I Coöp. „Os Eendracht" U.A. jUMtisêaaea GERZON )e bloem van den dag, GORDIJNEN STOOM EN JAPONNEN-NAAISTERS EEN VAKKUNDIGE 2de COUPEUSE. Gevraagd: aank. KRUIDENIERSBEDIENDE, TAPVERGUNNING MODISTE-VERKOOPSTER VERKOOPSTER gevraagd GEVRAAGD TE HUUR GEVRAAGD Algemeene Friesche Levensverzekering Mij. Polis No. 3967H. AANGEB. MARKIES TE KOOP TE KOOP H. J. v. d. MEER EXTRA-AANBIEDING P. Crama Zorien COÖPERATIE VOORUITGANG U.A. mm Rijnegom - Aerdenhout DONDERDAG 21 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 11 De Hyacint. De Hyacint (Hyacinthus oriëntalis), met de tulp de meest bekende der Lelieachtige plan ten, is ook afkomstig uit Zuid-Europa. In de paar eeuwen, dat deze plant in handen der Hollandsche kweekers is geweest ter verede ling van kleur en vorm, is een zóó verbijste rend groot aantal variëteiten ontstaan, dat Éelfs de bollenkweeker ze niet alle kan ken nen. De leek op dit gebied denkt alleen aan de groote verscheidenheid in kleur. En, in derdaad, wanneer men de groote kerncollec tie beziet van de afdeeling Overveen en Bloe- mendaal, komt men tot de conclusie, dat de Geurvarianten overweldigend in aantal zijn, Daar staat de zeer diep donkerblauwe Indigo King naast de eveneens diepblauwe Ivanhoe en Menelik. Nu kunt U allerlei nuancen van blauw opzoeken en zoo via King of the Blues, Bismarck en Blue Bird komen tot bijna blauw witte vormen. Op dezelfde manier kan men de roode en rose soorten rangschikken: Distinc tion is zeer donkerrood violet, Tubergens Scarlet felrood, maar Generaal Pelissier is heel wat lichter, terwijl Marie Cornelia zeer licht witrose is. In een ander stuk bespreken we een en ander over het verkrijgen dezer verscheidenheden. Maar de variatie der hya cinten is niet tot de kleur beperkt. De er varen kweeker kan ze ook na den bloei aan het blad kennen, zooals de landbouwer de soort aardappel bepaalt aan het loof. Wij zou den geen raad weten, als we voor de opgave stonden, van een partij gemengde bollen de soorten te isoleeren; hoogstens zouden we de lichte, grijze bollen als witbloeiers kunnen identificeeren. Maar een goed vakman kent de variëteiten, waarmee hij werkt, ook al aan de bollen. Darwin verhaalt in een zijner boeken, dat bij de firma Krelage in Haarlem een knecht werkzaam was, die alle toenmaals ge kweekte variëteiten op die manier kon her kennen. Hiermee is de verscheidenheid nog niet uitgeput. Sommige bollen zijn bijna win terhard en vragen, lichte dekking, zooals Ger trude en King of the blues, maar andere eischen een flinke beveiliging, b.v. l'Innocence en Queen of the blues. Deze soort is erg vat baar voor ziekte, gindsche heeft zeer weinig weerstand; deze bol moet men voortplanten door „hollen", die door „kruisen", enz. De lezer zal nu wel begrijpen, dat al de vakkennis, waarvan hier maar een enkel voorbeeld is ge geven, niet in een paar jaar kan worden ver kregen en dat de ervaring van vele kweekers geslachten hun nu levende nakomelingen tot de groote prestaties in staat stelt. A. MELLINK. Hierover spreken we nog wel. LETTEREN EN KUNST KUNST AAN HET VOLK. VOLKSLIEDEREN AVOND. Populaire liedekens uit verschillende lan den en tijden hebben we reeds door meerde ren hooren vertolken.In den regel was een toepasselijke historische of nationale kieedij