%o-ucU V. UiT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Radio-Programma MAANDAG 25 MAART 1935 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De bespreking tusschen Frankrijk, Engeland en Italië. Driemogendhedenconferentie op 11 April te Stresa be paald. Van Zeeland kabinetsformateur in België. Katholieken, liberalen en soc.-democraten op de voor- loopige ministerlijst. Frankrijk, Driemogendhedenconferentie op 11 April te Stresa. Aan het einde der Fransch-Exxgelsch-Ita- liaansche besprekingen is Zaterdag het vol gende communiqué gepbliceerd De minister van buitenlandsche zaken Laval, Lcrd-grootzcgelbewaarder Eden en onder staatssecretaris Suvich zijn Zaterdag op den Quay d'Orsay bij eexx gekomen, waar zij een gedachtenwisseling hebben gehad over den algemeenexx toestand. In den loop der bespre kingen is er aan herinnerd, dat het bezoek der Engelsche ministers aan Berlijn een inforna- tief karakter heeft en dat het kader en het onderwerp hunner besprekingen in overeen stemming is met datgene,, wat vastgelegd is in het Londensche communiqué van 3 Febr„ waarop de eenheid van opvattin-gen der regee ringen in Londen, Parijs en Rome gebaseerd is. Er is besloten, dat de ministers van buiten landsche z-a-ken van Engeland. Frankrijk, Ita lië, na het Berlijxxsche bezoek en de andere Engelsche bezoeken te Moskou, Warschau en Praag (waarbij de Fransche en Italiaansche regeering de Engelschen haai- beste wenschen meegeven) op 31 April in Stresa zullen bijeen komen. Laval, Eden, Suvich hebben met vol doening de volledige solidariteit hunner re geeringen geconstateerd. Helft troepen nonr de Duitsche grens? United Press meldt uit Parijs aan de Tel.: Meer dan de helft van de Fransche troepen, die in garnizoen lagen aan de Fransch- Italiaansche grens, zullen naar de Duitsche grens worden overgebracht ter versterking van de verdediging in deze gebieden. De Fransche minister van Oorlog, generaal Maurin, deelde mede, dat deze troepenverplaat sing mogelijk is geworden door de verbete ring van de betrekkingen tusschen Italië en Frankrijk, als gevolg voor de accoorden van Rome. Er zijn geen cijfers beschikbaar omtrent het aantal te verplaatsen troepen, doch men ge looft, dat deze voldoende zullen zijn voor de uitgestrekte ondergrondsche verdedigingswer ken, welke van de Zwitsersche naar de Belgi sche grens loopen. België, Van Zeeland vormt een kabinet. De vice-gouverneur van de Nationale Bank Paul van Zeeland heeft Zaterdag van den Koning de opdracht gekregen een kabinet te vormen. Hij aanvaardde de opdracht. De volgende voorloopige samenstelling van zijn kabinet wordt bekend: Minister-president en minister van Finan ciën: Van Zeeland (R.K) Minister van: Blnnenlandsche Zaken: Pierlot (R.K.) Landbouw: De Schrijver (R.K.) Economische Zaken: Van Isacker (R.K.) Koloniën: Koelman (R.K.) Buitenlandsche Zaken: Forthomme (Libe raal). Landsverdediging: Devèze (Lib). Justitie: Bovesse (Lib.). Openbare Werken: Merlot (Lib.) Openbaar Onderwijs: Bouchery (Soc.-Dem.) Arbeid en Soc. Voorzorg: Wauters (S.-D.) P. T. T. (waarschijnlijk) Spaak (S.D.) hoe wel mogelijk Du Bus de Warnaffe in aanmer king komt -voor deze portefeuille. BRUSSEL, 24 Maart (Reuter).