DE IN DE PIJP DE BILT Zoo een en ander. BOLDOOT SCHEERZEEP DE Nederlandsche Scheerzeep "EXPOSITIE Berichten in enkele regels Eén man w de Put, MAAS RECLAME DAGEN. FRANS FOMVILLE, DONDERDAG 21 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD Vrijz.-Democratische Jongeren Organisatie. Ir. Mussert's rede bestreden. Woensdagavond hield de afdeeling Haar lem van de Vrijzinnig-Democratische Jonge ren Organisatie een ledenvergadering, waar in de vacature G. G. Jager, gekozen werd de heer A. F. p. Cassee, die heiast werd met de functie van le secretaris. Het secretariaat blijft voorolopig gevestigd Esschilderstraat 41 De voorzitter der afdeeling de heer D. J. A Geluk, hield een rede, waarin hij zich keer de tegen de rede van ir. Mussert op Maan dag. Spr. had zelf de vergadering van de N.S.B. bijgewoond en wilde, waaropenlijk debat met N.S.B.'ers niet mogelijk is, op deze wijze een aantal principieele punten uit de rede van den heer Mussert weerleggen, omdat velen, die de N.S.B.-vergaderingen bezoeken, met het streven van den heer Mussert zullen sympathiseeren, maar niet zullen nadenken over de staatkundige vragen en bezwaren, die het nationaal -socialistische stelsel met zich zou brengen. Velen zijn verstard en heb ben niet meer de objectiviteit om de vraag stukken ook van den anderen kant te bezien. Voor een democraat is natuurlijk het groot ste bezwaar, dat wat de N.S.B. in de practijk wil bereiken, slechts gereikt zal worden door dictatuur, die aan het volk alle rechten ont nemen zal. Wanneer later blijkt, dat verkeer de mensohen aan het bewind zijn, bestaat niet de mogelijkheid om hen te verdrijven. De eenige mogelijkheid zou dan zijn een revolu tie Tot de methoden, die elke dictatuur moet toepassen, wil zij zich handhaven, behoort allereerst de kneveling van de geestelijke vrijheid, de pers wordt aan banden gelegd, want critiek kan een dictatoriale regeering niet velen, men moet denken en spreken als de regeering .anders is -men staatsgevaarlijk, de jeugd wordt door den staat militairistisch opgevoed, beslag wordt gelegd op het per soonlijke leven van den burger. Wie dan geen nation aal-socialist is, is tegenstander en hem worden allerlei rechten onthouden. Het merkwaardigste is wel, dat de natio- naal-soclalisten de fouten van hun systeem steeds aan de democratie verwijten. De heer Mussert pleit voor de vrijheid en betoogt, dat we die onder de tegenwoordige regeering niet hebben. Maar denkt de heer Mussert, dat on der zijn nationaal-soc. regeering een opposi- tioneele groep de vrijheid zou hebben om groote vergaderingen te beleggen, om bladen uit te geven en te verspreiden? De heer Mus dat een uniformverbod heeft geweigerd en hij sert stelt het Engelsche volk ten voorbeeld, brengt daarmee dus hulde aan een democra tische gezindheid. Bal de heer Mussert echter in zijn staat toestaan, dat roode hemden ge dragen worden of andere politieke uniformen die niet nation aal-socialistisch zijn? Waar zit tc-ch die terreur waarover de heer Mussert zich beklaagd? Worden hier, zooals in som mige fascistische landen, tegenstanders zon der eenigen vorm neergeschoten en ver moord, terwijl zij later worden gerehabili teerd, zonder dat de moordenaars gestraft worden, zooals met von Schleicher gebeurde? Als de heer Mussert toch die geestelijke vrij heid niet telt, bedoelt hij dan de economische vrijheid? Maar de heer Mussert is toch geen liberaal meer en weet toch, dat onder een fascistisch corporatief stelsel alle econo mische vrijheid aan banden gelegd wordt. De bestrijding, maar tegelijk de opblazing