De afgravingen in de Breesaap. ECHTE WALES-ANTHRACIET DONDERDAG 21 MAART 1935 HXSREEM'S D AG B C A D" 7 IJMUIDEN Nieuwe havens en nieuwe fabrieksterreinen. Waar komt de pijpenfabriek? pin '>0!' 0 ■s*r i r A5": .'i.. i' Ai.X-i, Het terrein bestemd voor de nieuwe pijpenfabriek. Op den achtergrond het hoogovenbedrijf. Zonder ophouden graven krachtige machines' in den bodem van de Breesaap. Lange zand- treinen puffen over de groote vlakten, voeren hun zware lasten naar de binnenhaven, waar zandschuiten gereed liggen om het goud van de Breesaap het land in te voeren, waar het wordt uitgestrooid voor het ophoogen van terreinen of het bouwen van wegen. Zoo is het gegaan al vele jaren lang en zoo zal het nog vele jaren doorgaan. Want haast onuitputte lijk is de voorraad. En er schijnt een natuur lijk evenwicht te bestaan den landhonger hiel en den zandhonger elders, een evenwicht, dat slechts een enkele maal verstoord dreigde te worden toen de zandhonger gestild scheen. Groot is de landhonger in de Breesaap. De groote slokop, het Hoogovenbedrijf met zijn nevenbedrijven, vraagt steeds naar terreinen, geschikt voor de stichting van nieuwe In dustrieën; nieuwe fabrieken en ook nieuwe havens zullen in de naaste toekomst verrij zen in dit stukje Kennemerland, dat eens be roemd was om zijn groote rijkdom aan natuur schoon. Stuk na stuk verdwijnt al dit schoons in den anuil van de groote graafwerktuigen. De heuvelachtige terreinen, die de schoonheid van het landschap vormden, beplant met eeuwen oude beuken en andere loofboomen, mogen een verrukking zijn voor 't oog van den min. naar der natuur, de industrie vraagt naar terreinen, waarin geen oneffenheden geduld worden. En zoo kwamen in de plaats van de begroeide golvende terreinen naakte zand vlakten, vele meters beneden het oude niveau en kan het gebeuren dat men, wanneer men de lust niet mocht kunnen bedwingen nog eens binnen te dringen in dit voormalige rijk van nachtegalen, konijntjes, boschwachters en stroopers, plotseling komt te staan aan den rand van een afgrond, doorkruist door „ijzeren wegen" waarover pittige locomotiefjes uit wier schoorsteehen donkere rookpluimen,t die zich vermengen met de rook- en de gas-' wolken van de hoogovens, omhoogdwarrelen puffend en knarsend de wagons zand voort trekken. Op de onafgegraven terreinen die zich hiel en daar als eilanden in de zandvlakten ver heffen, strijdt het houtgewasc zijn laatsten strijd. Het maakt een triesten indruk, want doordat al het water uit de hooge deelen wegvloeit zijn er geen levenssappen meer om de bladeren tot ontwikkeling te brengen. No? rijzen zware stammen omhoog, maar als zij straks zullen vallen onder de bijlslagen var den houthakker, zijn het niet meer dan dorre stukken hout. Steeds verandert het beeld in de Breesaap Bekijkt u maar eens aandachtig de bij dit stukje geplaatste foto. We zien daarop een groote vlakte, ingesloten door steil op- loopende taluds. Op den achtergrond zien we een deel van de pijpleiding, waardoor het hoogovengas naar de cementfabriek en de centrale van het P.E.N. wordt getransporteerd Daarachter verrijzen de geweldige massieven van gashouders en hoogovens; rechts staan de woonhuizen. We bevinden ons in den driehoek, die wordt gevormd door den Zeeweg (Rooswijkerlaan) den Schulpweg en de spoorbaan. De foto is ge nomen achter de woningen ten W. van de Rooswijkerlaan in ongeveer Westelijke richting De woningen rechts staan aan den Schulpweg- Het afgegraven terrein is bestemd voor de pijpenfabriek, een nevenbedrijf, dat het eerst aan de beurt is om te worden gesticht. Ook deze fabriek komt aan een binnenhaven, die geprojecteerd is ten