THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS De Fransche ministerraad bijeen Zonder aanloop de lucht in, Sproeten komen vroeg in hef voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle drogisten. DONDERDAG 21 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Hei jongste Duitsche besluit aan den Volkenbondsraad voorgelegd. De inhoud van het Fransche protest. Ver tegenwoordigers van Frankrijk, Engeland en Italië bijeen voor Simon's vertrek naar Berlijn. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. De ministerraad kwam gistermiddag bijeen in een zitting, die verscheidene uren heeft geduurd. Na afloop daarvan werd het volgende com muniqué uitgegeven: De minister van buitenlandsche zaken, La- val, heeft den ministerraad ingelicht over den buitenlandse hen toestand. De minis terprest dent heeft den ministerraad in kennis gesteld van de verklaring, die hij des middags in den senaat zou afleggen. In aansluiting daarop heeft de ministerraad te» eerste den tekst goedgekeurd, die in antwoord op de mede- deeling van 16 Maart aan de Duitsche rijks- regeering zal worden overhandigd, ten tweede de onderhandelingen, die op het oogenblik met Engeland en Italië worden gevoerd over een consultatief optreden, goedgekeurd en ten derde besloten den Volkenbondsraad zich met de aangelegenheid te doen bezighouden. Voorts heeft de ministerraad den minister van buitenlandsche zaken Laval gemach tigd de uitnoodiging van de Sovjetregeering, zich binnenkort naar Moskou te begeven, te aanvaarden. Reuter's correspondent te Parijs meent, dat de Fransche nota protesteert tegen de schen ding door het besluit van Duitschland om den militairen dienstplicht te herstellen van het verdrag van Versailles, van de verklaring van 3 Februari wel!» Berlijn had aanvaard als grondslag van discussie en van het interna' tionale recht, waarvan het grondbeginsel is eerbiediging van alle internationale ver plichtingen. De nota zou besluiten met de verklaring, dat Frankrijk bij toekomstige onderhande lingen geen rekening kan houden met eeniger lei beslissing, welke op unilaterale wijze is genomen. De tusschen Rome, Londen en Parijs over een bijeenkomst van vertegenwoordigers van Italië, Engeland en Frankrijk gevoerde onder handelingen hebben naar uit Parijs gemeld wordt tot een resultaat geleid. De bijeenkomst zal een voorbereidend ka rakter dragen en plaats vinden voor het ver trek van sir Johan Simön naar Berlijn. Een tweede bijeenkomst zal volgen na de terug keer van Sir. John Simon. Als basis voor de besprekingen van deze tweede bijeenkomst zullen dienen de door de ministers van hun reizen naar Berlijn, War schau en Moskou meegebrachte gegevens. De eerste bijeenkomst zal Zaterdag in Parijs plaats vinden. Italië zal daarbij worden vertegenwoordigd door den onderstaatssecretaris Suvich, terwijl de belangen van Frankrijk door Laval zullen worden waargenomen. Vertegenwoordiger van Engeland zal de lordgrootzegelbewaarder, Eden zijn. Waar schijnlijk zal Eden nog Zaterdagavond naar Londen terugkeeren, teneinde dan Zondag met den Engelschen minister van buitenland sche zaken, Sir John Simon naar Berlijn te gaan. Ir.zake de voorgestelde besprekingen tus schen de drie groote mogendheden schrijft de Duitsche diplomatïeke-politieke correspon dentie o.a.: Duitschland neemt kennis van iedere ge- dachtenwisseling der andere groote mogend heden, waardoor de groote internationale en vooral Europeesche taken in den zin' van een algemeene overeenstemming nader worden gebracht tot de oplossing. Niets zou op het oogenblik fataler zijn dan een niexuve splij ting van West-Europa in vijandelijke blok vormingen. Daarom streeft de Duitsche poli tiek er niet naar vriendschappen te scheiden. Wel