Vadertje Staat. Hei Bekuqtijltste 52e 'Jaargang No. 15868 Verschijnt dagelijks, behalve "op Zon- èn Feestdagen Maandag 18 Maart 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS GOSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72ï4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENKëN 1—5 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 100.-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. Tentoonstellingen Frans Hals museum en Teyler's Stichting. Geschiedenis Bloembollencultuur En Bloemenstillevens Zooals we in ons nummer van Zaterdag reeds meedeelden, heeft Zaterdagmiddag de opening plaats gehad van de Tentoonstelling over de Geschiedenis der Bloembollencultuur in het Frans Halsmuseum, waarbij tevens geopend werd een Keurtentoonstelling van Bloemenstillevens in Teyler's Museum, oude en nieuwe kunst gewijd aan de bloem, zoowel uit het bezit van dit museum als van elders Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op, behalve de heeren G. D.. Gratama, directeur van het Frans Halsmuseum en J. C. Wester- mann, die de tentoonstelling in het Frans Halsmuseum hebben voorbereid, en de heer Buisman, conservator van Teylers Stichting, mevr. Röell-baronesse de Vos van Steenwijk, de heeren P. Visser, het ministerie van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen vertegen woordigend, C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem, en de wethouders AG. Boes, W. Roodenburg. W. J. B. van Liemt en mr. J. Gerritsz, jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van Heemstede, wethouder dr. A. E. M. Droog en N. Vos, secretaris van Heemstede. Ernst H. Krelage, voorzitter der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur en H. J. Voors, secre taris daarvan, dr. J. Verhage, adjunct-secre taris, Baart de la Faille, provinciaal archivaris H. E. Knappert, dr. mr. J. W. Verburgt en N. J. M. Dresch, resp. gemeente-archivaris te Haarlem, Leiden en Alkmaar, J. C. M. Men- sing, voorzitter van den Tuinbouwraad, ir. Volkersz, rijkstuinbouwconsulent te Lisse, mr. M. Toulon van der Koog, sect, van den Bond van Bloembollenhandelaren, Jhr. dr. J. C. Mollerus, seer. Ned. Tuinbouwraad, J. H. Sau- veur, consulair agent van Frankrijk, en vele dames. Nadat de heer Ernst J. Krelage zijn rede had uitgesproken, die wij in ons nummer van Zaterdag reeds vermeldden, trad burgemeester C. Maarschalk naar voren, die zei, dat velen, die van de bloeiende pracht op Flora Heemstede hebben genoten, belangstelling- zullen voelen voor de geschiedenis van de teelt der bloemen en voor den handel in bolgewas sen, die meer dan drie eeuwen in Haarlem en omstreken wordt uitgeoefend. In de tweede helft der zestiende eeuw werd de „tulipaen" in Europa ingevoerd, nadat de Turken de bloem uit Perzië gekregen hadden. De apotheker Walich Zieuwertsz te Amster dam had de tulp hét eerst in Nederland. De bewondering voor de tulp werd steeds groo- ter, de tijden van den windhandel kwamen, en daardoor pamfletten en carieaturen, die met deze dwaasheid den spot dreven. Toen die handel geluwd was, kwam de belangstelling voor de hyacint, maar de windhandel in deze bloem nam niet zulke groote afmetingen aan als de vorige. Eerst in den aanvang van de 19de eeuw deed de dahlia haar intrede in de tuinen, overgebracht uit Mexico, en daarop volgde de iris uit Japan, en de witte lelie, ook uit het land van den Mikado. Wat door krui sing bereikt is, toont Flora Heemstede. Op deze tentoonstelling zal men de. ontwikkeling van de bloembollencultuur en -handel kunnen gadeslaan, en vele belangrijke stukken verza meld vinden, waarvan een groot aantal óf slechts zeer moeilijk ter inzage te verkrijgen is, óf slechts in het buitenland geraadpleegd kan worden. Dank zij de bereidwilligheid van