W. van de Rooswijker laan in de richting N.Z., dus op den voor grond van de foto. Het'spreekt wel haast van zelf, dat ook dit een groote fabriek wordt, waarin vele arbeiders hun brood zullen kunnen verdienen. En als men dan nog weet, dat voorts de stichting van een staalfabriek op het programma staat, weer op een ander gedeeltp van het uitgebreide terreinbezit, dan hebben wij het zeker niet mis gehad toen wij opmerk ten. dat er nog gedurende vele jaren in den bodem van de Breesaap gegraven zal- wor den Het beukenrond. Wie kent niet dit idyllische plekje, deze duinenrij, die thans door de terreinen dei- hoogovens van de duinen ten Westen van de Breesaap gescheiden zijn? Wie heeft niet minstens eenmaal in zijn leven, staande op het natuurlijke amphitheater, geluisterd naar redevoeringen van godsdienstigen aard of handelende over propaganda voor geheel onthouding? Was er een mooier plekje in de omgeving te vinden dan het Beukenrond? Wat er van over is gebleven ziet men op de tweede foto. Er loopt thans een „vallei" dwars doorheen, met een zandspoor, waarlangs het zand wordt vervoerd dat elders wordt afge graven. Dit is een ware „vallei des doods"; zij beteekent immers de dood van het Beuken rond en van al die zware beuken die op de bemoste helling omhoog rijzen. In de Breesaap is het niet meer de plaats om te mijmeren of om rust te zoeken. Ook de heerlijke boschiucht, die noopte tot adem halen met wijd-geopenden mond zoeke men liever elders. De Breesaap is niet meer dat typisch stwkje Kennemerland van een jaar of vijftien geleden. Het is de Nieuwe Tijd, die spreekt in paardekrachten, atmosfeeren en kilowatturen. Natuurschoon ging verloren. Velen zullen dit betreuren. Maar ook wat er voor in de plaats kwam is rijk aan schoonheid, aan de schoon heid der moderne techniek met haar grootsche werken en haar haast onbegrensde mogelijkhe den. VEREENIGING VOOR CHRIST. BEWAARSCHOOLONDERWIJS. In de bewaarschool aan de Heidestraat heeft gisteravond de jaarvergadering van de Vereen, voor Christ. Bewaarschool-onderwijs plaats ge had. De vergadering werd geopend en geleid door den voorzitter, den heer K. van Gelder Na vaststelling der notulen werd het jaar. verslag uitgebracht. Uit dit verslag werd ver nomen dat gedurende het geheele jaar de school geregeld vol was; het aantal kinderen bedroeg ruim 100. Uit het financieel verslag bleek dat de school niet zonder zorgen is, Om deze financieele zorgen te verlichten, heeft zich een damescomité gevormd, dat zal trach ten, middelen en wegen te vinden, om hierin te voorzien. Als leden voor de kascommissie werden benoemd de heeren C. Visser en J Klut. Aan de beurt van aftreden waren de be stuursleden de heeren A. Kool en B. Schippers die beiden bij aclamatie herkozen werden TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Voor- alaats te Santpoort van Maandag 25 Maart a.s. tot nader order voor het verkeer met rij en voertuigen zal zijn afgesloten. Uit het jaarverslag der Reedersvereeniging. De binnenlandsche vischvoorziening. Vraagt voor leef wassen van Uvr Ssaar: VOOR DONKER HAAR tic? alkali -orije Kaacioasmidclelea CTS ft PAK JE EEN; .PLAATSELIJK BELANG ZWANENBURG'. De vereeniging „Plaatselijk Belang Zwanen burg" hield aldaar een bijeenkomst, teneinde te bespreken: „Hoe kan er een betere afwate ring komen in Zwanenburg!". De vergadering stond onder leiding van den vice-voorzitter den heer Temme en werd o.m. bijgewoond door den burgemeester van deze gemeente en wet houder Ouwerkerk. De burgemeester gaf als zijn meening te kennen, dat het werk dei- huiseigenaren niet op hot Gemeentebestuur moet worden afgeschoven en zeide verder: een