DE in de pup. DE BILT ECHTE WALES-ANTHRACIET TEGEN HOEST Vicks Hoesfbonboi in de lucwt MAAQ.... MAANDAG 18 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 2 De familie vecmeecdett en i/eeedelt ziek. O. a. a f 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A. TEFEFOON1610 O (Adv. Ingez. Med.) door TJEBBO FRANKEN. IV. Nadat gij voor het eerst van uw leven de bollenschuur waart binnengetreden, stond de kweeker u welwillend te woord, immers hij verheugde zich over uw belangstelling en daar deze ditmaal zich in hoofdzaak bepaal de tot de voortplanting der bollenfamilie, bracht hij u in de hoikamer, waar zich in het bijzonder de hyacintenbollen bevonden, welke na eerst gerooid en gereinigd te zijn. aan een bepaalde bewerking, het hollen, on derworpen worden. Aan een lange tafel zaten daar de man nen van het vak gewapend met het hol mesje en sneden maar in die bollen, ze sne den er gewoonweg stukken uit. zoodat u als leek de schrik om het harte sloeg. Toch wisten ze heel goed wat ze deden, die menschen, die u als vandalen voorkwa men. Gij, leek. gij weet immers heel goed dat. die bol, de hoofdfiguur van onzen roman, een eigenaardig wezen is met een neus. een bodem, en rokken aan. Die rokken, welke op den bodem vast zitten kunnen ieder voor zich voortgroeien, indien ze op kundige wijze worden losgemaakt. Tot ons geluk heeft onze romanfiguur vele oogen, ook wel klisters genoemd. Zij zullen zich allen dan ontwikkelen en groeien, dat wil dus zeggen dat ze profiteeren van het aanwezige reservevoedsel. indien het verband verbroken is tusschen bodem en rokken. Dit laatste is de bewerking, die men hollen noemt en welke plaats heeft in de hoikamer, dat geheimzinnige vertrek in de villa der bollen familie Met het holmesje. een klein cirkelvormig lemmet aan een tamelijk langen steel, snijdt de deskundige den bodem uit den bol, tot op een bepaalde diepte. De rokken blijven boven nog verbonden. De bol is daarmee natuurlijk verloren, maar de ervaring leert, dat als men deze geholde bollen weer op de stellin gen legt met den neus naar boven, dus de geholde zijde naar beneden, dat dan uit de klisters jonge bolletjes te voorschijn komen, wanneer ze in de schuur eenige weken zijn blootgesteld aan een hooge' temperatuur. Geleidelijk ziet men aan den moederbol zich een schare witte kindertjes ontwikkelen, de bol wordt als een nestje overvuld met eitjes. Tegen eind November, zelfs begin De cember. wordt die moeder met haar jongen in den bodem buiten gebracht. Vroeg in het voorjaar steken de jonge bolletjes hun gras sprietjes boven den bodem uit en de kweeker neemt ze weer uit de aarde op om ze dan opnieuw te planten en telkens weer tot ze de gewenschte grootte bereikt hebben, welke in de handel vereischt wordt. Behalve door middel van het hollen, wordt hetzelfde doel ook bereikt door de methode van het snijden of kruisen. Dit geschiedt een voudig met een scherp mes. Door den bodem van den bol wordt kruise lings ingesneden, ongeveer tot een derde diepte in den bol. Men ziet dan later tus schen deze wondvlakken de kleine bollen te voorschijn korixen.;- - Bij vooi'keu^.ecbTer holt mén tegenwoordig' omdat mep dan veel-meer kinderen krijgt wel iswaar kleiner van stuk dan bij het snijden, maar overzichtelijker voor den kweeker en