LENTE* MAART Het Bebup^kste 52e 'Jaargang No. 1587Ö Verschijnt 3agelijKs, Hehalve op Zori- en Feestdagen Woensdag 20 Maart 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR pn RftRPRT PPFRRRonM ptittt?. avt-TTTtg a vf. v i?v AT-OF.lNTF.F.NK l>RïTKKF.RTJ v.v. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 1 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTïëN15 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250-, Wijsvinger 150-, Elke andere vinger 50-, Arm- of Beenbreuk 100.-. ongeschiktheid f 2000-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400-, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger 175.-, Verlies andere vinger 30.-. het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. Gaan de Zandvoortsche kam peerders naar Heemskerk? j Verschil van meening met de gemeente nog niet opgelost. Zooals bekend is bestaat er verschil van meening tussehen het gemeentebestuur van Zandvoort en de vereenigde kampeerders op het strand dier gemeente. Dit meeningsverschil loopt over den prijs van 75 cent per dag plus betaling van closet en watergebruik en het onderbrengen van de gelegenreid tot kam peeren, alleen aan de Noord. In samenwerking met de zusterorganisatie te Amsterdam heeft de vereeniging van Haar- lemsche kampeerders uitgezien naar een ander geschikt terrein en dit gevonden onder Heems kerk, direct grenzende aan Wijk aan Zee. De gelegenheid tot kampeeren is echter al leen voor leden van de vereenigingen, waar voor de prijs dan zal bedragen 25 cent per dag, f 1 per week of f 10 per seizoen. De Haarlemsche kampeervereeniging houdt een propaganda-vergadering op Donderdag avond 21 Maart in het gebouw de Korenbeurs aan het Spaarne bij de Damstraat. Dit ge schiedt o.a. naar aanleiding van het feit, dat de strandpachters te Zandvoort opnieuw pro- beeren een stuk van het beschikbaar gestelde strandgedeelte, voor de plaatsing van tenten te doen verbieden evenals het daar ter plaatse baden. Tevens zal deze vergadering de beslissing moeten nemen of de onderhandelingen të Heemskerk voortgezet moeten worden. Of de Haarlemmers dus naar Heemskerk's strand zullen gaan of niet. Amsterdam besloot met 200 tenteigenaars dit te doen. P. DE BIE NOGMAALS VEROORDEELD. DEN BOSCH, 20 Maart (V.D.) Het ge rechtshof te Den Bosch heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen P. W. de Bie en A. J. H., beiden wonende te Oss, thans gedeti neerd, die door de rechtbank te Den Bosch waren veroordeeld ieder tot 2 jaar gevange nisstraf omdat zij in den nacht van 14 op 15 Juli 1934 te Schaik in het café van J. van D. hebben weggenomen flesschen- met drank, na Zich den toegang tot het café te hebben ver schaft door uitsnijding van een ruit en in klimming. Hét hof heeft op formeele gronden het vonnis der rechtbank vernietigd en op nieuw rechtdoende P. W. de Bie veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. Bij de oplegging van de straf heeft het hof in overweging genomen, dat P. W. de Bie wegens doodslag reeds tot 15 jaar gevan genisstraf was veroordeeld. A. J. H. kreeg een jaar. Voor beide verdachten werd de preven tieve hechtenis in mindering gebracht. Distributie goedkoope groenten. Geen roode kool meer. Maatschappelijk Hulpbetoon van Haarlem deelt mede. dat (ingevolge kennisgeving van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcen- trale te s-Gravenhage) bons, geldig voor roode kool, van 21 Maart af, niet langer ver krijgbaar zullen zijn. Plotselinge dood van twee jongens. Medici staan voor een raadsel. Te Nederweert heeft zich, naar eerst thans bekend wordt in den namiddag van Maan dag een ernstig geval van vergiftiging voor gedaan in het gezin van den landbouwer Fr. Laenen, tengevolge waarvan twee