joed rioleringssysteem zou een ideale oplos sing brengen, maar hiermede is een halve ton gemoeid. Bovendien zou het Polderbestuur dan nog een zuiveringsinstallatie eischen en voor zulke groote werken is nog geen geld be schikbaar. Na nog eenige gedachtenwisseling, herhaalde de burgemeester, dat de gemeente niet kan doen wat vroeger binnen haar bereik lag. De huiseigenaren en bewoners zullen met elkander moeten probeeren zooveel mogelijk verbetering aan te brengen en dan zal de ge meente zoo noodig de helpende hand bieden. PRODUCT (Adv. ingez. Med.) De klachten van den binnenlandschen han del. over de vischvoorzieuing van Nederland in 193-4, zijn zeker niet minder geweest, aan die over het daaraan voorafgaande :aar, al dus het jaarverslag. Deze klachten zijn niet alleen afkomstig van bepaalde handelsgroepen in Amsterdam en Rotterdam, maar ook van vele andere plaatsen in Nederland. Evenals het vorig jaar heeft de binnenland sche handel zich ernstig verzet tegen de con- tingenteering van den aan- en invoer van vreemde visch. Reeds in het begin van het jaar werden deze klachten vernomen. Deze maakten een zoo- danigen indruk op de Regeering, dat deze voor de maand Februari een extra invoer contingent toestond van 216.000 K.G., zoodat over de maand Februari niet minder dan on geveer 430.000 K.G. vreemde visch mocht worden ingevoerd. De geheele invoer van versche zeevisch uit alle landen tezamen heeft evenwel in de maand Februari slechts 64.000 K.G. bedragen, waaruit wel zeer duidelijk blijkt, dat 't vraag stuk van de vischschaarschte inderdaad toch geen verband hield met de contingentserings- maatregelen. Ook de omstandigheid, dat de Regeering voor het tweede halfjaar een buitengewoon groote verhooging van het contingent van in- en aan te voeren zeevisch uit Denemarken heeft toegestaan, heeft niet het resultaat ge had. dat de klachten verminderden. Voor het tweede halfjaar 1934 werden de contingenten voor Denemarken verhoogd voor invoer tot 500.000 K.G. en voor aanvoer tot 1.000.000 K.G., zijnde ongeveer het 27-voud van wat in normale jaren door Denemarken in ons land werd in- en aangevoerd. Wat de vreemde aanvoeren betreft, kan wor den opgemerkt, dat die niet zoo ontwrich tend hebben gewerkt op den binnenlandschen handel, omdat- alle aanvoeren over IJmuidsn moesten geschieden. Wat de invoeren betreft kan worden mede gedeeld. dat ook daar de ontwrichtende in vloed zich niet meer zco heeft doen gelden, aangezien de totale invoer was gedaald tot 1.118.000 K.G. Het is steeds als een gemis gevoeld, dat geen betrouwbare gegevens beschikbaar zijn ten aanzien van hetbinnenlandsch gebruik, doch dat slechts langs den weg-van benade ring hieromtrent de noodige gegevens kunnen worden verstrekt. Dit kan alleen geschieden door bij het cij fer van den totaal-aanvoer, door Nederland- sche schepen, op te tellen het cijfer van den aanvoer door vreemde schepen, alsmede het ingevoerde kwantum en daarvan af te trek ken de hoeveelheid, die in totaal naar alle landen tezamen is geëxporteerd. Langs dien weg berekend, mag aangeno men worden dat het restant heeft gediend, althans zoo goed als geheel heeft gediend, voor binnenlandsch gebruik, onder welk bin nenlandsch gebruik dan begrepen zijn be trekkelijk geringe hoeveelheden consumptie- visch, die naar de vischmeelfabrieken zijn ge gaan. Het totaal binnenlandsch gebruik van ver sche zeevisch zou dan zijn geweest als volgt: c3 1933 1932 1931 1930 1929 1928 1927 1926 1925 a c-a 3 §D 26.139.858 23.255.242 21.207.122 23.004.827 20.220.310 23.577.792 21.228.798 20.678.465 19.668.319 E-3'3 t> T3 1 ~?