dus ook met minder gevaar voor ziekten, welke altijd in de bollen - familie dreigen en onver wachts kunnen optreden. Dus, zult ge zeggen, mooi, dat weet ik al weer, nieuwe, bollen krijgen we 'door hollen en snijden, Neen, zoo eenvoudig, is het niet, deze methoden gelden alleen voor de hyacinten, want noch tulpen, noch narcis sen of crocussen worden'langs dezen weg ver meerderd, zelfs de hyacinten, worden niet uitsluitend op de bovengenoemde wijze tot vermenigvuldiging gebracht. Dat ligt ook voor De bestanddeelen van Vicks VapoRub thans verkrijgbaar in den vorm van (Adv. Ingez. Med.) AGENDA MAANDAG 18 MAART Gemeentelijk Concertgebouw: vergaderinj N. S. B. Dreef 18: Jaarvergadering Eerste Haarlem- teche Auto Mij. v.h. J. Inpijn, 8 uur. Rembrandt Theater: „Le Grand Jeu". Op het tooneel: Janson Jacobs Ballet. 2.30, 7 en 9.15 uur, Luxor Sound Theater: „Don Juan van Broadway Doorloopende voorstelling van 7 uur af. Cinema Palace: „Circusclowrt". Op het too neel Margit en Fred, danspaar 7 en 9.15 uur Frans Hals Theater: „De familie van mijn vrouw". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. DINSDAG 19 MAART „De StadsschouwburgSaalbom-Ensemble Kamerolifant". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Ensemble De Boer van Rijk: „Tante Roosje". 8.15 uur. De Kroon, Gr. Markt: Modeshow Weill- Muller. Doopsgezinde Kerk. Lezing mej. Dr. A. Sneth lage: „Heeft zending reden van bestaan?' 8.15 uur. N. V. Ned. Syndicaat: Jaarl. algem. vergad v. aandeelh. Kruisweg 70. 8 uur. N.V. Mij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Door Eendracht Sterk" Jaarl. alg vergad. v. aandeelh. Hotel Lion d'Or. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags Toegang vrij. Bioscoopvoorstellingen. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. de hand, want hoe zou eéix bepaalde soort zich anders handhaven in 'het- bloemenrijk? Immers, de natuur, dié haar wonderbaarlijke werken eeuwig ain ons vertoont, op menig maal voor ons onverklaarbare wijze, die ijve rige moeder natuur gebruikt geen holmesje of ander gereedschap. Maar toch zorgt ook zij voor nieuwe bollen. Toen na het ropien de opgenomen bollen werden gereinigd! dus ontdaan van hun over- dadigen wortelkrans, van het verdorde loof aan den neus. van aarde en verschrompelde rokken, toen zaten, er ook jonge bolletjes aan het moederlichaam- De bolletjes werden er voorzichtig afgenomen. Deze kinderen werden door den kweeker nauwkeurig bekeken op grootte, op ziekten,'op allerlei-hoedanigheden, om dan, na een rustperiode in de bollenschuur weer te worden uitgeplant in de daarvoor •bestemde bedden op den akker. Deze natuurlijke vermeerdering via den ouden bol komt uit den aard. der zaak bij nagenoeg alle leden der familie voor. Verder de voortplanting overdenkende, kun nen wij ons ook begrijpen dat 'èr nog een an dere natuurlijkee wijze van vermeerdering moet zijn. En wel'via de bloem. Immers waarvoor is die bloem voorzien van meeldraden met stuifmeelen een stamper? Waarom geurt die bloem zoo menigmaal, waarom is die bloem zoo schoon van kleur en draagt dikwijls opvallende teekens, honxng- merken, welke aanwijzingen zijn. geheimzin nige hiëroglyphen, die de. insecten weten te lezen? Dat is immers alles om te verlokken en om die gevleugelde bezoekers het