echter heeft zij een gerechtvaardigd be lang erbij, dat deze vriendschappen niet ont aarden tot samenzweringen tegen een ander land. Ook de andere mogendheden zullen goed er aandoen een zood-anigen schijn te vermij den aangezien hij reeds van te voren het tot stand brengen van vertrouwelijke en soli daire besprekingen van alle volkeren in Euro pa onder een ongunstig aspect zou plaatsen. Frankrijk, Flandin's protest tegen de Duitsche proclamatie. De ministerpresident Flandin heeft gister middag in den Senaat de verlenging van den diensttijd verdedigd en daarbij betoogd dat de kwestie van het herstel van het Duitsche leger te Genève diende te worden besproken. Over het herstel van het Duitsche leger constateerde de premier dat de 12 leger corpsen en de 36 divisies reeds vóór 15 Maart bestonden. Wij bevinden ons dus, aldus spr., tegenover de voltooiing van een heele poli tiek. De Duitsche proclamatie strookt met een opvatting, die als zij in de wereld werd aan vaard de vernietiging van het vredeswerk, gegrond op den Volkenbond, zou beteekenen. Frankrijk kan het standpunt van het Duit sche rijk niet aanvaarden. Het is niet waar- dat het Duitsche volk de wapens heeft neer gelegd na 412 jaar van een oorlog, dien het niet zou gewild hebben. Over de verantwoor delijkheid voor het ontketenen van den oorlog heeft de wereld reeds lang haar vonnis ge veld. Dit vonnis zal ik niet laten verjaren. Het is niet door het vergeten van de aange gane verantwoordelijkheden dat een vertrou welijke samenwerking der twee volken kan worden gevestigd, een samenwerking die wij allen wenschen. Het is ook onjuist dat wij onze verplich tingen inzake ontwapening niet zijn nageko men. Vergeet men de vermindering van ef fectief die 50''-' bereikte? Vergeet men dat wij den diensttijd van 3 tot 1 jaar hebben verminderd? Wat de vloot betreft, vermin derden wij de tonnenmaat van 768.000 tot 550.000. Desgelijks voor de luchtvaart. Sedert den wapenstilstand werden wij be zeten door den wensch om te ontwapenen, Als wij niet meer gedaan hebben is dit alleen wegens de bewapening die zich aan den an deren kant van den Rijn voltrok. Zal ik spreken over de lange geschiedenis van ons afstand doen ten aanzien van de essentieele clausules van het verdrag van .Versailles i Na de besprekingen van Rome en Londen kon men eindelijk een Europeeschen vrede tegemoet zien. Dat was het oogenblik hetwelk Duitschland koos om zich bedreigd te ver klaren. Frankrijk is sterk genoeg om zich zelf te verdedigen en, als men er de noodzakelijkheid van aantoont, om zich te verdedigen door bondgenootschappen, maar er zijn in Europa ook tal van zwakke naties, welker bestaan zou bedx-eigd worden als wij de politiek van het ge weld in de plaats lieten treden van de politiek' van het recht. Te Genève, voor het groote internationale tribunaal, moet deze kwestie besproken wor den. Frankrijk haat den oorlog. Alle noodige maatregelen zullen worden genomen om den vrede te handhaven. De regeering zal niet ophouden met om zich heen een krachtig blok te groepeeren van staten die hetzelfde ideaal handhaafden. Alle Franschen moeten zich thans vereenigen in heilige liefde voor het vaderland. Flandin kondigde aan dat -de anti-nationale en anti-koloniale propaganda zal wórden be streden. Hij bezwoer onder langdurige toe juichingen van zijn medestanders de Fran schen om eendrachtig te zijn en vroeg hen om hun algeheele medewerking te verleenen. De Senaat heeft met 263 tegen 21 stemmen een door De Jouvenel ingediende motie aange nomen, waarin het vertrouwen wordt uitge sproken dat de regeering een politiek van na tionale veiligheid en waarborging van den vrede zal voortzetten. Genève. Gunstige financieele positie van den Volkenbond. Volgens