M U IJ SI Hei Behuqti/tste KASTPAPIER I Schoonmaak. Het bezoek aan Berlijn. 52e Jaargang No. 15873 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 23 Maart 1935 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. VV. PEEREBOOM UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGA VEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72*4, Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTSëN 1—5 regels 1.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 14 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange on idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange Alles indier geschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk 100.-. ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. Flora 1935 Heemstede. Hoe het autoverkeer geregeld is. De Internationale Bloemententoonstelling Flora 1935 te Heemstede trekt belangstelling van alle zijden en vele bezoekers komen per auto. Om dezen aanvoer zoo goed mogelijk te doen verloopen, heeft de heer C. H. Kern- per. inspecteur van Politie te Heemstede, een verkeersregeling ontworpen die, zooals reeds gebleken is, volkomen voldoet, als.... men zich daar maar aan houdt. Het autoverkeer komende uit Amsterdam en Noord-Holland, dat via Haarlem gaat, is ge legd langs de Heemsteedsche Dreef, ten be hoeve waarvan in Haarlem eenige blauwwitte richting aanwijzers zijn opgesteld. (Zou dat over den Heerenweg gaan, dan zou men om het tentoonstellingsterrein te bereiken, links af moeten slaan en dus zich door het verkeer uit de richting Bennebroek op deze zeer druk ken verkeersweg moeten wringen). De ingang bij de Dreef is niet alleen de mooiste, doch ook de meest praktische, die het beste past in het kader van de verkeersregeling. De personenauto's, die geparkeerd moeten worden, volgen de op het wegdek geschilderde oranje tulpen langs de Dreef, door de Camp- laan en van Merlenlaan en komen zoo door het Grotstuk op het parkeerterrein, waar voor de inzittenden een ingang voor de tentoon stelling is gemaakt. Dat is de weg voor de auto's, die willen parkeeren. Chauffeurs van auto's die per ongeluk langs den Heerenweg zijn gekomen, en die niet moeten parkeeren, worden verzocht op dien weg te blijven of op de van Merlenlaan, en niet het Grotstuk in te rijden, omdat daar geen doorgaand verkeer langs mag. en draaien daar een verkeersop stopping teweeg zou brengen Deze regeling geldt zoowel voor overdag als 's avonds. Autobussen volgen de Heemsteedsche Dreef '(de oranje tulpen) tot aan de Camplaan. waar een groot bord links van den weg aan geeft, dat ze rechtdoor dienen te rijden, dan geleid door op het wegdek geschilderde witte tulpen. Ze komen dan vanzelf aan het par keerterrein voor autobussen in Groenendaal. Taxi's en auto's, die passagiers moeten af zetten doch niet gaan parkeeren, moeten over dag "dè route van de autobussen volgen en op het Valkenburgerplein hun passagiers uitla ten. De passagiers wandelen dan de voor deze tentoonstelling voor het. verkeer afgesloten Molenlaan door, clie nog een feestelijker aan dien zal krijgen door twee zuilen o.a., en ko men aan den dagingang bij het Molentje, waar in 1925 eveneens.de ingang was. In dè avonduren, dus na 's middags 5 uur, wanneer de avondingang aan de van Merlenlaan open gesteld wordt, moeten die taxi's en genoemde auto's bij de Camplaan rechtsaf gaan en de oranje tulpen volgen tot aan den avond ingang van de tentoonstelling. Wat nu betreft het verkeer komende uit de richting Bennebroek over den Heerenweg, de autobussen zien borden bij den ingang van den Zuidelijken weg van Groenendaal. rijden dien weg in en komen zoodoende even eens op het parkeerterrein voor