stuifmeel van de eene bloem naar de andere te doen dragen om die stampers te bevruchten en het vruchtbeginsel, in het bizonder de zaaddoos, te doen zwellen, ten slotte te -doen openbar sten. om het zaad gelegenheid te geven zich over de aarde te verspreiden om daar weer tot ontkieming te komen. Als we bovendien bedenken.' dat ook de wind het stuifmeel" van de eene bloem op de andere kan brengen, dan hebben wij welis waar grooten eerbied voor deze Wijze van voortplanting, maar wij" begrijpen ooit, dat ze voor den kweeker, die bovenal .een goede soort in stand wil houden, eventueel een nieuwe soort wil scheppen,.niet doelmatig genoeg zal zijn. Deze voortteling' is toch te speculatief, te veel, afhankelijk, van goed ge luk. maar ze is hem wel een aanwijzing, in wel'ke richting hijwerken móet, om, naast andere methoden van. kweeken, .in het bezit van nieuwe, jonge bollen te geraken. Het zou er vreemd uitzien op een veld met bloembollen beplant en tot bloei gekomen, in dien maar gewoonweg 'de natuur haar werk mocht volvoeren. Die natuur heeft niet het minste belang bij onze cultuur, die weet van geen handel, van "geen vraag en aanbod, van geen mode, die aan bepaalde,sóórten hecht, omdat de bloem, die'- bepaalde, zoo mooi van vorm is, zoo rijk aan. geur of zoo heerlijk van kleur. Gij hebt het al begrepen. De kweeker weet ook door zaadwinning zich bollen te ver schaffen. Het -Mjk-t u eenvoudig doch 'het - is zéér moeilijk en het duurt vele jaren eer men het resultaat; ziet van 'zijn zorgvuldigen ar beid en zijn aanhoudend geduld. Laten wij eens aannemen dat een kweeker twee be paalde tulpensoorten wil kruisen, hij zal dan het werk van de nabuur moeben over nemen, hij zal wat de insecten of .de wind ple gen te doen zelf ten uitvoer brengen, maar hij zal daarbij zooveel mogelijk alle invloe den van speculatie vermijden. Daarom zal hij in de eerste plaats de kruising verrichten op een daarvoor bestemde plek in de kas of bui ten, steeds zorgdragende natuurlijk dat geen insect of geen zuchtje zelfs van Zephyr zijn werk beïnvloeden kan. Na voorafgaande studie omtrent de voor ouders der beide soorten welke hij gaat kruisen, men noemt dit in de kringen dei- kweekers hybrideeren, zal hij nu het stuif meel van de eene tulp brengen op den stam per van de andere tulp, welke hij vooraf ont daan heeft van de meeldraden, omdat dit stuifmeel zijn plannen zou schaden. Niet vóórdat de alleenstaande stampei- kleverig begint te worden, brengt hij het stuifmeel er op, vervolgens wordt de bloem omhuld met duin papier of ander materiaal_ teneinde alle invloeden van buiten te weren. Al spoedig ziet men het vruchtbeginsel on der den stamper zwellen en na langen tijd worden de zaden in de zaaddoos rijp. Menig maal zal het voorkomen dat de kruising mis lukt blijkt .te zij'n, maar geen nood!, de kwee ker heeft geduld, hij blijft zijn pogingen op den daarvoor geschikten tijd voortzetten. Echter geen pessismisme! Het is gelukt. Na zekeren tijd wint de kweeker zaad. Hij gaat dit drogen en zoo vlug mogelijk uitzaaien in daarvoor gereedstaande kistjes, ook wel pannen worden door hem gebruikt. Een paar jaar laat men nu dezaailingen groeien zonder ze uit de aar die te neanen. Met ken nersblik bespiedt de kweeker voortdurend de jonge bollen en mocht hij