— De heer Van Zeeland (geb. 1893) die opdracht heeft gekregen een kabinet te vormen, is vice-gou verneur van de Belgische Nationale Bank en hoogleeraar in de Economie aan de universi teit van Spa. Als gedelegeerde van België nam hij deel aan de internationale conferenties van Lon- aen, Genua, Washington. New-York, Parijs en en Genève en was minister zonder porte feuille in het kabinet de Broqueville van Juni tot November 1934. Zwitserland, Verschuiving naar links bij de Bazelsche verkiezingen. De Zondag in het kanton Bazel-stad ge houden verkiezingen hebben tot resultaat ge had, dat een verschuiving naar links plaats vindt, terwijl men verwachtte dat de burger lijke partijen hun positie zouden versterken. Van de zes burgerlijke regeeringscandidaten is pas een definitief gekozen, terwijl de andere vijf over veertien dagen in herstemming zul len komen. Daarentegen zijn de beide sociaal democra tische vertegenwoordigers herkozen. Bij de verkiezingen voor den groeten raad hebben de sociaal-democraten eenige zetels gewonnen. De meerderheid van het: burger lijke blok is van 70 zetels achteruitgeloopen tot 62 a 63. Volkenbondsraad 15 April bijeen. Volgens een mededeeling van het Anatoli- sche Telegraaf agentschap heeft Tewfik Rusjtu Aras, die op het oogexxiblik voorzitter van den Volkenbondsraad is, het secretariaat van den Volkenbond te Genève er van in kennis ge steld. dat hij den Volkenbondsraad tegen 15 April bijeenroept, derhalve na de conferentie van Stresa en de andere besprekingen, waar voor plannen bestaan. Verzet tegen de behandeling van het Afrikaansch geschil. De Italiaansche nota aan den Volkenbond. Waarin Italië het als ontoelaatbaar bestem pelt, dat de Volkenbondsraad krachtens het verzoek van Addis Abeba in het Italiaansch- v'-cynische conflict zou ingrijpen, wordt Reuter meldt in Volkenbondskringen druk besproken. dus geïnterpreteerd, dat Italië nog geheel af gezien van de principieele tegenkanting tegen het voor den Raad brengen van het conflict met Abessynië. vóór alles wil verhinderen, dat het tijdens de buitengewone raadszitting van April zelf voor het forum van den Raad wordt gedaagd en er zich zal moeten verdedigen. Echter zou ook Frankrijk wenschen te voor komen, dat de indruk der Geneefsche discus sies over Duitschland's herbewapening wordt verzwakt door beraadslagingen over de inci denten in Oost-Afrika. Amerika. Hoover contra Roosevelt. Te Sacramento, in Californië, heeft de oud president Hoover een feilen aanval gericht op de regeering van president Roosevelt. Hij zeide, dat de huidige regeering een opvatting van staathuishoudkunde huldigde, die be rustte op beperking van de productie, terwijl men volgens Hoover terug moet naar uit breiding. De regeering heeft haar ernstigste verplichtingen ontkend en het Amerikaan- sche volk heeft thans de grootste schuld on der de oogen te zien, die het ooit gekend heeft. Er is onzekerheid gekomen in de munt. De kosten van het levensonderhoud loopen gestadig op. Meer menschen dan ooit te voren zijn afhankelijk van regeeringssteun. Wij staan voor een put, waarin de eene bui tenlandsche natie vóór. de andere na, ver dwijnt. De Ver. Staten moeten heden ten dage, evenals vroeger, hun hoop stellen op de scheppende krachten van vrije mannen en vrouwen. De menschen moeten vrij zijn om te denken en te handelen, zonder daax-- bij te worden belemmerd. Italië. Mussolini roept de geheele lichting 1911 op. Mussolini heeft in zijn kwaliteit van minister van defensie de oproe ping van de geheele lichting 1911 ge last. In de desbetreffende mededeeling wordt de oproeping een voorzorgs maatregel genoemd. De mobilisatie dezer lichting is volgens de „Giornale d'Italia" een „voorzorgsmaatregel, die ten doel heeft de sterkte van het leger aan te passen