autobussen. De auto's, die moeten parkeeren, slaan iets verder rechtsaf de Ritzema Boskade in (ook door borden aangegeven). De taxi's en andere auto's, die niet moeten parkeeren, slaan rechtsaf de van Merlenlaan in en rijden dan door tot ze komen aan den avondingang aan de van Merlenlaan des avonds, of verder tot den dagingang bij het Molentje overdag. De bezoekers, die per tram zijn gekomen, stappen uit op het Valkenburgerplein overdag, en 's avonds bij de Lentelaan, waardoor ze via een bruggetje zonder eenigen hinder van ver keer bij den avondingang kunnen komen. De nadruk wordt er op gevestigd, dat geen voetgangers toegang tot het tentoonstellings terrein zullen krijgen via het autoparkeer- ter rein. Concert van Excelsior. Het programma van het concert op Zondag 24 Maart 1935 te geven door het Heemsteedsch Fanfare Corps „Excelsior" van Gem. O ver heids Personeel, directeur Reynier van 't Hoff van 15 tot 17 uur op het Tentoonstellingster rein van Flora luidt als volgt: 1. Sarnbre et Meuse, Marsch. Rauski 2 Federal. Ouverture. L. Blemant. 3. Fia'ncede Karrigan, Fantasie. O. Coqulet. 4. Carmen Sylva, Wals. J. Ivanovici. 5. Steadfast and True, March. C. Teike 6. Tannhauser, Ouverture G. Gadenne. 7. Louise de Bettignies Ouverture. A. L. Doijen. 8. La Jolie Flamande, Wals D. Bauwens en' Jos. Bauwens. 9. Au bord du Rhin. Marsch. J. Martin. De Keer Stoete over den kop geslagen. Zijn toestand bevredigend. De heer Stoete, die Vrijdagmiddag op den Zeeweg bezig was proeven te nemen met zijn wagen, welke voortbewogen wordt door een nieuw model propeller, is ternauwernood aan den dood ontsnapt. Toen het licht gebouwde wagentje een snelheid had bereikt van onge veer 90 k.m. stootte het achterwiel tegen een steen, waardoor het vernield werd. Het wa gentje sloeg over den kop en de heer Stoete werd er af geslingerd. Met een gapende hoofd wonde en verschillende ontvellingen en kneu zingen werd hij gevonden door de echtgenoote van Dr. Eysvogel, die met haar auto juist pas seerde. Nadat zij de eerste hulp had verleend, bracht zij den gewonde in haar auto naar Dr. Van Fraassen te' Zandvoort die den patiënt verder behandelde. 's Avonds voelde de heer Stoete zich naar .omstandigheden zeer wel. Prof. dr. O. Lanz, hoogleeraar aan de Amsterdamsche Universiteit, is in den ouderdom van 69 jaar overleden. Derde Voorjaarsbeurs. Heden geopend. Ook een prachtige attractie voor kinderen. Hedenmiddag drie uur zou de derde Voor jaarsbeurs, die weer georganiseerd wordt dooi de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Nederlandsche Vereeniging voor Huisvrou wen, in de Gemeentelijke Concertzaal worden geopend. Toen we er hedenmorgen negen uur alvast een kijkje namen heerschte er nog een ware chaos. Timmerlieden en schilders waren nog ijverig bezig om de stands en reclameborden in orde- te brengen. En nog steeds worden goe deren aangevoerd, die men zoo voordeelig mo gelijk wil uitstallen, om straks de bewonde ring en...... kooplust van de bezoekers op te wekken. Maar we zijn er vast van overtuigd, dat vanmiddag drié uur alles op tijd gereed zal zijn Te dien opzichte hebben we in den heer J. v. d. Burg, die weer de onmisbare schakel is geweest tussc-hen het organiseerende bestuur en de standhouders, het volste vertrouwen. Hij kent het klappen van de zweep! Natuurlijk waren er reeds vele stands ge heel gereed gekomen, zij het ook dat ze nog angstvallig met doeken en papieren tegen het opwaaiende stof, veroorzaakt door de laatste werkzaamheden, beschermd moesten worden. Het podium, waar de firma Van Nelle weer aan de bezoekers gratis een kop koffie of thee zal aanbieden, zag er bijvoorbeeld met zijn smaakvolle