 Lezingen en koorconcert. 8.20 Mannenkoor „Odeon" o.l.v. O. Olsen. 9.15 Saxofoonsoli. 9.45 Kamermuziek. 10.2011.50 Dansmuziek, ROME 421 M. 8,05 Gram. platen. 9.20 ,Aniaranta" ope rette van Lehar.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6