de jongste cijfers wordt de finan cieele positie van den Volkenbond voortdu rend beter. Aan het einde der vorige maand was reeds meer dan 17% der contributies over het jaar 1935 binnen gekomen, tegen 9.39% op denzelfden datum van het vorig jaar. Het kassaldo bedroeg eind Februari 1.425.186 goudfrancs. Luchtbeschermingsoefening te Berlijn. Grootsch opgezette actie. Uit Berlijn, 20 Maart: In tegenwooi'dig- heid van den minister van luchtvaart, Goe- ring en van tal van hooggeplaatste overheids personen en leden van de weermacht, met inbegrip van het luchtwapen, de politie en de S.A. is heden in een groote woonwijk van her luchtbeschex-mingsdistrict Kreuzberg een volledige luchtbeschermingsoefening gehou den. die vijf uur duurde en die voor de eer ste maal volkomen als ixx geval van oorlog uitgevoerd werd. Er werden dus geen onbe voegde toeschouwers op straat en voor de vensters geduld. Het is de grootste actie van dezen aard ge worden, die ooit in Duitschland is voorge komen. Tusschen 9 en 14 mxr was het geheele stadsdeel afgesloten van de buitenwereld en werd alle verkeer omgeleid. Behalve de po litie, de brandweer en de organen van den rijksluchtbeschermingsbond waren ruim 1000 hulpkrachten als eerefunctie ter beschik king. Aangenomen werd, dat het stadsdeel Kreuzberg aangevallen werd door bommen- wei-pex-s-eskaders, die brand-, brisant- en andere bommen neerwierpen. Om negen uur ving de afsluiting van het district aan. Om tien uur werd alarm gesla gen. De huiscommandanten zorgden er voor, dat de bewoners ijlings de schuilplaatsen op zochten, de straten werden ontruimd, de ver keersmiddelen door de passagiers als op de vlucht verlaten. Wie in dit district niet woonde moest de ..ver-zamel-schuilplaatsen" opzoeken. Kort daarop naderden de „vijan delijke'' vliegtuigen, en ontploften op alle hoeken en pleinen de papierenbommen. De Verwoestende uitwerking van den aanval bleek onmiddellijk. Granaattrechtex's, van te voren gereed gemaakt opengescheux-d plaveisel, 'n brandende auto. brandende hui zen (kenbaar door roode vlaggetjes) enz. enz. alles was aangegeven of nagebootst, terwijl ook de afweer en brandbluschmaatregelen in vollen omvang en met alle beschikbare hulp gedemonstreerd werden. Voor gewonden en door gas aangetastexi was een model-lazaret ingericht. De autoriteiten waren van meening, dat de oefeningen als volkomen geslaagd konden worden beschouwd. Hoofdredacteur der Kölnische Zeitung gearresteerdr. KEULEN. 20 Maart (Reuter). De staats politie te Keulen deelde mede, dat de hoofd redacteur van de Kölnische Zeitung und Stadtsanzeiger, Dr. Schaefer hedenmorgen wegens het verspreiden van onjuiste mededee lingen over het werven van dagblad abonnés door de propagandaleidixig der N.S.D.A.P. in de gouw Keu-len-Aken en wegens zijn gedrag dat het aanzien exx het gezag vaxx de partij schaadde is gearresteerd. De gouw KeulenAakeix van het Reichverband der Deutschen Presse deelt mede, dat tegen den gearresteerden hoofd redacteur van het Keulsche blad door een be- x'oepsgerecht der Duitsche pers een eere procedure zal worden ingesteld, ten doel heb bend hem uit de beroepslijst van Duitsche journalisten te schrappen. Alleen journa listen, die op deze beroepslijst voorkomen kunnen x-edactioneele werkzaamheden ver richten. DIRECTEUR EN COMMISSARIS DER ENCI BIJ VLIEGTUIGONGEVAL GEDOOD Bij een vliegtocht van Palestina naar Caïro waarbij het vliegtuig in Syrië naar beneden is gestort, zijn de voorzitter van den raad van directeuren der N.V. Enci te Maastricht, de heer Ernst Schmidheiny uit- Hecrbrugg (Zwit serland) en de commissaris der Enci R. Frey uit Lüterbach (Zwitserland) om het leven ge komen, Nieuw incident in Oost- Afrika. Gewapende troepen doen een