daarbij een belangrijke bijbehoorigheid. Harry van Oss kan die gerust versmaden en toch een indruk maken, waarmee hij de anderen de loef afsteekt. Dat komt ten deele door de kracht en"veelzijdigheid van zijn ex pressievermogen, andersdeels door de mede werking van Felix de Nobel, die alle klavier begeleidingen bearbeidde men mag wel zeggen: uit het gegeven melodisch materiaal opbouwde en -bij elke wisselende stemminj deed aansluiten. Want, terwijl men in den regel bij al de coupletten van een enkel liedje dezelfde begeleiding hoort heeft De Nobel er een schier onbeperkte variatie in aangebracht. Zoodoende heeft hij aan de klavier partij en in vele gevallen een groot illustratief vermogen weten te geven, dat door de fijnzinnige wijze, waarop hij ze ver tolkt nog aanmerkelijk verhoogd wordt. Of Harry van Oss al -dan niet een mooie stem heeft, daar hebben we niet op gelet. Zijn voordracht doet het. Een respectabele tong vaardigheid bezit hij zeker; dat hebben we b.v. in ,.Der Rebbe Elimelech" en „Der Herr der schickt den Joekel aus" kunnen hooren. Gevoel voor humor en tegen-stellin gen heeft hij ook in ruime mate. Hij kan psalmodieeren, als in het mixolydische „Die Lumpenbauern'. en teemen, als in het zotte „Liesel -un-d Ileinrich" en spotten en „her- risch" bevelen: hij kan een geweldigen cli max maken, als in „Kaddisch" en een na vrant mezza voce zingen als in ..Schlugt der Saigerl eins", kortom: hij kan den inhoud, de strekking, de beteekenis van elk liedje uitbeelden met een plastiek, die men bewon deren moet. Bij de Negro-spirituals assisteer de zijn begeleider hem ook nog vocaal, zoo dat we hier bijwijlen beurtzang of duet te hooren kregen en één dier ..spirituals", n-1, „Humble yo'self", sloeg zóó in, dat het her haald moest worden. Ook „Liesel und Hein- rich" was een toegift, en er volgde er nog een, dat echter het voorafgegane lang niet evenaarde. Van de Hollandsche vertolkingen willen we in 't bijzonder ,De twaalf heilige dingen", van de Fransche „Trois jeunes tambours" als zeer uitmuntend aanstippen. Men heeft van de kunst der beide barden volop genoten en zal hen gaarne hier weder zien. K. DE JONG. MUZIEK. Mannenkoor „Proza en Poëzie" Kloek en krachtig stond weer ons aloude Haarlemsche mannenkoor op het podium en zong uit den schat zijner mooie liederen het nooit verouderend „Morgenlied" van Philip Loots. Ik herinner mij niet, ooit zóó goed de intenties van Loots te hebben gehoord. Elke regel van den tekst werd tot een blijde ver rassing. Ik denk er niet aan, iets van dien tekst over te schrijven. Want dan zou hij in zijn geheel moeten volgen. Maar 't zacht na deren van den morgen, het klepelen der klok ken, de vogelenzang, en dan: dat spontaan aangeheven lied, waarin Loots ons heel de wonderbare macht van den koorzang ontvouwt dit Morgenlied is een toonschepping, die torenhoog staat boven wat wij Hollanders aan mannenkoren bezitten. Booda's beheersching van het mannenkoor bracht elk détail naar voren. Maar de hoofdverdienste dezer ver tolking schuilt in de wijze, waarop de diri gent voorbereidt het extatisch slot. Zeer mooi ook was de dynamiek. En daarmee had hij ook een oogenblik te voren in het werk van Hégar zulke mooie dingen gedaan. Men mag de groote tegenstellingen als