van.' het communisme door een nationaal-so- cialist, Is een bekende tactiek. Het nationalis me groeit door een bloeiend communisme en omgekeerd. Dinsdagavond werd op een anti-fascistische vergadering dezelfde tactiek toegepast. Ech ter, deze groepen zijn er naast als zij mee- nen, dat alles wat daarttusschen ligt zal moeten verdwijnen. Democratie is schreeuwend onrecht, aldus de heer Mussert want het beste deel der natie wordt op een lijn gesteld met het slechtste, ze hebben beide eenzelfde stem. Er zal, vol gens spreker geen verstandig democraat zijn, die de democratie als het volmaakte stelsel beschouwt, immers zoolang de mensch niet zelf vohnaaqt is, kan geen stelsel volmaakt zijn. Maar wel is het het minst slechte. Want welke graadmeter heeft uitgemaakt, dat de heer Mussert tot het beste deel van het volk behoort, en d-at hij de aangewezen leider is? De verkiezing van een anderen leider zal in het nationaal-socialistische systeem niet mo gelijk zijn. Blijkt in een democratisch land, dat niet de besten aan het roer zitten, dan bestaat de gelegenheid elke vier jaar om hem dwoor anderen te vervangen. Volgens den heer Mussert hebben in de democratie 51 ka merleden de waarheid in pacht, de andere 49 weten er niets van. Heeft, zoo vraagt spr, bij het fascistische systeem niet één person de waarheid in pacht? Maar, zegt de heer Mussert, het volk zucht onder de tyrannie van de politieke partijen en hun bonzen. Kan dan niet elke Nederlander tot die partijen toetreden en zijn invloed doen gelden? In de democratische partijen worden door een vrije stemming onder de le den de Candidatenlijsten vastgesteld. De heer Mussert verklapte echter, dat hij zelf de lijsten van de N. S. B. had opgesteld. Wat was daar bij de invloed van het volk of van zijn leden? Een autocratisch geregeerde staat zal wel licht vlugger tot beslissingen lcomen, maar in de overwogen besluiten van de democratie zal meer juistheid zitten. Spr. sloot zijn inleiding met de opwekking tot alle jongeren, die dit stelsel van dwang verafschuwen om zich te organiseeren om de democratie te verdedigen. Straf voor laatkomers. In een theater te Praag worden menschen die binnenkomen als de voorstelling reeds begonnen is, in een apart voor hen gereser veerde ruimte gebracht, waar geen zitplaat sen zijn en van waar ze tamelijk slecht op het tooneel kunnen zien. Inbraken. In het Londschen politiedistrict zijn in het kwartaal, dat 31 Januari eindigde, 3085 in braken in huizen en winkels gepleegd. Hier van zijn tot nu toe 2673 onopgehelderd ge bleven. Resultaten van de tolmuren. De rechten op levensmiddelen, die in het afgeloopen belastingjaar in Engeland werden in03voerd, brachten ongeveer 33.263.000 op. Moeder (tot haar zoontje dat op een par tijtje is geweest); „Dus je hebt niet twee keer om iets gevraagd aan tafel?" „Nee moeder, ik heb maar een keer ge vraagd en toen ze niets hoorden heb ik mezelf maar geholpen". Kleine wenken. Als ge uw bloemen goed wilt houden, moet ge onder in de vaas wat aarde doen. (Adv. Ingez. Med.) ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. Schoolkinderen in een sloot. De chauffeur van de autobus die bij een ver voer van schoolkinderen op den Buitenhuizer- weg te Velsen in een sloot is gereden werd veroordeeld tot f 30 of 12 dagen. De eisch was f 50 of 30 dagen. Verdediger was mr. B. W. Stomps. Dienstbode op Heerenweg aan gereden. In October werd een 21-jarige dienstbode aangereden door een auto uit Hoofddorp. Zij is nog steeds niet geheel hersteld van haar wonden. De chauffeur die zei verblind te zijn geweest, hoorde f 50 of 30 dagen eischen. De veroordee ling was f 30 of 30 dagen. Verdediger was Mr. H. Mulderije. Jas en fiets gestolen. Een jaar gevangenisstraf was geëischt tegen een Hagenaar die uit de leeszaal een jas had gestolen en elders een fiets. De uitspraak was 8 maanden met aftrek van voorarrest. Verdediger was mr. J. H. C. Slotemaker. Racen gestraft. Vijf dagen hechtenis was de uitspraak tegen tweee wielrenners die een bejaarde dame hadden aangereden, die ernstig werd ge kwetst. Een derde wielrijder werd zelf zoo erg gewond, dat hij spoedig na het ongeluk over leed. Tegen beiden, die terechtstonden had de kantonrechter 10 dagen hechtenis geëischt. Verdediger was mr. B. W. Stomps. Automaat met menschelijke hulp. Een banketbakker werd tot f 10 veroordeeld omdat hij in zijn winkel een automaat had gehad (hetgeen toegestaan is). De automaat bleek echter niet zoo automatisch te zijn 'als men wel meende, en menschelijke hulp kwam wel eens te pas. Daarvoor was de f 10 boete, wat ook de eisch was geweest. Verdediger was mr. D. de Jong. Zoon stal olie uit garage van zijn vader. De zoon van een garagehouder heeft vaten olie gestolen en deze weer verkocht aan een "l-jarigen Haarlemmer. Deze stond nu wegens heling terecht. Den zoon, dien verd. kende doordat deze de auto in de garage stalde, had hij gevraagd of hij niet op een goedkoope manier olie kon leveren. Aldus verklaarde de zoon, die de olie had weggenomen, toe enkele keeren toe. Deze zei ook dat verd. hem ook had trachten te bewegen te verklaren tegenover de politie dat alles gelogen was. Dit ontkende de verdachte. De prijs van de olie zou door de verd. zelf zijn bepaald op ongeveer 20 cents. Bovendien heeft de zoon meermalen reparaties aan den wagen verricht bij dien thuis. De gestolen bussen olie heeft hij na aflevering' nooit meer zien staan. Een monteur heeft een gesprek gehoord tus- schen den zoon en verd. waaruit op te maken was dat de zoon voor clandestiene levering- zorgde. Ook heeft hij betaling gezien. Zelfs zou verdachte tegen dezen monteur hebben gezegd dat de zoon niet te vertrouwen was! Deze getuige is ook door den verdachte tot misdaad aangezet. De president noemde deze verklaring, gezien vorige feiten, niet onwaar schijnlijk. Nadat door verklaringen van den getuige, allerlei bijzaken te pas kwamen.zei verdachte, dat de zoon verscheidene auto's heeft gere pareerd en dat daarvoor de olie werd ge bruikt. De officier kenschetste verd. als „iemand die achter de schermen" werkt. De heling blijft bestaan, ondanks het feit dat de vader zijn zoon niet wehschte te laten vervolgen wegens diefstal. De eisch luidde: 1 jaar met aftrek van voorarrest. De verdediger, Mr. B. W. Stomps, trekt de verklaringen van den getuige-monteur zeer m twijfel, gezien de houding van dezen man gedurende de geheele zaak. Hij vroeg vrij spraak. Uitspraak 4 April. Strenge eisch wegens oplichting. Een 57-jarige man heeft zich bij verschil lende scheonmakers als vertegenwoordiger van fabrieken uitgegeven en geld geïncasseerd als vooruitbetaling voor nog te zenden goede ren. De oplichting beliep o.a. f 88 en f 6. De verd. die duizenden heeft verloren in de laat ste jaren, zei niet groote nood te hebben ge handeld. Het is echter gebleken dat verdachte een recidivist is, die tientallen slachtoffers heeft gemaakt. De officier eisehte een gevangenisstraf van 11/2 jaar. De verdediger Mr. H. J. M. Tonino pleitte clementie. Poging provinciaal ambtenaar om te koopen. Iiemand, die getracht heeft een ambtenaar van het Provinciaal Ziekenhuis om te koopen