bloem- en groenversiering keurig uit. Ook de gemeentelijke electriciteit- en gas bedrijven hebben weer een paar stands inge nomen, die er zijn mogen. En de tuinzaal. waar de openingsplechtig heid plaats zou hebben, zag er in één woord keurig uit. De heer v. d. Burg deelde ons mede, dat hei aantal standhouders ongeveer stationnair is gebleven. Het bedraagt zestig. Op deze Voorjaarsbeurs zijn voor de bezoe kers weer tal van attracties.. Er zullen kook- en bak-demonstraties en cabaretvoorstellin gen plaats hebben: Tholen en Van Lier, de zangers van het Nederlandsche lied zullen zich hedenavond en Zondagmiddag en -avond doen hooren, enz. Er zullen ook kindermiddagen georgani seerd worden. Voor het eerst namelijk is op deze Voorjaarsbeurs een groote attractie voor de kinderen bereid. In de bovenzaal is de Brabantsche Poppen tentoonstelling, die elk kind opgetogen en enthousiast zal maken. Ze kunnen daar het leven in Noord-Brabant in verschillende vormen gadeslaan, zooals bij voorbeeld een verhuizing, een kerkgang, de Bossche markt, de viering van het Drieko ningenfeest, enz. We kunnen onze lezeressen niet genoeg aanbevelen, haar kinderen mee te nemen. Ze zullen er hun eenige genotvolle uren mee bezorgen. Alle beschikbare ruimte in het Gemeente lijk Concertgebouw is voor deze voorjaars beurs in beslag genomon. Zij zal tot en met 30 Maart duren. De opening De burgemeester van Haarlem de heer C. Maarschalk, zou hedenmiddag de voorjaars beurs openen met een rede. waarin hij het be stuur dankte voor de eer hem aangedaan door hem uit te noodigen deze tentoonstelling te willen openen. De Jaarbeurs der Vereeniging van Huis vrouwen! Wat voor overpeinzingen roept die al niet wakker in het brein van den man. die net de deferentie de aangelegenheid verschul digd. de zaak filisofisch beschouwt. Want komende op uw terrein weet ik. dat ik mij waag np glad ijs, omdat uw gebied delicaat en zoo moeilijk te bepeilen is! Ja, zelfs de vraag wat daartoe behoort is voor mij niet zoo gemakkelijk te beantwoorden! Er is een groot verschil tussehen de huis vrouwen van den huldigen - tijd en die van voorheen, die alleen nog maar bestaan in onze herinnering. Ge kunt ze nu nog wel voorstellen, de huis vrouw uit het verleden, die zulk een beschei den indruk maakte naar buiten, doch die bin nenshuis gemeenlijk onbedreigd den scepter zwaaide; de autoriteit op haar terrein, waarvan zij iedere duimbreed als haar onver vreemdbaar bezit beschouwde. Wee hem, die haar weerstond! Vóór alles als huisvrouw stond zij bekend zoo zelfs, dat in officieele stukken en akten zij huisvrouw werd genoemd, waar wij thanS spreken van echtgenoote! Die huisvrouwen vormden een eerbiedwaar dige klasse, die als de Garde van wijlen Na poleon wel stierf, maar zich niet overgaf! Er is aan te nemen, dat die oude klasse inderdaad gestorven is, als wij de huidige huisvrouw zien. Ik doe niets af aan de bescheidenheid, die in verschillende opzichten het wezen der vrouw siert, als ik beweer, dat die beschei denheid naar buiten op velerlei gebied iets meer van anderen aard is geworden! In wetenschap, in kunst, in sport, in ar beid, in politiek treedt de tegenwoordige vrouw ook de huisvrouw in het open baar naar voren, móet zij wel naar voren tre den. leeft zij ondanks haar gezin meer in de volle maatschappij./Critiek blijft ook haar daardoor niet bespaard. Immers hooge boomen vangen veel wind! Was de sfeer van haar bemoeiing vroeger streng afgepaald en beperkt tot de opvoeding van de kinderen en de zorg voor echtgenoot en huishouden, thans schijnt de taak van huisvrouw toch wel een veel grooter omvang te hebben verkregen. Speurende in de publicaties