tüsschen „die fromme Harfe" en „Schlagruf tónt" gerust betitelen als „vieux jeu". Best. Maar aan den overweldigenden indruk van zulke „oude mid delen" ontkomt geen enkele zanger. En in dit geval werd de uitwerking sterk verhoogd, doordat de eerste tenoren juist den regel „Man noch in seinen Handen die fromme Harfe schaut" zoo buitengewoon mooi, fluweelig mooi, hadden gezongen. Het werk van Erwin Lendvai (Gebet) was ook zeer goed van klank. Maar ons hart stalen deze mannen van „Proza" zoo heet immers in de wandeling het koor, dat eens met Dres den's Boerenfeest roem en eer behaalde)aan het slot van dit concert, toen het in Brahms' Rhapsodie de koorpartij vervulde. Hierin zong met veel muzikaliteit Mevrouw D. StapDaudey de solopartij. Ik hoorde deze zangeres heden voor het eerst en heb aan stonds aan haar warmgevoelde voordracht mij kunnen verheugen. De opzet der Rhapsodie verraadt intelligentie. En het timbre der stem doet weldadig aan. Maar nuwelken kant denkt deze zangeres te gaan? De keuze der Rhapsodie doet vermoeden, dat zij haar stem voelt als alt. Dan verschil ik daarin met haar van meening, en de liederen van Richard Strauss, zooals die door mevr. StapDaudey werden gezongen, argumenteeren die meening afdoende. Het karakter der stem is dat der mezzo, der mooie donkere mezzo, die in de koptonen glans en kleur bezit. Wat wil men meer? Technisch was haar zingen ook lang niet onverdienstelijk. Bij Brahms mislukte welis waar eenmaal de none op „Aus der Falie der Liebe"; maar de schoonheid in zang en voor dracht bij „Die Oede verschlingt ihn" kan men hooger stellen dan techniek, die is aan te leer en. In de liederen begeleidde haar Jan Booda. Inzonderheid hulde voor 't briljante spel in het lied van Willem Andriessen: Terloops gejj- zegcl is ziilk een pianopartij, die: een Padef- rewsky vraagt, niet in harmonie met den een voud van het lied. Wellicht -wild'e Andriessen zijn werk niet door Jan en alleman beduimeld zien. Er was ook nog het „Haarlemsch Luister-, vinkenkoor". Maarwij hoorden in dit koor ook musschen. Zelfs waren er, die in 't geheel niet onder de zangvogels zijn te rekenen. Maar desondanks kan er in 't totaal toch wel iets aardigs zijn voort te brengen. En dat was ook hier het geval, al reken ik het stuk van Lassus (Landsknecht-serenade) daartoe niet, door het veel te langzame tempo, en de brave voor dracht. Braaf is dit stuk allerminst, en van den tekst worden wijselijk eenige strofen weg gelaten, waarvoor zelfs een Breero zijn neus zou ophalen. Ook „Beati Mortui" in de zetting voor gemengd koor kan me niet bekoren. De uitvoering legde ook de zwakke plekken van het koor te zeer bloot. Stukjes als van Bortniansky en andere bekenden zijn voor den heer Hespe natuurlijk peulschilletjes. En zij gingen dan ook het beste van al. Aan dit zeer overladen programma waren nog toegevoegd: de Variations van Saint- Saëns (over het trio van de menuet uit Beet hoven's sonate in Es), een werk dat ik alleen uit technisch oogpunt vermag te waardeeren. Mej. Emmy van Eden en de heer Booda gaven veel mooier werk in Brahms (Walzer). Hier muntte hun voordracht uit door fijne frasee ring en warme muzikaliteit. Mej. Emmv van Eden had ook in de Rhapsodie het orkest te vervangen. Hoe zij dit deed? Ook een