aan de huidige situatie, ten einde aan onverschillig welke gebeurtenis het hoofd té kunnen bieden." Nader meldt Reuter uit Rome, dat Italië in de eerste helft van April 560 000 man onder de wapenen zal hebben. Op het oogenblik zijn 160.000 man onder de wapenen. Begin April komen de nieuwe recruten van de lichting 1914 in dienst, zijnde 240.000 man. De oproe ping van de lichting 1911 zal de effectieven van het leger nog met 160.000 man doen toe nemen (een gedeelte hieiwan is reeds opgeroe pen voor de mobiliseering van de naar Oost- Afrika gezonden divisies). De oproeping van de geheele lichting 191L Polen, Meer macht voor den president Na besprekingen, die twaalf uren duurden, heeft de Poolsche Landdag- definitief den tekst der nieuwe grondwet aangenomen met 260 stemmen (die van het regeeringsblok) tegen 139 stemmen en 42 onthoudingen. Zooals be kend worden in de nieuwe grondwet aan het staatshoofd belangrijke prerogatieven toege kend, terwijl het pai'lemert zijn wetgevende en controleerende functies behoudt. Te Warschau zoowel als in het binnenland heerscht volgens V.D. groot enthousiasme nu de Sejm de grondwetswijziging heeft aange nomen. Spontaan worden optochten gevormd: 50.000 personen zijn voorbij het slot van den president der republiek getrokken, door Mussolini en zijn toespraak tot de fascis tische jeugdbonden (zie elders op deze pagina) vormen het hoofdthema van de Londensche avondbladen en worden als een drastische stap aan den vooravond van de internationale besprekingen aangeduid. Er wordt op gewezen, dat deze maatregel de sterkte van het leger op 660.000 man brengt. ,Millioenen stalen bajonetten achter onzen vredeswil". Mussolini tot de fascistische jeugd. Naar aanleiding van het feit, dat 16 jaar geleden de fascistische strijdhonden zijn ge vormd, heeft Mussolini Zaterdag een rede gehouden tot de fascistische jeugdbonden. Hij zeide dat de partij sinds de stichting der- strijdbonden tot een onafzienbare massa is aangegroeid, een massa bezield door een geest van moed, wilskracht en koelbloedigheid. De politieke toestand, aldus de Duce, is thans onoverzichtelijk en onzeker. Italië ech ter biedt de wereld een schouwspel van een bewonderenswaardige kalmte. Wij zijn thans sterk en geen gebeurtenis zal ons onvoorbe reid vinden. Dit feit maakt het ons mogelijk, onze taak, die in een niet ver verwijderde toe komst ligt, ferm onder het oog te zien. Ons is de toekomst roept de spreker uit. Wanneer 't noodig is, zullen wij alle hinderpalen, welke ons in den weg staat verwijderen. Achter on zen wil tot vrede en samenwerking- in Europa, staan eenige millioencn stalen bajonetten. Reeds imorgen zijn wij bereid te toonen, welke geest en welke moed het heerlijke Italië van het fascisme onder het teeken van den licto- renbundel bezielt DE OOSTERSPOORWEG. In ons nummer van Zaterdag kwam een be richt voor van de overdracht van den z.g. Chineeschen Oosterspoorweg, waarboven als kop geplaatst stond: „De Oosterspcorweg in Russisch bezit". Men zal begrepen hebben, dat hier Mandsjoerijsch bezit bedoeld was. Vrijwel algemeen wordt Italië's houding al- loren. OPVARENDEN DER PORTLAND MARU GERED ADELAIDE. 22 Maart (Reuter) De geheel< bemanning van het Japansche schip „Port land Naru", dat nabij Kaap Borda zinkend is, bestaande uit 42 personen, is gered. Het schip zelf is vermoedelijk geheel zich graag op straat vertoon en met 'n ouder- wetsch kapot Hoed je op? Natuurlijk niet, dat zou bespottelijk ouderwetsch staan Ga dan ook met Uw tijd mee met het bleeken van Uw witgoed Neem LLunt, dat bleekt WITTER en bijt nooit gaatjes in Uw goed voor VIJF wasschen 16 ct «.