van uwe ver eeniging van Huisvrouwen tref ik daar. naast de volgens oud begrip strikt huishou delijke onderwerpen, bemoeiingen aan als Nederlandsche. Fransche, Duitsche en En- gelsche letterkunde, koorzang, tooneel, gym nastiek, sport, crisisbestrijding, excursies, zelfs blijkt de belangstelling van de tegen woordige huisvrouw bestand tegen een ver handeling ovei technische constructies, waarlijk de lezingen, die voor de huisvrou wen gehouden worden, getuigen van groote verscheidenheid van aard! Ik zal mij wel wachten uit hetgeen ik hier gezegd heb de gevolgtrekking te maken, dat de tegenwoordige huisvrouw dien titel min der waard is dan de vroegere. Integendeel, omvangrijker is haar taak zeker! Eerlijker is het daarom aan te nemen, dat zij een nieuwe school heeft gevormd, een school met een veelzijdiger plan, met nieuwe wegen en methoden, een school waarbij men zich niet bepaalt tot eigen kring, maar daar bij ook betrekt al hetgeen, dat als ons ge- meenebest is te beschouwen en dat er toe leiden kan om een uitnemend voeren der huishouding zooveel mogelijk te bevorderen. Zulk een bedoeling zie ik ook in het organi- seeren van deze voorjaarsbeurs. Wat hier door uwe vereeniging is gewrocht verdient alweder groote waardeering, omdat het getuigt van energie en volharding, ook. omdat het bewijst, dat de deelnemers on danks de mingunstige tijden niet aarzelden hunne medewerking aan deze derde voor jaarsbeurs te verleenen. Het vertrouwen is daarom gerechtvaardigd dat deze beurs als een jaarlijksch terugkee- rende gebeurtenis voortaan moge worden be schouwd en ik hoop, dat u in een veelvuldig bezoek ruime waardeering voor uw aller moeite zult vinden. Dat zij het doel uwer vereeniging alweer een groote schrede voor uit moge brengen en menige huisvrouw een leiddraad moge zijn tot verlichting van haar taak, die in deze tijdsomstandigheden veel tijds gansch niet gemakkelijk is. Met dezen wensch zou de burgemeester de derde voorjaarsbeurs der Vereeniging van Huisvrouwen voor geopend verklaren. IN IEDER HUIS van Ced. Oude Gracht 103, Tel.11723 (Adv. Ingez. Med.) Ernstig verkeersongeluk nabij Apeldoorn. Twee Haarlemmers gewond. APELDOORN, 23 Maart (V.D.) Gister avond omstreeks elf uur heeft op den Arnhem- schen weg bij Apeldoorn ter hoogte van de R.K. begraafplaats een ernstige aanrijding plaat-s gehad waarvan twee militairen uit Haarlem, deelnemers aan den 24 uur betrouw- baarheidsrit van de vrijwillige burgerwacht Amsterdam, slachtoffers zijn geworden. Enke le honderden meters voorbij den controlepost had zich een greepje verzorgers geposteerd, die den deelnemers op hun nachtelijken rit van verfrisschingen voorzagen. Daar vele deel nemers van deze gelegenheid gebruik maak ten, was de weg door automobielen en moto ren versperd. Twee deelnemers, die op het laatste oogenblik de versperring bemerkten, waren genoodzaakt plotseling te remmen, met het gevolg dat een hun achterop rijdende vrachtauto, bestuurd door J. de R. uit Apel doorn, tegen een boom botste. Bij het plotse ling uitwijken van dezen wagen werden twee militairen, die terzijde van den weg stonden, gegrepen. Een van hen, J. S. van der Schalie uit Haarlem, brak een arm, terwijl de andere, A. Fisser, eveneens uit Haarlem, een ernstige hersenschudding heeft opgeloopen. Beide slachtoffers zijn naar het gemeenteziekenhuis te Apeldoorn overgebracht. Het Persbureau Vaz Dias meldt ons nader, dat de twee gekwetste Haarlemmers, resp. als schrijver en meester-monteur behooren tot de Schoolcompagnie van den motordienst te Haarlem. Hun toestand was van dien aard, dat zij nog in den loop van dezen dag naar Haarlem konden worden vervoerd. Thuis, in