vele particulieren en van buitenlandsche en binnenlandsche Archieven, Bibliotheken en Musea, kon deze tentoonstelling worden sa mengesteld. ,,Een woord van dank richt ik tot de Commis sie, die zich geen moeite gespaard heeft bij de voorbereiding dezer tentoonstelling en met den wensch dat zij druk bezocht moge worden, verklaar ik haar voor geopend", zei de heer Maarschalk. „Ik zou hiermede niet volledig geweest zijn, wanneer ik naliet ook uwe belangstelling te vragen voor de „Tentoonstelling van schilde rijen en teekeningen naar bloemen door oude en moderne Hollandsche en enkele Vlaamsche Meesters", die in Teyler's Museum wordt ge houden en die zeker de bezichtiging overwaard is en welke tentoonstelling ik hiermede ver zoek tevens als geopend te willen beschouwen". Flora 1935 Heemstede uit de lucht gezien. Prachtige vluchten hoven de bollenvelden. Gedurende de maanden, dat de Interna tionale Bloemententoonstelling Flora 1935 te Heemstede geopend is, zal de K. L. M. rond vluchten organiseeren boven het terrein en boven de bloeiende bollenvelden. Dit wordt den bezoekers van Flora zoo makkelijk moge lijk gemaakt; op het tentoonstellingsterrein bevindt zich het Verkeershuis, waar o.a. de K. L. M. vertegenwoordigd is, en waar men zich voor een rondvlucht kan opgeven. Men wordt dan pef bus naar Schiphol gebracht en na de vlucht weer terug naar Flora, die men op vertoon van de uitgereikte K. L. M.- bon weer kan betreden. De primeur van deae rondvluchten is voor genoodigden geweest, waaronder wij opmerk ten het Uitvoerend Comité van Flora, de hee ren T. M. H. van Waveren, Ernst H. Krelage en H. J. Voors met hun echtgenooten, de hee ren Brandt en Duchateau, architect van de gebouwen en van de verlichting, jhr. Quarles van Ufford, voorzitter van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in Heemstede, in specteur Kemper te Heemstede, de secretaris van Heemstede, de heer N. Vos en echtge- noote, en enkele anderen. Zij toonden zich opgetogen over de prach tige vlucht, die onder leiding stond van den heer A. v. d. Paauw. chef der afd. Handel en Verkeer der K. L. M. De tocht was dan ook schitterend. De twee N.V. GRANITO- Tel 14028 N. BOERKOEL AELBERTSBERGSTR. 80 Alle Granito- en Tegelwerken Strak van lijn, soepel van prijs. (Adv. Ingez. Med.) toestellen, waarin het gezelschap had plaats genomen, vertrokken kort na elkaar van Schiphol. Het polderlandschap, grijs-bruin en als door een mes in kleine rechthoekjes ge sneden, zakte weg, het uitzicht werd vrijer en vrijerhoog gestegen boven al de aard- sche beslommeringen voelde men zich daar hoogverheven boven, keek men er op neer. volkomen los er vanvrij, als een vogel... Onder den invloed van vorst en wind waren de kleuren wat vaal, doch nu er een mildere temperatuur is ingetreden en de kans op wat regen grooteer geworden is, zal het groen weer een malsche tint krijgen, zal er misschien een teer-groen waas over boom en struik komen en zal de blik van boven af nóg schooner worden, dan hij nu reeds was. De landerijen, waarop de boeren met hun eg, vermoedelijk onbewust, prachtige figuren hebben getrokken, gleden onder ons langs, bleven achter, en alleen de schaduw van ons toestel schoof over den grond mee over sloo- ten en vaarten wat is Holland toch water rijk! over miniatuur boerderijtjes en ein deloos-rechte polderwegen, over de velden om Heemstede en over haar huizenen over het Tentoonstellingsterrein. Daar lag Flora! In al haar majesteit ligt het daar en de prachtige aanleg staat gegrift in de aarde, op dat kleine stukje wereldbol, waarop aller oogen zich thans hebben gevestigd. Er zijn twee dingen, die onmiddellijk de aandacht trekken, en dat ls in de eerste plaats de Tul penhof, omzoomd door de witte gebouwen