jongens, resp. 11 en 9 jaar, overleden zijn. De jongens waren uit school gekomen en hadden een boterham met koffie gebruikt, waarna zij in de buurt melk hadden gehaald en vervolgens nabij de woning gingen spe len. Plotseling werden de beide knapen onwel; zij iiepen toen naar huis. Op weg viel reeds de jongste van de twee op den grond en over leed voor de oogen van zijn ouders, die kwamen toesnellen. Het elfjarig jongetje kon het huis nog bereiken, maar bleek aanstonds zeer ernstig ziek te zijn. Een geneesheer en eei| geestelijke werden onmiddellijk ontboden, waarna het oudste jongetje naar het ziekenhuis te Weert werd overgebracht. Hier is evenwel ook hij Maan dagavond overleden. Zoowel de geneesheeren, ate de burgemees ter van Nederweert, die oogenblikkelijk in de woning verschenen, staan voor een raadsel. De justitie is gewaarschuwd en heeft de wo ning afgesloten, terwijl de ouders en de overige kinderen, vier in totaal, tijdelijk bij buien ondergebracht zijn, totdat een ge lechtelijk onderzoek zal zijn ingesteld. Het gezin heeft Maandagmiddag gezamen lijk het middagmaal gebruikt en heeft daarbij blikvleesch gegeten. Aangezien evenwel geen der andere leden van het gezin vergiftigings verschijnselen vertoond heeft, kan niet wor den aangenomen, dat vergiftiging het gevolg is geweest van het nuttigen van bedorven vleesch. De justitie heeft thans uit te zoeken op welke wijze de vergiftiging kan zijn tot stand gekomen. Men vermoedt, dat de jongens bij het spe len hun boterhammen op den grond hebben gelegd en dat deze in aanraking gekomen zijn met kunstmest, maar hieromtrent is nog niets met zekerheid te zeggen. 't Is Lente, Lente! Het feestgeschal van Lente, Lente! Klinkt overal taring, zoowel als zijn leermeester Goe the tikken den spijker op den kop, wanneer ze ons laten gevoelen dat de Lente een verschijnsel is van kracht en geweld. Ingewijden weten dat aan dit for tissimo een langdurige crescendo vooraf gaat. Zij weten u te vertellen van het sneeuwklokje, dat op een beschutte plaats al omstreeks Kerstfeest voor den dag komt en noemen u zonder aarzelen een dozijn soorten van plan ten. die buiten met Nieuwjaar in bloei staan. Of zij nemen u mee naar rustige woudhoekjes, grenzend aan tuinen der menschen en laten u den zang hooren van pimpel en boom kruiper, winterkoning, roodborst en hegge- musch en ook al een enkele zanglijster. Dat is allemaal heel mooi en fijn en veel belang wekkender dan ge wel zoudt meenen, maar het is nog lang geen feestgeschal. Doch nu wordt het Maart en daarmede de ver klinkende krachtige geluiden, de mas sale veranderingen Van vorm en kleur. Een uur voor zonsopgang beginnen de zanglijsters, nu niet een, maar vele tegelijk en overal in het rond. En met die zanglijster een andere lijster, die lang niet algemeen bekend is, maar hier in het Haarlemsche zich al veertig jaar geleden als broedvogel is komen vesti gen. Dat is de Groote Lijster, in uiterlijk wel lijkend op de Zanglijster, maar anderhalf maal zoo groot en met een geluid zes maal zoo krachtig, dat schallend tot u komt over een afstand van meer dan een kilometer. Men meent tegenwoordig te weten, dat het lied van verscheidene vogels onder andere ook de beteekenis heeft van een proclamatie van inbezitneming van een bepaald broed gebied. De zanger zit te roepen dicht bij de door hem vastgestelde grens en onwillekeurig raakt hij in conflict met zijn nabuur. De proclamaties worden al luider en heftiger en eindelijk komt het tot een vechtpartij. Vroe ger meenden we dat de vechtpartijen gevoerd werden om het bezit der wijfjes, maar dik wijls schijnt het te gaan om grondgebied. De Groote Lijster vertoont £it verschijnsel nog al duidelijk en in onze bosschen en