er een bijzonder exemplaar onder ontdekken, dan zal hij dit scheiden van de anderen en trachten voort te telen op de gewone wijze. Hij zal dus van dezen bal de jonge bolletjes winnen en weer uitplanten tot hij eindelijk een behoorlijk aantal van deze nieuwe soort gewonnen heeft. Dit geheele proces duurt jaren, zooals wij reeds opmerkten. Men is zoo geneigd te denken, dat bij voorbeeld bij de kruising van een witte en een roode bloem een gevlamd witte of roode tulp het resultaat zal zijn. Dit is echter nooit het geval. Die zaailingen zijn nooit bont, altijd van één kleur. Het komt wel voor. dat er plotaelng een bonte bloem verschijnt als de kweek van de nieuwe soort al jaren duurt, doch door den tijd wordt de soort vast van kleur. Waar nu ineens die bonte vandaan komt? Of hier wellicht in vloeden van de voorouders zich doen gel den? Waarschijnlijk wel. Hoogste barometerstand 768.5 ml. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 750.8 m.M. te Haparanda. en voorspelt; Aanvankelijk zwakken wind uit Westelijke richtingen. Later toenemenden. en krimpen- den wind. Half tot zwaar bewolkt. Later toe nemende bewolking. Weinig of geen regèn. Zelfde temperatuur. Uit het Buitenland Zacht en bewolkt weer verwacht. Sedert Zaterdag, heeft de luchtdrukverdee- lirig zich belangrijk gewijzigd. Uit het Zuid westen naderde een stijggebied van den druk waardoor de depressie in het Zuidwesten plaats maakte voor een gebied van hoogen druk. Het maximum in het Zuiden vormde een verbinding met het stationaire gebied van hoogen druk hoog in het Noorden, die thans een stijging vormt tusschen de af trekkende depressie in het Noox-doosten en een vrij diepe stationaire depressie in het Westen op den Oceaan. Deze laatste schijnt zeer uitgebreid te zijn en zich ver naar het Zuiden uit te strekken. In ons land en het in Frankrijk vielen onbeduidende hoeveelheden regen. Alleen in Marseille regende het zwaar. De toevoer van lucht uit de Poolstreken bracht vorst in bijna geheel Scandinavië en strenge vorst in Midden-Zweden. Ook op IJsland vriest het nog steeds. Het is te verwachten dat in onze omgeving het weer zacht en bewolkt zal blijven met weinig of geen regen. Barometer Stand van heden 763 m.M. Vorige stand 756 m.M. Neiging: Vooruit. .Opgave van: FA. FEDERMANNOpticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 18 .Maart: Hoogste gisteren 53 F. Laagste heden nacht 38 F. Hoogste 'heden tot 12 uur 45 F. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HAN DELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN In de week van 11 tot en met 16 Maart 1935 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 900.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrech- nungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 75333 tot 75497. Het totale bedrag van de op het Sonderkonto uit staande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks RM 61.millioen. De sonderkontoposten waar voor koersfixeering is vex-kregen. zijn hieron der begrepen. De termijn voor het aaxxvragen van koersfixeering is thans verstreken. meldt: BURGERLIJKE STAND Het tentenkamp naar het Noorden. BloemendaaPs raad protesteert. In verband met het besluit van den Zand- voortschen raad om het tentenkamp van het Zuidex-strand te verplaatsen naar