inval op Italiaansch gebied. Te Mogadiscio is bericht ontvangen, dat niet-geideixtificeerde gewapende troepen een razzia hebben gehouden onder de inboorlin gen van Italiaansch Oost-Afrika, waarbij zij eexx honderdtal kameelen hebben gestolen nabij Agable, tusschen de Italiaansche pos ten- Bandes el Beit en Gorogoi, ten Zuiden van Uebi Scebeli. Een mobiele, Italiaansche af deeling is naar de plaats gezonden, waar de razzia werd gepleegd, waar getracht werd de daders te achterhalen, maar aangezien deze laatsten zich snel hadden teruggetrok ken uit de linie der Italiaansche posten exx gevlucht waren naar het gebied, dat onder controle staat vaxx Ethiopische troepen, werd de achtervolging opgegeven, teneinde niet aanleiding te geven tot nieuwe incidenten. De Italiaansche legatie te Addis Abeba heeft instructies ontvangen een formeel protest in te dienen bij de Abessinische regeering en zich voor te behouden nader te preciseeren welke schadevergoeding vei-schuldigd geacht wordt voor de aan Italiaansche onderdanen toegebrachte schade. ALLE GEARRESTEERDE PREDIKANTEN THANS OP VRIJE VOETEN. BERLIJN, 20 Maart (V.D.) De 386 Evan gelische predikanten, die xxa de massale ar restatie exx de huisarresten vaxx Zondag xxog in arrest verkeerdexx, zijix gisteren allen ixx vrij heid gesteld. LAGERHUIS AANVAARD DE LUCHT- VAARTBEGROOTING. LONDEN, 20 Maart (Reuter) Het Lagerhuis heeft de luchtvaartbegropting, na verwerping vaxx eeix motie van de oppositie, die vermin dering van het aantal nxanschappexx eischte, aangenomen. Conclusies der Amerikaansche Senaatscommissie. De maatregelen tegen oorlogswinst. De Amerikaansche Senaatscommissie voor het onderzoek naar den wapenhaxxdel en de wapenindustrie in de Vereenigde Staten heeft een voorloopig eindrapport opgesteld, dat 1 April zal worden gepubliceerd exx dat het hoogtepunt vorxxxt vaxx de onthullingen over de ingewikkelde betrekkingen tusschen de wapenindustrieën der afzonderlijke laxx- den exx over de oorlogswinsten dera wapen fabrikanten. Het hoofddoel van het rapport is alle oor logswinsten uit den wapenhaxxdel te voor komen. De grexxs voor de oorlogswinsten moet wettelijk worden vastgesteld op 10.000 dollar. Wat daax-boveix komt, moet zwaar worden belast. De voorzitter van de commissie, sena tor Nye, verklaarde, dat de hoofdgedachte van het rapport was: iix 'n volgenden oorlog moe- texx wij zooveel betalexx. als wij tot het voort zetten vaxx dexx strijd behoevexx. Het moet on mogelijk zijn, dat een zekere groep er slechts aan denkt voordeel te haleix uit het ongeluk van millioenen. Het rapport omvat twaalf punten, waarvan de voornaamste betrekkixxg hebben op de be lasting van de winsten. Vaxx de eerste 6% moet de helft worden betaald als belasting en alles wat daarboven gaat, moet evexxeexxs wor den afgedragen in den vorm van belasting, zoodat er geeix prikkel is voor zakelijke transacties gelijk in den vorigen oorlog, waar bij winsten van vele honderden procenten geexx zeldzaamheid waren. Bovendien eischt de Senaatscommissie, dat in geval van oorlog alle inkomsten worden openbaar gemaakt, om geheime winstexx te voorkomen. „Geen man exx geeix vrouw", al dus zegt het rapport, „heeft in tijden van nood, zooals eexx oorlog, het recht zich te verrijken". De voornaamstepunten zijix heden door Nye aan, president Roosevelt voorgelegd. (Tel.) VERFILMING VAN SHAW'S PYGMALION ONDER REGIE VAN FEYDER? Naar de Tel. verneemt worden in oxxs land besprekingen gevoerd betreffende een verfil ming van Shaw's Pygmalion, onder regie van Jacques Feyder en met von Barsy. die o.a. de fotografie vaxx „Dood Water" verzorgde, als eerste camera-man. De opnemhxgexx zouderx gedeeltelijk in ons land en de Londensche studio's vervaardigd worden. Wat de