villapar ken kunt ge ze dezer dagen menigmaal in verbeten vechtwoede aantreffen. Nu kunnen we op Maartmorgen veel van dergelijke proclamaties hooren: bonte spech ten slaan hun roffel, groene spechten joe len, vinken slaan met groote drift, meezen zagen en schetteren, spreeuwen kwetteren en fluiten, winterkoning, heggemusch, boom kruiper, roodborst, merel, de musschen niet te vergeten, alle vervullen de lucht met hun geluiden. En in het duin is de wulp aange komen, die als het op „schallen" aankomt wel tot de beste geluidmakers gerekend mag worden. Met hem verschijnen kievit, schol ekster, tureluur, grutto, die om zoo te zeggen de lente overbrengen van Maart naar April, de „lijsterlente" naar de ..zwaluwenlente". Maar ik wil nu in Maart blijven. Ook in de plantenwereld beleven we groot- sche openbaringen. De enkele sneeuwklokjes van Januari zijn nu tot duizenden geworden, die nu juist nog van pas komen voor de uit vliegende honingbijen. De hazelaars zijn uit gebloeid maar de Zwarte Elzen staan aller wegen zwaar behangen met hun sluiers van bruinig gele katjes. Die, met de bruine takken en de prachtige blauwige knoppen maken den els wel tot een der mooist denkbare kleur- verschijnselen. Met den els komen de espen en de abeelen in bloei. Ons Kennemerland is een land van populieren. Espen, abeelen en zwarte populieren behooren te huis in het oorspronkelijk duinwoud. We zien ze dan ook overal. Ik behoef u slechts te herinneren aan dé prachtige rij achter Elswout, aan menigen boom langs den Brederodeschen weg, den wegrand tussehen het Nieuwe Kerkhof van Bloemendaal en de hoeve Bleek en Berg enz. Welnu al de espen en abeelen staan nu in vollen bloei geheel donzig ruig van de katje. Tegelijk gaan haast alle boomen ver kleuren. De schors van de jonge twijgen wordt iets levendiger geel, of paars, of rood. De knoppen gaan eventjes zwellen,, strekken zich een weinig, veranderen van kleur. En wanneer ge nu in den morgen, als de zon nog in het Oosten staat ons Koninginneduin in Bloemendaal (verkeerdelijk Kopje ge noemd) beklimt dan ligt het duin voor u in een speling van velerlei kleur en dan is het een groot genot om naast het groen van het naaldhout al de fijne kleurpartijen op te sporen van berk, eik, duindoorn, kruip wilgen, esp en zwarte populieren. Enkele heel fraaie partijen, tussehen stroogeel en kana riegeel in, zullen uw aandacht trekken. Wel nu, dat zij de „zwarte" populieren. Na den bloei van espen en abeelen komt de bloei van de waterwilgen en grijze wilgen en bittere wilgen allemaal heel mooi. Alleen krijgen we die wilgen hoe langer hoe minder te zien. Het schijnt wel, dat men ze niet meer durft aan te planten uit vrees voor de katjesroovers, maar dat is toch glad ver keerd. In Thijsse's Hof bloeien de wilgen on- moeid en ik ga er nog wat bij planten. In het bosch zelf staat het speenkruid ook gereed om massaal op te treden, tegelijk met de gele anemonen, de boschanemonen, de sleutelbloemen, de boschviooltjes en de helm- bloemen, allemaal planten, die de gewoonte hebben om bij honderden en duizenden op te treden en die dat dan op sommige bevoor- voorrechte plaatsen in ons land ook wel doen. De weiden worden groen en langs de slooi- J0NG-LIBERALE PR0PAGANDA-AV0ND VRIJDAG 8 UUR, BRINKMANN, GR. MARKT LIBERALE JONGEREN, SAAMHOORIG! (Adv. Ingez. Med.) kanten en op moerassige plaatsen komt nog weer een krachtfiguur voor Maart te voor schijn, de groote gele Dotterbloem, een van de mooiste sieraden van de landen langs Liede en Spaarne. Zoo kan onze wilde flora nog een behoor lijke plaats innemen naast de „Flora" die 15 Maart ook met „feestgeschal" onze aandacht gaat vragen. JAC. P. THIJSSE. Gouverneur Renard omgekomen. Vliegtuig met zeven inzittenden