vraag, die geen antwoord behoeft. G. J. KALT. Haarlemsche Hypotheekbank Gunstiger vooruitzichten Dividend 10.per aandeel voorgesteld. Het jaarverslag over 1934 (het 43e boekjaar) van de N.V. Haarlemsche Hypotheekbank be gint met een In Memoriam, gewijd aan wijlen Jhr. Mr. D. E. van Lennep, in leven voorzitter van het College van Commissarissen dei- Bank. In het verslag zegt de directie o.m. het vol gende. „Met voldoening mochten wij constateeren, dat onze uiteenzetting in het vorig jaarver slag, omtrent het zeer begrensd belang onzer hypotheekbank bij het (vooral door de deva luatie in Amerika en Engeland) tijdelijk ont wricht bloembollenbedrijf in onze omgeving, ophelderend heeft gewerkt en bij velen het ge rezen onjuist inzicht heeft weggenomen. Het door leidende figuren in dat bedrijf uitgespro ken vertrouwen in wederopleving, wordt hier en daar reeds bevestigd. De drang naar renteverlaging blijft zich in sterke mate doen gelden, waarbij, voor zoover het perceelen in woningexploitatie geldt, de huurdaling als het groote motief wordt aan gevoerd. Eene huurdaling, die in de hand wordt gewerkt door de omstandigheid, dat voor de hooge huren van groote één-familie huizen het aantal van hen, die zich die huren kunnen veroorlooven, snel vermindert. De huurdaling voor de perceelen met een maand- tiuur tusschen f 30,— en f 45,— wordt, vooral in de groote centra, sterk beïnvloed door een zorgwekkende bouwpolitiek, die juist in dat- soort huizen een overdaad brengt. Wij hebben ons reeds sinds langeren tijd van geld ver strekking op dezen schadelijken nieuwbouw onthouden. Aan den drang naar renteverlaging waar aan bij de inkomstendaling moeilijk te ont komen zal zijn, kan alleen op voldoende wijze worden tegemoetgekomen, wanneer an derzijds de rente verplichting op den pand brief naar beneden gaat. Eene eerste poging onzerzijds, door bij uitloting te trachten f2.000.000,onzer 5 pet. pandbrieven te con- verteeren in 4 pet. pandbrieven, had een zeer bevredigend succes. De voorbereiding van zoodanige uitloting op nog breeder schaal moest voorloopig worden opgegeven, daar de pandbriefmarkt in onrust is geraakt, toen een der andere instellingen de renteverlaging wil de bereiken met een beroep op de schuld- briefwet. Volgens usance der laatste jaren wordt voor gesteld dit jaar den renteachterat-and van 1933 af te schrijven, behoudens verhaal. Over 1933 was aan hypotheekrente verschuldigd f2.035.753,03, waarop 1 Jan. 1934 een achter stand was van f 79,422,68. Thans bedraagt deze achterstand per saldo f 16.307,27, of nog niet 1 pot. van de te vorderen rente. Zij wordt ge heel afgeschreven. De verwachting in ons vorig verslag uitge sproken, dat van den rente-achterstand van f79.422,68 het overgroote deel voldaan zou worden, is bewaarheid geworden. Ten opzich te van den renteachterstand per 1 Jan. 1935 hebben wij goeden grond voor dezelfde ver wachting." Hulde wordt verder gebracht aan den op 1 Januari 1934 afgetreden directeur, den heer P. II. Craandijk, die een langen en eervollen staat van dienst bij de bank heeft. In den loop van 1934 werden 134 aandeelen ove'rgeboekt, tegen 232 in 1933 en"196 in 1932. Van de aandeelen zijn 100 volgestort. Op 31 December 1934 telde de Bank 1266 aandeelhouders. In den loop