bezetting- betreft, zijn er o.a. ondex-haixdeliixgexx gaande met Fientje de la Mar, Louis Gimberg en Adèle Sandrock, die zooals men weet eexx Nederland- sche van geboorte is. De la Cierva aan het woord. LONDEN, 17 Maart (Van oxxzen correspondexxt) Een vogel heeft geen aanloop noodig orn zich in de lucht te verheffen. De mensch heeft zijix vliegtuig lang eeix zelfde eigenschap toegewenscht. Te oordeelen naar hetgeen de Spaansche ingenieur de la Cierva juist iix een vergadering van het Britsch Luchtvaartkun dig Verbond heeft gezegd, staat de wensch op het punt ixx vervulling te gaan. Proefondervin delijk is de autogiro, die de la Cierva's uitvin ding is, reeds als een vogel de lucht ixxgegaan. En het experiment kondigt de normale prak tijk aan. Het is slechts eeix kwestie van tijd. Met een ander type moleix-nxachine, de Kay Gyroplane, heeft men iix proeven gelijksoorti ge resultaten bereikt. De autogiro was reeds in staat zich in de lucht te houden met een snelheid yan minder daix 25 K.M. per uur, hetgeen haar tevens in staat stelde te laden binixeix eexx afstand van luttele meters in plaats vaxx hoixderden me ters. welke het conventioneele vliegtuig ïxoo- dlg heeft tegelijk met uitgestrekte en dure luchthavens. Mexx zal zich herinneren, dat eexx autogiro onlangs op het dek van een kruiser is geland binxxen een afstand vaxx 10 M. Het voordeel van zulk eexx verrichting nxoet echter grootendeels teloor gaaxx wanixeér de machine niet tevens ixx staat is bixxxxèn eexx afstand van 10 M. lucht te kiezen. Er is alle reden te ver wachten dat de nieuwste autogiro dit wel zal kunnen doen. Ixx het nieuwste model geeft de motor aan de horizontale of texxnaastenbij ho rizontale wiekexx van de machine die voor het vertrek gereed staat eeix snelheid van 180 om wentelingen per nxirxuut. Waruxeer die snelheid is bereikt wordt het. vermogen vaxx den motor vaxx de wiekexx afgeschakeld en de schroef gaat tevens op volle kracht draaien. Het toe stel verheft zich dan in de lucht na een aan loop vaxx oxxgeveer 12 M. Dat is al heel mooi, maar het is niet mooi genoeg naar dexx -zin vaix den heer de la Cierva die aan zijn toestel helicoptère eigenschappexx wil geven. Hij wil het verticaal of nagenoeg verticaal de lucht in zien gaan. Om dat te be reiken is hij thans met zijn helpers bezig de wiekexx zoodanig samen te stellexx, dat ze elk voor zich ixx de lengte-as kunnen wordeix ver steld, dat dus de hoek waaronder ze door de lucht slaaxx kaxx worden vergroot en verkleind. De gedachte is, dat de wiekexx plat zullen lig gen. wanneer de motor voor de vlucht het toe rental opvoert, dat het toerental in die positie vaxx de wieken 400 voor de minuut kan worden, dat de piloot dan plotseling den slaghoek zal vergrooten exx dat als gevolg daarvaxx de xxxa- ehixxe onder het onmiddellijk oxxtstaixe hef- verm-ogen der wiekexx als het ware rechtop in de lucht zal springen.; Theoretisch is uitge maakt, dat deze sprong 30 M. hoog kaxx zijn en de schroef zorgt inmiddels voor de vlieg- snelheid ixx horizontale richting, welke het toestel in de lucht moet houdexx. Ixx de prac- tijk zal een minder hooge sprong aan het doel wegvliegen uit eexx beperkte ruimte kun nen beantwoorden. De la Cierva koix zoo stellig zijix in zijn ver- klariixgen voor het Britsch Luchtvaartkundig Verbond, omdat hij reeds gelegenheid heeft gehad de theorie aaix de praktijk te toetsen- Deze ontwikkeling op aviatisch gebied moet oixs aanzienlijk dichter brengen bij den tijd, waarin mexx ïh zijix achtertuintje in zijn vlieg tuig zal kunnen stappen en over zijn woning dak heen de zon of de wolkexx tegemoet zal kunnen vliegen. A. K. VAN R. (Adv. Ingez. Med.) DE „BIG VAN HET REGIMENT" GEREED. Wij vernemen: dat de nieuwe Nederlandsehe film „De Big van het Regiment" der N.V. Monopole-Fiim, door de Centrale Commissie voor de Filmkeurixxg is goedgekeurd voor alle leeftijden. De Gala-Première heeft plaats in het Theater Tuschinski te Amsterdam op Donderdag 18 April a.s., waarhij alle medewerkenden aan wezig- zullen zijn. De film wordt ook in België eix in Ned.