<g> r* 5 ÖNH ■c t- a> =-• ■O O o il|s T3 Z "3 !Q| OW 'c g u O'S 20.0 22.4 25.0 27.6 33.9 31.1 28.6 28.3 20.5 21.3 24.0 27.2 33.5 29.0 29.0 29.0 Italië staat tijdelijk contingent zeevisch toe. (Volgens deze statistiek zou in Nederland in 1933 het gebruik aan zeevisch 3 1/4 K.G. per hoofd bedragen. Red. IJm. Crt.). Bij de bovenstaande cijfers, betreffende het binnenlandsch gebruik, meenden wij goed te doen tevens te geven de doorsneeprijzen van de visch, die van geheel Nederland tezamen en die van de Noordzee-visch te IJmuiden aangebracht. Uit deze cijfex-s blijkt voldoende, dat de vischprijzen gedurende de crisisjaren wel de gelijk mee omlaag zijn gegaan en de bewe ring, dat het vischgebruik niet voldoende kan toenemen, omdat de vischprijzen steeds even hoog blijven, onjuist moet worden geacht. Aangezien de jaarcijfers van het geheele land over 1934 ons nog niet bekend zijn, kon den deze cijfers slechts tot en met 1933 wor den verstrekt. Propaganda voor het vischgebruik. De propaganda voor het vischgebruik is ook in 1934 voortgezet, alhoewel door omstan digheden van velerlei aard, daaraan niet de uitbreiding kon worden gegeven, die zoozeer gewenscht is. In 1934 werd voor de Commissie tot bevor dering van het vischgebruik in Nederland ook de medewerking verkregen van de beide Ree- dersvereenigingen te Vlaardingen en Scheve- ningen. De Reedersvereeniging te Vlaardingen wees ook een harer leden aan tot lid van bedoel de Commissie. Ofschoon in vele plaatsen pogingen zijn ge daan om medewerking te vinden voor het hou den van tentoonstellingen, mocht dit slechts op twee plaatsen gelukken, namelijk te Hil versum. en Amersfoort. Te Den Helder werd een beperkte mede werking verleend voor een aldaar gehouden tentoonstelling, welke medewerking evenwel moest beperkt blij ren tot propaganda voor haring-gebruik. Aan de Almitento te Amsterdam kon geen medewerking worden verleend, aangezien de voorwaarden daar veel te hoog werden gesteld., terwijl ook geen overeenstemming kon wor den bereikt met het Comité voor Midden standstentoonstelling te 's-Gravenhage over de voorwaarden van deelneming. Door de betrokken Commissie werd even wel herhaaldelijk medewerking verleend voor het organiseeren van vischbak- en kookde monstraties. met of zonder tentoonstellinkje, uitgaande van verschillende Huishoudscholen. Behalve de actie gevoerd door de bedoelde Commissie, is van de Reedersvereeniging zelf ook voortgegaan met het maken van propa ganda door beschikbaarstelling van het vischkoolcboekje. dat indertijd door Men1. C. H. A, ScholteHoek was samengesteld, ter gelegenheid van de Tentoonstelling „Voeding en Hygiëne". Van vele zijden bereikten het Bestuur blij ken van waardeering voor deze verspreiding. Het feit, dat gaandeweg ook meer visch- handelaren aantallen van deze vischkookboek- jes bestellen voor verspreiding onder bun 'afnemers, bewijst mede, dat door deze uitgave in eene behoefte wordt voorzien. BESOMMINGEN. Stoomtrawlers: Luther IJm. 50 410 manden f 2000. Carolina IJm. 26 450 manden f 2350. Petten IJm. 49 460 manden f 2170 Margaretha IJm. 94 285 manden f 1020 Eemmond IJm. 78 200 manden f 1170 Dolfijn IJm. 103 90 manden f 1050 Stoombeuger: VI 195 f 850 Kotters: E 294 f 75; E 268 f 330: E 95 f 340; E 329 f 470: E 142 f 160: E 238 f 310. Motorloggers: KW 154 f 230: KW 108 I 320: KW 74 f 1160 KW 55 f 280; KW 42 f 340; KW 70 f 310. Nieuwe overeenkomst te wachten. Naar wij vernemen is een handelsovereen komst tusschen Nederland en Italië tot stand gekomen, waarin ook is opgenomen het ar tikel versche zeevisch. waarvan zooals men weet, de invoer eenigen tijd geleden geheel verboden werd. Volgens de nieuwe overeenkomst is een voörïoopige