van 1934 werd de uitgifte van 4 1/2 pet. pandbrieven gestaakt en die van 4 pet. pandbrieven met goed succes weder opge nomen. De directie was daardoor in de gele genheid f 2.000.000 der 5 pet. pandbrieven, door een buitengewone uitloting, voor het grootste deel te vervangen door 4 pet, pand brieven, met een verplichte uitloting van 2 1/2 pet. per jaar. Wat de bedrijfsresultaten betreft het vol gende De bedrijfsrekening bleef met f303.377,59 over 1934 iets beneden die over 1933, welke f 318.552,97 heeft bedragen. De voortduring dei- crisis maakt dit verklaarbaar. Voor het overgroote gedeelte kwam de winst voort uit hetgeen aan hypotheekrente meer werd ontvangen, dan aan pandbrief ren te moest worden betaald. Door de rentedaling bij aflos sing of verlenging der hypotheken is deze marge gedaald van f 214.489,21 over 1933 tot f 190.442,32 over het thans afgesloten boek jaar. De tweede belangrijke bate zijn steeds de provisien bij afsluiting of verlenging van leeningen en de vergoedingen bij vervroegde aflossing of te late betaling. Wij zagen dezen post in dit jaar stijgen van f 52.682,08 over 1933 tot f 62.310— in 1934. De rente der volgestorte reserve, die ten bate van de winstrekening komt, bleef vrijwel gelijk. De onkosten die dit jaar van f 100.437,57 werden teruggebrcht tot f 96.826,69 zullen in de komende jaren verder gebaat worden dooi de gewijzigde samenstelling der directie en personeel. De verliezen op debiteuren en ingevolge executies geleden, stegen van f40.830,02 tot f 55.765,57. Zij worden ten volle afgeschreven. Als steeds wordt ook thans het verschil der agiorekening ten laste van het dienstjaar ge bracht. De directie meent, dat deze gedragslijn niet behoeft gevolgd te worden ten opzichte van de conversiekosten, voortvloeiende uit eene extra-uitloting van f 2.000.000,5 pet. pand brieven. Ten bate der winstrekening kan worden ge bracht het saldo der Buitengewone Reserve, jroot f 40.000,in 1930 en 1932 opgebouwd voor eene bijzondere bestemming, die kon worden nagekomen met f 5.157.36. Het komt ons voor, dat de buitengewone uitgave van f 19.200,— aan conversiekosten kan worden bestreden uit die buitengewone bate van f34.842,64. De overblijvende f'15.642,64 kan op nieuwe rekening worden gereserveerd. De directie ziet de vooruitzichten voor het volgende jaar voor de Bank gunstiger in. Toch leidt de onzekerheid, die nog op de markt van onroerend goed en der hypotheken heerscht, haar tot de overweging rekening te houden met die zekerheid en te adviseeren, de winst- uitkeering te beperken en een flink bedrag op Winst naar de volgende rekening te doen overgaan. Hoewel zoowel de bedrijfsresultaten als de aanwezige dividend-reserve een hoogere uit keering zouden toelaten is het voorgestelde dividend beperkt tot f 10 per aandeel. Deze be perking heeft ten gevolge, dat uit de winst een bedrag van f 44.238,03 naar volgende reke ning wordt overgebracht en de dividend-reserve die f92.419,94 bedraagt, onaangetast blijft. Van de op 1 Januari 1934 aanwezige en de in 1934 aangekochte onderpanden werden in het afgeloopen jaar f 149.105,83 verkocht, waarop een verlies werd geleden van slechts f2.581.35. De Vennootschap is noch direct noch indi rect bij z.g. „stroppenmaatschappijen" be trokken, zoo