- Indië in roulatie gebracht. DE BURGERWACHT EN DE VIERDAAGSCHE Aan den Vierdaagschen afstaixdsmarsch in Nijmegen te houden zullen 25 dames exx heeren van de Vrijwillige Burgerwacht te Haarlem deelnemen. De heer Jacobs treedt als trainer eix leider op. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINO De heks vertelde verder niets bijzonders, eix dus dacht oxxze kleixxe beer: „Ik heb zoo wel gexxoeg gehoord," exx hij verlaat het huisje, zonder dat de heks het merkt exx is weldra weer ixx het bosch ver dwenen. Het vogeltje, eeixs prins Elewijix, zit nog iix het gras, en luisterde aandachtig toen Thijs hem zei, wat Melxkeh verteld had. Wat hij toen aan Thijs mededeelde zal ik jullie morgen vertellen, WAT „FLORA" ONS LEERT. Iets voor uw en mijn tuin. Al is het terrein vaxx de Flora xxog laxxg niet in zijix volle kleurenglorie, toch valt er bij nadere beschouwing al zooveel te zien, dat het moeilijk is om een keuze te maken, als we eens kalm erover xxadenken wat oxxs het meeste trof. De binneix-teixtoonstelling laten we nu maar heelemaal buiten beschouwing: heeft u intusscheri die prachtige nieuwe se ringen-lila kleur opgemerkt vaxx de Hyacinth Duchess of York, exx ziet u wel dat er al heel wat meer kleuren ixx de Mexxdel-tulpen zijn dan het eeuwige rose-paars eix paars-rose in de bloemenmandeix vaxx de venters op straat? Meixdel-tulpen zijn kruisingsproducten vaxx de vx'oege lage Ducjes en de late, hooge Darwin- tulpen. Indertijd waren er wél gele Ducjes, maar geen gele Darwins en zoo is de kleur geel heel laxxg uit het kleurensortiment van de Mexxdels gebleven. Tegenwoordig bestaan er gele Darwixxtulpen exx daar er ook gele Ducjes zijn kunixen er dus gele hybriden van gewonnerx wordexx. Let u maar eens op hoe mooi die gele Mexxdels zijn. U zult ze nog wel nooit zijn tegengekomen. Maar buiten. Buiten staaxx allexTei dingeix, die eexx tuinliefhebber direct pakken. U heeft natuurlijk al menig kwartiertje zoekgebracht bij de zes voorjaars-stadstuintjes en misschien uw keus in stilte al gemaakt. Die tuintjes worden nu met den dag mooier. Let u eexxs op de beplanting en past u op eigen tuixx eexxs toe wat u ziet. We moeten natuurlijk niet ver geten dat dit voorjaarstuixxt-jes zijn, die na eind Mei niets meer te zien zullen geven. Klakkeloos overnemen wat in zoo'n tuintje staat gaat dus niet. Maar hier en ook op andex-e plaatsen van het terrein, staan toch planten die we heel goed zelf kunnen ge bruiken. Daar is allereerst de wixxtex-bloeiexxdë hei: Erica carnea. In de tuintjes staat ze al bijzonder aardig, voor en tusschexx de steenen muurtjes of naast een trapje, maar achter het Larensche boerderijtje van mijnheer Herwig is eexx heele helling met- Erica ixx diverse tin ten beplant: iets bijzonder moois. Het gele zand. de donkere tinten vaix de conifereixe en daartusschen dan het wit en rose, licht- en donkerlila vaxx de hei, dat moet voor iemand met eexx drogen tuin wel de moeite van het navolgen waard zijn. U zult toch ook wel getroffen zijn door die partij lxulst met groote, vuui-raode bessen, maarzonder blad, Dat is eexx groote xxieuwigheid Ilex verticillata heet het boompje en in den herfst verliest het al zijn blad. U ziet hoe prachtig lang de bessen er aan blij ven zitten. Het is anders wel xxoodig gebleken, de boompjes tegen de vogels te beschermeix, want „bird-proof" xs deze Ilex lang niet. Ik meen dat de kweekerij