mijn kleine rijmen-cel, (Het is geen cel, maar 't klinkt zoo goed) Daar heeft het abel schoonmaakspel, In zijn volmaaksten vorm gewoed. Ik ben er tijd'lijk uit geweerd. Verjaagd door stoffer en door dweil, De schoonmaak (heeft men mij geleerd), Dient niet tot straf, maar tot mijn heil. Met een wat huiverig gevoel Kom ik er nu voorzichtig weer, lk zet mij op mijn ouden stoel, Die glimt „als nieuw", behoedzaam neer. Er hangt een super-reinheidslucht. Van naarstig uitgewreven was. Mijn aschbak glanst en blinkt geducht, (Waar blijf ik voortaan met mijn asch?) Daar ligt een stapeltje papier, Waarop ik nu aan 't rijmen moet, Ik grijp het meestal ihet plezier, Maar heden durf ik het niet goed. 't Is alles zoo correct en koel, Zoo keurig en onwennig rein. Dat ik niet los kom van 't gevoel. Van bij mezelf te gast te zijn. En als 'k om inspiratie vraag Die 'k ook als rijmer noodig heb, Vind ik haar niet, die is vandaag Verdreven als een spinneweb. De waslucht prikkelt in mijn neus, Ik heb mijn poging maar gestaakt. Een onderwerp? ik had geen keus, Mijn rijmen-cel is schoongemaakt. P. GASUS N.V. „GRANITO" - Tel. 14028 N. BOERKOEL AELBERTSBERGSTR. SO Alle Granito- en Tegelwerken Str ak van lijn, soepel van prijs. (Adv. Ingez. Med.) Van onzen Londenschen correspondent Het debat in het Lagerhuis over den inter nationale toestand heeft de positie van Sir John Simon als afgezant van Groot Brittan- nië in Berlijn versterkt. Het Lagerhuis heeft nagenoeg eenparig doen beseffen dat het er prijs op stelt dat het bezoek plaats zal hebben. Een stem van uiterst rechts wilde dat de Fo reign Secretary thuis zol blijven. En een stem van uiterst linksch wenschte het zelfde. Uitersten in politieke opvattingen raakten el kaar hier voor een enkele maal. Het pheno- meen gaf slechts extra kracht aan de eens gezindheid van opvattingen in de breedst mo gelijke politieke middenmoot. De punt van den neus verkleurde van ergernis over het voorgenomen bezoek en de rand van de staart trilde in verzet. Maar de gansche visch overi gens beaamde in den glans van haar flanken en hiermede stappen wij van de koelbloedige beeldspaar af de meening van Sir John Simon en van de regeering dat de samenspraak met Hitier en zijn raadsmannen door moest gaan. Zooals Zooals van een bekwaam advocaat kon worden verwacht pleitte Sir John Simon zeer overtuigend ten gunste van het bezoek. De Duitsche verloochening van verplichtingen onder het Verdrag van Versailles moest on vermijdelijk de waarde van internationale ver gelijken aantasten en de voorgestelde grootte van het Dutische leger is zoodanig dat het vooruitzicht op overeenstemming ten aanzien van bewapening of wapenbeperking uiterst twijfelachtig wordt. Op grond daarvan hebben velen zich afgevraagd of het na Zaterdag, toen Hitier den knuppel deed belanden in het diplomatieke hoenderhok, nog wel zin had den Foreign Secretary, zijn rechterhand, zijn deskundigen en secretarissen naar de Duit sche hoofdstad te sturen. De regeering heeft echter gemeend deze vraag bevestigend te moeten beantwoorden en zegt dat het verstan diger is het beloofde bezoek te brengen en zoo mogelijk te vernemen wat Duitschland ver langt, beodelt en voor heeft, dan op het on zalig voorbeeld van Barthou in het voorjaar van 1934, Duitschland alleen te. laten staan. De beroemde tooneelspeler Alexander Moissi, die te Weenen is overleden. Men zie voor bijzonderheden omtrent zijn leven en zijn beteekenis pag. 9. De Volkenbondsraad zal den algemeenen dienstplicht in Duitschland begin April in een buitengewone zitting behandelen. Dag. 4 Een Amerikaanseh rapport over den toestand in Duitschland. pag. 4 Te Berlijn is onder