%a0fie%V,4.a,Vo1 Handelsond. „Emko" Apeldoorn (Adv. Ingez. Med.) Eden en Simon op Schiphol. De ministers hulden zich in diplomatiek stilzwijgen. AMSTERDAM, 24 Maart. De Britsche minister van buitenlandsche zaken Sir John Simon is hedenmorgen te 12.20 uur met een speciaal vliegtuig van de Imperial Airways op doorreis naar Berlijn, waar hij tezamen met den Britschen Lord-zegelbewaarder Eden besprekingen met de Duitsche Rijksregeex-ing zal voeren over den internationalen toestand in vex-band met het door Frankrijk en Enge land voorgestelde luchtpact en met het be sluit der Duitsch regeering tot wederinvoering van den militairen dienstplicht, op Schiphol geland. Bijna tegelijkertijd arriveerde een tweede toestel van de Imperial Airways uit Parijs, met aan boord den Lox-d Privy Seal Eden, die daar gisteren besprekingen met de Fransche regeering heeft gevoerd. Zooals te verwachten was bestond er voor de zeldzame ontmoeting vaxi twee Britsche ministers op Nederlands eerste luchthaven groote belangstelling. Tegen elf uur arriveex-de uit Den Haag de Britsche gezant aldaar. Sir Hubo.rt Montgom- mery. Inmiddels was uit Londen bericht ont vangen, dat het vliegtuig met den Britschen minister van buitenlandsche zaken aan boord te 10.16 uur Greenwich-tijd van Cx-oydon vertrokken was en konden de wachtenden zich onledig houden met het bewonderen van de F 36, die wijde cix-kels boven het vliegveld trok. Te 12.18 uur loeide de sirene, ten teeken dat de eex-ste machine in zicht was en even latex- verscheen inderdaad de Engelsche tweedek ker boven het veld. Het was het vliegtuig uit Londen, dat het eerst vex-scheen. doch ter wijl dit nog een wijde boog beschreef om in de juiste x;ichting te landen, loeide reeds de sirene ten tweeden male en verscheen uit het sZïdd-Westen -de tweede machine boven het veld. Te 12.20 uur raakten de wielen van het eer ste vliegtuig den grond en rolde het naar het stationsgebouw, waar zich reeds een groepje autoriteiten, journalisten en pers fotografen vex-zamel'd had. Sir John Simon, die vergezeld was van twee hooge ambte naren van het Foreign Office, de heeren R. Hankey en Edgar Granville, werd als eer ste begroet door den gezant Sir Hubert Montgomery en vervolgens door den als ver tegenwoordiger der Nederlandsche regeering aanwezigen chef van de afdeeling Lucht vaart van het ministerie van Waterstaat, den heer W. van Ede van de Pais, alsmede door den havenmeester van Schiphol, den heer Dellaert. Terwijl allen zich nog rondom Sir John Simon verdx-ongen, was het vliegtuig uit Pa rijs eveneens voor het stationsgebouw aan gekomen en waren minister Eden en de hem vex-gezellende heeren H. Seymour en W. Strang, beiden van het Foreign Office, uit gestapt. Sir John Simon en Eden drukte elkaar hartelijk de hand en een algemeene begroe ting en kennismaking volgde. Een verkla ring aan de pers over de kwesties, die de aaxxdacht der geheele wereld gevangen hou den? Eden verklaarde, daar eex-st met Sir John over te moeten spreken en Sir John schudde aanvankelijk het hoofd, doch ver klaarde, alvorens het platfox-m te verlaten, zich bereid een enkel woord te willen zeggen, mits de heeren van de pers zich in een halven cirkel om hem heen wildexx scharen. Dat ge schiedde. En Sir John sprak, beminnelijk glimlachend „Mijne Heeren, ik wensch te zeggen dat mijn collega Eden en ik