regeling getroffen, volgens welke voor het tijdvak van 16 Februari tot 30 April 1935 aan ons land een contingent is toege staan van honderd procent van het kwan tum, dat verleden jaar in genoemd tijdvak naar Italië werd uitgevoerd. Voor dit contin gent worden alleen vergunningen verstrekt aan die exporteurs, welke verleden jaar in dit tijdvak hebben uitgevoerd. Men verwacht, dat na 30 April een nieuw contingent zal worden verleend. MARKTPRIJZEN van Donderdag 21 Maart. Tarbot per K.G. f 0.95—f 0.60 Tongen per K.G. f 1.30—f 0.66 Groote schol per 50 K.G. f 12 Middelschol per 50 K.G. f 16f 11.50 Zetschol per 50 K.G. f 16—f 11 Kleine schol per 50 K.G. f 14—f 3.70 Bot per 50 K.G. f 2.10—f 0.60 Schar per 50 K.G. f 5.50—f 0.80 Rog per 20 stuks f 8f 7 Vleet per stuk f 1.33 Kleine poon per 50 K.G. f 5f 2.80 Groote schelvisch per 50 K.G. f 21f 16 Middelschelvisch per 50 K.G. f 19f 15 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 17 f 14.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15f 6 Kabeljauw per 125 K.G. f 26f 7.50 Groote gullen per 50 K.G. f 5f 2.80 Kleine gullen per 50 K.G. f 5.50—f 4.10 Wijting per 50 K.G. f 4.50—f 0.45 Heilbot per K.G. f 0.75—f 0.44 Leng per stuk f 1.50—f 0.20 Koolvisch per stuk f 0.27f 0.01 Versche haring per kist f 2.30—f 2 Groote hake per 125 K.G. f 70f 67 Middel hake per 125 K.G. f 69—f 67 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 24f 17 Kleine hake per 50 K.G. f 18.50—f 9. NATIONALE CHRISTEN GEH. ONTH. VEREENIGING. In opgewekte stemming is gisteravond de jaarvergadering der Nat. Chr. Geh. Onth. Vereen, gehouden. De zaal van het Koning Willemshuis, die geheel met bezoekers gevuld was, bood, bij de opening, door de voorzitster Mevrouw Tismeerde Waard een feestelijken aanblik. De secretaris maakte in zijn jaar verslag melding van een groei en frisch leven der vereeniging. Ook het financieel verslag gaf geen reden van bezorgdheid. Als spreker voor dezen avond was uitgenoodigd de heer Far jon uit Amsterdam. BEVERWIJK CANDID ATEN DER ANTI-REV. KIES VEREENIGING. De Anti-Rev. Kiesvereeniging heeft haar candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen als volgt samengesteld: 1. C. Slings, 2. H. C. v. d. Heuvel, 3. L. H. v. d. Linde, 4. A. Mak, 5. P. van Wijngaarden Spinazie per kist f 0.470.78. Andijvie per kist f 0.390.92. Raapstelen 100 bos f 2. Koolrapen per zak f 0.72 Wortelen per K.G. f 0.03. Bieten per K.G. f 0.02 1/20.04. Schorseneeren per K.G. f 0.04. Aardappelen, k;ei per K.G. f 0.050.08. Id. zand per K.G. f 0.09. Spruitjes der K.G. f 0.10—0.20. Boerenkool per bak f 0.30.60. Roode kool per 100 f 821. Savoye kool per 100 f 36. Bloemkool per krat f 240. Uien per K.G. f 0.02 1/—0.04. Prei per bos f 0.110.15. Sla per 100 krop f 1,20. Rabarber per 100 bos f 618. Pieterselie per bos f 0.03 1/2. Selderie per bos f 0.03 1/2. Appelen per K.G. f 0.320.38. Peren per K.G. f 0.16. Brusselsch lof per K.G. f 0.060.13. „TIJL UILENSPIEGEL" VOOR HET ARBEIDERS-TOONEELFONDS. Woensdagavond gaven ,de Jonge Spelers' ander leiding van Ben Groeneveld voor de leden van het Arbeiderstooneelfonds een op voering van „Tijl Uilenspiegel" van Charles de Coster in bewerking van Richard Flinck. De vertolking stond op hoog peil. Het tal- 'ijke publiek volgde de boeiende handeling Tiet gespannen aandacht. Het daverende ap- olaus aan het slot van den avond bewees wel dat men volop had genoten. Voor de vereeni ging kon dan ook "met recht van een suc cesvollen tooneelavond worden gesproken. HAARLEMMERMEER LISSE ERNSTIGE AANRIJDING. Woensdagmiddag om half vijf werd v. T. uit Rijnsburg, bij onvoorzichtig oversteken van den Heereweg bij het