auspiciën van Goering de Duitsche Zeppelinreederij gesticht. pag. 4 Van de kieswetwijziging blijft niet veel over. pag. 3 De K. L. M. slaat haar vleugels steeds wij der uit. pag. 3 Te Amsterdam is Vrijdagavond overleden prof. dr. O. Lanz. pag- 3 De tien geboden voor den voetballer. pag. 14 De lotgevallen van Hemsworth en Parer in de Melbournerace. pag. 14 Voor Haarlem's Politierechter. pag. 5 Bekende Haarlemmers: Pastoor Th. H. Roor- da O. F. M. pag. 3 Bioscopen. pag. 9 Puzzlerubriek. pag. 5 De avonturen van professor Nimbus. pag. 3 ARTIKELEN, ENZ. Georges Bonnet: De val van het pond. pag. 4 Op 54-jarigen leeftijd is de acteur Alexander Moissi tengevolge van een hevigen griep aanval te Weenen overleden. J. B. Schuil over den kunstenaar. pag. 9 Van onzen Londensche Correspondent: Het bezoek aan Berlijn. pag. 1 Dr. Tjebbo Franken: De bloembollen. pag. 5 K. de Jong: Radiomuziek der week. pag. 9 Dr. W. G. N. van der Slecn: PraagRotterdam LondenLiverpool. pag. 7 Van onzen Londenschen correspondent: Nieuws van de Britsche filmmarkt. pag. 7 Jules Iiammeycr: Blijft fit! pag. 7 Brieven van een controleur B. B.: Indrukken van Bali. pag 8 W. Sell.: H. D. Vertelling: Spoken en werke lijkheid. pag. 8 M. H. J.: De geheimen van het ei. pag 8 Het Haarlemsche Stadsbeeld: De Koudcnhorn pag. 8 Mr. A. J. C. VI.: Concertgesprek. pag. 4 Dit laatste kan geen oplossing geven voor de problemen van Europa. Men kan niets verlie zen en men kan wellicht veel winnen door rechtstreeks met Duitschland te gaan praten. Sinds Zaterdag hebben de Duitschers in koor uitgezongen dat zij hun boeien hebben ver broken. hun positie van inferioriteit hebben prijsgegeven en van nu af als gelijken tegen over de andere naties staan. Hitier heeft in zijn proclamatie gewaagd van de eigen kracht waarop Duitschland van. nu af zal vertrouwen. Maar hij heeft Duitschland eveneens voor gesteld als een medebewaarder van den vrede. Wat zal het zijn? Op die vraag hoopt Simon antwoord te krijgen. Andere naties vreezen dat een Duitschland, dat zal kunnen ver trouwen op eigen kracht, geen belang zal stellen in dat stelsel van collectieven veilig heid, waarnaar het streven ten behoeve van vrede is gericht. Sir. John Simon zal moeten uitvinden of en in hoeverre deze vrees gewettigd is. Duitschland heeft een verdrag verscheurd. Hier is een nieuw vodje papier, zeggen vooral Frankrijk en andere mogend heden die zweren bij de letter van het Ver drag; en zij vragen zich af of dit het einde is van het verloocheningsproces of slechts het begin. In elk geval is Duitschland's actie oor zaak geweest dat men met een diplomatiek en internationaal politiek verleden heeft moeten breken. Wat Engeland weten wil is of Duitsch land thans uit is op militaire overheersching of op vreedzame samenwerking in geheel Europa met de andare landen van dat we relddeel. Het Lagerhuis heeft doen weten dat het van het hoogste belang is dat Sir John Simon hieromtrent zekerheid gaat zoeken. De Koningin Maandag niet naar „Flora". e Bezoek uitgesteld. De Koningin zal Maandag as. niet het voor genomen bezoek aan de Bloemententoonstel ling „Flora" te Heemstede brengen; dit be zoek zal op een nader te bepalen datum plaats hebben. HET MYSTERIE OM BERTHOLD JACOB STRAATSBURG, 22 Maart (Reuter) - In ver band met het verdwijnen van den hier woon achtigen Duitschen journalist Berthold Jacob, zijn te Bazel verscheidene arrestaties verricht. De Zwitsersche regeering beschikt over eenige gegevens omtrent de vermoedelijke ontvoering en waarschijnlijk zal zij naar aanleiding hiervan diplomatieke stappen doen bij de Duitsche regeerir0-

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 1