neergestort. Door de Fransche ambassade in Brussel is het Fransche ministerie van buitenlandsche zaken ervan in kennis gesteld, dat het sedert vier dagen vermiste vliegtuig van den gouver neur-generaal van Fransch Equadorial-Afrika. Renard, volgens een bij het Belgisch ministerie van koloniën ontvangen bericht in de Belgische Kongo op 16 graden, 30 minuten Oosterlengte en 2 graden 30 min. Zuiderbreedte vernield gevonden is. De zeven inzittenden zijn om het leven ge komen. Aan boord bevonden zich behalve de gouverneur-generaal en zijn vrouw, majoor Bonninque, vlieger-kapitein Saulard, onder- officier-vlyieger Ditte en twee leden voor de bemanning. Gouverneur-generaal Renard was vóór zijn benoeming prefect van het departement van de Seine. Hij is in 1383 in Oran geboren en heeft den grootsten tijd van zijn carrière door gebracht bij de prefectuur, doch heeft ook veel in het ministerie van binnenlandsche zaken gewerkt. Hij was na de gebeurtenissen van 6 Februari 1934 uit solidariteit met den afgezetten prefect van politie van Parijs. Chiappe, als prefect van de Seine afgetreden N.V. „GRAN1TO" - Tel 14028 N. BOERKOEL AELBERTSBERGSTR. 80 Alle Granito- en Tegelwerken Strak v an lijn, so ep el van prijs. (Adv. lilgez. Med.) VAN FLORA 1935. Kleuren. Hij stond in diepe bewondering voor een inderdaad buitengewoon mooie inzending hyacinten in het Bloemenpaleis. Scheef ach ter hem waren wij, in even groote bewonde ring voor de fraaie planten en met belang stelling tevens voor den man vóór ons, omdat hij prettig-doceerend deskundige voorlich ting gaf. Hij sprak voor zich heen zonder zich daarvoor naar ons om te wenden, en heel zijn wezen, zooals hij zich daar aan ons voordeed, sprak van oprechte vereering voor het Schoone in de Bloem. „Wat een elegante vorm! Wat een kleuren! Zie het melk-witte, het vlammende rood daar kijk naar dien blauwen glansOh! Wat een kleuren! Wat een combinatie!" Een bewonderend gemompel steeg uit het groepje op, ten teeken, dat men het volko men eens was met de gesproken woorden. „In mijn jonge jaren heb ik schilderles ge nomen van den grooten de Couleur „Ah! Van den grooten de CouleurJa, de groote de CouleurEn wij knikten elkaar eens toe. in het volle besef bij iemand te staan, die begrip van schoonheid en kleu ren had. Hij was immers bij den grooten de Couleur in de leer geweest, dus had hij ver stand van kleuren, ofschoon ik persoonlijk en de anderen verkeerden ongetwijfeld in hetzelfde geval als ik nooit van een de Couleur gehoord had. Maar we knikten be grijpend, zooals iedereen doet als hij niet wil bekennen iets of iemand, waarvan ver wacht wordt dat „men" het of hem kent, te kennen. en van hem heb ik zeer veel opge stoken. Hij leerde me, welk een schoonheid in de kleuren ligt en welke kleuren men nooit naast elkander kan en mag leggen". We spitsten onze ooren, want hier viel. weer wat te leeren. Och, ja, wij leeken, wij zien, welke kleuren met elkaar vloeken, wij weten uit ondervinding, dat je bijv. een be paald fel groen niet naast licht paars moet leggen, omdat zooiets nu eenmaal schreeu- wend-leelijk is. Maar verder gaat de kennis van de meesten onzer niet en het is derhalve interessant van een deskundige, een kunst zinnige, te vernemen de fijne verschillen, de motiveering, waarom bepaalde tinten niet bij elkaar passen, de subtiele nuanceering. „Kijk eens als de mensch verschillende kleuren bij elkaar legt. Natuurlijk vindt ge daar foei-leeiijke combinaties tussehen. In de natuur is het anders. Daar vloekt niets, en het beste bewijs is deze collectie hyacin ten....", na welke inleiding een deskundige kleurenbeschOTiwing volgde. Onze bewonde ring ging in stijgender mate uit naar dien man, die zoo eenvoudig, maar