Bloemenpaleis, Restaurant, Volendamsch bierrestaurant- en secretariaat en voorts de Crocust-uin buiten dien Hof, die uit de hoogte gelijk is aan een palet van een schilder, met geel en paars en wit. En dan kijkt men ver der en men ontdekt de bruggetjes, en de mu ziekkoepel, en door de boomen van Groenen- daal dringt een enkel plekje geel van de daarin geplante bloemen. De fontein, die zoo machtig haar stralen opspuit, als men op den grond staat, die fontein is een heel klein pluimpjeen men zit even stil, gevangen door het Wonder, dat het mogelijk maakt zulk een schoonen kijk op de wereld en vooral op Flora te krijgen En dan ziet men naar andere dingen, naar details, naar den wereldbol, naar de week endhuisjes, die over het terrein verspreid staan, men meet de belangstelling op den grond af naar de menschjes, die over de witte paden>loopen, en naar de drukte op het auto parkeerterrein. En het toestel cirkelt over de terreinen en telkens valt het oog op meer, dat van boven zoo heel anders en zoo vol andere schoonheid is Ook boven Haarlem cirkelt men en men kan zoo duidelijk zien, dat Flora toch het middel punt is van alles op het oogenblik. Want de roode en witte tulpen, die als verkeerspijlen op de wegen zijn geschilderd op de Dreef en den Heerenweg en die scherp zichtbaar zijn, wijzen ver uit den omtrek den weg naar Flora. In de verte IJmuiden en Zandvoort, achter den duinrand de zee, meer naar het Zuiden andere dorpen, omgeven door bollenvelden, waar hier en daar gekleurde stukjes tusschen in liggen Nederland is zoo schoon! Vooral ook uit de lucht. DE EERSTE ZONDAG. Er was gehoopt op de zon. maar ook al heeft die zich schuil gehouden, er viel over het weer toch niet te klagen. Het is dan ook een goede dag voor „Flora" geworden. Reeds 's morgens vroeg kwamen vele bezoekers per tram. auto, en fiets. Maar het tentoonstel lingsterrein is zóó uitgestrekt, dat alles rustig bekeken kon worden, 's Middags stroomden er evenwel zoovelen toe, dat voor het Bloe menpaleis ordemaatregelen genomen werden. Er werd een queue gevormd voor de trap van het Bloemenpaleis en dat ging uit stekend. Van ongeveer 2 uur tot 7 uur moest deze ordemaatregel gehandhaafd worden. Geregeld stonden eenige honderden te wach ten. Maar het ging ordelijk, zoodat ieder na een kwartiertje wachten in het paleis rustig genieten kon van de bloemenpracht. Voor het concert, in de muziekweide be stond ook veel belangstelling. Na 7 uur waren de meeste bezoekers weer verdwenen. Het vervoer met de tram was uitstekend geregeld. Op drukke momenten werden de schapenhokken op het Valkenbur gerplein in gebruik genomen. Er was even wel voor veel wagenmateriaal gezorgd, zoo dat het wachten rot een minimum beperkt werd. Het bezoek aan den verlichten Tulpenhof was in den avond ook bevredigend. De verkeersregeling in het Bloemenpaleis voldoet volkomen aan de verwachting, ook het systeem voor de regeling bij de loketten vol doet uitmuntend. Op het autoparkeerterrein stonden Zon dag op een bepaald oogenblik ongeveer 1000 autos (waarbij vele van leden van het corps diplomatique), die zonder stagnatie konden komen en gaan. Onder de bezoekers waren o.m. de Tsjechi sche gezant, de burgemeester van Rotterdam en de zangeres Ilona Du-rigo. Het terras van het restaurant was den ge- heelen dag dicht bezet. De bezoekers konden zich aan de Riviera wanen. Het Volendamsch Bierrestaurant is eiken avond stampvol. Het Blcrmenpaleis is des avonds zoo moge lijk nog mooier en imposanter dan over dag, hetgeen een niet gering compliment betee- kent voor den verlichtings-architect. De bezoekers raken niet uitgepraat over al het schoons dat op de tentoonstelling te zien is. NIEUWE EERE-LEDEN DER ALG. VEREENI GING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR Jhr. mr. H. M. van Haersma de With, gezant te Washington, en W. L. F. C. Rappard. gezant te Kopenhagen, die ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur kennis gekregen heb ben van hun benoeming tot eere-lid der ver eeniging, hebben telegrafisch bericht onder dankzegging voor de onderscheiding, dat zij die benoeming aanvaarden. Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. minister van Staat. Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, heeft eveneens telegrafisch meegedeeld het eere-lidmaatschap te aan vaarden. Bezoek van Zuid-Afrikaanschen gezant. Zaterdagmiddag heeft de heer dr. H. C. van Broekhuizen, gezant van Zuid-Afrika, een be zoek gebracht aan de Bloemententoonstelling Flora te Heemstede. Hij werd rondgeleid dooi den voorzitter van het Uitvoerend Comité van de Tentoonstelling, den heer Tom M. H. van Waveren. Strenge straffen tegen wets- ontduikende slagers. Groote hoeveelheden ongebanderolleerd vet IJmuiden gevonden. In IJmuiden en omgeving is den laatsten tijd een omvangrijke overtre ding van de Crisiszuivelwet geconsta teerd. Verschillende slagers en andere personen die met deze wet in aan raking komen, hebben de voorschrif ten betreffende de banderolles over treden. Er is een onderzoek inge steld, waaruit ten slotte bleek dat bij een firma in IJmuiden een dergelijke hoeveelheid ongebanderolleerd vet lag, dat men met groote waarschijnlijkheid kan zeggen de bron van alle kwaad te hebben gevonden. Dit althans was de meening van den ambtenaar bij het kantongerecht te Haarlem, die tegen dezen slager een hechtenisstraf eischte van drie weken om een voorbeeld te stellen. De verdachte en ook zijn verdediger, Mr. Van der Goot zeiden dat er geen sprake van was dat er vet zonder banderolle was ver kocht. De verdediger legde er den nadruk op dat er een verschil gemaakt moest worden tusschen het in voorraad hebben en den ver koop. Verdachte was in overtreding door ze ven emmers van 30 K.G. vet, drie emmers reu zel, honderd maal een halve kilogram en veer tig maal een kwart kilogram rundvet in voor raad te hebben, daar dit meer is dan de vast gestelde hoeveelheid, doch verkoop zou niet zijn geschied. Een getuige, een opsporingsambtenaar van de Crisiszuivelwet, was een andere meening toegedaan en geloofde dat er wel degelijk ook ..ongebanderolleerd vet uit dezen voorraad was verkocht. Ook van andere zijde is dit reeds vroeger voor den kantonrechter beweerd, na melijk door schippers die deswege waren aan gehouden. De verdachte ontkende hieraan debet te zijn en kon zich ook niet begrijpen dat hij tegen den opsporingsambtenaar zou hebben gezegd: „Ik moet wel zoo doen om te kunnen con- curreeren". Nadat de ambtenaar nog had geconsta teerd dat de verdachte vroegere overtredin gen had afgekocht en de verdediger hoopte dat verdachte niet hoefde te boeten met een vrijheidsstraf voor de overtredingen die ook anderen hadden begaan zeide de kanton rechter dat hij het feit zeer ernstig oordeel de, weshalve hij een hechtenisstraf oplegde van twee weken met verbeurdverklaring van al het in beslag genomen vet. Nog- een strenge straf. Een andere slager die de Crisiszuivelwet had overtreden werd veroordeeld tot f 20-0 of 14 dagen hechtenis, een derde die zetmeel in de margarine had, waaruit bleek dat de margarine met bakkersvet was vermengd, hetgeen verboden is, werd veroordeeld tot f 60 of 30 dagen. 