door f 50 te zenden, opdat deze zou besluiten van verd. fruit en andere dingen te betrekken, hoorde drie maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. Vroeger had hij den ambtenaar eeds eens een mand fruit gezonden, en aan geboden f 80 van een rekening van f 180 te laten vallen, „om snel zijn vordering te ont vangen". De president zei dat 't goed was dat deze handelwijze strafbaar is gesteld en dat 't hier anders wordt beoordeeld dan in 't buitenland. Verd. zei dat hij in Amerika had meege maakt dat dit „de gewone" wijze van hande len was. Mr. B. W. Stomps vroeg een voorwaardelijke veroordeeling. HET PROGRAMMA IN LA GAITé. Ook in Haarlem is te merken, dat de In ternationale Bloemententoonstelling Flora geopend is, al was het ook alleen maar aan het feit, dat de café's tot één uur open mo gen blijven. Ook Cabaret La Gaité profi teert hiervan en daarmee de bezoekers, die het zooals bleek zeer op prijs stellen dat men nog wat langer kan genieten van den dans. En dat zulks een genot is wordt bewezen uit het feit, dat Richard Harold met zijn or kest het podium nog inneemt, een orkest, waarvan de leden stuk. voor stuk musici van klasse zijn: Harold zelf, Jopie B„ dan de trompettist, de pianist-accordeonist Cordu- wener, en tenslotte de drummer Bobby Cury, die tevens een uiterst rythmisc'n en vlot step dameer is. Men is dus verzekerd van uitmun tende dansmuziek. Ook aan het cabaret-programma is aan dacht besteed. Daarop staat vermeld optre den van Marga Graf, de bekende operette diva. die haar liedjes „brengt" met zuiver heid en gevoel en die er tevens in slaagt de zaal tot meezingen te verleiden bij popu laire en goed in het gehoor liggende lied jes. En dan is er de solodanseres Anny Er- nany, die terecht veel succes heeft, haar gracieuse bewegingen en vlotte en grappige opvatting soms van haar dansen geven daar aanleiding voor. Almetal een programma, waarvan het publiek genieten kan, NIEUWE MODELLEN COSTUMES JAPONNEN MANTELS WEILL ZOON BARTELJORISSTRAAT (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 768.6 m.M. te Zuerich. Laagste barometerstand 744.7 m.M. te Doruat. en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidelijken tot Wes telijken wind. Aanvankelijk licht tot half be wolkt. Later toenemende bewolking. Weinig of geen regen. Aanvankelijk weinig verande ring in temperatuur. Later wellicht iets kouder Uit het Buitenland LANGZAMERHAND DEPRESSIE-INVLOED TE WACHTEN. De secundaire der oceaandepressie, die gis termorgen bij Thorhavn lag scheidde zich van de stationaire hoofdexpressie af en trok als een afzonderlijk minimum over Scandi navië naar de Balthische staten. Achter dit minimum herstelt zich de verbinding dei- beide gebieden van hoogen druk in Centraal Europa en de Poolzee. De depressie voor de Portugeesche kust verdween naar het Mid- dellandsche zee-gebied en werd gevolgd door een krachtige drukstijging en Westwaartsche uitbreiding van het Azorenmaximum. Op IJsland daalde de druk weer iets en werd het weer iets kouder. Over het geheele vaste land heerscht mooi lenteweer, behalve in het Oostelijk Oostzeegebied, waar de wegtrek kende depressie een koude-inval zal veroor zaken, In Noord-Zweden en Finland blijft het nog koud en komt nog matige tot .strenge vórst voor. Het laat zich aanzien dat volgende sêcun- dairen der depressie de baan naar het Oosten vrij zullen vinden en dat wij geljjdelijk hun invloed zullen gaan bemerken. Barometer 763 m.M. 761 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. ■Opgave van: FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 