verklaren Commissarissen. De geruchten, die nog steeds hier en daar opduiken, dat de Bank een -groot belang zou hebben bij het bloembollenbedrijf geven ook Commissarissen der N.V. aanleiding, mede te deelen dat het Uitstaande bedrag op deze on derpanden f 2.082.350 bedraagt; 5,31 pet. van het totaalbedrag der loopende leeningen. De balans per 31 December 1934 sluit met een bedrag aan debet en credit van f 45.851.421,61 en de winst- en. verliesrekening over 1934 met een bedrag aan debet en cre dit van f 2.145.701.50. Beide toonen een voor- deelig saldo van f 191.232,28. Ten laste van de winst- en verliesrekening worden gebracht: a. Algeheele afschrijving van de achter stallige rente tot 1 Januari 1934 ad f 16307,27, waarbij moet worden opgemerkt, dat de rente achterstallig wordt, zoodra op den verschijn dag geen betaling plaats heeft-. (Waar uitstel van rentebetaling wordt verleend wordt deze rente als achterstallig beschouwd.) b. Algeheele afschrijving van het verlies ge leden op executies ad f 38.344,32. J. SPRUIT. C. H. SELLE. De Heer en Mevrouw Spruit- Selle zeggen, mede namens weder- zijdsche familie, dank voor de ele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Heemstede, 21 Maart 1035. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Vrouw en Moeder Mevr. G. van Thijn-v. d. Horst in den leeftijd van 5-1 jaar. Uit aller naam: S. VAN THIJN. Haarlem, 20 Maart 1935, Prinsen Bolwerk 6. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij het overlijden van onzen Echtgenoot, Vader en Behuwdvader den Heer Jan Cornells Bakker, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam II. M. BAKKER-KOK. Haarlem, Maart 19 3-5. Schoterboschstraat 24. Thans 10 pCt. korting Vlugge aflevering Schriftverbetering Speciaal voor volwassenen Privé- en CluWessen MEVR. REIBER-NAN Lcernres M.O. KJ. Houtwe Leidster Radiocursussen Centrali Tandheelkundige Kliniek KENAUPARK 26 A HAARLEM tel. 12644 SPREEKUREN lederen werk dag 9-11 en 1-2; Dinsdags- avonds 6.30-8.30 uur Zater dagsmiddags geen spreekuur innen direct geplaatst wordbn tegen hoog loon bij N.V. v.'li. FRISCHMAX Ai Co. Karei du Jar- dinstraat 3335, Amsterdam. Wij vragen tegen 1 Mei voor ons Confectie verander- atelier Aleen zij die reeds als zoodanig werkzaam zijn geweest, gelieven zich aan te melden vóór 12 uur bij GROOTE HOUTSTRAAT 54. zonder goede getuigen onn. z. a. t. m. Aanm. na 8 uur: Delica- tessenhandel S. BOUMA, Esschilderstraat 19. GEVRAAGD, voor solide zaak in HAARLEM. 1 Mei. Brieven onder nr. 2097 aan het Bureau van dit Blad. SLAOLIE 55 cent per liter EIEREN (roomvers) 10 voor 25 cent Filialen: DONKERE SPAARNE 36 Telefoon 13060 BROUWERSPLEIN 1 13754 KRUISTOCHTSTRAAT 1 10897 MIDDENWEG 2 22677 Te HEEMSTEDE: BINNENWEG 96A - 28917 BEKWAME en een PRiMA met bet vak bekend. Br, met opgaaf van verlangd salaris en laatste betrekking bur. van dit blad no. 2116. door Familie 3 personen Peasion in net Heerenhuis, omtrek Station Brieven no. 2115 bur. van dit 1)1 WERKMEISJE gevr. voor alle dagen v. 7-11 uur, loon f 4 p. w. Voorstellen Vrijdag iet voor 11 uur. Gr. Houtstraat 14 rood, School. TE HUUR GEVRAAGD oor direct of per 1 April gestoff. Kamers of étage, omgev. Klever- laan^Bloemendaal. Br. met prijs opgave No. 2117 Bur. v. d. Blad. flink