'De vermaarde Canadeesche vijf- ling is onder staatsvoogdij gesteld omdat de ouders de kinderen als een circus- en kermisattractie exploiteerden.) Die vijf ling bij de Canadeezen. Heeft al wat opschudding verwekt, Helaas bereikte men in dezen Niet het gelukkigste effect. Een vij fling is wel heel bijzonder. Dat is een onweerlegbaar feit. Maar niet bestemd als kermiswonder, Of circusbezienswaardigheid. Daar lagen de vijf arme schapen, Te pronk in kermistent of zaal, De massa kwam er zich vergapen Ten hemel schreiend was 't schandaal. Toen men het- al te bont ging maken. Toen bleek het landsbestuur paraat Om het bij dezen staat van zaken, Te maken tot een zaak van staat, 't Besloot de ouders te beletten, Om door te gaan met dit bedrijf. Op grond van de bestaande wetten, Sprak het beslist: geef mij de viif! Die staatsgreep naar de zuigelingen Behoedt de kleuters voor 't gevaar, De kindren van de rekeningen Te worden, door hun ouderpaar. Hun leven zal nu statig wezen, Een beter tijd breekt voor ze aan, Niet langer zullen Canadeezen. In drommen langs hun wiegen gaan. De staat heeft hier een les gegeven. Al is het voorwerp dan maar klein. Zelfs voor een vij fling moet het leven Tenslotte waard te leven zijn P. GASUS. Bekroningen Eerste Tien- daagsche Tentoonstelling Flora Een. De jury, samengesteld uit de heeren W. A. Philippo, voorzitter, Jan Roes, Th. M. Hoog. A. Verduyn Jr.. A. C. van der Schoot, J. F. Ch. Dix, J. M. van Til, J. Valkering en C. Thim, heeft de volgende bekroningen toegekend: Eereprijs van f 250 met lof van de jury. Eereprijs Verguld zilveren medaille van den Burgemeester van Heemstede: Afdeeling Heemstede, Tuinbeplanting met geforceerde bolgewassen, Hyacinten, Tulpen, Narcissen en andere gewassen. Eereprijs van f 250 met lof van de jury. Eereprijs Groot zilveren medaille van H.M. de Koningin: Afd. OverveenBloemendaal. met medewerking van de Vereeniging „De Hya cint": 12000 Hyacinten in manden opgesteld. Groote gouden medaille (f 50 Firma Ant. v. d. Vlugt Zn.. Lisse: Een collectie nieuwe soorten Hyacinten in manden opgesteld. Kleine gouden medaille (f 25): Fa. C. Soe- teman, Noordwijk: Collectie enkele en dubbele vroege tulpen, late en Darwin tulpen. Losse beplanting. Verg. zilveren medaille f 15)Firma L. Stas- sen Junior N.V., Hillegom: Een collectie vroe ge. enkele, dubbele, Darwin-, Parkiet- en late tulpen. Losse beplanting. Verg. zilveren medaille (f 15). Afdeeling Bennebroek. R.K. Landarb. Ver. St. Deus Dedit: Huisbroei. Een collectie vroege tulpen en hyacinten in potten. Zilveren medaille (f 10): Firma C. A. v. d. Wereld, Roelof-Arendsveen: Een collectie ge- forc. nieuwe narcissen. Kleine gouden medaille (f 25')Firma J. Dix Jr., Heemstede: Een collectie geforc. Men del tulpen. Verg. zilveren medaille (f 15)Firma P. van Reisen Zonen, Voorhout: Collectie dubbele vroege tulpen in manden (Murillo-sporten). Kleine gouden medaille (f 25)Firma J. G. Eldering Co., Overveen: Inzending Mendel- Parkiet-, Breeder-, Darwin-. Bizarre- en late tulpen. Groote gouden medaille (f 50)) en Eereprijs van f 100 met lof van de jury: Firma W. S. De Duilsclie Rijksregeering heeft Zaterdag den algemeenen dienstplicht geproclameerd. pag. 4 Engeland en Frankrijk hebben tc Berlijn te gen dit besluit geprotesteerd. pag. 4 De keizer van Abessynië richt zich tot den Volkenbond. pag. 4 Frankrijk en België zullen gemeenschappelijk de devaluatie bestrijden. pag. 4 Een Haagsche verzekeringsmaatschappij is voor tien mille opgelicht. pag. 3 De stand van de clearing met Duitschland per 15 Maart. pag. 3 Ajax en D. W. S. zijn kampioen van hun af deeling geworden. pag 6 De voetbalwedstrijd HaarlemH.D.V.S. eindigt met een 00 gelijk spel. pag. 6 De dameshockeywedstrijd FrankrijkNeder land eindigde met een 11 stand. pag 8 Bekende Haarlemmers: dr. G. Nolst Trenité. pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. J. B. Schuil over van Dalsum's jubileumvoor- steliing. pag 9 H. G. Cannegieter: Jubileum Tooneelvereeni- ging Herman Heyermans. pag. 9 A. Meilink: De bloem van den dag. pag 3 De bloembollen; de familie vermeerdert en veredelt