de Noord zijde, zonden B. en W. van Bloemendaal een schrijven aan den ZandvoortsChen Raad. waarin zij dat besluit in hooge mate zeggen te betreuren. Ze schrijven: „Vooreerst zal de vestiging van een permanent tentenkamp op oixze grens, de vrijheid van onze ingezetenen om ongestoord te baden op het voor het Ronde Huis en bij Witkop gelegen teireiix, op zeer nadeelige wijze beïnvloeden. Maar niet alleen de exploitatie van de tegen uw grens gelegen inrichtingen en café's zullen groote schade lijden, ook zal het onmo gelijk zijn om terreinen in eigendom dezer gemeente aan den verbindingsweg tusschen den Zeeweg en Zandvoort gelegen op behoor lijke wijze te exploiteeren. Wij meenen dat dit besluit door u genomen is, zonder dat u zich van de nadeelen. die voor onze gemeente daaxuit voortvloeien ten volle rekenschap hebt gegeven. Was uw raad op de hoogte geweest van de groote nadeelen, die uw maatregel in onze gemeente bei'okkent, dan had hij zeer zeker niet de medewerking van den Bloemendaal- schen Raad verwacht. In de overtuiging, dat een verkeerde voor lichting tot het nemen van een voor Bloe mendaal zoo noodlottig besluit heeft geleid, verzoeken wij u dan ook alsnog met den meesten nadruk om op uw besluit van 26 Februari jl. terug te komen en geen ten tenkamp op het Noordelijk gedeelte vaxx het strand te plaatsen". UITBREIDING KAMPEERTERREIN AAN DE ZUIDZIJDE VERZOCHT. De heer Drommel, die aan de Zuidzijde een gedeelte strand heeft gepacht van de ge. meente verzoekte den Raad hem nog en ge- gedeelte strand naast het reeds gepachte, van totaal 25 strekkende meter te willen verpach ten en hem toe te staan, daarop kampeer- tenten te mogen plaatsen,- omdat zijn bedrijf geheel is aangewezen op kampeerders. io voeeL? BLOEMENDAAL HAARLEM, 18 Maart, Bevallen 14'Maart: W. M. Henskes—Pulles. P. J. F. Schoonhoffv. d. Bilt, z.; 15 Maart J. IsraëlPlantinga, z.; C. de Pausde Lang, d.; E. C. C. vaxx DaalenLeenard, d.; M. J. J. BergmanWeber, z.; 16 Maart: E. M. W. ZaxxdbergenGouw, d.; J. A. A. Smit—vaxx Driel, z.; Overleden 14 Maart: D. A. PoppinkHo- nigh, 60 j. Jacobijnestraat; 15 Maart: W. van AmelrooijSlingerlaxxd, 80 j., Wijde Appe- laarsteeg; M. P. Blij, 37 j., M. v. Heems- kex-kstraat; J. C. H. Appel, 65 j., Molukken- straat DE „DAILY HERALD" IN ITALIë VERBODEN. Het dagblad van de Britsche Labour Party, de „Daily Herald", is in Italië verboden, aan- ezien het een artikel bevatte, waarin beweerd werd, dat de Grieksche revolutie was aange moedigd en gesteund door Mussolixxi. ZANDVOORT De verplaatsing van het tentenkamp. Protest van de Zandvoortsche Terrein maatschappij. De N.V. Zandvoortsche Terreinmaatschappij deelt aan den Raad mede dat zij tegen het besluit van den Raad om h?t tentexxkamp te verplaatsen naar de Noordzijde en de uitvoe ring ervan ernstige bezwaren heeft en daar tegen protesteert, onder voorbehoud van alle maatregelen door de N.V. te nemen exx ver haling op de gemeente van geleden of te lijden schade of waardevermindering, nu of in de toekomst. De N.V. maakt er het gemeentebestuur op merkzaam op, dat er in de nabijheid van het geprojecteerde tentenkamp uiterst kostbare bouwterreinen liggen en dat het meer in het belang van de gemeente Zandvoort is, dat deze terreinen mettertijd bebouwd worden, dan dat het