Huis op goeden stand, ge schikt voor pension. Brieven on der No. 2113 bur. van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD in Haarlem of omstreken een win kelhuis. Brieven met opg. van huurprijs en indeeling No. 2114 bur. van dit blad. De Directie der te Leeuwarden maakt bekend, dat inplaats van de vermiste een nieuwe polis zal worden af gegeven onder nieuw nummer, waardoor de oude polis van onwaarde wordt. Bezwaren van den houder der polis moeten binnen een week ter kennis van de Direc tie worden gebracht. „DE HAGESPELERS" IN DEN SCHOUWBURG AAN DEN JANSWEG. Zondag 24 en Maandag 25 Maart zullen door het Gezelschap „De Hagespelers" twee opvoe ringen worden gegeven van het nieuwe blij spel in 3 bedrijven van Franz Molnar, „De Denkbeeldige Echtgenoot". De hoofdrol zal vervuld worden door den heer Eduard Verkade. terwijl verder zullen optreden: Tine Medema, Fientje Berghegge, Annie Fox, Arend Hauer, Rob Geraerds, Peter van Hulzen e.a. Het stuk dat met groot succes in het Rika Hopper Theater te Amsterdam werd opgevoerd, is bij de première door de pers schitterend beoordeeld. Nieuwste Philips radiotoestell vanaf 86. 5.25 p. m. Oude toestell. worden in geruild. Plaatsing gratis. In orde maken van defecte of verouder de toestellen met of zonder bij levering van lampen vanaf 3 p. w. Clarus petroleum vergastoe- stellen 1 p, w. Adres Radiofabr. „Excelsior" Klever'laan 80 K, in gang poort. Winkel Fabriciusstr. 1 Haarlem 1.50 x 3.70, 1 jaar gebr. f 22.50. Bez. Hartog, Spaarne 53. alhier. VERLOREN gouden Broche, gaaiule per bus van Zonnebloemiaan n. Rembrandt theater. Terug te bezorgen tegen belooning bij Mej. SCHLÜTER, Zonnebloemiaan 26. vier Burgerwoonhuizen, goed ver huurd, voor belegging. Brieve; onder No. 2112 bur. v. d. blad. ser Bad m. ma staat. Prlj: Bakkerlaan Bloemendaal, ïerk Ega in prl- 50. Te bez. Dr. Kinheimpark Voor Rijwielbanden gratis omleggen natuurlijk naar het oudste en soliedste Bundenhuis. Buitenb. 58, 75, 98, 125 (Para rubber) Binnenb. 29, 39, 58 98 Wij verkoopen elke band onder garantie Speciaal adres voor bakfietsban den. Elke voorkomende maat in voorraad. Alle reparation vlug, goedkoop, vakkundig. SCHAGCHELSTR. 7 en rillnnl SCHOTERWEG hook Cronjéstraat. SOUSBRAS, onge voerd, 3 paar voor SOUSBRAS, gevoerd 3 paar voor 59 BREIKATOEN, on gebleekt. merk C. Z. H. Het aller beste. 100 gram BREIKATOEN, on gebleekt, prima kwa liteit, 100 gram BREIKATOEN, In- danthren, in 80 kleuren, 100 gram 36 - 30 - 25 35 18 ct. 13 ct. 221 ct. K1JGGAREN, spoe len a 10 - 8)2 - 5 - MACHINE-ZIJDE. Gütermann, in 1000 kleuren MACHINE-GAREN. Brooks, Carp, 500 yards SAJET, ijzersterk, zwart, Jaeger, grijs. 100 gram DTRF.l TTOIRE- ELASTIFK, wasch- baar. stuk 14 el 3'. ct. 5 ct. 15 ct. 30 ct. 27'. ct. ,'T GOEDKOOPST ADRES" Kleine Houtstraat 79 Gen. Cronjéstraat 43 Rloemendaalschewcg 105 S 1 ROOMBOTER onder Rijkscontrole, per pond 75 cent EIEREN, per 10 stuks 22 cent APPELMOES van GOUDREINETTEN, p. heel bilk 26 cent MET BON VOOR DIVIDEND. Illll'lllllllllll! Ochtenden f 2o.Middagen f40,Avonden f40.Zondag- ochtend of -middac f IOO.— Zaterdagmiddag f 80.—. Beleefd aanbevelend „SPORTMAGAZIJ N" GRETHA DE BRUIJN TWIJNDERSLAAN 7 TELEFOON 15116 HAARLEM I

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 3