zich. pag. 2 Warmenhoven Zoon, Hillegom: Collectie Hippeastrum (Amaryllis in verschillende kleu ren Kleine gouden medaille (f 25): D. W. Lefe- ber Co. N.V., Lisse: Een tuinbeplanting van geforceerde bolgewassen. Nieuwe narcissen en tulpen-species. Verg. zilveren medaille (f 15): N.V. Gebrs. Eggink, Voorschoten: Twee vakken Convalla- ria's. Kleine gouden medaille (f 25)Firma J. C. Roozen—Haverkamp, Haarlem: Een collectie geforceerde Hyacinten in manden (nieuwig heden). Een collectie geforceerde Mendel- tulpen. Kleine gouden medaille (f 25)Firma G. van der Mey's Zonen, Lisse: Collectie nieuwe Hyacinten in manden en dubbele vroege tul pen in manden (Murillo-sporten). Verg. zilveren medaille (f 15); Afd. Fries land A. V. v. B. C.: Een collectie vroege, late en Darwintulpen. Losse beplanting. Verg. zilveren medaille (f 15)Firma M. Beelen Lisse: Collectie Mendeltulpen in vazen. Eereprijs: Bloemist Winkeliersvereeniging Haarlem en Omstreken: Bindwerk van bol gewassen. Groote gouden medaille (50.Eereprijs zilveren bollénklst met lof van de jury: Firma G. ZandbergenTerwegen, Sassenheim: Tuin beplanting van nieuwe narcissen in soorten. Groote gouden medaille, t f 50.De firma G. Lubbe Zoon. OegstgeestTuinbeplanting met nieuwe narcissen in soorten. Zilveren medaille, (f15.P. Hopman en Zn. N.V., Hillegom: Twee bloemstukken van E.V.T. Sunburst. Verg. zilveren medaille, (f 15.Firma J. W. A. Lefeber, Lisse: Losse beplanting van nieuwe narcissen. Zilveren medaille, (f10.Fa. P. v. Deur- sen, Sassenheim: Losse beplanting van nieuwe narcissen. Groote gouden medaille en Eereprijs v. f 100.— met lof van de Jury: N.V. Gebrs. A. en P. Nijssen, Santpoort, J. F. van den Berg en C. Alkemade Az.: Tuinbeplanting met gefor ceerde late tulpen, nieuwe varleteiten (Ro bust tulpen). Groote gouden medaille en Eereprijs v. f 100.met lof van de Jury: N.V. P. Bijvoet Co., Overveen: Losse groepeering van gefor ceerde Hyacinten en dubbele vroege tulpen in soorten. Kleine gouden medaille (f25.Firma J. Pijnacker Zonen, Lisse: Tuinbeplanting met geforceerde vrbege. late Mendel- en Darwin tulpen. Kleine gouden medaille (f 25.Afdeeling Heemstede. (R.K. Landarb. Ver. St. Deus De dit: Huisbroei-Hyacinten Heemst, schooljeugd, vroege en late tulpen in potten. Verg. zilveren medaille, (f 15.N.V. Kwee- kerij „Enchantress" voorh. H. Carlée, Haar lem. Collectie afgesneden Freesia's in negen soorten. Eervolle vermelding. Firma Eug. v. d. Schoot, Hillegom: Een vak dubbele tulpen. Venizelos over zijn nederlaag. De zitting der JJuasche Rijksregeerihg van Zaterdag j.l., waarop de algemeene dienstplicht werd geproclameerd. Van links naar rechts: dr. Frank, dr. Goebbels, staatssecretaris Meissner, dr. Frick, Popitz, Rust, Goering, Kerrl, Von Neurath, Adolf Hitler, staatssecretaris dr. Lammers, Von Blomberg, dr. Schacht, dr. Guertner, graaf Schwerin von Krosigk, Darré. Eltz von Rübenach, Seldte en staatssecretaris Funck. Leger en vloot aarzelden. Athene, 18 Maart (V. D.) De leider van den Griekschen opstand Venizelos ls gisteren met zijn familie van Rhodos naar Napels vertrok ken. Voor zijn vertrek verklaarde Venizelos, dat het mislukken van den opstand voorna melijk was te wijten aan de aarzeling van le ger en vloot. De vloot had meer dan 84 uur verloren alvorens in actie te komen en daar door was het' voordeel van de verrassing, die de overwinning zou hebben kunnen brengen, verloren gegaan. Morgen begint het werk der krijgsraden ter berechting van de gevangen genomen opstandelingen. Naar verluidt zal minister-president Tsaldaris bij de vonnissen der raden op clementie aandringen, teneinde een verzoenende stemming te bevorderen tus schen de verschillende groepen der bevolking,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1