tentexxkamp naar de Noordzijde wordt ver plaatst VERZOEK VAN DE VEREEN. VAN STR ANDPACHTERS. De Vereen, van Strandpachters wendde zich met een verzoek tot den Raad om alsnoi, wijziging te brengen in de bepalingen teix aaixzien vaix het z.g. stille strand aan de Noordpier, indien de Raad mocht besluiten aaix het verzoek van Bloemendaal te vol doen. De vereeniging had n.l. verzocht om gedu rende het seizoen op het stille strand aan <'e Noordzijde het hebben van dagtenten, zoo mede het baden tusschen 10 uur v.m. en 5 n.m. te verbieden. Zonder een dergelijk ver bod is, naar de meening van de strandpach- ters, de concurrentiestrijd met het z.g. stille strand te ongelijk. Indien de gelegenheid om dagtenten te plaatsen en gratis zeebaden te nemen iets verder af komt te liggen, zal dit voor de genen, die ixxderdaad weinig kapitaalkrachtig zijn. geen ovei-wegend bezwaar opleveren. doch zullen anderen die zich zonder bezwaar een kleine uitgave kunnen getroosten, eerder geneigd zijn om van het gepachte strand, resp. een der badinrichtingen gebruik te maken. v.. Douwe Egberts Echte Eriesche Heeten-Baai e» Baai-Tabak. Nederlands geurigste pijptabak. (Adv. Ingez. Med.) LEDEN HOOFDSTEMBUREAU B. en W. stellen den Raad voor, met ingang van 1 Mei a.s. te benoemen tot leden van het Hoofdstembureau voor de verkiezingen voor leden vaxx dexx Gemeenteraad: Mr. A. J. En- scherdé, S. P. Rijnierse, Mr. Dr. J. F. Veeren en Mr. W. M. J. van Lutterveld en tot plaats vervangende leden: Mr. J. D. van der Plaats, Jhr. G. C. Quarles van Ufforci, en J. de Visser. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergaderixxg van den raad der geixxeente Bloemendaal gehouden op Donderdag 21 Maart a.s. te 14 ure Cs namid dags 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De agenda luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Definitieve vaststelling uitbreidingsplan eindpunt Zeeweg. 3. Benoeming leden commissie van toe zicht L.O. Aanbevolen (vacature Dhont) no. 1 C. J. Dlxont, No. 2 H. A. A. Hoek. (vacature Wilson No. 1 S. A. Wilson, No. 2 B. de Boer. 4. Benoeming leden en plaatsvervangende leden van het hoofdstembureau voor de ver kiezing van leden van den gemeenteraad. 5. Benoeming lid commissie van toezicht M. O. (vac. Bos). Aanbevolen: No. 1-C. G. J. Bos; No. 2 Mr. W. Snellen. 6. Voorstel tot instelling commissie voor de salarisherziening. 7. ontheffing van de drankwetverordening. 8. Ontheffing van bepalingen der bebou wingsvoorschriften. 9. Wijziging van het besluit tot aankoop en overname van grond langs den Boekenrode- eg. 10. Verkoop grond lang den Hooge Duin en Daaischeweg aan D. Bangert. 11. Vaststelling vergoeding ex art. 101 lid 5 wet L.O. 1920 aan de St. Theresiaschool. 12. Advies van de Commissie voor georgani seerd overleg in zake vervulling vacature hoofd afdeeling plantsoenen. DE ZANDVOORTERWEG. Naar aanleiding van een verzoek van een der raadsleden om verbreeding van den Zand- voorterweg vooral in de bochten, deelen B. en W. mede, dat een algeheele verbreeding te veel geld zal kosten, daar in dat geval het heele wegdek vernieuwd zou moeten worden (in vei'band met de tonrondte). Wel hebben zij opdracht gegeven het uitzicht in de bochten te verruimen. RENTE VAN WAARBORGSOMMEN. Naar aanleiding van de toezegging, door B. en W. gedaan in de raadsvergadering van 30 November 1934, te overwegen op welke wijze te werk moet worden gegaan om iets te be reiken met betrekking tot de rente van waar borgsommen als bedoeld in art. 85 der L. O.