zeer verheugd zijn elkaar te ontmoeten op dezen vriendelijken Neder- landschen bodem. Hij komt van Parijs en ik kom uit Londen en nu gaan we samen naar Berlijn, maar eerst gaan we hier lunchen". Er klonk een kreet van teleurstelling. Was dit alles? „Mogen we u eenige vragen stel len?" werd er geroepen. „U mag geen vragen stellen", was het ge decideerde antwoord van den Britschen mi nister van buitenlandsche zaken. En zoo is het gebleven. De Britsche gasten hulden zich over de diplomatieke aangelegenheden in een diplomatiek stilzwijgen. De Engelsche ministers waren gekomen met De Havilland Express Airliners, elk uit gerust met vier Gipsy 6-moteren. Het uit Loxiden komende toestel, de G-A.C.W.C ..Delia" genaamd, werd bestuurd door den master-pilote van de Imperial Airways, Cap tain H. H. Perry, die het geheele Exxgelsche gezelschap naar Berlijn zou brengen, vanwaar hij Woensdag a.s. met Sir John Simon en diexxs gezelschap wederom via Amstex-dam naar Londen terugvliegt, terwijl Eden per tx-ein verder gaat naar Warschau en Praag, Want het vliegtuig, waarmee Eden 's morgens uit Parijs kwam, de G.-A.C.P.L., is reeds hedenmiddag door den piloot Captain H. J. Horsey leeg naar Londen teruggebracht. Nadat het Engelsche gezelschap geluncht had, werd evexieens het statioxxsgebouw in oogenschouw genomen, de reusachtige Arend werd op een afstand bewonderd en de Engel sche heeren stelden verschillende vragen over de Nederlandsche luchtvaart en over den aankoop van Douglas-vliegtuigen door de K.L.M. Te kwart voor twee nam xxxen reeds weer afscheid op het platform. Als laatste attentie weerklonk, onmiddellijk voordat de passagiers voor Berlijn zouden instappen, het „God save the King" over het veld, dat door allen staande en met ontbloot hoofd wex-d aan gehoord, waarna nog eenige handen gedrukt werden en de zes Engelschen plaats namen in het toestel. De motox-en sloegen aan, en het duurde een vijftal minuten alvorens zij vol doende waren warmgeloonen, zoodat het 13.50 uur was toen de „Delia" wegtaxide exi zich in de lucht verhief, op weg naar Berlijn, waar de inzittenden een zoo belangrijke taak hebben te vervullen. Telegram van de regeering. De Nederlandsche regeering heeft den bei den Engelschen ministei's Simoxx en Eden bij hun aankomst op Schiphol telegrafisch een goede reis naar B ex-lijn gewenscht. Simon en Eden, zijn Zondagmiddag om half zes per extra-vliegtuig der Imperial Airways geland op het vliegveld van BexTijn, Tempel hof. Duizenden hadden zich in de buurt vaxx het vliegveld opgesteld, texnvijl het ook op de voor toeschouwers bestemde ruimte van het vlieg veld zeer druk was. Ter begroeting waren o.m. aanwezig: d< Britsche ambassadeur, Sir Elic Phipps met het personeel der ambassade; de rijksminister van buitexxlandsche zaken, baron von Neu- rath met dr. Meissner als persoonlijk verte genwoordiger van Adolf Hitler, en de staats secretaris van buitenlandsche zaken, prins von Bulow. De Duitsch-Engelsclxe besprekingen zouden hedenochtend tegen half elf beginnen. „Onzichtbare torpedo" uitgevonden. Speciaal voor handelsschepen De mariixe-medewei-ker van de „Daily Te legraph" vertelt, dat door Duitsche maritie me deskundigexx twee. uitvindingen zijn ge daan, waardoor aanvallen van oxiderzeeboo- ten xiog verwoestender zullen zijn dan tot nu toe. De eerste is: het afschieten van de torpedo door middel van electriciteit, in plaats van gecomprimeerde lucht. De tweede is het on- zichtbax-e afvuren. Door het gebx-uik van