21 Maart: Hoogste gisteren 57 F. Laagste heden nacht 42 F. Hoogste heden tot 12 uur 58 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 21 MAART. Ondertrouwd 20 Maart: F. Brand en M. C. Frese; H. C. Meijer en G. de Klerk; J. Post en E. Ellemers; W. R. Giesberts en K. Kuipers; H. F. Portmann en R. A. Glock; H. J. Kollaard en A. A. Westrik; A. J. Smuck en J. Ebner; J. D. Aalpol en G. Tijssen; I. L. Hamburg en H. S. Leuvenberg. Getrouwd 20 Maart: A. G. Lablans en K. Lorper; W, F. Pel en G. H. Scholz; W. Kupe- rus en K. Rapp; G. J. Komduur en W. Rein- ders; M. J. Boeree en K. Schreiber; J. B. Steeman en J, Kraan;P. H. Kok ep E. M. J. van Abbeve; H. J. ter Wee en A. van Pratten- burg. Bevallen 17 Maart: J. C. v. Everdingen Vermond, d.; M. L. BlomHuijskamp, z.; 18 Maart: A. H. KoevoetsVredenbregt, z.; 19 J. M. SchoenStegeman, d.; H. E. Verhees v. Heukelom, d.; 20 Maart: V. M. Gilingv. Westen, z.; E. WoltersFiedler z.; Overleden 19 Maart: R. Fürst—Schenko- lewsky, 62 j., Veenbergplein; J. A. van Vliet, 78 j., Jansstraat; A., 2 j., z. v. A. Mokken- storm, Spaarnhovenstraat; Verbeterde opgaaf: Bevallen 18 Maart: L. F. M. DaamsOsten- dorf, d. MODERNE WINKELIERSVERENIGING. Woensdagavond was door de Moderne Win- keliersvereeniging uit Amsterdam in het ge- gebouw „De Nijverheid" een openbare verga dering voor Haarlemsche winkeliers uitge schreven, met het doel, ook in Haarlem een afdeeling op te richten. Deze openbare verga dering mocht echter op last van de politie niet plaats hebben, omdat in het gebouw „De Nijverheid" geen openbare vergaderingen ge houden mogen worden. Eenige winkeliers moesten daarom teleurgesteld worden. In besloten kring werd daarom alleen met veer tien genoodigden een vergadering' onder lei ding van den heer A. J. J. van Gooi gehouden. Tot de oprichting van een afdeeling werd daar besloten. Een bestuur werd gekozen. Voorzitter werd de heer G. Veen, secretaris de heer J. A. Staats en penningmeester de heer H. Möhringer. Er zal nu spoedig een openbare vergadering worden gehouden. Het a.s. concert van „Die Spaerne Sanghers". Herdenking Bach, Haendel en Peter Benoit. Men schrijft ons: Na het eenigszins onverwachte intermezzo, n.l. het opluisteren van de receptie der ver- eeniging van Bloembollencultuur, in het Kre- lagelruis met een concert, waarvoor door het Mannenkoor „Die Spaerne Sanghers" en het Haarlem's Vrouwenkoor bijzondere repetities noodig waren, zijn thans de voorbereidingen voor het a.s. Concert voortgezet. Dit concert zal plaats hebben op 17 April a.s. en zal geheel gewijd zijn aan de herden king van de drie groote toonkunstenaars: Bach, Handel en Peter Benoit. Het geheele programma is van een geeste lijke strekking. Uitgevoerd zal worden o,a. het groote werk .Drama Christi", van Peter Benoit voor mannenkoor en drie solisten, tenor, bari ton en bas. Verder koralen van Bach uit de .Mattheus en Johannes passion" voor vrouwen koor en mannenkoor, a capella gezongen en het „Alleluja" van Handel. Het Haarlem's Vrouwenkoor verleent ook zijn medewerking aan dit concert. De solisten zullen ook noch eenige soli ten gehoore brengen passend in dit programma. Vervolgens is het mogen gelukken de mede werking voor dit concert te verkrijgen van de beroemde orgelvirtuoos Flor Peters uit Meche- len, welke naast enkele orgelsoli van Bach en andere ook de begeleiding van het werk „Drama Christi" op zich heeft genomen. Voor dit a.s. concert bestaat een zeer groote belangstelling daar het werk van Peter Benoit „Drama Christi" hiermede voor het eerst te Haarlem ten