Terra Nova, die ze hier ook ex-poseert, er 't eerst verleden v-oorwinter mee is uitgekomen op een tentooixstelling, dus kersversch is deze nieuwigheid wel. Uw exx miixx tuin zullen er op vooruitgaan, als we er Skimmia japonica neerzetten. Op het oogenblik garneerexx de planten het halve Flora-terrein; overal komen we ze tegen met hun vuurroode bessen, terwijl tegelijkertijd de schermen vol knoppen alweer op uit-konxexx staan. Ze zijn gemakkelijk, en nemen schaduw voor lief. Daarbij hebben ze eexx mooie, lage gedrongen habitus exx zorgen van vroeg in dexx herfst tot ver ixx het voorjaar voor kleur, juist ixx de maanden dat we die het allermeeste xxoodig hebben. L. S. Radio-Programma I VRIJDAG 22 MAART. HILVERSUM 1875 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgexxwijding VPRO. 10.15 Declamatie C. Rijken. 10.30 Trio Guaroni olv. L. Cohexx. 11.00 Vervolg declamatie. 11.15 Vervolg trioconcert. 11.45 Gram. pl. 12.00 Gram. pl. 12.30 Kovacs Lajos exx zijix orkest. 2.00 B. S. C. v. d. Weerd: Snijbloemen voor het heele jaar. 2.30 Cellorecital B. van Zanten. Aan den vleugel E. Veen. 3.004.00 Gram. pl. Zenderwisseling. 4,05 Kniples. 4.50 Gram. pl. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 6.15 H. Wiggelaar (viool) en R. Schoute (piaixo) 6.30 Declamatie Lieix de Jong. 6.45 Pianoduetten J. Desmet en W. Verbeuckeix. 7 00 XX- ensemble olv. C. Steyn, mmv. Pat Miller (zang). 7.30 E. Polak. Een eix axxder over de taak der Provinciale Staten. 7.50 Cello recital R. Bresser. 7.58 S.O.S.-berichten. 8.00 Dr. P. D.Tjalsma: Mensclxeix getuigen vaix hun geloof. 8,30 Concert 9.00 Ds. E. J. v. d. Brugh: De bestemming van den mensch. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrij. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Lezing Ds. J. N. Pattist. 11.00 B. vaxx Lief spreekt over Jazz, met gra- mofoonplatenillustratie. ïIUIZEN 3«1 M. Algemeen Programma verzorgd door den K. R. O. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 11.30—12.00 Voor ziekeix en ouden van dagen. 12.15 Orkest concert en gram. pl. 2.00 Gram. pl. 2.15 Or gelconcert en gram pl. 4.00 Pauze. 4.15 Ox-kest concert, lezing eix gram. pl. 7.15 Causerie. 7.35 Mannenzang. 8.00 Vaz Dias. Gram pl. 8.30 Orkestcóncert mmv. solist. In de pauze: Gram. pl. 10.00 Gram. pl. 10.10 Schlagermu- ziek. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Sclxlagermuziek. 11.0012.00 Gramofoonmuziek BROITWJCH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel R. New. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Tro- cadero-Cinema-orkest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC-daxxsorkest olv. II. Hall. 1.35 Concex-t door N. Forshaw (viool) exx K. Cooper (piano), 2.20 Voor de scholen. 2.50 BBC-orkest- olv. A. Boult. 3.35 Schotsche Studio-orkest. 4.35 E. Colombo's orkest. 5.35 BBC-daxxsorkest olv. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.10 Lezing. 7.30 Concert door de Radio-Zangers. 7.50 Muziek van G. Posford.mmv. solisten exx orkest. 8.35 Peggy Cochrane in haar repertoire. 10.20 Ph. Thornston: Song and Dance. 10.40 BBC- orkest olv. C. Raybould 11.3512.20 Harry Roy en zijn Band R>r>IO PARTS 1M8 M. 7.20 exx 8.20 Gram. pl. 12.35 Orkestcóncert olv. Gaillard. S.20 Zang olv. D. Bonxxaud. 10.50 Dansmuziek. K.4TTNTÏBORG 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz" 2.00 Zang en piano. 2.204.20 L. Preil's orkest. 7.30 Gram. pl. 7.35 Kerkconcert (koor en orgel). 8.20 Hoorspel 9.35. Populaire muziek. 10.20 11.50 Dansmuziek. DFTJTSCHTANTXRENDFR 1571 M. 7.35 -Bachconcert mmv. solisten exx het Om roeporkest. 8.35 Voor de Hitlerjeugd. 9.20 eix 10.05 Berichten. 10.20—11.50 Dansmuziek olv.; Hans Bund,

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6