electriciteit inplaats vaxi gecomprimeerde lucht, wordt het af schieten van een tox-pedo niet meer kenbaar gemaakt door luchtbellen, waaraan menig schip zijn redding heeft te danken. Deze „electrische" toi-pedo werd reeds in 1918 uitgevonden, maar de oorlog was uit, vóórdat zij gebxuikt kon worden. De snelheid van deze torpedo is kleiner dan die, welke door samengeperste lucht wordt afgeschoten, zoodat zij voor oorlogs schepen met groote snelheid niet zoo heel ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Na een langexi tocht zagexi zij eindelijk het paleis in de verte voor zich liggen. „Kijk," zei Thijs, „daar is het slot maar wij komexi er zoo niet binnen. Daar moet ik eerst wat op bedexiken." „Zeg weet je wat jij moet doen?" zei de vogel, „je zegt dat jé een dokter bent, die den koning konxt genezen. Dan zal je bij nxijn vader welkom zijn en oom Kalerad kan ook niets doen; als hij je de deur laat wijzen is dat erg verdacht." „Ja," zei Thijs, „maar ik moet op een dokter lijken, anders zou het plan niet verstandig zijn." „O," zei Elewijn, „daar is nog wel iets aan te doen,'' gevaarlijk is. maar voor handelsschepexi met kleinere snelheid kan zij noodlottig zijn. Dank zij de tweede uitvixiding veroorzaakt het afschietexx vaxx een torpedo ook geen op spuiten van het water meer. (Hbld.) AANSLAG OP CLARK GABLE. Uit COLUMBUS. 23 Maart: Een jonge pries ter Rev. Samuel Williams heeft een aanslag gepleegd op den te Hopcdale woneixdexi film ster Clax-k Gable. Hij verklaarde hiertoe gedrongen te zijn, doordat hij meende, dat Gable geexx goed ge zelschap voor de jongelui te Hopedale was. „Hij heeft hier geen voordeel gebracht", zoo be sloot hij. N.V. Drukkerij „De Tijd". Een reorganisatieplan uitgewerkt. Aan houders van obligaties ten laste van de N.V. Drukkerij „De Tijd" te Amsterdam is een circulaire gexncht, waarin o.m. wordt meegedeeld, dat genoemde drukkerij vaxx de uitspraak der rechtbank, welke bekrachti ging van de besiuitexx der vex-gaderixxg van obligatiehouders weigerde, in hooger beroep is gegaan. De N.V. Drtxkkerij De Tijd stelt zich op het standpxwt, dat de weigering door de recht bank ten oxirechte is geschied. Naar haar meening mag het xxiet ter tafel zijn van een reorganisatieplan in het systeem der wet geen reden voor een weigex-ixxg der bekrach tiging zijn. Intusschen heeft de directie van de N.V. Drukkerij De Tijd het toch gewenscht geoor deeld, een reorganisatieplan uit te werken, teneinde daai-van aan het hof voor of tijdens de behandeling van het hooger bex'oep mede deeling te doen. Dit reorganisatieplan, In details uitgewerkt heeft tot resultaat, dat het verlies voor het jaar 1935 geschat wordt een bedrag van f 42.000 niet te bovexi te zullen gaan. Teneinde nu, in geval van bekrachtiging der besluiten, zeker te zijn van de financie ring van de vennootschap en van de dekking van het geraamde vex-lies, heeft de N.V. Drukkerij De Tijd nieuwe onderhandelingen aangeknoopt met de Spaarnestad. De onder handelingen hebben er toe geleid, dat zoo deze bekrachtiging wordt verleend, de na volgende regeling zal gelden: De Spaarnestad heeft zich het recht voor behouden haar aandeelenbezit in de N.V. Drukkerij De Tijd eventueel over te dragen aan eexx stichting tot bevordering van de Katholieke pers en terug te treden uit de lei ding van de Tijd en heeft zich verder be- x*eid verklaard tót het navolgende: De Spaarnestad dekt het vex-lies van de N.V. Drukkex-ij De Tijd over het jaar 1935 tot een maximum