gehoore zal worden gebracht en men weer eens van het prachtige orgelinstru ment van ons Concertgebouw in zijn volle om vang zal kunnen genieten door het bespelen daarvan door bovengenoemde organist. STADSSCHOUWBURG. Zondag 24 Maart komt het Gezelschap Bouber in den Stadsschouwburg met het stuk: „Het kind van de buurvrouw", waarin de hoofdrollen door Jan van Dommelen en Aaf Bouber vertolkt worden. Het is een schets uit het Amsterdamsche volksleven in 7 bedrijven, naar het boek „Arie" van Joh. Elsensohn, bewerkt door Herman Bouber. De politie te Olst heeft twee personen aan gehouden die bekenden in een onbewoonde villa te hebben ingebroken. Te Laren is op 76-jarigen leeftijd over leden mr. P. Coninck Westenberg, oud presi dent der arrondissementsrechtbank te Amster dam. Te Helmond is een 70-jarige vrouw in een regenput gevallen en verdronken. Te Amsterdam zal weer een bank van leening worden opgeheven, zoodat er nog maar zes overblijven. Oorspronkelijk waren er 13 banken van leening. Een 28-jarig grossiersknecht, die op een ton van een vrachtwagen zat, viel op den Rijnsburgerweg te Leiden door een onver wachte manoeuvre van dezen wagen en werd bijna op slag gedood. De, stichting Nederlandsche Raketten- bouw heeft Woensdagavond te Katwijk proef-,, nemingen gehouden, welke een gunstiger ver loop hadden dan tot nu toé, Een raket vloog in de juiste baan ongeveer 1/2 K.M. ver. Bij een inbraak bij een groothandelaar in fruit te Rotterdam hebben inbrekers een be drag van 630 buit gemaakt. De vroegere directeur van de vereeniging r.-k. veiling Tuindersbelang te Aarlanderveen is door het Haagsche Hof vrijgesproken van die hem ten laste gelegde verduistering in dienstbetrekking. De machinist, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag bij een treinbotsing te Roozendaal door ontsnapten stoom was ge wond, is aan de gevolgen daarvan overleden. De directeur van de Coöp. Handels ver. van den Noord-Brab. Chr. Boerenbond is tot 1000 boete subs. 30 dagen hechtenis veroor deeld wegens overtreding van het. Tarwebe- sluit 1931. DAMMEN. MASSAKAMP „JOZEF BLANKENAAR"— DAMCLUB „HAARLEM". De Damclub „Haarlem" speelde Dinsdag avond jl. te Amsterdam den jaarlijkschen massakamp tegen de Damclub „Jozef Blan kenaar" De uitslag luidt als volgt: Damcl. Jozef Blankenaar Damcl. Haarlem F. Raman.H.W. Zitman 11 O. J. B. v. d. SleenChr. F. Visse 1-1 W. P. GoezinnenF. A. Berkemeier 11 J. MetzW. van Daalen 20 E, HubelmeijerP van Wamel 02 P. A. TimmersW. Stroo 11 K. KnolJ. Lycklema 11 J. A. WestenbergJ. P. Exel Jr. 11 G. Verbeek v. MourikH. A. van Abs 20 W. J. BauerG. Elzing 20 J. GorterH. J. Rozijn 11 F. LowieR. C. Broekmeijer 20 E. KickM. van Leeuwen 20 A. Knol—B. Gabriël 2—0 A. RemmersH. Kroon 20 N, RiebeekA. Russ 20 J. de KrijgerR. Groos 11 M. OomsL. P. Huges 20 J. CeelieP. Mollema 1-1 R. Bork—G. P. Roet 1—1 J. van OpstalK. Oosterling 2—0 A. v. d. SteegF. Mollema 02 W. Goezinnen.E. H. Heijmans 02 D. A. L. SchroderJ. Burghout 11 H. Soeten—J. Hartel 1—1 L. C. GerritseA. Burghout 02 Totaal 32—20 PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zooals bekend, heeft het bestuur van den Nederl. Dambond geweigerd de inschrijving van R. C. Keiler, onzen nationalen kampioen voor den wedstrijd om het persoonlijk kam pioenschap van Nederland te accepteeren, aangezien Keiler geen lid is van een der bij den Nederl. Dambond aangesloten vereeni- gingen en daardoor reglementair niet ge rechtigd is deel te nemen aan het tournooi om het persoonlijk kampioenschap van Ne derland. Keiler kan zich echter met deze uitlegging van