- wet 1920, deelen B. en W. thans den Raad mede, dat xxaar hixn meening op het bezwaar vaxx het onveraxxderlijk rentepercentage vaxx verschillende zijden voldoende de aaxxdacht is gevestigd en dat dient te wordexx afgewacht of de aangekondigde wetsherziening ixx dit op zicht aan het verlangen van den Raad tege moet komt. MEER WERKLOOZENLOON GEVRAAGD Bij het gemeentebestuur is ingekomen een verzoek vaxx M. L. Warmerdam, hem 22 werkloozenloon per week uit te keeren in plaats van 13. B. exx W deelen den Raad mede, dat aan requestrant ixx uitzicht is gesteld, na het be reiken van dexx 26-jarigen leeftijd (22 Juli a.s.) een loon a 18 per week te kunxxen verdienen, terwijl bij eeix hernieuwde arbeidsperiode in het vrije bedrijf (waarin hij ook vaxx 28 Juni- 3 November 1934 is werkzaam geweest) vaix ïxxiixstexxs 3 maanden hem na dxenzelfden da tum kostwixxnersloon 22 per week) zal wor den toegekexxd. Tot 22 Juli willen B. en W. dus den toestaixd ongewijzigd laten. GEEN RESTITUTIE? Bij het gemeentebestuur is ingekomen een verzoek van M. J. Heule onx restitutie van z. i. te veel betaald watergeld 150.65). B. en W. stellen voor afwijzend op dit ver zoek te beschikken, zoowel omdat in dat geval de heer H. in het 3e kwartaal gratis water zou hebben gebruikt, alsook omdat in dezen de billijkheid voldoende betracht is. VERGOEDING BIJZ. ONDERWIJS B. en W. stellen deix Raad vopr. vergoedingexx toe te kexxxxexx aan het bestuur van het St. Jo zef Gesticht te Bloemendaal, voor de Theresia school. VERKOOP GROND B. exx W. stellen den Raad voor aan D. Banger! voor 4 per M2. te verkoopen een strook groixd, ter breedte vaxx 4 M. langs den Hooge Duin en Daaischeweg. VERBREEDING VAN DEN BOEKEN- ROODEWEG B. eix W. stellexx deix Raad voor voor de ver- breediixg en verbetei'ing van den Boeken- roodeweg van J. Warmerdam aan te koopen voor 3.50 per M2. een strook grond langs genoemden weg, groot pl.m. 150 M2. en van A. D. Huysnxan zonder kosten over te nemexx een strookje grond langs dien weg, groot pl.m. 4 M2. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) le klasse, 1ste Lijst Trekking van Maandag 18 Maart 1935 Hooge prijzen 1500.— 12407 1000.— 9031 18436 20825 400.— 11866 15557 19366 200.— 517 7605 12625 14155 100.— 316 6038 7703 9482 14007 14998 15127 19683 Prijzen van f20.— 124 160 165 182 201 632 1220 674 1029 1221 617 146 375 627 851 1191 1357 1600 1775 2164 2527 410 430 501 540 675 708 718 725 812 1042 1064 1090 1159 1166 1225 1233 1297 1341 1343 1383 1449 1452 1535 1563 1572 1584 1602 1629 1675 1687 1695 1705 1768 1817 1904 1952 1957 2082 2108 2125 2175 2204 2205 2208 2306 2506 2519 2531 2535 2539 2594 2597 2627 2651 2674 2675 2678 2868 2871 2949 2961 2984 3004 3105 3126 3254 3281 3321 3336 3349 3383 3395 3416 3429 3431 3432 3449 3479 3497 3511 3547 3554 3567 3576 3586 3628 3638 3661 3683 3689 3703 3728 3791 3809 3828 3837 3853 3868 3989 4009 4043 4124 4130 4181 4272 4279 4294 4379 4382 4407 4418 4441 4460 4488 4512 4582 4624 4637 4651 4694 4700 4717 4757 4771 4826 4840 4855 4893 4902 4911 4922 4971 4980 4982 