van f 50.000. In verband met de raming der mogelijks verliezen over volgende jax-en, zal De Spaar nestad deze vex-liezen dekken tot een maxi mum van t.w. 1936 f 35.000, 1937 f 20.000, 1933 f 10 000. Daarenboven zal de Spaarnestad onder nader te regelen voorwaarden zorg dragen, dat voor de "financiex-ing van de N.V. Druk kex-ij De Tijd gedurende genoemde jaren een crediet, aansluitende aan het x-eox-gaxxisatie- p.lan, wordt verstrekt. De Spaarnestad zal een harer tegexxwoor- digè directeüx-exx aan de N.V. Drukkerij De Tijd afstaan opdat hij zich geheel aaxx de belangen van de N.V. Drukkerij De Tijd zal kuxxnen wijden. In verband met de opmerking, dat voorko men moest worden, dat de N.V. Drukkerij De Tijd nog aanwezige activa door exploitatie- verliezexx zou ziexx verminderen en dus feite lijk het bedrag, dat thaxxs nog aaxxwezig is, tegenover de vorderixigen van obligatieixou- ders en crediteuren zou interen, wil de Spaarnestad gax-andeeren (en deze garaxxtie bij de evexxtueele overdracht der aandeelen doorgeven), dat, zoo de exploitatieverliezen niet meer door de garaxxtie van de Spaarne stad worderx gedekt, tot zoo snel mogelijke liquidatie van de N.V. Drukkex'ij De Tijd wordt overgegaan. De voorstellen aan de obligatiehouders d.d. 3 December 1934 gedaan en waarop de hier voor bedoelde toestemmingen der vergade- riixgen met zoo overgroote meerderheid wer- deix verkregen, blijven verder geheel intact. DINSDAG 26 MAART 1935. HILVERSUM 1875 AL AVRO-Uitzending 5.30 VPRO. 6.30 R.V.U. 8.Gram.pl. 9.Vooi'dracht M. Holtrop. 9.15 Gram.pl. 10.Morgeixwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.20 Het Cantabile-orkest o.l.v. E. Beeckman. 11— Causerie mevr. R. Lotgering- Hillebrand. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Het Ensemble Francis Keth. 2.Kovas Lajos exx zijn orkest nx.m.v. Hilde Jager (zaxxg). 3. Knipcursus. 4.15 Gram.pl. 4.30 Radiokinder- koorzang o.l.v. J. Haixxel. 5.Voor kleine kin deren. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO. o.l.v. Ds. B. J. Ai-is. 6 Gram.pl. 6.30 R.V.U. Dr. Th. v. Schelven: „Moeilijkheden met menschen". 7. Disco-nieuws. 7.30 Exxgelsche les Fred. Fry. 8. Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o.l.v. N. Gerharz en Gram.pl. 9.20 Guitaar-recital A. Segovia. 9.40'Gedeeltelijke uitzending v. lx. Zaxxgtour- nooi in het Gebouw voor K. en W. te Rotter dam. 10.Oxnroeporkest o.l.v. N. Gerharz m. m. v. J. de Stuers (mezzo-sopraan) en Ida Rosenheimer (piano) 11.Vaz Dias. 11.10 Lajos Kiss en zijn orkest uit Rest. „Haeck" Den Haag. HUIZEN 301 M. K. R. O.-Uitzerxding. 8.00—9,15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Schlagermuziek exx'Gram.pl. 2. Vrouwexxuui-. 3.Modecursus. 4.15 Zang. 4.30 Orkestconcert. 5.15 Zangrecital. 5.30 Ox'kest- concert eix Granx.pl. 6.40 Esperanto. 7.15 Lijdensmeditatie. 8.15 Vaz Dias. 8.20 Symphonie concert. 8.50 Lezixxg. 9.05 Vervolg coxxcert en Grampl. 10.30 Vaz Dias, 10.35 Orkestconcert 11.Gram.pl. RADIO PARIJS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gx-anx.pl. 12.35 Orkesteoncex-t olv. Kx-ettly.. 9.05 Omroepkwixxtet L. Dewinsky (zaxxg) en Y. Galli (declamatie). 10.50 Dans muziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest o.l.v. Andersen. 2.20 4.20 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 7.20 Orkest- concei't o.l.v. Henriques exx Chr. Jeixsen. 8.50 'Marmba-sdli 9.05 Hoorspel. 9.35 Kamermuziek 10.2511.50 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1935 | | pagina 6