het bondsreglement niet vereenigen en heeft besloten deze kwestie langs wettelijken weg te regelen Zijn rechtskundige adviseur Mr. S. de Jong te Amsterdam (de vorige voorzitter van den Nederl. Dambond) heeft thans namens Keiler het bondsbestuur ge- Douwe Egbetts Echte Triesche -Heeren-Baai en Baai-Tabak Melange van rijpe tabakken* (Adv. Ingez. Med.) sommeerd, hem alsnog in de gelegenheid te stellen aan dit tournooi deel te nemen om zijn titel te verdedigen. Het bondsbestuur heeft hierop echter bericht, zijn ingenomen standpunt niet te kunnen wijzigen. Zondag a.s. zal te Amsterdam een spoed vergadering van het bondsbestuur worden gehouden, waar deze zaak zal worden be handeld. JONATHANS, ORTLEYS, GOUDREINETTEN enz. Zeer zoete sappige SINAASAPPELEN FRUITMANDEN FRUITSCHALEN. ZIJLSTRAAT 55 Telefoon 11767. (Adv. Ingez. Med.) SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, 20 (v.m.) van Messina te Na pels.. Lochmonar, Rotterdam naar Vancr., 19 te Cristobal. Delftdijk, Vancouver naar Rotterdam 18 van Seattle. Binnendijk, New-Orleans naar Rotterdam via Londen 18 (11.14 n.m.) 700 mijl ZW. van Lizard. Breedijk, 20 van Rotterdam naar New- Orleans. f HALCYON LIJN. Vredenburg, 20 van Rotterdam naar Kir- Stad Zaltbommel, 20 van Huelva te Gent. Stad Haarlem, 19 van Melilla naar Rot terdam-Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Giekerk (uitreis) 19 te Beira. Boschfontein (uitr.) 19 te Kaapstad, ver trok 21 Maart. Nijkerk (thuisreis) 20 te Genua verwacht. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 20 Maart van Havre Hercules, 20 van Hamburg te Amsterdam. City of Oran, Japan naar Rotterdam via Havre 19 (10.22 v.m.) 309 mijl Z.Z.W. van Land's End. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 19 te Sydney. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitreis) 20 Maart te Nagasaki. Arendskerk 19 van Hamburg n. Rotterdam. Gaasterkerk (thuisreis) p. 20 Ouessant. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Crijnssen, 19 van Barbados n. Amsterdam. Ganymedes, 20 v. Bourgas te Amsterdam. Perseus, 20 van Amsterdam naar Hamburg. Amazone, 19 van Amsterdam te San Juan P. R. Orestes, Bourgas naar Amsterdam 19 van Algiers. Rhea, 19 Maart van Tarragona naar Va lencia. Telamon, 19 Maart van Salonika naar Limni. Ulysses, 19 Maart van Piraeus naar Sa lonika. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisreis) 19 Maart van Ra- hia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (thuisreis) 19 (10 n.m,) van Sabang Kota Tjandi (uitreis) 20 (9 v.m.) van Port Said Indrapoera, 20 van Batavia naar Rotter dam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisreis) 20 Maart van Monte video. Alchiba, 20 van Hamburg naar Rotterdam. Alphacca (thuisr.) pass. 20 Dungeness. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salawati (thuisr.) 20 van Marseille. Johan de Witt (uitreis) 20 van Algiers. Christ. Huygens (uitreis) 20 van Colombo. Tabian 19 Maart van Amsterdam te Ma cassar. Poelau Bras (uitreis) 18 Maart van Padang Poelau Laut (thuisreis) 18 van Singapore. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Philoctetes, Japan naar Rotterdam 19 te Hongkong. Polyphemus, Batavia naar Amsterdam 19 van Padang. Aeneas, Japan, naar Rotterdam 20 van Singapore. Agamemnon, 18 van Osaka naar Rotterd. City of Dunkirk, Japan naar Rotterdam 20 van Londen. City of Oran, Japan naar Rotterdam 20 (n.m.) te Havre verwacht. Polydorus, Amsterdam naar Java pass. 20 Perim, Medon, Batavia naar Amsterdam 20 van Marseille. f

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 2