5012 5104 5110 5143 5200 5237 5245 5278 5281 5289 5309 5382 5386 5449 5518 5523 5532 5598 5600 5604 5619 5625 5630 5679 5755 5827 5833 5856 5864 5880 5885 5888 5893 5894 5923 5958 6048 6058 6059 6061 6081 6098 6112 6116 6180 6221 6224 6282 6305 6324 6338 6351 6371 6433 6455 6467 6469 6524 6531 6536 6572 6589 6593 6600 6626 6637 6690 6699 6854 6864 6875 6960 6976 7009 7055 7057 7102 7119 7136 7161 7204 7225 7255 7306 7408 7414 7436 7442 7522 7591 7597 7611 7618 7622 7643 7653 7699 7737 7749 7792 7879 7912 7953 7969 8003 8050 8135 8157 8159 8176 8179 8183 8228 8232 8236 8238 8249 8250 8257 8262 8352 8447 8475 8485 8538 8558 8607 8611 8616 8629 8642 8643 8644 8683 8696 8698 8706 8749 8785 8843 8382 8959 8965 8996 9017 9058 9066 9105 9142 9146 9285 9321 9372 9425 9485 9487 9513 9569 9611 9616 9647 9708 9750 9805 9883 9913 9948 10014 10028 10052 10113 10123 10145 10150 10173 10207 10212 10215 10251 10283 10292 10304 10326 10386 10467 10483 10496 10504 10538 10560 10640 10644 10676 10786 10851 10887 10931 10942 11015 11077 11081 11178 11241 11242 11259 11276 11319 11330 11394 11481 11482 11526 11540 11582 11586 11596 11622 11634 11637 11650 11656 11681 11771 11795 11800 11816 11854 11857 11902 11944 11967 11985 11986 11988 12008 12055 12096 12097 12102 12110 12128 12137 12138 12184 12201 12210 12230 12235 12306 12365 12375 12448 12449 12451 12453 12480 12517 12532 12572 12629 12639 12697 12698 12735 12770 12732 12800 12909 12912 12936 12967 12975 12984 12996 13042 13056 13122 13167 13258 13332 13334 13358 13408 13459 13484 13509 13518 13524 13564 13667 13G90 13705 13752 13759 13760 13762 13785 13788 13820 13830 13865 13866 13885 13889 13897 14015 14049 14060 14063 14074 14099 14130 14140 14160 14178 14193 14194 14204 14233 14311 14344 14346 14372 14374 14382 14477 14487 14499 14536 14547 14568 14581 14595 14600 14619 14628 14674 14678 14691 14693 14730 14731 14749 14765 14792 14818 14323 14392 14908 14912 14926 14949 15046 15067 15083 15176 15190 15223 15245 15254 15295 15322 15343 15351 15416 15430 15431 15453 15454 15457 15476 15477 15509 15523 15537 15544 15585 15625 15649 15695 15708 15709 15746 15771 15785 15808 15810 15885 15888 15902 15922 15943 15945 15961 15999 16072 16125 16162 16180 16197 16203 16215 16238 16260 16276 16309 16328 16333 16340 16349 16371 16372 16403 16525 16528 16570 16628 16655 16684 16722 16740 16745 16779 16300 16826 16904 16969 10937 17005 17030 17047 17070 17106 17136 17137 17140 17281 17292 17310 17314 17319 17341 17346 17356 17382 17391 17440 17448 17541 17550 17553 17615 17659 17693 17789 17846 17854 17864 17890 17963 17991 18018 18068 18138 18177 18185 18264 18329 16336 18351 18352 18394 18494 18539 18546 18614 18641 18666 18767 18807 18819 18829 18851 18868 18886 18951 19000 19012 19025 19030 19038 19063 19119 19132 19140 19170 19181 19185 19221 19261 19276 19277 19290 19308 19312 19327 19330 19375 19378 19401 19469 19505 19515 19673 19676 19699 19703 19710 19724 19747 19757 19763 19794 19828 19833 19835 19930 19953 19974 19999 20170 20179 20181 20203 20221 20288 20289 20300 20327 20333 20404 20467 20545 20552 20560 20508 20661 20665 20743 20746 20762 20765 20772 20775 20808 20876 20885 20887 20903 20951 20971 20985 20995

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2