Postkantoor, door een vrachtauto aangereden. Het slachtoffer bekwam een hoofdwonde en werd per zieken auto vervoerd. De chauffeur reed echter door en is tot nog toe onbekend. De politie ver zoekt hem zich onverwijld aan te melden. ZANDVOORT D IERENHULP. Ter gelegenheid van haar 4-jarig bestaan hield de vereeniging „Dierenhulp" Woensdag een propagandafeestavond in gebouw „Cen traal". De voorzitster, mevrouw Rijnders. open de met een woord van welkom tot allen, in het bijzonder tot de oudjes uit het Oude-Mannen en Vrouwengasthuis. De verzorging van het programma nam ,Kees Pruis en zijn gezelschap" voor hun re kening, Ze zijn er uitstekend in geslaagd om den avond op een amusante wijze te vullen. Ook Stella Seemer had met haar liedjes een uitbundig succes. Voor de pauze werd door Piet Hesse, Stella Seemer en Kees Pruis nog opgevoerd: De ver legen huwelijkscandidaat", een éénacter, die zeer in den smaak van het publiek viel. In de pauze werd ten bate van de noodlij dende dieren nog een kleine verloting gehou den, waarvoor de mooie prijzen door eenige inwoners van Zandvoort ter beschikking wa ren gesteld. Een aardige afwisseling in het programma werd gevormd door eenige dansen, o.a. Ma zurka en Wals uitgevoerd door mej. Omi Pol man, aan den vleugel begeleid door Jon. Otten. Na afloop van het programma volgde nog een zeer geanimeerd bal met vele attracties onder leiding van Frans du Mee, Engel Paap met zijn band zorgde voor de muziek. JONGERENKRING. De Zandvoortsche Jongerenkring houdt Za terdagavond in gebouw Brugstraat een leden vergadering. HET HOOGELAND. De stichting het Hoogeland organiseert Woensdag 27 Maart een propaganda filmmid dag en -avond in Ons Huis. Vertoond wordt o.a. een film over het gevan geniswezen in Nederland. !s Middags 4 uur wordt een kindervoorstel ling gegeven. BLOEMEN DAAL LEDENVERGADERING TUINBOUW. De afd. Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt een le denvergadering op Dinsdag 26 Maart in Rusthoek. Het belangrijkste punt van de agenda is een causerie met lichtbeelden door den heer W. van Dijk over: Tuinplanten. Bovendien is een prijsvraag uitgeschreven voor 3 tot 16 stuks Cineroria's. waarvoor een lste en 2de prijs beschikbaar zijn. 2.15 WITTOP KONING - HAARLEM -4 AR M EN J AN S WEG 67A. - TEFEFOONIÖIOO (Adv. Ingez. Med.) INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantiooordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst oniet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Vrouwen en Meisjes van Haarlem en Bloemendaal. Wederom roept het Comité voor de Ernma- bloemcollecte uw hulp in voor den Emma- bloemdag die te Haarlem en Bloemendaal gehouden' zal worden op Woensdag 3 April aanstaande. Helpt allen als bloemverkoopster de op brengst der collecte groot maken. Als velen helpen, wordt voor niemand de taak te zwaar en kan ieder met een paar uur hulp verlee- nen volstaan. De tuberculose-bestriiding is een zaak voor ons allen, want hoe intensiever de Ver eeniging tot bestrijding der tuberculose haar werk kan doen hoe minder besmettingskans voor ons gezonden bestaat. Bedenkt tevens dat gij door te helpen aan de Emmabloemcollecte, medewerkt gezondheid en arbeidskracht terug te geven aan de slacht offers der tuberculose, en deze gedachte al leen zal u er zeker toe dwingen uw hulp te verleenen aan deze schoone zaak. U kunt xi opgeven aan het Consultatiebureau Ged. Oude Gracht 41, waar tevens afgespro ken kan worden welke taak gij op u wilt ne men op den collectedag. Namens het Emmabloemendag-comité, Mevr. A. DEL BAERE-JISKOOT. Presidente G. VAN WAARD, Secretaris

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 11