zoo enthou siast tegelijk en met een duidelijk merkbare liefde voor de Schoone Kleuren sprak. We vonden het jammer, dat zijn uiteenzetting een einde nam. Toen draaide hij zich om en liep tusscher. ons door naar 'n volgende inzending. En het was, alsof wij een stoot voor het hoofd kre gen. Want hij droeg een lichtpaars pak en een fel-groene das. A. J. C. VL (Een Hongaarsch grapholoog heeft een lezing gehouden over de be- teekenis van de punt op de i. Zij, die het vaak weglaten, zijn opper vlakkig; zij die er een accentachtige streep van maken, denken snel en leiden een levendig psychisch leven; nauiokeurige plompe punten duiden op zwaarmoedige materialisten; de idealist plaatst ze hoog, de nuchtere materialist laag; rechtsche afwij king duidt op slagvaardigheid-, naar links op voorzichtigheid en lang zaam denken; -wanneer de i-punt tegelijk de uitgangsstreep is voor de daaropvolgende letter wijst dit op logisch denken. De mensch is een vreemdsoortig wezen, Vreemdsoortig en gecompliceerd, Die slotsom valt opnieuw te lezen, Uit wat die grapholoog beweert. Het punt van 't punt is zeer helangrijk, Aldus zijn puntige betoog. Zijn zin is diep en zeer omvangrijk, Hou dus dit punt- goed in het oog. Het is niet iedereen gegeven, Dit puntsgewijs goed na te gaan. Waardoor voor ons het menschlijk leven Eens in de puntjes komt te staan. Als hij 't niet had ter hand genomen, Waart gij, bij 't speuren gauw in nood En op het doode punt gekomen, Maar dat is 't juist, het is niet dood. 't Beteekent veel meer dan wij dachten, Als men er punt voor punt op let, U moet er voortaan wel op achten, Ze zijn nu op de i gezet. P. GASUS. Centraal Comité voor Werk- loozen. Excursie Zuiderzeewerken. Door de leerlingen van de school voor vol wassen werkloozen werd onder leiding van bovengenoemd oomiité een tocht gemaakt naai de Zuiderzeewerken. Te acht uur werd de tocht begonnen in de richting Alkmaar. Hier werd de leiding oveirgeniomen door den heer Verketrk, oud-ambtenaar der Zuiderzeewerken te Bergen. Eerst werd via het mooie Bergen, Schoorl en Camperduin een bezoek gebracht aan het wrak van den Engelschen kruiser „King George" te Petten. Daarna werd gere den via Kooysluis en Balgzandkan aal naar de bascule-brug te Ewycksluïs. De motoren en kelderwerken werden hier bezichtigd. Te 12 uur werd het gezelschap te Hypolitushc-ef ont vangen door den heer Klaver, voorzitter der S.D.A.P. aldaar, in het keurig en modern in gerichte „Volksgebouw". Onder het genot van muziek werd hier de lunch gebruikt. Direct hierna werden de sluis en brugwerken van den afsluitdijk tot aan de Vlïeter bezichtigd. Od den terugweg werd nog een bezoek ge bracht aan het prachtige Dieselgemaal „Lee mans". Verder werd na een mooien tocht door de Wieringer Meer via Middenmeer nog een be zoek gebracht aan het electrisch gemaal „Lely". De bruggen en korte bochten, die op den "terugweg werden gepasseerd, zullen nog lang in het geheugen van de cursisten blijven. In de beste stemming kwam het gezelschap na een genotvollen en leerzamen dag te half zeven in Haarlem terug. WAS ZIJN GEWETEN GAAN SPREKEN? Dinsdagmiddag heeft zich bij de politie aan gemeld een 21-jarige melkventer, die mede deelde. dat hij anderhalf jaar geleden ten nadeele van zijn patroon alhier een bedrag van ongeveer f 115 had verduisterd. Van dit geld was niets meer overgebleven. Nadat pro ces-verbaal tegen hem was opgemaakt, werd hij op vrije voeten gesteld. Oud-minister T. J. Verschuur en zijn echt- genoote in bewondering voor de crocussen van Flora, waaraan zij vanmorgen een bezoek brachten. Links Dr. J. Verhage, bestuurslid van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De tentoonstelling werd vanmorgen ook bezocht door Jhr. Dr. A. C. D. de Graeff, minister van buitenlandsche zaken. Het aftreden der Belgische regeering. pag. 4 Circa elfhonderd „leden van de aristocratie van Leningrad" zijn naar Siberië verbannen. pag. 4 Bij de botsingen te Karatsji zijn 200 dooden en 180 gewonden gevallen. pag. 4 Gouverneur Renard blijkt om het leven te zijn gekomen. pag. 1 Minister de Wilde's ambtelijke leven hangt niet aan een zijden draadje. pag. 3 De Zomertijd gaat op 15 Mei in. pag. 3 Het personeel van alle sigarenfabrieken '13 ontslag aangezegd. pag. 3 Meer boter in de margarine. pag. 3 Te Nederweert zijn twee broertjes, vermoede lijk door vergiftiging, zeer plotseling ge storven. pag. 1 A. Meilink over de bloem van den dag: Free- sia's. pag- 7 Schaakrubriek. pag. 9 Bekende Haarlemmers: de heer J. A. Scholl. pag. 3 ARTIKELEN. ENZ. Mr. E. Elias: Groote dingen in een kleine staat pag. 3 Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk: De Chacostrijd voor den Volkenbond. pag. 4 J. H. de Bois over Willem Roelofs' Landschap bij Dordt. pag. 3 J. H. de Bois: Gerard Bilders. pag 3 J. B. Schuil over De Kamerolifant door het gezelschap Saalborn. pag. 8 K. de Jong: Kunstavond van de Vereeniging van Jong-Hervormden. pag- 8 Dr. Tjebbo Franken: De bloembollen; ziekte en genezing in de familie. pag. 7 Dr. Jac. P. Thysse: Lente. Maart. pag. 1 W. Sch.: Wat gaa,t er met den Zeeweg gebeu ren? pag. 8 A. J. C. VI.: Van Flora 1935. pag. 1 E. E. J.-P.: Modeshow Weill-Muller. pag. 11 A. K. van R.: De menagerie van een dieren vriend. pag. 11 J. B. Schuil 60 jaar. Veel belangstelling Zooals wij meldden viert onze tooneelcriti- cus, de heer J. B. Schuil, heden zijn 60en ver jaardag. Hij mocht hedenmorgen reeds tal van blijken van belangstelling ontvangen in den vorm van vele bloemstukken en een zeer groot aantal schriftelijke gelukwenschen en tele grammen. Zijn huis in Tuinwijk-Zuid was een ware bloementuin. Behalve stukken van onze direc tie, van den president-commissaris, den heer H. D. Tjeenk Willink en van ons personeel, waren er van de Vereeniging van Huisvrou wen en van vele vrienden, vooral uit de too- neelwereld. De eerste compagnie van het 21ste Land weerbataljon zond aan haar beminden com mandant mooie orchideeën. Bovendien kwam een groote deputatie van deze oud-gedienden haar gelukwenschen aanbieden. Daarbij werd medegedeeld, dat in de volgende maand door dit bataljon een bijeenkomst te Haarlem zal worden gehouden waar majoor Schuil gehul digd zal worden, waarbij hem dan tevens een stoffelijk blijk van belangstelling zal worden, aangeboden. Clinge Doorenbos zond den- volgenden ge- lukwensch: Gij zijt een bijzonder mensch; Een heel menschenleven, Zestig lange jaren lang, Zijt Gij Schuil gebleven. Blijf nog vele jaren Schuil Voor Uw vele vrinden; Als Gij Schuil blijft, weten z' U Altijd weer te vinden. Ook waren reeds gelukwenschen ingekomen van de tooneelvereenigingen „J. J. Cremer", „Door inspanning uitspanning" en „Nieuw Leven". Telegrammen werden o.a. ontvangen van Cor en Annie van der LugtMelsert, Louis Saalborn, Marie van EysdenVink en mevr. Esther de Boervan Rijk. Een nieuw feuilleton. In ons nummer van Donderdag beginnen wij m-et de publicatie van een nieuw feuilleton: Een liefde in China, een vlot, prettig geschre ven verhaal van Ben Bolt. VRIJZ. DEM. JONG. ORGANISATIE. In de ledenvergadering van de afdeeling Haarlem der V-D.J.O., die hedenavond 8.15 uur in Restaurant Köhlinger, Jansstraat 55, gehouden wordt, zal de voorzitter dier afdee ling, de heer D. J. A. Geluk, een bestrijding geven van de rede van Ir. Mussert van Maan dag j.l. Bespreking van het zomerprogramma der organisatie staat voorts op de agenda.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1